نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
امیدوارم حلتون عالی باشه
(من عذرخواهی میکنم , چون یک پست هم اندیشی ایجاد کردم و فکر کردم در تاپیک روانشناسی ارسالش کردم اما دیدم نه درتاپیک تمرینات بود, بنابراین میخوام هدفمند باشه این پست و یکبار دیگه در این تاپیک میزارم (معذرت از دوستانی که پاسخ دادن و باز منشنشون میکنم و میخوام به عنوان یه سر مرجع باشه و اگر پست قبیلتونو از تاپیک تمرین کپی بزنید و در پاسخ به این پست در این تاپیک بزارین ممنونتون میشم چون دوستان واقعا عادت های خوبی داشتن ایجاد میکرن و حیفه که در دیدعموم قرار نگیره)
میخواستم در رابطه با عادت های خوبی که ایجاد کردین بدونم
استاد یک تاپیک زد در رابطه با عادت های تریدرهای موفق ولی بچه ها فعالیت نکردن
و اینجا یه هم اندیشی خواستم داشته باشیم
عادت هایی که خودم ساختم در طی 9 ماه اینا هستن
1)یک ذفتر که از خودم به خودم نزدیک تره دارم که کل کارهایی که روزانه انجام میدم رو توش مینویسم و در اخر روز کل تایم مفیدی و تایم تمرین و تایم ورزش که داشتم رو جمع بندی میکنم و هر هفته مجموع این تایم هارو هم در یک دفتر دیگه مینویسم
2)مسواک زدن
3)ورزش صبحگاهی
4)کتاب خواندن
5)مقاله
6)مسواک
یه عادت بسیاز زیبا که از جناب برایان برداشت کردم نوشتن روتین زوانه بود که خیلی کمکم میکنه که تایمم هدر نره چون برا هر تایم برنامه دارمو ممنونم ازت و طی همین روش تونستم تایم مفیدم رو که مجموعه ای از کارهام در طی روز هست رو از 10 ساعت برسونم به 12الی 13 ساعت (ممنونم)
عادتهای بدی ک دارم کنار میزارم
1)سیگاری نیستم
2)استفاده کمتر از 30 دقیقه گوشی در طول روز (استفاده از اینیستا فقط در جمعه ها اونم بعد از ظهرها)

عادت خوبی که از قبل داشتم
1)منظم بودم

لطفا بالای پست بزنید چند ماه هست در اکادمی شرکت کردین

ممنون میشم نظرات شمارو هم داشته باشم در رابطه با عادات هایی که ایجاد کردین و یا دارین ایجاد میکنین
شروع کنیم به منشن کردن و امیدوارم دوستانی که از یاد رفتن هم خودشون خودجوش شرکت کنن (کاربران دوره فراکتالی رو نمیشناسم اگه اوناهم شرکت کنن عالی میشه
@ariya @oveys @Snow_Trader @armin_a1a @Armingpr @Ali97 @mohammad76 @Ariyan @tarokh @mohammad-zrm @Brian @Milad-Trader @میلاد @kamanche @Soroosham @sara.sat @aminkhoojani @Behnambaziar @Saman01 @Helix @ali.nou @rezaalsz @benxa @Z.Pasandideh @@hfada @Mr.jason @hoseinrahimi @fxhadi

سلام و وقت بخیر عرفان عزیز.
من در تاریخ 10 آذر سال 1400 وارد دوره و انجمن شدم.
ابتدا بگم که فایل های روان شناسی استاد در وبینارها و فیلم های کانال یوتیوب فوق العاده است. به شدت در زندگی من تاثیر گذاشتن و من ادم منضبط تری نسبت به سالهای قبل عمرم شدم.
عادت های خوب بسیاری رو تونستم در این مدت ایجاد کنم. قبل از هرچیز یک لیست از عادت های خوبی که میخواستم داشته باشم رو برای خودم یادداشت کردم و بصورت مرحله به مرحله یک عادت رو به زندگی خودم وارد میکنم.
کتاب خوندن روزانه
بازی فراوانی
مسواک زدن 2 وعده
پیاده روی روزانه و ورزش
رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی (قبلا خیلی بد بود رانندگیم.به قولی مشهدی بازی زیاد در میاوردم. بچه های مشهد میدونن یک میدون رو چطور باید دور بزنی که تو ترافیک نمونی)
عبادت کردن خالق (نماز و قران)
سحرخیزی - خیلی خوبه. معمولا روزهایی که در برنامه روزانم کاری ندارم. چراغ انجمن رو ساعت 5 صبح روشن میکنم.
برنامه ریزی ماهانه . هفتگی و روزانه برای دیدن آموزش ها. برنامه روزانه رو از شب قبل تنظیم میکنم تا روز بعد دچار سردرگمی و اتلاف وقت نشم.
برنامه ریزی درسی من مثل برنامه کلاسی بچه های ابتداییه. 6 زنگ 1.5 ساعته و هر زنگ مخصوص انجام یک کار مثل بررسی تاپیک، دیدن فیلم آموزشی، تمرین و ...
کم کردن زمان شبکه های اجتماعی
حذف بازیهای گوشی (آخ که چه سخت بود)
کم کردن ساعت هایی که در هفته با دوستان وقت میگذروندم.
تسلط روی دست خط و بهبود دست خط نوشتاری خودم
کار با دست چپ مثل غذاخوردن و بستن ساعت و گرفتن گوشی و موس دست چپ و پوشیدن کفش اول با پای چپ و ...
صحبت کردن با تن صدای کمتر (قبلا خیلی صدای بلندی داشتم و سریع حرف میزدم)
دوست داشتن خودم، اطرافیان، پول، سلامتی و زندگی (با استفاده از جملات تاکیدی در طول روز)
خداروشکر تا اینجا تونستم این عادت هارو در خودم ایجاد کنم. امیدوارم که بتونم این عادت ها رو ادامه بدم و عادت های خوب جدیدی رو وارد زندگیم کنم. البته گاهی اوقات هم اتفاق میفته که دو یا سه روز مثلا نتونم کتاب بخونم اما این دیگه باعث نمیشه که کتاب رو کنار بزارم. مجدد بعد اون سه روز میرم سراغ کتاب و سعی میکنم بصورت روزانه یک تایم مشخص(مثلا 10 دقیقه) رو کتاب بخونم. یک نکته ای هم که در اوایل کار خیلی ذهنم درگیرش میشد و اذیتم میکرد این بود که مثلا اگه یک کتابی رو میخوندم تا پایان فصل 2 و برحسب اتفاق 3 روز نمیتونستم کتاب بخونم. مجدد که میخواستم شروع کنم به خوندن کتاب، ذهنم میگفت باید از اول بخونی و این خیلی اذیت کننده بود. کم کم به این ندای درونی اهمیت ندادم تا تونستم در اختیار خودم بگیرمش. موفق و پیروز باشی