صفحه 476 از 555 نخستنخست ... 376426466474475476477478486526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,751 به 4,760 از 5546

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

hamidrezaa آواتار ها
    1,590 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab0905 نمایش پست ها
    چقدر عالی بود دوست من.
    لذت بردم.
    سلام خواهش میکنم شهاب جان
    وقتی موضعی به دل آدم میشینه یا تشنه ی اون موضوع هستیم یا مسیرشو طی کردیم
    خیلی خوش حالم میشیم میبینم شخصی این مسیرو رفته و با اطمینان بخودم میگم حمیدرضا راهو درست داری میری
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,590 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    قدرت انضباط شخصی اثر دنیل والتر

فصل 5 : عادت های روزمره برای بهبود انضباط شخصی

عادت ها ،رفتار تکراری هستند که بدون هرگونه فکر آگاهانه انجام می شوند.عادات جزئی از شخصیتتان هست و بعضی افراد برای اینکه به خاطر عادات خاصی شناخته شوند به خودشان افتخار میکنند مثلا خوش قول بودن ،دقیق و منظم بودن
    تنها تفاوت افراد موفق و ناموفق عادت هایی هست که هر روز دنبال میکنند .افراد موفق هر روز عادات یکسانی را تکرار میکنند

1-عادات صبحگاهی : برنامه صبحگاهی شما آهنگ حرکت بقیه روزتان را تعیین میکند
    عادات بد با انجام ندادن مهم ترین کارها در هنگام صبح ایجاد می شوند
    اولین اقدام شما بعد از بیدار شدن از خواب چه چیزی هست
    اولین احساستان در صبح و اولین فکرتان و اولین تغذیه و...همگی تعیین کننده کیفیت ادامه روزتان هست
    باراک اوباما :7 صبح بیدار /45 دقیقه ورزش /صبحانه / کار
    بیل گیتس :4صبح بیدار/ورزش و گوش دادن به پادکست صوتی/صبحانه /کار
    2-عادات شبانگاهی : برنامه صبحگاهی شما آهنگ حرکت بقیه روزتان را تعیین میکند و برنامه شما قبل از خواب به همان اندازه مهم است

یک ساعت قبل خواب برنامه فراد را بنویسید و بعد مطالعه کنید و بعد مدیتیشن و تجسم اینکه فردا به بهترین شکل اجرا خواهد شد
    قرار دادن عادات شکر گذاری در عادات صبحگاهی یا شبانگاهی:
    تا بتوانید چیزهایی که دارید ومتوجه نیستید ببنید و این کار باعث می شود حس بهتری در طول روز داشته باشید
    تعیین اهداف روزانه :
    اهداف بلند مدت را به گام های کوچک تقسیم کنید چرا که یک رویای بزرگ اگر به گام های کوچک تقسیم نشود شما از انجام آن دوری می کنید شما باید اینقدر گام هایتان را ساده و کوچک کنید که هیچ مقاومت ذهنی در مقابل انجام آن نداشته باشید حتی شده 5 دقیقه در روز یا گرفتن چند سنت سود در بازار تا به سود های چند هزار دلاری برسید
    خواب راحت شبانه :
    1-اگر چرت روزانه دارید بهتر است نهایت 30 دقیقه باشد که هم باردهیتان را بالا می برد و هم هوشیاری شما را و هم شب راحت تر می خوابید
    2- از خوردن مواد محرک مثل کافئین و نیکوتین در شب خود داری کنید
    مغز شما را برای بیدار ماندن تحریک میکند و همچنین خواب عمیقی نخواهید داشت
    3-به تغذیه ی شبتان دقت کنید : پرهیز از غذای شیرین ،سنگین،چرب و نوشیدنی گاز دار
    4-برنامه تکراری قبل از خواب : مثلا مطالعه/مسواک زدن/مدیتیشن/لباس خواب با اینکار بدنتان را شرطی می کنید که آماده ی خواب شود
    5-مکان خواب : بهتر است دور از هر گونه فضای مجازی باشد
    توصیه در مورد مدیتیشن و مطالعه و تصویر سازی مطالعه کنید و اگر تمایل داشتید در برنامه عادت صبح و شب خود قرار دهید
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

4. 16 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,455 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    به رویاها و چشم اندازهایتان احترام بگذارید مانند اینکه آنها فرزندان روحتان هستند و نقشه های بزرگ زندگیتان هستند
    برنامه ای قطعی برای رسیدن به علاقه تان تهیه کنید و همین الان شروع کنید هرچند که آماده باشید یا نه این برنامه را به عمل تبدیل کنید
    هر بدبختی و هر شکست و هر سختی با خودش فرصت و سودی برابر یا بزرگتر دارد منتظر چیزی نباشید زمان درست فرا نخواهد رسید همین جایی که هستید و با هرچه که دارید شروع کنید چون ابزارهای بهتر در طول مسیر فرا خواهند رسید
    اشتیاق درون نقطه آغاز همه موفقیتها بوده است آرزو نه ای کاش نه بلکه یک اشتیاق سوزان که هر چیزی را از سر راه برمیدارد
    درخت بلوط در میوه بلوط پنهان است
    پرندگان در تخم منتظر هستند
    و در بالاترین تصورات روح فرشته ای بیدار وجود دارد
    رویاها نهال واقعیت هستند .
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

6. 17 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,848 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    به رویاها و چشم اندازهایتان احترام بگذارید مانند اینکه آنها فرزندان روحتان هستند و نقشه های بزرگ زندگیتان هستند
    برنامه ای قطعی برای رسیدن به علاقه تان تهیه کنید و همین الان شروع کنید هرچند که آماده باشید یا نه این برنامه را به عمل تبدیل کنید
    هر بدبختی و هر شکست و هر سختی با خودش فرصت و سودی برابر یا بزرگتر دارد منتظر چیزی نباشید زمان درست فرا نخواهد رسید همین جایی که هستید و با هرچه که دارید شروع کنید چون ابزارهای بهتر در طول مسیر فرا خواهند رسید
    اشتیاق درون نقطه آغاز همه موفقیتها بوده است آرزو نه ای کاش نه بلکه یک اشتیاق سوزان که هر چیزی را از سر راه برمیدارد
    درخت بلوط در میوه بلوط پنهان است
    پرندگان در تخم منتظر هستند
    و در بالاترین تصورات روح فرشته ای بیدار وجود دارد
    رویاها نهال واقعیت هستند .
    سلام به حاج علی عزیز
    پیامت رو که خوندم یاد نقل قول از استاد الهی قمشه ای افتادم
    روزی هسته زرد آلو شکایت میکنه به خداوند که: من بالای بالا وسط شهد شکر بودم چرا منو انداختی زیر خاک ؟
    خداوند میگه:تو آرزو داشتی که رشد کنی و منم این موهبت رو بهت دادم تا چندین برابر بشی
    مرسی که 18:18 پست میزاری

8. 11 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

amirahmdyi آواتار ها
    490 بار در 47 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz.s نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
    امیدوارم روز خوبی رو سپری کرده باشید.
    عزیزان من حدود 6 ماه هست که وارد دمو شدم و تقریبا یک چک لیست نسبتا خوب تا الان تونستم داشته باشم. توی این 6 ماه روند پیشرفتم تا حدودی نوسانی بود که خب البتته طبیعیه به نظرم.مخصوصا برای کسی که از صفر شروع کرده باشه.بار ها شده اکانت 100 دلاریم رو با حجم های خیلی کمی که وارد پوزیشن شدم به 210 ، 220 . آخرین بار به 260 رسوندم و بعد بازار بخش زیادی از سودم رو گرفت و برای مثال دوباره برگشتم در محدوده 130 - 140
    بار ها این رفت و آمد هارو تجربه کردم و سعی کردم میزان خطاهام رو رفته رفته کمتر کنم. منتها موضوعی که هست اینه که کیفیت ترید هایی که من برای مثال در ماه دوم و سوم و چهارم زدم به مراتب بالاتر و قوی تر از ترید های الانم هست!
    برای مثال امروز رفتم یه سر به ترید های گذشته ام بزنم و باورم نمیشد که این ترید های خیلی تمیز و دقیق رو من زده باشم!حتی دونه به دونه خطوط چارت رو به تمیزی و درستی برای خوئم تحلیل کرده بودم و روی چارت نشون داده بودم.
    سوالم اینه که چه اتفاقی می افته که با پیش روی در تمرینات و بیشتر شدن تجربه ترید، کیفیت ترید های من داره نزولی میشه به جای اینکه صعودی بشه!
    یکی از دلایلش میتونه این باشه که به اندازه قبل به چک لیستم ممکنه پایبند نبوده باشم.
    اما به جز این، موارد دیگه چی میتونه باشه؟
    سلام و عرض ادب خدمت شما ، یکی از دلایل به نظر این میتونه باشه که ظرف ذهنی ما بعد انجام یک سری ترید و با گذر زمان ، پُر میشه و خب این پر شدن ظرف و ظرفیت ذهن باعث میشه نوعی احساس به تریدر دست بده که باعث بشه تو یکسری پوزیشن ها زود تر وارد بازار بشه و صبر نکنه ، یا حتی بخواد پوزیشنش رو به بازار تحمیل کنه ( به زور یه دلیل برای ورود پیدا کنه) در حالی که در اوایل، کاملآ قانونمند رفتار میکنیم و رویکردمون فرآیند گراست و وارد هر پوزیشنی نمیشیم و صبر میکنیم و صبر میکنیم و صبر میکنم تا شرایطی که از قبل اون رو برای خودمون تعیین کردیم شکل بگیره ، بعد وارد شیم ، این عرایض بنده فقط برپایه تجربه شخصی هست و ممکنه با تجربه شما متفاوت باشه و توصیه میکنم پوزیشن های هردو زمان حال و گذشته رو تک تک با چک لیستتون بررسی کنید و ببینید پوزیشن های قبلی چه چیزی داشتن که پوزیشن های این روز های شما ، ندارند؟! ؛ اوقات به کام
    عظمت باید در نگاه تو باشد ، نه در چیزی که به آن مینگری

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از amirahmdyi عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,035 بار در 715 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عزیزان من حدود 6 ماه هست که وارد دمو شدم و تقریبا یک چک لیست نسبتا خوب تا الان تونستم داشته باشم. توی این 6 ماه روند پیشرفتم تا حدودی نوسانی بود که خب البتته طبیعیه به نظرم.مخصوصا برای کسی که از صفر شروع کرده باشه.بار ها شده اکانت 100 دلاریم رو با حجم های خیلی کمی که وارد پوزیشن شدم به 210 ، 220 . آخرین بار به 260 رسوندم و بعد بازار بخش زیادی از سودم رو گرفت و برای مثال دوباره برگشتم در محدوده 130 - 140
    بار ها این رفت و آمد هارو تجربه کردم و سعی کردم میزان خطاهام رو رفته رفته کمتر کنم. منتها موضوعی که هست اینه که کیفیت ترید هایی که من برای مثال در ماه دوم و سوم و چهارم زدم به مراتب بالاتر و قوی تر از ترید های الانم هست!
    برای مثال امروز رفتم یه سر به ترید های گذشته ام بزنم و باورم نمیشد که این ترید های خیلی تمیز و دقیق رو من زده باشم!حتی دونه به دونه خطوط چارت رو به تمیزی و درستی برای خوئم تحلیل کرده بودم و روی چارت نشون داده بودم.
    سوالم اینه که چه اتفاقی می افته که با پیش روی در تمرینات و بیشتر شدن تجربه ترید، کیفیت ترید های من داره نزولی میشه به جای اینکه صعودی بشه!
    یکی از دلایلش میتونه این باشه که به اندازه قبل به چک لیستم ممکنه پایبند نبوده باشم.
    سلام روز عالی متعالی
    معمولا در زمان چرا ها ، من کلاه خودم را قاضی می کنم.روش خوبی بوده تا حالا مثلا این سوالات را میپرسم.حتی رو کاغذ می نویسم بعد پاره میکنم ریز ریز که دست کسی نیافته:d
    چرا 6 ماه تو دمو؟ دنبال چی میگردی؟ خوب 40 تا ترید بزن بزار تو تاپیک ترید. بعد برو ریل دیگه
    آخه من گام 3% روزانه را رعایت نکردم بخاطر همین هدفم را گم کردم.بخاطر همین ذهن هدف جوی من قاطی کرده وباید به تنطیمات کارخانه برگرده.
    شاید از رفتن به ریل میترسه،(بازی فراوانی) هر چند میدونه آزادی ( مالی)شجاعت می خواد.شجاعت هم هزینه خودش رو داره.
    ....
    شاید این مکالمه و مکاشفه چند روز طول بکشه. ولی آخرش هم من و هم کلاه راضی میریم به بازی
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

12. 10 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

zurich آواتار ها
    117 بار در 16 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و درود
    بله یکی از دلایلش عدم پابندی به چک لیسته و اینکه گاهی سودهای مستمر ناخوداگاه فرد را در موقعیتی قرار میده که خود را بینیاز به ژورنال یا چک لیست میکنه
    یا حق
    خوب، دشمن عالی است.
    وقتی فرهنگ انضباطی را با وجدان کاری در هم آمیزند، معجون جادویی نتایج عالی را به دست خواهید آورد،

14. 7 کاربر برای این پست سودمند از zurich عزیز تشکر کرده اند:

fanoosekhial آواتار ها
    3,051 بار در 249 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام غرور و اعتماد به نفس. استاد تو مقالات یه مقاله راجع به این مورد نوشتن . وقتی یه تایمی همش مثبت باشی دیگه خودتو بی نیاز از چک لیست میبینی و میگی من هر چی بزنم مثبت میشه و از اونجا هست که ضرر ها شروع میشه

never give up

16. 8 کاربر برای این پست سودمند از fanoosekhial عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,035 بار در 715 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط fanoosekhial نمایش پست ها
    سلام غرور و اعتماد به نفس. استاد تو مقالات یه مقاله راجع به این مورد نوشتن . وقتی یه تایمی همش مثبت باشی دیگه خودتو بی نیاز از چک لیست میبینی و میگی من هر چی بزنم مثبت میشه و از اونجا هست که ضرر ها شروع میشه
    سلام روز عالی متعالی
    اتفاقا دیروز 2 تا ترید بدون رعایت تمام نکات چک لیست زدم .2 گام رفتم عقب. با کلاه خودم رفتم پیش قاضی .
    همین حرف استاد رو زد.
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

18. 4 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,917 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام دوستان وقت بخیر
    بخوام قانون موفقیت رو طبق تجربیاتم و قرآن و صحبتای استاد تو یک متن خلاصه کنم میشه این (نظر شخصی) :
    ۱)مغز و دستگاه عصبی انسان یک سیستم هدفجو هست و طبق ریاضیات ثابت شده
    ۲)صحبت امینو : وقتی شما هدف را مشخص میکنید ۵۰ درصد مسیر را طی کرده اید
    ۳)وقتی شما هدف را مشخص میکنید ؛ باور کنید شما هیچ کاره ای نیستید ؛ باور کنید منطق و مغز شما خیلی عاجز تر از چیزی هست که فکر میکنید ؛ به همین خاطر نمیتونن کامپیوترهایی مانند مغز بسازند ؛ در حقیقت مغز هیچ کاره هست (همان ایده هایی که سراغتان میاد ؛ اتفاقاتی که اطرافتان می افتاد ؛ استاپ هایی که میخورید ؛ کال مارجین هایی که میشوید ؛ قرار هایی که اتقاقی گذتشته میشود ؛ باور کنید مغز از همه ی این ها عاجز هست) ؛ هرکسی یه چیزی میگه : کودک درون ؛ خدا ؛ نیمه تاریک وجود و .....
    ۴)خداوند میگه از شما حرکت از من برکت

پس وقتی هدفی مشخصی میکنید ؛ ارتعاشات و فرکانس هایی به جهان میفرستید که یکی میگه فیزیک کوانتوم و ..... ؛ من میگم خدا ؛ هدف شمارو دریافت میکنه ؛ فقط تنها کاری که باید شما بکنید این هست که حرکت کنید در جهت مسیرتون (از شما حرکت ، از من برکت)(همان کلمه معروف : عمل) ؛ اصلا نترسید که دارید مسیر درست رو میرید یا مسیر اشتباه رو _ چون خدا همه چیز رو برای شما در نظر گرفته هست(طبق اهدافتون)
    نکته کار : وقتی استاپ میخورین ؛ یا کاری طبق انتظارتون پیش نمیره ؛ کال میکنید و هزاران چیز دیگر ؛ میفتین به جون اینکه من چقدر احمقم ؛ من هیچ شانسی ندارم و ..... _ در عین اینکه میگم شما هیچ کاره ای نیستید اینطرف هم میگم که شما حق سرزنش خودتان را ندارید ؛ چون وقتی خودتان را سرزنش میکنید انگار خدا را سرزنش میکنید ؛ شما بخشی از روح خدارا درون خود دارید که خیلیا میکن کودک درون و نیمه تاریک وجود و ..... (پس دیدین در عین اینکه هیچ کاره ای نیستید در این دنیا و کاملا عاجز هستید ؛ در عین حال شما بسیار بزرگ و ارزشمند هستید ؛ روح خدارا درون خود دارید ؛ یا بهتر هست بگین شما خدا هستید )

پس وقتی بعد یک اتفاق که طبق انتظار یا پیش بینی یا علایقتون نیست ؛ میفتین به جون خودتون ؛ دقیقا پیشرفت و موفقیت شما ممکن بود بعد اون شکست اتفاق بی افته ؛ ولی با این کار انگار اون کودک درون یا خدا یا نیمه تاریک وجود رو بی ارزش حساب کردید و اون چون خیلی خیلی شمارو دوست داره و دوست نداره شما ناراحت شین ؛ دست از کارش میکشه و دوباره برمیگردین به حالت قبل و این میشه همون دور باطل (احساسات شما در زمان شکست مدت زمان رسیدن به موفقیت را تعیین میکند)
    با مثال توضیح میدم : فکر کنید یک کودک (شما) دندونش درد میکنه ؛ باید دندونش جراحی بشه یا کشیده بشه ؛ پدرش (خدا ؛ کودک درون ؛ نیمه تاریک وجود) میبره کودک رو به دکتر ؛ (متاسفانه رسیدن به موفقیت میتونه خیلی دردمند و سخت و زجر آور باشه و به همین خاطر خدا تو قرآن میگه ما انسان رو در زنج و سختی آفریدیم و متاسفانه یا خوشبختانه یکی از قوانین این دنیاست) و دکتر باید شمارو جراحی کنه تا دندونتون درست بشه و عذابش دیگه قطع شه ؛ ولی کودک(شما) در اولین مرحله که یکم عذاب زیاد میشه میزنه زیر گریه و از هوش رفتن و ... _ پدر(خدا_نیمه تاریک وجود _ کودک درون ) هم نمیتونه تحمل کنه این زجر کودک رو و زود برمیداره میبره خونه و نمیزاره کودک رو جراحی کنه ؛ ولی کودک(شما) باز بعد یک روز درد و عذابش شروع میشه و این چرخه باطل یا دور باطلی که میگیم تا زمانی که اون سختی هارو بکشیم و گریه نکنیم تا پدرمون کارشو بکنه ادامه پیدا میکنه
    متوجهش شدین؟
    امیدوارم آگاهی دریافتشو داشته باشین
    (البته نظر شخصی هست و ممکنه کاملا اشتباه باشه)
    صحبت انیشتین : من کاره ای نیستم ؛ ایده ها تو هوا هستن
    این بین کسانی موفق هستن که این ویژگی هارو داشته باشن
    ۱)هدف گذاری کنن
    ۲)حین شکست قطعا بدونن که به صلاحشون بود و ناراحت نشن و فقط تجربه و درس عبرت بگیرن نه حسرت
    ۳)منطق بیش از اندازه رو بزارن کنار و به طبیعت یا خدا و یا کائنات بسپرن
    ۴)عمل داشته باشن
    ۵)از قدرت نوشتن استفاده کنن
    ۶)ایده هاشون رو که اتفاقی به سمتشون نمیاد رو بنویسند

این پست ادیت میشود تا زمانی که من یک فرد موفق بشم : نه اینکه پولدار بشم ؛ ( بلکه موفق شم )
    پولدار شدن فقط یکی از شاخه های موفقیت هست ؛ این آرامشی که الان دارم ؛ جهان بینی که الان دارم ؛ صبر و نظم و ..... این ها برای من موفقیت هستن و روز به روز دارم رشدشون میدم و مطمئنم پول هم در بهترین زمان به زندگانی ام افزوده میشود ؛ البته داره اضافه میشه)
    مطمئنم موفق هستید

20. 16 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 64 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 64 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع