صفحه 441 از 556 نخستنخست ... 341391431439440441442443451491541 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,401 به 4,410 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Armingpr آواتار ها
    16,058 بار در 2,031 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 255 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    قدرت شروع ناقص
    وقتی هدفی داشته باشید خواه راه اندازی کسب وکار باشد خواه داشتن رژیم غذایی سالم یا سفر به دور دنیا یافتن کسی که قبلاً به آن هدف دست یافته باشد و مهندسی معکوس راهبرد او کار ساده ای است این کارگاهی بسیار مفید است. استفاده از تجارب افراد موفق راهی عالی برای تسریع فرایند یادگیری شماست ولی به همین اندازه نیز مهم است که بدانید سیستمها عادتها و راهبردهای امروز افراد موفق احتمالا همانهایی نیست که در شروع مسیرشان از آن استفاده کرده اند. چیزی که امروز برای آنها بهینه است لزوماً همان چیزی نیست که شما هم برای شروع به آن نیاز دارید بین این دو تفاوت وجود دارد.
    بگذارید دقیق تر توضیح دهم.
    چه چیزی بهینه و چه چیزی لازم است؟
    "اگر از خودتان بیشتر توقع داشته باشید به سختی میتوانید شروع کنید" سـث گدین
    یادگیری از دیگران بسیار خوب است و خودم همیشه این کار را انجام میدهم ولی مقایسه ی جایگاه کنونی تان با یک شخص موفق ممکن است این احساس را در شما ایجاد کند که خیلی عقب هستید و منابع تان برای شروع کافی نیست. اگـر بـه شرایط بهینه ی امروز آنها نگاه کنید به سادگی میتوانید خود را متقاعد کنیــد کـه پیش از برداشتن اولین گام به سوی اهدافتان باید چیز جدیدی بخریــد یـا مـهـارت جدیدی یاد بگیرید و یا با اشخاص جدیدی ملاقات کنید معمولا هم این کار درست نیست چند مثال میزنم:
    سفر به دور دنیا هر وقت سفر میروم کوله گردهایی را میبینم که مبالغ زیادی برای خرید تجهیزات حرفه ای مثلاً کیفهای ضدباران لباسهای ضد رطوبت و کفش های آن چنانی صرف کرده اند من نمیگویم تجهیزات بی فایده است. تجهیزات عالی سفر را آسان تر میکند ولی ضروری نیست برای شروع دویدن به کفش چند میلیونی نیازی نیست برای خوردن غذاهای سالم به ظروف آشپزی گران قیمت نیازی نیست همین طور برای شروع سفر به کوله پشتی های آن چنانی نیازی نیست همه ی اینها ممکن است ایده ال باشند ولی در ابتدا به آنها نیاز نیست
    شروع کسب وکار: اگر کارآفرین هستید به سادگی میتوانید در بهینگی غرق شوید، خصوصاً وقتی در ابتدای مسیر قرار دارید به یاد دارم که هنگام طراحی اولین سایتم فکر میکردم بدون لوگوی شیک بعید است سایت موفقی داشته باشم. ناسلامتی آن موقع هر سایت معروفی یک لوگوی حرفه ای داشت. اما بعدا فهمیدم که اشتباه فکر میکرده ام. اکنون لوگوی سایتم فقط اسم من است و این مشهورترین سایتی است که ساخته ام.
    تغذیه ی سالم: شاید رژیم غذایی سالم مستلزم خرید سبزیهای ارگانیک گوشت گاوی که فقط از چمن تغذیه کرده یا پیروی از بعضی راهبردهای تغذیه سالم باشد. اما وقتی کل چیزی که میخواهید یک قدم پیشرفت است، چرا خودتان را با جزئیات درگیر میکنید؟ از گامهای کوچک آغاز کنید. مثلاً این هفته تصمیم بگیرید فقط یک سبزی بخورید حالا میخواهد ارگانیک باشد میخواهد نباشد. بعداً کلی وقت برای بهینه سازی وجود دارد.
    پرهیز از بهینه سازی
    همین که فکر کنید باید بیشتر یاد بگیرید» یا «قبل از شروع همه چیز را ردیف کنید» اغلب ممکن است مانع بزرگی شود و شما را از انجام کارهای واقعاً مهـم بازدارد
    -ممکن است از بازی گلفتان راضی نباشید و دلیلش را گردن باشگاهی بیندازید که در آن تمرین میکنید ولی حقیقت این است که شما فقط به دو سال تمرین نیاز دارید.
    - ممکن است این طور استدلال کنید که بدون کوله پشتی خوب نمی توانید راحت به سفر بروید ولی حقیقت این است که با همان چیزهای دم دستی هم میتوانید راحت سفر کنید
    -ممکن است دلیل موفقیت راهنمای کسب و کارتان را استفاده ی او از فلان نرم افزار بدانید، ولی احتمالاً او در شروع کارش از آن برنامه استفاده نکرده است.
    وسواس دربارهی بهترین ،راهبرد بهترین رژیم غذایی و بهترین باشگاه گلف گاهی راهی زیرکانه برای فرار از انجام کارهای سخت است .
    یک درصد پیشرفت مرا در شادی غرق میکند عادتهای کوچک مرا شیفته خوانندههای وفادار سایت میدانند که من به بهبود و بهینه سازی بسیار اعتقاد دارم می.کنند استمرار بسیار زیاد قلبم را به تپش میاندازد ولی اجازه ندهید رؤیای بهینگی و ایده ال گرایی شما مانع برداشتن اولین گام شود.
    شروع ناقص را همیشه میتوان بهبود ،داد اما وسواس داشتن درباره ی بهترین یا کاملترین برنامه هرگز به خودی خود شما را به جایی نمی رساند
    "قدرت شروع ناقص"
    پس تورا هر غم که پیش آید ز درد <<<>>>برکسی تهمت منه بر خویش گرد

2. 13 کاربر برای این پست سودمند از Armingpr عزیز تشکر کرده اند:

zamani_m آواتار ها
    2,801 بار در 258 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    دست یابی به تعادل در معامله گری

کتاب: معامله گر برتر، ون تارپ
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    ویرایش توسط zamani_m : 07-23-2023 در ساعت 21:38

.The time you start to "SEE" then you will have no more questions

4. 16 کاربر برای این پست سودمند از zamani_m عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,441 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 915 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام به دوستان عزیزم،شما دوستان استاد من هستید.در این متن چند کلامی رو با خودم صحبت کردم،بر این شدم که با شما هم به اشتراک بزارم شاید یادآوری بشه واستون:

پ.ن:
    عرض ادب مجدد خدمت دوستان عزیزم ، میخوام درکی که تو این 41 روز تمرین پترن استاندارد+روزی که تو این انجمن ثبت نام کردم رو باهاتون به اشترا ک بزارم.طبق بررسی ها و مشاهدات انجام شده از اولین روز تمرینم تا الان داره یه سری پازل توی ذهنم تشکیل میشه،این پازل بوسیله تمرین ، زمان و تقویت ناخودآگاه با تمرین اصولی و خودآگاه در حال شکل گرفتن هست.خب نمیدونم برای شما هم همینطور بوده یا نه،اما روزهایی بود که در اوایل تمرینم با آبجکشن های تمرینی زیادی مواجه میشدم،ولی با موندن تو مسیر حل میشد واسم،چطور؟با تمرین و حضور دوستان عزیزی که در این پایین منشن میشن.نکته قابل توجه اینه،:،الان که دارم به این گره های تمرینی فکر میکنم میبینم که چقدر به موقع و عالی رفع شدن،و چقدر هم آسون بودن و من فقط هنوز آماده دریافتش نبودم و بموقع و در زمان خودش اومد و در اختیار من قرار گرفت.قطعا در روزهای پیش رو هم قراره این گره ها واسم پیش بیاد و میدونم که هیچوقت قرار نیست این گره ها تموم بشن پس این پیام رو برای خودم ، جهت یاداروی نوشتم.توی دفترم که اصلاح مسیر هام رو مینویسم، از یه جمله برای سرفصل هام استفاده میکنم:یادداشی برای آینده شهاب؛و بعد موضوعی رو مینویسم که الان نه،اما در آینده قطعا به کمک من میاد.پس این نوشته باشه واسه وقتی که،روزها مثل الان بر وفق مرادم نیست. : )
    اگر طبق حرفام بخوام مثالی بزنم ، مثلا همین تمریناتی که دارم انجام میدم،خب قطعا من در روزهای ابتدایی تو های و لو کلی مشکل داشتم اما درست شد،تو سایدها اما درست شد،تو خط روند اما درست شد،تو تک تک فایلها اما همممممشون درست شدن، پس از این به بعدش هم قراره درست بشه.
    اینا شاید خیلی موضوعات ساده ای باشن و درست شدنشون کاملا ملموس و معلوم باشه،همه اینو میدونم،و نکته قابل توجه اون هم همینِ،اینکه میدونیم،باور داریم که اینا آسونن و درست شدنشون برای ما امکان پذیرِ پس در موارد دیگه هم نیاز به ایمان هست ، ایمان به درست شدن،ایمان به موندن تو مسیر و اتفاق افتادن به موقعِ موضوع مد نظر ، اگر همونطور که به این موارد به ظاهر ساده،ایمان یادگیری داشته باشم،قطعا در موارد پیش رو هم میتونم این ایمان رو بکار بگیرم ، قطعا میتونم تصویری که برای این موارد بکار گرفتم رو بکار بگیرم،و قطعا میتونم...
    همه عرایضم رو به خود ربط دادم و از واژه جمع استفاده نکردم،چون اول به خودم میگم بعدش...
    اما دوستان عزیزم،از نظر من قسمت عمده مسیر یادگیری و موفقیت ما میتونه همین باشه،تخیل،ایمان،جشن های پیاپی از پیروزی با فاصله های زمانی زیاد یا کم.همین الان هم همه ما پیروزیم،تا وقتی که داریم ادامه میدیم پیروزیم...

مربوط به پستم:

https://forum.academywave.com/showth...l=1#post445347
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

6. 10 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,687 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

ایمان = امید = باور = من

نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها

چندتا نکته هم اضافه میکنم.
    به نظرتون برای برنامه ریزی ذهنتون مهم چی هست؟ خواسته اتون یا ناخواسته اتون؟
    حتما بهش فکر کنید.
    سلام دوستان
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    این متن زیر و در جواب یکی از دوستان که نا امید بودن و بهم پیام داده بودن نوشتم. دیدم در راستا نوشته ها قبلی هست گفتم باهاتون به اشتراک بزارم و امیدوارم بهتون کمک کنه.
    در صورتی که مقاله های قبلی و مطالعه نکردید روی نقل قول همین پست کلیک کنید و ببینید.

سلام دوست عزیز
    مهم شما هستید که انتخاب میکنید چی درست هست یا غلط. شما انتخاب میکنید که چه جاهایی ببینید و چه نشونه هایی به عنوان درست و غلط ببینید. دنیا دوقطبی هست. یعنی هرچیزی و شما بگید خوبه میشه جوری بهش نگاه کرد که بگید بد هم هست. پس نوع نگاه شما مهمه. مثلا آب خوبه و حیاتی ولی من میگم آب خوبه ولی شما آب زیاد بخوری میمیری. آیا این دلیل میتونه غلط باشه که آب بده؟ نه. حالا برای همین آب ۱۰۰۰تا دلیل دیگه بیار که بده. به مرور از آب دور میشی.
    برعکس همین هم میشه توی خوبش. برای هرچی نشونه های مثبت بیاری باورت نسبت به اون موضوع قوی میشه. این قدرت ذهن ماست.
    برید تو یوتیوب سرچ کنید ببینید چقدر میلیونر و بیلیونر تریدر داریم.
    اگر کسی واقعا بخواد حالش خوب کنه میره راهش پیدا میکنه که حالش خوب بشه. اگر نه میخواد ثابت کنه که نمیشه و با حال بد انرژی میگیره خب همون و انجام میده و دنیا میبره زیر سوال.
    بهتون رک میگم برای اینکه بیشتر ازین اذیت نشید. یا روی باورهاتون کار کنید و شخصیتتون تغییر بدید و روی روانشناسیتون وقت بزارید یا بیخیال کلا کارهایی بشید که نیاز هست خودتون در رده های خیییلی بالا و موفقش کار کنید.

بازم بهتون راهنمایی های قبلی میکنم. روی عزت نفستون کار کنید. از جاهایی که بهتون انرژی منفی میدن دوری کنید و یک مدت کلا سمت موضوع بازارهای مالی هم نیاید تا آروم بشید.

شاد و پر از انرژی های مثبت باشید.
    ویرایش توسط Soroosham : 10-03-2023 در ساعت 18:32
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

8. 24 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,459 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر
    باور دارم که عالی هستید
    ببخشید که نقاشیم زیاد خوب نبود
    فقط خواستم بدونید که بیشتر و قبلتر از بخش مهارت (تکنیکال) ذهنیت هست که باید تغییر کنه و درست بشه تا موفقیت در مارکت رقم بخوره ، آگاه بودن باعث میشه که انرژی رو جای درست صرف کنیم و رشد کنیم و دیگران رو مقصر عدم موفقیت خودمون ندونیم
    ذهنیت ریشه درخته و مهارت تنه درخت و پول و ثروت میوه های اون هستند ، بدون ریشه هیچ تنه ای ساخته نمیشه حتی ساخته هم بشه بدرد نمیخوده
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

10. 20 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر
    باور دارم که عالی هستید
    ببخشید که نقاشیم زیاد خوب نبود
    فقط خواستم بدونید که بیشتر و قبلتر از بخش مهارت (تکنیکال) ذهنیت هست که باید تغییر کنه و درست بشه تا موفقیت در مارکت رقم بخوره ، آگاه بودن باعث میشه که انرژی رو جای درست صرف کنیم و رشد کنیم و دیگران رو مقصر عدم موفقیت خودمون ندونیم
    ذهنیت ریشه درخته و مهارت تنه درخت و پول و ثروت میوه های اون هستند ، بدون ریشه هیچ تنه ای ساخته نمیشه حتی ساخته هم بشه بدرد نمیخوده

آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
    یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم

(ذهن)

بیرون زِ تو نیست هرچه در عالم هست
    در خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی
    (ذهن)

ما
    ما یک

12. 9 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,591 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    شغل تریدری:
    برای تریدر شدن چه مسیری را باید طی کنیم ؟؟؟
    شخصی قرار هست ماهیگیر شود برای اینکار لازم هست تصمیم بگیرید در چه دریا یا دریاچه ای ماهی بگیرد یعنی انتخاب نوع بازار(فارکس یا بازار سهامی ارزدیجیتال و بورس)
    بعد از پیدا کردن مکانی که باید ماهیگیری کند سعی دارد ابزاری را برای صید ماهی پیدا کند مثل قایق و قلاب ماهیگری و.... یعنی انتخاب نوع ابزار معاملاتی
    این شخص سعی میکند با تهیه ی این وسایل بهترین ماهیگیر منطقه شود و بدون آگاهی از شناخت دریا و شناسایی وضعیت آب و هوا به دریا می رود تا ماهیگیری کند ساعت ها صبوری میکند و درابتدا در بهترین حالت اگر قایق را غرق نکند و وسایلش از دست نرود چیزی به دست نمی آورید (مثل وضعیت تمام افرادی که تازه وارد این بازار می شوند)
    این شخص چندین بار این مسیر را طی میکند و در آخر متوجه می شود که نیاز به یک فرد با تجربه دارد (استاد در بازار فارکس)
    استاد در ابتدا به شخص میگوید که شما با قلاب شروع کن و نیاز به تور نیست(گرفتن سود های بزرگ ) هدف استاد این هست که صبر و عادت های درست در شخص ایجاد کند شاگرد گوش نمیدهد و اینقدر به دریا می رود تا شکست میخورد
    استاد می گوید در ابتدا بهتر هست در کناررودخانه صید کنی (یعنی ترید در حساب دمو)
    بعد استاد در مورد ویژگی های دریا صحبت میکند که در ابتدا در چه دریایی شروع به صید کند (توصیه استاد eur/usd )
    بعد استاد در مورد نوع امواج و میزان حرکت صحبت میکند و می گوید درست هست که در آن مکان صید های عالی هست اما بهتر است در امواج کند تر و ارام صید کنید( یعنی در ابتدا روی GOLD و GBP و.. ترید نکنید ) صبر کنید آن خورشت سبزی جا بیفتد
    بعد استاد در مورد فصل های دریا که چه فصل هایی برای صید مناسب هست و چه فصل هایی نیست صحبت میکنند (چه زمانی ترید نکنیم مثل : انتخاب ریاست جمهوری و کریسمس)
    بعد استاد در مورد شرایط بد آب و هوایی دریا صحبت می کند که می گوید در سایت هواشناسی حتما چک کن (یعنی بررسی اخبار روزانه یا ماهیانه)
    بعد استاد در مورد اهمیت نظم وداشتن برنامه صحبت میکند و زمان ترید (نمیشه بدون برنامه به دل دریا زد و بدون هدف مشخصی صید کرد)
    در ابتدا شما قایق کوچکی دارید نمی توانید اهداف بزرگ تری انتخاب کنید صید زیاد باعث می شود قایقتان ظرفیت تحمل این وزن را نداشته باشد و غرق شوید( یعنی ظرفیت ذهنی و مالی خودتان)
    در موقع استفاده از ابزار استاد به شخص یاد می دهد در چه مکانی از چه ابزار هایی استفاده کند (یعنی وارد شدن به بخش ترید)
    بعد استاد در مورد چرخه ی موجودات دریا صحبت میکند که موجودات بزرگ موجودات کوچک را میخورند پس حواست جمع کن جایی که ماهیگری میکنی به بزرگ تر ها دقت کن که صید تو را شکار نکنند(یعنی بررسی از تایم بالا و اصالت منطقه)
    یعد استاد در مورد چرخه ی تخم ریزی ماهی ها و در چه فصل هایی صید فروان هست و در چه مکان ها هایی قطعا و صد درصد گونه خاصی برای صید وجود دارد یعنی (یعنی شناخت چرخه ها و قوانین ثابتی که تکرار می شوند )
    اگر یاد بگیریم تفکر فرآیند گرا داشته باشیم و صبور باشیم می توانیم ناخدای کشتی خود باشیم و با تور صید کنیم و چنان کشتی مجهزی داشته باشیم که در امواج بزرگ هم تحمل داشته باشد
    متوجه شدید که هم خودمان و هم ابزارمان به مرور برای صید بهتر شدند و ما محکوم به موفقیت خواهیم بود

14. 20 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,837 بار در 1,160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
    یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم

(ذهن)

بیرون زِ تو نیست هرچه در عالم هست
    در خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی
    (ذهن)

عرض ادب و احترام
    جناب علی عزیز و گرامی امیدوارم حالت خوب باش.
    منم با شما موافق هستم.و به نظرم به همین دلیل که استاد اینقدر در دوره ای فراکتالی در مورد ذهن صحبت میکنه.اینو من خودم با پوست و استخوان،در با بازار حس کردم و دیدم.و یکی از سخت ترین کارها همین کنترل ذهن،با این ادم های اطرافمون...
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

16. 10 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    21,256 بار در 1,599 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    اولین قدم برای یاد گرفتن شنا، نترسیدن از آب و رها شدن است.
    مربی همیشه می گوید: بپر، خودتو رها کن، زیر آب چشماتو باز کن، بعد خودت آروم آروم برمی گردی به سطح آب.
    شرط اول، همان دست و پا نزدن است.
    گاهی باید واقعاً بی خیال شد و رفت گوشه ای نشست. باید بی خیالِ دست و پا زدن شد.
    گاهی باید بگذاریم زندگی کارش را بکند. شاید بعدش آرام آرام برگشتیم به سطح آب... به زندگی..
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

18. 16 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr. & Mrs. hatami نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام
    جناب علی عزیز و گرامی امیدوارم حالت خوب باش.
    منم با شما موافق هستم.و به نظرم به همین دلیل که استاد اینقدر در دوره ای فراکتالی در مورد ذهن صحبت میکنه.اینو من خودم با پوست و استخوان،در با بازار حس کردم و دیدم.و یکی از سخت ترین کارها همین کنترل ذهن،با این ادم های اطرافمون...
    سلام و وقتتون بخیر بزرگ مرد موفق آکادمی جناب حاتمی گل
    باور دارم که عالی هستید
    مسئول 100% چیزهایی که میشنویم و میبینیم و میخونیم و... خودمون هستیم و اطرافیان هیچ تاثیری نمیتونند روی ما داشته باشند ، مگر خودمون خواسته باشیم و اجازش رو صادر کرده باشیم
    و من مسئولیت همشون رو بر عهده خودم گرفتم و من انتخاب میکنم که چه چیزی رو بشنوم و ببینیم و بخونم و در کل کنترل ذهن دست خودمه نه کنترل من دست ذهنم
    ما
    ما یک

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 47 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 47 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع