صفحه 279 از 555 نخستنخست ... 179229269277278279280281289329379 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,781 به 2,790 از 5541

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

omidhd آواتار ها
    1,365 بار در 308 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 15 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام وقت بخیر
    مطالب بسیار خوبی از دوستان رو تو این تاپیک خوندم و گفتم منم یه پست بزارم و یجوری به قول معروف استارت فعالیت تو این تاپیک رو زده باشم
    من موقع کار با چارت و تمرین ذهنم خیلی درگیر میشه و فکرم هزار راه میره که میشه گفت برمیگرده به تمرین بی تمرکزی که ما روزانه انجامش میدیم (جاش نیست تو این پست بگم) که من این موضوع رو تو یه دوره مدیتیشن متوجه شدم و هرکاری میکردم نمیتونستم فکر نکنم یعنی سخت بود.میدونستم با مرور زمان درست میشه ولی چون وقت میبره و نمیشه نشست تا یچیزی درست شه و یچی دیگه رو شروع کرد
    بنا بر این شروع کردم به گوش دادن به موزیک های بی کلام و ملایم
    کمک خیلی زیادی بهم کرد که تمرکزم رو نگه دارم روی تمرین
    یه موزیک که من خیلی دوسش دارم هم اسمشو میزارم دوس داشتید دانلود کنید تست کنید
    ludovico einaudi - una mattina
    از فیلم The Intouchables
    هرچیزی رو تمرین کنی ، در اون به مهارت میرسی
    سطح موفقیت ما به ندرت از سطح رشد شخصی ما فراتر میره

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از omidhd عزیز تشکر کرده اند:

omidhd آواتار ها
    یاد شده
    در 15 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام امیدجان راهکار این مورد رو من یبار تست کردم اوکی بود جواب داد ...استاد هم همینو گفتن که هرکاری میکنید فقط تمرکز روی همون کار باشه

مثلا اگر دارید ترید میزنید فقط ترید بزنید دیگه هیچ پلتفرم یا سایتی نباشه و باز نباشه فقط متاتریدر باز باشه
    مثلا اگر دارید تمرین میکنید فقط تمرین کنید دیگهبا گوشی ور نرید ..با خودکار بازی نکنیم

من یه مدت تست کردم دیدم خیلی با موس بازی میکنم دسترسی به موس رو قطع کردم
    یه چیزی رو من دارم کم کم بهش پی میبرم اونم مبحث چرخه رفتاری اکثر انسان نمونه اش هم توی آکادمی (مفهوم چرخه ها توی دوره فراکتالی توضیح داده شده من واسه اینکه یه مقدار بحث چرخه در چرخه رو متوجه شم استارت دیدن سریال دارک رو زدم و دیدمش دوستان فراکتالی اگر دوست داشتید میتونید فیلم رو ببینید ...البته سانسور شده اش رو ببینید beacuse allah is watching bro ) شوخی میکنم

تنها فرق این چرخه اینه فکر کنم (من خودم رو مثال میزنم) رفتارهای اشتباهی رو که ذاشتم نوشتم و تکرار نکردم و 90% مباحث روانشناسی ای که توی این تاپیک دوستان جدیدتر میزارن رو من تجربه کردم و دوستان قدیمی تر هم که تجربه کرده بودند به من گفتند و خیلی هاشونو هم که تجربه نکردند من تجربه کردم

همه این حرف هارو زدم که فقط یه مورد رو بگم و تایید حرف استاد که زندگی و مارکت و حتی این آکادمی هم فراکتالی و چرخه در چرخه اس ...باید تکمیل شه

فقط بنویسید هر اتفاق و تجربه ای رو که دارید که در نهایت به کارتون بیاد / نعمت نوشتن رو دست کم نگیرید

100% طبق نقشه راه حرکت کنید البته در هر صورت باید این مسیر رو برید
    موفق باشید
    سلام memo عزیز
    خیلی عالی
    باید بگم که نوشتن رو هم مینویسم حتی به روانشناس هم مراجعه کردم
    باید بگم من ادم بسیار تحلیل گری هستم حتی خود روانشناس هم بهم گفت
    یعنی اگه کسی بهم بگه 2*2 میشه چهار من به راحتی قبولش نمیکنم.باید بدونم اون 2 اولی از کجا اومده اون 2 دومی چیه اصلا چرا دارن در هم ضرب میشن و اون 4 کجا به درد میخوره
    جوابی که روانشناس داد این بود که خیلی فکر نکن و سعی کن تحلیلی نباشی
    جوابی که من دادم این بود که من با این شخصیت تقریبا تمام مشکلات سخت رو پشت سر گذاشتم و حل کردم ولی خب خیلی انرژی ازم گرفته میشه
    موقع کار با چارت هم خیلی تحلیل میکنم یعنی بیشتر به جای اینکه تمرکزم صرفا روی تمرین باشه روی تحلیل چارت میره که این چرا اینجوری شد حالا ببینم بعدش چی میشه و اینا
    در خصوص سریال هم بگم من 2 بار دیدمش (با اینکه تو دوره فراکتالی نیستم) و زیاد هم نیازی با ساسنور دیدن نیس

4. 10 کاربر برای این پست سودمند از omidhd عزیز تشکر کرده اند:

omidhd آواتار ها
    یاد شده
    در 15 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    امید جان این مباحث تحلیلی دودوتا چهارتارو هم منم موافقم با روانشناس عزیز

چون خیلی از اصول رو به طور مثال امینو رفتند و درک کردند و الان به صورت تجربه در اختیار ما قرار دادند پس نیار نیست ماهم بریم اون همه اصول و ... رو به طور کامل از اول تجربه کنیم و اون مسیر رو بریم فقط کافیه تمارین صدتایی یا هرچندتاییشو انجام بدیم که قسمت راست مغز همگام با چپ باشه
    در این مورد یه تجدید نظر کنید و از تجارب دیگران استفاده کنید چون این یه مزیت فکر نکنم باشه (خوبه که انسان اینقدر تحلیلی باشه اما در جای درست نه اینکه مثلا اصولی ثابتی پیدا شده و مجددا شخص بخواد اون اصول رو دوباره تبدیل به اصول کنه ...بهتره مثلا توی مباحثی که تابحال اصولش کشف نشده تحقیق کنه)
    مثلا دودوتا همیشه چهارتاست پس نیاز نیست دیگه تحقیق شه در موردش ..اون بنده خداها اون همه تلاش کردند تا مسیر کوتاه تر شه / استاد هم همینطور ..حالا اگر کسی میخواد بره دوباره تجربه کنه راهش بازه ولی در نهایت همون مسیر کیمیاگری رو میره و باز میرسه به نقطه اول...یه دور 360 درجه ای ..از صفر به صفر و نتیجه هم صفر چون اصولش از قبل بوده ..مثل ماشینی که دستیش بالاست و بخوایم فقط گاز بدیم نمیره

موفق باشید
    اره کاملا حق با توعه
    نمیدونم این اما و اگر و ولی که میارم بهونه تراشی هست یا چی ولی خب باید بگم تنها دلیل اینکارم اینه که من حفظ کردنم خوب نیس کلا باید یه موضوع رو درک کنم تا ملکه ذهنم شه (تو دانسشگاه هم تمام درس های حفظ کردنی ضعیف بودم (یه بار دینی و زندگی افتادم) ولی تمام دروس تخصصی رو نمره بالا میگرفتم)) (رشته حسابداری)
    اینی که هم میگم چارت رو زیاد تحلیل میکنم نه اینکه بشینم علت 123 رو بررسی کنم میشینم ببینم کجاها جواب میده کجاها جواب نداده چرا جواب نداده و اینها
    مثلا یه جاهایی چارت خیلی تمیز و مرتبه که اونجاها هیچ میشینم اونجاها که چارت مرتب نیس و چک میکنم و بررسی میکنم چون بیشتر بازار به اون مرتبی و تمیزی شماتیک نمیشه
    یعنی من میتونم بگم چارت معمولی هیچ مشکلی ندارم ولی میشینم وقت میزارم پای چارت هایی که مرتب نیس
    یعنی دارم اشتباه میرم؟

6. 6 کاربر برای این پست سودمند از omidhd عزیز تشکر کرده اند:

omidhd آواتار ها
    یاد شده
    در 15 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    خیر درست میرید / هرکجا که چک لیستتون بهتون میگه ورود کنید یعنی مسیرتون درسته

اما در مورد مرتب بودن..چارت همیشه مرتبه امیدجان فقط چون نظم اون فراکتالیه(مثل دنیای خودمون) احساس بی نظمی یا غیر مرتبی میکنیم
    موفق باشید
    خیلی ممنون
    واقعا خیلی خوشحالم که این تاپیک ها هست و دوستان عالی داره که راهنمایی میکنن
    با قراردادن یه نظر شخصی از خودم و معرفی فیلم مورد علاقم میشه استارت یه بحث عالی رو زد

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از omidhd عزیز تشکر کرده اند:

usef.khezri آواتار ها
    1,495 بار در 127 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    دریافت ضرر و زیان هیچ زمان و هرگز آسان نیست.

بعد از گذشت حدود 14 سال از تجارت من در حال حاظر هنوزم زمان از دست دادن معاملاتم احساس ناراحتی میکنم.
    امـــــــــــــــا من یاد گرفته ام که این هم بخشی از روند است.

قوام رفتاری نه دانش فنی معامله گران حرفه ای را از اماتور جدا میکند
    ایوان بایاجی

10. 14 کاربر برای این پست سودمند از usef.khezri عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام وقتون به خیر
    ۲ راهکار برای این شخص که شما توصیف کردید به نظرم میرسه
    ۱_از سمت کسی که قبولش داره یا تحت تاثیرش هست کم کم مسیر درست رو آموزش ببینه (اگر کسی رو قبول نداره چند تا از ترید های استاد رو نشونش بدید تا شاید تحت تاثیر استاد قرار بگیره)
    ۲_تلخه ولی خوب باید خودش به نتیجه برسه و نمیشه جلوی انسانی رو که در اون سطح ایمان پیدا کرده به چیزی گرفت
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ariyan نمایش پست ها
    درود سارا خانم
    این اعتیادی که ایشون پیدا کردن مثل سیگار کشیدن میمونه و مثل باقی اعتیاد هاست . تا خود ایشون نخوان و تصمیم نگیره نمیشه بهشون کمک خاصی کرد .
    کسی که کتاب و ویدیو آموزشی و پادکست گوش نمیده حالا که شما دوستشونید از اطلاعاتی که دارید آروم آروم آگاهشون کنید و سعی کنید روشون تاثیر بذارید و دنبال تغییر یهویی در زندگی ایشون نباشید
    این سبک کاری نه تنها باینری که هر کاری مثل فارکس و ... ایشون چون احساسی هستن برن سمتشون حتما شکست میخورن .
    خودتون رو مقصر ندونید توی این دنیای پر از اطلاعات هر کسی مسئول انتخاب های خودشه و نمیتونه دیگران رو مقصر بدونه ، مشاوره رو شما بدید و آروم آروم دور بشن بهتره .
    سعی کنید اگه هم میخوان تو این بازار بمونن ، ببینید میتونید با آکادمی و امینو آشنا کنیدشون چون همین کلاس های استاد امینو آرامش و عقلانیت رو توی وجود آدم ایجاد میکنه .
    سلام
    ممنونم از شما که راهنماییی کردید
    باید بگم امینو و آکادمی رو ایشون به من معرفی کردن
    تریدهای ایشون رو دیدن و بسیار هم قبولشون دارن
    ولی میگن ایشون ده ها سال کار کرده تا به این مرحله رسیده؛ هرچقدر هم بهش میگم باباجون خیلی زیادن دوستانی که چند ماهی هست شروع کردن و نتایجشون بد هم نیست. حداقل برآورد مثبتی دارن
    اهل پادکست هم هستن و همیشه فایلهای انگیزشی گوش میدن ولی کتاب رو نهایت تا 10 صفحه میخونن و کتاب صوتی رو هم گوش نمیدن
    اینکه گفتید یه جور اعتیاد هست بله دقیقا دکتر روانشناس هم بهشون گفتن و دارو براشون دادن و اهل خوردنش نیستن و همیشه میگن چطور هارش تونس اینکار رو بکنه (چون یکنفر تونسته اینکار رو بکنه منم میتونم)
    حرف یا صحبت من یا کسی هم به خرجشون نمیره
    تنها بخاطر بچه هاش نگرانم
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

12. 9 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,454 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    دوستان عزیز یه مشکل بسیار بدی برای یکی از دوستانم پیش اومده
    لطفا اگه راهکار یا تجربه ای در این زمینه دارید کمک کنید
    متاسفانه من قسمت باینری آپشن آلپاری رو به ایشون معرفی کردم و الان یه جوری شده براش که نمیتونه ازش دست بکشه
    بیش از 500 میلیون توی این بازار از دست داده لی همجنان تاکید داره که این راه پولدار شدن منه و من بالاخره از این راه کسب درآمد عالی میکنم
    اهل کتاب خوندن نیست ولی طوری شده که حتی از همه دوست و همکاراش پول قرض گرفته و ماشینش رو فروخته و تمام دارایی که طی سالها جمع کرده بوده رو توی باینری از دست داده ولی بازم دست بردار نیست
    بارها پیش مشاور رفته ولی به حرفاش گوش نمیده
    پیش روانشناس رفته ولی داروهایی که براش تجویز شده رو نمیخوره
    اوضاعش کاملا خرابه
    و متاسفانه دوتا بچه هم داره
    اگر راهکاری عملی میشناسین که بشه از این بازار یه جوری ایشون رو کند و به سمت فارکس یا کلا از فارکس دورش کرد بهم پیشنهاد بدید واقعا ممنون میشم
    یه جورایی خودمو مدیون میدونم و شدیدا در قبال بچه هاش دلم میسوزه
    با تشکر از همه دوستان
    سلام و وقتتون بخیر سرکار خانم سارا
    باور دارم که عالی هستید
    ایشون با این شرایطی که شما فرمودید وارد بخش انتقام جویی شدن و همم دچار عادت شدند
    1- بهشون بزرگی بازار و قذرتهای پشت این بازار رو توضیح بدین تا درک کنند که قدرت مقابله با اون رو ندارند و بدونند با چه اشخاص و قدرتهایی در اون بازار دارند کار میکنند
    2-عادت رو نمیتونید قطع کنید و جاش یکی دیگه رو بگذارید ، شروع کنید به ساختن و جایگذاری عادت جدید
    3- زمانهایی که تنها هستند و دسترسی به سیستم دارند دعوتشون کنید بیرون یا شما برید پیششون تا مانع شرایط پوزیشنگیریشون بشید
    4- سیستم اینترنتشون رو انقدر ضعیف کنید که چارت به زور بیاد بالا وحوصلشون سر بره
    5-از دوستانی که در بخش کامپیوتر فعال هستند راهنمایی بخواید تا سیستمشون رو دستکاری کنند تا پلتفرم هارو بالا نیاره
    6-کاری کنید سیستمشون هنگ کنه
    در کل نمیتونید بگید بهش این کار رو نکن چون قطعا انجام خواهند داد با گذاشتن موانعی سرعتشون رو کم کنید و مانع براش بسازید و کم کم شروع به جاگذاری عادت جدید کنید براشون
    متاسفانه اگر نتونید موانع رو ایجاد کنید و مانعد دسترسیشون به سیستم و ترید بشید تا خشاب ریال آخر رو ادامه خواهند داد و در انتها احساس درماندگی خواهند کرد و قبول خواهند کرد که نشد
    این مشکل در مرور زمان حل خواهد شد انشالله تا اون موقع به ته خط نرسند و این آرزوی قلبی من هست که هرچه سریعتر متوقف کنند این کار رو چون بعدش شرلیط روحی بسیار سختی رو پشت سر خواهند گذاشت
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    لطفا به استاد در خصوصی پیام بدید و درخواست راهنمایی کنید
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

14. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ariyan آواتار ها
    11,727 بار در 1,553 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 848 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم از شما که راهنماییی کردید
    باید بگم امینو و آکادمی رو ایشون به من معرفی کردن
    تریدهای ایشون رو دیدن و بسیار هم قبولشون دارن
    ولی میگن ایشون ده ها سال کار کرده تا به این مرحله رسیده؛ هرچقدر هم بهش میگم باباجون خیلی زیادن دوستانی که چند ماهی هست شروع کردن و نتایجشون بد هم نیست. حداقل برآورد مثبتی دارن
    اهل پادکست هم هستن و همیشه فایلهای انگیزشی گوش میدن ولی کتاب رو نهایت تا 10 صفحه میخونن و کتاب صوتی رو هم گوش نمیدن
    اینکه گفتید یه جور اعتیاد هست بله دقیقا دکتر روانشناس هم بهشون گفتن و دارو براشون دادن و اهل خوردنش نیستن و همیشه میگن چطور هارش تونس اینکار رو بکنه (چون یکنفر تونسته اینکار رو بکنه منم میتونم)
    حرف یا صحبت من یا کسی هم به خرجشون نمیره
    تنها بخاطر بچه هاش نگرانم
    همون اصله کازینو هست که استاد خیلی وقتا میگن
    تا پولشون رو تموم نکنن آروم نمیشن
    نظر بنده و تجربه بنده از اعتیاد به سیگار که شخصا داشتم و بنظرم بین اعتیاد ها زیاد فرقی نیست البته نسبت به مواد مخدر نظر خاصی ندارم
    اما کسی که معتاده تا خودش نخواد هیچ کس نمیتونه کمکش کنه . من از ۱۸ سالگی روزی ۱ بسته میکشیدم تا ۲۹ سالگی که بیشتر هم شده بود تنها زمانی نکشیدم که خودم تصمیم گرفتم که از فردا به بعد دیگه نمیکشم و دیگه نکشیدم ( مشکلات سلامتی هم داشت خودش رو نشون میداد و این موجب تصمیم جدی من شد ).
    در خانواده هم کسی رو داشتیم که از نزدیکان بود و ایشون معتاد به پوکر بود و همه چیز از خونه و ماشین و یک گاراژ بزرگ رو باخت و هنوزم گاهی بازی میکنه ولی نه با شرط بندی های بزرگ
    خانواده ، دکتر روانشناس تا دکتر قلبش گفتن نباید بازی کنی گوشش بدهکار نبود تا اینکه دیگه بخاطر پولی که نداشت نتونست بازی کنه .
    برای این تجربه هاست که بنظرم هیچ کس نمیتونه واقعا برای ترک کردن به کسی کمک کنه مگه اینکه طرف خودش متوجه بشه که یه چیزی درست نیست و دیگه اون کار رو ادامه نده .
    انگیزه گرفتن از عزیزان بخصوص بچه ها خیلی میتونه کمک کنه
    خلاف نظر علی جان بنظر بنده کم کردن سرعت نت و نداشتن کامپیوتر و ... که از طرف دوستان و خانواده باشه مانع کار ایشون نمیشه
    بنظرم بهترین کار برای ایشون مدیتیشن و از اون مهمتر انجام ورزشی سنگین طوری که استرس ایشون رو مهار کنه و انرژی و هیجانشون رو کنترل کنه . ورزشی که بهشون حال بده و شرایط رقابتی داشته باشه تا انگیزه ایشون رو حفظ کنه یا هر ورزشی که خودشون از انجامش لذت ببرن .
    به قول علی جان احتمالا مشورت با استاد بخصوص که ایشون هم امینو رو قبول داره اگه وقت داشته باشن شاید بتونه کمکشون کنه .
    ویرایش توسط Ariyan : 12-04-2022 در ساعت 20:52

16. 9 کاربر برای این پست سودمند از Ariyan عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر سرکار خانم سارا
    باور دارم که عالی هستید
    ایشون با این شرایطی که شما فرمودید وارد بخش انتقام جویی شدن و همم دچار عادت شدند
    1- بهشون بزرگی بازار و قذرتهای پشت این بازار رو توضیح بدین تا درک کنند که قدرت مقابله با اون رو ندارند و بدونند با چه اشخاص و قدرتهایی در اون بازار دارند کار میکنند
    2-عادت رو نمیتونید قطع کنید و جاش یکی دیگه رو بگذارید ، شروع کنید به ساختن و جایگذاری عادت جدید
    3- زمانهایی که تنها هستند و دسترسی به سیستم دارند دعوتشون کنید بیرون یا شما برید پیششون تا مانع شرایط پوزیشنگیریشون بشید
    4- سیستم اینترنتشون رو انقدر ضعیف کنید که چارت به زور بیاد بالا وحوصلشون سر بره
    5-از دوستانی که در بخش کامپیوتر فعال هستند راهنمایی بخواید تا سیستمشون رو دستکاری کنند تا پلتفرم هارو بالا نیاره
    6-کاری کنید سیستمشون هنگ کنه
    در کل نمیتونید بگید بهش این کار رو نکن چون قطعا انجام خواهند داد با گذاشتن موانعی سرعتشون رو کم کنید و مانع براش بسازید و کم کم شروع به جاگذاری عادت جدید کنید براشون
    متاسفانه اگر نتونید موانع رو ایجاد کنید و مانعد دسترسیشون به سیستم و ترید بشید تا خشاب ریال آخر رو ادامه خواهند داد و در انتها احساس درماندگی خواهند کرد و قبول خواهند کرد که نشد
    این مشکل در مرور زمان حل خواهد شد انشالله تا اون موقع به ته خط نرسند و این آرزوی قلبی من هست که هرچه سریعتر متوقف کنند این کار رو چون بعدش شرلیط روحی بسیار سختی رو پشت سر خواهند گذاشت
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    لطفا به استاد در خصوصی پیام بدید و درخواست راهنمایی کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ariyan نمایش پست ها
    همون اصله کازینو هست که استاد خیلی وقتا میگن
    تا پولشون رو تموم نکنن آروم نمیشن
    نظر بنده و تجربه بنده از اعتیاد به سیگار که شخصا داشتم و بنظرم بین اعتیاد ها زیاد فرقی نیست البته نسبت به مواد مخدر نظر خاصی ندارم
    اما کسی که معتاده تا خودش نخواد هیچ کس نمیتونه کمکش کنه . من از ۱۸ سالگی روزی ۱ بسته میکشیدم تا ۲۹ سالگی که بیشتر هم شده بود تنها زمانی نکشیدم که خودم تصمیم گرفتم که از فردا به بعد دیگه نمیکشم و دیگه نکشیدم ( مشکلات سلامتی هم داشت خودش رو نشون میداد و این موجب تصمیم جدی من شد ).
    در خانواده هم کسی رو داشتیم که از نزدیکان بود و ایشون معتاد به پوکر بود و همه چیز از خونه و ماشین و یک گاراژ بزرگ رو باخت و هنوزم گاهی بازی میکنه ولی نه با شرط بندی های بزرگ
    خانواده ، دکتر روانشناس تا دکتر قلبش گفتن نباید بازی کنی گوشش بدهکار نبود تا اینکه دیگه بخاطر پولی که نداشت نتونست بازی کنه .
    برای این تجربه هاست که بنظرم هیچ کس نمیتونه واقعا برای ترک کردن به کسی کمک کنه مگه اینکه طرف خودش متوجه بشه که یه چیزی درست نیست و دیگه اون کار رو ادامه نده .
    انگیزه گرفتن از عزیزان بخصوص بچه ها خیلی میتونه کمک کنه
    خلاف نظر علی جان بنظر بنده کم کردن سرعت نت و نداشتن کامپیوتر و ... که از طرف دوستان و خانواده باشه مانع کار ایشون نمیشه
    بنظرم بهترین کار برای ایشون مدیتیشن و از اون مهمتر انجام ورزشی سنگین طوری که استرس ایشون رو مهار کنه و انرژی و هیجانشون رو کنترل کنه . ورزشی که بهشون حال بده و شرایط رقابتی داشته باشه تا انگیزه ایشون رو حفظ کنه یا هر ورزشی که خودشون از انجامش لذت ببرن .
    به قول علی جان احتمالا مشورت با استاد بخصوص که ایشون هم امینو رو قبول داره اگه وقت داشته باشن شاید بتونه کمکشون کنه .
    ....

ممنونم ازتون که راهنمایی کردید
    ولی باور بفرمایید تمام این راهها (به جز پیام دادن به استاد) رو امتحان کردم
    ایشون در همه جا دسترسی به نت و ترید باینر ی داره از موبایل گرفته تا سیستمی که توی دفتر کارش کار میکنه؛ سیستم خونه و سیستم خونه مادرش و کلا همه جا
    من یه جا رو بخام قطع کنم بقیه جاها چی؟؟؟؟
    به همه جا که دسترسی ندارم
    از الانم هم میدونم جواب استاد چی هست: خودش باید بخاد
    که نمیخاد
    که نمیخاد
    حتی بخاطر بچه هاش
    مدیر ارشد حسابداری شرکت بزرگی هست و دسترسی به پول به راحتی براش امکان پذیره. اینکه ماشینش رو فروخته صرفا برای اینه که بگه من دارم از سرمایه خودم استفاده میکنم ولی چندین برابر مبلغ ماشینش رو از دست داده
    تنها مدیر عامل شرکت از طریق یه حسابدار خبره میتونه سر از کارش دربیاره که اونم چون اعتماد صد درد صد به ایشون داره بعید میدونم به این زودی ها مشکوک بشه . درآمد شرکت هم که میلیارد براش پول خورده
    باور میکنید خسته شدم از بس بهشون گفتم تو هرکار دیگه ای میکردی به درآمد رسیده بودی و به من پوزخند میزنه که به اینا میگی درآمد؟
    حتی از خودم براش مثلا زدم که ببین من برآورد کاریم اینه و تا چند سال آینده به جاهای خوبی میرسم ولی تو اینطوری پیش بری سر از زندان درمیاری
    به من میگه اگه اینطوری شد منو از زندان دربیار
    دیگه از همه جا بریدم که اینجا برای شما پیام میزارم تا شاید راه حلی ییدا کنم
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

18. 9 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,846 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    مهم ترین درسی که پاییز می دهد
    این است که تغییر در هر صورتی زیباست
    فقط به زاویه دید ما بستگی دارد

جذابیت-های-جاده-چالوس-چهارمین-جاده-زیب-s4mdYo.jpg

جذابیت-های-جاده-چالوس-چهارمین-جاده-زیب-B0B2Dl.jpg

Untitled.jpg

جاده چالوس
    منبع تصاویر سایت همگردی

20. 12 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 25 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 25 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع