صفحه 450 از 556 نخستنخست ... 350400440448449450451452460500550 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,491 به 4,500 از 5551

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,835 بار در 1,160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab0905 نمایش پست ها
    سلام دوست من
    بسیار هم عالی و ممنون از وقتی که بابت این پست ارزشمند گذاشتید.
    راجع به موضوعی میخوام باهاتون صحبت کنم،و همین موضوع باعث شد پیام شمارو ریپلای کنم.
    خیلی جالبه،من همین چند روز پیش داشتم به همین موضوع فکر میکردم(پ.ن:من این کتاب رو نخوندم هنوز).
    تو کتاب**هایی که خوندیم همش از تفکر و ذهن و بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست حرف بود.میشنیدم اما بدرستی عمل نمیکردم.(البته الان هم فقط فهمیدم وگرنه اا مرحله عمل خیلی راهه).
    به این نتیجه رسیدم که زشتی ، از زشتی و زیبایی از زیبایی میاد، باقی خصایص اخلاقی هم به همین صورت،هر چیزی که در ذهن پرورش پیدا کنه،میشه خروجی کارخانه ، میشه رفتار و کردار و... پر حرفی نکنم در حضور عزیزانی که استاد هستن در این موارد.
    خلاصه که به این موضوع رسیدم :
    با تصویر جایی که دوست دارم،هر چیزی ها،هر چی که دوست دارم رو بهش فکر کنم
    به جای چی؟
    به جای همون چیزایی که تا الان فکر میکردم و شدم شهابی که الان هستم،باید بهتر بشم.هر چی که هست بهترین رو میخوام.
    نمیدونم چطور بیان کنم که بهترین باشه، تنها امیدم این هست به دل دوستان عزیزم بشینه و ادامه بدیم...
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم....❤️
    عرض ادب و احترام
    جناب شهاب عزیز خیلی ممنون.
    بله،با شما موافق هستم.به قول استاد روی هر کدوم از ما یک ویندوز نصب شده و اگر خوب نباش،میتونیم عوضش کنیم.ولی با درک درست و کسب آگاهی و صد البته تلاش و پشتکار بسیار.
    موفق هستید.
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

2. 12 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    21,256 بار در 1,599 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    کشتی ها به خاطر اینکه اطرافشون آب هست غرق نمیشن
    کشتی ها غرق میشن چون که آب به داخلشون نفوذ میکنه
    اجازه ندید اتفاقایی که اطرافتون اتفاق میافته روتون تاثیر بزاره و شمارو پایین بکشه
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

4. 32 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,440 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 915 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    وقتی کاری را برای نخستین بار شروع میکنیم از نتیجه اش آنقدرها اطلاعی نداریم،علتش این است که موفقیت را تجربه نکرده ایم.یاد گرفتن دوچرخه سواری، صحبت در حضور دیگران و انجام عمل جراحی از همین مقوله اند.

پس

اعتماد به نفس با تجربه کردن ((موفقیت)) ایجاد میشود

،،

در واقع باید گفت که موفقیت تولید موفقیت میکند

(سایکو سیبرنتیک)
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

6. 17 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,440 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 915 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mortezagh1366 نمایش پست ها
    سلام محسن عزیز
    این حرفهای نامفهوم و قلمبه سلمبه ای که جای روانشناسی به خورد ملت میدن رو بریز دور. روانشناسی فارکس یعنی کنترل هیجانات(ترس خشم استرس طمع اضطراب و ...)
    این هیجانات رو چطوری میتونی کنترل کنی؟ با دو چیز 1. مهارت 2.تجربه
    مهارت با اموزش به دست میاد و تجربه با تکرار.
    اموزشها رو کامل طبق نقشه راه بیا جلو. سیستمت رو انتخاب کن. چک لیستت رو روی کاغذ بنویس و دونه دونه صبر کن تا تیک بخوره. مدیریت سرمایه رو حتما بیار تو چک لیستت. قبل از اینکه پوزیشن رو باز کنی نقطه ورود و حد و سود و ضررت رو مشخص کن. میزان درگیری بالانس و لاتیج رو مشخص کن. تا میتونی ماشینی ترید کن.
    پونصد دلار رو دیگه ترید نکن. یه حساب دمو باز کن با همون مبلغ. اینقدر ترید بزن که به یقین برسی. دیگه نه ترس داشته باشی نه طمع نه استرس. این رو بصورت تجربی بهت میگم اگر این مشکل رو نتونی تو دمو حل کنی تا چند سال درگیرش میشی تو ریل. با پول واقعی نمیشه تمرین کرد.
    (چون همشهری هستی خواستم کمکت کنم. اگرچه ما تا تجربه نکنیم پند نمیگیریم)
    چقدر فرمایشاتون عالی بود.قطعا تجربه پشت این نکات هست.
    اما به قول شما تاجربه نکنیم پند...
    ممنون مرتضی جان
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,835 بار در 1,160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب و احترام
    کتاب شفای زندگی
    فصل سوم:خود را یک کودک ببینید.
    اگر یک کودک سه ساله را وسط یک اتاق بگذاریم،بر سرش فریاد بکشیم،به او بگویم چقدر احمق است و هرگز نمی تواند هیچ کاری را به درستی انجام دهد،باید این کار را بکند,آن کار را نه،و بگوییم ببین چ گندی زدی،چند بار هم او را کتک بزنیم،در نهایت با کودکی وحشت زده روبرو خواهیم شد که مظلومانه در گوشه ای نشته و اشک می*ریزد،و ما هرگز به توانایی های واقعی او پی نخواهیم برد...
    اگر به همان کودک بگوییم چقدر دوستش داریم،چقدر به او اهمیت می*دهیم، قیافه اش را دوست داریم و عاشق زیرکی و هوشمندی او هستیم،از نحوه انجام دادن کارها توسط او خوشمان می*آید و از نظرمان اشکالی ندارد که در حین یادگیری اشتباه کند و اینکه همیشه و در هر صورتی هوایش را داریم، آنگاه توانایی واقعی کودک ما را متحیر خواهد کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    هر کدام از ما کودکی سه ساله درون خود داریم و اغلب اوقات سرش فریاد می*کشیم.سپس متحیر می*شویم که چرا زندگیمان سر و سامان نمی گیرد.
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

10. 15 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

Yoshita آواتار ها
    9,099 بار در 544 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen3368 نمایش پست ها
    باسلام دوستان.خواهشا کمک کنید
    .
    من دارم حساب ریل رو کار میکنم.از سال ۹۸دارم آموزش میبینم.دو تا حساب ریل رو کال کردم فقط و فقط به خاطر روانشناسی .الآنم حساب ۱۵۰۰ تایی شده ۵۰۰.من از ۱۵۰۰ به ۱۸۰۰رسیدم با مدیریت سرمایه ۳درصد.ببینید دوستان پوزیشن های من بیشترش حدود ۲۰ تا ۴۰ پیپ تو سود می*ره.خب به دلیل مدیریت سرمایه ۳درصد حدود ۳۰دلار یا ۴۰دلار میشه.حدود ۱دهم پوزیشن میزدم.اما چندتا پوزیشن که باهم تو یک روز رفت تو ضرر و اعصاب منو بهم ریخت کاراشتباه رو انجام دادم و تلافی کردم.نتیجش این شد بالانس رسید به ۷۰۰تا. باز با مدیریت سرمایه ۳درصد شروع کردم ۴ روز هر روز 30پیپ می*گرفتم. میشد حدود ۲۰دلار.۷۰۰تا شد ۷۸۰تا.اما امروز باز ۲تا پوزیشن باهم رفت تو ضرر خواستم تلافی کنم بالانس رسید به 5۰۰تا.

حالم خیلی بده.میدونید چرا.چون من میتونم از بازار سود بگیرم اونم ۳۰پیپ و۴۰پیپ.اما باحجم کم.
    اما میخام جبران کنم حجم بالا میزنم و حساب می*ره پایین تر.
    اگه اون پوزیشن های قبلی رو یک لات میزدم الان بالانسم حدود ۴۰۰۰تا بود.چکار کنم واقعا.من که میتونم حدود ۳۰پیپ تو هر معامله ای که می*ره تو سود بگیرم .چرا اینجوری میشه.
    به نظرتون من روی یک لات بزنم؟؟یا همون ۱دهم و ۲دهم.
    خواهشاً هرکی می*تونه تجربه داره جواب بده.موندم واقعا
    اگه آقای امینو این پیامو میبینن همچنین دوستان با تجربه خواهشاً بگید چکار کنم.
    #amino
    سلام و درود
    من نظر خودم رو میگم امیدوارم مفید باشه
    اولین پیشنهادی که دارم اینه که 500 دلار رو برداشت بزنید شما امادگی لازم برای حساب ریل چه ذهنی چه مدیریت سرمایه و احتمالا تکنیکال رو ندارید( اگر این مورد رو رعایت نکنید حسابتون رو به زودی کال میکنید)
    دومین پیشنهاد یک هفته به خودتون استراحت بدید و کلا ذهنتون رو در گیر این موارد نکنید تا آرامش ذهنی داشته باشید تا بتونید درست تصمیم بگیرید و شرایطی که الان دارید رو بپذیرید ، من هم در چنین شرایطی بودم وشما دیگه نمیتونید به گذشته برگردید و باید اینو بپذیرید و به فکر جبران و... نباشید، راه منطقی و احساسی عمل نکردن اینکه ، شرایطی که دارید هر طوری که هست رو بپذیرید و به دنبال بهبود شرایط باشید مطمعا باشید با انتقام گرفتن از بازار و احساسی عمل کردن شرایط رو هر لحظه برای خودتون سخت تر میکنید (پیشنهاد دارم مدیتیشن رو به برنامه روزانتون اضاف کنید تا زمانی که آرامش نداشته باشید و بخواید با حس خشم و انتقام و... ترید کنید نتیجه مطلوب نخواهد بود )
    بعد از این که شرایطی که دارید رو پذیرفتید راهکاری که پیشنهاد میدم اینه که یک حساب دمو باز کنید (هم زمان در بخش مقالات سایت روی روانشناسی هم کار کنید ، تنها با یک بال قادر به پرواز نیستید ) هر زمان تونستید حساب دمو رو به مدت سه ماه با چک لیست و با سود و ضرر ، سوده به پایان برسونید تازه به فکر باز کردن حساب ریل باشید
    در نهایت بدونید تا نظم نداشته باشید هیچ مرحله ای رو نمیتونید به درستی انجام بدید چه مدیریت سرمایه چه پایبندی با اون چه چک لیست و ... و نتونید روی ذهن خودتون کنترل داشته باشید ، مدیریت سرمایه رو به درستی انجام ندید ، چک لیست نداشته باشید ، هدف بلند مدت نداشته باشید و با یک ترید اشتباه کنترل ذهنتون رو از دست بدید و به فکر جبران و انتقام و دید کوتاه مدت به نتیجه رسیدن و دور زدن فرایند یادگیری باشید نتیجه ای جز ضرر نخواهید داشت (چندین سال با تمرین اصولی زمان نیاز داره )
    احساسات نقش مهمی در روند تصمیم گیری ایفا می کنند. زیرا قوه احساس،انتخابی است.اگر احساس عصبانیت کنید،عوامل جزئی و کم اهمیت نیز شما را خشمگین میکنند اگر وحشت زده باشید،کوچکترین صدا نیز شما را می ترساند اگراحساس شادمانی کنید حتی رویدادهای معمولی خنده را بر لبان شما ظاهر می سازد .

12. 11 کاربر برای این پست سودمند از Yoshita عزیز تشکر کرده اند:

1,259 بار در 220 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Davood36 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

موضوعی که میخوام در موردش بنویسم وسواس ذهنی در مورد میزان دقت سیستم ترید هست و اینکه آیا این وسواس واقعی و درست و لازم هست و یا نه. در ابتدا به طرح مسئله و مشکل میپردازم و در انتها راه حلی که به ذهنم میرسه رو بیان میکنم.

به نظرم تریدرهای ایرانی یا اغلب کسانی که چندین سال هست مشغول به یادگیری هستند وسواس خاصی در مورد بالابردن دقت سیستم تریدشون دارند, چیزی که لااقل بنده در فروم های خارجی یا در سایت های خارجی این موضوع رو ندیدم و یا اینکه وسواس ذهنی به این مقدار بالا نیست. اکثر تریدرهای خارجی خوب اصلا به دقت بالای 80% فکر نمیکنن, و شاید هم ازش فراری هم باشند ولی نمیدونم این موضوع از کجا در ذهن و فکر ما تریدرهای ایرانی اومده که اگر سیستم 100 درصدی نباشه یعنی دیگه به درد نمیخوره, یعنی شاید دقت 95 درصدی رو هم قبول نداشته باشیم.

به همین علت اسمش رو گذاشتم وسواس ذهنی و در این مورد توضیح میدم و در انتها راه حلی که به ذهنم میرسه رو بیان میکنم. برای مثال این مطلب رو عرض کنم که خدابیامرز گن طبق آماری که ازش هست دقت سیستمش 92% بوده. سی سال شبانه روزی در حال بررسی و تحقیق بوده و یک تیم هم کنارش بودن و نتیجه شده 92%.... بعد ایا واقعا میشه بعد از شش ماه یا یک سال تمرین وقتی یک سیستم با دقت 80 یا 90 درصدی داریم طوری در موردش صحبت میکنیم که انگار هیچ ارزشی نداره و یا اینکه دچار این وسواس ذهنی بشیم که فقط با سیستم صد درصدی میشه کسب درآمد کرد؟

این وسواس ذهنی خیلی شبیه به شش مرحله ای هست که در پست قبلی نوشته بودم. مقایسه خودمون با تریدری که حسابش رو 120 برابر کرده وقتی خودمون هنوز در مرحله صفر یا یک از شش مرحله هستیم. و همینطور در مورد دقت بالای سیستم, در ابتدای کار فقط دقت 100 درصد برای ما قابل قبول هست.

لااقل برای خود من اینطور بوده و برای چندین سال دچار این وسواس ذهنی بودم. وقتی ذهن دچار این نوع از وسواس اشتباه بشه به راحتی نمیتونه ازش بیاد بیرون. اکثر تریدرهای خوب دنیا و کسانی که واقعا از این مارکت پول درمیارن دقت سیستم پایینی دارند. مثلا نمونه اش کریس کاپره که دقت سیستمش در سال قبل 63 درصد بوده و حدودای 72 درصد رشد اکانت داشته. 72 درصد چند صد میلیون دلار یا ملیارد (که البته خودش همیشه میگه به شماها ربطی نداره من چقدر پول درمیارم که راستم میگه بنده خدا و منم باهاش موافقم). واقعا یک بررسی کنید ببینید تریدرهای خوب دنیا که دارن میلیون دلار درآمد کسب میکنند چه میزان دقتی داره سیستمشون؟ بعد از بررسی این موضوع یکبار رو راست با خودمون بررسی کنیم که آیا واقعا مشکل من به عنوان تریدر دقت سیستم هست؟ اگر هست پس چطور اونها به همچنین موفقیتی با درصدهای پایین رسیدن یا همین بنده خدا که سیستمش رو 120 برابر کرده بود دقت سیستمش 77 درصد بوده. سوال کنیم از خودمون چطور میشه و مشکل کجاست؟ واقعا باید جوابی باشه برای این موضوع و یا اینکه ما دچار وسواس ذهنی در مورد افزایش دقت سیستم شدیم و حواسمون نیست.

در مورد اینکه آیا میشه به دقت سیستم صدردصد رسید و آیا صد درصد داریم. نظر بنده و جواب بنده بله هست و جناب امینو هم بارها اثبات کردن و واقعا هم صد در صد وجود داره ولی باز این موضوع برمیگرده به اینکه ما در چه مرحله ای هستیم و صد در صد کجاست. مثل زمانی که فردی هنوز در دمو هم به تداوم شش ماهه یا یک ساله اولیه نرسیده ولی به فکر چندین برابر کردن اکانت هست. در اینجا هم تریدری که نتونه با سیستمی با دقت 80 یا 90 درصد کار کنه و پول خوب دربیاره, سیستم صددرصد هم بهش بدین اکانت رو بعد از مدتی کال میکنه. میدونم احتمالا میگید مگر میشه سیستم صد در صدی رو کال کرد. جواب این هست , بله مثل آب خوردن و اتفاقا سیستم صد درصدی خیلی راحتتر کال میشه. بگذریم ....

حالا اگر بخواهیم صبر کنیم تا به یک سیستم صد درصدی برسیم و بعد پله های موفقیت مالی رو طی کنیم که به نظرم این قضیه تبدیل میشه به وسواس ذهنی و بیشتر ما رو از هدفمون (کسب درآمد) دور میکنه و واقعا هم معلوم نیست ما بتونیم در نهایت برسیم بهش یا نه.

اگر سیستمی دارید که درصد موفقیت خوبی داره بین 70 تا 80 راه حل به این صورت هست که :

روی این سیستم سه تا چیز رو خیلی خوب باید متوجه بشیم 1- چه زمانی سیگنال سیستم ما نقض میشه و در کجا میتونیم با کمترین میزان ضرر پوزیشن رو ببندیم و از پوزیشن خارج بشیم و 2- اینکه کجا میتونیم پوزیشن سودده رو باز نگه داریم برای کسب سود بیشتر (مثلا ریسک فری کنیم یا استاپ رو روی سود قرار بدیم) 3- زمانی که پوزیشن اول در سود هست , کجا و در چه زمانی میتونیم پوزیشن دوم رو باز کنیم. دقت کنید زمانی که پوزیشن اول در سود هست و نه زمانی که پوزیشن اول در ضرر هست. این سه تا راهکار برای موفقیت با سیستمی هست که دقت پایین داره. البته 70 تا 80 درصد میزان دقت پایین نیست ولی خب در ذهن اکثریت ما به این صورت هست. پس با درک و مهارت روی این سه مورد میشه از یک سیستم با میزان دقت پایین (70-80 درصد) خیلی بهتر از یک سیستم با دقت بالای 90 درصد نتیجه گرفت.

امیدوارم هیچوقت دچار این وسواس ذهنی نشیم و بتونیم واقعیت رو ببینیم و در نتیجه بتونیم از این بازار کسب سود خوبی داشته باشیم.

موضوعی که در مورد خودم متوجه شدم این هست که هر دو سه ماه یک بار سر و کلم پیدا میشه و چند پست پشت سر هم میذارم و باز میرم تا نوبت بعدی , این رو گفتم که خیالتون راحت باشه زیاد پست نمیزنم و این احتمالا آخرین باشه.

دوست داشتم مطلب بالا رو اینجا بنویسم چون هم بخش عمومی فروم هست و هم اینکه در مورد مسئله ذهنی و روانشناسی هست. اغلب پست هایی که میزنم بر اساس تجربه و یا بررسی مسائل ذهن خودم به عنوان تریدر هست و در نتیجه چندین ماه فکر کردن و بررسی هست و هدفم این هست که نتایجی که بدست آوردم رو به اشتراک بذارم تا شاید برای دوستان هم مفید باشه. امیدوارم این طور باشه.

موفق باشید
    منم میگم به سادگی از این پست نگذرید آقا داود یکی از بهترین هاست.

14. 14 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,929 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام و وقت بخیر دوستان
    امیدوارم حالتون عالی باشه

فقط* خواستم بگم به جای تکرار کردن اشتباهات قبلی سعی کنید دیدگاه جدیدی از دوره و مخصوصا دوره پرایس استاد و منطقه اول همیلتون بگیرید

من بعد ۲ سال کار روی مناطق اول همیلتون و رسیدن به نکات ریز و درشت آن و بستن چک لیست مکتوب برای آن ؛ فهمیدم ۳ الی ۵ درصد تریدرهای موفق مناطقی رو میگیرن که ...... (شرمنده نمیتونم بگم)
    فقط میتونم بگم دیدگاهتونو عوض کنید رو دوره اگر نتیجه نمیگیرید و به یه شکل دیگه تمرین کنید و ببینید
    تا چند هفته پیش به وین ریت ۱۰۰ اعتقادی نداشتم ولی خدارو هزاران مرتبه شکر که میتونه صورت دیگر آن ناخودآگاه باشه ؛ وین ریت ۱۰۰ درصد برای من نمایان شد در عین تعجب
    انشالله در نزدیک ترین زمان برداشت های اکانت های پراپم رو قرار میدم

تلاش کنید تا در نهایت طلاش کنید
    هدفمند کار کنید و سعی کنید جزو ۹۵ درصد نباشید ؛ این مارکت برای افراد زرنگ هست و این برام ثابت شده ؛ ممکنه به مشام بعضی دوستان خوش نیاد ولی متاسفانه یا خوشبختانه ساختار این مارکت هست
    امیدوارم راه روشنایی براتون نورانی بشه
    در بهترین زمان خودش ؛ استیمنت هم قرار میدم چه ریل چه دمو _ اندکی فقط صبر

خیلی ممنونم از وجودتون استاد امینو (اولین چرخه ها اصلی ترین و مطمئن ترین چرخه ها ) @amino
    پ.ن : ریسک به ریوارد ۱ به ۵ تا ۲۰ رو هم در زمان خودش که برسه نشون میدم که بدونید کاش میتوانستید از امینو استفاده کنید ؛ این نور روشنایی که برای تریدهای ایرانی آفریده شد ولی قدر ندونستند
    ویرایش توسط Erfanalk : 08-13-2023 در ساعت 09:14

16. 26 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,591 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    چرخه آگاهی عادات
    چرخه های عادات شما باعث رشد شما می شود و هدف آن فقط رسیدن به آگاهی هست
    عاداتی که شما دارید یا به اختیار انتخاب میکنید یا به اجبار توسط محیط و...در شما نهادینه شده است
    وقتی چرخه ای از عادات ناکارآمد در شما باشد این چرخه اینقدر نتایج تکراری و حتی همراه با رنج در شما تکرار میکند که شما بپذیرد یا آن را میپذیرید و تغییر میکنید یا در درد و رنج آن چرخه می مانید تا آگاه شوید و تغییر کنید یا همیشه با خودتان نگه میدارید
    این چرخه ها در تمام رفتار هایتان می توانید مشاهده کنید
    وقتی قبول نکنیم صبر جز اصل قوی ای از زندگی است و بخواهیم با عجله حرکت کنیم در این چرخه گیر میکنیم و همش به ابتدای کار می رسیم
    برای مثال : وقتی میخواهم سریع حساب خود را رشد دهیم (مثلا روزی 20 تا 100 درصد ) حساب را رشد می دهیم و مثل بازی مار و پله گزیده می شویم و به ابتدای دم مار می رسیم و هر بار دقیقا روی سر مار قرار میگیریم وقتی شما یاد بگیرید 3 درصد سود بگرید وقتی تمام چالش های ذهنی و تمام لذت های و رنج ها را طی کردید و به نقطه ی راحتی رسیدید آنجا می توانید هدف کل هفته را در یک روز بگیرید و اینجاست که دقیقا در ابتدای نردبان قرار میگیرد و خودتان شگفت زده خواهید شد
    حاظرید صبر کنید و سیر تکاملی را طی کنید یا هر بار به اول چرخه برگردید
    حاظرید طبق چرخه ی صحیح متود آموزشی جلو برید یا هر بار گزیده شوید
    وقتی چندین بار چرخه ی درد و رنج در شما ایجاد شود از این شغل زده می شوید و برای مدتی از آن دوری میکنید
    پس موقع آن رسیده که با تمام چرخه های زندگیتان با آگاهی عمل کنید و با آن نجنگید و تسیلم و پذیرای آن باشید
    ویرایش توسط hamidrezaa : 08-13-2023 در ساعت 12:45
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

18. 23 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,929 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه

یک سوال داشتم از خانم های آکادمی که میخوام واقعا صادقانه جواب بدین و این رو بست میدم به یه مبحث بزرگ روانشناسی

_ زمانی که شما عزیزان اس ال میخورین ؛ آیا حس شکست و افسردگی و حس انتقام در شما فوران میکنید یا نه؟
    یکم فکر کنید و بعد جواب بدین چون میخوام با یک بحث علمی و ریشه ای از تفاوت ژن های مردانه و زنانه در زمان قدیم پیوست بزنم به زمان حال در سال ۲۰۲۳
    و اینکه چرا استاد در رادیوتیوب ها با روانشناسی زنان زیاد کار نمیکند ولی مردان رو میزاره جلوش نصحیت میکند و پوستشونو میکنه
    انشالله شرکت کنن اکثریت سرکار خانوم ها

پ.ن: اگه امکانش باشه لطفا رنج سنتیتونو هم بگید
    مطمئنم موفق هستید
    ویرایش توسط Erfanalk : 08-14-2023 در ساعت 23:39

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 56 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 56 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع