صفحه 506 از 555 نخستنخست ... 6406456496504505506507508516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,051 به 5,060 از 5546

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Mehrdad az آواتار ها
    3,848 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hassan47 نمایش پست ها
    در بخش مشخصات کاربری شما صفحه ای وجود دارد به نام «درباره من» معمولاً انتظار داریم وقتی به این بخش مراجعه می کنیم با شرح حالی از کاربر روبرو شویم. دریکی از فایل های دوره پرایس اکشن جناب امینو فرمودند کسانی که این بخش رو پر کردند ۵۰ درصد از مسیر را رفته اند البته به خاطر ندارم در کدام فایل بود. به نظر مهم است که ما بتوانیم درباره خودمان بنویسیم، بتوانیم خودمان را برای دیگران توصیف کنیم و آن کمک می کند به مخاطبان ما برای ایجاد یک ارتباط بهتر
    در ادامه به این سؤال ها رسیدم:

1. آیا نوشتن یک مهارت است که با تمرین و آموزش برای همه انجام شدنی است؟
    2. اگر نخواهیم یا نتوانیم خودمان را توصیف کنیم پس چطور چارت را توصیف می کنیم؟
    3. چرا نوشتن مهم است؟
    4. نوشتن بامغز ما چه میکند؟

. . .
    در سایت robebala مقاله ای پیدا کردم که در زیر قسمتی را آن را می خوانید.
    دلیل روانشناسی نوشتن اهداف
    یک ترفند ساده برای تحقق ساده تر و سریع تر رؤیاهایتان بدون نیاز به وقت و زحمت وجود دارد و آن این است: نوشتن اهداف
    به هر کارگاه هدف گذاری بروید به شما خواهند گفت که برای رسیدن به اهدافتان باید آن ها را بنویسید می توانید لیستی از اهدافتان و چشم اندازتان از آن ها یا هر چیز دیگری تهیه کنید اما مهم است که آن ها را بنویسید. متأسفانه کارگاه های هدف گذاری در مورد علت روانشناسی نوشتن اهداف بی توجه. هستند. آن ها میگویند این چیزی است که باید بنویسید. اما به ندرت به این سؤال پاسخ می دهند چرا باید آن ها را بنویسید؟
    فایده نوشتن اهداف غیرقابل انکار است. بنابراین ما از شما می خواهیم که اهداف خود را بنویسید کاری که در این پست انجام خواهیم داد. البته شما دلایل آن را خواهید دید و امید داریم بعد از خواندن این مقاله و آشنایی با مزایای نوشتن اهداف شما هم شروع به نوشتن اهداف خود کنید. پس تا پایان بارو به بالا همراه باشید.
    بیایید با چند آمار شروع کنیم
    چرا باید چند قدم بلندتر به سوی نوشتن اهدافتان بردارید یا یک چشم انداز از آن ها بسازید؟ بهتر است نتایج مطالعات تجاری هاروارد را در مورد هدف گذاری بخوانید: 83 درصد از پاسخ دهندگان هیچ هدفی نداشتند.
    14 درصد از پاسخ دهندگان اهدافی داشتند اما آن ها را ننوشته بودند مطالعات نشان داد که این گروه 10 برابر بیشتر از گروهی که هیچ هدفی نداشتند موفق تر بودند.
    3 درصد از پاسخ دهندگان اهداف خود را نوشته بودند. آن ها 3 برابر کسانی که اهدافی داشتند اما آن ها را ننوشته بودند، موفق تر بودند. چیزی که این تحقیق به ما کاملاً نشان داد این بود که اگر می خواهید به بهترین نتایج ممکن دست یابید باید آن ها را توصیف کرده و بنویسید. یک مطالعه از دانشگاه دومینیکن کالیفرنیا موضع متفاوت تری را در پیش گرفت آن ها شرکت کنندگان را به 5 گروه تقسیم کردند:
    گروه اول باید به اهداف خود فکر می کرد و آن ها را از جوانب مختلف می سنجید اما آن ها را نمی نوشت این گروه 43 درصد موفقیت را به دست آورد.
    گروه دوم مانند گروه اول عمل کرد اما اهداف خود را نوشت.
    گروه سوم مانند گروه دوم عمل کرد اما الزامات عملی کردن آن ها را نیز نوشت.
    گروه چهارم تمام آن کارها را انجام داد اما الزامات عملی کردن اهداف را با دوستی به اشتراک گذاشت.
    گروه پنجم تمام کارهای سایر گروه ها را انجام داد اما همچنین به دوستانشان اطلاعات جدید در مورد روند انجام اهدافشان فرستاد. این گروه به بالاترین حد موفقیت یعنی 76 درصد دست یافت.
    چیزی که از این مطالعات فهمیدیم این است که نوشتن اهداف و راه های رسیدن به آن ها و سپس اشتراک گذاشتن اهداف با یک دوست، بهترین شانس به موفقیت رسیدن را به شما می دهد....
    مطالعه دیگری بنام شکافت جنسیتی و هدف گذاری توسط مارک مورفی انجام شده که می گوید همه ما باید روش های نوشتن اهدافمان را تقویت کنیم وی می گوید که نوشتن اهداف باید شامل عکس ها نقاشی ها و غیره باشد. او معتقد است که باید هدف را شفاف سازی کرد تا وقتی که بخواهیم به شخص دیگری نشان بدهیم آن ها متوجه شوند که مایه چه چیزی می خواهیم برسیم.
    حال این کار چگونه باید انجام شود؟ هدف باید کاملاً توصیف شده و ترسیم شده باشد مارک مورفی متوجه شد که فقط کمتر از یک پنجم پاسخ دهندگان این جزئیات را می نویسند.
    چرا توضیح کتبی هدف بسیار مهم است؟ این به شما کمک می کند تا ذهنیتی از هدفتان داشته باشید و باعث می شود که 1.4 برابر کسانی که هیچ چیزی را نمی نویسند موفق تر باشید 1.4 برابر شانس بیشتر برای رسیدن به موفقیت در صورت نوشتن اهدافتان وجود دارد. من شرط می بندم شما آلان به دنبال قلم و کاغذی برای نوشتن آن ها هستید. این طور نیست؟خب حالا که این آمارها را میدانیم بیاید ببینیم چرا نوشتن اهداف شانس موفقیت شمارا بالا می برد.
    نوشتن بامغز شما چه می کند؟
    وقتی مدرسه می رفتید بدون شک یادداشت های زیادی می نوشتید چرا؟ چون به یادآوری مطالب کمک می کرد. اما چرا کمک می کرد؟دو اتفاق اساسی در هنگام نوشتن اتفاق میافتد رمزگذاری و ذخیره سازی خارجیذخیره سازی خارجی همان تکه های کاغذی است که روی آن ها اهداف خود را نوشته اید لیست اهدافتان را جایی بگذارید تا هرروز آن ها را ببینید و به خودتان یادآوری کنید که چه اهدافی دارید این یادداشت برداری همان چیزی است که باعث موفقیت شما در مدرسه می شد. می توانستید بلافاصله به آن ها نگاه کنید و همه چیز را به یاد بیاورید. رمزگذاری جایی است که چیزهای مختلف جالب تر می شوند رمزگذاری در مغز اتفاق میافتد. زمانی که ما چیزی را می بینیم و اطلاعات آن برای تجزیه وتحلیل به هیپوکمپوس (hippocampus) منتقل می شود این قسمت از مغز تصمیم می گیرد درصورتی که مهم باشند، آن ها را در حافظه طولانی مدت ذخیره کند یا نکند. در فرآیند تصمیم گیری مغز اطلاعات زیادی را تجزیه وتحلیل می کند مغز چگونه می فهمد که چیزی برای شما مهم است؟ خب اگر ذهن شما ببیند که شما در حال نوشتن چیزی هستید اهمیت بیشتری به آن می دهد و درنهایت شما خواهید توانست آن را بهتر به خاطر بیاورید. عصب شناسان به این اثر" نسل" میگویند و متوجه شده اند که مردم چیزهایی را که خودشان نوشتند را بهتر از چیزهایی که خوانده اند به خاطرمی آورند. بنابراین اگر یک راهنمای سفر به سفر بخوانید و مثلاً در مورد رفتن به آنجا فکر کنید مغز شما این را به خاطر خواهد آورد. اما اگر نقاط برجسته آن را خودتان بازنویسی کنید مغز شما خواهد دانست که این اطلاعات مهم تر از اطلاعاتی هستند که خوانده اید و شما مایل به تمرکز روی آن ها و یادآوری آن ها هستید. شما می توانید این اثر را با اضافه کردن عکس ها و راه های ارتباطی بین اهدافتان تقویت کنید با این روش نه تنها می توانید دید خود را گسترش دهید بلکه می توانید حس بویایی و لامسه خود را نیز تقویت کنید. . .

تجربه شخصی من(hassan47) این طوری بوده که از اشتراک گذاری اهدافم نتیجه مثبتی نگرفتم.شاید ذهن فکر کرده که به آن رسیده ! برعکس در سکوت راحت تر پیش میرم. شاید قبل از اشتراک گذاری باید کار دیگری می کردم؟ مثلا تاریخ دادن به اهداف ،مرور روزانه ، بارها و بارها نوشتن و اصلاح کردن . . . در اینجا با نویسنده مقاله اختلاف نظر دارم . دوستان اگر می توانید راهنمایی بفرمایید. سپاسگزارم
    هان و هان این راز را با کس مگو
    گرچه از تو شه کند بس جست*وجو

خانهٔ اسرار تو چون دل شود
    آن مرادت زودتر حاصل شود

گفت پیغامبر که هر که سِرّ نهفت
    زود گردد با مراد خویش جفت

دانه چون اندر زمین پنهان شود
    سِرِّ او سرسبزی بستان شود

2. 13 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,358 بار در 726 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    8 درس قدرتمند از کتاب "پدر پولدار پدر فقیر" اثر رابرت کیوساکی :

1. شما به آموزش مالی نیاز دارید :
    اکثر دانش آموزان با داشتن مهارت های مالی صفر؛ مدرسه را ترک می کنند.
    آنها یاد می گیرند که چگونه پول در بیاورند اما نمی دانند چگونه از پول خود؛ پول بیشتری به دست آورند یا چگونه آن را خرج کنند.
    برای مدیریت پول خود به تحصیلات مالی نیاز دارید.

2. تفاوت مخارج بین غنی و فقیر :
    اولویت فرد ثروتمند برای خرج کردن پول:
    1- نیازهای اولیه
    2- سرمایه گذاری
    3- آنچه دوست دارید و میخواهید
    فقیر:
    1- آنچه دوست دارید و میخواهید
    2- نیازهای اولیه
    3- سرمایه گذاری
    این تنها دلیلی است که پولدارها؛ پول برایشان کار می کند.

3. خودتان را تغییر دهید :
    بپذیرید که به جای سرزنش خانواده خود به خاطر ثروتمند نبودن، مشکل خود را خودتان حل کنید.
    وقتی متوجه می شوید که مشکل؛ خود شما هستید، محیط شما تغییر می کند.
    با پیروی از این چارچوب ساده؛ گام به گام می توانید خود را تغییر دهید.

4. از حسابداری برای حفظ پول خود استفاده کنید :
    اگر می خواهید ثروتمند شوید، حسابداری مهم ترین موضوع است.
    دارایی: پول را در جیب شما قرار می دهد.
    بدهی ها: پول را از جیب شما خارج می کند.
    افراد ثروتمند دارایی ها را به دست می آورند.

5. مالیات برای ثروتمندان مفید است (و از ان برای خلق ثروت بیشتر استفاده می کنند) :
    از لحاظ تاریخی، طبقه فقیر و متوسط، مالیات را تنها به مالیات بر ثروتمندان می دادند.
    مالیات به جای تنبیه ثروتمندان، طبقه فقیر و متوسط را مجازات می کند.

6. حرفه خود را با کسب و کار خود اشتباه نگیرید :
    شما برای رئیس خود کار می کنید، سپس برای دولت از طریق مالیات و در نهایت برای بانکی که صاحب وام مسکن است.
    اما فراموش کنید که ستون دارایی خود را افزایش دهید.
    می توانید کار روزانه خود را حفظ کنید و پول خود را در دارایی ها قرار دهید.

7. ذهن شما؛ با ارزش ترین دارایی شماست :
    100 سال پیش؛ صنعت؛ ثروت بود.
    امروز ؛اطلاعات؛ ثروت است.
    ذهن خود را آموزش دهید که چگونه:
    • از اهرم استفاده کنید
    • فرصت ها را بیابید
    • افراد باهوش را استخدام کنید و با آنها معاشرت کنید
    با تصمیم آگاهانه؛ ریسک های حساب شده را بپذیرید.

8. جنرالیست بیش از یک متخصص؛ پول می سازد :
    تخصص برای حقوق بگیران است نه برای ثروتمندان.
    کار کن تا یاد بگیری نه اینکه کسب درآمد کنی.
    رابرت به شما توصیه می کند شغلی پیدا کنید که مهارت های ارتباطی، فروش و بازاریابی شما را توسعه دهد
    این مهارت ها هر کدام برای خلق ثروت ضروری هستند.
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

4. 16 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

Miad آواتار ها
    1,271 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Owj... نمایش پست ها
    ممنون میعاد جان بابت لطفی که داری،آره اتفاقا یکی از کتاب*هایی که دارم روش کار میکنم همین نیروی حال استاد توله هست، بسیار کتاب خوبیه، فوق العادست، اما ظاهرا قدرت باورهای قبلی خیلی خیلی بالاست،
    احیانا مطلب یا کتابی مد نظرتون نیست که بتونم اطلاعاتی در مورد این سیکل و اتفاقاتی که میفته رو کسب کنم؟
    ارادت رفیق
    ببخشید نبودم که پاسختون رو بدم
    خیلی از کتابها هست میتونید در این خصوص بخونید
    تغییر مسایلی که نهادینه شده کار اسونی نیست ولی شدنیه
    یکی از بهترین متودها مشاهده افکار و رفتار بدون قضاوت و جهت دهی و تایید و انکار هست
    این رو توی کتاب نیروی حال به طور کامل توضیح داده

یکی از پر استفاده ترین جمله ای که توی اون کتاب میتونید بخونید این هست که (شما خودتون رو با افکارتون یکی پنداشتید)

این رو با یک مثال براتون میزنم که خوب درک کنید :انگار درون ما ذهن ما یک فردی نشسته و داره افکار و رفتارها و...به ما دیکته میکنه و ما بصورت یک عروسک خیمه شب بازی از اون فرمانبرداری میکنیم

در ابتدا بسیار مشکله ولی شما میتونید با یک سری از جملات این رو با خودتون همیشه یاداوری کنید که من فکر خودم نیستم یا اینکه این فکر برای کی هست که الان اومد توی ذهنم ....
    کم کم بدون ابن لنگر ها میتونید مشاهده بکنید و در اون حالت ذهنتون بسیار پذیرا و گیرا برای یادگیری و...هست ولی تا مادامیکه بخواهید بجنگید دارید باور هاتون و ذهنتون رو تقویت میکنید

وقتی یک مدت مشاهده میکنید و اگاه هستید از افکارتون دیگه اون مکانیزم قبلی قدرت خودش رو از دست میده و کم کم شما عنان امور رو میتونید به دست بگیرید
    کتاب کوچک راهنمای خودشناسی از مارک منسون رو که حجم کمی هم داره حتما مطالعه کنید

((وقتی با عادتی میجنکید انرا تقویت میکنید و آن جنگیدن تبدیل به عادتی دیگر میشود))
    (کریشنا مورتی)
    PAIN is the best teacher
    But nobody wants to be a student

6. 10 کاربر برای این پست سودمند از Miad عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,685 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1279 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    سلام جناب ویتالیتی گل
    حالتون عالی باشه
    مرسی از سوال خوبتون
    اگر اشتباه نکنم این جمله مربوط به فرمول اعتماد بنفس کتاب هست. بصورت کامل از کتاب خودم قرارش میدم(در هر نسخه شاید یکم متفاوت باشه ترجمه ها):
    (من کاملا درک میکنم که هیچ ثروت و جایگاهی مدت زیادی دوام نخواهد اورد مگر بر حقیقت و عدالت استوار باشد، بنابراین کاری که سودی عاید همه ی افراد دخیل نکند انجام نمیدهم. من با جذب نیروهایی که مایلم بکاربگیرم و همکاری دیگران به موفقیت خواهم رسید. دیگران را ترغیب میکنم که به من کمک کنند چون کمک به دیگران خواسته ی من نیز هست)
    حالا دیدگاهی که میتونیم بدست بیاریم اینه که ما جزو سیستم هستیم همون صحبت استاد. باید کاری رو انجام بدیم که بر روی سیستم و هدفش تاثیر خوبی بزاره. نمیتونیم فقط خودمون رو ببینیم و خودخواه باشیم چون ناراحتی و شکست ما و همینطور خوشبختی و موفقیت ما روی سایر اجزای سیستم (خانواده و اطرافیان) تاثیر میذاره.
    و در مورد سوالتون هم اگر اونطور در نظر بگیریم خب در اکثر شغلها یه عده هستند که سودی نمیبرند. مثال دو نفر برای مصاحبه در یک شرکت حضور داشته باشند، با حقوق و مزایا کاری نداریم اما هردو به یک اندازه تحصیل کردند و تایم گذاشتن. اونی که پذیرفته بشه برای شرکت سود داره و خودش هم حقوق بالایی دریافت میکنه. اما اونی که رد بشه چی؟؟ اون هم عمرش رو گذاشته و تلاش کرده اما سودی نمیبره. اما در شغل ترید، خود شخص تریدر در ابتدای مسیر تا وقتی به موفقیت برسه کلی اصلاح مسیر ها ناراحتی ها و ناامیدی هارو باید تنهایی بگذرونه، اما وقتی به سود مستمر میرسه تمام اطرافیان سود میبرند و حتی انگیزه هم براشون ایجاد میشه.
    استاد لطفا شما راهنمایی کنین که طرز فکر درست در این مورد چی هست؟؟ @amino
    این نظر من بود، چنتا از دوستانی که کتاب رو خوندن هم منشن میکنم@Ali97 @Mr. & Mrs. hatami @Mehrdad az @Soroosham
    سلام سامان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    بابت پاسخ با تاخیر عذر میخوام.
    در دنیا و روانشناسی و رشد و زنده موندن موجودات یک میزان ثابتی همیشه هست. درصدهای ۹۷ و ۳ یا ۳۰ و۷۰.
    ۹۷درصد(حتی ۹۵درصد)ما ناخودآگاه ماست. ۳۰ درصد تریدرها موفق میشن.(خوش بینانه)۱۰ تا ۳۰ درصد لاک پشت هایی که از تخم در میان از ساحل به دریا میرسن. ۲درصد مردم جهان موفق و ثروتمند هستن. ۱۰ تا ۲۰ درصد استارت آپها موفق هستن. تقریبا ۷۰درصد بیزنس ها موفق میشن.
    حتی قانون ۸۰-۲۰ هم یه این درصد ها نزدیک هست. ۲۰ درصد کارهای ما ۸۰درصد زندگی مارو میسازن.
    مثال های زیادی هست. دوست داشتید دربارش سرچ کنید.
    علتش چی هست؟ جواب تو اون ۳درصد خودآگاه ماست. هرچقدر شما اون ۳درصد و درست برنامه ریطی بکنید، احتمال موفقیت شما بیشتر میشه.
    آدمهایی که میخوان موفق یا ثروتمند بشن کم هستن، بقیه فقط دوست دارن. کسی که میخواد میره تهش در میاره. کسی که دوست داره یا خیلی نمیخواد به ذهنش وا میده و میگه تقصیر از من نیست از جای دیگه است.
    جالبی مسٔله اینجاست که تو همون قشر موفق، باز همین دسته بندی هست. یعنی باز هم ۱تا۲درصد اون افراد موفق تر میشن. درصد میلیاردرها ۱ به ۷۵۰۰ میلیونرهاست.
    راه حل اساسی اینه که اصلا درگیر خیلی چرایی ها منفی نشیم. چیزهایی که میخوایم توجه کنیم.

شاد و پر از انرژی های مثبت باشید.
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

8. 11 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    یاد شده
    در 1279 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zhakav نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب ، امیدوارم حالتون خوب باشه
    یه مشکلی که جدیدا متوجهش شدم این هست که من وقتی پشت چارتم اکثر موقعیت هارو نمیبینم ، به فرض مثال از روز دوشنبه یعنی طی این سه روز کاری من 3 موقعیت خوب بر اساس چک لیستم روی ارز مورد نظرم داشتم ولی متاسفانه اونهارو ندیدم یعنی تشخیص ندادم تا امروز ک اومدم مجددا چارت رو بررسی کردم .
    اگر توضیحات ، پیشنهاد و راهنمایی در این زمینه هست ممنون میشم ارایه بفرمایید .
    @oveys @farshad70 @Ali97 @forexmh @Soroosham @Erfanalk @Brian
    سلام دوست عزیز
    عذرخواهی میکنم بابت تاخیر در پاسخ.
    تمرین بیشتر بکنید و موقع تحلیل سعی کنید هر دو طرف بازار و تحلیل کنید.

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    یاد شده
    در 1279 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    اشتباهی که اکثر ما دچارش هستیم و متوجهش هم نیستیم اینه که میخوایم وقتی احساسی اومد کنترلش کنیم و یا باهاش وارد جنگ بشیم تا اون احساس باعث سر زدن عملی از سوی ما نشه ؛ ولی این کار فوق العاده سخت و حتی نشدنیه ، احساس که بیاد پشتش حتما عملی از سوی شما سر میزنه

احساس از کجا بوجود میاد؟ احساس رو هم ذهن شما میسازه ، برای مثال قطعا دیدین با یک شخص شوخی کنید عصبانی و ناراحت میشه ولی یک شخص دیگه اصلا براش مهم نیست ؛ این همون طرز فکر هست که باعث شکل گیری احساسات ما در شرایط خاص میشود ؛ پس به جای درگیر شدن با احساسات ما باید طرز فکر خودمون رو تغییر بدیم
    شما طرز فکرتون رو حین استاپ خوردن تغییر ندید ، دائم احساسات منفی بعد هر استاپ سراغ شما روانه میشود و آیا تا آخرین روز تریدریتون میتونین با این احساس همراهی کنید؟ قطعا خیر
    پس ریشه رو درست کنید نه صورت مسئله رو _ احساسی که به وجود میاد و پشتش عملی از سوی شما سر میزنه مرحله آخره و همه درگیر اون قسمت هستند
    برای تغییر طرز فکر که کار راحتی نیست و میتونه ریشه در تصویر ذهنی و شخصیت شما داشته باشه و تغییر دادن شخصیت که اصلا کار راحتی نیست ، ایده ای چیزی دارین بیاین باهم مشورت کنیم @Soroosham @Brian @honarmand @kamanche
    فایل پیوست 577397
    مورد دوم : طرز فکر گذشته : احساسات گذشته : اعمال گذشته
    سلام عرفان عزیز
    بابت تاخیر در پاسخ عذر میخوام.
    متن عالی بود.
    در تکمیل حرفهاتون، باور های ما همه چیز میسازن.
    احساسات ما از نوع نگاه ما میاد و نوع نگاه ما از افکار و افکار از باورهامون شکل میگیره.
    باورهای ما با دیدن و شنیدن خودآگاه و ناخودآگاه برنامه ریزی میشه.
    چیز دیگه ای هم که در تصویر به خوبی نشون دادید، در روانشناسی میگن چرخه احساس. این چرخه ها در همه چیز این جهان هست اگر روی این چرخه ها مسلط بشی به همه چیز میرسی
    گاهی اوقات شکستن این چرخه ها به خاطر ریشه های باوری قوی، زمان بیشتری میبره تا عوض کردشون.
    در این مواقع باید موضوع محدودش کنیم (مثل یک بیماری قرنطینه اش کنیم) و در اون محدودیت تعاریف جدید سالم و مثال هایی بیاریم که که اون باور زیر سوال ببره و باور و عادت جدید جایگزینش کنیم.

12. 10 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    یاد شده
    در 1279 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1382 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گرامی
    حدودا 10 ماه هستش که روی پرایس اکشن دوره کار میکنم با مطالب پرایس اکشن هم ترید زدم ولی نتیجه دلخواه رو نمیتونم بگیرم
    بعضی اوقات دوستانی رو دیدم که با 9 ماه یا یک سال تمرین مطالب پرایس اکشن میتونن یک حساب دمو رو 2 یا 3 برابر کنند خب با توجه به اینها ایا مشکل از منه ؟ یعنی مشکل تکنیکال دارم یا نه مشکل روانی دارم در ضمن بگم که من تمرین زیاد انجام دادم و بنظر خودم تسلط تکنیکال دارم اما نتیجه ترید ها خوب نیست چه راهکاری پیشنهاد میدید ؟؟
    سلام محمد عزیز
    اول از همه اینکه دارید یکسری نتیجه میگیرید و بهشون بها بدید و همون ها جوری گنده ببینید که براتون حس خوب ایجاد کنه.
    دوم اینکه قیاس کردن نابود کنندست. دست ازش بردارید و روی رشد خودتون متمرکز بشید.
    بیاید یک تمرینی بکنید.
    با خودتون تنها بشید و فکر کنید وقتی تو این مسیر اومدید آیا به موانع و چالش هایی که میتونه سر راهتون بیاد کامل آگاه بودید و شناخت داشتید که برنامه ریزی و هدف گذاشتید که در بازه ای مشخص به اون هدف برسید؟
    اگر نه پس طبیعی هست. اگر آره برید ببینید چرا چالشها و طبق برنامه ای که داشتید رد نکردید؟
    حالا بشینید بنویسید تو چه مواردی ضعف دارید و راه حلش چی هست. بعد طبق راه حل ها برنامه و روتین و سیستم بچینید و اجرا کنید.
    در آخر بگم هرکسی نسبت به باورهای مالی و فردی و دیدی که به زندگی داشته تونسته نتایجی بگیره و شما هرچقدر میخواید نتیجه بگیرید باید روی این موارد کار کنید. آیا شما هم همون نوع فکری و مایندست و داشتید؟ اگر نه آبا میتونید داشته باشیدش؟ پس اگر میتونید داشته باشیدش برید تهش در بیارید.

ویرایش توسط Soroosham : 01-01-2024 در ساعت 08:59

14. 9 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

mohammad1382 آواتار ها
    222 بار در 45 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها
    سلام محمد عزیز
    اول از همه اینکه دارید یکسری نتیجه میگیرید و بهشون بها بدید و همون ها جوری گنده ببینید که براتون حس خوب ایجاد کنه.
    دوم اینکه قیاس کردن نابود کنندست. دست ازش بردارید و روی رشد خودتون متمرکز بشید.
    بیاید یک تمرینی بکنید.
    با خودتون تنها بشید و فکر کنید وقتی تو این مسیر اومدید آیا به موانع و چالش هایی که میتونه سر راهتون بیاد کامل آگاه بودید و شناخت داشتید که برنامه ریزی و هدف گذاشتید که در بازه ای مشخص به اون هدف برسید؟
    اگر نه پس طبیعی هست. اگر آره برید ببینید چرا چالشها و طبق برنامه ای که داشتید رد نکردید؟
    حالا بشینید بنویسید تو چه مواردی ضعف دارید و راه حلش چی هست. بعد طبق راه حل ها برنامه و روتین و سیستم بچینید و اجرا کنید.
    در آخر بگم هرکسی نسبت به باورهای مالی و فردی و دیدی که به زندگی داشته تونسته نتایجی بگیره و شما هرچقدر میخواید نتیجه بگیرید باید روی این موارد کار کنید. آیا شما هم همون نوع فکری و مایندست و داشتید؟ اگر نه آبا میتونید داشته باشیدش؟ پس اگر میتونید داشته باشیدش برید تهش در بیارید.

خیلی ممنون سروش جان که کمک میکنید مرسی از پیگیری شما

16. 5 کاربر برای این پست سودمند از mohammad1382 عزیز تشکر کرده اند:

Brian آواتار ها
    25,063 بار در 6,327 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4930 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    در را روی تجربه های ناخوشایند ، نا امیدی ها و ناکامی های گذشته ببندید تا جادوی بزرگ یعنی زمان ، غم ها و اشتباهات گذشته را به پاداش ، موفقیت و خوشبختی در زمان حال تبدیل کند . عاقلانه است که درها را روی گذشته خود ببندید و به ناملایمات و تلخی های گذشته فکر نکنید ، شما به دنبال ثروت و آرامش خاطر هستید . راه رسیدن به ثروت و آرامش خاطر هیچ کدام از گورستان تجارب ناخوشایند گذشته عبور نمی کند .

جادوی باور لینک

18. 26 کاربر برای این پست سودمند از Brian عزیز تشکر کرده اند:

sogand66 آواتار ها
    682 بار در 146 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 15 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ممنون برایان عزیز، که با خوش سلیقگی این جملات و کلیپ های زیبا رو قرار میدید و امید رو در دل ما زنده نگه می دارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Brian نمایش پست ها
    در را روی تجربه های ناخوشایند ، نا امیدی ها و ناکامی های گذشته ببندید تا جادوی بزرگ یعنی زمان ، غم ها و اشتباهات گذشته را به پاداش ، موفقیت و خوشبختی در زمان حال تبدیل کند . عاقلانه است که درها را روی گذشته خود ببندید و به ناملایمات و تلخی های گذشته فکر نکنید ، شما به دنبال ثروت و آرامش خاطر هستید . راه رسیدن به ثروت و آرامش خاطر هیچ کدام از گورستان تجارب ناخوشایند گذشته عبور نمی کند .

جادوی باور لینک

20. 10 کاربر برای این پست سودمند از sogand66 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 71 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 71 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع