نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Parsi نمایش پست ها
استادی در شروع کلاس درس لیوان آبی به دست گرفت، آن را بالا گرفت که همه ببینند. بعد از شاگردان پرسید: به نظر شما وزن لیوان چقدر است؟ شاگردان جواب دادند: 50، 100 و 150 گرم....
استاد گفت من هم بدون وزن کردن نمیدانم وزن دقیقش چقدر است. اما سوال من این است: اگر من این لیوان آب را چند دقیقه همینطور نگه دارم چه اتفاقی خواهد افتاد؟
شاگردان گفتند: هیچ اتفاقی نمی افتد.
استاد پرسید خب اگر یک ساعت همینطور نگه دارم چه اتفاقی خواهد افتاد؟
یکی از شاگردان پاسخ داد دستتان کم کم درد میگیرد.
حق باتوست حالا اگر یک روز تمام آن را نگه دارم چه؟
شاگرد دیگری گفت جسارتا دستتان بی حس میشود، عضلات به شدت تحت فشار قرار میگیرند و فلج میشوند و کارتان به بیمارستان خواهد کشید. و همه شاگردان خندیدند.
استاد گفت خیلی خوب است، اما مگر در این مدت وزن لیوان تغییر کرده است؟
شاگردان جواب دادند: نه!!!...
پس چه چیزی باعث درد و فشار روی عضلات میشود؟ و در عوض من چه باید بکنم؟
شاگردان گیج شدند و یکی از آنها پاسخ داد خب لیوان را زمین بگذارید.
استاد گفت: دقیقا مشکلات زندگی هم مثل همین هستند. اگر آنها را چند دقیقه در ذهنتان نگه دارید اشکال ندارد، اما اگر به مدت طولانی تری به آنها فکر کنید ذهنتان به درد خواهد آمد، اگر باز هم بیشتر از آن نگه شان دارید، فلجتان میکنند و دیگر قادر به انجام کاری نخواهید بود.
فکر کردن به مشکلات زندگی مهم است اما مهمتر از آن این است که در پایان هرروز و پیش از خواب آنها را زمین بگذارید. به این ترتیب تحت فشار قرار نمیگیرید، هرروز صبح سرحال و قوی بیدار میشوید و قادر خواهید بوداز عهده هر مسئله و چالشی که برایتان پیش می آید، برآیید.

موفق و سربلند باشید.
سپاس Mohammad.Parsi عزیز برای قرار دادن داستان آموزنده این هفته
در واقع تو کتاب دعوت به تمرین نیروی حال که پیشنهاد استاد امینو بود کاملا به این موضوع پرداخته است