صفحه 495 از 556 نخستنخست ... 395445485493494495496497505545 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,941 به 4,950 از 5553

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

mantra آواتار ها
    803 بار در 282 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Brian نمایش پست ها
    سلام سروش جان امیدوارم که مثل همیشه عالی باشی دوست من ، در خصوص موضوعی که لطف کردید به اشتراک گذاشتید من یک تجربه شخصی را ذکر میکنم شاید مورد توجه بعضی دوستان قرار بگیره
    چالش برانگیزترین مرحله ای که به شخصه در این مسیر معامله گری باهاش مواجه بودم پذیرفتن ضرر بود ، در ابتدای مسیر قاعدتا شخص دیدگاه ژرفی نسبت به این مسئله نداره ، تا اینکه بعد از ورودم به ریل با این مقوله روبرو شدم و نمی تونستم تصور کنم پذیرش این موضوع چرا باید اینقدر سخت باشه - قبول حد ضرر برای من بقول مارک "رسیدن به زمانی که فرد بگه آهام متوجه شدم" یک تلنگر نیاز داشت ، این تلنگر زمانی برای من بوجود آمده که در حال مطالعه بودم و مفهوم مطلبی که مطالعه میکردم اینچنین بود : زمانی که حد ضرر شما زده شد با "خوشحالی" آن را بپذیر و به خودتان بگویید به به این هم یکی از اون بیست تا پوزیشن ضرر دهی که منتظرشان هستم ، بلخره سرو کله ی یکی دیگشون هم پیدا شد ، امیدوارم بقیه سرو کله شان پیدا نشه ولی اگه قصد اومدن دارند هم حق آنهاست چرا که از قبل میدونم وین ریت سیستم هشتاده ، فقط لطفا حد ضررهای بعدی زیاد تعلل نکنند که ما کار داریم و میخوام پرونده معاملاتی (صد عدد پوزیشن) خودمان را ببندیم . بعد از جذب این نوع نگاه چند روزی در حین مدیتیشن روی پذیرش آن کار کردم تا اینکه تقریبا ذهنم را قدری متقاعد کردم گارد خودش را در مقابل ضرر پایین بیاره . در نتیجه روزهای بعد یک برگه برداشتم و با رنگ آبی روی آن تعداد هشتاد عدد کلمه "بله" نوشتم و تعداد بیست عدد کلمه "خیر" نوشتم و سعی کردم در وجودم بپذیرم که در صد عدد معامله آتی قرار که بیست عدد ضرر داشته باشم و هر موقع پوزیشنی با ضرر بسته میشد صرفا روی یکی از کلمه های خیر علامت ضربدر بزنم و هر موقع با سود بسته میشد روی یکی از کلمه های بله علامت ضربدر میزدم و بعدش میگفتم بریم برای ترید بعدی ببینیم چی میشه . در واقع این موضوع را من بصورت یک بازی پازل در آورده بودم و یقین داشتم که توزیع سود و زیان پوزیشن ها نا متقارن هستش بنابراین نتیجه گیری بماند برای اتمام کل فرآیند پرونده معاملاتی (برای پرونده معاملاتی تعداد صد عدد ترید در نظر گرفته بودم) ، نا گفته نماند اوایل این رویه وقتی ضرر میکردم و میخواستم علامت خیر را ضربدر بزنم یه مقدار خودکار را روی کاغذ فشار میدادم ، چند بار هم نزدیک بود کاغذه سوراخ بشه ولی شب در حین انجام مدیتیشن برای پذیرش بیشتر روی خودم کار می کردم

احساس ناراحتی و واکنش نشان دادن به ضرر بر اثر بروز واکنش های شیمیایی در بدن بوجود میاد و محرک این واکنش های فکر میباشد ، بنابراین اگر ما جلوی فکر را بگیریم موفق میشیم که بدن را کنترل کنیم و کاملا معتقدم که مدیتیشن شخص را به درجه ای از توانایی میرسونه که میتونه جلوی بروز واکنش های شیمیایی غیر ضروری را بگیره ، بعد از مدتی بدن به مقدار دُز مواد شیمیایی اعتیاد پیدا مکینه و در اینجاست که در بسیاری از مواقع اگر هم ذهن آرام باشه ، این بدنه که بنا به اعتیادش به ذهن دستور میده موارد شیمایی در خون آزاد کند و در اینجاست که ذهن هم به دنبال کوچکترین بهونه است مثلا در یک معامله که مقدار خیلی کمی هم ضرر کردیم آن ضرر تبدیل به علتی میشه که واکنش های شیمیایی فعال بشند و بدن در حالت اعتیاد برانگیختگی به سیرایی برسه .

همگی بر روی اصل پذیرش ضرر اتفاق نظر دارند و پذیرش برای هر فرد میتونه به شکل متفاوتی رُخ بده ، ابتدا میبایست قبول کنیم باید تغییر کنیم و با ضرر کردن بعنوان بخش جدا نشدنی از این حرفه کنار بیاییم و با انجام یک برنامه (مانند نمونه فوق) نسبت به پذیرش آن اقدام کنیم
    شاد و سربلند باشید
    با سلام بسیار ممنونم ازشما برای اشتراک مطالب کاربردی و تاثیر گذار.

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از mantra عزیز تشکر کرده اند:

Brian آواتار ها
    25,078 بار در 6,327 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4931 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    داستان یک متر دورتر از طلا ؛ اون داستان همیشه اینو یادم میندازه که ممکنه یک متر تا بدست آوردن طلا فاصله داشته باشم ، این اتفاق میتونه در تلاش بعدی بدست بیاد - این طرز فکر خیلی به من کمک کرد تا از اون لحظات تاریک زندگیم گذر کنم ، امیدوار باشم و به موفقیت برسم ، همیشه این احتمال وجود داره که یک متر از طلا فاصله داشته باشید (دارن هاردی ؛ شخصیتی ثروتمند ، مربی موفقیت و پیشرفت شخصی) لینک

4. 20 کاربر برای این پست سودمند از Brian عزیز تشکر کرده اند:

Brian آواتار ها
    25,078 بار در 6,327 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4931 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط yeekttaa نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه لطفا پیشنهاداتون برای برنامه روزانه تمرین و مرور فیلم ها بگین

برنامه دارم ولی میخوام از تجربیات شما استفاده کنم @Peace
    @ariya @Brian
    با سلام yeekttaa گرامی
    با توجه به اینکه فرمودید خودتان برنامه دارید و همچنین امین جان هم فایل نقشه راه را ارائه دادند ، بنابراین توصیه ای نیست و من فقط میتونم روشی که خودم پیش رفتم را با شما در میان بذارم
    من تعداد 9 بار فایل های دوره را دیدم ، منظورم فایل های مربوط به پست شماره 1 الی 59 تاپیک فایل های آموزشی دوره فراکتالی است ، این فایل ها جمعا 84 ساعت هستند و از لحاظ ارزش وزن اطلاعات همه در یک سطح قرار دارند - همیشه و در هر دور که فایل ها رو مشاهده میکردم همزمان نکاتی که یاد میگرفتم را به نام همان فایل یادداشت برداری میکردم ، در پایان دور نهم کلیه ی یادداشت ها را دسته بندی و پاک نویس کردم و به یک جزوه بسیار جامع و منظم چند صد صفحه ای شد ، این جزوه را بیش از 15 بار کامل مطالعه کردم و شروع به نوشتن یک جزوه جدید کردم با این تفاوت که جزوه جدید خلاصه و چکیده بود و صرفا در مورد مباحث تکنیکال و سیستم های معاملاتی بود (جزوه دوم 40 صفحه شد) . این چهل صفحه را یادم نیست چند بار مطالعه کردم ولی میدونم که یک هفته فقط داشتم روی آن کار می کردم ، تمامی مطالب در ذهنم دسته بندی شده بودند و نتیجتا منجر به این شد که برای انجام معاملات یک دستورالعمل ده صفحه ای تهیه کردم و در انتها این دستورالعمل منجر به یک چک لیست چند خطی شد . مبحث تمرینات را هم از دور پنجم شروع کردم و هر دفعه که فایل ها رو می دیدم ، نمونه موضوع آموزش داده شده را در گذشته چارت به تعداد پنجاه مورد پیدا میکردم و این رویه تا دور نهم ادامه داشت - پس از پایان دور نهم تمرینات دمو را شروع کردم ، جزوه چهل صفحه ای من شامل چندین سیستم معاملاتی بود ، این سیستم ها رو در دمو بررسی می کردم و باهاشون ترید میزدم ، پس از کسب تجربه در دمو دستورالعمل ده صفحه ای که اشاره کردم شکل گرفت و از دل آن با توجه به تجربه های ترید و روحیاتم سیستم معاملاتی خودم را انتخاب کردم و با چک لیستی که بدست آوردم در دمو به تمرینات ادامه دادم ، بعد از مدتی شخص بخوبی احساس می کنه که دمو دیگه جوابگوی باورهاش نیست ، این همان لحظه ایست که باید به ریل کوچ کنید . موفق باشید

6. 26 کاربر برای این پست سودمند از Brian عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    هنگام تنگ دستی بر عیش کوش و مستی
    کاین کیمیای هستی قارون کند گدا را

سرکش مشو که چون شمع از غیرتت بسوزد
    دلبر که در کف او موم است سنگ خارا
    https://dl.open-music.ir/2023/06/18/...20donya%20.mp3
    ویرایش توسط Mehrdad az : 01-08-2024 در ساعت 20:24

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

mohammad1382 آواتار ها
    223 بار در 46 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان وقت بخیر

در مورد حس کم کار بودن ممنون میشم یک سری راهنمایی هایی بکنید
    هر روز تمرین میکنم مقاله میخونم و یادداشت برداری میکنم ولی مثلا برای یک روز یا 2 3 ساعت وقتی کارم عقب بیفته حس میکنم کم کاری کردم و حس عقب افتادن و دیر رسیدن به هدف رو دارم
    یا در مبحث تمرین ها وسواس دارم مثلا هر تمرین رو دو برابر انجام دادم ولی فکر میکنم کمه یا مثلا وقتی ضرر میکنم فکر میکنم کم کاری بوده حالا ایا این حس درسته یا خیلی حساس شدم ؟

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از mohammad1382 عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,441 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 915 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Brian نمایش پست ها
    داستان یک متر دورتر از طلا ؛ اون داستان همیشه اینو یادم میندازه که ممکنه یک متر تا بدست آوردن طلا فاصله داشته باشم ، این اتفاق میتونه در تلاش بعدی بدست بیاد - این طرز فکر خیلی به من کمک کرد تا از اون لحظات تاریک زندگیم گذر کنم ، امیدوار باشم و به موفقیت برسم ، همیشه این احتمال وجود داره که یک متر از طلا فاصله داشته باشید (دارن هاردی ؛ شخصیتی ثروتمند ، مربی موفقیت و پیشرفت شخصی) لینک
    فوق العاده بود دوست من.
    سپاس.
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

12. 9 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

elahe heidari آواتار ها
    555 بار در 114 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    خوراک ذهنیتون رو با دقت تعیین کنید...

آقای اردشیر رستمی

https://uupload.ir/view/vid_20240108..._765_nkqa.mp4/

https://uupload.ir/view/vid_20240108...9_651_kez.mp4/
    هر روز سعی کن فاصله بین خود واقعی و خود آرمانیتو کم کنی

14. 17 کاربر برای این پست سودمند از elahe heidari عزیز تشکر کرده اند:

911 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    قاعده بیست و سوم موفقیت:آینده نگری
    عدم توانایی در پیش بینی دقیق آینده وهمچنین پیچیدگی های ناشی از تغییرات روز افزون باعث شکست تدریجی شما میشود.
    رصد محیط:
    می گویند که وقتی خواجه نصیرالدین طوسی به شهر مراغه رسید،تصمیم گرفت که رصد خانه ای در آن جا بسازد. بنابراین نزد هلاکو خان رفت و گفت که می خواهم رصد خانه ای بسازم و از تو کمک می خواهم.
    هلاکو از خواجه پرسید:«این کار چه فایده ای دارد؟»
    خواجه پاسخ داد:«با رصد خانه می توان از آینده کیهان مطلع شد.»
    هلاکو گفت:«آگاهی از حوادث آسمان چه فایده ای دارد؟»
    خواجه گفت :«آن چه من می گویم انجام دهید تا معلوم شود چه فایده ای دارد. دستور بدهید کسی به بالای خانه برود و طشت مسی بزرگی را از پشت بام به پایین پرتاب کند.»
    هلاکو قبول کرد. به فرمان او یکی از خدمتگزارن به بالای بام رفت و طشت مسی بزرگی را به پایین انداخت. همه ی مردمی که در آن اطراف بودند بسیار وحشت کردند و حتی عده ای به حالت غش افتادند. ولی خواجه و هلاکو ،چون از افتادن طشت با خبر بودند،نترسیدند و تغییری در حالشان رخ نداد.
    در این هنگام خواجه گفت:«فایده ی رصد خانه این است که بدین وسیله کسانی از وقوع حوادث، پیش از وقت ، آگاه می شوند و بقیه ی مردم را آگاه می سازند، در نتیجه هیچ کس دچار هول وهراس نمی شود.» هلاکو خان نظر خواجه نضیر الدین طوسی را قبول کرد و فوراً دستور داد وسایل بنای رصد خانه را فراهم کنند ودر کنار مزرعه در دامنه ی کوهی که امروزه به «رصد داغی» معروف است ،رصد خانه را بسازند.

چینی ها ضرب المثل جالبی دارند که می گوید:«فقیر از لقمه ای به لقمه دیگر فکر می کند و کارگر از روزی به روز دیگر، کارمند از سالی به سال دیگر می اندیشد وفرمانروا به 10 سال بعد، ولی امپراطور به یک قرن آینده می اندیشد.»

انسان های موفق این توانایی را دارند که زودتر از دیگران فرصت ها را پیش بینی کرده و سپس منابع لازم را فراهم آورند تا بتوانند به موقع از فرصت ها بهره ببرند.

شاد باشید.
    ما در حال تجمیع عادتهای کارامد برای حرکتی بزرگ(درک زمان "تغییر زندگی)و توزیع این عادتها در آکادمی بین یکدیگر هستیم.

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از مجتبی رضایی عزیز تشکر کرده اند:

Hosseinbagheri آواتار ها
    31,111 بار در 1,268 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 147 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1382 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر

در مورد حس کم کار بودن ممنون میشم یک سری راهنمایی هایی بکنید
    هر روز تمرین میکنم مقاله میخونم و یادداشت برداری میکنم ولی مثلا برای یک روز یا 2 3 ساعت وقتی کارم عقب بیفته حس میکنم کم کاری کردم و حس عقب افتادن و دیر رسیدن به هدف رو دارم
    یا در مبحث تمرین ها وسواس دارم مثلا هر تمرین رو دو برابر انجام دادم ولی فکر میکنم کمه یا مثلا وقتی ضرر میکنم فکر میکنم کم کاری بوده حالا ایا این حس درسته یا خیلی حساس شدم ؟
    سلام
    کمال گرایی، مقایسه خود با دیگران، عجله در رسیدن
    این موارد رو برای خودتون حل کنید و سعی کنید از مسیر لذت ببرید.
    شانس هرگز کافی نیست.

18. 10 کاربر برای این پست سودمند از Hosseinbagheri عزیز تشکر کرده اند:

mohammad1382 آواتار ها
    223 بار در 46 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hosseinbagheri نمایش پست ها
    سلام
    کمال گرایی، مقایسه خود با دیگران، عجله در رسیدن
    این موارد رو برای خودتون حل کنید و سعی کنید از مسیر لذت ببرید.

خیلی ممنون حسین جان

در بحث کمال گرایی خودم متوجهش نشدم ولی از بچگی که رویا پردازی هم میکردم و تو ذهنم شخصیت سازی میکردم دوست داشتم بهترین باشه اون شخصیت ولی الان در مورد ترید همچین چیز هایی نمیبینم توی خودم
    هنوز به سود دهی نرسیدم ها ولی برنامه هدف و برنامه کلیم در حساب ریل همون 1 درصد و در نهایت 2 درصد روزانه هستش در اینده

در مورد مقایسه هم با شما مخالفم چون مقایسه کردن بعضی اوقات باعث پیشرفت میشه مثلا توی یکی از وبینار ها یکی از بچه های پرایس اکشن گفت روزی 12 ساعت تمرین میکنه خب منم وقتی اون رو شنیدم تمرین های روزانمو بیشتر کردم ولی در کل چون شما تجربتون بیشتر تمام سعی رو میزارم روی اینکه مقایسه نکنم خودمو با دیگران

ببخشید سرتون رو درد اوردم ممنون از راهنماییتئن

20. 6 کاربر برای این پست سودمند از mohammad1382 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 32 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 32 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع