با درود و وقت بخیر

عرض کنم که در مورد مدیریت سرمایه خیلی خیلی زیاد میشه صحبت کرد.
مدیریت سرمایه به شدت تابعی از سیستم معاملاتی شماست. برای مثال انواع روش های مارتینگل، هدج، افزایش حجم های به شیوه های مختلف همه و همه بستگی دارن به اینکه شیوه سیستم معاملاتی چطور است.

مثلا شما ممکنه به سیستم معاملاتی رسیده باشید که وین ریت 40 درصد اما ریسک به ریوارد 1 به 3 داشته باشه. خب این سیستم خودش یک جور مدیریت سرمایه داره. یکی دیگه به سیستمی رسیده با وین ریت 85 درصد و ریسک به ریوارد 1 به 1. این سیستم هم یجور مدیریت سرمایه داره.

بطور کل شخصا چون سیستمم تحلیلی هست ، یه جاهایی که تحلیل ها خیلی مطمئن هستن و از تایم بالا و جاری تاییدیه های زیادی دارم خب طبیعتا یا حجم رو میبرم بالا و تو محدوده پیپ کمتر سودم رو میگیرم یا اینکه با حجم معمول، تیپی ام رو میبرم بالاتر. ولی جاهایی که تاییدیه ها کمتر هستن سعی می کنم سود روزانه ام رو در تعداد موقعیت های معاملای بیشتری بگیرم و در هر موقعیت معاملاتی که پرریسک هست، نهایت 1 تا 1.5 درصد ریسک می کنم. اینطوری احتمال خطا کمتر میشه برام.

ارادت

نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
خیلی ممنون

خب اینا همه برمیگرده به مدیریت سرمایه و استاد گفتند مدیریت سرمایه یه بحث شناوره ..خب این شناور بودن یعنی چی؟ تاپیک مدیریت سرمایه در ترید رو هم چک کردم و اونجا هم نوشته بودن شناور

کل موارد رو که چک میکنیم میرسیم به این مورد که مدیریت سرمایه یک مبحث شناور است

مثلا تریدری در روز میخواد فقط 3% افزایش بده کارهایی که میتونه بکنه طبق سیستمش (من خودمو مثال میزنم مثلا سیستم 123 استاندارد با وین ریت 98% و حد سود 50%)
1: 6% درگیری بالانس حد سود 3%
2: 6 تا ترید در هر ترید 1% درگیری بالانس
3:در هر ترید 2% درگیری بالانس مجموع سه تا ترید 1% جمع 3%
4: در یک موقعیت سه تا ورود 1 درصدی کنه(البته من بررسی کردم روی همون منطقه ورود / ورود رو بزنیم 50% شارپ میخوره)
5:روش های دیگه و غیره

استاد قبلا گفتند که ما مدیریت سرمایه رو در این دوره ها نداریم ...آیا این برعهده دانجشوعه دیگه یاد بگیره و شخصی سازی کنه؟ البته استاد رو من دیدم بیشتر از مورد 1 استفاده میکنه و منم از همون مورد استفاده میکنم چون به سیستمامون اعتماد لازم رو داریم تی پی و استاپ لاس هم میشه سیستماتیک باشه و میشه خود تریدر کنترل کنه (به قول استاد تریدری که به سیستمش مسلط باشه میتونه نزاره اصلا ولی خب من چند سال اول میزارم)

ببخشید بحث کشیده شد به مبحث مدیریت سرمایه چون تاپیک مدیریت سرمایه تقریبا میشه مهجور واقع شده درحالی که یکی از مهمترین رکن های معامله گره و کاش مدیریت سرمایه رو دوستان قدیمی تر یه همتی میکردند و قرار میدادند مثا اقا هامون و بقیه دوستان @hamoon @ghoolak