صفحه 268 از 555 نخستنخست ... 168218258266267268269270278318368 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,671 به 2,680 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

KingMilad آواتار ها
    21,251 بار در 1,599 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک

فایل کیفیت اصلی دوره آرزوی تو دستور توست کوین ترودو

سلام خدمت دوستان عزیزم و نیز استاد گرانقدرمون
    امیدوارم حال دلتون عالی باشه
    یکسالی میشه که دوره آرزوی تو دستور توست رو گوش میکنم(بلکه بیشتر) و شاید بتونم بگم کانال و سایتی نبوده که فایلهای این دوره رو گذاشته باشه و من ازش دانلود نکرده باشم تا بلکه کیفیت اصلیش رو پیدا کنم اما پیدا نمیکردم(خوده گوینده این دوره تو پیج شخصیشون از همکاری با یه موسسه نام بردن اما اونجام نتونستم پیدا کنم ... دورشون رو انگار برداشته بودن یا نمیدونم چی شده بود نبود کلا)
    خیلی اتفاقی(هرچند هیچ چیز توی این دنیایی که زندگی میکنیم اتفاقی نیست)دیروز کیفیت اصلی این فایلهارو جایی دیدم و گفتم اینجا براتون به اشتراک بزارم تا از این دوره بیشتر لذت ببریم کنار هم:
    برای دانلود کلیک کنید
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

2. 25 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,456 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام علی جان حالت خوبه @Ali97

یه سوال این جمله الان تقریبا 2/3 روزیه ذهن منو درگیر کرده ..این جمله مربوط به کتاب یا مقاله خاصی هست یا طبق تجربه
    فایل پیوست 420258
    البته همه میدونیم کل دنیا طبق قوانین و اصول ثابت داره پیش میره و فراکتالیه دقیقا مثل مارکت

این صحبت شما دقیقا از اصول طبیعت شکل گرفته شده ممنون میشم اگر منبع این جمله رو بهم بدید / یه سرنخ(یا به قول بچه ها سر کندل) یا چیزی که من برم دنبالش

من سرنخ رو بگیرم دیگه جام تا تو کتابخونه یا سایت و کتابهاست برای پیدا کردن جوابم/ فکر کنم پریروز بود حدودا 20 دقیقه به ترک گچ دیوارد زل زده بودم و در موردش داشتم فکر میکردم

ممنون ازت که این جمله رو گفتی موفق باشید
    سلام و وقتتون بخیر جناب آقای محمد
    باور دارم که عالی هستید
    محمدجان خدایش این در اون لحظه که شما پست زدید اومد تو ذهنم و در جایی دیم یا خوندم ولی متاسفانه حضور ذهن دقیق ندارم بگم کدوم بود ولی اگر پیداش کردم حتما بهتون اطلاع میدم
    در مورد درگیری ذهنی هم اصلا درگیر نشید با این موضوع جزء قوانین طبیعت هست و کل دنیا به این شکله مثلا خود شروع و پایان روز هر روز داره تکرار میشه و یک چرخه هست و قوانین ثابت داره خورشید طلوع میکنه(ابتدای روند) و شروع میکنه به صعود(روند صعودی) و در ظهر میرسه به بالاترین سطح(های)(وشروع روند نزولی) و بعد شروع میکنه به نزول( لو )و غروب میکنه و یک چرخه کامل میشه و فردا دوباره
    راستی ترک دیوار رو ول کن بچسب به کتابها و مقالات و دوره های آموزشی و واقعا بخون و واقعا ببین و واقعا بشنو
    بیشتر انسانها گوش میدن که فقط شنیده باشند ، اما شما جزء اونهایی باش که گوش میدند تا بفهمند
    بیشتر انسانها میخونند تا فقط خونده باشند ، اما شما جزء اونهایی باش که میخونن تا بفهمند
    بیشتر انسانها فایلهای آموزشی رو فقط میبینند ، اما شما جزء اونهایی باش که میبینند تا بفهمند
    هدف و دیدگاهتون رو فقط از گوش دادن و دیدن و خوندن بیارید برای فهمیدن و درک کردن و با عمق وجود درک کردن
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

4. 22 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

304 بار در 93 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام به همه دوستان
    یه سوال داشتم
    یکی از مشکلات سر راه اکثر تریدر ها اورتریده حالا میخواستم بدونم ملاک اینکه مثلا امروز اورترید داشتیم چیه؟اینکه بدون توجه به چک لیست ،ترید بزنیم میشه اورترید ؟اگه کاملا با توجه به چک لیستمون مثلا امروز 10 تا موقعیت ورود داشتیم ورود کنیم این دیگه اورترید نیست؟ چون داشتم فایل استاد تو آپارات رو نگاه میکردم استاد وارد یه پوزیشن میشن و میگن خب اینم گام فلان که به هدفش رسید شما میتونین هر گام رو یه روز بعد یا یه ساعت بعد بگیرین (یه همچین جمله ای) حالا بحث اینجاست اگه ما بیایم چک لیست خودمون رو تو تایم پایین اجرا کنیم خب موقعیت های ورود بیشتری میده اگه بگیریمیشون میشه اور ترید؟ یا مثلا من با توجه به چک لیست و مدیریت سرمایه ای که دارم وقتی عدد اکانت میره بالا باید ترید بیشتری برای گرفتن درصد روزانه ام بزنم این چجوری باید بررسی بشه ملاک چیو قرار بدم که به مشکل نخورم ؟
    داخل پرانتز بگم داشتم اکانتمو بررسی میکردم دیدم هروقت اومدم با یکی دوتا ترید درصد روزانه رو پر کردم معمولا مدیریت سرمایه رو فدا کردم و هروقت اومدم مدیریت سرمایه رو سخت رعایت کردم دیدم تعداد تریدام به شدت رفته بالا از ناحیه رعایت نکردن مدیریت سرمایه آسیب دیدم نمیخوام از ناحیه رعایت نکردن بحث اورترید هم آسیب ببینم ممنون میشم راهنمایی کنین
    ویرایش توسط razzaghi : 11-15-2022 در ساعت 12:25

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از razzaghi عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    21,251 بار در 1,599 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام علی جان حالت خوبه @Ali97

یه سوال این جمله الان تقریبا 2/3 روزیه ذهن منو درگیر کرده ..این جمله مربوط به کتاب یا مقاله خاصی هست یا طبق تجربه
    فایل پیوست 420258
    سلام محمد جان امیدوارم حال دلتون عالی باشه @Ali97 علی جان ببخشید دخالت میکنم هدفم فقط کمک کردن هست(البته اگه بتونم)
    برای این صحبت علی عزیز میشه به چندین دوره مختلف اشاره کرد (مثل: دوره آرزوی تو دستور توست :که بحث انرژی رو مطرح میکنه...از سمینار میدانهای کوانتومی مزدافر مومنی :که میگه انرژی به هیچ عنوان از بین نمیره بلکه یا منتقل میشه(transfer) یا تبدیل میشه(transform) ...و از دوره باب پراکتور: که دقیقا همین مثال علی عزیز رو میگه و شاید کمک کننده باشه)
    این کاره من که بیام و این بخش هایی که گفتم رو قرار بدم میشه تیکه تیکه کردن این دوره ها که شاید کمک کننده نباشه (شاید هم باشه) اما فقط برای اینکه جواب سوالتون رو بگیرید یه فایلی رو براتون قرار دادم امیدوارم کمک کننده باشه(فایل گفته شده قسمت5دوره اصول فراوانی باب پراکتور هست(که با این نامها موجوده:اصول فراوانی/استاد13 اصل موفقیت شو/میراثت را زندگی کن/بررسی 13اصل موفقیت ناپلئون هیل بر اساس کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید))
    لطفا کلیک کنید
    پ.ن:خیلی دلم میخواست همه این قسمتها و دوره هایی که گفتم رو براتون آپلود کنم اما متاسفانه حدود 7/8 گیگ میشه و سرعت اینترنتم یاری نمیکنه
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

8. 9 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط KingMilad نمایش پست ها
    سلام محمد جان امیدوارم حال دلتون عالی باشه @Ali97 علی جان ببخشید دخالت میکنم هدفم فقط کمک کردن هست(البته اگه بتونم)
    برای این صحبت علی عزیز میشه به چندین دوره مختلف اشاره کرد (مثل: دوره آرزوی تو دستور توست :که بحث انرژی رو مطرح میکنه...از سمینار میدانهای کوانتومی مزدافر مومنی :که میگه انرژی به هیچ عنوان از بین نمیره بلکه یا منتقل میشه(transfer) یا تبدیل میشه(transform) ...و از دوره باب پراکتور: که دقیقا همین مثال علی عزیز رو میگه و شاید کمک کننده باشه)
    این کاره من که بیام و این بخش هایی که گفتم رو قرار بدم میشه تیکه تیکه کردن این دوره ها که شاید کمک کننده نباشه (شاید هم باشه) اما فقط برای اینکه جواب سوالتون رو بگیرید یه فایلی رو براتون قرار دادم امیدوارم کمک کننده باشه(فایل گفته شده قسمت5دوره اصول فراوانی باب پراکتور هست(که با این نامها موجوده:اصول فراوانی/استاد13 اصل موفقیت شو/میراثت را زندگی کن/بررسی 13اصل موفقیت ناپلئون هیل بر اساس کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید))
    لطفا کلیک کنید
    پ.ن:خیلی دلم میخواست همه این قسمتها و دوره هایی که گفتم رو براتون آپلود کنم اما متاسفانه حدود 7/8 گیگ میشه و سرعت اینترنتم یاری نمیکنه
    سلام و وقتتون بخیر جناب آقای میلاد
    باور دارم که عالی هستید
    ارادتمندم حاج میلاد دخالت نیست و ممنونم ازت به خاطر اینکه کمک کننده هستی
    در مورد دوره هایی که نوشتید میلاد جان من هیچ کدوم رو شرکت نکردم و تنها در دوره پارادایم شیفت از باب پراکتور شرکت کردم ( به احتمال خیلی خیلی زیاد از جملات باب پراکتور هست ) از فردا دور دومش رو شروع میکنم اگر در این دوره باشه حتما اطلاع میدم
    خدمتتون
    @memo
    ویرایش توسط Ali97 : 11-15-2022 در ساعت 17:12
    ما
    ما یک

10. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,917 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    یک مقاله از اولین مقاله های سایت خودمون رو براتون قرار میدم - گاهی مواقع ما همون اصول اولیه که ساده ترین ولی مهم ترینا هستن رو ول میکنیم و دنبال چیزای دیگه هستیم_ مثل دوره های استاد که موارد مهم در همون ابتدای دوره هستند

امیدوارم نسبت به خوندن کاملش تلاش بکنین و بعد از خوندنش عملی و طلاش بکنید������
    https://academywave.com/forex-trading-traps/

12. 17 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر
    باور دارم که عالی هستید
    من ایمان دارم یک روز فوق العاده رو شروع کردیم که کلی اتفاقات خوب قراره برامون بیفته ، شما نظرتون چیه ؟
    یک کلیپ بود گفتم باهم ببینیم خالی از لطف نیست ، شاید جرقه ای زده شد
    لینک : https://www.aparat.com/v/dNA0W
    ما
    ما یک

14. 16 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,830 بار در 1,160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر
    باور دارم که عالی هستید
    من ایمان دارم یک روز فوق العاده رو شروع کردیم که کلی اتفاقات خوب قراره برامون بیفته ، شما نظرتون چیه ؟
    یک کلیپ بود گفتم باهم ببینیم خالی از لطف نیست ، شاید جرقه ای زده شد
    لینک : https://www.aparat.com/v/dNA0W
    عرض ادب و احترام
    علی جان خدارو شکر که همیشه حالت خوبه.خیلی ممنون عالی بود.
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

16. 9 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

Mehdik_ آواتار ها
    264 بار در 62 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت همگی شما دوستان بخیر

تصدیقات مربوط به معامله گری دوره بایجی رو اینجا میزارم، خودم در حال تمرین و تکرار هستم گفتم دوستانی هم که این ها رو ندیدن استفاده کنن
    خیلی مهمه که قبل از شروع به کار این جملات رو تکرار کنیم
    حتی وقتی که به نظرتون بی معنی و بی فایده است جملات رو تکرار کنید چون دقیقا اونموقع بیشتر از همیشه بهشون نیاز دارید

1. من یک معامله گر موفق و سودآور هستم.
    2. من به طور عینی عملکردم را در بازار مشخص می کنم.
    3. من صبور هستم و اجازه می دهم فرصت های معاملاتی خود را به من نشان دهند.
    4. من به استراتژی معاملاتی خود کاملاً و از صمیم قلب باور دارم و بدون دودلی، تردید و ترس بر اساس استراتژی خودم عمل می کنم.
    5. من متعهد به انجام تمام کارهای لازم برای رسیدن به اهداف، مقاصد و چشم اندازهای تریدری خودم هستم.
    6. در هر معامله ای که انجام می دهم ریسک خود را از قبل تعیین می کنم. من این ریسک را کاملاً می پذیرم، و حاضرم به محض رسیدن به آن معامله را ببندم.
    7. من برای همه معاملاتم ژورنال تهیه می کنم - چه برنده باشند و چه بازنده.
    8. من با ثبت گزارش دقیق برای هر معامله به طور مستمر بر واکنشم نسبت به انجام اشتباه و خطا نظارت می کنم.
    9. من بر اساس آنچه بازار هست معامله می کنم، نه براساس آنچه از نظرم باید باشد.
    10. من کاملاً با اعتماد به نفس و آرام هستم. من در همه شرایط به خودم مطمئنم.
    11. بازارها بی ثبات هستند و من این را کاملا می پذیرم. زیان هایی را که به من می دهد با سپاسگزاری می پذیرم، زیرا تجربیات آموزنده ای هستند. من همچنین سودها را با سپاسگزاری می پذیرم، با این حال، همه این نتایج را رها می کنم - تمرکز من بر فرایند خوب ترید کردن است.
    12. من می دانم که چه زمانی مستعد اشتباهات معاملاتی هستم و از اتفاقات ذهنی که در آن زمان در درون من رخ می دهد آگاه هستم. من آنها را احساس می کنم - من از زیر دیافراگم نفس می کشم و عبور آن را تماشا می کنم. این به من اجازه می دهد تا عینیتم را بازیابم.
    13. من به راحتی می توانم هر زمان که بخواهم عمیقاً ریلکس کنم. من از این توانایی برای حفظ انرژی خود استفاده می کنم.
    14. در مورد اهداف خاصی که از تریدری می خواهم کاملاً واضح و شفاف هستم.
    15. من هر روز پیشرفتم را به سمت اهداف معاملاتی مورد نظر به دقت اندازه گیری و مدیریت می کنم.
    16. من هر روز عطش و تمایل خود را برای دستیابی به اهداف تریدری خود افزایش می دهم.
    17. هر روز، قبل از شروع معامله از خودم این سوال را می پرسم: "امروز چه کاری می توانم انجام دهم تا زمان رسیدن به هدف معاملاتی خود را کوتاه کنم؟"
    18. من همیشه اهداف بلندمدت معاملاتی خود را در ذهنم نگه می دارم و به خودم می گویم که این اتفاق می افتد – هر بار یک قدم کوچک من را به آنجا می رساند.
    19. من وقتم را عاقلانه و معنادار می گذرانم.
    20. در زمان ترید تنها کاری که انجام می دهم این است که مهارتی را شکل می دهم. درست مانند یک آزمایش علمی، داده هایی را جمع آوری می کنم و نتایج را در تعداد معینی از معاملات ارزیابی می کنم.
    21. من اغلب معاملات کوچک باز می کنم برای اینکه در کارم بهتر باشم و تأثیر معاملات منفی را کاهش دهم.
    22. من اشتباهات و شکست ها را به عنوان بخشی از رشد و پیشرفت خود کاملاً می پذیرم - آنها صرفاً تجربیاتی هستند که راه را نشان می دهند. زمانی که اشتباه ناگزیری می کنم و شکست را تجربه می کنم، با خودم مهربان هستم.
    23. در نتیجه ترید خوب و مداوم، پول به طور خودکار به سمت من جذب می شود.
    24. من آگاهی از زمان حال را پرورش می دهم که بعد کاملاً جدیدی را به موقعیت فعلی زندگی من می بخشد.
    25. از نیاز بدن و ذهنم به استراحت آگاهم. من در طول روز فعالیت های مختلف زیادی انجام می دهم که ربطی به ترید ندارند. وقتی به جایگاه معامله کردنم باز می گردم، بیدار، سرزنده، روشن و پر انرژی هستم.
    26. من مثبت هستم. من خوشحالی را در هر کاری که انجام می دهم وارد می کنم.
    27. من از هر گونه وابستگی به پول، نتیجه یا برحق بودن آزادم. این به نوبه خود، ظرفیت من را برای داشتن بهترین عملکرد ممکن در بازار آزاد می کند.
    28. ثبات در تلاش های تریدری من به همه بخش های زندگی من سود می رساند و خوشبختی بیشتری را در طول مسیر به ارمغان می آورد.
    29. من مسئولیت کامل اعمالم را بر عهده می گیرم. نتایج حاصله هر چه باشد، من از آنها یاد می گیرم.
    30. تمرکز من به جای نتیجه ای خاص، به طور کامل روی فرآیند معاملات است. پاداش حقیقی این ها هستند: شانس رقابت برای چیزی که به آن اهمیت می دهم، فرصت سخت کار کردن، داشتن زمان و مکان برای ساختن چیزی ارزشمند. مبارزه پاداش خودش است.
    31. من بدون قید و شرط معتقدم که بازارها در هر معامله ای نامطمئن و غیرقابل پیش بینی هستند. بنابراین، من رویکردی عمل گرایانه و عینی به آنها دارم.
    32. تمام تصمیمات معاملاتی من قبل از باز شدن بازار گرفته می شود. در ساعات بازار، فقط اجرا می کنم.
    33. با هر بار پیروی از برنامه معاملاتی ام، مجموعه های جدیدی از باورها که می خواهم به من القا شوند را دریافت می کنم. و هر چه بیشتر این کار را تکرار کنم آسان تر دریافت می شود تا اینکه تبدیل به طبیعت دوم من می شود.
    34. من از بازار پول در می آورم و این تأیید می کند که بر خودم مسلط هستم.
    35. من به آنچه دارم راضی هستم. می دانم که دقیقاً همان جایی هستم که باید در زندگی باشم و مسئولیت هایم را در زندگی به عهده می گیرم.
    36. من آنقدر خودم را دوست دارم که به من اجازه دهد موفقیت در ترید را تجربه کنم.
    37. من می دانم که موفقیت در ترید می تواند با شانس یا سخت کوشی همراه باشد. اگر با کار سخت همراه باشد، دوام بیشتری دارد، بنابراین من حاضرم برای افزایش شانس موفقیت خودم سخت کار کنم.
    38. من درک می کنم که سازگاری مهم تر از "برحق بودن" است.
    39. به خودم اجازه می دهم تا طیف کاملی از احساسات انسانی را احساس کنم. اگر خوشحال باشم، آن را نشان می دهم. اگر غمگین باشم، گریه کردن و از بین بردن غم برایم آسان است. توانایی نشان دادن احساسات در زمان های مناسب با ارزش است و نشانه یک فرد بالغ است.
    40. من دائماً به خودم پاداش می دهم زیرا بازارها سود را در دسترس من قرار می دهند.
    یک زندگی که در چشم انداز آن اثری از مرگ نباشد چیزی جز به تعویق انداختن های بی پایان نخواهد بود

18. 15 کاربر برای این پست سودمند از Mehdik_ عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,755 بار در 2,335 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1644 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    در حال رانندگی، یک هو یک موضوعی نظرم و جلب کرد

من در مسیر منزل به باغ مجبورم از جاده ای عبور کنم که دو طرفه هست و خب طبیعت همچون جاده ای باریک بودن و البته چاشنی خطر رو هم باید بهش اضافه کنید
    این جاده، جاده ای هست پر رفت آمد.
    خودرو های لوکس و گرانقیمت، خودرو های مسافر بر و همینطور خورو های حمل محصولات کشاورزی و البته ادوات مخطلف کشاورزی از تراکتور و تیلر گرفته تا کمباین های عظیم و الجسه، به همه اینها گاه گاهی کامیون رو هم باید اضافه کرد. در حال تردد همیشگی هستند

من رفت و آمد توی این جاده رو خیلی دوست دارم و قطعا تمام طول شبانه روز، رانندگی توی این جاده رو تجربه کردم و باید این و بگم که این جاده کمترین علایم راهنمایی رو داره و مجهز به چراغ های خیابانی برای روشنایی هم نیست!!!

به شخصه توی دو تایم رانندگی توی این جاده رو میپسندم مثلا غروب و دوست دارم و البته این، زمان زمان پر تردد و البته پر خطر و همچنین بینهایت زیباست(این و تشبیه میکنم به ترید در ایام خبر مهم)
    شب دیر هنگام و هم به خاطر آرامشش میپسندم.
    امروز در حال رانندگی بودم که از روبرو یک خودروتوی لاین من اومد و من کماکان با سرعت مناسب در حال رانندگی بودم
    نه ترمز نه افزایش سرعت
    و توجه ام به رانندگی طرف مقابلم بود که با چه استرس و هیجانی وارد سبقت و با چه هیجان و استرسی مجدد به لاین خودش بعد سبقتش اومد
    یه لحظه خودم و در حال ترید دیدم
    دیدم توی مارکت وقتی قصد سبقت گرفتن از تارگت روزانمو دارم هم همینه

من از کسی جلو نیستم و کسی هم از من جلو نیست
    برگردیم به رانندگیم
    من یک هدف دارم حرکت از منزل و رسیدن به باغ و یک طول مسیر پر هیجان و پر چالش
    این مسیر هیچ وقت برام تکراری نمیشه چرا که آدم هاش هیچ وقت تکراری نمیشن یا اگر هم بشن به واسطه تغییر در روهیات، هیجان و احساسشون با دفعه قبلی که این مسیر و تجربه کردم متفاوتند
    من میتونم سریعتر برسم و البته مجبورم سبقت بگیرم سریع برم و همینطور ریسک بیشتری رو تجربه کنم!
    آیا ارزشش رو داره؟
    من میگم نداره
    شما بگید، داره؟!
    چرا تو بازار دوست داریم با اینکه میدونیم شبانه روز میتونیم ترید کنیم زمان ایمن و برای ترید انتخاب نمیکنیم
    میدونیم ریسکمون و ببریم بالا مثل سبقت های پیاپی خودمونو در معرض خطر قرار میدیم و پر ریسک رفتار میکنیم
    مثل رانندگی، که عدم تمرکز و یا کارهایی مثل موبایل جواب دادن، ما رو در خطر قرار میده و مبادرت به این کار میکنیم و در وضعیت مشابهش در بازار میدونیم لازمه لحظه ترید آرامش، سکوت، مدیتیشن قبل و بعد ترید هست و میایم یه آهنگ راک پر هیجان گوش میکنیم و یا...
    به نظرتون چرا
    بزارید یک خاطره دیگه بگم
    حدود ۲۰ سال قبل یادمه بستن کمربند ایمنی یک کار مسخره بود تا اینکه حدود ۱۰ سال قبل با گذاشتن جریمه برای عدم بستن کمربند حتی برای سرنشین عقب فرهنگ و عادات رانندگی دستخوش تغییر شد.
    بزار بریم قبل قانون بستن کمربند ایمنی
    من بر اساس یک عادت خوب از روز اولی که پشت فرمون نشستم کمربندمو میبندم و بار ها توسط دوستانی که کنارم تو ماشینم مینشستند به تمسخر گرفته میشدم!
    تا اینکه یک حادثه قضایا رو کمی عوض کرد
    گرگ و میش هوا بود که یک تیرچراق برق سر از وسط خیابون در آورد و متاسفانه ظاهرا تیر برقه چشم هم نداشت که منو ببینه و من نه گذاشتم نه ورداشتم از وسط رفتم توی تیر چراغ برق!!!!
    پسر خالم با 130 کیلو وزن به واسطه عدم بستن کمربند ایمنی با کله رفت توی شیشه و خب فاجعه بوجود آمده تقریبا قابل تصوره!!!
    بعد لحظه تصاف با یک ماشین تا شیشه جلو جمع شده و یک سرنشین دربو داغون(پسرخاله ام) مواجه بودم
    به آرومی کمربند ایمنی و باز کردم و با گرفتگی جزیی در ناحیه سینه و البته کمی گردن به دلیل ضربه شدید از خودرو بیرون اومدم و به کمکش رفتم و....
    بقیه داستان و دردسر های بعدیش قابل تصوره قطعا.
    از اون روز هر کسی کنارم مینشست با شنیدن این خاطره چنان با ترس سریعا کمربند ایمنیشو میبست که به هیچ وجه قابل قیاس نیست با روز های قبل تصادفم.
    بزار فکر کنن من ترسو ام(باور بفرمایید بارها این وازه رو به واسطه بستن کمربندم شنیدم)
    چرا کمربندایمنی خودمونو توی ترید نمیبندیم
    باید چقدر محکم سرمون به شیشه جلو خودرو بخوره تا درک کنیم کمربندمونو ببندیم
    کمربندی به نام حد ضرر
    کمربندی به نام حجم متناسب با بالانس و ضرر قابل تحمل!!
    شما بگید چرا؟
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

20. 20 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 31 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 31 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع