صفحه 103 از 556 نخستنخست ... 35393101102103104105113153203 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,021 به 1,030 از 5557

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Mohammad.Parsi آواتار ها
    17,496 بار در 1,400 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 352 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام خدمت دوستان محترم وقت بخیر
    من مدتها به دنبال راه و روش و شیوه آموزش علمی و صحیحی برای آموختن مدیتیشن و ذهن آگاهی بودم. جرقه انجام مدیتیشن هم با مطالعه کتاب قدرت نیروی حال در ذهن من خورد چون نویسنده، مدیتیشن رو راهی برای رسیدن به زندگی در لحظه حال میدونست.
    من بعدها با مجموعه ای به نام دارما پادکست آشنا شدم که تمرکزشون روی مدیتیشن و آموزش مسائل روانشناسی که در سیستم آموزشی ایران مغفول مانده، بود. الان ماه ها هست که کارهاشون رو دنبال میکنم و تمرین هاشون رو انجام میدم؛برای من بسیار مفید و کاربردی بوده. از اونجا که دیگه شناخت نسبی نسبت بهش پیدا کردم و آموزش های اونها رو با آموزش های داده شده در آکادمی همخوان دیدم گفتم به شما هم معرفی کنم تا استفاده کنید.
    لازم میدونم که تاکید کنم این مجموعه کارهاش رو در جهت فزونی نشر میده و کاملا رایگان هست(هیچگونه کلاس و دوره ای هم ندارند) و صددرصد علمی و از منابع مشخص استفاده میکنند.
    آدرس:
    https://dharmapodcast.com/

من خودم از اپلیکیشن castbox برای دنبال کردن کارهای این مجموعه استفاده میکنم.

معرفی نامه دارما از زبان خودشان:
    a.png

امیدوارم مفید واقع بشه براتون.
    موفق و سربلند باشید.
    باور کنید که باورهای شما، خود حقیقت را خلق میکنند.

2. 25 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Parsi عزیز تشکر کرده اند:

.Brave_Heart. آواتار ها
    16,281 بار در 1,679 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 186 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba.k94 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر
    برای ورزش کردن منظم چه ایده هایی روانجام دادین که مفید بودن ؟
    سلام و عرض ادب
    ورزش کردن ایده خاصی نمیخواد
    تعهد/پایداری/نظم/ تکرار و تکرار و تکرار نیاز داره و تمام

من همیشه باشگاه ثبت نام میکردم لوازم میخریدم 2 ماه میرفتم با هیجان یهو ول میکردم
    اما الان خداروشکر 4/5 ماه هست به صورت روتین هر روز انجامش میدم نتیجش هم دارم میبینم و انقدر ادامه میدم تا سلامتی شرمنده شه در مقابلم
    حالا چه اتفاقی افتادکه این نظم و روتین روزانه در زندگیم به صورت پایدار در حال انجامه؟
    1.داشتن هدف
    2.ورزش نکنم انرژی که باید ازم تخلیه شه نمیشه و اون انرژی و هیجان بالا تاثیراتشو میتونه تو معامله هام بزاره
    3.به خودم افتخار کنم که بهترین تناسب اندام و دارم و باعث اعتماد به نفس و عزت نفس در زندگیم میشه و عالیه

برداشت نهایی:
    قبل از هر کاری فکر کنید و دنبال چرایی و دلیل بگردید اونوقت اون نیروی محرک که شمارو به سمت جلو ببره شکوفا میشه
    تا الان نیروی اراده را توی ذهنمون کردن و همه راجبش صحبت میکنن
    اما نیروی اراده به تنهایی کافی نیست به یک چیز فراتر از اون نیاز هستکه توضیحشو دادم مختصر
    موفق ثروتمند باشید که قطعا هستید
    ویرایش توسط .Brave_Heart. : 02-18-2022 در ساعت 11:20
    In : amiralii.fx

4. 26 کاربر برای این پست سودمند از .Brave_Heart. عزیز تشکر کرده اند:

mojtaba.k94 آواتار ها
    8,680 بار در 792 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط .Brave_Heart. نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    ورزش کردن ایده خاصی نمیخواد
    تعهد/پایداری/نظم/ تکرار و تکرار و تکرار نیاز داره و تمام

من همیشه باشگاه ثبت نام میکردم لوازم میخریدم 2 ماه میرفتم با هیجان یهو ول میکردم
    اما الان خداروشکر 4/5 ماه هست به صورت روتین هر روز انجامش میدم نتیجش هم دارم میبینم و انقدر ادامه میدم تا سلامتی شرمنده شه در مقابلم
    حالا چه اتفاقی افتادکه این نظم و روتین روزانه در زندگیم به صورت پایدار در حال انجامه؟
    1.داشتن هدف
    2.ورزش نکنم انرژی که باید ازم تخلیه شه نمیشه و اون انرژی و هیجان بالا تاثیراتشو میتونه تو معامله هام بزاره
    3.به خودم افتخار کنم که بهترین تناسب اندام و دارم و باعث اعتماد به نفس و عزت نفس در زندگیم میشه و عالیه

برداشت نهایی:
    قبل از هر کاری فکر کنید و دنبال چرایی و دلیل بگردید اونوقت اون نیروی محرک که شمارو به سمت جلو ببره شکوفا میشه
    تا الان نیروی اراده را توی ذهنمون کردن و همه راجبش صحبت میکنن
    اما نیروی اراده به تنهایی کافی نیست به یک چیز فراتر از اون نیاز هستکه توضیحشو دادم مختصر
    موفق ثروتمند باشید که قطعا هستید

ممنونم از توجهتون
    اهمیت هرچیز نه به خاطر ما که به خاطر خود اوست، ای کاش نگاه تو همان باشد که به آن می نگری. ناتانائیل! ای کاش عظمت در نگاه تو باشد نه در آنچه بدان می نگری...

6. 14 کاربر برای این پست سودمند از mojtaba.k94 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,464 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamanche نمایش پست ها
    حاکمی از یک «استاد چای» پرسید: «اَسرار هنرت را به من بگو!»
    استاد پاسخ داد:
    «در زمستان باید اتاق را طوری بیارایی که گرم به نظر برسد و در تابستان خُنک. باید آب را به اندازه* مناسبی بجوشانی تا مزه چای درست و خوشایند شود.»
    حاکم به تمسخر گفت:
    «این چیزها را که همه می دانند.»
    استاد گفت:
    «اگر کسی را یافتی که نه تنها این چیزها را می داند، بلکه می داند چطور آنها را به کار ببندد، من می روم تا بر پایش سر بنهم و شاگردش شوم.»

«معامله گری نیز یک هنر است.»
    سلام و درود هادی جان
    چه خبر ؟
    امیدوارم حالت خوب باشه که قطعا هست
    باعث خوشحالی هست سری به تاپیک روانشناسی زدی
    شوخی میکنم میدونم بودی در این تاپیک اما الان از اطلاعات و دانشتون در اختیار ما میگذارید
    این پستتون بسیار فوق العادست ، متشکرم ازتون ، این جور پستها مثل یک جرقه میمونن

تریدر حرفه ای شدن چه آسان سخت است

آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

8. 17 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,168 بار در 467 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 24 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام دوستان،استاد مجموعه مدیتیشن خاصی مد نظرشون هست و معرفی خاصی در این باره داشتن؟ @amino
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

10. 9 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,168 بار در 467 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 24 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام جناب کمانچه
    این کتاب رو از کجا میشه پیدا کرد؟
    من راضی ام برم از این سر کشور(شمالغرب) به اون ورکشور ولی نمیتونم پیدا کم این کتاب رو
    ایا شما تهیه کردین؟
    سلام من این کتاب رو دانلود کردم اما خیلی برام نامفهمومه نمیدونم من نمیفهممش یا ترجمه اش بده
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

12. 8 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

kamanche آواتار ها
    50,156 بار در 2,339 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 601 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و درود هادی جان
    چه خبر ؟
    امیدوارم حالت خوب باشه که قطعا هست
    باعث خوشحالی هست سری به تاپیک روانشناسی زدی
    شوخی میکنم میدونم بودی در این تاپیک اما الان از اطلاعات و دانشتون در اختیار ما میگذارید
    این پستتون بسیار فوق العادست ، متشکرم ازتون ، این جور پستها مثل یک جرقه میمونن

تریدر حرفه ای شدن چه آسان سخت است

آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    ارادتمند علی جان
    امیدوارم که حال شما هم عالی باشه
    به نظرم بعد دوره پرایس هر چقدر روی جنبه روانشناسی فردیمون کار کنیم باز کمه
    دنیای معامله گری دنیای بس عجیب و غریب و در عین حال شگفت انگیزیه
    امیدوارم بتونیم از این مرحله هم به سلامت عبور کنیم و به یک نظم و ثبات روحی روانی، برای ترید کردن دست پیدا کنیم .
    سپاس از لطف ومحبت علی آقا
    بازار به همه فرصت میده فقط باید صبر کنیم تا نوبتمون برسه

14. 20 کاربر برای این پست سودمند از kamanche عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,844 بار در 1,160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام جناب کمانچه
    من راضی ام برم از این سر کشور(شمالغرب) به اون ورکشور ولی نمیتونم پیدا کم این کتاب رو
    ایا شما تهیه کردین؟
    عرض ادب
    دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باش.میدان انقلاب کتب فروشیها دارن.اگه خواستید ادرس دقیق بهتون میدم.
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

16. 13 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

Ariyan آواتار ها
    11,727 بار در 1,553 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 848 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام جناب کمانچه
    ایا شما تهیه کردین؟
    درود عرفان جان
    این سایت مثل اینکه داره
    میتونید سفارش بدید .
    البته از عملکرد این سایت بنده اطلاعی ندارم تنها جایی هست که در حال حاضر ترب پیشنهاد میده .
    . SUCCESS IS NOT FINAL . FAILURE IS NOT FATAL
    . IT IS THE COURAGE TO CONTINUE THAT COUNTS

18. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ariyan عزیز تشکر کرده اند:

Amalphia آواتار ها
    2,920 بار در 270 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام

من این پست رو در پاسخ یکی از دوستان در دوره فراکتالی نوشتم. یکی دیگه از دوستان پیشنهاد کرد اینجا هم بذارم تا انشالله کمکی باشه برای همه. ایشون پرسیده بودن که در اینده چه چالش روانشناسی ممکنه جلوشون قرار بگیره، چون تازه وارد بحث ترید شده ان و هنوز دوره رو تموم نکرده ان. امیدوارم که برای هیچ کد.م از بچه های آکادمی پیش نیاد.

چند تا از چالشهای روانشناسی رو که برای خود من پیش اومده رو میگم، امیدوارم هیچ وقت گرفتارشون نشی! (من خیلی مودبانه می نویسم، ولی کلی کلمات کش دار و حرف های خاک توسری و ... توش هست که خودت جایگزین کن.)
    و اما چالشها:

اولیش کار کردن با پول واقعیه! توی حساب دمو، خیالت راحته چون پول خودت نیست. ولی وقتی پول واقعی میاد وسط، اگه به چک لیستت مسلط نباشی، دست و پات می لرزه وقتی می خوای ترید بزنی.

دومین فشار که خیلی هم شدیدتره وقتی میاد که چند تا ترید پشت سر هم منفی میشه و بالانس حساب میره توی ضرر. در حالی که ممکنه همه چی درست بوده باشه و اون تریدها، جزو تریدهای ضررده چک لیست بوده ان و مشکل خاصی نیست. ولی ذهنت اونقدر درگیر میشه که برای تریدهای بعدی، واقعا باید از هفت خوان رستم رد بشی.

سومین و بدترین و شدیدترین فشار روحی و ذهنی وقتی به آدم وارد میشه که بیشتر از 70-80 درصد بالانس رو از دست میدی و دیگه امیدی نیست که حسابت رو برگردونی و به سوددهی برسونی. از این جا تا کال مارجین شدن راهی نیست و معمولا در همون روز یا روز بعد، اتفاق میوفته. اینجا ذهنت یه بازیهایی سرت درمیاره که پیش خودت فکر میکنی این نامرد اینا رو از کجاش درمیاره؟ کی اینا رو یاد گرفته که ما نفهمیدیم؟ چند تا از بازیهای ذهن توی این مرحله رو میگم، دوستانی که حساب ریل کال کرده ان، میتونن تایید کنن:

1. آبروت پیش بچه های آکادمی رفت. با چه رویی میخوای عکسهای تریدها رو آپلود کنی همه ببینن؟
    2. بعد اینهمه تمرین، کال شدی؟ پس فرق تو با اون تریدرهایی که دوره ندیده ان و استاد امینو رو نمیشناسن چیه؟ اونا هم حساب کال میکنن، تو هم حساب کال کردی. حیف استاد امینو که وقتشو برای تو حروم کرد!
    3. اینهمه پول دوره دادی به هیچ دردی هم نخورد. تو که می خواستی حساب کال کنی، لااقل پولتو حروم دوره نمی کردی.
    4.از وقت تفریح و خوشگذرونی خودت و خونواده ات زدی و همه وقتت رو گذاشتی برای تمرین. عمرتو حروم کردی، لااقل با رفقا میرفتی جاده چالوس یه حالی میکردی اقلا. حروم کردی رفت.
    5. چند تا تولد و عروسی نرفتی و همه اش پای چارت بودی؟ میدونی همه فامیل ازت شاکین؟ خانمت که دیگه محل ...
    6. میدونی با اون پول چه کارایی میتونستی بکنی؟ چه چیزایی میتونستی بخری؟ برای مادرت، خانمت، دخترت ....
    7. اون پول پس اندازت بود، حالا چطوری می خوای جبران کنی؟ با این حقوق کارمندی و با اینهمه گرونی.... خودمونیم، عجب غلطی کردی!
    8. حالا برای حساب بعدی میخوای پول از کجا بیاری؟ طلاهای زنت رو بفروشی؟ یا از داداشت قرض میکنی؟ اصلا برو قایمکی یه وام بهره بالا بگیر، به کسی هم نگو. اینطوری آبروت هم نمیره. آره اینطوری بهتره.
    9. اون پول اجاره این ماه بود که دادی رفت. حالا اجاره رو میخوای چیکار کنی؟
    10. تو که همه چی رو بلد بودی، بازم باختی. دیگه چیزی هست که بخوای یاد بگیری؟ ( البته این بازی رو ذهن وقتی سرت میاره که دوره خوب و استاد خوب و انجمن خوبی مثل اینجا نباشه.)

در این مرحله تریدر چون پولی نداره که دوره جدیدی بره و اصلا هم فکر نمیکنه تقصیر خودشه و همه اشکالات رو میندازه گردن بازار و بروکر دزد و ...میوفته توی یه چاه دورانی سقوط. هی اندیکاتورهای مختلف رو امتحان میکنه، سیستم عوض میکنه، بروکر عوض میکنه، هر چی ویدیو توی یوتیوب هست رو میبینه، تملیت پشت تمپلیت می سازه، تا دو سه نصفه شب زل میزنه به مانیتور بلکم یه فرجی بشه و بتونه یه چیزی از توی چارت دربیاره... وسالها به سرعت میگذرن. چشم بهم میزنی بچه ات داره دیپلم می گیره. تو کی بزرگ شدی؟

خلاصه، زندگی میشه جهنم. هم برای خودت و هم برای خونوادت. از طرف دیگه به چارت و ترید و دیدن اندیکاتورهای رنگی رنگی معتاد میشی. اصلا نمیتونی از پای چارت بلند شی. هیچ کار دیگه ای بهت نمی چسبه، هیچ تفریح دیگه ای بهت حال نمیده. شام و نهارت رو هم پای چارت می خوری، و اصلا هم نمیدونی کجای کار خرابه. رفیقات مسخره ات می کنن، خونواده ات بهت پشت میکنن و بهت محل نمیدن. به زمین و زمان فحش میدی. یقه خدارو می گیری و ...

اینا چند تا از مواردش بود. یه وقتهایی حاضری بمیری ولی فکر خونواده و ... نمیذاره. من اینقدر حساب کال کرده ام که یادم نمیاد. فکر نمیکنم بروکری باشه که من توش حساب نداشته باشم.

ببخشید، فکر کنم زیاده روی کردم. البته این موارد با وجود دوره های خیلی خوب و وجود استاد بزرگی مثل استاد امینو، برای بچه های آکادمی پیش نمیاد. انشالله همه موفق میشیم و ... (میخواستم بگم به همه اون کسایی که خندیدن و مسخره کردن، ثابت میکنیم که: به من خندیدین؟ الان شماها مجبورین هر روز از صبح تا شب، توی سرما و گرما برین سر کار، من توی خونه میشینم و قهوه ام رو میخورم و در عرض نیم ساعت، با یه ترید، اندازه ده سال درآمد شما رو درمیارم. حقتون همینه. باید مثل ... کار کنین. ولی نه نه، ما اینقدرها هم بد نیستیم. آدم وقتی موفق میشه، باید افتاده تر بشه. از انسانیت دور نشه و ... باید دست بقیه رو هم بگیره. اگه این ذهن بذاره، باید زود بهش افسار زد)

اینا حرفهاییه که فقط میشه به تریدرها زد, چون کس دیگه ای نمی فهمه. ایشالله سر هیچ کسی نیاد.
    اگه خواستین، بازم هست. اصلا باید یه کتاب بنویسم، نه؟
    موفق باشین!
    شکست فقط اصلاح مسیر است، به شرط آنکه هدف مشخص باشد

خدایا! نمودار زندگی مرا صعودی و اصلاحات آنرا ختم به هیدن دایورجنس بفرما.

20. 27 کاربر برای این پست سودمند از Amalphia عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 40 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 40 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع