صفحه 288 از 555 نخستنخست ... 188238278286287288289290298338388 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,871 به 2,880 از 5546

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Mehrdad az آواتار ها
    3,848 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    دوستانی که فرزند کوچیک دارند لطفا این پست رو جدی بگیرید

سلام و وقتتون بخیر دوستان
    باور دارم که عالی هستید
    نمیخوام زیاد توضیح بدم و کلا چکیده موضوع رو میتونیسم
    من کلا تلوزیون تماشا نمیکنم و خیلی اتفاقی یک دو روز که دخترهام کارتون تماشا میکردند ، دیدم کارتن پسر شجاع میده ، این تا اینجا
    امروز صبح هم دختر 8 سالم رو میبردم مدرسه و دیدم ناراحته و استرس داره ، گفتم بابا اگر اتفاقی افتاده میتونی با من مطرحش کنی ، گفت شلوار مدرسم کثیف شده بود مجبور شدم شلوار لی ( یا جین ) بپوشم ، گفتم خوب اشکال نداره چرا ناراحتی مگه چه مشکلی داره ؟ گفت ناظمها و مدیرمون گفتند نباید این شلوارهارو به مدرسه بپوشیم و ممنوعه و میترسم
    این دوتا موضوع باعث شد من دوباره به فکر فرو برم که اینها همون دیتاهای 30 سال پیش بود که من هم دریافت کردم ، همون کارتونها و همون صحبتها در مورد لباس و مدرسه و ......، جالب نیست ؟ همه چیز داره تکرار میشه و هیچ چیز تغییر نکرده بچه های ما هم با این برنامه ریزی میشن همین 35 ساله بعد ما که این شدیم ،
    پس لطفا روی بچه هاتون و دیتاهای ورودیشون حساس باشید و مواظب باشید و عوضشون کنید تا اینی که ما هستیم نشن و همونی که الان طی این چندسال یاد گرفتیم و دیدیم درست بوده رو آموزش بدید تا اونی که درست هست بشن
    لحظه حال فرزندانتون رو عوض کنید تا آینده ای که روزی براشون لحظه حال خواهد شد همونی باشه که باعث موفقیتشون بشه نه مثل ما پشیمونی و ....
    این در مورد خودمون هم صدق میکنه و اگر دیتاهای دریافتی و چیزهایی که میبینید و چیزهایی که میشنوید و چیزهایی که میپوشید و دوستانی که دارید و تجمعاتی که شرکت میکنید و ..... همون قبلی ها هستن ، مواظب باشید و سعی کنید عوضشون کنید تا نتایج عوض بشه و الا همون نتایج قبلی بدست میاد
    حالا خود این هم در ترید کردنمون و نحوه عملکردمون در چارت ربط داده میشه و اگر در ترید کردن نتایج خوبی بدست نمیارید کارها و رفتارهایی که انجام میدید رو بنویسید و عوضشون کنید تا نتایج عوض بشه و بالانستون رشد کنه و الا همین نتایج اکنون و گذشتتون بدست میاد
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    سلام علی جان
    ممنون بابت پست خوبتون
    سوالی که مطرح کردی باعث شد نیم ساعتی برم توی فکر
    و به قول خودتون تعریفی که واسه خودمون داریم فارغ از حرف های حکیمانه و خفن و ...
    واسه من به شخصه موفقیت یعنی اینکه که رشد و پیشرفت و توی تمام جنبه های زندگیم ببینم و کاری کنم اطرافیانم هم در کنار من رشد کنند
    البته نه اینکه به چشم یک مقصد ببینمش یا بگم هستم و نیستم
    واسه من درصدی هست و یه میزان واسه خودم دارم
    این پست هم اینجا نوشتم چون گفتید به چشم چالش ببینیم
    شايد هم تعریفم اشتباه باشه اما بیایم به خودمون اجازه بدیم گاهی وقت ها اشتباه کنیم و خودمون رو با کم و کاستی ها بپذیریم
    ترس از اشتباه کردن خیلی خیلی بار روانی سنگین تری از خود اشتباه کردن داره
    در موررد پستی که از گل دختر های نازنینت نوشتی
    اول اینکه آرزو میکنم همیشه سایه شما بالاسرشون باشه
    مورد بعدی همونجوری که فرمودی باید جدی گرفت
    و سعی کنیم تا جایی که امکانش هست با راهنما و علمی پیش بریم
    قطعا ما مطالعه داریم و کلی مقاله و مطلب میخونیم
    اما هر زمینه ای مثل همین ترید نیاز به متخصص داره
    روانشناسی به خصوص کودکان هم تخصصیه
    زمانی من فکر میکردم ایچیموکو بلدم
    فکر میکردم بلدم
    خیلی از مطالب رو ممکنه ما فکر کنیم بلدیم اما ریشه ای و توسط متخصص مربوطش اگر بررسی بشه متوجه میشیم که نه اینطور نیست
    جسارت به شما برادر عزیزم نمیکنم شما بسیار انسان درجه یک و فرهیخته ای هسنید
    تمام بچه های آکادمی هستند
    اما مقصود من تربیت فرزند هست که بهتره کمک بگیریم از افراد متخصص در همین حوزه تا به بهترین حالت ممکن بچه هامون شکل بگیرندو در آینده خدایی نکرده دچار یک سری مسائلی که ما درگیرش بودیم و هستیم نباشند
    با عشق

2. 10 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,035 بار در 715 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعیدابراهیمی نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز امیدوارم حالتون عالی باشه
    من در حال آموزش هستم و یه سری موانع میان تو ذهنم که باعث میشن یکم ذهنم پراکنده شده و تسلط کافی رو مباحث نداشته باشم که مهترینش بازی های کامپیوتری هستن میشه مثلا یه راهکار بدین من برنامه ریزی برای گیم داشته باشم در کنار تمریناتم و ذهنم پراکنده نشه حین تمرین فکرم بره سمت گیم
    @memo
    سلام عالی یاشی
    عادت قبلی فقط با جایگزینی عادت جدید اصلاح میشه.
    ویرایش توسط hassan47 : 12-18-2022 در ساعت 00:43
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,035 بار در 715 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

سخت ترین

سخت ترین مطالبی که آموختم نه موضوعی جدید،بلکه مطالبی بود که به اشتباه در ذهنم جا گرفته بودند.
    آنها نه تنها حافظه ما را اشغال می کنند،بلکه مانع و سدی بزرگ در مسیر یادگیری های نو ما هستند.
    آموختم یادگیری نه با آموختن مطالب جدید،بلکه با پاک کردن مطالب آموخته شده آغاز می گردد.

پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

6. 15 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,077 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 308 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعیدابراهیمی نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز امیدوارم حالتون عالی باشه
    من در حال آموزش هستم و یه سری موانع میان تو ذهنم که باعث میشن یکم ذهنم پراکنده شده و تسلط کافی رو مباحث نداشته باشم که مهترینش بازی های کامپیوتری هستن میشه مثلا یه راهکار بدین من برنامه ریزی برای گیم داشته باشم در کنار تمریناتم و ذهنم پراکنده نشه حین تمرین فکرم بره سمت گیم
    @memo
    سلام
    روزتون بخیر
    پس گیمر هستین ..خودمم چندسال پیش خیلی گیم بازی میکردم خیلی وقعا دوس داشتم و دروغ نگم اعتیاد داشتم به بازی رایانه ای از جمله فیفا و پی اس ...
    راستشو بگم از وقتی فارکس رو شناختم اروم اروم ناخودآگاه سمت فارکس کشید شدم و رفته رفته گیم بازی کردن کم و کم و کمتر شد تا جاییکه فک کنم 3 سالی هست کلا بازی تو لب تابم ندارم و دست به گیم نزدم در این مدت یکی دوبار گیم نت رفتم به دلیل دعوت دوستان ...

من هیچ راه خاصی برای ترک اعتیادم بکار نبردم فقط روز به روز تمرکزم روی فارکس بیشتر میکردم چون علاقه خودم داشتم دنبال میکردم و فارکس همون شغل موردعلاقه و باب میل من بود و اشتیاقی که بهش دارم کلا یکاری کرد که من این عادتم ترک کردم
    تنها راهی که میتونم بهت بگم تو لب تاب یا پی سی خودت گیم نداشته باشو حذف کن
    گیم نت رفتن خیلی سخته برای ماهایی که عادت کردیم تو اتاقمون و تو خونه بازی کنیم و خیلی دیگ نمیتونی دسترسی به گیم داشته باشی و اروم اروم اون کانال های نورونی که طی این سالها تکرار ضخیم تر شدن شروع میکنن به نازک و نازک تر شدن و میتونی تمرکزت بزاری روی فارکس
    Hard takes time, impossible a little more time

8. 9 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Parsi آواتار ها
    17,486 بار در 1,397 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 352 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک

جادوی باور

سلام خدمت دوستان محترم وقت بخیر
    از اونجا که ما سخت به معجزه هایی که نمیبینیم باور پیدا میکنیم (مثل امینو) براتون یه معجزه قابل دیدن دارم:
    "هادی چوپان مستر المپیا امسال"
    گذشته:
    1.jpg

زمان حال:
    2.png

خیلی دوست دارم زندگینامه ایشون رو بخونید که چجوری از گذر(کوچه) رویا، تلاش جان فرسا و سختی به اینجا رسیده(بدون هیچ حمایتی از توی همین مکان جغرافیایی که ما هستیم و از قضا در همین زمانی هم که ما هستیم)
    چنتا جمله داره که من خیلی دوسشون دارم:
    میگه باید مثل گرگ اونقد هدفتو دنبال کنی تا بتونی شکارش کنی...
    یا میگه من از بچگی این روزامو میدیدم و بهش باور داشتم...

موفق و سربلند باشید.
    ویرایش توسط Mohammad.Parsi : 12-18-2022 در ساعت 16:21
    باور کنید که باورهای شما، خود حقیقت را خلق میکنند.

10. 42 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Parsi عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,455 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام علی جان
    ممنون بابت پست خوبتون
    سوالی که مطرح کردی باعث شد نیم ساعتی برم توی فکر
    و به قول خودتون تعریفی که واسه خودمون داریم فارغ از حرف های حکیمانه و خفن و ...
    واسه من به شخصه موفقیت یعنی اینکه که رشد و پیشرفت و توی تمام جنبه های زندگیم ببینم و کاری کنم اطرافیانم هم در کنار من رشد کنند
    البته نه اینکه به چشم یک مقصد ببینمش یا بگم هستم و نیستم
    واسه من درصدی هست و یه میزان واسه خودم دارم
    این پست هم اینجا نوشتم چون گفتید به چشم چالش ببینیم
    شايد هم تعریفم اشتباه باشه اما بیایم به خودمون اجازه بدیم گاهی وقت ها اشتباه کنیم و خودمون رو با کم و کاستی ها بپذیریم
    ترس از اشتباه کردن خیلی خیلی بار روانی سنگین تری از خود اشتباه کردن داره
    در موررد پستی که از گل دختر های نازنینت نوشتی
    اول اینکه آرزو میکنم همیشه سایه شما بالاسرشون باشه
    مورد بعدی همونجوری که فرمودی باید جدی گرفت
    و سعی کنیم تا جایی که امکانش هست با راهنما و علمی پیش بریم
    قطعا ما مطالعه داریم و کلی مقاله و مطلب میخونیم
    اما هر زمینه ای مثل همین ترید نیاز به متخصص داره
    روانشناسی به خصوص کودکان هم تخصصیه
    زمانی من فکر میکردم ایچیموکو بلدم
    فکر میکردم بلدم
    خیلی از مطالب رو ممکنه ما فکر کنیم بلدیم اما ریشه ای و توسط متخصص مربوطش اگر بررسی بشه متوجه میشیم که نه اینطور نیست
    جسارت به شما برادر عزیزم نمیکنم شما بسیار انسان درجه یک و فرهیخته ای هسنید
    تمام بچه های آکادمی هستند
    اما مقصود من تربیت فرزند هست که بهتره کمک بگیریم از افراد متخصص در همین حوزه تا به بهترین حالت ممکن بچه هامون شکل بگیرندو در آینده خدایی نکرده دچار یک سری مسائلی که ما درگیرش بودیم و هستیم نباشند
    با عشق
    سلام و وقتتون بخیر مهرداد جان
    باور دارم که عالی هستید
    ممنونم که پستم رو خوندین و خدارو شکر میکنم که انسانهایی دور هم جمع شدند که به راحتی میتونند قبول کنند که شاید اشتباه کردند و من هم از این قاعده مستثنی نیستم و من هم خیلی اشتباه میکنم و تازه گی ها شجاعت اقرار کردن و قبول کردنش رو پیدا کردم ،
    مهرداد جان واقعا بیشترمون حتی معنی کلماتی که استفاده میکنیم رو نمیدونیم و برا همین چون بر اساس عادت اون کلمات رو استفاده میکنیم و نمیتونیم نتیجه بگیریم ازش چون یک چیز مبهم رو هی داریم تکرار میکنیم و از ذهنمون انتظار داریم برامون بدستش بیاره ، دریغ از اینکه حتی اگر آگاهانه و با ذهن خودآگاه بهش فکر کنیم اصلا نمیتونیم درک کنیم چی میخوایم و چه برسه به اون کوچولو بلا (ذهن ناخودآگاه) تا برامون خلقش کنه
    در مورد آرزوی زیبات برای من و دخترهام هم ازت نهایت تشکر رو دارم
    در خصوص آموزش فرزندان هم قطعا همین طور هست و باید با مربی و متخصص خودش کار بشه ، و هدفم از این پست این بود که حواسمون باش و هیچی فرق نکرده و همون روال 30 سال پیش داره تکرار میشه و ابتدا حداقل جلو ورود دیتاهای غلط رو برا فرزندانمون بگیریم و در مرحله بعدی توسط یک مربی روشون کار کنیم و دیتا های جدید و عالی رو وارد کنیم و ممنونم که راهنماییم کردید
    من هم این جملتون رو دوباره تکرار میکنم ( فکر میکردم بلدم )
    این جمله 2 سال پیش زندگی من رو تغییر داد ، در رادیوتیوپمم گفتم من وقتی شروع به رشد کردم که روی یک کاغذ نوشتم من هیچی نمیدونم و توهم دونستن داشتم ، و تازه اونجا بود که مسیر برام باز شد و تونستم دیتاهای ارایه شده دوره و استاد رو دریافت بکنم .
    و الانم هنوز هیچی نمیدونم و هرچقدر جلوتر میرم بیشتر میفهمم هیچی نمیدونم و هنوز خیلی چیزها هست که باید یاد بگیرم ازاستاد و شما و سایر دوستان
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

12. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

mamad7575 آواتار ها
    2,650 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر دوستان
    باور دارم که عالی هستید
    یک سوال ازتون دارم و میتونید به چشم یک چالش ببینیدش و در تاپیک جواب بدید و یا اگر هم دوست نداشتید برا خودتون رو کاغذ جوابش رو بدید
    خیلی از ماها از جمله خود من بیشتر وقتها کلماتی رو استفاده میکنیم و شاید سالها هم دنبالش میریم تا پیداش کنیم ولی دریغ از اینکه معنیش رو نمیدونیم و یا اگر میدونیم هم اشتباه میدونیم
    مثلا راحتی: (یعنی چی ؟ شما به چه چیز راحتی میگید؟)
    ثروتمندی : (شما چه چیزی داشته باشید میگید ثروتمندم ؟)
    حالا سوال من روی یک کلمه خیلی مهمه :
    مــــوفـــقـــیــــت
    موفقیت یعنی چی؟ شما به چه چیزی برسید میگید موفق شدم ؟ معنی کلمه موفقیت برای شما چیه ؟ چه شکلیه ؟ چه رنگیه ؟ و .....
    لطفا قبلا از اینکه در سایتها یا اینترنت یا کتابها دنبالش بگردید ، ابتدا برا خودتون و تعریفی که خودتون ازش داشتید رو بنویسید و بعد دونبالش برید ببینید اصلا موفقیت یعنی چی که خیلی از ماها سالهاست دنبالش هستیم و در هر کاری میگیم موفق شدیم یا موفق نشدیم ؟
    ممنونم ازتون که وقت گذاشتید
    سلام علی جان امید وارم حالت عالی باشه

من بدلیل اینکه معلم هایی زندگی بسیار خوبی داشتم خدا رو شکر خیلی از مساعل رو از بچگی بهم اموزش داده شده بود و جمله یا تعریف خاصی ازش نداشتم فقط بصورت دیفالت انجامش میدادم و از زمان شروع که خودم رو میشناختم و کتاب و مقاله میخوندم دلیل خیلی از رفتارمو متوجه میشدم راجب موفقیت هم همیشه من دیدگاهم این بوده که ادم نباید یک سری مساعل رو فدا کنه برای موفق شدن در یک زمینه که اونجوری دکتر هلاکویی میگه برنده شده اید در اون زمینه نه موفق مثالن من همیشه به هم سن هام میگفتم پول خیلی خوبه نه تا زمانی که سلامت روحی یا جسمی و شرف و... خرج بشه براش موفقیت یک پکیجه بنظرم که انسان رشد کنه آگاه بشه از همه نظر

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر علی جان

مادر من 25 سال مدیر یک مدرسه راهنمایی دخترانه بودند و اکنون بازنشسته آموزش و پرورش این کشور هستند
    چند سال پیش بود باهاشون صحبتی رو داشتم تحت این عنوان که : مامان چرا اینقدر توی مدارس دخترانه سختگیری میکنید و چرا نمیزارید راحت باشند و خیلی گیر به لاک و مقنعه و پوشش و... میدید؟

تنها پاسخی که دریافت کردم از ایشون این بود فرمودند : که تقصیر ما مدیر یا ناظم نیست بازرس و اینکه مدارس دخترانه بسیار زیاد زیر ذره بین هستند و ما چاره ای جز این رفتار نداریم (چون اگر اینکارو نکنند باید به اداره آموزش و پرورش پاسخگو باشند)

من یادمه زمانی که حدودا 7یا8 ساله بودم گهگاهی همراه مادرم روزهایی رو به مدرسه میرفتم و یادمه که هرروز یا یک روز در میان بازرس هایی از آموزش و پرورش میومدند
    خیلی پست خوب و بجایی بود / دوستان حواستون به فرزندانتون باشه باور کنید تقصیر مدیر و ناظم و ... نیست همه چیز برنامه ریزی شده اس و این وظیفه والدین هست که مسیر درست رو با آگاهی کامل برای رشد فرزندان فراهم کنند
    درست مثل آکادمی ویو که فرزندانش رو راهنمایی که بالا سرشون هست که درگیر حواشی و بقیه موارد مسیر تریدری نشن شما هم وظیفه تون هست که این مورد رو برای فرزندانتون فراهم بیارید
    امینو فرزنتون باشید
    موفق باشید(از طرف پسر یه مدیر مدرسه)
    سلام و وقتتون بخیر جناب آقای محمد
    باور دارم که عالی هستی مرد
    محمدجان خدایی نکرده سوء تفاهم نشه من اصلا با شخص و یا سمت خاصی موردی نداشتم و هدفم فقط مسیر جامعه بود تا حواسمون یکم بیشتر باشه که چه اتفاقی میفته ، و الا مادر خودم هم بازنشسته فرهنگی هستند
    حالا محمدجان با اجازت یک بحث روانشناسی هم تو پست شما باز شد که من بدجوری درگیرش هستم و اونم موضوع ترس هست .
    همونطور که گفتید میبینید : پدر و مادرهامون هم که منبع تامین و تغذیه روحی و عاطفی ما بودند به خاطر ترس بازرس و ... و ا زدست دادن کار و عدم توانایی در تامین مخارج زندگی خیلی چیزهارو به زور قبول کردند و نتونستند خودشون رو رها کنند و برن دنبال اهداف و آرزو هاشون و این ترس هم در ما نهادینه شده و هنوز با این سن درگیر چیزی به نام توهم و ترس هستیم ، اونها با اینکه میدونستن اشتباه میکردند همچنان اون رو ادامه میدادند
    من خودم رو مثال میزنم :
    حالا میبینید در گذشته چه اتفاقی افتاده ؟
    پدر و مادرهامون به خاطر ترس خیلی چیزهارو قبول کردن و نادیده گرفتن و تکرار کردن
    مادر من نتونسته به خاطر ترس از بی پولی و ترس از بیکاری و ترس از عدم توانایی در اداره زندگی با قدرت از انجام یک کار اشتباه خارج بشه با اینکه میدونستن اشتباهه ولی با این وجود قبولش کردند و ادامش دادند و الان من نمیتونم کارهای اشتباهم رو تو مارکت ترک کنم با اینکه میدونم اشتباهه این باعث شده الان من درگیر این حس ترس هستم و 7 ماه نتونستم یک اکانت 100 دلاری رو بالا بیارم ، من الان نزدیک 2 تا 3 سال میشه که پا رو ترسم گذاشتم و از زندگی کارمندی خارج شدم و با ترسهام دارم مقابله میکنم ولی هنوز زور و قدرت اون بیشتره و با این ترس هنوز اجازه رشد اکانت نمیده بهم و افکارات اجازه شکوفایی نمیده بهم
    اگر در اون زمان مادر یا پدرم با قدرت می ایستادند و و میدیدند کار اشتباهی هست و ازش خارج میشدند من و یا سایر دوستان الان زیاد درگیر این موضوعات روانشناسی نبودیم و هم خودشون اعتماد به نفس و عزت نفس داشتن و هم ما فرزندانشون ، علت همه چیز در گذشتمون هست
    ولی به قول استاد یک خبر خوب هم دارم و اونم اینه که همشون قابل تغییر هستند و میشه دوباره برنامه ریزیشون کرد ولی زمان میخواد
    از رها کردن چیزهای خوب ، برای بدست آورد چیزهای عالی ، نترس
    ویرایش توسط Ali97 : 12-18-2022 در ساعت 16:54
    ما
    ما یک

16. 22 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام علی جان وقت بخیر
    نه عزیز من خدایی نکرده من اصلا قصد جسارت نداشتم داداش

در مورد مبحث روانشناسی ترس : علی جان امروز صبح یه مقاله گذاشتم احتمالا به کارتون بیاد ولی خب ما یه مورد ثابت شده بهمون : دانستن یک چیز و عمل کردن یک چیز دیگر

شما خودتون رو مثال زدید من هم خودمو مثال میزنم : درست زمانی که تصمیم و شروع به تغییر میکنید ممکنه بدترین و شاید سختترین مراحل زندگیتون براتون پیش بیاد ..طی یکسال گذشته بسیار سختی ها و مباحث روانشناسی برام پیش اومده اما یک نگرش صحیح نسبت به وقایع داشته باشیم / من یک دفتر دارم و روزانه ژورنال یا مباحث خوبی رو که یاد گرفتم و یا اینکه از بقیه برای خودم معلم ساختم رو مینویسم ..از کارتن خواب گرفته یا صحبت مشتری و ...

اصلا همین مباحث و کلا از نظر من این آکادمی و مارکت باعث شد که من راهمو تا حدودی پیدا کنم و متوجه عامل همه شرایط خود من هستم ...اگر پدر اینطور بود یا اگر مادر اینطور رو دیگه تکرار نمیکنم...درسته که میشد اینطور نباشه ولی خب الان اتفاق افتاده از این به بعدش که آگاه هستیم !.... پس تکرار نکنیم مباحث اشتباه رو
    مثلا صحبتی رو استاد داشتند که یکی از دوستان میگفت شما مناطق خوب و راحت رو ترید میزنید(مثلا کراس ema ) و بقیه داستان ...استاد گفت خیلی از تریدرا دیگه میرن سراغ خوشگل ترید زدن و سادگی رو فراموش میکنند/مثلا یکسال یا دوسال حاضر نیستند به راحتی پول در بیارند اون ذهنه از پول دور بشه بعد بیان به بقیه مسایل مربوطه
    درسته که خیلی جاها پول رو بد میدونند اما از دید من یکی از ارکان مهم شادی در جوامع امروزی داشتن استقلال مالی هست (البته در کنار سلامتی و..)

سختی هارو موهبت بدونیم زیرا باعث افزایش قدرت ذهنتون میشه / ما بطور استثنا هم نداریم یک شخص موفق شده باشه ولی پوستش کنده نشده باشه (موفقیتی که بشه اسمشو موفقیت گذاشت )

حالا که فعلا سنمون خیلی پایینه (جوجه حساب میشیم) ولی خیلی خوبه که از تجارب دوستان بزرگتر از خودمون و همچنین استاد استفاده کنیم

موفق باشید
    سلام و وقتتون بخیر محمد جان
    باور دارم که عالی هستید
    مممنونم و بله مقاله دیروزتون رو هم خوندم و همونطور که خودتون هم عالی فرمودید من میدونم اما هنوز نمیتونم ، چون دونستن و تونستن خیلی فرق داره
    و ترس هم جزء اون مواردی هست که باید رو به رو بشی باهاش
    در مورد کلمه اگر ، که من در پست قبلی در مورد پدر و مادرها و گذشتمون نوشته بودم ، اصلا منظورم این نبود که دامن بزنیم به گذشته ، نه ، هدفم این بود که بتونیم شناسایی بکنیم و دقیقا بدونیم سرچشمه افکار و احساسات و اتفاقات کجاست ، و الا که اونا دیگه رد شده ، یک جمله جالب هست :
    اگر فقیر به دنیا اومدید مقصر شما نیست ، اما اگر فقیر از دنیا برید مقصر خود شما بودید
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون در هر دو جهان
    ما
    ما یک

18. 10 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,077 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 308 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام مجید جان

دوستمون راهکار خواستند برای اینکه هم گیمر باشند و هم بتونند فارکس رو کار کنند نه اینکه کلا حذفش کنند (یه مقاله یا کتاب بود فکر کنم میخوندم و میگفت مواردی رو که باعث شادی و کلا باعث فراغت شما میشه رو حذف نکنید زیرا باعث افسردگی و حال بد در شما خواهد شد...و گفته بود در انتهاش که تعادل رو حفظ کنید ..اون علامت یین و یانگ)

مثلا من خودم عاشق فیلم و سریال دیدن هستم و باعث ایجاد حس شادی در من میشه و اگر حذف شه و به جاش مثلا تمرین خط روند اضافه شه قطعا من آسیب میبینم در بلند مدت چه بسا اومدم برنامه ریزی کردم که هم تمرین و هم ترید و هم سریال مثلا روزانه یکساعت

حالا دوستمون هم فکر کنم منظورشون این بود چطور تعادل رو بدست بیارند نه اینکه حذف کنند کلا / چه بسا حذف کنند شاید افسرده شن (مثلا من یادمه ولی نه دقیق که یکی از دوستان آهنگ گوش دادن رو دوست داشت و به توصیه یک شخص که آهنگ دوست نداشت اونم اهنگ رو حذف کرد و افسرده شده بود ...دوباره اهنگ گوش دادن رو شروع کرد و کاملا خوب شدند )

ببخشید که ریپلای کردم ولی فکر کنم منظورشون چطور اون تعادله رو بدست بیارند بود نه کلا حذف کردنش
    موفق باشید

سلام محمد عزیز
    صبحت بخیر
    بزار یکم بیشتر و مفصل تر این موضوع باز کنم

اره درسته راهکار خواستند ولی تا وقتی روی یه هدف متمرکز نباشی هیچ اتفاق انچنان خاصی تو زندگی نمیوفته
    گیم خیلی اعتیاد آور هست و بنظرم کلا نبودش خیلی مفیدتر از بودنش و اصلا تفریح سالم وبدربخوری نیست برای یک تریدر موفق
    شما میگی گیم تفریح من میگم کاملا یچیز اعتیاد اور و عین موارد مخدر و اصلا بعنوان تفریح نمیشه تو برنامه روزانه گنجوندش
    مواد مخدر حتی تفریحی کشیدنش هم مضر و کلا توصیه نمیشه گیم هم همین طور تا نخوای که بزاریش کنار نمیتونی ساعتشو برنامه ریزی کنی چون انقد این گیم ها برنامه ریزی شده و هیجانی طراحی میشن که
    مصرف کننده رو ساعت ها پشت مانیتور بچسبونن و یجوری محو بازی باشن که کلا متوجه گذر زمان و اتلاف وقت نشن
    تمامی بازی ها برنامه ریزی شده طراحی میشن و کاملا میتونن از لحاظ ذهنی کلی فرد رو تغییر بدن به اون چیزی که میخان
    صحنه هایی که بکار برده میشه صداگزاری ها اکشن توی بازی ها و .....
    گیم واقعا مضر عین سیگار میمونه شما هفته ای یبار یه پوک هم بزنی باز ضررشو بهت میرسونه گیم هم همینطور و ضررهای چنین تفریحاتی خیلی خیلی زیاد از مفید بودنش
    یکم حالتو خوب میکنه و سرخوش میشی ولی گذراست و کلی از لحاظ روانی اثار مخربی بجا میگزاره که طول میکشه این اثار رو تخریب و بازسازیشون کرد من از بچگی بالغ بر روزی 4 الی 8 ساعت گیم بازی میکردم
    خیلی تلاش کردم که مثلا برسونمش به یساعت در روز یا مدیریت کردنش ولی نتوسنتم تا زمانی که تمرکزم تغییر دادم و کاملا خودبخود دیگ از چشمم افتاد و واقعا الان در شرایط خاص و مهمونی و جمع دوستانه اگه گیم باش میزنم
    تو تنهایی و ساعاتی که دارم به هیچ عنوان سراغ بازی نمیرم و اصلا دوست ندارم
    اینجور تفریحات فقط آسیب زننده هستند و باید تفریحات سالمی رو برای خودمون انتخاب کنیم هر تفریحی که مضر باید به مرور زمان حذف بشه اگر میخایم یه فرد موفق بشیم
    وگرنه با چنین تفریحاتی و چنین سبک زندگی همین نتایج تا الانمون دوباره در اینده تکرار خواهد شد
    یا درد تغییر کردن باید بجون بخریم یا اینکه درد اسیب های این چنین عاداتی رو
    انتخاب با خود فرد
    کم کردنش هنوز باعث قطع شدن اسیبش نمیشه درسته کم میشه مضراتش نسبت به قبل ولی هنوزم به اندازه خودش زهره خودشو میریزه
    من راهی جز اشتیاقم و تغییر دادن تمرکزم برای ترک این عادت برای خودم کارساز نبود و این تنها راهیه که برای خودم جواب داده بود رو بهشون معرفی کردم چون تا زمانی که راهی که خودم انجامش ندادم و برای خودم اتفاق نیوفتاده نمیتونم تاثیرگزار باشم من راهی رو بهشون دادم که برای من تنها راهی هست که جواب داد و راه های زیادی رو تست کردم ولی هیچ کدوم جواب نداد برای من و نتوسنتم گیم رو بعنوان یه تفریح تو زندگیم نگهش داشته باشم و راهی جز حذف کردنش برام باقی نموند و برخلاف همه دیدگاه ها که میگن افسردگی میاره و اینا نه این حالات موقتی هستند..
    طبق گفته کتاب 5 صبحی ها:
    برای تخریب و بازسازی عادت ها 66 روز وقت لازم..22 روز تخریب عادت که داریم..22 روز بازسازی و ایجاد عادت جدید ..22 روز تثبیت شدن عادت جدید...
    در طی این مسیر فرد دچار اشفتگی هایی میشه که همیشه در اول مسیر و اولین روزها دشوار تر و وقتی به مرحله تثبیت برسه دیگ همه چی اتوماتیک راه اندازی میشن و دشواری نخواهد داشت
    ولی قطعا در اوایل کار و تخریب عادات چه خوب چه بد فرد تحت تاثیر اشفتگی خواهد بود و کافیه تحمل کنه و باعث تغییر عادتش بشه بعد اون این حس و حال ازبین میره
    موسیقی گوش دادن اونم موسیقی ملایم و بی کلام یکی از بهترین عاداتی که یه تریدر نیازداره تو برناامه روزانه داشته باش و باعث افزایش تمرکز و ضربان منظم قلب میشه و نمیشه این عادت خوب رو با یه عادت مضری مث گیم مقایسش کرد و میرزه بجون خرید افسردگی موقتیشو تا ترکش کرد ...
    سریال دیدنم خوبه البته اگر فیلم های درستی انتخاب بشن که در راستای هدف فرد باش و اموزنده باش براش ولی من تاحالا نشنیدم بازی هایی که باعث تقویت ماها در راستای اهدافمون ساخته بشن چون تنها هدف چنین گیم ها فقط اتلاف وقت و سرخوش کردن مصرف کننده هستند و فقط بفکر طراحی ها و داستان ها و بازسازی صحنه هاتی هستند که افراد مجاب به خرید بازی کنن و ازش پول دربیارن برای کمپانی هاشون هدفشون اگاهی دادن یا تعلیم و اموزش نیست
    عین سیگار که هدف کمپانی ها تنها سود کردن و سم به خورد ملت میدن و از لحاظ سلامتی فیزیکی به فرد اسیب میزنه
    گیم هم سمی هست که بیشتر به ذهن افراد و و روانشون اسیب میزنه و درست شبیه کارکرد سیگار
    این عادت رو نباید درصددد کم کردنش بود بلکه باید حدف بشه باید!!!! ولی نه یهویی کم کم و اروم اروم در طی زمان
    تعادل باعث ماندگاری و پیش روی میشه و باید تعادل رو در حس و حال خوبمون و عادات خوبمون ایجاد کنیم نه در عادات بد
    نباید تعادلی برای عادات مخرب ایجاد کنیم که درما ادامه پیدا کنند بلکه کاملا باید حمله کرد به همون نقطه تعادلی این شکل عادات و تعادلشون رو برهم بزنیم تا از بدنمون و ذهنمون خارجشون کنیم
    ویرایش توسط Snow_Trader : 12-19-2022 در ساعت 10:07
    Hard takes time, impossible a little more time

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 45 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 45 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع