صفحه 524 از 555 نخستنخست ... 24424474514522523524525526534 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,231 به 5,240 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

hassan47 آواتار ها
    3,037 بار در 716 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

Smile مارهای ذهن و روان و چگونگی کنترل آنها

با سلام روز عالی متعالی

مدت هاست دغده ام شده روابط مغز،ذهن،روان و ایجاد تعادل پایدار دربین آنها که ظاهرا تا آخر درگیریم:d
    آمد سحری ندا ز میخانه ما
    کای رند و خراباتی دیوانه ما
    برخیز که پر کنیم پیمانه ز می
    زان پیش که پر کنند پیمانه ما
    قبلا پستی در مورد نقش بینش در زندگی انسان 5235# تقدیم شد.
    ویدیویی چند دقیقه ای در یوتیوپ هست با تیتر "
    مارهای ذهن و روان و چگونگی کنترل آنها"
    https://youtu.be/isvsyYRSGME?si=nAZ5zXok39V1jiHG
    دوستانی که در گیر انسان شناسی عملی هستن میتونه بهشون نخ بده.
    سپاس
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,917 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام و وقت بخیر خدمت دوستان
    یه تجربه ای که در این مسیر داشتم این بود که :

تو این مسیر یه جایی هستش که میدونی میشه ، تنها مانعی که نمیزاره به موفقیت و بعضی از اهدافت برسی خودت هستی ، اینجا یک نقطه عطفی از مسیر هست که کاملا با خودت رو راست میشی ؛ خیلیا اینجا یا ول میکنن یا بچسبن به مسیر چون رو راست شدن باخودشون و از مسیر یه دید دارن ، دیگه خیلی اصولی جلو میرن

4. 9 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,591 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر خدمت دوستان
    یه تجربه ای که در این مسیر داشتم این بود که :

تو این مسیر یه جایی هستش که میدونی میشه ، تنها مانعی که نمیزاره به موفقیت و بعضی از اهدافت برسی خودت هستی ، اینجا یک نقطه عطفی از مسیر هست که کاملا با خودت رو راست میشی ؛ خیلیا اینجا یا ول میکنن یا بچسبن به مسیر چون رو راست شدن باخودشون و از مسیر یه دید دارن ، دیگه خیلی اصولی جلو میرن
    سلام دوست عزیز من دقیقا توی چنین مرحله ای گیر کردم و چون از اول هم خودسرانه اموزش دیدم پروسه اموزشم طول کشید و باعث فرسودگی و زدگی من از اینکار شد با اینکه یکبار برگشتم و طبق متود دیدم اما با اینکه میدانم تسلط 80 درصدی روی مطالب دارم اما هی برگشتم و دیدم و خیلی خیلی حس فرسودگی داشتم و بعد که شروع کردم به خودشناسی متوجه شدم این شغل شدنیه و میشه پول درآورد اما خیلی مسیر سختی هست و عبور از این مسیر نیاز به انگیزه ی بالایی دارد و الان جایی هستم که با خودم روراست شدم اما بازم عبور از رفتار مخرب که الان ازشون اگاه شدم اذیت میکنه ولی میدونم اینم طی میشه
    خیلی دوست دارم شروع به فعالیت در تاپیک ها کنم و دوره فراکتال هم طبق متود برم اما حس فرسودگی دارم و شوق و انگیزه چنین فعالیتی الان در من خاموش شده ممنون بابت پست باعث دلگرمی بنده شد
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

mostaha.gh آواتار ها
    16 بار در 5 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام جناب پویان عزیز من بقیشو نمیدونم ولی این موضوع که بانکها بصورت برخط با مالیات متصل هستند حرف الکیه و اینک ههرشخص بیش از 40 میلیون درماه گردش داشته باش بازم حرف بیخودیه یعنی تا امروز چنین اتفاقی نیافتاده من خودم کارمند بانک هستم.
    توی سکوت حرکت کن..

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از mostaha.gh عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezaa نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من دقیقا توی چنین مرحله ای گیر کردم و چون از اول هم خودسرانه اموزش دیدم پروسه اموزشم طول کشید و باعث فرسودگی و زدگی من از اینکار شد با اینکه یکبار برگشتم و طبق متود دیدم اما با اینکه میدانم تسلط 80 درصدی روی مطالب دارم اما هی برگشتم و دیدم و خیلی خیلی حس فرسودگی داشتم و بعد که شروع کردم به خودشناسی متوجه شدم این شغل شدنیه و میشه پول درآورد اما خیلی مسیر سختی هست و عبور از این مسیر نیاز به انگیزه ی بالایی دارد و الان جایی هستم که با خودم روراست شدم اما بازم عبور از رفتار مخرب که الان ازشون اگاه شدم اذیت میکنه ولی میدونم اینم طی میشه
    خیلی دوست دارم شروع به فعالیت در تاپیک ها کنم و دوره فراکتال هم طبق متود برم اما حس فرسودگی دارم و شوق و انگیزه چنین فعالیتی الان در من خاموش شده ممنون بابت پست باعث دلگرمی بنده شد
    سلام حمیدرضای عزیز وقت بخیر
    امیدوارم که حالتون عالی باشه
    در رابطه با متنی که نوشتین این مسیر برای من هم پیش اومد ، ولی ۳ تا توصیه میکنم که باعث شدن از این جایی که هستید رد بشم
    ۱)فایل های اشتیاق سوزان
    ۲)برنامه هدف امینو که در فایل ابتدایی فراکتال هست
    ۳)این قسمت خیلی مهمه : ما ایرانی ها عاشق توصیه و نصحیت هستیم ولی همونارو خودمون انجام نمیدیم ، تا دلمون بخواد اطلاعات داریم اما به همه میگیم عملکرد مهمه _ یک چک لیست خیلی ساده میتونید بنویسید که تایم بالا ۱۲۳ بود بیاین تایم پایین دوباره ۱۲۳ بگیرین _ بعد برین از همین بالای ۱۰۰۰۰ تا بک تست بگیرین و مواردی که استاپ زدن رو جدا کنید و بشینید دلایلشون رو در بیارید ، فکر نکنید چک لیست باید بگه دینگ بخر دانگ بفروش ، دقیقا چک لیست یه جاهایی سیگنال میده اما تو نمیزنی ، چرا ؟ تسلط که میگیم همین بخش هست ، چون تو مسلط شدی و میدونی اینا استاپ میزنن ، این پروسه تا جایی ادامه پیدا میکنه که تهش یه وین ریت خوب به دست میاری و میشینی تو لایو کارتو انجام میدی
    و با همون ۱۲۳ در ۱۲۳ میبینی داری همه جارو میزنی کمکم ، چرا؟ چون تسلط داره ایجاد میشه
    من به این آیه خیلی ایمان دارم و فلسفی هست ولی فوق العاده منطقی هست و نتیجه گرفتم خودم به شخصه ازش : اگر به علم آنچه که میدانید عمل کنید ، خداوند علم آنچیزی را که نمیدانید را به شما عطا میکنید
    موفق باشید

10. 11 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    در رابطه با متنی که نوشتین این مسیر برای من هم پیش اومد ، ولی ۳ تا توصیه میکنم که باعث شدن از این جایی که هستید رد بشم
    ۱)فایل های اشتیاق سوزان
    ۳)این قسمت خیلی مهمه : ما ایرانی ها عاشق توصیه و نصحیت هستیم ولی همونارو خودمون انجام نمیدیم ، تا دلمون بخواد اطلاعات داریم اما به همه میگیم عملکرد مهمه _ یک چک لیست خیلی ساده میتونید بنویسید که تایم بالا ۱۲۳ بود بیاین تایم پایین دوباره ۱۲۳ بگیرین _ بعد برین از همین بالای ۱۰۰۰۰ تا بک تست بگیرین و مواردی که استاپ زدن رو جدا کنید و بشینید دلایلشون رو در بیارید ، فکر نکنید چک لیست باید بگه دینگ بخر دانگ بفروش ، دقیقا چک لیست یه جاهایی سیگنال میده اما تو نمیزنی ، چرا ؟ تسلط که میگیم همین بخش هست ، چون تو مسلط شدی و میدونی اینا استاپ میزنن ، این پروسه تا جایی ادامه پیدا میکنه که تهش یه وین ریت خوب به دست میاری و میشینی تو لایو کارتو انجام میدی
    و با همون ۱۲۳ در ۱۲۳ میبینی داری همه جارو میزنی کمکم ، چرا؟ چون تسلط داره ایجاد میشه
    من به این آیه خیلی ایمان دارم و فلسفی هست ولی فوق العاده منطقی هست و نتیجه گرفتم خودم به شخصه ازش : اگر به علم آنچه که میدانید عمل کنید ، خداوند علم آنچیزی را که نمیدانید را به شما عطا میکنید
    موفق باشید
    در ادامه همین خیلی از دوستان وقتی لایو تریدامو میزارم میان میگن سیستم خاصی داری تو ولی مسیر جز این نیست ....

IMG_20240217_110155_621.jpg

ما چرا دقیقا همون کارهای قبلیرو انجام میدیم ولی انتظار نتایج متفاوت داریم؟ کارهای قبلی چیه اصن؟ میریم یه چک لیست مینویسیم ، اینجا افراد به دو بخش تقسیم میشن : ۱)دسته اول که میان تو گذشته بک تست بگیرن متوجه میشن چک لیست وین ریت پایینی داره ول میکنن ۲)دسته دوم میان تو گذشته بک تست بگیرن و متوجه میشن چک لیست وین ریت بالایی تو گذشته داره
    دسته دوم تا میان لایو مارکت ترید بزنن میبینن چک لیستی که وین ریت ۹۰ داشت اومد شد ۵۵ ، چیکار میکنن بعد ۱۰۰ ترید؟ ول میکنن و میرن سراغ چک لیست دیگه
    افراد خیلی کمی میان اینجا ۱۰۰ تا ترید رو میکشن رو چارت و تریداشونو بررسی میکنن ، استاپارو جدا میکنن و میشینن نگاه میکنن چرا دقیقا استاپ خوردن بعد اینکه دلایل رو نوشتن دوباره شروع به ۱۰۰ تا ترید میکنن و تو گذشته هم هر روزه در حال بک تست گرفتن هستند
    ۱۰۰ تا ترید بعدی تمام شد میبینن وین ریت شد ۶۰ ، این پروسه رو تا جایی ادامه میدن تا برسن به همون ویت ریت اصلیشون تو گذشته مارکت
    آیا اینکار رو انجام دادین که انتظار نتایج مختلفی داریم؟؟!!

موفق باشید

12. 17 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,754 بار در 2,335 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1644 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عالیه عرفان عزیز
    شکی نیست که با تسلط به سیستم بالاترین وین ریت و میشه تجربه کرد و البته اجرای این وین ریت به عوامل بسیار پر رنگی بستگی داره که تارتباط مستقیم داره با این که من به عنوان یک تریدر چه کسی هستم و چه عادات و توقعاتی دار

در تایید فرمایش های ارزشمندتون اصولا افراد تعداد اشتباهاتشون بیش از انگشتان یک دست نیست
    برا من اینطور بود
    چند تاشو نام میبرم شاید خنده دار باشه بازگو کردنش ولی اینها بزرگترین ایراد های من بود و خدا رو شکر برطرفشون کردم
    - ترید در یک روز کاری بعد از کسب تارگت روزانه
    - برگشتن به اتاق کارم و باز کردن پلتفرم معاملاتی ام به هر دلیلی
    - احساس نیاز برای گرفتن مثلا 1 دلار یا 2 دلار برای کسب دقیق تارگت روزانه ام
    - ورود معاملات دوم و سوم بعد از ضرر و یا هج کردن(پذیرفتم برای هج کردنم خیلی زوده)...

من هیچ کدوم از این کارها رو در حساب دمویی که در تاپیک ترید طی کردم انجام ندادم و تنها همین دلیل ساده ماکس درادان من رو در اون حساب به صفر رسوند ولی در حساب ریل اعتراف میکنم که تنها دو اهرم طمع و وحشن پدرمو در اورد
    قبل سال میلادی جدید تمام سوابق معاملاتی 2 سال اخیرم رو کشیدم رو چارت جالبه خیلی از سودهام هم جزو سیستم نبود و کلی درس از ترید هام گرفتم که خودشون یک جزوه روان شناسی شد برام
    همه اینها در ادامه تبدیل شدن به یک پلن که باید ها و نباید های معاملاتی و تریدریم در اون مکتوب شده و هر روز قبل معاملات مطالعه میکنم
    شاید خیلی ها توقع 3 درصد و یا بیشترشون براورده نمیشه و دلخور هستند
    این توقع رو بکنید 1 درصد اگر این هم زیاده بکنیدش هفته ای 1 درصد
    کی گفته 1 تا 3 درصد در هفته کمه
    کافیه تجربه کنیدش
    بعد یک سال سرمایتون نزدیک به 4 برابر میشه و بعد 7 سال میتونید با همین ریتم به استقلال مالی برسید
    شکی نیست که این کار و این راه راهه یک ساله دو ساله نیست بلکه پلن و برنامه 10 ساله باید داشت
    من ندیدم تریدری رو که بارها شکست رو ندیده باشه و با صرف اموزش دیدن یکی دوساله به هدفی برسه
    این راه بینهایت سخته ولی میشه با گام های کوچیک اونو طی کرد و از دیدن پیشرفت حتی خیلی کوچیک هم شده لذت برد

رد شدن از چراغ قرمز الزاما باعث تصادف فرد تو اون لحظه نمیشه ولی میتونه فاجهه ای رو بوجود بیار به نام شکل گیری عادت عدم رعایت قوانین
    مشابه این حرف و یادم نمیاد ولی یادمه جناب امینو هم گفت
    مطالعه کردم در ترید هام دیدم من بار ها این اشتباهاتی که به ظاهر ساده هم نمایان میکرد و در معاملاتم در اور تریدم و هج مرتکب شدم و اتفاقا سود های چند برابری هم تجربه میکردم ولی همین سود های چند برابری جای خودشو داد به زیان های جبران ناپذیر . چون من از عدم رعایت سیستم، برای خودم یک سیستم سودده ساخته بودم
    مثل این میمونه از رد کردن چراغ قرمز و ویراژ رفتن در اتوبان برای خودتون یک سبک و سیستم رانندگی برای سریعتر رسیدن بسازید

در ادامه همین خیلی از دوستان وقتی لایو تریدامو میزارم میان میگن سیستم خاصی داری تو ولی مسیر جز این نیست ....

ما چرا دقیقا همون کارهای قبلیرو انجام میدیم ولی انتظار نتایج متفاوت داریم؟ کارهای قبلی چیه اصن؟ میریم یه چک لیست مینویسیم ، اینجا افراد به دو بخش تقسیم میشن : ۱)دسته اول که میان تو گذشته بک تست بگیرن متوجه میشن چک لیست وین ریت پایینی داره ول میکنن ۲)دسته دوم میان تو گذشته بک تست بگیرن و متوجه میشن چک لیست وین ریت بالایی تو گذشته داره
    دسته دوم تا میان لایو مارکت ترید بزنن میبینن چک لیستی که وین ریت ۹۰ داشت اومد شد ۵۵ ، چیکار میکنن بعد ۱۰۰ ترید؟ ول میکنن و میرن سراغ چک لیست دیگه
    افراد خیلی کمی میان اینجا ۱۰۰ تا ترید رو میکشن رو چارت و تریداشونو بررسی میکنن ، استاپارو جدا میکنن و میشینن نگاه میکنن چرا دقیقا استاپ خوردن بعد اینکه دلایل رو نوشتن دوباره شروع به ۱۰۰ تا ترید میکنن و تو گذشته هم هر روزه در حال بک تست گرفتن هستند
    ۱۰۰ تا ترید بعدی تمام شد میبینن وین ریت شد ۶۰ ، این پروسه رو تا جایی ادامه میدن تا برسن به همون ویت ریت اصلیشون تو گذشته مارکت

موفق باشید
    ویرایش توسط forexmh : 02-17-2024 در ساعت 13:02
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

14. 20 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ۱)فایل های اشتیاق سوزان
    موفق باشید
    سلام عرفان جان ممنون که وقت گذاشتید و راهنمایی کردید حتما کارهایی که فرمودید انجام میدهم البته قبلا همه ی این ها را انجام دادم اما نه با درک و اگاهی الانم که قطعا نتیجه متفاوت خواهد بود و این مورد سه باورش دارم که خیلی عالی عمل میکند
    کانالتون هم سر زدم مطالبش عالی و کمک کننده بود و از طریق ویسی در کانالتون با شخصی آشنا شدم که چقدر در روانشاسی عالی بود این شخص
    ویرایش توسط hamidrezaa : 02-17-2024 در ساعت 22:21
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

16. 5 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

موفق باشید
    حرفتون کاملا درسته و خیلی عالی فرمودید من با ذهنی پر وارد اکادمی شدم اینقدر اموزش ها ی عجیب دیدم که فکر میکردم مشکل از سبک های مختلف هست و نه من ، بعد نشستم فایل های استاد دیدم اینقدر همین فایل ها را دیدم که مدتی زده شدم تا جایی ادامه دادم که مطالب استاد فقط توی ذهنم بود و بعد وارد خودشناسی شدم و تغییرات بزرگی کردم که فقط خودم متوجه هستم چه جهشی کردم
    اینقدر همین سبک آموزش اکادمی علاقه مند هستم که بهترین دوره فلان شخص بگن ببین دیگه نمیبینم شاید به سود دهی ترید رسیدن یکی دوماه فاصله داشته باشم اما قدرت تحلیل من بسیار رشد کرده و جهت بازار به خوبی درک کردم و هرچی تمرین کردم تسلط من بیشتر شده و تا قبل این دوره نمی دونستم چک لیست چی هست و بک تست چی هست که با مهارت قبلم الیوت بود که به طور ناخوداگاه فراکتالی بودن را درک کردم و سود میکردم اما با استرس وحشتناک و سود های غیرمنطقی که خیلی خطرناک بود اسیب جدی بهم زد
    ویرایش توسط hamidrezaa : 02-17-2024 در ساعت 22:36

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,456 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام برایان عزیزم
    ممنونم بابت پست زیبایی که گذاشتید
    اتفاقا چند روز پیش من داشتم به این موضوع فکر میکردم.
    مثال کوچکش
    خود من دوران کودکی به طرز وحشتناکی از آمپول می ترسیدم ()
    هنوزم که به بحث آمپول زدن میشه طفره میرم با اینکه میدونم دردش انقدری نیست و به نفعم هست ولی توی ناخودآگاهم نشسته و یه ترس کوچکی میاد بالا از ناخودآگاهم
    همین مسئله یقه من رو توی معامله گری میگیره
    در استارت کارم من چند سال گذشته بدون راهنما و صرفا با دیدن چند فیلم آموزشی وارد بازار کریپتو شدم
    با سرمایه ای تقریبا زیاد نسبت به شرایط زندگی اون زمانم معامله می کردم
    بعد از مدتی حتی سرمایه از اطرافیان میگرفتم و کار میکردم چون عملکردم بد نبود
    اما افتادم روی اون دوری که همه میدونیم (ضرر های متوالی)
    برای جبران اون ضررها فول مارجین ترید میزدم بعضی اوقات پوزیشن های در ضررم 3 4 روز باز می موند و من استرسی در حد مرگ رو تجربه میکردم،شب ها نمیخوابیدم یا اگه میخوابیدم کابوس کال مارجین رو میدیدم
    و خلاصه کلام بد ترین بلاهایی که ممکن بود رو سر روان خودم آوردم و کاملا در ناخودآگاه من معامله گری به عنوان یک شغل :استرس زا ترسناک آسیب زننده و ... نشست
    از گفتن این مطالب میخوام به اینجا برسم به نظر شما وبقیه دوستان بهترین راهکار برای اینکه اون ترس محو و محو تر بشه چی هست؟ @amino@
    سلام و وقتتون بخیر مهرداد جان
    باور دارم که عالی هستید
    کاملا این مطالبی که نوشتید برا هممون اتفاق افتاده اما دقت کنید که حالا یک چیز خیلی فرق کرده و اونم نگرش شما نسبت به بازار و ضرر و زیانها و کلا در مورد معامله گری هست که به شناخت کاملتری از اون رسیدید
    شما همون قضیه چاقو که استاد مطرح کردند رو با یادتون بیارید
    تا زمانی که ندونید چطور از یک چاقو استفاده کنید و از کجاش بگیرید قطعا احتمال آسیب زدن به خودتون خیلی زیاد هست ولی اما وقتی یک استاد چاقو رو بهتون نشون داد و براتون معرفیش کرد و و شما آگاه شدید چطور از این چاقو و ابزار استفاده کنید قطعا دیگه اون موارد و آسیبهای قبلی احتمالی در شما ایجاد استرس نمیکنه چون شما دیگه یاد گرفتید
    تا حالا دقت کردین که علت استرس در شغل معامله گری چی هست ؟
    یا دارید با حجم بالا ترید میزنید یا بدون چک لیست و هر جای مارکت رو میگیرید
    اگر تریدر بر اساس چک لیست و مدیریت سرمایه و یک پلن مشخص تو بازار فارکس فعالیت داشته باشه به هیچ عنوان در این بازار استرس نمیگیره
    خوب حالا با اون اتفاقی که افتاده چه باید کرد :
    ابتدا ریشه یابیش کنید و برا خودتون بنویسید که چه چیزهایی باعث شد اون اتفاق بیفته یعنی ما آگاه شدیم از چیزی که اتفاق افتاده
    بعد بپذیریدش یعنی چی : یعنی در بازار هر اتفاقی ممکنه بیفته
    بعد برید مرحله راهکار : چه کارهایی میتونم بکنم که اگر این اتفاق افتاد آسیب نبینم و مسیر رو طراحی کنیدو تکرارش کنید
    اول باید تریدر ضرر کردن تو این بازار رو بتونه قبول کنه تا در زمان استاپ خوردن به هم نریزه و واکنشهای احساسی نداشته باشه
    اگر در یک اکانت شروع کنید به ترید کردن اصولی و با حجم مشخص و بر اساس پلن و چک لیست کم کم ناخودآگاهتون با اون ضررهای کوچیک میبینه که اتفاق خاصی نمیفته و میتونید آروم آروم دوباره برنامه ریزیش کنید
    همون موضوع که استاد در مورد آهو مثال زدند که وقتی چراغ ماشین میفته تو چشمش از شدت ترس میخکوب میشه وسط جاده و نمیتونه هیچ واکنشی نشون بده
    الان شما با اون اتفاقی که افتاده به محض اینکه شرایطی رو میبینید که شبیه به اون اتفاق قبلیتون بوده کلا ترس باعث میشه فلج تحلیلی بشید و نتونید قدرت تصمیم گیری درست داشته باشید
    انقدر در حجمهای پایین در حساب ریل باهاش رو به رو بشید و هر بار اون واکنشی رو که میخواین تمرین کنین تا کم کم اون موضوع قبلی جاشو بده به این شرایط جدیدی که نشونش میدید
    یک ترس تا زمانی وجود داره که باهاش روبه رو نشدی و یک چیز ذهنی هست
    همین قضیه آمپول که گفتین هنوز هم تو فامیل فرار کردن من از درمانگاه و گریه هام مشهوره و همه جا این موضوع رو بعد از گذشت 30 سال باز هم تعریف میکنن و میخندیم اما چا اتفاقی افتاد که من از این ترس رها شدم
    این موضوع ترس تا سن 19 سالگی با من بود تا اینکه یک روز تو خیابون با چند نفر درگیر شدم و متاسفانه از چندین ناحیه مورد اصابت چاقو قرار گرفتم که به مرحله نزدیک مرگ هم رسیدم و دکترها دوبار برم گردوند به این زندگی وقتی چشمهام رو باز کردم دیگه شب و روز داشتند بهم آمپول میزدند و خون تزریق میکردند و دیگه نه جای فراری بود و نه ترسی و دردش رو قبول کردم و از ترسش رها شدم و دیدم اون ترسی که وجو داشت تو ذهنم بود و در واقعیت اصلا چندان دردی هم نداشت
    دیگه از اوون موقع هر دکتری میرم خودم پیشنهاد آمپول و سرم میدم و هر 3 ماه هم میرم سازمان انتقال خون و خون میدم
    از اون زمان از دعوا کردن هم میترسیدم تا اینکه از 1 سال پیش ورزش نینجتسو ( نینجا ) رو شروع کردم و در اون ورزش مشتاقانه با وجود حس ترس خودم داوطلب به درگیری انفرادی در آموزش شدم و اون ترس هم جای خودش رو به شجاعت داد
    در بازار هم به همین شکله
    من یک وقتهایی تو سود و ضرر چند سنتی معامله رو دسی میبستم با گذر زمان الان حتی ریسک فری هم میکنم و رشدهای 20 تا 80 درصدی هم میگیرم ازش - یا بیشتر از 0.01 تا 0.03 نمیتونستم حجم وارد شم الان با حجمهای 0.05 تا 0.1 کار میکنم - یه وقتهای از چارت طلا میترسیدم الان کلا رو طلا دارم کار میکنم - یه وقتهایی از اخبار میترسیدم الان رو تایم خبر ترید میزنم
    اینها همشون در ابتدا در من ترس بودند و با گذر زمان و با رو به رو شدن باهاشون همشون درست شدن
    در تمام این موارد ترس وجود داشت اما آگاه شدن ازش و پذیرش و روبه رو شدن باهاش ریشه اون رو از بیخ برید
    باهاش آروم آروم رو به رو شو ترس ساخته ذهنه و یک کلمه هست
    بهترینهارو میخوام برا هممون در همه جهان ها
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

20. 26 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 67 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 67 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع