صفحه 40 از 543 نخستنخست ... 3038394041425090140540 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 5427

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Mr.jason آواتار ها
    34,826 بار در 2,439 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    افزایش هوش و پرهیزکاری
    سلام خدمت دوستان عزیز
    مدتها بود میخواستم این مورد رو توضیح بدم ولی نمیتونستم به قدری سادش کنم که منطقی به نظربیاد برای شخص و خوب اون رو درک کنه
    داشتم ویدیو های دوره های سیستم فراکتالی رو نگاه میکردم که استاد راجب قانون خلاء صحبت میکردن و ازش برای توضیح این مسائله الهام گرفتم
    خلاء یعنی خالی بودن از چیزی (میتونه هوا و.... باشه) مطمئنا در فیلم های فضایی که داخل یک سفیه ی فضایی هستند همچین صحنه ای رو مشاهده کردید که سفینه سوراخ میشه و یک مکشی ایجاد میشه وهوای داخل سفینه رو میکشه بیرون
    چرا ؟
    به این دلیل که فضا خالی از هواست در حالی که داخل سفینه پر ازهواست و طبق قانون انتشار هوا به سمت فضا میره
    این موضوع همه جا هست برای حفظ تعادل حتی در مغز انسان
    به طور کلی دو عامل تعیین کننده ی هوش انسان هاست
    میزان:
    1-نوروگلیاها
    2-نورون ها (قبلاراجب افزایش نورون ها در سنین بزرگسالی توضیح دادم )
    که کار اولی حفاظت تغذیه و تعمیر نورون هاست و اینکه اولی نقش بسیار زیادی رو در هوش ایفا میکنه
    خب برای اینکه بحث خیلی طولانی و کسل کننده نشه بریم سر اصل مطلب
    همه ی ما در حال حار عادتهایی داریم (که قبلا توضیح دادم چجوری به وجود میان) شما اگر بتوانید این عادت ها رو ترک کنید یک خلاء به وجود اوردید
    حالا این ترک عادت چی میتونه باشه
    میتونه تغییر در ساعات وعده های غذایی .ساعت خوابیدن و بیدار شدن. نوشتن با دست غالب. از راست به چپ نوشتن و... همه ایناها عادت هایی هستش که حتی فکرشم نمیکنید
    این خلاء سبب ایجاد عادت های جدید میشه و این عادت ها در مغر سبب افزایش نوروگلیا ها در مغز و افزایش اتصالات بین نورون ها در مغز میشه که همین امر سلامت مغز شما و همچنین افزایش سطح هوشی شما رو تضمین میکنه
    حالا میخوام یک پروسه دیگه که به موضوع ربط داره هم توضیح بدم (در واقع همین موضوع قبلیه به یک شکل دیگه توضیح میدم)
    ایجاد حس نیاز
    احتمالا برای بعضی از افراد پیش اومده که دستی که باهاش نوشتن . نوشیدن و.... رو انجام میدادن شکسته یا به هر دلیلی نمیتونستن دیگه از اون دست استفاده کنن
    و برای نوشتن باید از دست دیگشون استفاده میکردن همین امر نیز سبب ترک عادت قبلی و ایجاد عادت جدید شده
    حالا شاید براتون این سوال پیش که چرا به جای موضوع افزایش هوش و پرهیزکاری از موضوع ایجاد عادت و افزیش هوش استفاده نکردید
    به یک دلیل اون هم استفاده از قوه ای که بزرگسال ترکش میکنن
    قوه ی خلاقیت
    خلاقیت تاثیر بسیییییییییییییییار زیادی در هوش داره
    استفاده از خلاقیت اتصال بین دو نمیکره مغز رو افزایش میده به علاوه سبب افزایش چشمگیر ارتباطات نورون های مغزی میشه
    و همچنین سطح امواج مغزی رو در حالت الفا نگه میداره
    از خلاقیت خودتان استفاده کنید و کار های روز مره را به شکل دیگری انجام دهید
    شاید فکر کنید کار ساده ای هست ولی بهتون قول میدن هنگام انجامش به قدری سی پی یو تون در گیر میشه که تا مرحله ی انفجار پیش بره
    ویرایش توسط Mr.jason : 07-10-2021 در ساعت 11:56
    I Will Never Forgot These Words
    With Great Power
    Comes Great Responsibilities
    This Is My Gift
    My Curse
    ?Who am I
    ........ I am

2. 44 کاربر برای این پست سودمند از Mr.jason عزیز تشکر کرده اند:

choobin آواتار ها
    971 بار در 76 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط honarmand نمایش پست ها
    سلام دوستان و استاد گرامی
    من اولین حساب دمو 100 دلاری خودم رو باز کردم و با چک لیستم ترید کردم.هر چه حساب به 100 درصد نزدیک میشد ترس و استرس من هم بیشتر میشد.و به خودم می گفتم الان هستش که ضرر کنی و حسابت خراب بشه.من فقط براساس چک لیست ترید میزنم و به هیچ وجه تخطی نمیکنم از چک لیستم مگر جایی که ببینم از لحاظ ورود اشتباه کردم.امروز حسابم در تریدری که حتی 3 درصد سود روزانه رو داده بود من نبستم با اینکه هیدن خلاف روند هم جلوی چشمم بود و با ضرر بستم و حسابم خراب شد و باید برگردم به چندین گام عقب تر..
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن اینطور مواقع باید چیکار کرد؟

https://s18.picofile.com/file/843784...ement.htm.html

سلام وقتتون بخیر

یه نکته که خیلی بمن کمک کرده توی این مرحله همون چیزی بود که استاد توی ترید دوره اجبار کرده بود و گفتند وقتی رسیدید به هدف روزانه تمام معاملات رو چه سود و چه ضرر ببندید من بعضی مواقع 2 تا معامله همزمان باز داشتم که مثلا یکیش توی ضرر بود اما معامله سود دهم پوشش داده بود و درصدمو ازش و به کل هدف روزانه ام رو گرفته بودم و همون موقع همه معاملات رو بسته بودم. این کار اون حرفی رو که همه معامله گرهای حرفه ای و حتی استاد میگند که ضرر جزو معامله گریه عملا نشون داد بهم و الان دیگه حساسیتی روی بستن تریدهای منفیم ندارم.
    جهـــان آرام مـــن است . . . و مــــن نـــا آرام آرزوهایــــــم

4. 28 کاربر برای این پست سودمند از choobin عزیز تشکر کرده اند:

choobin آواتار ها
    971 بار در 76 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hkowsarri نمایش پست ها
    درود بیکران. نزدیک ب یکسال هست در اکادمی حضور دارم. تمام وقت و نیرو رو برای درک سیستم های ارایه شده قرار دادم.بعد از جمع بندی تونستم ب یک سیستم تحلیلی 100 درصدی برسم.شاید سخن ب گزاف باشه اما نوع ترید های من در تاپیک فراکتالی گویای ادعام هست .اما .اما موفق نشدم. که بصورت مستمر سوداوری داشته باشم.دلیل عدم موفقیت در وبینار اول پرایس اکشن گفته شده که از اون ب راحتی گذر کردم.

و مدام در حال تغییر استراتژی تحلیلی بودم.بعضی از نکات رو برای یاداوری مینویسم.ب این نکته رسیدم که اگر از نظر عادت های گذشته به یک انقلاب و تغییر برسم فاصله من تا تمام ارزوهای در ذهن و بنظر دیگران دست نیافتنی فقط 200 گام ترید با روزانه 3 درصد سود هست.

95درصد کارها بر اساس عادت های قبلی انجام میشوند.

عامل اصلی شکست های ما نه در بازار بلکه در تمام زندگی همین هست.رفتار بر اساس عادات

وجود فیلتر ذهنی باعث میشود بقیه موارد موجود رو نبینیم

در ما عادت ها ارادی یا غیر ارادی بوجود امده

ما بر اساس عادات ترید میکنیم

اگر عادات گذشته باعث شدند شما سود مستمر از بازار بگیریند عادات رو حفظ کنید اگر نتونستند ب شما کمک کنند بزرگترین کار شما یاد گرفتن تکنیک نیست. تغییر عادات قبلی و بوجود اوردن عادت جدید هست

این بزرگترین عامل موفقیت نه در ترید بلکه در زندگی هست.

با اینکه روانشناسی 55 درصد از سیستم رو تشکیل میده اما کلا 40 صفحه تاپیک داره.این هم یک نکته تامل برانگیز

با ارزوی موفقیت همه خانواده اکادمی ویو

درود بر شما جناب کوثری ممنون از به اشتراک گذاری تجربیاتتون. بله با شما خیلی موافقم که دوستان زیاد وقت نمیذارن برای بعد روانشناسی که بیشترین تاثیر رو توی این کار داره. پایبندی بر تمام اصولی که در ترید پلن آوردیم جلوگیری از حس طمع و گول زدن خودمون میتونه تمام چیزایی که داشتیمو خراب کنه. استاد همیشه روی بحث روانشناسی تاکید دارن و همیشه به بخش از وبینار ها رو همینطور که خودتون هم میدونید به روانشناسی اختصاص میدن اما متاسفانه این بخش مهم رو بچه ها راحت ازش میگذرند و بیشتر اشکال رو توی سیستم معاملاتیشون میبینن. غافل از اینکه اگر کسی تونسته باشه بعد روانشناسی خوش رو ارتقاع بده توی این کار به راحتی حتی با یه سیستم 50درصد هم میتونه به سود مستمر برسه... یع چیز جالبی که من ازش استفاده میکنم بعد از باز کردن معامله برعکس دیدن چارت برای پیدا کردن نقطه خروج هست که بمن خیلی داره کمک میکنه. من تقریبا 5 ساله روی پرایس اکشن دارم کار میکنم اما این نکته که استاد توی درسها گفتند خیلی به نقطه خروج من چه توی سود و چه توی ضرر داره کمک میکنه.
    جهـــان آرام مـــن است . . . و مــــن نـــا آرام آرزوهایــــــم

6. 31 کاربر برای این پست سودمند از choobin عزیز تشکر کرده اند:

Yaser.kh آواتار ها
    5,580 بار در 358 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ebi.for.fx نمایش پست ها
    افزایش هوش و پرهیزکاری
    سلام خدمت دوستان عزیز
    مدتها بود میخواستم این مورد رو توضیح بدم ولی نمیتونستم به قدری سادش کنم که منطقی به نظربیاد برای شخص و خوب اون رو درک کنه
    داشتم ویدیو های دوره های سیستم فراکتالی رو نگاه میکردم که استاد راجب قانون خلاء صحبت میکردن و ازش برای توضیح این مسائله الهام گرفتم
    خلاء یعنی خالی بودن از چیزی (میتونه هوا و.... باشه) مطمئنا در فیلم های فضایی که داخل یک سفیه ی فضایی هستند همچین صحنه ای رو مشاهده کردید که سفینه سوراخ میشه و یک مکشی ایجاد میشه وهوای داخل سفینه رو میکشه بیرون
    چرا ؟
    به این دلیل که فضا خالی از هواست در حالی که داخل سفینه پر ازهواست و طبق قانون انتشار هوا به سمت فضا میره
    این موضوع همه جا هست برای حفظ تعادل حتی در مغز انسان
    به طور کلی دو عامل تعیین کننده ی هوش انسان هاست
    میزان:
    1-نوروگلیاها
    2-نورون ها (قبلاراجب افزایش نورون ها در سنین بزرگسالی توضیح دادم )
    که کار اولی حفاظت تغذیه و تعمیر نورون هاست و اینکه اولی نقش بسیار زیادی رو در هوش ایفا میکنه
    خب برای اینکه بحث خیلی طولانی و کسل کننده نشه بریم سر اصل مطلب
    همه ی ما در حال حار عادتهایی داریم (که قبلا توضیح دادم چجوری به وجود میان) شما اگر بتوانید این عادت ها رو ترک کنید یک خلاء به وجود اوردید
    حالا این ترک عادت چی میتونه باشه
    میتونه تغییر در ساعات وعده های غذایی .ساعت خوابیدن و بیدار شدن. نوشتن با دست غالب. از راست به چپ نوشتن و... همه ایناها عادت هایی هستش که حتی فکرشم نمیکنید
    این خلاء سبب ایجاد عادت های جدید میشه و این عادت ها در مغر سبب افزایش نوروگلیا ها در مغز و افزایش اتصالات بین نورون ها در مغز میشه که همین امر سلامت مغز شما و همچنین افزایش سطح هوشی شما رو تضمین میکنه
    حالا میخوام یک پروسه دیگه که به موضوع ربط داره هم توضیح بدم (در واقع همین موضوع قبلیه به یک شکل دیگه توضیح میدم)
    ایجاد حس نیاز
    احتمالا برای بعضی از افراد پیش اومده که دستی که باهاش نوشتن . نوشیدن و.... رو انجام میدادن شکسته یا به هر دلیلی نمیتونستن دیگه از اون دست استفاده کنن
    و برای نوشتن باید از دست دیگشون استفاده میکردن همین امر نیز سبب ترک عادت قبلی و ایجاد عادت جدید شده
    حالا شاید براتون این سوال پیش که چرا به جای موضوع افزایش هوش و پرهیزکاری از موضوع ایجاد عادت و افزیش هوش استفاده نکردید
    به یک دلیل اون هم استفاده از قوه ای که بزرگسال ترکش میکنن
    قوه ی خلاقیت
    خلاقیت تاثیر بسیییییییییییییییار زیادی در هوش داره
    استفاده از خلاقیت اتصال بین دو نمیکره مغز رو افزایش میده به علاوه سبب افزایش چشمگیر ارتباطات نورون های مغزی میشه
    و همچنین سطح امواج مغزی رو در حالت الفا نگه میداره
    از خلاقیت خودتان استفاده کنید و کار های روز مره را به شکل دیگری انجام دهید
    شاید فکر کنید کار ساده ای هست ولی بهتون قول میدن هنگام انجامش به قدری سی پی یو تون در گیر میشه که تا مرحله ی انفجار پیش بره
    سلام آقا ابی عزیز
    خیلی ممنون که این مطلب فوق العاده عالی رو بیان کردید.
    اما یک شخص چجوری میتونه خلاق تر باشه ؟ چه کارهایی هست که با انجامشون میتونیم خلاقتر بشیم ؟
    آیا کتاب خاصی در این زمینه هست که کمک کننده باشه؟ تفریحات میتونه در افزایش اون موثر باشه ؟
    ممنون میشم در این مورد اگر توضیحی بنظرتون میرسه بفرمایید.
    سپاس از شما
    ویرایش توسط Yaser.kh : 07-10-2021 در ساعت 20:15

8. 24 کاربر برای این پست سودمند از Yaser.kh عزیز تشکر کرده اند:

Mr.jason آواتار ها
    34,826 بار در 2,439 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ichimoku نمایش پست ها
    سلام آقا ابی عزیز
    خیلی ممنون که این مطلب فوق العاده عالی رو بیان کردید.
    اما یک شخص چجوری میتونه خلاق تر باشه ؟ چه کارهایی هست که با انجامشون میتونیم خلاقتر بشیم ؟
    آیا کتاب خاصی در این زمینه هست که کمک کننده باشه؟ تفریحات میتونه در افزایش اون موثر باشه ؟
    ممنون میشم در اون مورد اگر توضیحی بنظرتون میرسه بفرمایید.
    سپاس از شما
    سلام
    خلاقیت در نورولوژی تا به حال ناملموس هستش و هنوزم نمیدونن دقیقا چی میشه
    محقق ها اخرین اطلاعاتی که بدست اوردن این بوده که هنگام خلاقیت در بخش های متفاوتی از مغز موج الفا تولید میشه
    و این رو هم میدونن که بیشتر در سطوح الفا به پایین رخ میده
    ولی خلاقیت یک چیز ذاتی هستش همه دارند ولی خیلیا استفاده نمیکنند
    کتاب خاصی هم در موردش نخوندم و اکثر مواردی که داخل اینترنت نوشتن بیشتر ورزش مغز هستش و بنظرم تاثیری بر خلاقیت ندارن
    و باید خودتون بخواید و ازش استفاده کنید
    یک روشی که خودم استفاده میکنم فک میکنم استاد هم بهش اشاره کردن
    1 تعیین کنید چی میخواید
    2 روش فکرو تمرکز کنید
    3 رهاش کنید
    به صورت غیر منتظره یک جرقه ای در ذهنتون اتفاق میوفته
    همیشه هم جواب میده
    I Will Never Forgot These Words
    With Great Power
    Comes Great Responsibilities
    This Is My Gift
    My Curse
    ?Who am I
    ........ I am

10. 36 کاربر برای این پست سودمند از Mr.jason عزیز تشکر کرده اند:

hoseinrahimi آواتار ها
    30,336 بار در 4,520 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 588 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط honarmand نمایش پست ها
    سلام دوستان و استاد گرامی
    من اولین حساب دمو 100 دلاری خودم رو باز کردم و با چک لیستم ترید کردم.هر چه حساب به 100 درصد نزدیک میشد ترس و استرس من هم بیشتر میشد.و به خودم می گفتم الان هستش که ضرر کنی و حسابت خراب بشه.من فقط براساس چک لیست ترید میزنم و به هیچ وجه تخطی نمیکنم از چک لیستم مگر جایی که ببینم از لحاظ ورود اشتباه کردم.امروز حسابم در تریدری که حتی 3 درصد سود روزانه رو داده بود من نبستم با اینکه هیدن خلاف روند هم جلوی چشمم بود و با ضرر بستم و حسابم خراب شد و باید برگردم به چندین گام عقب تر..
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن اینطور مواقع باید چیکار کرد؟

https://s18.picofile.com/file/843784...ement.htm.html
    سلام دوست عزیز.به نظرم اگه همیشه به حساب دمو به این دید نگاه کنیم که فضایی است که ما باید ایرادات و اشکالاتمون رو اونجا برطرف کنیم تا در ریل مشکلاتون کمتر بشه این مشکلات روانشناسیمون هم برطرف خواهد شد.سعی کنیم خیلی محو افزایش بالانس نشیم در دمو و اگه در حساب دمو ما بتونیم حداقل 5تا مورد از اشکالاتمون رو پیدا کنیم به نظرم قدم بزرگی در جهت پیشرفت برای خودمون برداشتیم.بنده احساس میکنم شما در پوزیشن اخرتون مدیریت سرمایه رو هم رعایت نکردین چون حساب 214دلاری شما بایه پوزیشن ضرر بالای 20درصد کاهش بالانس رو تجربه کرده و احتمالا استاپ لاس هم قرار ندادین اگه اشتباه نکنم.
    درک زمان .......تغییر زندگی.......

12. 27 کاربر برای این پست سودمند از hoseinrahimi عزیز تشکر کرده اند:

honarmand آواتار ها
    13,120 بار در 679 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 154 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط choobin نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر

یه نکته که خیلی بمن کمک کرده توی این مرحله همون چیزی بود که استاد توی ترید دوره اجبار کرده بود و گفتند وقتی رسیدید به هدف روزانه تمام معاملات رو چه سود و چه ضرر ببندید من بعضی مواقع 2 تا معامله همزمان باز داشتم که مثلا یکیش توی ضرر بود اما معامله سود دهم پوشش داده بود و درصدمو ازش و به کل هدف روزانه ام رو گرفته بودم و همون موقع همه معاملات رو بسته بودم. این کار اون حرفی رو که همه معامله گرهای حرفه ای و حتی استاد میگند که ضرر جزو معامله گریه عملا نشون داد بهم و الان دیگه حساسیتی روی بستن تریدهای منفیم ندارم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinrahimi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.به نظرم اگه همیشه به حساب دمو به این دید نگاه کنیم که فضایی است که ما باید ایرادات و اشکالاتمون رو اونجا برطرف کنیم تا در ریل مشکلاتون کمتر بشه این مشکلات روانشناسیمون هم برطرف خواهد شد.سعی کنیم خیلی محو افزایش بالانس نشیم در دمو و اگه در حساب دمو ما بتونیم حداقل 5تا مورد از اشکالاتمون رو پیدا کنیم به نظرم قدم بزرگی در جهت پیشرفت برای خودمون برداشتیم.بنده احساس میکنم شما در پوزیشن اخرتون مدیریت سرمایه رو هم رعایت نکردین چون حساب 214دلاری شما بایه پوزیشن ضرر بالای 20درصد کاهش بالانس رو تجربه کرده و احتمالا استاپ لاس هم قرار ندادین اگه اشتباه نکنم.
    سلام بزرگوار
    ممنون از راهنمایی.
    راستش من اصلا حواسم به این نکته مهمی که گفتید نبوده(هدف از حساب دمو شناخت روحیات) و بیشتر هدفم گرفتم درصد روزانه و رشد دادن حسابم بوده.به گفته استاد قطعا از این به بعد این نکته مهم رو سرلوحه حسابم قرار میدن و با هدف شناخت شخصیتی خودم تریدهام رو انجام میدم.
    جا داره از استاد تشکر کنم که این فضا رو ایجاد کرده که افراد میتونن خیلی راحت بدون اینکه قضاوت بشن نظرات و مشکلاتشون رو بیان کنن و راهنمایی بگیرن.

14. 28 کاربر برای این پست سودمند از honarmand عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    21,395 بار در 1,611 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام خدمت همه دوستان عزیزم و نیز استاد گرانقدرمون
    امیدوارم حال دلتون عالی باشه
    چدتا آهنگ بی کلام آرامش بخش آوردم براتون
    برای دانلود کلیک کنید
    امیدوارم خوشتون بیاد
    و اینکه اصل این آهنگ ها از 3 ساعت شروع میشه تا 9/10 ساعت ولی چون حجمشون خیلی بالا میشد یه قسمتی از ابتداشون رو گذاشتم و اگه دوستی علاقمند بود تو خصوصی اطلاع بده تا کاملشون رو در اختیارشون بزارم
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

16. 33 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

hoseinrahimi آواتار ها
    30,336 بار در 4,520 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 588 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر.
    چند وقت پیش یه کتابی میخوندم به اسم کی در مورد علم زمانسنجی که توضیح میده چه زمانی در روز چه خصوصیاتی داریم و بهتره چه کارهایی انجام بدیم.گفتم با شما به اشتراک بذارم امیدوارم براتون مفید باشه.
    نویسنده میگه بهتره تصمیمات مهم تحلیلی زندگیمون را قبل از ظهر بگیریم و با اسناد و مدارک آماری و فیزیولوژیک توضیح میده که بعد از ظهر برای تحلیل کردن زمان مناسبی نیست.به یک اتفاق در زمان جنگ جهانی اشاره میکنه که ناخدای باتجربه کشتی با یک تصمیم غلطی که بعد از ظهر میگیره باعث غرق شدن کشتی میشه و به تفاوت آمار نمرات امتحان ریاضیی که در صبح و بعد از ظهر گرفته شده و همچنین تصمیم قاضی های ایالات متحده درمورد درخواست عفو مشروط زندانی ها در ساعات مختلف روز اشاره میکنه.
    به طور کلی توضیح میده که قبل از ظهر فعالیت بخش هایی که ازشون با عنوان نگهبانان ذهنی یاد میکنه بالاتره و در اواخر صبح و حدود ظهر توانایی این بخش مغز به اوج میرسه و بعد از اون افت میکنه.البته توضیح میده که با افت قدرت تحلیل توانایی ذهن برای حل مسائل بصیرتی که به پیدا کردن راه های غیر معمول نیاز داره (و البته از نظر خودم توانایی شهودی) افزایش پیدا میکنه.

همچنین جذاب ترین بخش کتاب برای نمودار میزان حال خوبی بود که نشون داده بود و بسیار شبیه نمودار رفتار مولد بازار در کتاب ﻛﺎرﺑﺮد ﻧﻈﺮﯾﻪ آﺷﻮب وﻓﺮاﻛﺘﺎل در ﭘﯿﺶﺑﯿﻨﯽ ﺳﺮی های زمانی بود که پیوستگیه بین روانشناسی فردی و روانشناسی بازار را به شکل واضحی نشون میده
    فایل پیوست 97033
    فایل پیوست 97034

خبر خوب برای ما اینه که بالاترین سطح حال خوب و قدرت تحلیل دقیقا هم زمان شده با باز شدن بازار لندن در ایران که از نظر اکثر تریدر ها بهترین زمان ترید هست.
    توصیه دیگه ای که نویسنده میکنه اینه که بین کارتون استراحت فعال داشته باشید و یه میان وعده(بدون قند ساده) مصرف کنید و اون تایم افول بین روز را یه چرتی بزنید.
    البته میگه اطاعات این نمودارها برای همه یکسان نیست و اینها میانگینی از کل جامعه را نشون میده که برای به دست اوردن اطلاعات دقیق تر از خودتون پیشنهاد میکنم کتاب را مطالعه کنید
    پر کردن این جدول هم میتونه براتون مفید باشه
    https://bpluspodcast.com/wp-content/...20/05/When.pdf
    سلامت و شاد و ثروتمند باشید
    سلام جناب امیری موضوع بسیار جالبی بود برای بنده ممنون و تشکر ازشما.
    درک زمان .......تغییر زندگی.......

18. 15 کاربر برای این پست سودمند از hoseinrahimi عزیز تشکر کرده اند:

Farhad8 آواتار ها
    483 بار در 55 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    Remembering, repeating, working trough
    یادآوری تکرار و حل و فصل(مداقه(working trough)) مقاله ای است که در سال ۱۹۱۴ توسط فروید نوشته شد. از بین حدود ۳۰۰ کتاب و مقاله ای که توسط وی نوشته شده، این مقاله جز مهمترین مقالاتی است که بسیاری از تکنیک های درمان رونکاوی از دل آن بیرون آمده است. فروید در این مقاله به موضوع اجبار به تکرار در انسان ها می پردازد.
    اجبار به تکرار در روانکاوی به چه معناست؟ با توجه به این که فروید یک درمانگر و پژوهشگر در حوزه بالینی بود، دید او نیز در این مقاله دید بالینی است. او در این مقاله به قصه های تکراری انسان ها در زندگی اشاره میکند، به عنوان مثال فردی که مدام شغلهای مختلفی را انتخاب میکند و بعد از مدتی به بن بست رسیده و آن را عوض میکند. زنی که با مردهایی وارد رابطه می شود که در یک قصه ی تکراری به او خیانت میکنند واین قصه ی تکراری رابطه های اوست. مردی که در مواجهه با صاحبان قدرت مانند ريسش در محل کار، استادش در دانشگاه و یا پدرش( نماد اصل قدرت) رفتاری خشمگینانه یا منفعلانه دارد، شخصی که در مواجهه با پول( که یک نماد قدرت است) قصه اجبار به تکرار را به صورت از دست دادن آن، بی ارزش دانستن آن و یا بیش از اندازه چسبیدن به آن نشان میدهد.
    به طور خلاصه او در این مقاله، اجبار به تکرار را ریشه در کودکی می داند. زمانی که کودک در رابطه با نمادهای اولیه ی عشق، نفرت و قدرت که پدر و مادر و یا جانشینان آها باشد، میل و خواسته ای ممنوعه دارد و آن را بصورت ناخوداگاه سرکوب کرده و به ساحت ناهشیار میفرستد. به عنوان مثال کودکی را در نظر بگیرید که پدری سلطه گر و اخته کننده دارد که کودک را انسانی بی عرضه خطاب میکند و مدام به او میگویید که در آینده چیزی نخواهد شد( مانند پدر فروید). در این شکل کودک در آینده در مواجهه با صاحبان قدرت، پیشرفت و پول و.... احتمالا به دو شکل رفتار نشان می دهد. در نوع اول برای فرد در آینده پیشرفت و به قدرت رسیدن به نوعی میل به پیشرفتن از پدر بوده( به صورت ناهشیار و اینکه چون در ناهشیار زمان مطرح نیست، حس شما نسبت به افراد و مکانها و... در بزرگسالی همان حس کودکی تان است) (حتی فروید بعدها از آن به عنوان میل به پدر کشی( افسانه ی ادیپ)) که بصورت ناهشیار سرکوب شده و خارج از حیطه ی آگاهی قرار میگیرد. و چون پدر همزمان نماد عشق او نیز هست، این به قدرت رسیدن و پیشرفتن از پدر برای او معنایی ممنوعه دارد. در این هنگام است که فرد در زمانی که به پیشرفت شغلی، ارتقا، پول و... می رسد دچار اجبار به تکرار شده و آن را از دست می هد تا از موضوع عشق اولیه پیشی نگیرید و یا اینکه همان بی عرضه بماند .
    در حالت دوم شخص میتواند رفتاری تلافی جویانه را در پیش گیرد( مانند خود فروید) و مدام به دنبال این است که در مواجهه با صاحبان قدرت خود را نشان دهد، آنها را تحقیر کند و خود را به آنها ثابت کند(به صورت ناخوداگاه) و این رابطه همراه با خشم، نفرت و قطع رابطه های فراوان است.
    و اما راه حل فروید برای رسیدن به این عناصر در حیطه ی ناهشیار چیست؟
    او بیان میکند که عناصر ناهشیار به دلیل ساحت ممنوعه ای که دارند نمی توانند به راحتی به حیطه هشیاری وارد شوند در مسیر رسیدن آنها به هشیاری یک چیز قرار دارد: مقاومت
    و تا وقتی آن مقاومت شکسته نشود، این قصه اجبار به تکرار در زندگی شخص دیده می شود ورفتارهای تکراری همچنان وجود دارند. چگونه می توان مقاومت را از بین برد؟
    او برای از بین بردن مقاومت بر دو موضوع بیش از هر چیزی تاکید دارد:کلام و مداقه
    این که ما به جای عمل(ACT)، آن را به کلام در آوریم. و وقتی این به کلام در آمدن عمل همراه با تداعی آزاد و در کنار یک ایگو قوی تر( یک درمانگر خبره که قبلا او نیز درمان شده و آموزش دیده باشد) باشد، با گذشت زمان حل و فصل و مداقه(working trough) صورت گرفته و ساحت ناهشیار به آگاهی میرسد و مقاومت ها می شکند.
    با توجه به این مقاله ما میتوانیم به کال شدن اکانت و یا از دست دادن رشدی که در یک زمان طولانی در یک حساب داشته ایم با دید دیگری بنگریم. اینکه چرا بعد از اینکه حسابمان را به مبلغ مشخصی می رسانیم دچار افت شده و یا کال می شویم.
    و ما معمولا زمانی میتوانیم این عددها را جابجا کنیم که آن سقف را بارها مورد مداقه(working trough)قرار دهیم( این کلمه به معنای سایش و از بین بردن در طی زمان طولانی نیز هست، مانند اینکه ما یک پارچه را آنقدر بسیاییم و یا سوهان بزنیم که کم کم تار و پور آن از بین برود). و آن هم در همراهی با ایگویی قوی تر از خودمان(استادی که قبلا این مسیر را رفته و ایگو ما در کنار با او بزرگتر شده و قوی تر میشود).
    از دید دیگر و با نگاه به چارت، چه زمان مقاومت ها در قیمت جابجا می شوند؟ معمولا بعد از اینکه چند بار مورد مداقه قرار گرفته و اصطلاحا قیمت چندباری به آنها بر خورد کند(working trough) و یا اینکه وقتی خبری بصورت ناگهانی با توجهه با بار هیجانی بالا، آن مقاومت را بشکند(که این نکته در مورد ما هم قابل تامل است، هنگامی که در موجهه با اتفاق و خبری ناگهانی، مقاومت ها شکسته شده و خاطراتی که سالها فراموش کرده بودیم به خاطرمان می آید).
    البته که قسمت دوم این نوشته و مقایسه آن با چارت و قیمتها بیشتر جنبه فان داشت، اما من سعی کردم در این نوشته نگاهی متفاوت به عدد ذهنی در معاملاتمان و به طور کلی تر ، دیدی متمایز به پیشرفت های شغلی، مالی و یا حتی در رابطه هایمان داشته باشیم.
    با تشکر
    فرهاد

20. 34 کاربر برای این پست سودمند از Farhad8 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 70 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 70 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع