نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
سلام خدمت شما دوستان عزیز
موضوعی مدت های زیادی هست که ذهن من رو مشغول کرده و راجع بهش کنجکاو و هیجان زده ام و اون هم بی نیازی مالی هست.چون من دور و ور خودم ادم پولدار دیدم.ادم خیلی پولدار هم دیدم ولی ادمی که از نظر مالی بی نیاز باشه ندیدم.(پولدار با بی نیاز زمین تا اسمون فرقشه)
دوست دارم بدونم ادم وقتی به بی نیازی مالی میرسه چه طرز فکر و جهان بینی رو داره؟شما وقتی هرکاری که دلت میخواد رو میتونی انجام بدی تا یه تایمی به نظر من خوش میگذرونی و کارای باحال میکنی ولی بعد از یک تایمی به نظر من ادم ها 2 دسته میشن.دسته اول کسایی که تو همون لذت و خوشی و خوش گذروندن غرق میشن و بعد تایمی خسته میشن.گروه دوم کسایی هستند که تازه اون موقع ایده های جدید و بکر به ذهنشون خطور میکنه و کارهای عجیب غریبی میتونن انجام بدن.
از نظر من کسی که به بی نیازی مالی نرسیده نمیتونه اون موقعیت رو درک کنه و یا تصویرسازی کنه حتی چون به نظر من ماورای چیزی هست که ذهن من الان بتونه تصور کنه.(البته من منظورم اینه که شما قصد خرید کارخونه چند میلیارد دلاری و بکنی و فردا بری بخری.در حد کشتی و هواپیما و خونه و جزیره اینا اوکیه)
حس میکنم ادم ها دو دسته شدنشون قطعی هست.عده ای به نبوغ میرسن و عده ای به پوچی.
خیلی موضوع مهمی هست و جزو مباحثی هست که اصلا راجع بهش صحبت نشده و ادم های زیادی در دنیا نیستند که بدین شکل باشند و کسایی که بهش رسیدن هم به دلایل مختلفی نیومدن راجع بهش حرف بزنن.به نظرم میتونیم نظر هامون رو در مورد بی نیاز شدن مالی بگیم و راجع بهش بحث کنیم تا بتونیم تصویر سازی بهتری داشته باشیم و با تصویر سازی بهتر انگیزه بیشتری به کار و تمرین بگیریم.
خوشحال میشم نظراتتون رو بشنوم و باعث افتخارم هست که استاد عزیز هم به عنوان کسی که به این سطح رسیدن نظر خودشون رو بگن. @amino
@Milad-Trader @sayone @Brian @Ali_FX @Radmehr @MEMO @Ha Khani @benxa @khoshroomahdi @Behnambaziar @Amiranak @Helix @azade @Nami.Trader @Sara.k @Amirhoseinfji @rezaalsz @farshadshahri1370 @mohammad-zrm @Reza_Ryzer @Mr.jason @Mahdiwwe4 @Mohammadgoodarzi @kamanche @Shayanrahimi @Ali97 @ali.nou
سلام جناب تارخ عزیز
امیدوارم حالتون خوب باشه
دقیقا منم یه مدت بود به این موضوع فکر میکردم
دوست دارم بدونم اصن بی نیازی چجوریه
اصلا استاد عزیز و دوستانی هم که جواب میدن این رو برامون بگن که بی نیازی یعنی اینکه حتما پول خیلی زیادی در حسابت داشته باشی
یا اینکه بی نیازی مالی یه جور حالت ذهنیه
یه بار یکی از بچه ها از استاد پرسید ( یادم نیست توی وبینار بود یا اینستاگرام )
استاد گفتن بعد از اون مرحله زمان براتون کش میاد و ایده های خیلی عالی به ذهنتون میرسه و خلاق تر میشید
البته خب من به بی نیازی فعلا نرسیدم ولی خب فکر کنم هممون یه موقع هایی به پول نیاز داشتیم
وقتی ذهنم درگیر پول هست روی هیچ چی نمیتونم درست تمرکز کنم ، پشت سر هم همچی یادم میره ، وسایلم رو جا میزارم ، چه برسه به این که بخوام ترید کنم
به خاطر همین فعلا خرجم رو پایین ترین حالت ممکن گذاشتم
وقتی ولخرجی میکنم این حالت پیش میاد
یک بار دیگه هم از یه نفر دیگه پرسیدم که به بی نیازی مالی رسیده بود اون فقط بهم گفت ( به رسالتت میرسی .)) همین