صفحه 450 از 556 نخستنخست ... 350400440448449450451452460500550 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,491 به 4,500 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Miad آواتار ها
    1,271 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    https://on.soundcloud.com/3douz

درود

پادکست فوق العاده در مورد اهمیت داشتن چک لیست

هر چقدر از عالی بودن این میکرو کتاب و پادکست بگم کم هستش

خلاصه مطلب این هست که داشتن چک لیست بین یک سری از پزشکان متخصص در امریکا باعث شد تا حدود 30 درصد از مشکلات و بیماری های مربوط به عفونت کم بشه

-چیزی که از نظر نگارنده کتاب خیلی ساده و کم ارزش نشون میداد(چک لیست )بعد از اعمال نتایج بسیار متحیر کننده بود

ازتون درخواست میکنم که این پادکست فوق العاده رو گوش کنید تا اهمیت داشتن چک لیست نوشتاری رو درک کنید

ارادت
    PAIN is the best teacher
    But nobody wants to be a student

2. 9 کاربر برای این پست سودمند از Miad عزیز تشکر کرده اند:

amirnjfx آواتار ها
    77 بار در 30 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت دوستان.
    من امیر هستم و تقریبا از ابتدای سال در آکادمی بخش پرایس اکشن فعالیت میکنم.
    در مورد سوال جناب آقای امین دهقان خواستم بگم که به نظرم موضوع روانشناسی فردی خیلی بیشتر از روانشناسی بازار میتونه در ترید کردن و سود آوری نقش داشته باشه. چون بازار مجموعه ای از افراد با شرایط روحی و روانی متفاوت هست. البته درک روانشناسی بازار موضوع مهمی هست به شرطی که فرد در ابتدا بتونه کنترل خودش رو نسبت شرایط بیرونی و بازاز حفظ کنه.

در ادامه ممنونم میشم که بنده رو در این زمینه راهنمایی کنید

4. 10 کاربر برای این پست سودمند از amirnjfx عزیز تشکر کرده اند:

Mahdi_Javan آواتار ها
    2,204 بار در 492 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط traderAbolfazl نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر
    مسئله ای هست که ذهن منو درگیر کرده و باعث شده یکم اشتیاق و انگیزه من کم بشه ممنون میشم راهنمایی کنید
    در یکی از فایل های دوره ها استاد فرمودند که یک حساب رو رشد دادن و چند میلیون دلار شده و بروکر پول رو پرداخت نکرده و چند جای دیگه هم این صحبت هارو از تریدر ها شنیدم که بروکر اجازه برداشت از یک مبالغی رو نمیده چرا بروکر باید چنین کاری انجام بده مگه هرچی سرمایه مابیشتر باشه به سود خود بروکر هم نیست که کمیسیون بیشتری میگیره
    همه افرادی که میان سمت مارکت و سختی های تریدر شدن رو قبول میکند و تلاش های فراوانی میکنند به این دلیله که بتونن در نهایت به ثروت بزرگی برسند حالا اگر بروکر اجازه برداشت نده عملا تریدر ها به ثروت آنچنانی نمی*رسند
    مثلاً بر فرض مثال هدف نهایی من اینه که 1میلیارد دلار در این مارکت به دست بیارم و اگر استراتژی سودآور داشته باشم و روی روانشناسی خودم هم مسلط باشم با یک سرمایه اولیه حتی 1000 دلار هم میشه حداکثر 5 ساله به این هدف رسید من هم به خودم ایمان دارم که با تلاش و تمرین میتونم این کار رو انجام بدم اما اینکه بروکر ها اجازه برداشت نمیدند یا محدودیت های دارند باعث شده یکم کم انگیزه بشم ممنون میشم اگر تجربه یا اطلاعاتی در این رابطه دارید با من به اشتراک بگذارید و منو راهنمایی کنید ممنون
    سلام ابوالفضل جان. قبل از شروع هر کاری انسان تصوری از آینده اش داره و به خاطر ذات فیزیولوژی مغز انسان، موانع و نکات بد رو خیلی شدیدتر و قوی تر میبینه و بهشون توجه میکنه. ولی تازه بعد از شروع یک کار هستش که با واقعیاتش رو به رو میشیم و میبینیم درصد کمی از مشکلاتی که فکرشو میکردیم دچارشون شدیم و اتفاقا مشکلاتی که اصلا به ذهنمون نمیرسید به وقوع پیوستن. داستان یه چوپانی یادم افتاد که برای اولین بار یه کاسه شیر از گاوش به دست آورده بود. شروع کرد به تصور آینده که صد ها گاو خواهم داشت و هر روز شیرشون رو میدوشم و یه جایی قرار میدم تا بفروشم و ... اگه یهو دزد بیاد بزنه به انبارم چی؟؟؟ به خاطر این فکر میخواست دو دستی بزنه به سر خودش که دستش میخوره به کاسه شیر و شیر میریزه رو زمین.
    بهتره تا مراحلی از کار رو جلو ببریم و بعد درگیر نگرانی های آینده ی دور باشیم. شما اگر تریدر میلیون دلاری بشید که با تلاش و تسلط خواهید شد، اون موقع به طور خودکار تجربیات، راه ها و ارتباطاتی رو شکل خواهید داد که در مسیر بهتون کمک کنن (مثل واریز و برداشت). حتی خود تجربه ی استاد یکی از این ارتباطات هستش. استاد خودشون گفتن که به خاطر تجربه ی کمتر، اون زمان دچار اون مشکل شدن و بعد در ادامه نوع برداشت امن رو هم توضیح دادن (که هر هفته فلان مقدار برداشت کنید) و تازه بعد از اون هم دوباره توضیح دادن که الان دیگه زور بروکر ها بهم نمیرسه! (همون تجربه، تسلط و ارتباطات مختلف). در کل میتونم بگم که از الان نگران اونجا نباشید. چون راه حلش رو جلوتر مشاهده خواهید کرد.
    موفق باشید
    مشتاقِ گل از سرزنشِ خار نترسد...!

6. 14 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

MOHAMMAD.WOW آواتار ها
    2,669 بار در 833 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 244 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط traderAbolfazl نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر
    مسئله ای هست که ذهن منو درگیر کرده و باعث شده یکم اشتیاق و انگیزه من کم بشه ممنون میشم راهنمایی کنید
    در یکی از فایل های دوره ها استاد فرمودند که یک حساب رو رشد دادن و چند میلیون دلار شده و بروکر پول رو پرداخت نکرده و چند جای دیگه هم این صحبت هارو از تریدر ها شنیدم که بروکر اجازه برداشت از یک مبالغی رو نمیده چرا بروکر باید چنین کاری انجام بده مگه هرچی سرمایه مابیشتر باشه به سود خود بروکر هم نیست که کمیسیون بیشتری میگیره
    همه افرادی که میان سمت مارکت و سختی های تریدر شدن رو قبول میکند و تلاش های فراوانی میکنند به این دلیله که بتونن در نهایت به ثروت بزرگی برسند حالا اگر بروکر اجازه برداشت نده عملا تریدر ها به ثروت آنچنانی نمی*رسند
    مثلاً بر فرض مثال هدف نهایی من اینه که 1میلیارد دلار در این مارکت به دست بیارم و اگر استراتژی سودآور داشته باشم و روی روانشناسی خودم هم مسلط باشم با یک سرمایه اولیه حتی 1000 دلار هم میشه حداکثر 5 ساله به این هدف رسید من هم به خودم ایمان دارم که با تلاش و تمرین میتونم این کار رو انجام بدم اما اینکه بروکر ها اجازه برداشت نمیدند یا محدودیت های دارند باعث شده یکم کم انگیزه بشم ممنون میشم اگر تجربه یا اطلاعاتی در این رابطه دارید با من به اشتراک بگذارید و منو راهنمایی کنید ممنون
    سلام دوست عزیز
    در هر کاری ریسک هست .
    این موضوع برای من یه خوبی داره: اونم اینه که فقط به فکر جمع کردن نباشم و زندکی کنم
    این موصوع که احتمال داره بروکر این کار را بکنه با احتمال این که یک نفر فردا نفس نکشه یکیه
    منم این موضوع را شنیدم ولی خودم ندیدم . تصمیم دارم به اون نقطه برسم که توانابی به دست آوردن میلیون ها دلار را داشته باشم . بعد به این موضوع فکر کنم
    دنیای بیرون علت و موجب نیست بلکه یک نتیجه است . فقط قانون سازنده درونتان را الگوی زندگی خود قرار دهید . فکر یک علت است و فکر جدید نتیجه ای جدید در بر خواهد داشت . آیا میدانید بیشتر اوقات به صورت ناخودآگاه به چی فکر میکنید؟

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از MOHAMMAD.WOW عزیز تشکر کرده اند:

Mahdi_Javan آواتار ها
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir jaseb نمایش پست ها
    سلام رفیق عزیز.بله در دمو هم با چک لیست ترید میکنم .چرا همه دوستان گیر دادن به چک لیست .من خودمو محدود کردم فقط فقط به استراتژِی معاملاتی خودم تا تو سقف قیمتی دایورجنس نده فروش نمیزنم کف قیمتی هم همینطور .خطوط حمایت مقاومت میکشم اصول پرایس اکشن رو عمل میکنم ولی ترس از معامله کردن دارم معامله باز میکنم زود میبندم کسی نتونست بهم راهکار درست درمون بده که من مشکلم چک لیست هست نه تکنیکال
    سلام امیر جان.
    تا زمانی که نحوه ی مقابله با این مشکل فقط به طور ذهنی و بدون نمود خارجی هستش، احتمال موفقیت بسیار پایین خواهد بود.
    یک دفترچه کوچیک بردارید و بعد از اینکه وارد پوزیشن شدید (با مدیریت سرمایه مناسب، و استاپ و تی پی رو ست کردید) متاتریدر رو ببندید یا مینیمایز کنید. بعد توی گوشی تایمر رو شروع کنید و ببینید چند دقیقه (یا ثانیه) میتونید بی خبری از ترید و نگاه نکردن به متاتریدر رو تحمل کنید. فرض کنیم این مدت زمان 2 دقیقه هستش. این نقطه ی امن شماست. شما الان با توانایی 2 دقیقه چک نکردن تریدتون حس راحتی دارید. ولی بعد از 2 دقیقه وسوسه میشید، چک میکنید، میبندید یا هرچیزی... رکوردتون رو در دفترچه یادداشت کنید.
    حالا مرحله ی بعد اینکه که این 2 دقیقه رو به مرور زمان افزایش داد. هر بار مثلا 10 ثانیه. و هر بار رکوردتون رو در دفترچه یادداشت کنید. حتی اگه فکر کردید میتونید به یک باره مدت زمان زیادی رو صبر کنید، این کار رو انجام ندید و افزایش زمان رو همونطوری تدریجی حفظ کنید! (یهو از 10 ثانیه بیشتر نپرید به 2 دقیقه بیشتر). شاید کم به نظر بیاد ولی بعد از 60 ترید، اگه در هر ترید 10 ثانیه بیشتر صبر کرده باشید، 2 دقیقه شما الان شده 10 دقیقه! و از اینجا میتونید اون 10 ثانیه صبر رو بکنید 20 ثانیه و توالی رو دو برابر کنید.

در مورد این مساله قراره تو ویدیوهای بعدیم بیشتر صحبت کنم، پیشنهاد میکنم اگر قابل دونستید ویدیوهای حقیر رو در مورد عادت مشاهده بکنید:
    https://forum.academywave.com/showth...l=1#post457291

10. 9 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,084 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 309 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام رفیق عزیز.بله در دمو هم با چک لیست ترید میکنم .چرا همه دوستان گیر دادن به چک لیست .من خودمو محدود کردم فقط فقط به استراتژِی معاملاتی خودم تا تو سقف قیمتی دایورجنس نده فروش نمیزنم کف قیمتی هم همینطور .خطوط حمایت مقاومت میکشم اصول پرایس اکشن رو عمل میکنم ولی ترس از معامله کردن دارم معامله باز میکنم زود میبندم کسی نتونست بهم راهکار درست درمون بده که من مشکلم چک لیست هست نه تکنیکال

سلام
    روزتون بخیر

یادتون برای اینکه دوچرخه سواری یاد بگیریم کمکی میبستیم به چرخ های عقب؟
    بعد یمدت که کمکی هارو باز کردیم بنظرت چند بار زمین خوردیم و باز ادامه دادیم؟
    اگه یادتون بیارین یهو که داشتین تازه تازه دوچرخه بدون کمکی میروندین یهو میترسیدین پاتونو زمین میزاشتین ناخوداگاه میترسین که نکنه تعادل دوچرخه رو نتونم حفظ کنم!
    این فرایند اروم اروم به یک مهارت تبدیل میشه و بعدش دیگ خیلی راحت دوچرخه سواری میکنیم.

تو ترید هم طبق چیزی که من میبینم تازه عضو اکادمی شدین هرچند هم بگین ده سال با مارکت اشنا بودم و فلان قدر ترید زدم ولی اموزش اصولی ندیده بودین
    پس تازه اول راهین منطقی زودی عجله کنین
    تنها تمرین و ترید که این مسئله رو بهتر میکنه
    حتی وقتی بیاین ریل اوایل انقد استرس میگیرین و دست و پاتون میلرزه موقع پوزیشن گرفتن!! ولی بعد یمدت اونم درست میشه
    فقط رو به جلو برین دمو باز کن ترید بزن با اصولی که یاد گرفتی
    بخودت اعتماد داشه باش
    عیبی نداره استاپ بخوری عیبی نداره زودی ببندی ترید هاتو
    هیشکی مادرزادی نه ترید کردن بلد بوده نه دوچرخه سواری پس فک نکن با راه حل های دیگ میتونی بهش واقف شی تنها با تمرین و تجربه و البته شکست های سخت و تلخ به تسلط و موفقیت میرسی.
    مستر کالر بودن امینو ایشون به یه تریدر حرفه ای تبدیل کرده
    چون از شکست های سختش درس گرفته و نقاط ضعفشو شناخته و تقویتشون کرده
    انقد ترید بزن البته با اصول تا ترست بریزه
    هیچ راه خارج از خود ترید بهت نمیتونه کمک کنه
    اینارو تجربی بهت میگم چون خودم هم تو همین شرایطی که گفتی بودم و من این شکلی برطرفش کردم.

ارادتمند
    Hard takes time, impossible a little more time

12. 17 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

ehsan1hzq آواتار ها
    2,693 بار در 648 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 30 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت استاد امینو بزرگوار و دوستان عزیز.
    میخواستم چندتا ویدیو معرفی کنم در زمینه eft. همونطور که میدونید از eft میشه برای خنثی کردن خاطرات منفی و باور های منفی استفاده کرد در هر زمینه ای. در زمینه پول و ثروت هم کلی باور منفی از بچگی در ذهن اکثرمون شکل گرفته و برای خنثی کردن این باور ها با eft آقای فرهاد فروغمند که مورد تایید و نماینده تام الختیار گری کریک هستن چندتا لایو برگزار کردن و آموزش دادن استفاده از این روش رو برای پول و چون جامع تدریس شده میشه در هر زمینه ای استفاده کرد و کاملا رایگانه. برای دانلود فیلم ها از لینک زیر استفاده کنید و به ترتیب مشاهده کنید قطعا کمکتون میکنه.
    https://eft.ir/Page/live
    "کسی که در زندگی اش چرایی برای انجام دادن دارد، میتواند از پس هر چگونگی بربیاید" نیچه

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از ehsan1hzq عزیز تشکر کرده اند:

64 بار در 13 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    واقعا زیبا بود قوت قلبی گرفتم .دلیل من میدونم روانیه نه تکنیکال چرا؟ چون من تو زندگی جز خدا کسی رو ندارم نه خانواده ای نه پشتیبانی خودم هستمو خودم دغدغه کرایه خونه دغدغه بی پولی دغدغه بیکاری همه اینها باعث شده نتونم خوب ترید کنم .امیدوارم این مرحله از زندگیمو بتونم طی کنم .

16. 7 کاربر برای این پست سودمند از amir jaseb عزیز تشکر کرده اند:

64 بار در 13 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام برادر جان .واقعا همین مساله رو داشتم یه موقعهایی پای چارت نیستم میبندم لب تاب رو نتیجم بهتره ولی بشینم پای چارت ترس میفته وجودم یا زود میبندم ممنون از راهکار بسیار خوبت .ویدئوها رو دارم میبنم ..تشکر از شما

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از amir jaseb عزیز تشکر کرده اند:

Mahdi_Javan آواتار ها
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    واقعا زیبا بود قوت قلبی گرفتم .دلیل من میدونم روانیه نه تکنیکال چرا؟ چون من تو زندگی جز خدا کسی رو ندارم نه خانواده ای نه پشتیبانی خودم هستمو خودم دغدغه کرایه خونه دغدغه بی پولی دغدغه بیکاری همه اینها باعث شده نتونم خوب ترید کنم .امیدوارم این مرحله از زندگیمو بتونم طی کنم .
    سلام دوست عزیز
    اگر میخواهید پستِ دوستی رو خطاب قرار بدید، در پایین پست مورد نظر از اون شخص، گزینه "پاسخ با نقل قول" رو بزنید تا پست اون فرد در پست شما نقل قول بشه و اعلانی برای فرد مورد نظر ارسال بشه که شما به پستش پاسخ دادید:
    Screenshot_3.png

20. 7 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 63 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 63 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع