نمایش نتایج: از 1 به 10 از 5463

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

ترکیبی نمایش

forexmh آواتار ها
    9,079 بار در 2,420 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1700 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    این مساله رو خیلی از دوستان اینطور مطرح میکنند که شما به یک سد ذهنی از لحاظ تارگت سود رسیدید و البته این اصلا مهم نیست با چه بالانسی باشه مهم درصد سودیه که بدست آوردید با یک نگاه دیگه استاد میگه اونم اینه که شما وقتی بعد یک تعداد ترید موفق به درجه ای از ایمان به خودتون میرسید که تصور میکنید هر چی ترید کنید دیگه بی نقصه و تیپی میشه حتی اگر به اشتباه وارد ترید بشید و اینجاست که مسایل و مشکلات شما شروع میشه. دقیقا نمیدونم کدوم مقاله سایت بوده ولی عنوانش این بود چرا جالبه استاد یک مقاله دقیقا با همین مساله ای که دارید و در سایت گذاشتن و میتونید بخونیدش و ازش استفاده کنید
    ولی اگر راهکاری به نظر من برسه فاصله گرفتن بعد از دو یا سه ضرر متوالی برای مدت لا اقل یک هفته از مارکت و بررسی دقیق اشتباهات درصئرت وقوع و ضرر هایی که بوجود اومده. میدونم خیلی سخته وقتی شروع به ترید میکنید از مارکت و ترید فاصله بگیرید ولی این رو به دید یک خیز به عقب برای پرش بزرگ در نظر بگیرید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_Hosein نمایش پست ها
    ممنون بابت پاسختون، بنده شرایط خودم رو یه کم توضیح میدم اگر تجربه ای دارید بهم بگید ممنون میشم.
    درسته مشکل از عدم پایبندی به چک لیست هست ولی ایراد من اینجاست که روز 9 یا 10 طبق چک لیست ضرر میکنم و اون روز رو به ضرر ختم میشه نه اینکه احساسی ترید کنم. در واقع انگار اون روز فقط ضرر ها گیرم میاد و بعد اشتباهاتم شروع میشه و نه برعکس. چک لیست رو هم بک تست گرفتم و ماه اول که صرف بررسی چک لیست بود و هدف روزانه نداشتم کل یک ماه رو درست عمل کردم ولی وقتی هدف دار شروع کردم دو بار در آخر هفته دوم به این روز افتادم.

من دقیقا برنامه 3% در روز رو اجرا میکنم. حجم بالا هم اصلا مدیریت سرمایه ام اجازه نمیده که بزنم و طی 8 یا 9 روز اول کاری طبق برنامه و با رعایت ریسک معقول پیش میرم و حتی روز 9 یا 10 که خرابکاری میکنم هم حاصل ضرر های متعدد هست و نه یک معامله احساسی. اشتباهات فاحشی هم که اشاره کردم مثلا دو معامله همزمان باز کردم (که خلاف مدیریت سرمایه شخصی من هست.) نه اینکه فول مارجین وارد بشم.
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

1,749 بار در 261 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    این مساله رو خیلی از دوستان اینطور مطرح میکنند که شما به یک سد ذهنی از لحاظ تارگت سود رسیدید و البته این اصلا مهم نیست با چه بالانسی باشه مهم درصد سودیه که بدست آوردید با یک نگاه دیگه استاد میگه اونم اینه که شما وقتی بعد یک تعداد ترید موفق به درجه ای از ایمان به خودتون میرسید که تصور میکنید هر چی ترید کنید دیگه بی نقصه و تیپی میشه حتی اگر به اشتباه وارد ترید بشید و اینجاست که مسایل و مشکلات شما شروع میشه. دقیقا نمیدونم کدوم مقاله سایت بوده ولی عنوانش این بود چرا جالبه استاد یک مقاله دقیقا با همین مساله ای که دارید و در سایت گذاشتن و میتونید بخونیدش و ازش استفاده کنید
    ولی اگر راهکاری به نظر من برسه فاصله گرفتن بعد از دو یا سه ضرر متوالی برای مدت لا اقل یک هفته از مارکت و بررسی دقیق اشتباهات درصئرت وقوع و ضرر هایی که بوجود اومده. میدونم خیلی سخته وقتی شروع به ترید میکنید از مارکت و ترید فاصله بگیرید ولی این رو به دید یک خیز به عقب برای پرش بزرگ در نظر بگیرید
    خیلی ممنونم
    فکر کنم مقاله «چرا بعد از بک سلسله معاملات موفق سود را به بازار پس میدهیم» رو منظورتون باشه.
    اونجا پیشنهاد عملی که داره، پرداشت از حساب رو داده که تو دمو مقدور نیست.
    مثال دورخیز شما خیلی زیبا بود متشکرم

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad_Hosein عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 16 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 16 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع