صفحه 287 از 555 نخستنخست ... 187237277285286287288289297337387 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,861 به 2,870 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Mohammad.Parsi آواتار ها
    17,486 بار در 1,397 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 352 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN-FX نمایش پست ها
    سلام درود خدمت همه عزیزان وقت بخیر

دوستان سوالی داشتم ممنون میشم نظرات ارزشمند شمارو بدونم

سوال:اگر گام رو بزاریم رو ترید یعنی هربار مارکت بهمون موقعیت داد درصد روزانه رو بگیریم ممکنه چندین روز موقعیت نده طبق چک لیست و سرانجام موقعیت بده اما زمانی که بخوایم وارد پوزیشن شیم از تایم کاری ما گذشته یعنی اگر به عنوان مثال 9 صبح تا 6 بعدظهر باشه تایم کاری زمانی که قیمت موقعیت ورود داده ساعت 9 شب باشه

ایا به نظر شما این کار اصولی که طبق مثال بالا خارج از تایم کاری درصد رو بگیریم یا نه با توجه به اینکه گام رو بزاریم رو ترید؟!

سپاس
    سلام آرمین جان وقت بخیر
    منم با دوستمون memo موافقم، وقتی تایم کاریت تموم شده که اصلا پای سیستم نیسی ک. اما اگر بازه بیشتری رو برای کار در نظر گرفته باشید تو این موارد مدیریت ریسک رو باید مد نظر قرار بدید، یعنی وقتی ریسک کار بالا میره (مثل آخر روز که معاملات به روز دیگه منتقل میشه و مارکت کم حجم میشه و احتمال باز شدن مارکت با گپ وجود داره) با کمترین حجم ممکن (یا ریسک زیر یک درصد) وارد معامله بشید و حدود سود و ضرر رو قرار بدید و تمام.
    موفق باشید.
    باور کنید که باورهای شما، خود حقیقت را خلق میکنند.

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Parsi عزیز تشکر کرده اند:

2,749 بار در 945 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 314 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام علی عزیز
    امیدوارم که حالتون عالی باشه
    خیلی هم عالی

ابتدا من راهکار خودم رو که که کاملا حس میکنم نسبت به ۹ ماه قبل خودم بهتر شدم رو باهاتون به اشتراک میزارم سپاس راه هایی که از اینور اونور پیدا کردم و یه جا جمع کردم
    ۱)مدیتیشن و ۲)استراحت های کوتاه مدت و ۳)تمرکز روی یک چیزی بدون فکر کردن
    مدیتیشن در حقیقت اصل این کار هست و دقیقا میدونیم یکی از کارهای مدیتیشن اینه که در لحظه حال باشیم و ذهنمون در کنترل خودمون باشه و تمرکز هم معلومه که بالاتر میره _به شدت پیشنهاد میکنم مدیتیشن رو ولی چون قراره که این پروسه خیلی آهسته باشه ممکنه حوصلتون نکشه ولی هیچ دارویی متاسفانه نیست واسه این کار _ البته اینو بگم که برایان عزیز (البته ایشون یه شرکت زدن و مدیر بخش انفورماتیک شرکتشون داره حساب کاربری انجمنشو مدیریت میکنه و اینم یه انگیزه واستون باشه که بدونین تو ۱.۵ سال چقدر پیشرفت کردن ایشون) طبق گفته خودشون به مووسسات درمانی افزایش تمرکز نوروفیدبک و (اون یکی یادم نیست) رفتن و از طریق اون پژوهژگرها بهشون گفتن تمرکز ایشون ۵۵ درصد هست و رسوندن حوالی ۸۵ اشتباه نکنم و دقیقا ایشون میگه که استاد تو دوره فراکتالی گفته این پروسه ۹ ماه طول میکشه که به سوددهی برسین در صورتی که با تمرکز کاملا بالایی مطالب رو نگاه کنین و تمرین کنین و طبق گفته استیفان ؛ برایان هم این پروسه رو طی کرد و در مدت ۱سال و ۳ ماه تونستن کامل این مسیر رو طی کنن و ....
    متاسفانه انجمن اونقدر سنگین کار میکنه که نمیتونم برم پست ایشون رو پیدا کنم
    خب بعد از مدیتیشن ؛ استراحت قطعا یکی از مهم ترین دلایل هست _ یعنی ۵۰ دقیقه تمرین و من میگم ۱۰ دقیقه مدیتیشن _ این باعث میشه به مراتب زیادی در طول روزه مدیتیشن کنین و در زمان های استراحت ذهنتون نره اینور اونور و من خودم وقتی مدیتیشن میکنم واقعا خستگیم در میره _ البته مدیتیشن خوابیده بخش ذهن آگاهی
    بعد از اون میتونین این تمرین رو کنین که برین یک گوشه و به مدت نیم ساعت به یک چیز خیره بشین بدون تفکر _ اینم تکنیک خیلی خوبیه

علاوه بر اونا اینا هم هست
    ۱) اهداف خودتون رو مشخص کنین (یعنی اینکه بدونین دارین چیکار میکنین و همانطور که مجید و مهران گفت واسه خودتون مثلا هدف مشخص کردن ۵ روند و بررسی کامل اونارو قرار بدین _ اگه بررسیتون دقیق باشه راحت ۵۰ دقیقه طول میکشه که ۵ تا روند رو بررسی کنین)
    ۲)نوشیدن آب
    ۳)نظم بیرونی (یعنی هیچ چیزی که باعث برهم زدن تمرکزتون بشه اطرافتون نباشه _ بزرگترین بخش این گوشی و فضای مجازی هست _ حالا من قبلا ها وقتی داشتم ترید میزدم و تمرین میکردم یک کنارمم گوشی بود و پیام های پشت سرهم شبکه های محازی و بررسی اونا بدجور تمرکز منو بهم زده بود و خب با محمد عزیز اینیستا رو هردوتامون پاک کردیم و در اقدامی دیگر تلگرامم پاک کردم و تقریبا گوشی من ۶ ماهی هست خالی از فضای مجازی هست (۱ ماهه هم تلگرام رو پاک کردم)
    ۷)محیط کاری خودتان را از محیط تفریحتان جدا کنید
    ۸)نوشتن افکار روی کاغد خیلی کمک میکنه

اینا مواردی بود که طی مدت زمان زیادی از منابع به دست اوردم و یه جا واسه خودم یادداشت کردم

امیدوارم به دردتون بخوره

شاد باشید و پیروز
    سلام آقا عرفان ممنون بابت توضیحاتی که دادید آقای برایان از نوروفیدبک استفاده کردند ؟
    اگر امکانش هست پست ایشون رو برای من بفرستید ممنونم
    و اینکه پست قرار داده شده توسط ایشون تو همین تاپیک قرار داره ؟ ممنون از شما
    حسبی الله

4. 6 کاربر برای این پست سودمند از farshadafrooz عزیز تشکر کرده اند:

DR-ali آواتار ها
    6,119 بار در 1,522 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 379 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshadafrooz نمایش پست ها
    سلام آقا عرفان ممنون بابت توضیحاتی که دادید آقای برایان از نوروفیدبک استفاده کردند ؟
    اگر امکانش هست پست ایشون رو برای من بفرستید ممنونم
    و اینکه پست قرار داده شده توسط ایشون تو همین تاپیک قرار داره ؟ ممنون از شما
    درود بر فرشاد عزیز
    عرفان جان خودشون هم تو پستشون گفتن که به خاطر فعالیت بالای تاپیک نمیتونن پست رو پیدا کنن

https://forum.academywave.com/showth...l=1#post357847
    https://forum.academywave.com/showth...l=1#post357845

ولی خوب من که نگفتم ندارمش

شاد باشید
    همه عمر بر ندارم / سر از این خمار مستی

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از DR-ali عزیز تشکر کرده اند:

2,749 بار در 945 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 314 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط DR-ali نمایش پست ها
    درود بر فرشاد عزیز
    عرفان جان خودشون هم تو پستشون گفتن که به خاطر فعالیت بالای تاپیک نمیتونن پست رو پیدا کنن

https://forum.academywave.com/showth...l=1#post357847
    https://forum.academywave.com/showth...l=1#post357845

ولی خوب من که نگفتم ندارمش

شاد باشید
    ممنونم علی جان دستت درد نکنه -توی تهران مراکزی رو میشناسید شما برای انجام این کار ؟
    حسبی الله

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از farshadafrooz عزیز تشکر کرده اند:

محمد زندی آواتار ها
    3,082 بار در 287 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر دوستان پست موقت

خوشبختانه اکثر مقالات که توی وبسایت جناب ایوان بایجی بود (حدودا 150 تا مقاله از 170.180 مقاله اش رو خوندم) توسط استاد توی دوره فراکتالی و قسمت مقالات روانشناسی گذاشته شده و یجورایی تکرار مکررات هست

مقالاتی رو از پیج های گوناگون میخونم و میخواستم به اشتراک بگذارم و به ادمین عزیز پیغام دادم در مورد تاپیک مقالات روانشناسی با مسیولیت شخصی خودم اما استاد مخالفت کردند(قطعا یه دلیل محکم پشتش بود)

از این به بعد مقاله ای رو نمیزارم چون مقالاتی رو از جاهایی میخونم و شخصا انسان مذهبی ای نیستم و اعتقادات شخصی خودم رو دارم و مقالاتی رو هم که جدیدا میخونم یجورایی طرز فکر نویسنده شبیه به خودم هست (دکتر آینزل گانگر)

متاسفانه اگر انتشار این مقالات باعث ایجاد حس ناخوشایند در شخصی بشه من نمیتونم مسیولیتش رو قبول کنم و تصمیم گرفتم دیگه مقاله ای نزارم و دوستان اگر دوست داشتند خودشون شخصا به پیج های روانشناسی مراجعه و بخونند
    دلیل این تصمیم نه بخاطر از سرباز کردن بلکه بخاطر باورهای هر شخص نسبت به زندگی باشه و ممکنه این مقالات یک مقدار خطرناک باشه

امیدوارم که همیشه موفق باشید / منابع مقالات روانشناسی رو در اختیارتون قرار میدم البته چند منبع دیگه هم هست اما همین منابع کقایت میکنه
    سایت apa (انجمن روانشناسی آمریکا)
    مقاله
    روانشناسی
    امیدوارم که عذر منو پذیرا باشید چون مبحث روانشناسی یه مبحث مهم هست البته جایی نمیرم هستم در خدمتتون اگر سوال یا مبحث روانشناسی پیش اومد

موفق باشید
    سلام دوست عزیز تا همین جا هم ممنون
    من تعداد زیادی رو مطالعه کردم بابت هر کدوم متشکرم
    ستایش هورمزد.

10. 8 کاربر برای این پست سودمند از محمد زندی عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,080 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 308 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    امینو میگه من زمانی قوی شدم(متمرکز تر) که دیگه چیزی برای باختن نداشتم تموم پل های پشت سرم شکسته بود
    و راهی جز اینکه جلو برم نداشتم.
    یا میمردم یا موفق میشدم، راه دیگه ای وجود نداشت !

تو کتاب "بیندیشید و ثروتمند شوید" هم میگه :
    ادم های موفق برای رسیدن به هدف هاشون با جونشون معامله میکنند و با تمام وجود میخان که بدستش بیارن.

برای رسیدن به هدف چیو گرو گزاشتی ؟؟؟
    آیا این چیزی که گرو گزاشتی چیزی هست که وقتی بهش فکر میکنی بگی نه من قطعا موفق میشم من راهی جز موفقیت ندارم.
    یا اینکه با فکر کردن بهش میگی خب اگه اینم نشد یکار دیگ میکنم !!مشکلی نیس

از خودت بپرس...
    بهترین چیزتو گرو گزاشتی یا یچیز که خیلی برات مهم نیست؟
    یا موفق میشی یا چی.....؟؟؟

به این سوالا تو خلوت خودت پاسخ بده و تصمیمتو جدی تر بگیر
    یا یه کاریو شروع نکن و یا اگه شروع کردی تا تهش پاش بمون
    و با تموم وجودت برای رسیدن به هدفت تلاش کن
    Hard takes time, impossible a little more time

12. 18 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Parsi آواتار ها
    17,486 بار در 1,397 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 352 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک

داستان هفته

پیرمردی تنها در مینه سوتا زندگی میکرد. او میخواست مزرعه سیب زمینی اش را شخم بزند اما این کار خیلی سختی بود. تنها پسرش که میتوانست به او کمک کند در زندان بود. پیرمرد نامه ای برای پسرش نوشت و وضعیت را برای او توضیح داد:
    پسر عزیزم من حال خوشی ندارم چون امسال نخواهم توانست سیب زمینی بکارم. من نمیخواهم این مزرعه را از دست بدهم، چون مادرت همیشه زمان کاشت محصول را دوست داشت، من برای کار مزرعه پیر شده ام و اگر تو اینجا بودی تمام مشکلات من حل میشد. من میدانم که اگر تو اینجا بودی مزرعه را برای من شخم میزدی....

بعد از مدتی پیرمرد این تلگراف را دریافت کرد:
    پدر، به خاطر خدا مزرعه را شخم نزن! من آنجا اسلحه پنهان کرده ام.

چهار صبح فردا 12 نفر از ماموران اف بی ای و افسران پلیس محلی دیده شدند و تمام مزرعه را شخم زدند، بدون اینکه اسلحه ای پیدا کنند!!!.
    پیرمرد بهت زده نامه ی دیگری به فرزندش نوشت و به او گفت که چه اتفاقی رخ داده است و میخواهد چه کند؟
    پسر پاسخ داد پدر، برو سیب زمینی هایت را بکار. این بهترین کاری بود که از اینجا میتوانستم برایت انجام دهم.

"هیچ مانعی در دنیا وجود ندارد. اگر شما از اعماق قلبتان تصمیم به انجام کاری بگیرید میتوانید آن را انجام بدهید. مانع، ذهن است. نه اینکه شما یا یک فرد کجا هست. در دنیا هیچ بن بستی وجود ندارد. یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت..."
    باور کنید که باورهای شما، خود حقیقت را خلق میکنند.

14. 16 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Parsi عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,456 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر دوستان
    باور دارم که عالی هستید
    یک سوال ازتون دارم و میتونید به چشم یک چالش ببینیدش و در تاپیک جواب بدید و یا اگر هم دوست نداشتید برا خودتون رو کاغذ جوابش رو بدید
    خیلی از ماها از جمله خود من بیشتر وقتها کلماتی رو استفاده میکنیم و شاید سالها هم دنبالش میریم تا پیداش کنیم ولی دریغ از اینکه معنیش رو نمیدونیم و یا اگر میدونیم هم اشتباه میدونیم
    مثلا راحتی: (یعنی چی ؟ شما به چه چیز راحتی میگید؟)
    ثروتمندی : (شما چه چیزی داشته باشید میگید ثروتمندم ؟)
    حالا سوال من روی یک کلمه خیلی مهمه :
    مــــوفـــقـــیــــت
    موفقیت یعنی چی؟ شما به چه چیزی برسید میگید موفق شدم ؟ معنی کلمه موفقیت برای شما چیه ؟ چه شکلیه ؟ چه رنگیه ؟ و .....
    لطفا قبلا از اینکه در سایتها یا اینترنت یا کتابها دنبالش بگردید ، ابتدا برا خودتون و تعریفی که خودتون ازش داشتید رو بنویسید و بعد دونبالش برید ببینید اصلا موفقیت یعنی چی که خیلی از ماها سالهاست دنبالش هستیم و در هر کاری میگیم موفق شدیم یا موفق نشدیم ؟
    ممنونم ازتون که وقت گذاشتید
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

16. 15 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,456 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    دوستانی که فرزند کوچیک دارند لطفا این پست رو جدی بگیرید

سلام و وقتتون بخیر دوستان
    باور دارم که عالی هستید
    نمیخوام زیاد توضیح بدم و کلا چکیده موضوع رو میتونیسم
    من کلا تلوزیون تماشا نمیکنم و خیلی اتفاقی یک دو روز که دخترهام کارتون تماشا میکردند ، دیدم کارتن پسر شجاع میده ، این تا اینجا
    امروز صبح هم دختر 8 سالم رو میبردم مدرسه و دیدم ناراحته و استرس داره ، گفتم بابا اگر اتفاقی افتاده میتونی با من مطرحش کنی ، گفت شلوار مدرسم کثیف شده بود مجبور شدم شلوار لی ( یا جین ) بپوشم ، گفتم خوب اشکال نداره چرا ناراحتی مگه چه مشکلی داره ؟ گفت ناظمها و مدیرمون گفتند نباید این شلوارهارو به مدرسه بپوشیم و ممنوعه و میترسم
    این دوتا موضوع باعث شد من دوباره به فکر فرو برم که اینها همون دیتاهای 30 سال پیش بود که من هم دریافت کردم ، همون کارتونها و همون صحبتها در مورد لباس و مدرسه و ......، جالب نیست ؟ همه چیز داره تکرار میشه و هیچ چیز تغییر نکرده بچه های ما هم با این برنامه ریزی میشن همین 35 ساله بعد ما که این شدیم ،
    پس لطفا روی بچه هاتون و دیتاهای ورودیشون حساس باشید و مواظب باشید و عوضشون کنید تا اینی که ما هستیم نشن و همونی که الان طی این چندسال یاد گرفتیم و دیدیم درست بوده رو آموزش بدید تا اونی که درست هست بشن
    لحظه حال فرزندانتون رو عوض کنید تا آینده ای که روزی براشون لحظه حال خواهد شد همونی باشه که باعث موفقیتشون بشه نه مثل ما پشیمونی و ....
    این در مورد خودمون هم صدق میکنه و اگر دیتاهای دریافتی و چیزهایی که میبینید و چیزهایی که میشنوید و چیزهایی که میپوشید و دوستانی که دارید و تجمعاتی که شرکت میکنید و ..... همون قبلی ها هستن ، مواظب باشید و سعی کنید عوضشون کنید تا نتایج عوض بشه و الا همون نتایج قبلی بدست میاد
    حالا خود این هم در ترید کردنمون و نحوه عملکردمون در چارت ربط داده میشه و اگر در ترید کردن نتایج خوبی بدست نمیارید کارها و رفتارهایی که انجام میدید رو بنویسید و عوضشون کنید تا نتایج عوض بشه و بالانستون رشد کنه و الا همین نتایج اکنون و گذشتتون بدست میاد
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

18. 22 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

1,232 بار در 440 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام به دوستان عزیز امیدوارم حالتون عالی باشه
    من در حال آموزش هستم و یه سری موانع میان تو ذهنم که باعث میشن یکم ذهنم پراکنده شده و تسلط کافی رو مباحث نداشته باشم که مهترینش بازی های کامپیوتری هستن میشه مثلا یه راهکار بدین من برنامه ریزی برای گیم داشته باشم در کنار تمریناتم و ذهنم پراکنده نشه حین تمرین فکرم بره سمت گیم
    @memo

20. 7 کاربر برای این پست سودمند از سعیدابراهیمی عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 32 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 32 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع