نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
با سلام و عرض ادب دوستان عزیز
امیدوارم حالتون عالی باشه

دوستانی که اهل تصویر ذهنی و تخیل هستند درخواست راهنمایی دارم:

فکر میکنم در کتاب بخواهید تا به شما داده شود خوندم در مورد مدیتیشن که بدون فکر باشیم و اگر فکری اومد تو سرمون مثبت باشه.
من یمدت با موزیک بیکلام مدیتیشن انجام دادم و فقط به این نیت که به اهداف و چیزهای خوبی فکر کنم بدون قضاوت. اکثر لحظات، موهای بدنم سیخ میشد و بعضی مواقع از چشمام اشک میومد. این باعث شده بود خیلی مشتاق مدیتیشن بشم چون حال خوبی ازش دریافت میکردم.
در روزمره و بعضی وقتها قبل خواب، موزیک های بی کلامی رو که دوست داشتم میذاشتم و میرفتم تو فکر. این مواقع هم موهای بدنم سیخ میشد و گاهی از چشمام اشک میومد. تو بازی فراوانی هم همینطوره خیلی تصور کنم موهام سیخ میشه. (در حالت مدیتیشن خیلی بیشتر از چشمام اشک میومد نسبت به بقیه)
مورد بعدی، چند وقت پیش هر چیزی که باب میلم نبود تغییر میکرد و اونچیزی میشد که من میخواستم. مثال وبینار اردیبهشت ماه که روز شنبه بود، من اون روز تا ساعت 3 مدرسه داشتم و همش شاکی بودم از اینکه کاش وبینار یه ساعت دیگه و یه روز دیگه بود یا اصلا به مدرسه بگم زودتر برم خونه، که اتفاقی افتاد و وبینار شد یکشنبه.
مثال بعدی خانواده از من میخواستن جایی برم یا کسی میخواست بیاد منزلمون که من حس خوبی نداشتم یا کار مهمتری داشتم که باید به اون میرسیدم. اون اتفاق کنسل شد.
مثال بعدی امتحان مدرسم بود که نشستم بزور فول خوندم اما ته دلم شاکی بودم و ناراحت. فردا و پس فرداش به خاطر الودگی هوا تعطیل شد مدارس. و کلی اتفاق دیگه که یادم نمیان بقیشون.
یک مورد دیگه اینه که به هرچی توجه میکنم تغییر میکنه. همین مدیتیشن و تصویر ذهنی. در امینو تایم از استاد پرسیدم اما قسمت نشد جواب بگیرم. بعد اون دیگه مثل قبل موهام سیخ نمیشد.
یا داشتن تغذیه سالم، قبل از تصمیم گیری من نوشابه فست فود و ... رو اصلا نمیخوردم و میلی هم نداشتم براشون. امابعد از اینکه قرار شد تغذیه هم سالم باشه الان چند روزه که قسمت شده نوشابه بخورم.
همه این اتفاقات بعد از اینکه ازشون اگاه شدم خیلی کمتر رخ میدن اما رخ میدن.
نکته جالب اینجاست هنگام بازی فراوانی یا قبل خواب که تصویر ذهنی کار میکردم، خیلی مشتاق تکرار این کار بودم و بیشتر دوست داشتم فکر کنم تا عمل کردن. اما الان دیگه شوق تخیل رو ندارم و بیشتر مشتاق یک کار فیزیکی هستم تا فکر کردن.
حالا این رویه و اتفاقات درست بوده که برای من اتفاق افتاده یا دارم اشتباه میرم و این نشانه هاشه؟
و در اخر ایا مدیتیشن با موزیک درست هست یا خیر؟؟

لطفا اگر تجربه ای یا دانشی در این مورد دارید بفرمایید.
@Ali97 @tarokh @mohammad-zrm @Mr.jason @ALiamiri @KingMilad @Milad-Trader @sara.sat @Sahar69830 @Soroosham @Brian @armin_a1a @Erfanalk @amino
عزیزانی رو که بنظرم دارای دانشی بودن رو تگ کردم.
بقیه بزرگواران که تجربه ای دارند با اشتیاق منتظر نظراتتون هستم.

شاد و سلامت و ثروتمند باشیم
سلام وقت بخیر
موزیک میتونه کمک کننده باشه و هم میتونه ضرر داشته باشه ولی تجربیات شما درست بوده تبریک میگم.
اما مراقب باشید ذهنتون شمارو فریب نده به سمتی که "هرچی من میخوام میشه به هرچی من میخوام باید بشه" تبدیل نشه
زمانیکه انسان از درون آرامش داشته باشه شرایط بیرون هرچند از نظر بقیه خوب نباشه از نظر شخص خوبه