صفحه 273 از 555 نخستنخست ... 173223263271272273274275283323373 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,721 به 2,730 از 5542

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Snow_Trader آواتار ها
    8,075 بار در 851 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 306 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام به همگی دوستان
    صبح قشنگ پاییزیتون بخیر

یه پلی لیست آرامش بخش
    برای آمادگی شروع روز قشنگ و پربرکت برا همه
    امیدوارم لذت ببرین

https://vmusic.ir/album/softy-wishes...f-castle-2022/

Screenshot_3.png
    ویرایش توسط Snow_Trader : 11-23-2022 در ساعت 08:38
    Hard takes time, impossible a little more time

2. 12 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

716 بار در 83 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Frederick نمایش پست ها
    تشبیه عالیییی بوود دوست خوبم واقعا هم اینجوریه
    بنظرم کلا ادما عادت کردن تا یه مسیر رو نرن تجربه نکنن ضربه نبینن حرف گوش نمیکنن و میخوان خودسر کار خودشونو پیش ببرن
    مثل همون کمربند خیلی ها میدونن ضروری هستش و در مواقع مهم محافظت میکنه از ادم ولی باز تا یه تصادف نکنن یا یه ضربه ای نبینن قبول نمیکن
    برا قضیه ترید هم اینجوریه کار خودشون رو میکنن یه ماه دوماه چند ماه بعد میبینن فایده نداره بزار حرف گوش کنیم ببینم چجوریه بعد چند ماه دیگه برمیگردن سر خونه اول
    که طبق اصول پیش برن
    سلام
    وقتتون به خیر
    البته نه همه آدما!
    80 درصد از ما انسانها طبق عادت های بدی که ساختیم یا برامون ساختن عمل میکنیم
    ولی 20 درصد از آدما هم هستند که از تجربه دیگران استفاده میکنن و عادت های کارآمد میسازنن
    شاید باید بپذیریم که عدد بالاتر همیشه به معنای برتری نیست
    ما انسانها تو عصر حاظر مثل کاکتوسی هستیم توی جنگل بارانی
    شاید این روزا بهترین موقع است برای ساختن عادت های خوب
    عادت سرعتگیر
    عادتی که من ساختم روزی 2 ساعت میرم یه گوشه میشینم و تمام تلاشم رو میکنم که ترمز مغزم رو بکشم
    تا اونجایی که میتونم سرعتم رو کم میکنم که دور و برم رو ببینم
    و دور و بر عجب منظره ای داره
    ویرایش توسط SAM.T : 11-23-2022 در ساعت 07:48
    بر خیری که شخصا می توانید برسانید تمرکز کنید،
    نه بر مسایلی که باقی می ماند و یا حل شان دست شما نیست.
    پیتر سینگر (فیلسوف اخلاق )

4. 17 کاربر برای این پست سودمند از SAM.T عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,165 بار در 466 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 23 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان
    صبح قشنگ پاییزیتون بخیر

یه پلی لیست آرامش بخش
    برای آمادگی شروع روز قشنگ و پربرکت برا همه
    امیدوارم لذت ببرین

https://vmusic.ir/album/softy-wishes...f-castle-2022/

Screenshot_3.png
    عالی بود ممنون. ازصبح داشتم دنبال این نوع موزیک توی گوگل می گشتم
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

6. 11 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    یاد شده
    در 23 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها

what to do with our viral mind?

با ذهن ویروسی چیکار کنیم

خودآگاهی ، شناسایی خطاهای شناختی است. ذهن مثل یک کامپیوتر هست که اطلاعات رو پردازش می کنه. اما گاهی مثل کامپیوتر که ویروسی می شه بخش نرم افزار ذهن ما یعنی افکارمون هم ویروسی می شه. به این ویروس ها، خطای شناختی گفته می شود. خطای شناختی نوعی سوء تفسیر واقعیت یا تحریف آن است.مثلا فرض کنید فردی در زمینه شغلی شکست می خورد بعد این طور نتیجه گیری می کند که من آدم بی کفایتی هستم یا من در هیچ کاری موفق نیستم در حالی که فقط در یک جنبه از زندگی شکست خورده و ممکن است این فرد دانشجو یا مثلا همسر خیلی خوب و موفقی باشد. این نوع نتیجه گیری کردن از اتفاقات نوعی خطای شناختی است.وقتی جدول افکار خودآیند رو پر می کنید کم کم متوجه خطاهای شناختی خودتان هم می شوید. افکاری که از یک جنس هستند و به هم شباهت دارند به یک نوع خطای شناختی خاص مربوط می شوند برای اینکه بهتر متوجه این خطاها بشوید لیستی از انواع خطاهای شناختی در ادامه توضیح داده می شوندخطاهای ذهنی زیر را چندین بخونید چندین بار…..چندین بار تا اگاهی پیدا کنی تا ذهنتون خواست شیطونی کنه مچشو بگیری……
    • فکر همه یا هیچ: به جای اینکه یک موقعیت را به صورت یک پیوستار ببینید، آن را به شکل دو قطب متضاد می بینید. مثلا اگر من موفق نشوم کاملا شکست خورده هستم.
    • فاجعه سازی: شما آینده را به صورت منفی پیش بینی می کنید بدون اینکه سایر پیامدهای محتمل تر را در نظر بگیرید. مثال: من خیلی آشفته خواهم شد. قادر به انجام هیچ کاری نخواهم بود.
    • بی اعتبار کردن یا دست کم گرفتن جنبه های مثبت: شما به طور غیر منطقی به خودتان می گویید که تجارب و رفتارهای مثبتتان به حساب نمی آیند. مثال: من پروژه را خوب انجام دادم اما این بدان معنا نیست که با کفایت هستم، من فقط شانس آوردم.
    • استدلال هیجانی: شما فکر می کنید چیزی درست است، چون قویا آن را حس می کنید و یا از شواهد مخالف چشم پوشی می کنید یا آنها را بی اهمیت می شمرید. مثال: می دانم خیلی از وظایف کاری ام را درست انجام می دهم، اما هنوز احساس می کنم که یک شکست خورده هستم.
    • برچسب زدن: شما یک برچسب کلی و ثابت به خودتان یا دیگران می زنید، بی آنکه در نظر بگیرید که ممکن است شواهد به طور منطقی تر دلالت بر یک نتیجه کمتر فاجعه بار بکنند. مثال: من یک بازنده هستم. او آدم خوبی نیست.
    • ذهن خوانی: شما باور دارید از فکر بقیه خبر دارید، بی آن که سایر احتمالات را در نظر بگیرید. مثال: او فکر می کند که من ابتدایی ترین چیزها را هم در مورد این پروژه نمی دانم.
    • تعمیم بیش از حد : شما یک نتیجه کلی و قطعی منفی می گیرید که فراتر از موقعیت های فعلی تعمیم می یابد. مثال: چون در قرار ملاقات احساس راحتی نمی کردم پس شرایط لازم برای دوست پیدا کردن را ندارم.
    • شخصی سازی: شما اعتقاد دارید که بقیه به خاطر دل خوری از شما رفتار منفی دارند بدون اینکه علل محتمل تر را در نظر بگیرید. مثال : تعمیر کار با من سرسنگین است پس حتما من کاری بدی انجام داده ام..

در مراحل بعد خطاهای شناختی و مفروضه های شرطی و در نهایت باور بنیادین خود را شناسایی کنیم. سپس از تکنیک هایی برای تغییر افکار خود آیند و به دنبال آن اصلاح خطاهای شناختی استفاده کنیم . این تکنیک ها در سایر مهارت های زندگی به طور کامل توضیح داده خواهند شد
    سلام روزبخیر ممنون بخاطر محتواهای خوبی که میذارین.خیلی وقتها فکر میکنیم این ویروس ها رو از بین بردیم اما مثلا وقتی توی یه موقعیتی مثل این روزها قرار میگیریم میبینیم خیلی راحت ویروسه فعال شده و اتفاقا از تو خیلی قوی تر شده ..
    منتظر راهکارها و تکنیک هاتون هستیم

8. 12 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    یاد شده
    در 23 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    وقت بخیر مهرسا عزیز

همه این موارد رو مدیون امینو عزیز هستیم / اون بود که چراغ زندگی منو روشن کرد و باعث شد من به این انجمن راه پیدا کنم و پیشرفت کنم
    داستان کوتاه ویژگی من: یه پسر بسیار شیطون و شر و شوخ طبع و با جنبه
    راستش یه زمانایی میشینم با خودم فکر میکنم که اون ایمان چقدر باید قوی باشه که خداوند اینطور دقیق همه چیز زندگی رو بچینه و من وارد این انجمن شم و مسیر زندگیم کلا تغییر کنه(حتی مسیر زندگی خیلی هارو قطعا در آینده عوض کنیم چون هیشکی خبر نداره 10 سال دیگه کجاست ...شاید مثلا من وال استریت باشم خواستید منو بشناسید یه تتو در آینده میزنم پشت گردنم و یه MEMO مینویسم ...چنین شخصی رو دیدید بزنید پس کله اش شما نمیدونید چرا میزنید ولی اون میدونه چرا خورده(موهاشم همیشه بوکسوری کوتاه میزنه ))

همه چیز برمیگرده به نگرش شما مهرسای عزیز اینکه انتخاب کنید آسیب ببینید یا آسیب نبینید / اینکه انتخاب کنید اخبار و شرایط روی شما تاثیر بزاره یا نزاره .... مهم نیست شرایط بیرون چی باشه وقتی درون شما حالتون خوب باشه دیگه بیرون مهم نیست چطوری باشه
    این مورد به این معنا نیست که شما وجدان خودتو زیر پا بزاری و بگی به من چه و ... بدین معناست که بزارید روتون تاثیر بزاره یا نزاره ... یه فاصله و تفاوت خیلی ریزی بینش هست
    من اینستاگرام رو فکر کنم 8 ماهی باشه پاک کردم از روی موبایلم و فقط رو کروم دارم و در روز به 5 دقیقه هم نمیرسه چک کردنم اونم فقط برای اینکه ببینم رفیقی چیزی پیام داده یا نه و پست های اکادمی ویو/وگرنه موبایل من تنها کاربردش یه هات اسپات هست که اونم فقط وقتی بیرون میرم برای لپتاپم توی خونه وای فای هست و کلا موبایلم یه وسیله اضافه هست تقریبا
    واسه مورد بالا فیلم life is beautiful رو ببینید / داستان یه شخص یهودی در زندان های نازی هست و ببینید که این شخص چه نگرشی داشته و چطور باهاش کنار اومده و چطور فرزندشو مصون نگه میداره از شرایط اونجا

متن خوبی رو میخوندم قبلا با موضوع : شما ابتدا باید شاد باشید و سپس موفق میشوید / هیشکی رو به صورت استثنا هم نداریم که اول موفق شده باشه و بعد شاد / اصلا نداریم چنین چیزی رو حتی استثنا

احساسات منفی و کلا نگرش منفی مثل اون ترمز دستی میمونه که شما بهترین ماشین دنیا رو هم داشته باشید (مثل پراید ) هرچقدرم گاز بدید نمیره ..فقط درجا میزنه... یه سیستم عظیم و پیچیده به اسم ماشین با یدونه ترمز دستی کوچولو حرکت نمیکنه
    شاید توی این مواقع شخص ماشینشو نشناسه بره موتورشو تعمیر کنه یا بره سیم گازشو عوض کنه ولی بازم حرکت نمیکنه شاید یه روزی شخصی پیدا شد بهش گفت که ترمز دستی رو باید بخوابونی تا حرکت کنه ولی خب شاید تا اون موقع اینقدر گاز به ماشین داده که موتورش سوخته باشه و مجبور باشه هزینه زیادی رو بپردازه تا دوباره ماشین درست شه و حرکت کنه
    اونجا هزینه مالی هست و خب جایگزین میشه / اما توی زندگی یه چیزی میره و برنمیگرده که بهش میگن زمان و شاید وقتی موتوره بسوزه کسی نره دنبال تعمیرش و کلا بیخیال شه

نگرش صحیح نسبت به اتفاقات داشته باشیم ..همیشه نیمه پر لیوان رو ببینیم و هرموقع مقداری اوضاع مساعد نیست شکرگزار باشیم ...باید بگردیم توی این اوضاع اون موارد خوب رو بیابیم وگرنه ذهن انسان ذاتا دنبال بقاست و همیشه تهدیدها و نکات منفی رو میبینه(ویژگی ذهن انسان از زمان انسان های نخستین )

خیلی تکنیک های دیگه هم هست / از من نیست از تمام کتاب هایی که تابحال خوندن و خب همه رو هم امینو عزیز گفته

مثل شکرگزاری روزانه / مثل ورزش کردن/ داشتن رژیم غذایی درست / مدیتیشن/ و به نظر یکی از مهمترین اونها دنبال کردن هدفی و اگر بهش رسیدین هدف جدید و نوشتن یه برنامه درست و دارای مدت زمان دقیق برای رسیدن به اون هدف

مثلا رژیم گرفتن .. یه برنامه خوب بنویسید و دارای مدت زمانی دقیق

من خودم اینکارو کردم برای رژیم گرفتن و خب چندین بار هم شکست خوردم ولی خب بالاخره تونستم

یه برنامه خیلی دقیق / دارای مدت زمانی مشخص و همچنین ضربدر زدن یا تیک زدن جلوی اون روز ..بهتر بگیم دارای ضرب الاجل دقیق .... ذهن نمیپرسه تو میخوای چیکار کنی
    میگه برنامه منو با تعداد گام ها و ضرب الاجلم رو بده بقیه اش رو بسپار به من تو فقی انجام بده توانایی انجامش با من/ برای ترید هم همینطور و همچنین برای تمرین (که خب خداروشکر نقشه راه هست حالا اگر کسی نخواست طبق نقشه راه حرکت کنه که خب تکلیفش مشخصه پسفردا نیاد اینجا گله مند باشه)

موفق باشید
    ممنون ممو عزیز -مطالبتون بسیار ارزشمند هستند ،واقعیتش من میخام یه قدم برم جلوتر ،من دیگه به اتفاقات بیرونی کاری ندارم (البته حرفهای درست دوستان خیلی برام راهگشا بود ) من ورزش و مدیتیشن میکنم برنامه هر روزم هستش و واقعا از وقتی منظمش کردم ذهنم قشنگ خاموش بود ..یعنی از هر چیز کوچیکی لذت میبردم عاشق این بودم که 4 صبح پاشم فقط این هوای اونموقع صبح رو نفس بکشم ..اما یه اتفاق غیرمترقبه یه سری ترس ها رو که وجود داشتن دوباره اورد بالا ،این ترس ها هم قطعا بدلیل اشتباه در نگرش هست و من فکر میکردم از بین رفتن اما دیدم وجود دارن فقط انگار منتظر بودن من یه ذره ضعیف شم تا خودشون رو نشون بدن.و من خودم فکر میکنم اگر بخام توی موارد بالا بگنجونمشون خیلی وقتها تفکریا همه یا هیچ رو دارم و میخام این مشکلمو حل کنم ..
    فیلم پیشنهادی تون رو هم حتما میبینم ممنون ازتون

10. 9 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    21,244 بار در 1,599 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام خدمت دوستان عزیزم و نیز استاد گرانقدرمون امیدوارم حال دلتون عالی باشه
    دوستان یه مدتی هست متوجه این شدم که خیلی چیزها بعد از یه مدت برام عادی میشه و بنظرم این خوب نیست ...
    مثلا ما یه ماه هایی از سال کرجیم یه ماه هایی شمال
    الان که شمالیم , این فصل فصل نارنج هست روز اول اصلا با یه اشتیاق عجیبی میرم سمتش روز دوم هم همینطور و .... ولی رفته رفته به جایی میرسم که دیگه اصلا برام مهم نیست نارنج بخورم یا نه (درصورتیکه هنوز فصلش هست و تموم نشده و میشه نارنج تازه از روی درخت کند و خورد و بازم لذت برد!!)
    حالا این مثال برای نارنج بود اینو برای خیلی چیزا میتونم بگم(فلفلی که تو باغچه کاشتیم و هفته اول مثه بنز با غذا میخوردم الان اینقدر تو باغچه زیاد شده و متاسفانه من دیگه میلی به خوردنش ندارم/یا حتی دریاکنار; دوستام که برای مسافرت چند روزی اومده بودن پیشم . کلی ذوق داشتن از رفتن کنار دریا و منم ذوق داشتم اماااا نه مثه اونا یا نه مثه روز اول که خودم میرفتم و خیییلی چیزهای دیگه)
    این تکراری شدن چیزهایی که بهم حس خوب میدن نمیخوام تبدیل به عادت بشه راهکاری به ذهنتون میرسه برای اینکه همیشه بتونم نسبت به اون چیزی که حس خوبی بهم میده حسم خوب بمونه؟؟(اگه شما هم مثل خودم پیشنهادتون خوندن کتاب نیروی حاله خوندن این کتاب توی برنامم هست ولی الان نه چون فعلا در حال مطالعه کتاب روانشناسی تصویر ذهنی ام)
    حالا شاید بگید این چه ربطی به موضوع این تاپیک داره ؟؟ خب توی ترید هم همینه اگه عادت به موفقیت در معامله گری شکل بگیره (موفقیت عادی بشه) میتونه دردسرساز بشه
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

12. 15 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    21,244 بار در 1,599 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    من خیلی فوتبالی نیستم امـــــا
    عربستان آرژانتین رو برد ...
    ژاپن هم آلمان رو برد ...
    تو هنوزم که هنوزه فکر میکنی نمیشه ؟؟؟
    بزرگ فکر کن دوست من
    هدف داشته باش دوست من
    برنامه داشته باش دوست من
    عمل کن دوست من
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

14. 23 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

mamad7575 آواتار ها
    2,650 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط KingMilad نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیزم و نیز استاد گرانقدرمون امیدوارم حال دلتون عالی باشه
    دوستان یه مدتی هست متوجه این شدم که خیلی چیزها بعد از یه مدت برام عادی میشه و بنظرم این خوب نیست ...
    مثلا ما یه ماه هایی از سال کرجیم یه ماه هایی شمال
    الان که شمالیم , این فصل فصل نارنج هست روز اول اصلا با یه اشتیاق عجیبی میرم سمتش روز دوم هم همینطور و .... ولی رفته رفته به جایی میرسم که دیگه اصلا برام مهم نیست نارنج بخورم یا نه (درصورتیکه هنوز فصلش هست و تموم نشده و میشه نارنج تازه از روی درخت کند و خورد و بازم لذت برد!!)
    حالا این مثال برای نارنج بود اینو برای خیلی چیزا میتونم بگم(فلفلی که تو باغچه کاشتیم و هفته اول مثه بنز با غذا میخوردم الان اینقدر تو باغچه زیاد شده و متاسفانه من دیگه میلی به خوردنش ندارم/یا حتی دریاکنار; دوستام که برای مسافرت چند روزی اومده بودن پیشم . کلی ذوق داشتن از رفتن کنار دریا و منم ذوق داشتم اماااا نه مثه اونا یا نه مثه روز اول که خودم میرفتم و خیییلی چیزهای دیگه)
    این تکراری شدن چیزهایی که بهم حس خوب میدن نمیخوام تبدیل به عادت بشه راهکاری به ذهنتون میرسه برای اینکه همیشه بتونم نسبت به اون چیزی که حس خوبی بهم میده حسم خوب بمونه؟؟(اگه شما هم مثل خودم پیشنهادتون خوندن کتاب نیروی حاله خوندن این کتاب توی برنامم هست ولی الان نه چون فعلا در حال مطالعه کتاب روانشناسی تصویر ذهنی ام)
    حالا شاید بگید این چه ربطی به موضوع این تاپیک داره ؟؟ خب توی ترید هم همینه اگه عادت به موفقیت در معامله گری شکل بگیره (موفقیت عادی بشه) میتونه دردسرساز بشه
    سلام وقت بخیر دوست عزیز این پست شما بسیار اشنا اومد برای خودم چون منم اول که اومده بودم یکی از بندر هایی جنوب خیلی ذوق دریا غذا ها ووو رو داشتم بعد ها کم شد یا ترید در حساب ریل ... راهکار من اینه که راجب دریا من یه لوکیشن تکراری نمیرم ساحل هایی مخطلف که میرم مثل بار اول که اومده بودم دریا ذوق میکنم راجب ترید هم یه مدت که تکراری شد دیدگاهم رو عوض کردم دیدم همیشه مارکت خط روند رو به شکل نمیشکنه از یه سطح به یک شکل رد نمیشه رفتارشو هی تغیر میده و با پترن هایی مخطلف جلو میره و این تازگی رفتار در همه جایی مارکت باز اشتیاق ترید زدن و نشستن نگاه کردن به این موجود جذاب رو در من بیشتر کرد

دلتون شاد و موفق باشید

16. 12 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

usef.khezri آواتار ها
    1,495 بار در 127 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    افکار، و احساسات،
    صرفنظر از تعهد یا سطح تخصص افراد، هرگز به طور کامل ( در زمان ترید ) ناپدید نمیشوند. و یک دلیل
    بسیار منطقی برای این موضوع وجود دارد: احساسات در ماهیت انسانی ما نهادینه شدهاند.
    اینکه صرفا میگوییم که شخصی میتواند بدون احساسات معامله کند، مانند این است که
    بگوییم آن شخص میتواند بدون فکر کردن آن کار را انجام دهد. این غیر ممکن است!
    خبر خوب این است که این احتمال وجود دارد که بتوان به طور کامل افکار، عواطف و
    احساسات را کنار گذاشت. این بدان معنی نیست که آنها به طور آگاهانه روی ندهند- آنها
    هنوز هم روی میدهند و همیشه همینطور خواهد بود. اما با کسب تجربه و تمرین کردن شما
    میتوانید یاد بگیرید که نسبت به آنچه که در ذهن و بدنتان روی میدهد، احساس یکسانی
    نداشته باشید. به عبارت دیگر، شما دیگر خودتان را درگیر آنها نمیکنید؛ شما به یک ناظر
    منفعل نسبت به افکار، احساسات و عواطف خود تبدیل میشوید به نحوی که آنها دیگر
    نمیتوانند بر رفتار شما تاثیر بگذارند. شما با استفاده از مشاهده، از آنها جدا میشوید!

بخشی از کتاب از فرش تا عرش -ایوان بایاجی

18. 13 کاربر برای این پست سودمند از usef.khezri عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,846 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    وقت بخیر دوستان

من هر شب قبل خواب یه رفتار ژورنال زندگی یا کلا هرکاری که میکنم رو مینویسم (نوشتن واقعا تاثیر داره پیشنهاد میکنم اینکارو حتما بکنید من چند ماهه میکنم )

متوجه موضوعی شدم که چقدر علاقه به انجام چندکار به طور همزمان دارم و خب این مورد در بلند مدت به نفع من نیست و یجورایی باید ریشه اش رو خشک کنم / مثلا دارم مقاله میخونم یه سر به انجمن میزنم و یکم چارت رو بررسی میکنم

یادمه یجایی استاد توی فایلی گفتند و راهکار دادند (بک گراند ذهنیشو دارم ولی دقیق نمیدونم کجاست ) و فکر کنم کتاب کار عمیق رو پیشنهاد دادند به اینطور افراد

حال دوستان این مورد درسته یا موارد دیگه ای هم استاد فرمودند که بشه کمک کرد تا این مورد رو بیشتر بررسی کنم و از بین ببرمش ؟ ممنون میشم اگر شماره فایل رو میدونید بهم بگید خودم برم بررسی کنم یا اگر ندارید مواردی رو که شما بررسی کردید و جوابگو بوده رو بهم بگید

بازهم تاکید میکنم ..نوشتن رو فراموش نکنید / تاثیرشو اوایل نمیبینید ولی به مراتب در ماه بعد یا ماه های بعد میبینید ❤ @amino
    ممنون از شما موفق باشید
    سلام محمد جان
    دقیقا شماره فایل رو یادم نیست
    اما استاد گفتن که انجام دادن چند کار هم زمان به مرور باعث از بین رفتن سیستم عامل هدف جوی انسان میشه
    منم این مشکل رو دارم و قبلا خیلی شدید بود
    راهکاری که استاد دادن تمرکز روی انجام دادن یک کار هستش و از کار های کوچک هم باید شروع بشه مثل مسواک زدن و غذا خوردن
    توی تایپ کردن هم میتونید از این تمرین استفاده کنید
    اکثرا وقتی تایپ میکنیم متوجه ایرادات املایی نمیشیم چون توجه نمیکنیم به کلمه و داریم کلمه هایی بعدی رو توی ذهن حلاجی میکنیم
    اما با تمرین به مرور رفع میشه
    از مدیتیشن و آرام کتاب خوندن هم میشه کمک گرفت که توی این زمینه دیگه خودت استادی

20. 14 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 25 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 25 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع