مرسی محمد جان دوست خوب من
نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
وقت بخیر

ببینید این موارد بیشتر توسط افراد معمولی که هیچگونه آگاهی یا علمی در مورد روانشناسی ندارند رواج پیدا کرده برای افراد معمولی جامعه(به قول استاد های لول میکنند شما رو بعد ولتون می کنند ..مثل قانون نیوتن که میگه هر عملی عکس العملی داره ..این های لول بشه و تخلیه نشه پوست انسان رو میکنه توی روانشناسی فردی )

حالا من اسم نمیبرم ولی خیلی از افراد یک مدت در اینستاگرام شروع به فعالیت تحت عنوان روانشناسی کردند

مثل مثلا قانون جذب یا هزار نمونه دیگه که اومدن یک اصل رو به طور دلخواه خودشون تغییر دادند

به طور مثال یکی از دوستان دوران دانشگاه من الان به قول خودشون تبدیل به مربی تغییر باور شدند و بدون علم پشت اون و در مورد روانشناسی خوندن و... (توی اینستاگرام زیاد هست تا دلتون بخواد و میان واقعا از روی ناآگاهی مردم سواستفاده میکنند و دوره های خودشون رو میفروشند)
مثلا من یک روز از سر بیکاری و تایم تفریح یکی از ویدیو هاشون رو دیدم و واقعا یک لبخند تلخ روی چهره ام نشست ..فرمودند که مثلا اگر میخواید ثروت وارد زندگیتون شه عدد فلانتون رو پیدا کنید و در تخت خواب خودتون این موارد رو بزارید و حتما چوب تخت خوابتون این رنگی و فلان جنس باشه و اصلا آیینه نداشته باشید
یا مثلا چوب دارچین بزارید توی گوشه خونتون و ...

ببینید خیلی ها هستند که واقعا اینطوری سواستفاده می کنند و متاسفانه خیلی ها هم هستند ( که به این حرف ها اعتماد می کنند و انجام میدن و خب نتیجه هم نمی گیرند

اتفاقا امینو عزیز هم در نمیدونم کدوم فایل پرایس اکشن بود که یکی از دوستان فرمودند 99% حس مهمه و 1 % عمل و کاملا استاد باهشون مخالفت کردند

مثلا نمیشه توی هیچکدوم از این 2 دوره بدون تلاش و تسلط روی اونها کاری رو به پیش برد ..حالا من چوب دارچین که هیچ درخت دارچین هم بکارم گوشه خونه مون نتیجه ای رخ نمیده
چون اصلا مغز ما اینطوری کار نمیکنه ...مغز میگه اقا شما دیتا به من بده و تکرارش کن و مسلط شو بعد ببین من چیکار میکنم برات
مثلا خیلی از دوستان میگن من صبر کافی ندارم ..توی یک کتاب خوندم صبر نشونه عقل سالمه (عقل سالم در بدن سالم..حالا بدن سالم چیه؟ رژیم و ورزش و .... همه بهم وصل اند مثل کرانه ها)
بعد مورد دیگه هدفه که انسان رو صبور میکنه ..مثلا من بدونم هدفم در جهت رونده یا مثلا هیدن اول رونده عقلم سالم باشه روی همون میزنم (این برای هدفه وگرنه تریدر تحلیلی همه جای مارکت هدفشه چون همه جا رو مسلطه )
به قول الیوت که میگه موج 4 بودی برو بخواب اینجا هم همین ..نداشتی نزن(حالا عقلت سالم باشه و هدفمند باشی نمیزنی ...سالم هم نباشه میزنی و خب سود هم کنی در جت رشد تو نبوده ..این میشه همونسود شانسی که یجایی پوست از سرت میکنه)

مثالشم مثال اژدر که توی کتاب سایکو سایبرنتیک هست و استاد هم گفتند

در کل تعادل ..تعادل بین حس خوب و عمل (مثال باغ گل امینو)

موفق باشید