صفحه 318 از 550 نخستنخست ... 218268308316317318319320328368418 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,171 به 3,180 از 5498

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

2,387 بار در 626 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    یه سوالی هم در رابطه با همین پست قبلی دارم که بدجور ذهنم درگیره
    برای مثال ما میگیم کنترل احساسات و عصبانیت و ....
    حالا برای مثال فرضی یکی میاد مزاحمتون میشه و به خانوادتون دست دراز میکنه ؛ در این مواقع چیکار میکنین؟! میشینین نگا میکنین و میگین خب اشکالی نداره من عصبانی نمیشم و ....
    یا شما در جلوی اون طرف مقابل می ایستین و باهاش درگیر میشین؟!

در اینجا شاید یه موردی پیش بیاد که بگین اگه فرکانستو ببری بالا اصلا چنین افرادی جلوت نمیان
    ولی کسانی که به دین اسلام اعتقاد دارن آیا امامان و پیامبر که با اون همه روح خداوندی و پاک دامنی و ..... آیا مورد حملع افراد ستمگر قرار نمیگرفت؟ و به جنگ با آن ها نمیرفت؟!

اینجا تناقضی وجود نداره؟!
    لطفا در این رابطه پاسخ احساسی یا جبهه گیری نکنید و برام سواله و میخوام به جواب برسم که پیامبر یعنی فرکانسش بالا نبود که در چنین موقعیت هایی قرار میگرفت؟!

سوال آخر که بدجور ذهنم درگیره باهاش
    استاد میگه تریدرا آدمای صبور و آرام و قانونمد و منطقی و ... هستند و مثلا احساسی و ... نیستند
    حالا اینجا سوالم اینه : ما باید این احساسات رو کنترل کنیم یا به کل از بینشون ببریم؟! چون یه چیز ذاتی هستند و واقعا از بین ببریم ؛ احساستی مثل هیجان و .... دیگه زندگی واقعا چه ارزشی داره؟! میخوایم از این پول پس در چه جهتی استفاده کنیم؟!
    بعضی تناقض هایی به وجود اومده در ذهنم!

در این سطح کل بچه های آکادمی میدونن که پشت پرده دارن چه برنامه هایی رو انسان های زمین اجرا میکنن و سوالاتی برام پیش میاد که نکنه این واقعا با این احساسات که داریم ما نیستیم و همشون در ما جای گذاری شده اند (نه تنها احساسات بلکه تفکرات و درکمون از زندگی و حتی پول ...) و ما مثلا اصلا باید در جهات دیگه ای زندگی کنیم و تلاش کنیم و کلی سوالاتی چنین شکلی ...
    ممنونم

با سلام خدمت دوست عزیز.
    در اول صحبتتون موردی رو فرمودید که نتونستم ازش بی تفاوت رد شم و وظیفه خودم دونستم چیزی که به ذهنم میرسه رو خدمتتون بگم.چون به شخصه با این عبارت شما سال هاا درگیر بودم و هستم نجربیاتم رو از تراپی های مختلفی که گذروندم عرض میکنم:
    حالا برای مثال فرضی یکی میاد مزاحمتون میشه و به خانوادتون دست دراز میکنه ؛ در این مواقع چیکار میکنین؟! میشینین نگا میکنین و میگین خب اشکالی نداره من عصبانی نمیشم و ....
    یا شما در جلوی اون طرف مقابل می ایستین و باهاش درگیر میشین؟!

خانواده ای که شما ازش اسم بردید خیلی مجهوله. ولی در کل به نظر من تنها کسی که شما به خاطرش باید جلوی شخص مزاحم بیاستید و باهاش درگیر بشید یک طفل صغیره که نمیتونه از خودش در برابر دیگران دفاع کنه. به غیر از این اگر نظرتون پدر مادر خواهر برادر و ... هست که انسان های بالغی هستن، درگیر شدن شما با مسائل آنها شاید در ظاهر زیبا و پسندیده باشه اما در واقع شما رو درگیر موضوعاتی میکنه که تهش میشه سال ها تراپی و هزینه که معلوم هم نیست جواب بده یا نه.
    شما قبل از هرکسی، نسبت به خودتون مسئولید و هزینه دادن برای دیگرانی که خودشون بالغ و عاقل هستن جز فرسوده کردن شما هیچی به همراه نداره.
    احساس مسئولیتی که ما نسبت به اعضای خانواده داریم هم بسیار زیباست هم لازم
    اما به شرط حفظ جایگاه و تعادل خودمون.

باقی موارد رو که فرمودید هم چون دانش و علاقه لازم رو ندارم ورود نمیکنم.
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم.

2. 13 کاربر برای این پست سودمند از elnaz.s عزیز تشکر کرده اند:

Adeli Trader آواتار ها
    567 بار در 105 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behnambaziar نمایش پست ها
    سلام.چیزی که من میگم صرفا تجربه ی شخصیم هست و ممکنه خلاف صحبت های استاد باشه.ولی من بعد از 5 ماه ترید در حساب ریل به این نتیجه رسیدم که هدف روزانه فقط و فقط باعث پسرفت میشه و حرص و طمع مارو بیشتر میکنه.نه تنها ترمز مارو نمیکشه بلکه در مواردی مثل تجربه ی شما باعث ضرر کردن بیشتر میشه.مثلا شما یه پوزیشن داری با ریسک به ریوارد 1 به 2،و 3درصد ریسک کردی.یعنی اگر تی پی بخوری 6درصد افزایش بالانس داری.شما میای به هدف روزانت پایبند میمونی و روی 3 درصد خودت خارج میشی و بعدش تی پی اصلیت هم زده میشه ولی تو چون هدف داشتی زودتر خارج شدی.فرداش میشینی پشت سیستم و یه ترید دیگه میزنی و این بار 3درصد ضرر میکنی.چه اتفاقی میفته؟سود دیروزت رو از دست میدی و سر به سر میشی.در صورتی که اگه هدف روزانه نداشتی و میزاشتی تی پی اصلیت در روز قبلی زده بشه الان حتی با وجود این استاپ باز هم 3درصد رشد بالانس داشتی و خیلی راحت اون روز سیستمو خاموش میکردی و فرداش میومدی با یه پوزیشن جدید.ولی چون سود دیروزت رو از دست دادی و الان سر به سری و از طرفی باید 6 درصد بگیری که به هدف امروزت برسی میفتی دنبال انتقام گرفتن،حس عقب افتادن از برنامتو داری و دیگه توانایی کنترل احساساتت رو نداری.
    من برای حل این مشکلم اومدم بجای هدف روزانه و تمرکز روی پول،فقط و فقط روزی 1 پوزیشن با ریسک 3 درصد و تی پی بر اساس پرایس اکشن زدم و از همه نظر پیشرفت داشتم.پوزیشن های زیر 1:1 رو نمیگیرم و حتی اگر ضرر هم بکنم اون روز سیستم رو خاموش میکنم و دوباره فرداش حق زدن 1 پوزیشن رو دارم.اینجوری هم تمرکز بیشتر میشه،هم اور ترید وجود نداره،هم سود هایی که به سختی به دست اومده به راحتی توی 1روز از دست نمیره
    خلاصه اینکه من با این روش خیلی خیلی بهتر ترید میزنم تا اینکه هدف روزانه برای خودم تعیین کنم.
    وقتی هدف روزانه داشتم چشمم چارت رو نمیدید و فقط دنبال این بودم ک هرطور شده هدف اون روز رو بگیرم اما الان خیلی اصولی تر و بهتر دارم ترید میزنم و در ضمن توی بازه ی زمانی طولانی تر خیلی بیشتر از هدف روزی 3درصد هم سود کردم.
    صمیمانه بابت راهنمایی های خوبتون سپاسگزارم
    شادی سلامت ثروت

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از Adeli Trader عزیز تشکر کرده اند:

Adeli Trader آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.nou نمایش پست ها
    سلام عرض ادب
    معامله گری یک فرایند هستش یعنی ما نیاز به اصلاح مسیر های زیادی داریم که در نهایت موفق به کسب سود مستمر از بازار بشیم
    یکی از این اصلاح مسیرها در این سطحی که شما قرار دارید اینه که توجهتون رو از میزان سود کسب شده به سمت کیفیت کارتون معطوف کنید
    پس تغییر دیدگاه بدید نسبت به ضررها و مطمعن باشید هر یک ضرری که استراتژی ثابت شما به شما وارد میکنه یک موهبت هستش برای رسیدن
    به سطحی بالاتر البته به شرطی که خواب نداشته باشید تا دلیل اون ضرر رو متوجه بشید و اصلاح مسیر بدید
    ترس و طمع زمانی بی معنی میشه که شما این تغییر دیدگاه رو بوجود بیارید که هر ضرراصولی یک گنج پنهان در خودش داره و من وظیفه ام اینکه بعد هر بار ضرر اون گنج رو پیدا کنم تا به موفقیت نزدیکتر بشم .
    امینو : اگر شما این تغییر دید رو ایجاد و بهانه تراشی نکردید بلکه اشتباه رو پذیرفتید و روی نقاط ضعف خودتون کار کردید قول میدم 7 ماه آینده به انسان و تریدری موفق تبدیل بشید ( ویس استاد در مقاله بهانه تراشی و عادتهای منفی در معامله گری)
    امیدوارم مفید بوده باش
    دوست عزیز صمیمانه از راهنمایی های شما تشکر میکنم
    شادی سلامت ثروت

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از Adeli Trader عزیز تشکر کرده اند:

Adeli Trader آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر دوست عزیز
    باور دارم که عالی هستید
    اینها نظر شخصی هست
    به نظر من شما نوشتید طمع و ترس ، اما ریشه مشکلتون در عدم تعهد و پایبندی به چک لیست هست ، بازم دوست داشتید ژورنالتون رو بررسی کنید و علت اشتباهات رو بنویسید قطعا این بار نتیجه و برداشت متفاوتی خواهید داشت
    نوشتید هدف روزانم 2% بود خبوب خیلی هم عالی ، بهتر بود پوزیشن دوم رو وارد نمیشدید برا جبران اون درصد مانده ، حالا گیرم وارد شدید اینم خیلی عالی ، آیا این پوزیشنتون بر اساس چک لیستتون بوده ؟ اگر خیر ، پس رو بخش چک لیست و تهعد و پایبندی مورد بوده ، اگر جوابتون بله هست ، خوب طبق چک لیستتون بوده و استاپمون رو میپذیریم و بالانسمون میاد منفی 1.3% میشه ، اونم اشکالا نداره چون طبق چک لیستمون بوده
    موارد بعدی هم که توضیح دادید ، ترس از دست دادن سود هست و تاکید برگرفتن درصد روزانه، دستی از پوزیشن خارج شدید پس عدم تعهد به چک لیست و قوانینتون بوده ، با سود کم بستید پس بازم عدم تعهد و پایبندی به چک لیست بوده و ترس از دست دادن سود ،
    امروزه شنبه و فردا یکشنبه تعطیل هست و زمان بررسی معاملات هفته گذشته ، بکشید رو چارت و ایرادات رو یاداشت کنید ببینید چندتا از پوزیشناتون اصولی و طبق چک لیست بوده؟
    مورد بعدی با وجود پوزیشنهای منفی بازم 1% تو سود هستید و این خوبه
    مورد بعدی تاکید استاد عدم معامله در ماه های ژانویه و حداقل تا 15 فوریه هست ، پس شما طبق خواسته خودتون دارید عمل میکنید نه اون چیزی که استاد آموزش میده
    ژورنالاتون رو خوب بررسی کنید تا مسیر رو اشتباه نرید و دقیقا بخشی رو که مشکل داره رفع ایراد کنید
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان

علی جان
    شما کاملا درست میفرمایید
    وقتی وارد معامله میشم تقریبا همه چیز رو در دفترم مینویسم علت ورود - تایم ورود - جای تی پی و استاپم و...
    اگه هم معامله با منفی بسته بشم همون روز همه چیز یا تجربیاتم از اون معامله رو می نویسم
    شما کاملا درست میفرمایید پایبند به چک لیستم نبودم.

یک سوال داشتم از خدمتتون مثلا من در طول روز 5 معامله انجام میدم تا به 2 درصد سود روزانه ام برسم . ولی میبینم اگه یک یا دو معامله رو بزارم که 100 درصد موج رو رد کنن با تعداد معاملات کمتر 2درصد سودم رو میگیرم
    آیا بعد از 100 درصد ریسک فری کنم ؟ یا روشی هست که بدونم قیمت تقریبا ممکنه تا کجا بره که من بعد از 100 درصد هم با قیمت بمونم؟ روشی داریم برای این کار ؟؟
    شادی سلامت ثروت

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از Adeli Trader عزیز تشکر کرده اند:

Adeli Trader آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.nou نمایش پست ها
    سلام عرض ادب
    معامله گری یک فرایند هستش یعنی ما نیاز به اصلاح مسیر های زیادی داریم که در نهایت موفق به کسب سود مستمر از بازار بشیم
    یکی از این اصلاح مسیرها در این سطحی که شما قرار دارید اینه که توجهتون رو از میزان سود کسب شده به سمت کیفیت کارتون معطوف کنید
    پس تغییر دیدگاه بدید نسبت به ضررها و مطمعن باشید هر یک ضرری که استراتژی ثابت شما به شما وارد میکنه یک موهبت هستش برای رسیدن
    به سطحی بالاتر البته به شرطی که خواب نداشته باشید تا دلیل اون ضرر رو متوجه بشید و اصلاح مسیر بدید
    ترس و طمع زمانی بی معنی میشه که شما این تغییر دیدگاه رو بوجود بیارید که هر ضرراصولی یک گنج پنهان در خودش داره و من وظیفه ام اینکه بعد هر بار ضرر اون گنج رو پیدا کنم تا به موفقیت نزدیکتر بشم .
    امینو : اگر شما این تغییر دید رو ایجاد و بهانه تراشی نکردید بلکه اشتباه رو پذیرفتید و روی نقاط ضعف خودتون کار کردید قول میدم 7 ماه آینده به انسان و تریدری موفق تبدیل بشید ( ویس استاد در مقاله بهانه تراشی و عادتهای منفی در معامله گری)
    امیدوارم مفید بوده باش
    همانطور که فرمودید من اشتباهاتم رو می پذیرم و مسیرم را اصلاح میکنم
    بابت راهنمایی های خوبتون تشکر میکنم
    شادی سلامت ثروت

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از Adeli Trader عزیز تشکر کرده اند:

1,847 بار در 261 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به همگی
    ...<وقتی به موفقیت وابسته باشید و مقاومت کنید به این معنی است که نمیخواهید با جریان زندگی حرکت کنید پس در رنج خواهید بود برای انکه رشد تازه ای صورت گیرد به فروپاشی نیاز دارید بلندی در عدم پستی بدون مفهوم خواهد بود..>

12. 8 کاربر برای این پست سودمند از mahdinorozi عزیز تشکر کرده اند:

elahe heidari آواتار ها
    503 بار در 109 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Adeli Trader نمایش پست ها
    علی جان
    شما کاملا درست میفرمایید
    وقتی وارد معامله میشم تقریبا همه چیز رو در دفترم مینویسم علت ورود - تایم ورود - جای تی پی و استاپم و...
    اگه هم معامله با منفی بسته بشم همون روز همه چیز یا تجربیاتم از اون معامله رو می نویسم

یک سوال داشتم از خدمتتون مثلا من در طول روز 5 معامله انجام میدم تا به 2 درصد سود روزانه ام برسم . ولی میبینم اگه یک یا دو معامله رو بزارم که 100 درصد موج رو رد کنن با تعداد معاملات کمتر 2درصد سودم رو میگیرم
    آیا بعد از 100 درصد ریسک فری کنم ؟ یا روشی هست که بدونم قیمت تقریبا ممکنه تا کجا بره که من بعد از 100 درصد هم با قیمت بمونم؟ روشی داریم برای این کار ؟؟
    سلام وقتتون بخیر ببینید مثلا شما یه دونه ۱۲۳ دارید و در نقطه ۳ وارد میشید بعد اولین تی پی سطح ۲ که میرسه ببینید قیمت میتونه رد کنه یانه اگه نه خروج اگرم قیمت شارپ اومد ۲ رو هم زد میتونید تا ۵۰ یا ۱۰۰ درصد بعد از زدن ۲ با پوزیشن بمونید و سطوح مقاومت روند قبلی رو هم مدنظرتون باشه
    هر روز سعی کن فاصله بین خود واقعی و خود آرمانیتو کم کنی

14. 8 کاربر برای این پست سودمند از elahe heidari عزیز تشکر کرده اند:

Adeli Trader آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط elahe heidari نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر ببینید مثلا شما یه دونه ۱۲۳ دارید و در نقطه ۳ وارد میشید بعد اولین تی پی سطح ۲ که میرسه ببینید قیمت میتونه رد کنه یانه اگه نه خروج اگرم قیمت شارپ اومد ۲ رو هم زد میتونید تا ۵۰ یا ۱۰۰ درصد بعد از زدن ۲ با پوزیشن بمونید و سطوح مقاومت روند قبلی رو هم مدنظرتون باشه
    ممنوم بات راهنمایی شما .
    شادی سلامت ثروت

16. 5 کاربر برای این پست سودمند از Adeli Trader عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,397 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3593 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Adeli Trader نمایش پست ها
    علی جان
    شما کاملا درست میفرمایید

سلام و وقتتون بخیر جناب عادلی عزیز
    باور دارم که عالی هستید
    جواب دادن به موارد زیر برا خودتون قطعا و 100% باعث موفقیتتون خواهد شد
    1-نظم و دیسیپلینتون چی میگه ؟
    2- چک لیستتون چی میگه؟
    3-محل استاپ و تیپیتون چی میگه ؟
    4-بررسی هایی که در گذشته انجام دادید چی میگه ؟
    5-سیستمتون چی میگه ؟
    6- قوانین تریدریتون چی میگه ؟
    7-وین ریت سیستمتون چی میگه ؟
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون، در هر دو جهان
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

18. 5 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Adeli Trader آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر جناب عادلی عزیز
    باور دارم که عالی هستید
    جواب دادن به موارد زیر برا خودتون قطعا و 100% باعث موفقیتتون خواهد شد
    1-نظم و دیسیپلینتون چی میگه ؟
    2- چک لیستتون چی میگه؟
    3-محل استاپ و تیپیتون چی میگه ؟
    4-بررسی هایی که در گذشته انجام دادید چی میگه ؟
    5-سیستمتون چی میگه ؟
    6- قوانین تریدریتون چی میگه ؟
    7-وین ریت سیستمتون چی میگه ؟
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون، در هر دو جهان
    بابت راهنمایی های خوب شما سپاسگزار هستم
    شادی سلامت ثروت

20. 5 کاربر برای این پست سودمند از Adeli Trader عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 19 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 19 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع