صفحه 531 از 556 نخستنخست ... 31431481521529530531532533541 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,301 به 5,310 از 5557

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

امیر رضا آواتار ها
    1,424 بار در 363 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 19 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط malekzadeeh نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام ...

مشکلاتی که این روزها با اون دست به گریبان هستم .... ترس از معامله گری ... ریسک و عدم صبوری در پوزیشن های بلند مدت و .....
    خیلی داره اذیتم میکنه .... میبینم و معامله نمیکنم ... یا پوزیشن مقداری بر خلاف حرکت میکنه سریع بد بین میشم و خروج دستی و همون پوزیشن میره و تی پی میزنه ....
    این روزها خیلی ادیت میکنه ... اصلا صبر ندارم ....
    میخواستم پیغام خصوصی بدم ... که بهتر دیدم اینجا بنویسم شاید مشکل من رو خیلی ها داشته باشند ...
    مشکل اصلا چک لیست این ها نیست .... ترس از معامله گری .... مثل افتادن سوارکار از اسب هست ... نمیدونم اسمش رو چی میشه گداشت ...
    ممنون میشم اگر راهنمایی بکنید @amino
    سلام امیدوارم که حالتون خوب باشه
    دررابطه با موارد روانشناسی شما که استاد عزیز هم پاسخ دادن گفتم منم شاید یک کمکی تونسته باشم بهتون بکنم
    تنها راهنمای من اینه که شمارو ارجاع بدم به بخش مقالات
    https://academywave.com/fear-and-trading/
    https://academywave.com/entry-to-deals-sooner-or-later/
    https://academywave.com/mistakes-mad...5%d9%84%d9%87/
    https://academywave.com/fear-of-joining-in/
    https://academywave.com/%d9%85%d9%86...3%d8%aa%d8%9f/

این مقلات خیلی کاربردی هستن براتون
    مخصوصا ترس در معامله گردی
    فوجی و موفو

شادو موفق باشید
    Every day is important
    هر روز مهم

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از امیر رضا عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,193 بار در 1,624 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    سلام به دوستان جان
    مخصوصا مجدد پست خوب دوستمون و ریپلای کردم تا اگر سایر دوستان قصد دارن تا مثل من تجربه سفر در یک تور 14 روزه روانشناسی و داشته باشند از تجربه دوست خوبمون که پیشنهادش کردند هم بهره ببرند
    من عمیقا معتقدم هیچ چیز تصادفی در مسیر ما قرار نمیگیره و بر خلاف خیلی از وقت ها که ماها تنها ناظر هستیم و واکنش کمی نسب به وقایع روایت یا شنیده ها داریم مواجه شدم با یک پیشنهاد کمی سخت البته سختیش به ضنن خودمه شاید این برای سایر دوستان توانمد پدیده ای سهل باشه
    قبل اینکه ادامه بدم من در پاسخ به دوست خوبم در انتشار پستشون حدود 20 روز گذشته این قول و دادم در صورت شرکت در این دوره تجربمو با دوستان به اشتراک بزارم . این بخش کار چندان برام سخت نبود چرا که این کار و در اختیار قرار دادن تجربه به خودم هم حس خوبی میداد . سخت ماجرا این بود که منی که نزدیک به 3 سال هر روز و شب با چارت و قیمت و اخبار زندگی کردم می باید به مدرس این دوره این قول و میدادم که 14 روز نه چارتی چک کنم نه معامله بازی داشته باشم نه قیمت نه اخبارو...
    راستش فکر نمیکردم از پسش بر بیام. ولی همین اولش بگم واقعا می ارزید. اگر یک دلیل بیارم که چرا می ارزید فارق از کسب مهارت و دلیل عالمانه مدرس میتونه این باشه ایام نوروز بود و اگر هم مثل سال قبل میخواستم ترید کنم با چالش های احساسی روبرو میشدم که دستاوردش یا چیزی نبود یا...
    صد البته که در خودم اونقدر احساس نیاز میکردم که اگر این ایام هم نبود این دروره رو شروع میکردم چرا که همه ما تریدر ها بعد پشت سر گذاشتن یک دوره سرشار از پستی و بلندی در چارت و قیمت و تحلیل به سد بزرگی میخوریم به نام روانشناسی که اون ریشه در خود شناسی و عدم شناختمون به ماهیت و عملکرداین خود هست. خب این دوره بهمون شناختی از خودمون میده که این عالیه

راستش دوره خیلی ساده شروع میشه حتی پیچیدگی های خاص مدیتیشن و هم نمیخواد و به ساده ترین روش مجاز نشستن مدرس برای ذن قناعت کرده و بیشتر تمرکز روی دیسپلین شما روی اجرای دستورلعمل های ساده ای هست که عمیقا احتمالا شما رو به فکر فرو میبره
    حتما برای شما هم پیش اومده گاهی یک جمله روزها فکرتون و درگیر میکنه . برای من که زیاد پیش اومده
    باید بدونید این دوره اموزشی از اون دوره هاست که شما رو میتونه به فکر فرو ببره
    مشاهده دوره و مطالعه فایل های پی دی اف اون از شما زمان زیادی نمیگیره
    نیازی نیست 14 روز به کوه و جنگل برید و کنج ازلت بشینید تا نتیجه بگیرید. میتونید به روزمرگی های روزانتون برسید. به استثنای اخبار و چارت و معاملات و به تمارین ادامه بدید
    با روزی یک تا دو ساعت زمان تقریبا این امکان براتون فراهم میشه دوره رو به خوبی به اتمام برسونید
    اگر بخوام از خودم بگم در طی این 14 روز برای پایبندی به تعهدم من حتی تو تاپیک تمارین هم سر نمیزدم و تگ ها و نقل قول هامو باز نکردم که به چارت نگاه نکنم.
    به تایید حرف دوستمون خوندن کتاب دعوت به تمرین ذن که تایید شده استاده کمک کننده این مسیر هست براتون و البته یک مقاله سایت راجب مدیتیشن که خوندن اون هم خالی از لطف نیست و کمک کننده هست.
    لینک یکی از مقالات آکادمی

به نظرم این مسیری هست که هر تریدر روزی میباید اونو طی کنه ولی خب فکر میکنم این همون جاده میانبره هست قبل گشتن توی هزارتوی موفقیت
    در پست دوستمون خوندم که این دوره رو به دوستان تریدر پیشنهاد کردند که البته فرمایششون و تایید میکنم ولی باید بدونید این دوره به قدی ساده ضرورت داشتن دانش نسبت به اون و توضیح دادند که به نظر هر فردی باید اونو ببینه. حتی غیر تریدر ها. حتی دوستانی که حتی هنوز وارد فاز ترید نشدند
    در فایل پایانی جملات تاکیدی دارند که فوقلعاده هستند و میتونه روی ضمیر ناخوداگاه ما تاثیرات مثبتی داشته باشند. البته من این جملات و سابلیمینال کردم تا در طول روز بارها بتونم گوش کنمشون
    امیدوارم این سفر و سیاحت به دنیای درون قسمت شما هم بشه
    آرزوی بهترین ها رو دارم براتون
    سلام ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربتون
    ممنون میشم لبنک دوره ای که شرکت کردبد رو بزارید
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

3,389 بار در 520 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام و احترام خدمت دوستان این تاپیک باارزش و استاد عزیز.
    دعوتتون میکنم به یه تک نوازی سه تار از کیهان کلهر .
    https://cdn.nicmusic.net/nicmusic/03...20Se%20Tar.mp3

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از mahdi.k عزیز تشکر کرده اند:

Brian آواتار ها
    25,083 بار در 6,327 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4931 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    با سلام دوستان گُل و نازنین ، امیدوارم مثل همیشه عالی باشید ، امروز بازار تعطیله و موقعیت خوبیه برای تعریف قصه و داستان ، امیدوارم قدری شیرین و جذاب باشه
    یادمه بچه که بودم یه شب بابا و مامان خونه نبودند ، من همراه با خواهرم خونه بودیم ، خونه یه حیاط بزرگ داشت و گوشه پایین این حیاط یه اتاق بود که بعنوان انبار ازش استفاده میشد ، متوجه شدیم که یه صداهای از داخل انبار داره میاد ، آنقدر ترسیده بودیم که نمی تونستیم بلند حرف بزنیم ، خلاصه میگفتیم که این میتونه صدای جِن ، هیولا ، دزد بچه ها و چندین حدس اینچنین باشه ، از ترس در خونه را سه قفله کرده بودیم ، چراغ ها رو خاموش کردیم و یواشکی از پشت پرده پنجره ها به درب انبار داخل حیاط نگاه میکردیم ، حتی حرکت برگ درخت های حیاط را واکنشی نسبت به تنفس این هیولا تفسیر میکردیم . خونه دایی نزدیک ما بود ، باهاش تماس گرفتیم و ماجرا را گفتیم ، بنده خدا دایی سراسیمه مثل مرغ پَر کنده خودش را رساند ، چراغ های لابلای درخت ها را روشن کرد ، در انبار را باز کرد و دیدیم که یه بچه گربه است ، پنجره باز بوده بهمین خاطر تونسته وارد انبار بشه و داشت بازیگوشی میکرد .

ساختار ذهن باستانی چند هزار ساله ما انسان ها دست نخورده باقی مانده و انگاره های ما نسبت به وقایع ناشناخته با بزرگنمایی مواجه است ، همیشه آنها را بزرگتر ، مخوف تر ، پیچیده تر از واقعیت می پنداریم و در تخیل ذهنمان سخت ترین مصائب را به تصویر میکشه و شروع به داستان سازی میکنه . این موضوع را به این دلیل مطرح کردم که مطلب مهمی را با شما در میان بگذارم و آن مطلب اینه که اگه در بازار فارکس تا کنون به نتیجه ی مد نظرت نرسیدی ، علتش یکسری موضوعات سخت و پیچیده نیست ، در ادامه با ذکر یک مثال مطلوب ، جان کلام را ادامه میدیم .

ابتدا بیایید بررسی کنیم که یک برنامه نرم افزاری چگونه ساخته و راه اندازی میشه ، یک برنامه نرم افزاری در یک فرآیندی توسط چند هزار خط کُدنویسی ساخته میشه ، نوشتن این چند هزار خط را برنامه نویس در یک دوره طاقت فرسا و طولانی انجام میده ، در زمان تست و راه اندازی نرم افزار ، بدون شک خطای بوجود میاد که سبب میشه برنامه کار نکنه ، در این زمان برنامه نویس صفحه کُدها را باز میکنه و مشاهده میکنه که یک پاراگراف از کُدها با خطا مواجه شده (سیستم آن پاراگراف را معمولا با رنگ قرمز به برنامه نویس نشان میده) ، همیشه وقتی برنامه نویس پاراگرف را بررسی میکنه ، متوجه میشه که یک کلمه و گاها یک حرف اضافه در یک کلمه باعث بوجود آمدن این خطا در این پاراگراف شده و در نتیجه کل برنامه با اختلال مواجه شده و با اصلاح آن کلمه مشکل برطرف میشه و برنامه بخوبی راه اندازی میشه .

دوستان از زمانی که ما تصمیم گرفتیم شغل بازار فارکس را انتخاب کنیم و در همین راستا شروع به یادگیری ، آموزش دیدن ، مطالعه کردن ، تمرین کردن ، معامله کردن و در کل انجام هر فعالیتی در راستای بازار فارکس را انجام میدیم ، به واقع در حال کُدنویسی ذهنمان هستیم . فارغ از اینکه شغل قبلی ما چی بوده ، با فعالیت های کنونی داریم ذهنمان را کُدنویسی میکنیم که عملکرد منطبق با بازار را یاد بگیره ، یعنی داریم در این کُدها بهش یاد میدیم که در شرایط مختلف چگونه عمل کند ، دقیقا مشابه یک برنامه نرم افزاری ، ما داریم ذهنمان را پرورش و برنامه نویسی می کنیم .
    چرا بعضی از معامله گران با تجربه بخوبی و راحتی در مارکت کار میکنند و درآمد های فوق العاده ای دارند ؟ علتش اینه که طرف خطای کُدنویسی ذهنش را برطرف کرده . پیچیده ترین برنامه های نرم افزاری پس از اینکه خطای آن گرفته شد ، تا پایان عمر بصورت روتین و پویا و همیشگی کار میکنند ، ذهن ما هم همینطوره ، خطای آن که گرفته بشه به سهولت برامون کار میکنه .
    در اینجا به ابتدای مطلب بر میگردیم که اگه در بازار فارکس تا کنون به نتیجه ی مد نظرت نرسیدی ، علتش یکسری موضوعات سخت و پیچیده نیست – دلیلش اینه که یک کلمه از کُدها ذهنت نیاز به اصلاح شدن داره و با اصلاح شدن این کُد چنان با سهولت و آرامش به سود میرسی که خودت هم متوجه اش نمیشی که چی شد ! کُل اشخاصی که خطای کُد ذهنیشون بر طرف شده ، تا چند مدت متوجه آن تغییر نمیشن ، بعد از مدتی بخودشان میان و میبینند که چقدر ساده و راحت دارند کار میکنند و درآمد کسب میکنند . در واقع این اصلاح چونکه در لایه های ریزین ذهن داره انجام میشه ، مثل برطرف شدن درد فیزیکی نیست که مشهود باشه ولی بعد از مدتی شخص متوجه این میشه که در مسیر رسیدن به اهدافش قرار گرفته و فاز قبلی را پشت سر گذاشته .

ما بخوبی میداینم که تریدرها خطاهای متنوع زیادی ندارند ، خطاها محدود و شناخته شده هستند ، مشکل اینکه که ما خطاهای محدود را مدام در معاملات تکرار میکنیم . بنابراین این جرقه در ذهن ما شکل میگیره که به هدف داریم نزدیک میشیم ، خطای نرم افزار ذهن ما انگشت شمار هستند و با اصلاح این خطا ، سیستم تبدیل به موتور پول میشه .
    حال سوال اینجاست : چگونه بدانم که خطای نرم افزار ذهن من چی هستش ؟

پاسخ ساده است و شاید سادگی پاسخ سبب بی توجهی ما به آن بشه و این متاسفانه مشکلی است که بسیاری با آن مواجه هستند . حتما در مدیتیشن این تجربه را داشتید که وقتی آگاهانه به یک فکری که در زمان مدیتیشن به سراغتان میاد بعنوان یک ناظر نگاه میکنید ، آن فکر مثل بخار در هوا ناپدید میشه . در واقع ما کار خاصی انجام ندادیم و فقط آگاهانه مشاهده گر بودیم و این مشاهده گری تاثیرات شگرف بوجود میاره . در خصوص مقوله شناسایی خطای کُد ذهنی هم داستان به همین صورته ، وقتی ما آگاهانه به این موضوع توجه داریم که در فرآیند شناخت کُد خطای برنامه ذهنی هستیم ، بصورت ناخودآگاه در لایه های زیرین ذهن ما فعالیت های صورت میگیره که منجر به شناسایی و اصلاح آن خطا میشه ، شاید قدری نا باورانه به نظر برسه ولی علم اعصاب چیز دیگه ای داره میگه . در این مسیر فقط یک مشکلی وجود داره ، اونم اینه که اگه فرآیند اصلاح خطای ذهنی را اجازه بدیم که روال طبیعی خودش طی کنه شاید مشمول زمان زیادی بشه ، ادیسون به این موضوع کاملا واقف بود و از یک روشی شخصی استفاده میکرد ، روی خطای ناشناخته متمرکز میشد و بعد رهاش میکرد و بعد از چند روز مجدد متمرکز میشد و دریافت ها انجام میشد و به این روش مشکلات ناشناخته اختراعات خودش را کشف میکرد

برگردیم به سوال : چگونه بدانم که خطای نرم افزار ذهن من چی هستش ؟ در بالا گفتیم که فقط فکر کردن به اینکه بدانیم در ذهن ما یک کُد خطای وجود دارد که اجازه رُشد را از ما گرفته و نیاز به اصلاح داره سبب شروع فعالیت های پردازنده ذهن میشه که در نتیجه اصلاح بهمراه خواهد داشت ولی این کافی نیست ، ما باید مانند ادیسون به این فرآیند کمک کنیم تا خطا زودتر شناخته بشه ، بنابراین برای تقویت و کمک به این پروسه چکار میتونیم بکنیم ؟

پاسخ از قبل داده شده : خطای تریدرها متنوع و زیاد نیستند ، بلکه بسیار محدود اند . در خصوص خطاهای محدود معامله گران امین جان چند مقاله را در وب سایت قرار دادند ، پیشنهاد میکنم آنها را مطالعه کنید و خطاها را شناسایی کنید ، یافتن سرفصل خطاها از داخل دل مقالات ، همان کلید واژه های هستند که به پردازنده های ذهنتان کمک میکنه که ذهن من دنبال این سرنخ ها باش و ببین من در حصار کدام خطا گرفتار شده ام . در جلسات مدیتیشن و خودشناسی به رفتار و عملکرد خودتان و خطاها توجه کنید و ببینید در انجام معاملات کدام خطا را بیشتر تکرار میکنید ، با شناسایی و اصلاح خطا ، برنامه نرم افزاری ذهن شما به راه می افته و دیگر چیزی جلودار آن نخواهد بود .
    موفق باشید

8. 36 کاربر برای این پست سودمند از Brian عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,591 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سیکل ها ی رفتاری
    همه ی انسان ها به صورت غیر ارادی در جهت خیر و رشد و منفعت خودشان حرکت میکنند و به نظر خودشان درست ترین انتخاب ممکن را کرده اند
    همه دوست دارند پولشان را سرمایه گذاری کنند منجر به سود شود
    همه دوست دارند روی فرزندشان سرمایه گذاری کنند دکتر یا مهندس یا... شود
    همه به صورت غیر ارادی دوست دارند که در جهت خیر و منفعت خودشان پیش بروند اما نتیجه برای همه مطلوب نیست
    با یک مثال شروع می کنم
    اگر فرض کنیم سیستم عامل کامپیوتر همان مغز انسان باشد ، تفاوت اصلی و مهم اون برنامه ای هست که روی سیستم عامل یا مغز انسان تعریف شده است و آن برنامه تعیین کننده نتیجه ی تصمیمات شما است و اصلا اهمیتی ندارد شما چه دوست دارید شما به صورت غیر ارادی دقیقا همان نتیجه ای را مشاهده میکنید که برنامه ریزی شده نه کمتر و نه بیشتر (نمیشه فیلم جنگ ریخت و فیلم رقص و شادی دید)
    اگر شخصی ترس در وجودش هست در سرمایه گذاری و کل تصمیماتش ترس حاکم است یعنی ترس از دست دادن پول ،ترس از نشدن ،ترس از تغییر ،ترس از ازدواج ،ترس از وام گرفتن
    یا ممکن است شخصی نسنجیده و بی فکر باشد در تمام کارهایش همین هست و همچنین عجله ، توهم ، تنبل ،ناامیدی ،حس گناه و.....
    سیکل های رفتاری بسیاری می تواند وجود داشته باشد که اصلا فکرش هم نمیکنید که داشته باشید و اینها به نحوی از بچگی تا الان درون شما برنامه ریزی شده اند و شما اصلا دوست ندارید و به صورت غیر اردای انجام می دهید

پس همه دوست دارند به صورت غیر ارادی در جهت خیر و رشد و منفعت خودشان حرکت کنند و به نظر خودشان درست ترین انتخاب ممکن را کرده اند اما همیشه نتیجه مطلوب نخواهد بود ؟؟ چون همه فکر(بر اساس برنامه ریزی که شده اند) میکنند درست ترین تصمیم هست اما نمی دانند که هیچ آگاهی ای از رفتار های غیر اردای خود ندارند
    از خودتان بپرسید آیا تا حالا شده در جمعی رفتاری انجام دهید و بعد در خلوت خود تعجب کنید که چرا من اینکارو کردم یا فلان رفتار در گذشته ؟؟؟ جواب سوالتان این هست شما به صورت غیر ارادی عمل کرده اید و دقیقا طبق برنامه ریزی نه کمتر و نه بیشترو همه دوست دارند در جهت رشد و منفعت خودشان حرکت کنند اگر اونموقع به صورت ارادی از رفتارتان آگاه بودید مطمئن باشید غیر ارادی عمل نمی کردید
    شما باید رفتار های غیراردای خودتان را شناسایی کنید و با ارداه و آگاهی در بلند مدت برنامه ریزی جدید کنید که آنموقع کل تصمیمات شما می تواند در درست ترین خودش اتفاق بیفتد و نتیجه مطلوب را بگیرید

چک لیست یعنی به صورت ارادی و آگاهانه معامله کردن و پایبندی به اصول و چک لیست و تا زمانی که به صورت غیرارادی تثبیت نشده باید همراهتان باشد
    چک لیست باید یک الی دو سال همراهتان باشد اگر در کوتاه مدت رها کنید همان رفتار های غیراردای تکرار و به سیکل قبلی خود باز میگردید
    و همچنین تمام رفتار هایی که لازم است داشته باشید با آگاهی و اراده در بلند مدت می تواند برنامه ریزی شما را تغییر دهد

همه دوست دارند در جهت رشد و منفعت خودشان قدم بردارند و هیچ کس دوست ندارد ضرر کند وهمیشه با توجه برنامه ریزی و تجربه و..درست ترین تصمیم را گرفته اند اما نتیجه همیشه مطلوب نیست چون از برنامه ریزی و رفتار های غیرارادی خود آگاه نیستند و اگر آگاه بودند تصیم گیری متفاوت بود و نتیجه متفاوت پس در اخر محکوم به نتیجه ای هستیم که برنامه ریزی شده ایم یا با آگاهانه و با ارده و با چک لیست اینقدر رفتار درست را تکرار که برنامه ریزی جدید ایجاد یا محکوم به همان برنامه ریزی قبلی خواهی بود

ویرایش توسط hamidrezaa : 04-08-2024 در ساعت 00:21
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

10. 11 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezakarimi آواتار ها
    2,855 بار در 1,059 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 211 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان عزیز وگرامی
    من چند وقت پیش در تهایی خودم به سوال فکر کردم که تریدر حرفه ای بودن یعنی چی ؟
    و این ها به ذهنم رسید اگر شما هم نکته ای به ذهن تون رسید خوشحال میشم از تجربه هاتون استفاده کنم
    تریدر حرفه ای بودن یعنی این که تریدر بتونه با توجه به اتفاقات روز قبل یا هفته قبل یا ماه قبل ( چه اتفاقات خوب یا بد ) به چک لیست خودش پایبند باشه و کاملا اصولی ترید بزنه .بدون توجه به سود ها یا ضرر های قبل .
    یه تریدر حرفه ای توجه و تمرکز ش باید روی اهداف ش باشه و برنامه هدف خودش رو فراموش نکنه . ودیدگاه فرایندی داشته باشه .
    یک تریدر حرفه ای باید بدونه که برنامه هدفش در بلند مدت اون رو به خواسته ای که داره میرسونه و در بلند مدت همه چیز به نفع تریدر هست .
    یک تریدر حرفه ای شخص کاملا صبوری هست .
    یک تریدر حرفه ای رابطه خوبی با نظم و دیسیپلین داره .
    یک تریدر حرفه ای نیاز داره که ذهن خودش و افکار درون ذهنش رو آروم کنه و مدیتیشن انجام بده.
    یک تریدر حرفه ای به خواب خودش اهمیت میده .به روتین زندگی خودش اهمیت بسیاری میده . ورزش میکنه و مراقب سلامتی خودش هست و غذای سالم مصرف میکنه .
    کاش میشد دستاتو از نزدیک بوسید(امینو)!!!

12. 17 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezakarimi عزیز تشکر کرده اند:

امیر رضا آواتار ها
    1,424 بار در 363 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 19 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Brian نمایش پست ها
    با سلام دوستان گُل و نازنین ، امیدوارم مثل همیشه عالی باشید ، امروز بازار تعطیله و موقعیت خوبیه برای تعریف قصه و داستان ، امیدوارم قدری شیرین و جذاب باشه
    یادمه بچه که بودم یه شب بابا و مامان خونه نبودند ، من همراه با خواهرم خونه بودیم ، خونه یه حیاط بزرگ داشت و گوشه پایین این حیاط یه اتاق بود که بعنوان انبار ازش استفاده میشد ، متوجه شدیم که یه صداهای از داخل انبار داره میاد ، آنقدر ترسیده بودیم که نمی تونستیم بلند حرف بزنیم ، خلاصه میگفتیم که این میتونه صدای جِن ، هیولا ، دزد بچه ها و چندین حدس اینچنین باشه ، از ترس در خونه را سه قفله کرده بودیم ، چراغ ها رو خاموش کردیم و یواشکی از پشت پرده پنجره ها به درب انبار داخل حیاط نگاه میکردیم ، حتی حرکت برگ درخت های حیاط را واکنشی نسبت به تنفس این هیولا تفسیر میکردیم . خونه دایی نزدیک ما بود ، باهاش تماس گرفتیم و ماجرا را گفتیم ، بنده خدا دایی سراسیمه مثل مرغ پَر کنده خودش را رساند ، چراغ های لابلای درخت ها را روشن کرد ، در انبار را باز کرد و دیدیم که یه بچه گربه است ، پنجره باز بوده بهمین خاطر تونسته وارد انبار بشه و داشت بازیگوشی میکرد .

ساختار ذهن باستانی چند هزار ساله ما انسان ها دست نخورده باقی مانده و انگاره های ما نسبت به وقایع ناشناخته با بزرگنمایی مواجه است ، همیشه آنها را بزرگتر ، مخوف تر ، پیچیده تر از واقعیت می پنداریم و در تخیل ذهنمان سخت ترین مصائب را به تصویر میکشه و شروع به داستان سازی میکنه . این موضوع را به این دلیل مطرح کردم که مطلب مهمی را با شما در میان بگذارم و آن مطلب اینه که اگه در بازار فارکس تا کنون به نتیجه ی مد نظرت نرسیدی ، علتش یکسری موضوعات سخت و پیچیده نیست ، در ادامه با ذکر یک مثال مطلوب ، جان کلام را ادامه میدیم .

ابتدا بیایید بررسی کنیم که یک برنامه نرم افزاری چگونه ساخته و راه اندازی میشه ، یک برنامه نرم افزاری در یک فرآیندی توسط چند هزار خط کُدنویسی ساخته میشه ، نوشتن این چند هزار خط را برنامه نویس در یک دوره طاقت فرسا و طولانی انجام میده ، در زمان تست و راه اندازی نرم افزار ، بدون شک خطای بوجود میاد که سبب میشه برنامه کار نکنه ، در این زمان برنامه نویس صفحه کُدها را باز میکنه و مشاهده میکنه که یک پاراگراف از کُدها با خطا مواجه شده (سیستم آن پاراگراف را معمولا با رنگ قرمز به برنامه نویس نشان میده) ، همیشه وقتی برنامه نویس پاراگرف را بررسی میکنه ، متوجه میشه که یک کلمه و گاها یک حرف اضافه در یک کلمه باعث بوجود آمدن این خطا در این پاراگراف شده و در نتیجه کل برنامه با اختلال مواجه شده و با اصلاح آن کلمه مشکل برطرف میشه و برنامه بخوبی راه اندازی میشه .

دوستان از زمانی که ما تصمیم گرفتیم شغل بازار فارکس را انتخاب کنیم و در همین راستا شروع به یادگیری ، آموزش دیدن ، مطالعه کردن ، تمرین کردن ، معامله کردن و در کل انجام هر فعالیتی در راستای بازار فارکس را انجام میدیم ، به واقع در حال کُدنویسی ذهنمان هستیم . فارغ از اینکه شغل قبلی ما چی بوده ، با فعالیت های کنونی داریم ذهنمان را کُدنویسی میکنیم که عملکرد منطبق با بازار را یاد بگیره ، یعنی داریم در این کُدها بهش یاد میدیم که در شرایط مختلف چگونه عمل کند ، دقیقا مشابه یک برنامه نرم افزاری ، ما داریم ذهنمان را پرورش و برنامه نویسی می کنیم .
    چرا بعضی از معامله گران با تجربه بخوبی و راحتی در مارکت کار میکنند و درآمد های فوق العاده ای دارند ؟ علتش اینه که طرف خطای کُدنویسی ذهنش را برطرف کرده . پیچیده ترین برنامه های نرم افزاری پس از اینکه خطای آن گرفته شد ، تا پایان عمر بصورت روتین و پویا و همیشگی کار میکنند ، ذهن ما هم همینطوره ، خطای آن که گرفته بشه به سهولت برامون کار میکنه .
    در اینجا به ابتدای مطلب بر میگردیم که اگه در بازار فارکس تا کنون به نتیجه ی مد نظرت نرسیدی ، علتش یکسری موضوعات سخت و پیچیده نیست – دلیلش اینه که یک کلمه از کُدها ذهنت نیاز به اصلاح شدن داره و با اصلاح شدن این کُد چنان با سهولت و آرامش به سود میرسی که خودت هم متوجه اش نمیشی که چی شد ! کُل اشخاصی که خطای کُد ذهنیشون بر طرف شده ، تا چند مدت متوجه آن تغییر نمیشن ، بعد از مدتی بخودشان میان و میبینند که چقدر ساده و راحت دارند کار میکنند و درآمد کسب میکنند . در واقع این اصلاح چونکه در لایه های ریزین ذهن داره انجام میشه ، مثل برطرف شدن درد فیزیکی نیست که مشهود باشه ولی بعد از مدتی شخص متوجه این میشه که در مسیر رسیدن به اهدافش قرار گرفته و فاز قبلی را پشت سر گذاشته .

ما بخوبی میداینم که تریدرها خطاهای متنوع زیادی ندارند ، خطاها محدود و شناخته شده هستند ، مشکل اینکه که ما خطاهای محدود را مدام در معاملات تکرار میکنیم . بنابراین این جرقه در ذهن ما شکل میگیره که به هدف داریم نزدیک میشیم ، خطای نرم افزار ذهن ما انگشت شمار هستند و با اصلاح این خطا ، سیستم تبدیل به موتور پول میشه .

پاسخ ساده است و شاید سادگی پاسخ سبب بی توجهی ما به آن بشه و این متاسفانه مشکلی است که بسیاری با آن مواجه هستند . حتما در مدیتیشن این تجربه را داشتید که وقتی آگاهانه به یک فکری که در زمان مدیتیشن به سراغتان میاد بعنوان یک ناظر نگاه میکنید ، آن فکر مثل بخار در هوا ناپدید میشه . در واقع ما کار خاصی انجام ندادیم و فقط آگاهانه مشاهده گر بودیم و این مشاهده گری تاثیرات شگرف بوجود میاره . در خصوص مقوله شناسایی خطای کُد ذهنی هم داستان به همین صورته ، وقتی ما آگاهانه به این موضوع توجه داریم که در فرآیند شناخت کُد خطای برنامه ذهنی هستیم ، بصورت ناخودآگاه در لایه های زیرین ذهن ما فعالیت های صورت میگیره که منجر به شناسایی و اصلاح آن خطا میشه ، شاید قدری نا باورانه به نظر برسه ولی علم اعصاب چیز دیگه ای داره میگه . در این مسیر فقط یک مشکلی وجود داره ، اونم اینه که اگه فرآیند اصلاح خطای ذهنی را اجازه بدیم که روال طبیعی خودش طی کنه شاید مشمول زمان زیادی بشه ، ادیسون به این موضوع کاملا واقف بود و از یک روشی شخصی استفاده میکرد ، روی خطای ناشناخته متمرکز میشد و بعد رهاش میکرد و بعد از چند روز مجدد متمرکز میشد و دریافت ها انجام میشد و به این روش مشکلات ناشناخته اختراعات خودش را کشف میکرد

برگردیم به سوال : چگونه بدانم که خطای نرم افزار ذهن من چی هستش ؟ در بالا گفتیم که فقط فکر کردن به اینکه بدانیم در ذهن ما یک کُد خطای وجود دارد که اجازه رُشد را از ما گرفته و نیاز به اصلاح داره سبب شروع فعالیت های پردازنده ذهن میشه که در نتیجه اصلاح بهمراه خواهد داشت ولی این کافی نیست ، ما باید مانند ادیسون به این فرآیند کمک کنیم تا خطا زودتر شناخته بشه ، بنابراین برای تقویت و کمک به این پروسه چکار میتونیم بکنیم ؟

پاسخ از قبل داده شده : خطای تریدرها متنوع و زیاد نیستند ، بلکه بسیار محدود اند . در خصوص خطاهای محدود معامله گران امین جان چند مقاله را در وب سایت قرار دادند ، پیشنهاد میکنم آنها را مطالعه کنید و خطاها را شناسایی کنید ، یافتن سرفصل خطاها از داخل دل مقالات ، همان کلید واژه های هستند که به پردازنده های ذهنتان کمک میکنه که ذهن من دنبال این سرنخ ها باش و ببین من در حصار کدام خطا گرفتار شده ام . در جلسات مدیتیشن و خودشناسی به رفتار و عملکرد خودتان و خطاها توجه کنید و ببینید در انجام معاملات کدام خطا را بیشتر تکرار میکنید ، با شناسایی و اصلاح خطا ، برنامه نرم افزاری ذهن شما به راه می افته و دیگر چیزی جلودار آن نخواهد بود .
    موفق باشید
    سلام امیدوارم که حال دلتون خوب باشه
    متن شما حاوی مطالبی بود که مشخصا ازدرک ان امده
    من هم یک جورای با این روش اشنا هستم اما نمیدونستم که یک روش میتونه باشه در برنامه نویسی و ناخداگاه انجام میدادم
    مقالات سایتو یک جورای بجز اموزش پلتفرم بقیشو خوندم
    و انگار من منم به ذهن خودم یک کدی دادم در صورت خطا خودش خودکار میره دنبال اون مقاله ها میگرده
    مثلا من یک زمانی بود خیلی سریع میخواستم وارد معامله بشم و این کار باعث میشد کلی از معامله بره تو ضرر و تی پی من در جای قرار میگرفت که از اونجا وارد معامله شده بودم
    و ازین خطا ها زیاد داشتم ولی با انجام مدیتیشن متوجه این خطا ها در همون لحظه میشدم
    به قول شما انگار اون خط قرمز میشه و میگفت باید بری مقاله فمو یا زودتر وارد بشیم یا دیرتر کدام بهتره بخونی
    یک جورای خطا های ذهنی از قبل ساختم و درصورت مشکل خودش قرمز میشه و میره پیدا میکنه مشکلو البته که تمام خطاهای رو که داریم منابشو برای رفع اون نداریم اما تا حد امکان استاد برای ما فراهم کرده
    جالب بود که این به برنامه نویسی هم ربط داشته ممنون این مطلبو با ما به اشتراک گذاشتین
    موفقیم در کنار هم
    ویرایش توسط امیر رضا : 04-12-2024 در ساعت 19:43
    Every day is important
    هر روز مهم

14. 7 کاربر برای این پست سودمند از امیر رضا عزیز تشکر کرده اند:

1,262 بار در 220 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Brian نمایش پست ها

موفق باشید
    ممنون brian عزیز از متن فوق العادت.

16. 7 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

yeekttaa آواتار ها
    676 بار در 204 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام به همگی امیدوارم حالتون خوب باشه

من قبل از استاد با دو فرد دیگه اموزش دیده بودم درسته که نتیجه نداشت برای( من ) اما اونها قسمتی از مسیر بودن که من به اینجا رسیدم و شکر واقعا .

دیروز اتفاقی سررسیدی که اموزش های دوره قبلیم نوشته بودم نگاه کردم اول صفحه نوشته بودم (((((چیزی که از ان توست تو را پیدا خواهد کرد )))) و ((( هرچیزی که در خیال بگنجد واقع است))))
    برای ارامش برای من شعر های (
    مولانا) و سعدی حافظ عطارخیلی ارامش بخش و قابل درک هست شما هم بخونید
    من
    خیلی قدرت کلمات و نوشتن و باور داشتن بهشون قبول دارم چون خیلی فوق العاده هست . اون موقع ها همش به خودم میگفتم ای کاش فضایی بود که کسی تمرین میداد میگفت چیکار کن کاش میتونستم سوالاتم بپرسم - از کجا بفهمم درست یاد گرفتم کاش یکی بود میپرسیدم ازش .....
    الان که رسیدم به اینجا شکرگذارم و مطمعنم قشنگتر هم میشه
    به نظر من همین که ما در این اکادمی هستیم و با استاد اشنا شدیم یک مسیر درست محبت بزرگ هست
    بیشتر اوقات وقتی به هدفمون وقتی به اینده به پایان مسیر نگاه میکنیم به طولانی بودنش نگاه میکنیم حس غرق شدن بهمون دست میده

حالا به جای اون به خودت بگو: من نگران اون نیستم چون اون روز بلاخره میرسه
    با هر قدم بهش نزدیکتر میشیم پس لزومی نداره نگران دور بودنش باشیم
    تنها چیزی که باید الان روش تمرکز کنم
    قدم بعدیمه
    در زمان حال باشید و لذت ببرید از مسیر و اموزش ها
    @amino
    ویرایش توسط yeekttaa : 04-08-2024 در ساعت 13:17
    خدایِ اَبَدی درونِ بدن - یکتا

18. 20 کاربر برای این پست سودمند از yeekttaa عزیز تشکر کرده اند:

1,707 بار در 344 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 6 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام به دوستان روزتون بخیر
    من کمک میخواستم از استاد و دوستان
    چند وقتی هست که اصلا علاقه ای ب ترید کردن ندارم و اصلا مثل قبلا دلم برای چارت تنگ نمیشه که بخوام با تمرکز بالا ترید بزنم و بررسی کنم و از نظر تمرکز چند وقتی هست که برام سخت شده
    من الان آخر خدمت سربازی هستم و این آخریا کمی بهم ریخته شرایط و الان خودم رو مجبور میکنم که بشینم پای سیستم و به چارت نگاه کنم , حوصلم سر میره و این صبر کردن برای دیدن شرایط چک لیست برام خیلی سخت شده در صورتی که قبلا این صبر برام لذت بخش بود و هی پا میشم و میرم چند دقیقه دیگه میام و دوباره همین تکرار میشه
    هرچی تلاش میکنم و خودم و ذهنم رو جلو میکشم ودنبال اینم که چیزی یا یک نتیجه ی کوچیکی ببینم که باور کنم میتونم
    حساب رشد دادم ولی چشمم دنبال دیدن چیز های واقعی هستش که با سود ترید ها بخره و لمس کنه و این رو نیاز دارم هرچی دنبالش میرم که محققش کنم این سد ذهنی محکمتر میشه و دنبال پول درآردن از این بازارم
    نمیخوام عجله کنم فقط کمی خسته شدم و نمیدنم که چیکار کنم که اون شور و نشاط ایجاد بشه
    استاد شما یه جا توی مقاله تون گفتین که بدترین باورهای محدودکننده از ترس ها و شکست ها میاد و برای عبور از ترس ها باید بریم تو دلشون و برای این که اینباور رو ریشه کن کنم و ترسم از سربازی من فلج نکنه رفتم تو دلش و بابت این موضوع ازتون ممنونم
    صادقانه بگم نسبت به ترید کمی دلم گرفته و نمیدونم راهکار چیه و اینو خیلی خوب در مورد خودم میدونم که من هیچوقت تسلیم نمیشم و همیشه ادامه میدم حتی با غر زدن
    ممنونم بابت وقتی که میزارید ببخشید که این آخر کمی حالت دل نوشته پیدا کرد amino # @amino
    ویرایش توسط Amir Hossein : 04-11-2024 در ساعت 17:45
    خداوند بزرگترین موفقیت ها و نعمت ها رو پشت بزرگترین ترس ها در زندگی قرار داده

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از Amir Hossein عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 34 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 34 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع