صفحه 270 از 543 نخستنخست ... 170220260268269270271272280320370 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,691 به 2,700 از 5422

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

M.T.z آواتار ها
    4,199 بار در 934 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 167 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    قدرت ناخودگاه و تاثیر ان روی رفتار ما

سلام دوستان عزیزم.امید وارم حالتون عالی باشه.
    من حدود سه سال پیش بود که این لوگو رو طراحی کردم و اصلا در مورد بازار های مالی و این چیزا اطلاعی نداشتم و اصلا نمیدونستم معنی فراکتال چی هست ولی در به صورت ناخداگاه اینو میفهمیدم که کل جهان از اعضای کوچیک تر تری تشکیل شده است که شبیه بهم هست از نظر خاصیت ذاتی و ماده یا از نظر ظاهری یا اصلا هر دوی اینها
    ویک جور میشه گفت تودرتو بودن اتفاقات و کلا تمام خلقت رو درک کرده بودم.
    فقط خواستم اینو بگم که الان که وارد این دوره شدم دیدم چه جالب من قبلا هم در ناخوداگاه و به صورتی ذاتی این مساعل رو که استاد گفتین در پس ذهنم داشتم بدون این که در مورد ان مطلبی بخوانم و فقط با مشاهده اطرافم و این روی طرزه فکرم برای طراحی این لوگوهم تاثیر داشته است و حالا یک میلیارد درصد ایمان اوردم به اون حرف استاد که ناخداگاه چقدر قدرت دارد و تاثیر میزاره روی ما.
    ScreenHunter 47.png
    @amino
    ویرایش توسط M.T.z : 11-18-2022 در ساعت 21:05
    E-mail: [email protected]
    Telegram: MTz_trader

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از M.T.z عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,817 بار در 511 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ghaffar نمایش پست ها
    سلام.دوستان وقت بخیر.یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.استاد توی فایل ۵۶(وبینار)در دقیقه ۱:۲۰:۲۵ گفتن که شرایط بیرونی هیچ نقشی نداره و همه ی ما در طول عمر از تمام داده که دریافت کردیم یه تصویر ذهنی داریم که دوستان ما و میزان درامد ما حتی وزن ماهم مشخص می کنند.گفت فقط کافیه این تصویر ذهنی عوض کنیم.نیازی به تعییر شرایط بیرون نیست.و گفتن که شرایط ذهنی و رفتار ذهنی رو بشناسیم و اونارو تربیت کنیم.و استاد گفتن من توی یک سال اینو فهمیدم.سوال اینه الان ما چجوری اینابشناسیم
    و روی اونا کار کنیم.دقیقا باید از کجا شروع کنم.ممنون میشم توضیح بدید.
    موفق باشید. @amino @oveys
    سلام غفار عزیز
    یکی از راهکار ها واسه درک شرایط ذهنی و افکارتون این هست که اون ها رو 21 روز بنویسید
    بعد متوجه یک سری افکار تکرار شونده ای میشید که روی اون ها باید کار بشه
    برای عادات هم میتونید از این روش استفاده کنید
    بعد از اون ۲۱ روز هم سعی کنید در لحظه و خودآگاهانه توجه کنید به رفتار و افکارتون خیلی ایرادات رو پیدا می کنید

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

oveys آواتار ها
    28,299 بار در 9,771 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 8308 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام.دوستان وقت بخیر.یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.استاد توی فایل ۵۶(وبینار)در دقیقه ۱:۲۰:۲۵ گفتن که شرایط بیرونی هیچ نقشی نداره و همه ی ما در طول عمر از تمام داده که دریافت کردیم یه تصویر ذهنی داریم که دوستان ما و میزان درامد ما حتی وزن ماهم مشخص می کنند.گفت فقط کافیه این تصویر ذهنی عوض کنیم.نیازی به تعییر شرایط بیرون نیست.و گفتن که شرایط ذهنی و رفتار ذهنی رو بشناسیم و اونارو تربیت کنیم.و استاد گفتن من توی یک سال اینو فهمیدم.سوال اینه الان ما چجوری اینابشناسیم
    و روی اونا کار کنیم.دقیقا باید از کجا شروع کنم.ممنون میشم توضیح بدید.
    موفق باشید. @amino @oveys
    سلام و وقت بخیر غفار عزیز. فایل شماره 15 رو ببین و اون دفتری که استاد میگن رو تهیه کنین و 21 روز عادت هاتون رو یادداشت کنین. موفق و پیروز باشین
    بنام خداوند رنگین کمان
    استمرار، رمز موفقیت
    بدلیل کمبود وقت، سعی میکنم تنها سوالات را پاسخ بدهم. تمرین تمامی دوستانی که بنده را تگ میکنن، بررسی میکنم.

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از oveys عزیز تشکر کرده اند:

Ghaffar آواتار ها
    1,716 بار در 447 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 57 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام غفار عزیز
    یکی از راهکار ها واسه درک شرایط ذهنی و افکارتون این هست که اون ها رو 21 روز بنویسید
    بعد متوجه یک سری افکار تکرار شونده ای میشید که روی اون ها باید کار بشه
    برای عادات هم میتونید از این روش استفاده کنید
    بعد از اون ۲۱ روز هم سعی کنید در لحظه و خودآگاهانه توجه کنید به رفتار و افکارتون خیلی ایرادات رو پیدا می کنید
    ممنونم.من این کار انجام*دادم.عادت هامو پبدا کردم.عادت های ذهنی چجوری پیدا کنم؟

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از Ghaffar عزیز تشکر کرده اند:

169 بار در 39 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به همگی..
    دوستان یکی به من بگه چجوری خودمو جمع و جور کنم.تو شرایط فعلی نه میتونم متمرکز بشم نه چیزی میفهمم...هنوز انگیزه دارم اما واقعا غمگین و ناراحتم.شما چجوری میتونید روی هدفتون متمرکز بشید؟ من مخصوصا این دو هفته اخیر با این حجم از اتفاقات وحشتناک روحیم به صفر رسیده کسی میتونه کمکم کنه؟

10. 5 کاربر برای این پست سودمند از Omidghb عزیز تشکر کرده اند:

Baha آواتار ها
    511 بار در 104 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    از اونجایی که رانندگی مطمئن رو به ترید کردن اصولی و مطمئن تشبیه کرده بودید این به ذهنم رسید که :
    جالبه بدونید بر اساس یه سری تحقیقات ، مشخص شده شما در یک مسیر 300 کیلومتری ، اگر بجای سرعت 120 کیلومتر بر ساعت ، با سرعت 140 کیلومتر بر ساعت اون مسیر رو طی کنید ، تنها 21 دقیقه زودتر به مقصد میرسید؛ حال اینکه احتمال کشته شدن ( دور از جان همگی ) در تصادف با سرعت 140 کیلومتر بر ساعت، 5 برابر بیشتر از سرعت 120 کیلومتر بر ساعت هست !!

آیا 21 دقیقه زودتر رسیدن در یک مسیر 300 کیلومتری ، به پنج برابر شدن احتمال مردن در تصادف می ارزه ؟ به نظر من قطعا نه .
    من فکر میکنم اگر کسی در خصوص ترید هم یک چنین تحقیقی بکنه ، احتمالا به نتایج نسبتا مشابهی خواهیم رسید.

نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    در حال رانندگی، یک هو یک موضوعی نظرم و جلب کرد

من در مسیر منزل به باغ مجبورم از جاده ای عبور کنم که دو طرفه هست و خب طبیعت همچون جاده ای باریک بودن و البته چاشنی خطر رو هم باید بهش اضافه کنید
    این جاده، جاده ای هست پر رفت آمد.
    خودرو های لوکس و گرانقیمت، خودرو های مسافر بر و همینطور خورو های حمل محصولات کشاورزی و البته ادوات مخطلف کشاورزی از تراکتور و تیلر گرفته تا کمباین های عظیم و الجسه، به همه اینها گاه گاهی کامیون رو هم باید اضافه کرد. در حال تردد همیشگی هستند

من رفت و آمد توی این جاده رو خیلی دوست دارم و قطعا تمام طول شبانه روز، رانندگی توی این جاده رو تجربه کردم و باید این و بگم که این جاده کمترین علایم راهنمایی رو داره و مجهز به چراغ های خیابانی برای روشنایی هم نیست!!!

به شخصه توی دو تایم رانندگی توی این جاده رو میپسندم مثلا غروب و دوست دارم و البته این، زمان زمان پر تردد و البته پر خطر و همچنین بینهایت زیباست(این و تشبیه میکنم به ترید در ایام خبر مهم)
    شب دیر هنگام و هم به خاطر آرامشش میپسندم.
    امروز در حال رانندگی بودم که از روبرو یک خودروتوی لاین من اومد و من کماکان با سرعت مناسب در حال رانندگی بودم
    نه ترمز نه افزایش سرعت
    و توجه ام به رانندگی طرف مقابلم بود که با چه استرس و هیجانی وارد سبقت و با چه هیجان و استرسی مجدد به لاین خودش بعد سبقتش اومد
    یه لحظه خودم و در حال ترید دیدم
    دیدم توی مارکت وقتی قصد سبقت گرفتن از تارگت روزانمو دارم هم همینه

من از کسی جلو نیستم و کسی هم از من جلو نیست
    برگردیم به رانندگیم
    من یک هدف دارم حرکت از منزل و رسیدن به باغ و یک طول مسیر پر هیجان و پر چالش
    این مسیر هیچ وقت برام تکراری نمیشه چرا که آدم هاش هیچ وقت تکراری نمیشن یا اگر هم بشن به واسطه تغییر در روهیات، هیجان و احساسشون با دفعه قبلی که این مسیر و تجربه کردم متفاوتند
    من میتونم سریعتر برسم و البته مجبورم سبقت بگیرم سریع برم و همینطور ریسک بیشتری رو تجربه کنم!
    آیا ارزشش رو داره؟
    من میگم نداره
    شما بگید، داره؟!
    چرا تو بازار دوست داریم با اینکه میدونیم شبانه روز میتونیم ترید کنیم زمان ایمن و برای ترید انتخاب نمیکنیم
    میدونیم ریسکمون و ببریم بالا مثل سبقت های پیاپی خودمونو در معرض خطر قرار میدیم و پر ریسک رفتار میکنیم
    مثل رانندگی، که عدم تمرکز و یا کارهایی مثل موبایل جواب دادن، ما رو در خطر قرار میده و مبادرت به این کار میکنیم و در وضعیت مشابهش در بازار میدونیم لازمه لحظه ترید آرامش، سکوت، مدیتیشن قبل و بعد ترید هست و میایم یه آهنگ راک پر هیجان گوش میکنیم و یا...
    به نظرتون چرا
    بزارید یک خاطره دیگه بگم
    حدود ۲۰ سال قبل یادمه بستن کمربند ایمنی یک کار مسخره بود تا اینکه حدود ۱۰ سال قبل با گذاشتن جریمه برای عدم بستن کمربند حتی برای سرنشین عقب فرهنگ و عادات رانندگی دستخوش تغییر شد.
    بزار بریم قبل قانون بستن کمربند ایمنی
    من بر اساس یک عادت خوب از روز اولی که پشت فرمون نشستم کمربندمو میبندم و بار ها توسط دوستانی که کنارم تو ماشینم مینشستند به تمسخر گرفته میشدم!
    تا اینکه یک حادثه قضایا رو کمی عوض کرد
    گرگ و میش هوا بود که یک تیرچراق برق سر از وسط خیابون در آورد و متاسفانه ظاهرا تیر برقه چشم هم نداشت که منو ببینه و من نه گذاشتم نه ورداشتم از وسط رفتم توی تیر چراغ برق!!!!
    پسر خالم با 130 کیلو وزن به واسطه عدم بستن کمربند ایمنی با کله رفت توی شیشه و خب فاجعه بوجود آمده تقریبا قابل تصوره!!!
    بعد لحظه تصاف با یک ماشین تا شیشه جلو جمع شده و یک سرنشین دربو داغون(پسرخاله ام) مواجه بودم
    به آرومی کمربند ایمنی و باز کردم و با گرفتگی جزیی در ناحیه سینه و البته کمی گردن به دلیل ضربه شدید از خودرو بیرون اومدم و به کمکش رفتم و....
    بقیه داستان و دردسر های بعدیش قابل تصوره قطعا.
    از اون روز هر کسی کنارم مینشست با شنیدن این خاطره چنان با ترس سریعا کمربند ایمنیشو میبست که به هیچ وجه قابل قیاس نیست با روز های قبل تصادفم.
    بزار فکر کنن من ترسو ام(باور بفرمایید بارها این وازه رو به واسطه بستن کمربندم شنیدم)
    چرا کمربندایمنی خودمونو توی ترید نمیبندیم
    باید چقدر محکم سرمون به شیشه جلو خودرو بخوره تا درک کنیم کمربندمونو ببندیم
    کمربندی به نام حد ضرر
    کمربندی به نام حجم متناسب با بالانس و ضرر قابل تحمل!!
    شما بگید چرا؟

12. 11 کاربر برای این پست سودمند از Baha عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,348 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر دوستان

مقاله امروز تحت عنوان 50 چیزی که یک معامله گر باید بشنود https://tradingcomposure.com/traders-wisdom/
    مورد 51 رو من اضافه میکنم اگر دوستان موردی رو داشتند میتونند اضافه کنند انجمنی پویا و فعال داشته باشیم

51: واقعا احتیاج هست که روی خود کنترل داشته باشیم (خودآگاهی) و واقعا صبر داشته باشیم
    دیروز معامله ای رو روی یورودلار داشتم با اینکه میدونستم تا 99% این معامله 1-4 یا 1-5 رو میده و در ادامه اش اصلاحش رو بکنه دوباره 1-4 یا 1-5 رو میده (جمعا ریسک به ریوارد دوتاش در جهت روندش میشد 1-8 که خودش تقریبا 20-30 درصد افزایش بالانس بود) ولی توی 1-3 فکر کنم بستم و خودش 10 درصد افزایش بالانس بود ولی خب یک بر صفر به نفع کنترل نداشتن بر خود ولی کیش ماتش میکنیم
    ایوان بایجی حرف خوبی میزنه : میگه درد و رنج رو تحمل کنید در هنگام معامله بگذارید از درد و فشاری که تفکرات معکوسی که نسبت به معامله دارید بمیرید اما دست به تحلیل اولیه نزنید

چالش هارو با روی باز میپذیرم عجب بازاریه واقعا یه ایینه هست که خودتو به خودت نشون میده

پس مورد 51 شد : روی خودآگاهی بسیار کار کنیم و کنترل کنیم خودمونو و اون چیزی رو که داره اتفاق میوفته رو ببینیم نه اون چیزی که فکر میکنیم

امیدوارم که این مقاله براتون کارایی داشته باشه موفق باشید
    سلام و وقتتون بخیر جناب آقای محمد
    باور دارم که عالی هستید
    اجازه بدید درونتون هم هم راه با بالنستون رشد کنه ، اونوقت طوفان به پا میکنه ، بهش زمان بدید و اجازه رشد بدین بهش و تو فشار زیاد نگذارید تا بتونه خودش رو با شرایط بالانس رشد بده و بتونه قبول کنه این میزان افزایش بالانس رو در یک پوزیشن ، ما هنوز داریم اون کوچولو رو تربیت میکنیم
    این بخش دست خود شما نیست پس زیاد فشار نیارید بهش و آروم آروم یادش بدید تا بتونه قبول کنه
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,348 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.T.z نمایش پست ها
    قدرت ناخودگاه و تاثیر ان روی رفتار ما

سلام دوستان عزیزم.امید وارم حالتون عالی باشه.
    من حدود سه سال پیش بود که این لوگو رو طراحی کردم و اصلا در مورد بازار های مالی و این چیزا اطلاعی نداشتم و اصلا نمیدونستم معنی فراکتال چی هست ولی در به صورت ناخداگاه اینو میفهمیدم که کل جهان از اعضای کوچیک تر تری تشکیل شده است که شبیه بهم هست از نظر خاصیت ذاتی و ماده یا از نظر ظاهری یا اصلا هر دوی اینها
    ویک جور میشه گفت تودرتو بودن اتفاقات و کلا تمام خلقت رو درک کرده بودم.
    فقط خواستم اینو بگم که الان که وارد این دوره شدم دیدم چه جالب من قبلا هم در ناخوداگاه و به صورتی ذاتی این مساعل رو که استاد گفتین در پس ذهنم داشتم بدون این که در مورد ان مطلبی بخوانم و فقط با مشاهده اطرافم و این روی طرزه فکرم برای طراحی این لوگوهم تاثیر داشته است و حالا یک میلیارد درصد ایمان اوردم به اون حرف استاد که ناخداگاه چقدر قدرت دارد و تاثیر میزاره روی ما.
    ScreenHunter 47.png
    @amino
    سلام و وقتتون بخیر کاربر عزیز M.T.Z
    باور دارم که عالی هستید
    تبریک میگم بهتون ، شما در اون زمان اطلاعات رو دریافت میکردید اما متاسفانه هم فرکانس با این موضوع نبودید و در مدار درست قرار نداشتید و حالا که فرکانستون رو تغییر دادید و اومدید در مدارهای دیگه قابلیت درک و متوجه شدن اون اطلاعات رو پیدا کردید
    تبریک میگم بهتون
    جذب ثروت و موفقیت هم دقیقا به همین شکل هست و و وقتی در مدار و فرکانسش باشید براتون شهود و اطلاعاتی ارسال میشه که قابلیت دریافت و درکشون براتون میسر خواهد شد و شما عمل خواهید کرد و نتایج شگفت انگیزی براتون رقم خواهد زد .
    همه چیز به ما داده شده اما ما در فرکانس و مداری نیستیم که بتونیم ببینیمش و درکش کنیم و ازش استفاده کنیم و کم کم که این فیلترهای ذهنی از جلو چشممون حذف میشند تازه میتونیم خیلی چیزهارو ببینیم و دریافتشون کنیم و عمل کنیم و تازه فکر میکنیم معجزه داره اتفاق میفته
    با قدرت ادامه میدیم
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

16. 10 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ممنونم.من این کار انجام*دادم.عادت هامو پبدا کردم.عادت های ذهنی چجوری پیدا کنم؟
    عرض کردم خدمتت
    افکار تکرار شونده همون عادت های ذهنی شما هستند
    انقدر تکرارشون کردید تبدیل شده به عادت و برنامه برای ناخودآگاه شما و بدون اینکه آگاهانه بهشون توجه کنید انجام میشه
    مثل ایتکه صبح ها با نگرانی از خواب بیدار میشید
    توی لیستتون بگردید و عادات منفی رو پیدا کنید و کم کم تغییر بدید

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Omidghb نمایش پست ها
    سلام به همگی..
    دوستان یکی به من بگه چجوری خودمو جمع و جور کنم.تو شرایط فعلی نه میتونم متمرکز بشم نه چیزی میفهمم...هنوز انگیزه دارم اما واقعا غمگین و ناراحتم.شما چجوری میتونید روی هدفتون متمرکز بشید؟ من مخصوصا این دو هفته اخیر با این حجم از اتفاقات وحشتناک روحیم به صفر رسیده کسی میتونه کمکم کنه؟
    امید جان عذرمیخوام ولی دنبال ناجی از بیرون نباشید که نیست و عمرتون با این طرز فکر هدر میره
    شاید شعار گونه به نظر بیاد ولی یا قبولش میکنید یا مجبور میشید بالاخره قبولش کنید(اگر نیت موفق شدن دارید)
    تمرکز کردن روی هدف مثل بند بازیه تمرین میخواد و اوایل حفظ کردنش سخت هستش و به مرور با تمرین و تکرار درست میشه
    مشخصه زمان زیادی برای اخبار و شبکه های مجازی میگذرونید خواهشا بزارید کنار این مسایل مربوط به عوام هست و ما جزو اون 5 درصد موفق جامعه هستیم و نیازی به این حواشی بچگانه نداریم
    توی همین تاپیک دوستانی بودن مشکل شما رو داشتن و دوستان راهنمایی های خوبی کردن بگردید بخونید و انجام بدید

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 15 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 15 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع