صفحه 555 از 555 نخستنخست ... 55455505545553554555
نمایش نتایج: از 5,541 به 5,546 از 5546

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

amino آواتار ها
    150,370 بار در 1,686 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5879 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    سلام وقت همگی بخیر
    یک سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.
    استاد من تحلیل هام در 99 درصد مواقع درست هست و قیمت در جهت تحلیلم حرکت میکنه. اما سد ذهنی دارم، هفته ی پیش افزایش بالانس داشتم وبعد از این سود ها یک حسی بوجود اومد که هر تریدی بعد از این بزنم حساب از دستم میره و تمرکزم کلا از روی اصول برداشته شد رفت روی پول که نکنه پولو از دست بدم یا چون افتادم رو سود دهی باید چند برابر بشه اکانت. قبل از اینکه اکانت رو رشد بدم تمرکزم رو اجرای اصول بود نه پول، اما بعد از اون رشد تمرکزم رفت روی اون سوده نه اجرای چکلیست. چطور این حس رو از بین ببرم؟؟؟ @amino
    سلام وقت بخیر
    چیزی که فرمودین حس نیست. عملکرد ذهنی هست. که با تمرین و صحبت با خودتون می تونید حلش کنید.
    باید این مطلب رو باخودتون مرور کنید که خب با توجه به اصول و تحلیل ترید زدم و اکانت رشد کرد اصلا مهم نیست چقدر رشد کرده بازم باید تمرکزم روی اصول باشه.
    مثل شخصی که در یک مسیر داره حرکت میکنه و با چراغ قوه مسیر رو روشن میکنه و خب با موفقیت بخشی از مسیر رو ی میکنه.حالا اگه بخواد نور چراغ رو از روی مسیر برداره و بنداه روی صورتش. دیگه مسیر رو نمیبینه و ممکنه به مشکل بخوره.
    Perceive thetime , Change thelife

2. 19 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,827 بار در 1,160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب و احترام
    استاد در این قسمت از کتاب هیکس میگه،آبراهام بهش گفته که مدتی بوده مجموع افکار رو بهش ارائه میکرده،ولی هیکس با تمرکز کردن بر روی تنفس،اجازه دریافت رو نمیداده؟من الان هنگام مراقبه روی چی تمرکز کنم؟
    همین که صدای ذهنم رو بشنوم و قضاوتش نکنم،و در لحظه ای حال باشم،کافیه؟
    در ضمن در این حالت یک خلاء بزرگی حس میکنم که نمیدونم باید چیکار کنم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    17141744341917823758983161841467.jpg
    @amino
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    ویرایش توسط Mr. & Mrs. hatami : امروز در ساعت 04:43
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,180 بار در 1,623 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان من میخوام از طریق قانون تضاد برسم به ویژگی های یک تریدر موفق....
    ویژگی های تریدر های ناموفق رو پایین مینویسم ممنون میشم اگه چیزی به ذهنتون رسید بهش اضافه کنید
    1_ادم منظمی نیست و در زندگی نظم ندار
    2_تعهد ندارد
    3_ورزش نمیکند
    4_به تغذیه خود اهمیت نمیدهد
    5_صبور نیست
    6_مدیتیشن نمیکند
    7_زود عصبی میشود و به طور کلی به اعصاب و روان خود مسلط نیست
    8_به خودش مسلط نیست
    9_....
    10_....

ممکنه ویژگی هایی که نوشتم کامل نباشن یا حتی تکراری باشن که میخوام با کمک شما دوستان یک لیست کامل تهیه کنم
    ممنون
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

1,475 بار در 221 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخوام از طریق قانون تضاد برسم به ویژگی های یک تریدر موفق....
    ویژگی های تریدر های ناموفق رو پایین مینویسم ممنون میشم اگه چیزی به ذهنتون رسید بهش اضافه کنید
    1_ادم منظمی نیست و در زندگی نظم ندار
    2_تعهد ندارد
    3_ورزش نمیکند
    4_به تغذیه خود اهمیت نمیدهد
    5_صبور نیست
    6_مدیتیشن نمیکند
    7_زود عصبی میشود و به طور کلی به اعصاب و روان خود مسلط نیست
    8_به خودش مسلط نیست
    9_....
    10_....

ممکنه ویژگی هایی که نوشتم کامل نباشن یا حتی تکراری باشن که میخوام با کمک شما دوستان یک لیست کامل تهیه کنم
    ممنون
    سلام
    خیلی عالیه!

9-در گذشته و آینده فکر میکنه.
    10-انتقام جو است.
    11-ضرر ها رو نمیپذیره.
    12-ریسک رو قبل از انجام معامله محاسبه نمیکنه.
    13-برای انجام کار ها شک و تردید داره.
    14-پایبند به اصول نیست و راحت اصولش رو زیر پا میگذاره
    15-...

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad_Hosein عزیز تشکر کرده اند:

محمد زندی آواتار ها
    3,079 بار در 287 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr. & Mrs. hatami نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام
    استاد در این قسمت از کتاب هیکس میگه،آبراهام بهش گفته که مدتی بوده مجموع افکار رو بهش ارائه میکرده،ولی هیکس با تمرکز کردن بر روی تنفس،اجازه دریافت رو نمیداده؟من الان هنگام مراقبه روی چی تمرکز کنم؟
    همین که صدای ذهنم رو بشنوم و قضاوتش نکنم،و در لحظه ای حال باشم،کافیه؟
    در ضمن در این حالت یک خلاء بزرگی حس میکنم که نمیدونم باید چیکار کنم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    17141744341917823758983161841467.jpg
    @amino

سلام دوست من
    خاطرم نیست که کجا خوندم ، احتمال زیاد کتاب دعوت به تمرین ذن بود
    توضیح این بود که در ابتدا برای کمک میتونید از شمارش تنفس و یا تمرکز بر تنفس استفاده کنید برای دوری از همراهی با افکار که به ذهن خطور میکنه
    اما نباید خود تنفس و یا تمرکزتون بر روی اعداد رو مدیتیشن بدونید یعنی نباید حواستون به شمارش و خود اعداد پرت بشه بلکه اینها یک ابزار برای رد کردن یک مرحله هست
    تنفس دم دست ترین وسیله برای ایجاد حواس پرتی برای ذهن هست ، یعنی به تنفس که قسمتی از وجود خودت هست دقت میکنی که درگیر افکار عبوری ذهن نشی
    اگر دقت کرده باشین در فیلم بودای کوچک، راهب در هواپیما در توضیح مدیتیشن خیلی ساده میگه : وقتی مدیتیشن میکنی افکارت رو میبینی که مثل ابرهای گذرا هستند
    مدیتیشن خالی کردن ذهن هست، بله درسته ، اما توانایی مشاهده افکار بدون قضاوت ، بدون همراه شدن و به آب افتادن در رودخانه افکار ، و رد کردن افکار هم هست
    بگذار افکار بیان ، در برابرشون مقاومت نکن ، خودشون میرن و افکار جدیدی دوباره میان و همین چرخه ادامه پیدا میکنه

وقتی میخواین مدیتیشن کنید ، در ذهنتون تصور کنید که بالای یک بلندی مثل تپه یا کوه هستین و دارید افکار خودتون رواز دور دست میبینید که مانند ابر از سطح زمین عبور میکنن
    ستایش هورمزد.

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از محمد زندی عزیز تشکر کرده اند:

davood60 آواتار ها
    3,511 بار در 430 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 21 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    با سلام و عرض ادب خدمت استاد گرامی و بقیه عزیزان
    یک مشکل بزرگ روانشانسی برای من وجود داره ممنون میشم راهنماییم کنید

من با این ذهنیت کار میکنم که اصل پولی که میزارم تو مارکت ، وقتی که سود کردم و حسابم مثلا دو برابر شد ، اصل پول رو بکشم بیرون و بعد با سودم ادامه بدم که از نظر روانی راحت تر بتونم ادامه بدم
    حتی اصل پول رو هم سریع به ریال تبدیل میکنم که دیگه نتونم از کیف پول دلاری دوباره به اکانتم منتقل کنم

بعد از چند سال ضررده بودن تو مارکت ، همین سیستم رو پیش گرفتم و تقریبا میشه گفت موفق بودم
    یا حداقل این بود که دیگه مثل قبل ضررهای سنگین نمیکردم و میتونستم لاقل بخشی از حساب رو برداشت بزنم
    این موضوع کمی تا نسبتی حس بی تفاوتی در من ایجاد میکرد.

بارها و بارها حساب های کوچک مثلا 50 و 100 دلاری رو شارژ کردم و بعد یکی دو هفته با دوبرابر شدن حساب اصل پول رو کشیدم بیرون
    ولی مشکلی که دارم اینه وقتی پولم رو میکشم بیرون دیگه اون ذهنیت اولیه رو ندارم و تا حدودی بی تفاوت میشم به بالانسم
    و نجواهای ذهنی میاد سراغم که اون دیگه سود پولته و اگه از دستش بدی ضرری نمیکنی
    همین بی تفاوتی باعث میشه که اصول اولیه که به سختی و با استرس رعایت میکردم کنار بزارم و مثلا حجم رو بالا ببرم یا جاهایی وارد بشم که نباید میشدم
    و نتیجه همه بلا استثنا این بوده که حساب از دست رفته و من فقط تونستم اصل پولم رو بکشم بیرون

این اواخر 2 تا پراپ تونستم پاس کنم و با رعایت اصول مدیریت سرمایه شخصی 5 مرحله چالش رو به خوبی پاس کنم
    ولی با اولین برداشت که سودش حدود 6 تا 7 برابر پول اولیه بود که گذاشته بودم ، بازم حس بی تفاوتی ایجاد شد و حجمهای کشنده زدم و تو 1 هفته دراودان روزانه 5 درصد خوردم و حسابها نابود شد
    حسابی که میتونست مثل مرغ تخم طلا باشه !
    البته حساب پراپ هم بگم که از نظر ذهنی راحت تر کار میکردم و چون مارجینم به حد کافی بود و سودی هم که میکردم با توجه به درصد بالانس عدد قابل توجهی بود خیلی خوشایند بود
    ولی خوب دیگه بازم همون نجوای ذهنی میگفت اگه از دستش بدی فقط مثلا 60 دلار از دست دادی و نه حساب 5000 دلاری !

حس میکنم که مسئله روانشناسی هست و تکنیکال زیاد نقشی نداره تو این قضیه
    چون تریدهایی که میزنم و حساب رشد میکنه زیاد بخوای موشکافانه بهش توجه کنی ممکنه خیلی طبق اصول نباشن
    ولی با رعایت مدیریت سرمایه و حجم میتونم حساب رو رشد بدم

بخاطر این قضیه اذیت میشم و نمیدونم چطوری مشکل رو حل کنم
    از استاد عزیز و بقیه دوستان عزیز ممنون میشم در این مورد کمک کنند. @amino

12. یک کاربر برای این پست سودمند از davood60 عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 555 از 555 نخستنخست ... 55455505545553554555

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 60 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 60 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع