صفحه 451 از 556 نخستنخست ... 351401441449450451452453461501551 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,501 به 4,510 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Mahdi_Javan آواتار ها
    2,204 بار در 492 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir jaseb نمایش پست ها
    واقعا زیبا بود قوت قلبی گرفتم .دلیل من میدونم روانیه نه تکنیکال چرا؟ چون من تو زندگی جز خدا کسی رو ندارم نه خانواده ای نه پشتیبانی خودم هستمو خودم دغدغه کرایه خونه دغدغه بی پولی دغدغه بیکاری همه اینها باعث شده نتونم خوب ترید کنم .امیدوارم این مرحله از زندگیمو بتونم طی کنم .
    امیر جان علی رغم میل باطنی ام باید بگم که اگه در تنگنای مالی هستید، موفقیت در فارکس سخت تر خواهد شد... مخصوصا بخاطر بیکاری...
    رسیدن به تسلط در فارکس و بیکاری اصلا با هم جور درنمیان. خود من هم همین موقعیت رو داشتم و از دوستان باتجربه بهم این دستورالعمل رو دادن که اول یک کار پیدا کنم که باهاش گذران زندگی کنم و بعد دنبال رسیدن به تسلط در فارکس باشم. حقیقتش غیر از این یخرده سخته....یعنی خیلی سخته. نمیگم غیر ممکنه و نمیخوام ته دلت رو خالی کنم. میشه. ولی سخت!
    مشتاقِ گل از سرزنشِ خار نترسد...!

2. 12 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,591 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD.WOW نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنون بابت این سوال. خوشحال میشم که تجربیات دوستان را بدانم و به کار بگیرم
    نظر شحصی من : برای داشتن ذهنیت مثبت . ما نمیتوانیم با ناخودآگاه خود که باورهای مثبت یا منفی دارد بجنگیم : ابتدا باید باورهای منفی خود را بشناسیم . در مرحله بعد باید پذیرفت که افکار منفی داریم . اگر بتوانید منشا این باور را پیدا کنید : روش eft میتونه کمک کننده باشه.
    از دوستانی که مشارکت میکنند متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhfain نمایش پست ها
    سلام حمیدرضا عزیز وقتت بخیر
    در مورد سوالی که مطرح کردین منم نظرمو میگم با اجازه؛
    یه موضوعی چندوقت پیش خوندم و اونم این بود که دونوع برخورد هست در مقابل یک هدف،برخورد اول فرآیند نگری هست و برخورد دوم نتیجه نگری.
    فکر میکنم اگر با نگاه اول یعنی فرآیند نگری به مسیر نگاه کنیم که بدونم در مسیرم با تمام فراز و نشیب هایی که هست من میخوام به فلان هدف برسم،دیگه نسبت به حواشی و پستی بلندی ها واکنش نشون نمیدم و فقط نظاره گر هستم.
    اینطوری نه با سختی ها عقب میکشم و ناامید میشم و نه با همواری های مسیرم هیجان زده میشم.
    البته که این موارد مستلزم ایمان به خودمون و مسیرمون هست.
    استاد برای تمرین صبر هم در فایل ها دانشجویان رو به کاشتن یه گیاه یا نهال توصیه کردن و فکر میکنم بهترین تمرین باشه.
    سلام ممنون بابات راهنمایی خیلی لطف کردین
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,460 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezaa نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید یک مشکل روانشناسی دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
    در گذشته یک ذهنیت منفی داشتم شکست را پذیرفته بودم و وقتی با یک موضع که نمی تونستم بپذیرم و باعث رنج من میشد بیخیال کل روز میشدم و کل نظم و برنامه های اون روزمو زیرسوال میبردم و به خاطر عدم پذیرش خودمو مشغول فیلم و سریال میکردم یا گاهی وقت گذرونی در فضای مجازی و....یک حس خیلی بد در مورد انجام آن کار داشتم بعد شروع کردم به نوشتن و پذیرش و حتی روزی یک ساعت مدیتیشن هم کردم و بهتر شدم و الان عکس العمل من نسبت به این موضوع شده یک خواب نیم ساعته الان به خودم گفتم هر موقع اینجوری شددی مدیتیشن کن هر چی می تونی تلاش کن این حس همیشه منو به خودش جذب میکنه از تمام و رفتارهام و عادات خودم آگاهام و نسبت به قبل خودم عیجب و غریب تغییر کردم اما هنوز اثرش هست چکار دیگه ای انجام دهم ؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
    خیلی جالبه همین رفتار در تریدم هم بود گاهی قید کل حساب میزدم و بیخال میشدم
    amin64 @Mohammad.Parsi @Brian Ali97@ @MEMO @arsalan.b @Mohammad.Hashemi @Mm_Shams @shahab0905@

ممنون میشیم راهنماییم کنید و همچنین دوستان دیگر
    سلام و وقتتون بخیر حمیدرضا جان
    باور دارم که عالی هستید
    حمید رضا جان اول ازت تشکر میکنم بابت پستهای زیبایی که میگذاری و میخونمشون عالین
    در مورد این پستتون نمیدونم درست متوجه شدم موضوع رو یا نه ، نظرم رو میگم اگر درست متوجه نشده بودم بگید تا اگر تونستم راهنماییتون بکنم
    محمدرضا جان همونطور که استاد هم بارها در فایلها گفتند تا وقتی که هدف و مسیر مشخص باشه هیچ شکستی وجود نداره و همشون اصلاح مسیر هستند جهت ادامه مسیر و رسیدن به اون هدفه
    حالا شما گفتین احساس بد بهم دست میده
    هیچ اتفاقی نه خوب هست و نه بد این ما هستیم با توجه به اطلاعاتی که داریم و انتظاراتی که داریم بهش برچسب خوب یا بد میدیم و احساس خوب یا بد بهش تزریق میکنیم
    پس خیلی راحت میتونی نگرشت رو عوض کنی و احساست رو نسبت به اون اتفاق عوض کنی تا نتایج عوض بشه
    مثال زده شدن استاپ :
    یک دیدگاه این میتونه باشه عصبانیت و ناراحتی و ... نسبت به از دست رفتن پول و زده شدن استاپ
    دیدگاه دیگه میتونه این باشه خدایا شکرت که استاپ گذاشتن باعث شد با ضرر کم از بازار خارج بشم و بهم این فرصت رو بده تا بررسی کنم و اصلاحش کنم و در بازار بقا داشته باشم تا بعدا بتونم با یک پوزیشن دیگه اصولی ادامه بدم روند پیشرفتم رو
    هر دو اتفاق یکی بود : زده شدن استاپ و ازدست رفتن پول
    اما نگرش و احساسات متفاوت
    در نتیجه نتایج متفاوت
    شما هم تو اون مواردی که برات پیش میاد احساست رو عوض کن
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

6. 10 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام دوستان خسته نباشید امیدوارم عالی باشید
    سوال : برای داشتن ذهنیت برنده و ذهنیت مثبت گرا چه کارهایی را انجام می دهید ؟
    ممنون میشم تمام دوستان با تجربه که این سیر تکاملی طی کردند و به سطحی رسیدن که نمیتونن منفی فکر کنند نظر بدهدند که هم من و بقیه دوستان استفاده کنند.
    فعالیت های خود من
    1-صبح زود بیدار شدن 2-حرکات کششی 3- مدیتیشن 3-مطالعه هر روز برنامه هدف 4-مطالعه کتاب روانشناسی 6-خواندن یک عدد مقاله سایت و یادداست برداری 7-تیک زدن برنامه عادات و پیگیری آن 8-گاهی کلیپ انگیزشی 9-بازی فراوانی
    قبلا هم دفتر شکرگذاری داشتم الان دفتر چرایی برا خودم دارم مثلا چرا باید موفق شوم؟؟ چرا لیاقت تریدر شدن دارم و...
    الان هنوز نمی تونم مثبت نگر باشم الان به درجه ای رسیدم که حداقل منفی فکر نمیکنم وحس ناامیدی گاهی درون من هست بدون هیچ دلیل منطقی هست و منم فقط مشاهده میکنم
    به نظر شما دوستان همین فرآیند ادامه بدهم و صبور باشم در طی مسیر مثبت نگری درست میشه ؟؟؟
    اگه کار دیگه ای دوستان انجام دادند که کمک کرده ممنون میشم
    یک جمله آقای علی گفتن تا کی میخواهم به اصولی که میدانم موفقم میکنه پایبند نباشم هم زدم رو دیوار که تا الان کمی محرک من بوده
    ممنون میشم در این راستا دوستان هر فعالیتی هر چند کوچک و بی اهمیت هم بگن تا بتونم سریع تر مسیر را طی کنم
    سلام مجدد حمیدرضا جان
    کارهایی که خودم انجام دادم
    1-شکر گزاری شب قبل از خواب و صبح بعد از بیدار شدن
    2- نوشتن موارد شکر گزاری از زمانهای گذشته و حال و آینده
    3-حذف کلیه پیام رسانها
    4-حذف تلوزیون از زندگیم
    5-حذف تمام انسانهای منفی نگر و ... چه دوست چه آشنا و چه فامیل
    6-بیدار شدن صبح زود
    7-هر روز یک جمله شکر گزاری و تقدیر از خود در قابل آینه
    8-استفاده از تکنیک بستن کش پول به مچ و کشیدن اون و ضربه زدن به دست در زمانی که متوجه میشدم منفی دارم فکر میکنم
    9-نوشتن تمام افکارات منفی رو کاغذ و مچاله کردنش یا سوزوندنش
    10-تکرار جملات انگیزشی و تاکیدی هر روز صبح
    11- مدیتیشن روزانه نیم ساعت
    12- دیدن فیلم و کلیپ تصویر سازی آیندم
    13- فعالیت در تاپیکها و آکادمی و هم صحبت بودن با دوستان
    14-جایگزینی افکارات منفی با افکارات مثبت (کاغذ رو از وسط خط بکشید در یک طرف منفی هارو بنویسید و در طرف مقابل رو به روی او مثبت اون جمله رو )
    15- خوندن کتاب نگرش همه چیز هست
    16-شرکت در بیشتر دوره های سایت رویال مایند (به جای دیدن تلوزیون من این دوره هارو میبینم)
    17- نگاه کردن به فیلمهای معرفی شده توسط استاد و دوستان ( بهترینش همون مستند بیندیشید و ثروتمند شوید هست ) حتما نگاه کنید
    18-رفتن به کوه و طبیعت
    19-انجام ورزش روزانه
    20- دیدن کلیپها و فایلهای انگیزشی
    21-ساختن و گوش دادن به آهنگهای سابلیمینال
    22-انجام بازی فراوانی
    23- خوندن تمام مقالات روانشناسی وبلاگ
    24- تصویر سازی ذهنی
    25- از همه آخر تنهایی
    اینها یادم بود بازم یادم بیفته اضافه تر میکنم روش
    ما
    ما یک

8. 14 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر حمیدرضا جان
    باور دارم که عالی هستید
    حمید رضا جان اول ازت تشکر میکنم بابت پستهای زیبایی که میگذاری و میخونمشون عالین
    در مورد این پستتون نمیدونم درست متوجه شدم موضوع رو یا نه ، نظرم رو میگم اگر درست متوجه نشده بودم بگید تا اگر تونستم راهنماییتون بکنم
    محمدرضا جان همونطور که استاد هم بارها در فایلها گفتند تا وقتی که هدف و مسیر مشخص باشه هیچ شکستی وجود نداره و همشون اصلاح مسیر هستند جهت ادامه مسیر و رسیدن به اون هدفه
    حالا شما گفتین احساس بد بهم دست میده
    هیچ اتفاقی نه خوب هست و نه بد این ما هستیم با توجه به اطلاعاتی که داریم و انتظاراتی که داریم بهش برچسب خوب یا بد میدیم و احساس خوب یا بد بهش تزریق میکنیم
    پس خیلی راحت میتونی نگرشت رو عوض کنی و احساست رو نسبت به اون اتفاق عوض کنی تا نتایج عوض بشه
    مثال زده شدن استاپ :
    یک دیدگاه این میتونه باشه عصبانیت و ناراحتی و ... نسبت به از دست رفتن پول و زده شدن استاپ
    دیدگاه دیگه میتونه این باشه خدایا شکرت که استاپ گذاشتن باعث شد با ضرر کم از بازار خارج بشم و بهم این فرصت رو بده تا بررسی کنم و اصلاحش کنم و در بازار بقا داشته باشم تا بعدا بتونم با یک پوزیشن دیگه اصولی ادامه بدم روند پیشرفتم رو
    هر دو اتفاق یکی بود : زده شدن استاپ و ازدست رفتن پول
    اما نگرش و احساسات متفاوت
    در نتیجه نتایج متفاوت
    شما هم تو اون مواردی که برات پیش میاد احساست رو عوض کن
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها
    سلام ممنون بابت راهنمایی
    سوالم این بود با توجه به این همه تغییرات انتظار دارم ذهنیتم مثبت تر فکر کنه چرا هنوز اثر منفی هست و باعث واکنش من نسبت بهش حس بیخالی میشه؟؟ وقتی به آستانه ی رنج میرسیدم واکنش ناخوداگاهم بیخالی بود که به تازگی متوجه موضع شدم که تجربه مثبت و حسی که درگذشته برچسب زده شده چجوری تغییر کنه میتونه آستانه تحمل منو بالا ببره
    تغییر در من به این صورت بود که ابتدا عادات ها نوستم و بررسی کردم و مطالعه و سعی کردم باور جدید درون خودم ایجاد کنم و بعد دیدم ذهن خیلی شلوغه شروع کردم به مدیتیشن و بعد دیدم عملگرایی من خیلی ضعیفه اومدم دفتر پیگیری عادات تهیه کردم و بهتر شدم و این فرآیند تکرار شد بعد از تکرار این چرخه یک جا گیر کردم و بررسی کردم ذهنیتم و باورهام کارآمد هست و از رفتار هام اگاهم و تغییر کردم اما حس من نسیت به یک موضع همونه یعنی انتظار دارم با این تغییرات ذهنیت مثبت تری داشته باشم
    این مدت به این نتیجه رسیدم که : یک چیزی درون ما هست که اصلا دوست نداره ما ضربه بخوریم حالا اسمشو هر چی نمیخوایم بزاریم ناخوداگاه یا.... برای همین وقتی بخواهیم همون کار انجام بدیم مانع میشه و دوست نداره ضربه بخوره چون هنوز فکر میکنه همون ادم هستم
    به خودم گفتم شاید باید نتایج عملکرد هام مثبت تر بشوند تا ناخوداگاه هر بار دید مثبت تری نسبت به ان موضع بگیرید و حس مثبت ایجاد شود
    خلاصه : تاز مانی که از طریق عملکرد درست ناخوداگاه متوجه رشد و تغییر و حتی پاداش نشود هنوز فکر میکند تو شکست خورده ای تو ناامیدی و حس منفی پست سر هم میاد
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام ممنون بابت راهنمایی
    سوالم این بود با توجه به این همه تغییرات انتظار دارم ذهنیتم مثبت تر فکر کنه چرا هنوز اثر منفی هست و باعث واکنش من نسبت بهش حس بیخالی میشه؟؟ وقتی به آستانه ی رنج میرسیدم واکنش ناخوداگاهم بیخالی بود که به تازگی متوجه موضع شدم که تجربه مثبت و حسی که درگذشته برچسب زده شده چجوری تغییر کنه میتونه آستانه تحمل منو بالا ببره
    تغییر در من به این صورت بود که ابتدا عادات ها نوستم و بررسی کردم و مطالعه و سعی کردم باور جدید درون خودم ایجاد کنم و بعد دیدم ذهن خیلی شلوغه شروع کردم به مدیتیشن و بعد دیدم عملگرایی من خیلی ضعیفه اومدم دفتر پیگیری عادات تهیه کردم و بهتر شدم و این فرآیند تکرار شد بعد از تکرار این چرخه یک جا گیر کردم و بررسی کردم ذهنیتم و باورهام کارآمد هست و از رفتار هام اگاهم و تغییر کردم اما حس من نسیت به یک موضع همونه یعنی انتظار دارم با این تغییرات ذهنیت مثبت تری داشته باشم
    این مدت به این نتیجه رسیدم که : یک چیزی درون ما هست که اصلا دوست نداره ما ضربه بخوریم حالا اسمشو هر چی نمیخوایم بزاریم ناخوداگاه یا.... برای همین وقتی بخواهیم همون کار انجام بدیم مانع میشه و دوست نداره ضربه بخوره چون هنوز فکر میکنه همون ادم هستم
    به خودم گفتم شاید باید نتایج عملکرد هام مثبت تر بشوند تا ناخوداگاه هر بار دید مثبت تری نسبت به ان موضع بگیرید و حس مثبت ایجاد شود
    خلاصه : تاز مانی که از طریق عملکرد درست ناخوداگاه متوجه رشد و تغییر و حتی پاداش نشود هنوز فکر میکند تو شکست خورده ای تو ناامیدی و حس منفی پست سر هم میاد
    تنها راهش بعد زمان و تکرار تکرار و بازهم تکرار هست
    عجله نکنید و تکرار کنید نتایج در مرور زمان شکل میگیره
    ما
    ما یک

12. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام مجدد حمیدرضا جان
    3-حذف کلیه پیام رسانها
    4-حذف تلوزیون از زندگیم
    6-بیدار شدن صبح زود
    8-استفاده از تکنیک بستن کش پول به مچ و کشیدن اون و ضربه زدن به دست در زمانی که متوجه میشدم منفی دارم فکر میکنم
    14-جایگزینی افکارات منفی با افکارات مثبت (کاغذ رو از وسط خط بکشید در یک طرف منفی هارو بنویسید و در طرف مقابل رو به روی او مثبت اون جمله رو )
    16-شرکت در بیشتر دوره های سایت رویال مایند (به جای دیدن تلوزیون من این دوره هارو میبینم)
    17- نگاه کردن به فیلمهای معرفی شده توسط استاد و دوستان ( بهترینش همون مستند بیندیشید و ثروتمند شوید هست ) حتما نگاه کنید
    18-رفتن به کوه و طبیعت
    19-انجام ورزش روزانه
    22-انجام بازی فراوانی
    24- تصویر سازی ذهنی
    25- از همه آخر تنهایی
    خیلی خیلی ممنونم جامع و کامل بود من فقط 5 موردش انجام میدادم و چه انتظاری از خودم داشتم سعی میکنم تمامش را اجرایی کنم جز تشکر فراوان حرفی ندارم

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

MOHAMMAD.WOW آواتار ها
    2,669 بار در 833 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 244 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام مجدد حمیدرضا جان
    3-حذف کلیه پیام رسانها
    4-حذف تلوزیون از زندگیم
    6-بیدار شدن صبح زود
    18-رفتن به کوه و طبیعت
    19-انجام ورزش روزانه
    22-انجام بازی فراوانی
    24- تصویر سازی ذهنی
    25- از همه آخر تنهایی
    سلام دوست عزیز
    من کش پول را استفاده میکردم و خیلی موثر بود . نمیدونم چی شد که استفاده نکردم و کلا از یادم رفت حالا که دیدم خوشحال شدم . ممنون
    از حمید رضا هم بابت طرح این سوال متشکرم
    دنیای بیرون علت و موجب نیست بلکه یک نتیجه است . فقط قانون سازنده درونتان را الگوی زندگی خود قرار دهید . فکر یک علت است و فکر جدید نتیجه ای جدید در بر خواهد داشت . آیا میدانید بیشتر اوقات به صورت ناخودآگاه به چی فکر میکنید؟

16. 7 کاربر برای این پست سودمند از MOHAMMAD.WOW عزیز تشکر کرده اند:

Miad آواتار ها
    1,271 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    پست موقت

سلام و وقتتون بخیر
    متاسفانه برا من باز نمیشه این لینکی که گذاشتید ممنون میشم پیگیر باشین که ایراد از لینک هست یا از سمت من

درود
    من چک کردم موردی نداشت

اگر نتونستید در ساندکلاد به صورت دستی (بی پلاس چک لیست )سرچ کنید
    PAIN is the best teacher
    But nobody wants to be a student

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از Miad عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,359 بار در 726 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    حالتون عالی باشه
    یک مطلبی خوندم گفتن به اشتراک بذارم:
    بیشتر از از اینکه ترید کردن پولساز ترین کار دنیا باشد، صرافی زدن و بروکر زدن پولساز ترین کار دنیا هستند
    و سیستم های بازار های مالی طوری طراحی شده که شما بیشتر پول از دست بدید تا اینکه بدست بیارید
    پس اگر یک ماری هستید که به شکار موش میروید، حواستان باشد که طعمه ی عقاب نشوید.
    ===================================
    جمله ی دومی، میتونه درست باشه یا نه؟؟ پس در این صورت هرکاری کنیم برد با بروکره. در حالی که بروکر ها دنبال تریدرهای بزرگ و سودده هستند تا بیشتر بتونن درامد داشته باشن، چیزی که بنظر میاد اینه که یک تریدر مبتدی برای اینکه موفق و حرفه ای بشه کلی پول از دست میده که این مبالغ باعث ثروتمندی بروکر ها میشه.
    اما یک سوال، یک تریدر پس از اینکه حرفه ای و پخته شد، از بروکر ها پولدار تر میشه یا همچنان بروکر ها پولدارترن؟؟ انگار شبیه یک چرخه هست. در ابتدا ما پولهامون رو میدیم به بروکر، موفق و حرفه ای که شدیم بیشتر از اون پولهارو رو دریافت میکنیم. با این حال درامد ما متکی به بروکره و یجورایی داریم برای اونها کار میکنیم
    @amino
    لطفا نظرتون رو بفرمایین
    سلام عزیزان وقتتون بخیر
    در این پست من سوالی پرسیده بودم که به چشمتون نیومده
    لطفا یک عنایتی بفرمایین
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 27 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 27 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع