صفحه 541 از 555 نخستنخست ... 41441491531539540541542543551 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,401 به 5,410 از 5547

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

393 بار در 134 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 6 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط snow_trader نمایش پست ها
    کی میخایم تغییر کنیم؟
    تا کی همون رفتارهای قبلی انجام بدیم و نتایج قبلیمون رو هم بدست بیاریم!
    کجا و کی دیگ پل های پشت سرمون خراب میکنیم و میگیم دیگ راهی جز تغییر و موفق شدن ندارم!
    خودتونو فریب ندین صاف بشینین روبروی آینه تو چشای خودت نگاه کن و بگو دیگ از امروز و از همین الان به بعد پشت دستم داغ میکنم و تموم تلاشمو میکنم تغییر کنم تا نتایجم تغییر پیدا کنن

کلیپ که لینکشو میزارم ببین
    با خودت روراست باش رفیق

https://s31.picofile.com/file/847372...d9%86.mp4.html

مهم ترین روز زندگیتون ؟؟؟؟
    کی از رفتارات و خودت خسته میشی و واقعا میخای که تغییر کنی !!
    سفت بچسب به کارت به حرفای امینو گوش بده تا بشی تریدر بسه دیگ این همه اهمال کاری و پشت گوش انداختن
    بخودت بگو بسه دیگ تا کی انرژی خودتو هدر بدی هدفمند تلاش کن بیا جلو در جهت هدفت
    توام بشو خبر خوب خونتون
    عالی بوووووووووددددددد:d
    ویرایش توسط niloofarasiyaee : 03-21-2024 در ساعت 22:43

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از niloofarasiyaee عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,077 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 308 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amin-King-1101 نمایش پست ها
    سلام دوستان بزرگوار و عزیر
    دوستان چک لیست روانشناسی خوب کسی داره؟ خیلی سخته با ترس و طمع کنار اومدن لحظه ورود و خروج که سل یا بای مس خوای بزنی و خارج بشی. هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم.

سلام
    وقتتون بخیر
    وضعیت شما عین یه بچه ای که تازه آروم آروم میفهمه که میتونه عین آدمای اطرافش رو پاهاش بایسته هست..
    یکم جرئت پیدا کرده میخاد رو پاهاش بایسته ...
    کاملا منطقی که یمدتی زمین بخوره و تلاش هاش به نتیجه دلخواهش نمیرسه ولی با هر بار زمین خوردن انگار میفهمه کجای کارش اشتباه
    و دفعه بعدی اون اشتباهشو تصحیح میکنه

الانم شما طبق گفته استاد 3 درصد در هر ترید ریسک کنین و سیستماتیک ترید بزنین استاپ تی پی مشخص و دیگ کاری با موس لب تاپتون نداشته باشین و فقط مشاهده کنین
    اگه نمیتونی خودتونو کنترل کنین و در حین مشاهده باز وسوسه میشین، سیستم رو خاموش کنین برین یساعت دوساعت دیگ برگردین ببینید چی به سر معامله تون اومده ..
    فعلا عین یه بچه تاتی تاتی راه برین بخودتون سخت نگیرین و طبق گفته استاد امینو پیش برین

ارادتمند
    Hard takes time, impossible a little more time

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,077 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 308 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh 2023 نمایش پست ها
    الان در دمو کاملا با استراتژی و چک لیست مشخض سود روزانه میگرم بعد میرم ریل با اینکه شروع رو با درصد کمی گذاشتم
    ترید فرق میکنه زود وارد میشم

سلام
    وقتتون بخیر
    درگیری احساسات زیادی دارین
    سیستماتیک ترید بزنین
    فعلا تحلیلی ترید نزنین
    123 امینو دیدی تو 50 درصد اصلاح بای لیمیت یا سل لیمیت بزار استاپ و تی پی مشخص کن و دیگ تنها کارت اینکه مشاهده کنی
    واقعا یوقتایی کاری نکردن سخت ترین تصمیمی که میشه گرف....

کلیپ زیر ببینید تا درک کنین یوقتایی کاری نکردن و تنها مشاهده کردن چقد برا آدما تصمیم سختی میشه....

https://s31.picofile.com/file/847372...DB%8C.mp4.html

ارادتمند
    ویرایش توسط Snow_Trader : 03-22-2024 در ساعت 00:54
    Hard takes time, impossible a little more time

6. 13 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,037 بار در 716 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

Post ترک عادت ها

با سلام روز عالی متعالی
    ترک عادت ها
    ……….یکی از عوامل زمینه ساز تحول و خودسازی، روزه است. این روزه و امساک و خودداری میتواند همچنین شامل روزه چشم، روزه زبان، روزه اندیشه و… انسان را به ترک عادات مربوط به چشم، زبان، اندیشه و… سوق دهد. از این دیدگاه، روزه در راستای ترک عادات، نقش مهمی ایفا می کند. از این نظر، روزه برنامه ای برای بهبودبخشی به ابعاد بینشی انسان است که رنگ تعلق را از او می گیرد تا به سمت بی رنگی رود و علاوه بر این وجه درونی و معرفتی، با ترک عادات ظاهری مانند عادت خوردن و آشامیدن (که ۱۱ ماه از الگوی زمانی ثابتی تبعیت می کند)، کمک می کند که چیدمان نرم افزارهای وجود انسان بِه گزینی و اصلاح شود. با توجه به عادت پذیر بودن انسان، اکثر قریب به اتفاق مردم، به نوعی معتاد به شمار می روند و نیازمند تنظیم الگوی نرم افزاری اندیشه و رفتار خود هستند. به این لحاظ می توان گفت که ماه رمضان، دوره ترک اعتیاد است.
    زیان ناشی از عادت را در دو جنبه می توان شناسایی کرد.
    1. یکی این موضوع که عادت به امور صواب (آنچه در جهت کمال است) ارزش و اثر پرداختن به این امور را کاهش می دهد و به طور کلی، انسان را دچار تعلق خاطر نسبت به خود این امور کرده، از نگاه به معبود باز می دارد
    2. و دیگر این که عادت به هر چیز، نرم افزارهای وجود انسان را دچار چرخه اطلاعاتی معیوبی میکند که ذهن او را در این چرخه معیوب قفل نموده، همه انرژی های درونی را معطوف به آن میکند و از امور مهم تر باز می دارد که در نتیجه مورد صدمات جبران ناپذیری قرار خواهد گرفت.
    از طرفی دیگر، انسان مانند ضحاک مار دوش است که مارهای روی دوش او، همان ذهن و روان هستند. اگر خوراک مورد نظر این دو مار فراهم و طبق عادت مورد نظرشان تأمین نشود، او را مورد آزار درونی قرار می دهند. روزه باعث شکسته شدن همه این برنامه های شرطی (اگر این، آنگاه آن) ذهنی و روانی و جسمی میشود. یعنی از تداوم عادت و ایجاد این چرخه اطلاعاتی معیوب، ممانعت به عمل می آورد. …….

دوش وقتِ سَحَر از غُصه نجاتم دادند
    واندر آن ظلمتِ شب آبِ حیاتم دادند
    چه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبی
    آن شبِ قدر که این تازه براتم دادند
    (حافظ)

منبع: https://mataheri.com- قسمتی از مقاله "در رواق رمضان"
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

8. 11 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

amirahmdyi آواتار ها
    490 بار در 47 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با عرض سلام و درود خدمت همه شما عزیزان و استاد ارجمند ، سال نو رو تبریک میگم و امیدوارم سالی پر بارتر و موفق تر داشته باشید. عکس زیر قسمتی از کتاب ارزشمند «برتری خفیف » اثر جناب جف اولسون هست ، امیدوارم برای شما مفید واقع بشه و آگاهی دریافتش رو هممون داشته باشیم ، سپاسگزارم.
    IMG_20240322_132650.jpg
    عظمت باید در نگاه تو باشد ، نه در چیزی که به آن مینگری

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از amirahmdyi عزیز تشکر کرده اند:

Miad آواتار ها
    1,271 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hassan47 نمایش پست ها
    با سلام روز عالی متعالی
    ترک عادت ها
    ……….یکی از عوامل زمینه ساز تحول و خودسازی، روزه است. این روزه و امساک و خودداری میتواند همچنین شامل روزه چشم، روزه زبان، روزه اندیشه و… انسان را به ترک عادات مربوط به چشم، زبان، اندیشه و… سوق دهد. از این دیدگاه، روزه در راستای ترک عادات، نقش مهمی ایفا می کند. از این نظر، روزه برنامه ای برای بهبودبخشی به ابعاد بینشی انسان است که رنگ تعلق را از او می گیرد تا به سمت بی رنگی رود و علاوه بر این وجه درونی و معرفتی، با ترک عادات ظاهری مانند عادت خوردن و آشامیدن (که ۱۱ ماه از الگوی زمانی ثابتی تبعیت می کند)، کمک می کند که چیدمان نرم افزارهای وجود انسان بِه گزینی و اصلاح شود. با توجه به عادت پذیر بودن انسان، اکثر قریب به اتفاق مردم، به نوعی معتاد به شمار می روند و نیازمند تنظیم الگوی نرم افزاری اندیشه و رفتار خود هستند. به این لحاظ می توان گفت که ماه رمضان، دوره ترک اعتیاد است.
    زیان ناشی از عادت را در دو جنبه می توان شناسایی کرد.
    1. یکی این موضوع که عادت به امور صواب (آنچه در جهت کمال است) ارزش و اثر پرداختن به این امور را کاهش می دهد و به طور کلی، انسان را دچار تعلق خاطر نسبت به خود این امور کرده، از نگاه به معبود باز می دارد
    2. و دیگر این که عادت به هر چیز، نرم افزارهای وجود انسان را دچار چرخه اطلاعاتی معیوبی میکند که ذهن او را در این چرخه معیوب قفل نموده، همه انرژی های درونی را معطوف به آن میکند و از امور مهم تر باز می دارد که در نتیجه مورد صدمات جبران ناپذیری قرار خواهد گرفت.
    از طرفی دیگر، انسان مانند ضحاک مار دوش است که مارهای روی دوش او، همان ذهن و روان هستند. اگر خوراک مورد نظر این دو مار فراهم و طبق عادت مورد نظرشان تأمین نشود، او را مورد آزار درونی قرار می دهند. روزه باعث شکسته شدن همه این برنامه های شرطی (اگر این، آنگاه آن) ذهنی و روانی و جسمی میشود. یعنی از تداوم عادت و ایجاد این چرخه اطلاعاتی معیوب، ممانعت به عمل می آورد. …….

دوش وقتِ سَحَر از غُصه نجاتم دادند
    واندر آن ظلمتِ شب آبِ حیاتم دادند
    چه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبی
    آن شبِ قدر که این تازه براتم دادند
    (حافظ)

منبع: https://mataheri.com- قسمتی از مقاله "در رواق رمضان"

بسیار بسیار عالی
    PAIN is the best teacher
    But nobody wants to be a student

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از Miad عزیز تشکر کرده اند:

1,257 بار در 220 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    درود بر دوستان گلم.
    داشتن چشم انداز به ما کمک می*کنه که از نظر روانشناسی مدیریت سرمایه و سیستماتیک به جاهای خوبی برسیم فیلم نوستالژی ۲۰۱۵ استاد رو از قسمت روانشناسی ببینید استاد سال ۲۰۱۵ با اکانت ۲۰۰ دلاری معامله می*زدند و الان خب راحت میبینیم که میلیون دلار برای یک روز استاد کار سختی نیست موضوع اینجاست که ایشون دارن نشون میدن که با داشتن چشم انداز و هدف میتونی گام به گام به اهدافت برسی.
    فقط ۳٪ اکانت رو درگیر کردن
    فقط یکی معامله در روز زدن
    گذاشتن sl وTp و بلند شدن پای چارت
    صبر داشتن تا تشکیل چک لیست
    مدیتیشن کردن و ذهن آگاهی
    انجام عمل به جای عکس العمل
    و ...
    اینا مواردی هست که ما رو به راحتی به موفقیت می*رسونه
    قلبتون باز و ذهنتون آروم

14. 16 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

kamanche آواتار ها
    50,155 بار در 2,339 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 601 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    معامله*گر و درسی از کاسپاروف:

سال ۱۹۹۸ بود که بزرگترین درس معامله*گری خودم را از گری کاسپاروف یاد گرفتم. در یک مهمانی که یکی از دوستان مشترک ما ترتیب داده بود با اعجوبه شطرنج دنیا آشنا شدم او در این مجلس خاطره*ای تعریف کرد که برای همیشه نگرش مرا به معامله*گری تغییر داد:

من در یک بازی شطرنج به یک آماتور باختم، آری گری کاسپاروف معروف به یک آماتور باخته بود، همه تعجب کردند و علت باخت را جویا شدند و او اینگونه عنوان کرد، در بازی با او نمی*دانستم که آماتور است، برای این با هر حرکت او دنبال نقشه*ای که در سر داشت می*گشتم، گاهی به خیال خود نقشه*اش را خوانده و حرکت بعدی را پیش بینی می*کردم، اما در کمال تعجب حرکت ساده دیگری می*دیدم، تمرکز می*کردم که شاید نقشه جدیدش را کشف کنم، آنقدر در پی حرکت*های او بودم و دنبال رو مسیر او شدم، که مهره*های خودم را گم کردم، بعد که به سادگی مات شدم فهمیدم حرکت*های او از سر مهارت نداشتن بود و فقط مهره*ها را حرکت می*داد و من از لذت بازی غافل شدم چون به دنبال نقشه*ای بودم که وجود نداشت، بازی را باختم اما درس بزرگ*تری یاد گرفتم که تمام حرکت*ها از سر حیله نیست، حرکت*های ساده را باور نداریم و به دنبال نقشه*هایش می*گردیم، آنجاست که مسیر را گم می*کنیم و می*بازیم …
    آری بعد از این داستان که گری تعریف کرد من روزها در فکر بودم و این آغازی بود برای تحول فکری من و نوع نگرشم به مارکت.
    به بازار ساده نگاه کن و اینقدر آنرا سخت و پیچیده نکن، فهمیدن این موضوع برای من سالها طول کشید امیدوارم برای تو کمتر طول بکشد...
    بازار به همه فرصت میده فقط باید صبر کنیم تا نوبتمون برسه

16. 27 کاربر برای این پست سودمند از kamanche عزیز تشکر کرده اند:

393 بار در 134 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 6 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamanche نمایش پست ها
    معامله*گر و درسی از کاسپاروف:

سال ۱۹۹۸ بود که بزرگترین درس معامله*گری خودم را از گری کاسپاروف یاد گرفتم. در یک مهمانی که یکی از دوستان مشترک ما ترتیب داده بود با اعجوبه شطرنج دنیا آشنا شدم او در این مجلس خاطره*ای تعریف کرد که برای همیشه نگرش مرا به معامله*گری تغییر داد:

من در یک بازی شطرنج به یک آماتور باختم، آری گری کاسپاروف معروف به یک آماتور باخته بود، همه تعجب کردند و علت باخت را جویا شدند و او اینگونه عنوان کرد، در بازی با او نمی*دانستم که آماتور است، برای این با هر حرکت او دنبال نقشه*ای که در سر داشت می*گشتم، گاهی به خیال خود نقشه*اش را خوانده و حرکت بعدی را پیش بینی می*کردم، اما در کمال تعجب حرکت ساده دیگری می*دیدم، تمرکز می*کردم که شاید نقشه جدیدش را کشف کنم، آنقدر در پی حرکت*های او بودم و دنبال رو مسیر او شدم، که مهره*های خودم را گم کردم، بعد که به سادگی مات شدم فهمیدم حرکت*های او از سر مهارت نداشتن بود و فقط مهره*ها را حرکت می*داد و من از لذت بازی غافل شدم چون به دنبال نقشه*ای بودم که وجود نداشت، بازی را باختم اما درس بزرگ*تری یاد گرفتم که تمام حرکت*ها از سر حیله نیست، حرکت*های ساده را باور نداریم و به دنبال نقشه*هایش می*گردیم، آنجاست که مسیر را گم می*کنیم و می*بازیم …
    آری بعد از این داستان که گری تعریف کرد من روزها در فکر بودم و این آغازی بود برای تحول فکری من و نوع نگرشم به مارکت.
    به بازار ساده نگاه کن و اینقدر آنرا سخت و پیچیده نکن، فهمیدن این موضوع برای من سالها طول کشید امیدوارم برای تو کمتر طول بکشد...
    اقای کمانچه سلام . امیدوارم که خوب و عالی باشید. تعریف شمارو ما تو ویدیو های دوره ی پرایس اکشن زیاد شنیدیم از استاد. خیلی برام جالبه که دقیقا همین امروز با دیدن تمارین شما تو یکی از ویدیو ها با خودم فکر میکردم که ای کاش از دوستان قدیمی باشن و تو اجمن ها فعالیت کنند . خیلی خیلی مشتاق هستم که بدونم اهداف تردری و مسیر موفقیت رو تا کجا طی کردید و تو چه مرحله ای هستید بعد از این چند سال . خیلی خوشحال میشم اگر براتون امکان داره و اوکی هستید یه اپدیتی از شرایط به ماها که اول مسیر هستیم بدید.

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از niloofarasiyaee عزیز تشکر کرده اند:

mohammad1382 آواتار ها
    222 بار در 45 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت دوستان

من توی یک سری جاها سد ذهنی دارم از روش رد میشم ولی به سختی مثلا تو برنامه هرروزم اینو دارم که 2 یا 3 تا مقاله از سایت رو بخونم این کار رو انجام میدم ولی برام سخته ینی وقتی میرم یک مقاله رو باز میکنم و مثلا میبینم 8 صفحه هست یهو یک عذاب خاصی میاد دنبالم اما هرطور شده و با زور این مقاله رو میخونم
    حالا 3.4 ساعت بعد باز که میخوام ی مقاله بخونم میبینم خب این یکی مثلا 3 صفحه هست کلی ذوق میکنم که این کمه و عالی شد . تو حالت کلی یک سری چیز هارو اصلا دوست ندارم ولی انجامشون میدم یجورایی سریع انجامش میدم که تموم شه ولی از زیرش در نمیرم و کامل انجام میدم ادم تنبلی هم نیستم خوب کار میکنم ولی بعضی چیزا میره رو اعصابم اینو چکارش کنم ؟؟؟

20. 4 کاربر برای این پست سودمند از mohammad1382 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 41 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 40 مهمان ها)

1. Ma2ta

کلمات کلیدی این موضوع