صفحه 152 از 555 نخستنخست ... 52102142150151152153154162202252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,511 به 1,520 از 5542

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

haj ahmad آواتار ها
    1,204 بار در 229 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    میخواستم در یک سری از پست های هم اندیشی که تازه تو اکادمی راه افتاده رو این بارواسه 3 مورد مهم بیان کنم
    1)با چه هدف و چه انگیزه تونستین و میتونین روزانه ورزش های صبحگاهی شامل دو سرعت و پیاده روی و .... انجام بدین _ و اویل کار که سخت بود با چه روش هایی موفق به ایجاد این عادت شدین؟!
    2) کتابخوانی : با چه روشی تونستین روزانه به صورت مکرر عادت کتابخوانی رو در خودتون ایجاد کنین؟!
    3) این رو بنده از طرف 10 ها نفر از دوستان بیان میکنم که طبق نظرسنجی باهاشون قرارشد در این پست قرار بدم _ امیدوارم که هیچ برداشت بدی صورت نگیرد و مطمینم که صورت نمیگیرد چون همه ی ما جمع شده ایم اینجا واسه موفقیت و هر چیز و هر عادت مخرب باید شناسایی بشه و حذف بشه : با کمال احترام دوستانی که درگیر خودارضایی بودن و الان نیستند با چه روش هایی کنار گذاشته اند ؟! (برای هاید بودن نظر شخص داوطلب که به هردلیلی نمیخواد نظرش در دید عموم قرار بگیرد این راه وجود داره که تو شخصی روش هاشو برام بیان کنه و بنده به عنوان سرجمع در پاسخ به این پست قرار بدم) _ اما فکر نمیکنم یک دانشجوی اکادمی ویو جز موفقیت چیزی ببینه و تنها بر اساس باور ها و دیدگاه های بقیه افراد عادات مخرب خود را پنهان کند
    بنده یکبار اینموضوع رو به صورت نیمه پنهان در این تاپیک باز کردم و از اون موقع دوستان بسیار در رابطه با این موضوع تو شخصی برام پیام فرستادن و که خجالت میکشیم و .... و نمیتونیم شرکت کنیم و قایل تامل بود که دلیل ترس یا خجالت همه ی ایشان چی بود که در نوع خودش برام عجیب بود
    و این که اگر دوستان مطالب علمی برای ترک و یا هر تجربه ای برای ترک ان دارن و در رابطه با مفید یا غیر مفید بودن ان برای سلامت جسم که تاثیر زیادی برای ترید دارد رو دارن ممنون میشیم به اشتراک بزارن
    چندین نفر از دوستان رو منشن میکنم تا بحث به خوبی جا بیفته چون برای اولین بار هست این موضوع باز میشه @Ali97 @KingMilad @Saman01 @Ariyan @Brian @tarokh @Mohammadnejadi @Snow_Trader @ariya @miRHesam @aminkoohjani @mohammad-zrm @@Amir2020 @ali.nou @mehdisalimi @Ahmad_Ameri @Armina1a
    و بقیه دوستانی که فراموش شدن ....
    امیدوارم مطالب مفیدی ارایه بشه
    شادباشید و پیروز
    سلام
    https://www.aparat.com/v/PJf1U/%DA%A...%D8%AA_%DB%B17
    FORTIS FORTUNA ADIUVAT

2. 11 کاربر برای این پست سودمند از haj ahmad عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,455 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط haj ahmad نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر جناب حاج احمد
    بسیار سپاسگزارم از شما بابت معرفی این سایت عالی و مخصوصا این کلیپ زیبا ، حیف بود فقط لایک بزنم ، انشالله هر جا که هستین موفق و شاد و پیروز باشید
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

914 بار در 192 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    دوستان تریدر موفقی وجود داره در دنیا به اسم shaun lee که انگلیسی هست و اکادمی astrofx رو با aman natt تاسیس کردند که در انگلیس هست و خیلی کارشون درسته.من این shaun lee روخیلی دوست دارم و کارهاش رو دنبال میکنم و اخیرا هم چندباری باهم تصویری صحبت کردیم و انرژی گرفتم ازش و دعوتش کردم که روزی به ایران بیاد.
    این shaun lee طرز فکر باحالی داره و چیزهایی گفته که من از کسی نشنیدم.مثلا خودش چارتش همیشه بک گراند طوسی کمرنگ داره و کندل های صعودیش ابی و کندل های نزولیش مشکی هستند و دلیل اینکارش رو اینطور توضیح داده بود:رنگ قرمز ناخواگاه حس هشدار و خطر رو به ادم میده و ناخوداگاه ممکنه با دیدن چند کندل قرمز از پوزیشن زود خارج شیم(به خاطر ناخوداگاهمون راجع به رنگ قرمز)و رنگ سبز هم حس همدلی و طبیعت و حس خوبی میده و ممکن هست که ناخوداگاه با دیدن رنگ سبز کندل های لایو بازار در پوزیشن بمونیم و دیرتر ببندیم.نکته دیگه ای که هست اینه که رنگ ابی و مشکی خستگی کمتری برای چشم دارند و ترکیبشون هم کنار هم قشنگه.
    صحبتی که میکنه به نظرم منطقی میاد و من خودم برای تست یه مدتی هست که چارتم رو مثل اون کردم.خواستم اینجا هم بگم تا اگر شما هم مایل بودید مدتی تست کنید.

فایل پیوست 324824

فایل پیوست 324825

فایل پیوست 324827
    سلام تارخ جان خدا قوت
    من ایشون رو قبلا در اینستا فالو داشتم ولی الان میبینم ندارمش و گویا حسابشو خصوصی کرده یا؟؟؟؟
    یک تریدر موفق و حرفه ای دیگه ای رو به شما معرفی که پاکستانی هستند و تقریبا با هر معامله بین 50 تا 300 هزار دلار سود میکنه به نام Rajabanks در اینستا میتونید پیداش کنید
    وقتی استیتمنت حسابشو که از 50 هزار دلار رسونده بودش به 2 میلیون دلار حرف استاد آمینو رو زدن و اون هم اینکه اعداد دروغ نمیگن.
    سپاس
    Jacob Riis:وقتی فکر میکنم هیچ چیز به من کمک نمیکند،میروم و به سنگ تراشی نگاه میکنم که پتک را روی سنگ فرود می آورد،شاید صدبار ضربه بزند بدون این که ترکی روی آن ظاهر شود. با این حال با ضربه صدویکم سنگ دونیم میشود و من میدانم که صرفا آخرین ضربه کارساز نبوده است -بلکه تمام ضربات پیشین هم تاثیر خود را گذاشته اند.

6. 13 کاربر برای این پست سودمند از JaVa:D عزیز تشکر کرده اند:

haj ahmad آواتار ها
    1,204 بار در 229 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر جناب حاج احمد
    بسیار سپاسگزارم از شما بابت معرفی این سایت عالی و مخصوصا این کلیپ زیبا ، حیف بود فقط لایک بزنم ، انشالله هر جا که هستین موفق و شاد و پیروز باشید
    خواهش میکنم کلا صحبت های شکوری خودش مبحث روان شناسیه حتی توی فابل اشتیاق سوزان که دانش آموزی که اسمش عزیز هست و هم ایشون گفتن
    FORTIS FORTUNA ADIUVAT

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از haj ahmad عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,088 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط JaVa:D نمایش پست ها
    سلام تارخ جان خدا قوت
    من ایشون رو قبلا در اینستا فالو داشتم ولی الان میبینم ندارمش و گویا حسابشو خصوصی کرده یا؟؟؟؟
    یک تریدر موفق و حرفه ای دیگه ای رو به شما معرفی که پاکستانی هستند و تقریبا با هر معامله بین 50 تا 300 هزار دلار سود میکنه به نام Rajabanks در اینستا میتونید پیداش کنید
    وقتی استیتمنت حسابشو که از 50 هزار دلار رسونده بودش به 2 میلیون دلار حرف استاد آمینو رو زدن و اون هم اینکه اعداد دروغ نمیگن.
    سپاس
    سلام اقا جواد عزیز
    خیلیم عالی.شاون لی حساب اینستاگرامشو بسته و بقیه حساب هایی که هست فیک هستند
    in all chaos there is calculation

10. 6 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب عرفان جان و همه دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    درمورد سوالات خوبی که پرسیدی:

1) ورزش کردن من صبحا نیست ولی در تلاشم که هرروز انجامش بدم. شنا و شکم و یسری تمرینات برای رفع گودی کمر و گردن درد که به خاطر پشت چارت نشستن بوجود میاد. (صبحا اگر بتونم پاشم میرم میدوم) بیشتر مواقع شنا و شکم رو انجام نمیدم یا کلا ورزش رو نمیتونم انجام بدم (دیر میشه، اتفاقی میفته یا...) میام طبق گفته عادت های اتمی، فقط دوتا تمرین سبک رو در حد 5 دقیقه انجام میدم چون کمتر انجام دادن بهتر از انجام ندادنه. ولی دارم تلاش میکنم هرروز ورزشهای مشخص رو انجام بدم. انگیزه و شوقش رو هم برای من از طریق موزیک بوجود میاد. هدفون میذارم تو گوشم میرم سراغ تمرین.

2)اولش رو باید با کتابی که دوستش داریم شروع کنیم اما همیشه قرار نیست فقط کتابهایی رو که دوست داریم بخونیم. اوایل من رو یکی از اقواممون با کتاب خوندن اشنا کرد بعدش خودم علاقه مند شدم و در تلاشم ادامه بدم. مثلا دو تا تایم گذاشتم برای کتاب خوندن یکیش عادت های اتمی و بعدی نیروی حال. عادت های اتمی چون برام لذت بخشه و متوجه منظور نویسنده میشم بیشتر میخونمش. اما نیروی حال درکش دشواره برای بار اول یا دوم خوندن و به همین دلیل اشتیاقم کم میشه و با زور سعی میکنم روزی 2 3 صفحه ازش رو بخونم.

3)این عادت هم که بیشتر در نوجوانان هست. صحبت های دوستان رو خوندم در این مورد اما بنظرم این درست نیست که بگیم به اندازه خودش خوبه چون از روش غلطی برای رفع نیاز استفاده میشه. درسته یک نیاز و غریزه طبیعی هست، اما طبق اصول خودش. این نوع رفع نیاز توسط خود انسانها ایجاد شده درصوتی که روش اصولی نیست. برای ترکش عادتش هم سرچ کردم تو گوگل و از مضراتش گفت و مثل سایر عادت ها به مرور زمان باید این عادت رو کنار گذاشت . مضراتش زود عصبی شدن، کم شدن تمرکز. عوارض جسمی و روحی و..
    راهکار ها برای ترک این عادت:
    1) تنها نبودن
    2) سرگرم کردن خود
    3) خوندن عوارض این کار
    4) بیرون رفتن و تو جمع بودن
    5) کار زیاد و خسته کردن خود
    6) ایجاد اصطحکاک تا رسیدن به عادت
    (منظورم به فرد خاصی نیست کلا در مورد این عادت نوشتم)

همونطور که شما گفتین هممون برای موفقیت اینجا جمع شدیم تا انسانی جدید بشیم و سودمند. بتونیم راهکار های عملی برای کم کردن عادات بدمون و ایجاد عادات خوبمون در این خانواده صحبت کنیم. کسانی که اینجا جمع شدن همشون از بهترین ها هستند. @ALiamiri

منم چنتا سوال داشتم:
    1) در طول روز میتونیم 2 تا کتاب رو در زمان های مختلف بخونیم یا باید فقط یک کتاب باشه؟؟
    2) خواب: من یمدته کلا تایم و مدت خوابم بهم ریخته. اوایل ورود به اکادمی هرشب قبل از 12 میخوابیدم و صبحا هم میتونستم صبح زود پاشم. اما به مرور بهم ریخت و تا 1 2 شب بیدار میمونم. بیشتر مشکلم در بیدار شدن صبح هست. گوشیم رو رو زنگ میزارم، زنگ که میخوره خواموش میکنم و میگم 2 دقیقه دیگه پا میشم اما خوابم میبره و ساعت میشه 11
    هر روز هم رو زنگ هست گوشیم و روز هایی که پدرم دیر میرن سرکار من گوشیم زودتر زنگ میخوره بقیه هم اذیت میشن منم نمیتونم پاشم
    برای مدرسه رفتن خیلی خوب بیدار میشم اما نمیدونم چرا سحرخیزی مدرسه عادت نمیشه ولی دیر خوابیدن سریع عادت میشه
    دوستانی که سحرخیز شدن شبها زود میخوابید؟؟
    روی بیدار شدن در ساعت مشخص تمرکز کردین یا مدت زمان خواب مشخص؟
    دلایل مشخصی دارید برای زود بیدار شدن و از شب قبل برنامه ریزی میکنین؟؟
    لطفا اگر راهکاری در این مورد دارید بفرمایید چون اعصابم خورد میشه وقتی نمیتونم پاشم و فقط خودم رو اذیت میکنم
    @Ali97 @tarokh @sara.sat @Mohammadnejadi @armin_a1a @miRHesam @Brian @Ariyan @hoseinrahimi @amirreza @ahmad Ameri @Snow_Trader @ariya @ali.nou
    و سایر نورچشمان

با تشکر از همه دوستان پرتلاش آکادمی ویو
    شاد و ثروتمند باشید

سلام
    وقت بخیر
    در مورد سوال اول بنظرم هرشخص با توجه به تواناییها یا روحیاتش میتونه اینکار رو انجام بده. به شخصه همزمان دو کتاب دارم که مطالعه میکنم، یکی توی منزل و یکی توی محل کارم
    سوال دوم هم باید انگیزه و اشتیاقی بالاتر از شیرینی خواب داشته باشید تا بتونید از خاب دل بکنید. سعی کنید این انگیزه رو توی خودتون پیداش کنید
    شاد باشید
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

12. 13 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

mohammad-zrm آواتار ها
    16,818 بار در 2,001 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1281 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    [QUOTE=Erfanalk;261393]سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    امیدوارم مطالب مفیدی ارایه بشه

شادباشید و پیروز
    @Ali97 @KingMilad @Saman01 @Ariyan @Brian @tarokh @Mohammadnejadi @Snow_Trader @ariya @miRHesam @aminkoohjani @mohammad-zrm @@Amir2020 @ali.nou @mehdisalimi @Ahmad_Ameri @Armina1a[/QUOT]

درود به برادر عزیزم آقا عرفان گل و تمامی دوستان بی نظیرم؛
    امیدوارم که حال شما و تمامی دوستان خوب و خرم باشه.

1- این مورد رو مقطعی انجام دادم پس فعلا نظری نمیتونم بدم چرا که هنوز موفق به انجام مکررش نشدم و از نظرات شما و دوستان بهره مند میشم ♥
    2- اعداد به ما دروغ نمیگن، روشی که بنده چند بار استفاده کردم و نتیجه ی عالی گرفتم، این بود که؛
    یک صفحه رو به طور میانگین در 120 ثانیه میخونم (هر صفحه 120 ثانیه)
    تعداد کل صفحات به فرض 360 صفحه باشه (360 ضرب در 120 ثانیه = در مجموع 12 ساعت طول میکشه که این کتاب رو بخونم)
    اگر روزانه 1 ساعت مطالعه کنم در 12 روز کل کتاب 360 صفحه ای تموم میشه !!! بدون درد و خونریزی )
    میتونید این رو روی صفحه ی کتاب بچسبونید که هر روز تیک بزنید (همونطور که استاد میگن این تیک زدن ها معجزه میکنه)

3- ((کلی نوشتم و در آخر همه رو پاک کردم)) این ویس از چله ی شهد و شکر رو گوش بدید تا 90% مطلب منتقل بشه و بعد بقیه مطالب رو مطالعه بفرمایید...
    وقتی انسان احساس گناه می کنه، فلج میشه و خیلی از کاراییش کاسته میشه و نمیتونه به نتیجه ی دلخواهش برسه
    همونطور که باقی دوستان گفتند یکی از نیازهاست و باید کنترلش کرد نه این که اون ما رو کنترل کنه.
    از آنجا که این بحث تنها در این زمینه جنسی ختم نمیشه
    (زمینه های دیگر همچون سیگار، مواد غذایی همچون نوشابه و مواد مخدر و ...) و باید ریشه را پیدا کرد،
    اندرو کارنگی:
    هر کسی هنگام تولد دو پاکت مهر و موم شده به همراه خودش داره؛
    1- روی یکی نوشته موفقیت هایی که از آن لذت خواهید برد، اگر کنترل ذهن خودتان را در دست بگیرین و آن را در جهت خواسته تان به کار ببرید
    و روی دیگری نوشته شده؛
    2- جریمه هایی که برای نادیده گرفتن کنترل ذهنتان و جهت دادن به آن باید بپردازید
    محتویات این دو پاکت:
    1- سلامت کامل - آرامش ذهن - عشق به انتخاب های خود - آزادی از ترس و نگرانی - رفتار ذهنی مثبت - رسیدن مادی به خواسته ها و انتخاب های خود
    2- عدم سلامتی - ترس و نگرانی - عدم تصمیمگیری و شک - نا امیدی و انگیزه نداشتن در زندگی - فقر و نیازی - دسته کامل خصایص شیطانی نظیر حسرت/ حرص / حسادت/ عصبانیت / تنفر / خرافه

اگر کسی کنترل ذهنش رو در دست نگیره در تمامی صنایع دچار ضرر میشه (همچون بادبادک، هرجا که باد رفت اون هم میره)
    صنایع دیگر همچون صنایع زیر شرایط رو برای غورت دادن فرد مهیا میکنن؛
    صنعت مشروبات الکلی
    دخانیات و مواد مخدر (سیگار، قلیان، ماری جوانا، که مثل نقل و نبات در دست قشر جوان و سازنده ی جامعه میشه دید که بهش اعتیاد پیدا کردند )
    دارویی و بهداشتی (در این زمینه کتاب درمان های طبیعی کوین ترودو بسیار بسیار زیبا توضیح میده که چطور در صنعت غذا بیماری رو ایجاد میکنن و در صنعت دارو اون رو بهبود میبخشن، دو صنعت وابسته به هم که سود یکدیگر رو مهیا میکنن و در کمال ناباوری بیماری رو خودشون ایجاد میکنن تا از درمانش هم کسب سود کنن) (همچنین اگر کسی وارد حوزه ی درمان نوین بشه به مرور زمان قرص هایی که باید بخوره افزایش پیدا میکنه، مثلا فردی روزانه 1 ژلوفن به دلیل سردرش میخوره، یعد از چند سال ژلوفن معده رو دچار مشکل میکنه و باید یک قرص دیگه هم واسه معده بخوره(چون تمامی قرص و دارو های غیر ارگانیک عوارض دارن) و بعد از مدتی کبد دچار مشکل میشه و ...) (همچنین در این کتاب توضیح میده که داروی گیاهی درمان سرطان به اسم یوریکا که سرطان رو در چند روز نابود میکنه خیلی ساله که کشف شده و روی هزاران نفر آزمایش شده اما اون دانشمندان بعد از مدتی ناپدید شدند چرا که صنعت دارویی مجبور میشه میلیون ها نفر رو بازنشسته کنه و بخش خیلی زیادی از فروش دارو ها مختل میشه)
    غذایی (قهوه، فست فود، نوشابه و ...)
    از جمله صنایعی هستند که حضور ذهن داشتم که همه و همه شرایط رو برای افرادی که کنترل ذهنشون رو در دست ندارن مهیا کرده.
    رسانه ها (گوشی همراه، تلویزیون و ...)
    صنعت بازی
    و...
    در حیطه ی کار خودمون هم به تعهد و طمع میشه اشاره کرد
    راهکار چیه؟
    1- آگاه شدن نسبت به مشکل (باید بدونیم مشکل چیه که بخوایم برطرفش کنیم که احتمالا تا الان متوجه شدیم)
    2- پیدا کردن استادی که در این رابطه که بتونه کمک کنه چه بسا در قید حیات نباشه میشه با خوندن کتاب های اون شخص میشه باهاش ارتباط برقرار کرد (در این رابطه آقای ناپولین هیل در یک سری ویدیو 13 تایی فکر کنم که به این مورد میپردازن که میتونید با سرچ پیدا کنید)

همچنین دوره ی آرزوی تو دستو توست کوین ترودو رو با دقت گوش بدین؛
    روش های انتقال اطلاعاتش رو هم حتما با دقت گوش کنید و ازشون بهره ببرید

و گل کلامم رو با جمله ای از آقای ارل ناتینگل به اتمام میرسونم؛ (البته ایشون هم آموزه های بسیار بسیار عالی دارن که با استفاده از اونها باعث شد بنده در سیستماتیک به نتایج بینظیری برسم که به دلیل اینکه به اینجا مربوط نیست قرار نمیدم)
    ما به چیزی تبدیل میشیم که اکثر مواقع بهش فکر میکنیم
    سپاسگذارم
    ویرایش توسط mohammad-zrm : 06-13-2022 در ساعت 01:10
    دو دسته از افراد هرگز پیشرفت زیادی نمیکنند؛
    1- افرادی که کاری که بهشان گفته میشود رو نمیتوانند انجام دهند ...
    2- افرادی که کاری بیشتر از آنچه که بهشان گفته شده انجام نمیدهد ...
    (ناپلئون هیل)

14. 21 کاربر برای این پست سودمند از mohammad-zrm عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,075 بار در 851 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 306 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب عرفان جان و همه دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    درمورد سوالات خوبی که پرسیدی:

1) ورزش کردن من صبحا نیست ولی در تلاشم که هرروز انجامش بدم. شنا و شکم و یسری تمرینات برای رفع گودی کمر و گردن درد که به خاطر پشت چارت نشستن بوجود میاد. (صبحا اگر بتونم پاشم میرم میدوم) بیشتر مواقع شنا و شکم رو انجام نمیدم یا کلا ورزش رو نمیتونم انجام بدم (دیر میشه، اتفاقی میفته یا...) میام طبق گفته عادت های اتمی، فقط دوتا تمرین سبک رو در حد 5 دقیقه انجام میدم چون کمتر انجام دادن بهتر از انجام ندادنه. ولی دارم تلاش میکنم هرروز ورزشهای مشخص رو انجام بدم. انگیزه و شوقش رو هم برای من از طریق موزیک بوجود میاد. هدفون میذارم تو گوشم میرم سراغ تمرین.

2)اولش رو باید با کتابی که دوستش داریم شروع کنیم اما همیشه قرار نیست فقط کتابهایی رو که دوست داریم بخونیم. اوایل من رو یکی از اقواممون با کتاب خوندن اشنا کرد بعدش خودم علاقه مند شدم و در تلاشم ادامه بدم. مثلا دو تا تایم گذاشتم برای کتاب خوندن یکیش عادت های اتمی و بعدی نیروی حال. عادت های اتمی چون برام لذت بخشه و متوجه منظور نویسنده میشم بیشتر میخونمش. اما نیروی حال درکش دشواره برای بار اول یا دوم خوندن و به همین دلیل اشتیاقم کم میشه و با زور سعی میکنم روزی 2 3 صفحه ازش رو بخونم.

3)این عادت هم که بیشتر در نوجوانان هست. صحبت های دوستان رو خوندم در این مورد اما بنظرم این درست نیست که بگیم به اندازه خودش خوبه چون از روش غلطی برای رفع نیاز استفاده میشه. درسته یک نیاز و غریزه طبیعی هست، اما طبق اصول خودش. این نوع رفع نیاز توسط خود انسانها ایجاد شده درصوتی که روش اصولی نیست. برای ترکش عادتش هم سرچ کردم تو گوگل و از مضراتش گفت و مثل سایر عادت ها به مرور زمان باید این عادت رو کنار گذاشت . مضراتش زود عصبی شدن، کم شدن تمرکز. عوارض جسمی و روحی و..
    راهکار ها برای ترک این عادت:
    1) تنها نبودن
    2) سرگرم کردن خود
    3) خوندن عوارض این کار
    4) بیرون رفتن و تو جمع بودن
    5) کار زیاد و خسته کردن خود
    6) ایجاد اصطحکاک تا رسیدن به عادت
    (منظورم به فرد خاصی نیست کلا در مورد این عادت نوشتم)

همونطور که شما گفتین هممون برای موفقیت اینجا جمع شدیم تا انسانی جدید بشیم و سودمند. بتونیم راهکار های عملی برای کم کردن عادات بدمون و ایجاد عادات خوبمون در این خانواده صحبت کنیم. کسانی که اینجا جمع شدن همشون از بهترین ها هستند. @ALiamiri

منم چنتا سوال داشتم:
    1) در طول روز میتونیم 2 تا کتاب رو در زمان های مختلف بخونیم یا باید فقط یک کتاب باشه؟؟
    2) خواب: من یمدته کلا تایم و مدت خوابم بهم ریخته. اوایل ورود به اکادمی هرشب قبل از 12 میخوابیدم و صبحا هم میتونستم صبح زود پاشم. اما به مرور بهم ریخت و تا 1 2 شب بیدار میمونم. بیشتر مشکلم در بیدار شدن صبح هست. گوشیم رو رو زنگ میزارم، زنگ که میخوره خواموش میکنم و میگم 2 دقیقه دیگه پا میشم اما خوابم میبره و ساعت میشه 11
    هر روز هم رو زنگ هست گوشیم و روز هایی که پدرم دیر میرن سرکار من گوشیم زودتر زنگ میخوره بقیه هم اذیت میشن منم نمیتونم پاشم
    برای مدرسه رفتن خیلی خوب بیدار میشم اما نمیدونم چرا سحرخیزی مدرسه عادت نمیشه ولی دیر خوابیدن سریع عادت میشه
    دوستانی که سحرخیز شدن شبها زود میخوابید؟؟
    روی بیدار شدن در ساعت مشخص تمرکز کردین یا مدت زمان خواب مشخص؟
    دلایل مشخصی دارید برای زود بیدار شدن و از شب قبل برنامه ریزی میکنین؟؟
    لطفا اگر راهکاری در این مورد دارید بفرمایید چون اعصابم خورد میشه وقتی نمیتونم پاشم و فقط خودم رو اذیت میکنم
    @Ali97 @tarokh @sara.sat @Mohammadnejadi @armin_a1a @miRHesam @Brian @Ariyan @hoseinrahimi @amirreza @ahmad Ameri @Snow_Trader @ariya @ali.nou
    و سایر نورچشمان

با تشکر از همه دوستان پرتلاش آکادمی ویو
    شاد و ثروتمند باشید

سلام
    وقتتون بخیر وشادی باش

سوال 1: بهتر یه کتاب بخونید ولی خب بخودتون مونده اگه وقت و زمان و حوصلشو دارین میشه دوتا رو همزمان باهم پیش برد ولی اوایل ایجاد یک عادت بخودتون زیادی فشار نیارین بعد از سه ماه راحت تر میتونین کتاب های مختلفی در طول روز بخونین و این همه سختی که اوایل میکشید رو نداره ...عین حرف استاد که میگ فقط رو یورودلار ترید کنین ولی وقتی بلد شدین و عادت شد و تونستین تسلط پیدا کردین هر مارکتی میتونین ترید بزنین ولی اوایل بخای همه جفت ارزها ترید کنی خیلی بهت سخت یا اصلا غیرممکن خواهد بود
    سوال 2: در کتاب باشگاه 5 صبحی ها یه نقشه راه برای ایجاد و تثبیت عادات بازگو میکنه ...شما در حال تخریب عادت چندین سالتون بودید یمدتی خوب صب زود بلند شدید ولی زمان لازم داره و همینطور باید فقط انجامش بدی بدون اینکه فک کنی چرا فردا صب باید 5 بلند شم ..تا از مرحله بازسازی و تخریب گذر کنین و یمدت هم این عادت باید تثبیت بشه براتون بعد اون سیستم مغزی و عصبی تون خودکار و اتوماتیک بیدارتون میکنه سر وقت وسختی نخواهد داشت ...ولی برای رسیدن به این منطقه در اواسط راه همه چی بهم میریزه و آشفتگی رو تجربه خواهید کرد ..در این کتاب این سه مرحله رو بعنوان چرخه ی مرگ و تولد دوباره نام میبره ینی برای اینکه عادت جدیدی در خودتون بوجود بیارید باید عادت قبلی رو کاملا از بین ببریدتا عادت جدیدی تولد پیدا کنه ...و این مراحل به همین آسونیا نیست پس سخت باید تلاش کرد و تحمل کرد تا عادت رو تثبیت کردش ...من هم یسالی بود درگیر این سحرخیزی بودم الان 4 ماهی هست کلا نه آلارمی میزارم نه چیزی خودبخود 11 شب میخوابم و 5.30 اینا بیدارم ...البته به فعالیت روزانتون هم مونده شما باید در طول روز از خودتون کار بکشید هممون هدفی داریم پس وقتی برای رسیدن به هدفمون در طول روز تلاش کنین تا شب عین جنازه میوفتین رو تخت و یادتون نمیاد کی خوابتون برده ...این حرف استاد امینو که میگ برای موفق شدن و موفق موندن باید این شکلی بود که از وقتی بیدار میشی تلاش میکنی تا شب و اخر شب هم با خستگی تمام میوفتی میخابی وگرنه اون موفقیت تداوم پیدا نمیکنه ..برنامه داشتن و اینام که دیگ یکی از اصول موفقیت باید وقتتون رو برنامه ریزی کنین وگرنه یهویی این ایده عملی کنم اونو انجام بدم در دراز مدت نمیتونه مفید باش

Screenshot_3.png

این همون شکلی بود که در کتاب هست خواستم شماتیک بهتون نشون بدم که برای هر مرحله مدت زمان 22 روز لازم

براتون آرزوی موفقیت و سلامتی دارم
    ویرایش توسط Snow_Trader : 06-13-2022 در ساعت 11:26
    Hard takes time, impossible a little more time

16. 13 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

mohammad-zrm آواتار ها
    16,818 بار در 2,001 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1281 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadnejadi نمایش پست ها
    وقت بخیر دوستان
    یه هم اندیشی ریز و یه فرهنگ سازی خوب انجام بدیم؟

کتاب ها بهترین دوست انسان اند (این جمله رو شخصی داره میگه که مخالف 100% کتاب بود و از نظر او کتاب خوندن وقت تلف کردنه ..این جمله رو من چندسال پیش میگفتم ولی چقدر جالب همین ادم الان ولش کنید همش کتاب دستشه یا داره مقاله میخونه)

سوال: بهترین جمله یا بهترین کتابی که از این رو به اون روتون کرد چی بود؟

از من این بود ان مع العسر یسرا و این عکس
    فایل پیوست 325424

این اکادمی در درجه اول یک اکادمی فارکس و بورس هست ولی از نظر من یه کارخونه انسان سازیه (منو که داره کلا متحول میکنه شمارو هم به موقعش)

میدونم که همه افراد اکادمی در روز یکبار رو به این تاپیک سر میزنند(از نظر من این تاپیک فوق العاده ترین تاپیکه) پس به این سوال پاسخ بدید و دیگه کسی رو تگ نمیکنم

موفق باشید
    درود برشما آقا محمد نازنین؛ تشکر بابت پرسش زیباتون.

نه سلامم نه علیکم
    نه سپیدم نه سیاهم
    نه چنانم که تو گویی
    نه چنینم که تو خوانی
    و نه آنگونه که گفتند و شنیدی
    نه سمائم نه زمینم
    نه به زنجیر کسی بسته ام و بردۀ دینم
    نه سرابم
    نه برای دل تنهایی تو جام شرابم
    نه گرفتار و اسیرم
    نه حقیرم
    نه فرستادۀ پیرم
    نه به هر خانقه و مسجد و میخانه فقیرم
    نه جهنم نه بهشتم
    که چُنین است سرشتم
    این سخن را من از امروز نه گفتم، نه نوشتم
    بلکه از صبح ازل با قلم نور نوشتم ...
    گر به این نقطه رسیدی
    به تو سر بسته و در پرده بگویــم
    تا کســی نشنـود این راز گهــربـار جـهان را
    آنچـه گفتند و سُرودنـد تو آنـی
    خودِ تو جان جهانی
    گر نهانـی و عیانـی
    تـو همانی که همه عمر بدنبال خودت نعره زنانی ت
    و ندانی که خود آن نقطۀ عشقی
    تو خود اسرار نهانی تو
    خود باغ بهشتی
    تو بخود آمده از فلسفۀ چون و چرایی
    به تو سوگند
    که این راز شنیدی و نترسیدی و بیدار شدی در همه افلاک بزرگی
    نه که جُزئی
    نه که چون آب در اندام سَبوئی
    تو خود اویی بخود آی
    تا در خانه متروکۀ هرکس ننشـــینی و
    بجز روشنــی شعشـعۀ پرتـو خود هیچ نبـینـی
    و گلِ وصل بچینی

ویرایش توسط mohammad-zrm : 06-13-2022 در ساعت 15:09
    دو دسته از افراد هرگز پیشرفت زیادی نمیکنند؛
    1- افرادی که کاری که بهشان گفته میشود رو نمیتوانند انجام دهند ...
    2- افرادی که کاری بیشتر از آنچه که بهشان گفته شده انجام نمیدهد ...
    (ناپلئون هیل)

18. 17 کاربر برای این پست سودمند از mohammad-zrm عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,455 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadnejadi نمایش پست ها
    وقت بخیر دوستان
    یه هم اندیشی ریز و یه فرهنگ سازی خوب انجام بدیم؟

کتاب ها بهترین دوست انسان اند (این جمله رو شخصی داره میگه که مخالف 100% کتاب بود و از نظر او کتاب خوندن وقت تلف کردنه ..این جمله رو من چندسال پیش میگفتم ولی چقدر جالب همین ادم الان ولش کنید همش کتاب دستشه یا داره مقاله میخونه)

سوال: بهترین جمله یا بهترین کتابی که از این رو به اون روتون کرد چی بود؟

از من این بود ان مع العسر یسرا و این عکس
    فایل پیوست 325424

این اکادمی در درجه اول یک اکادمی فارکس و بورس هست ولی از نظر من یه کارخونه انسان سازیه (منو که داره کلا متحول میکنه شمارو هم به موقعش)

میدونم که همه افراد اکادمی در روز یکبار رو به این تاپیک سر میزنند(از نظر من این تاپیک فوق العاده ترین تاپیکه) پس به این سوال پاسخ بدید و دیگه کسی رو تگ نمیکنم

موفق باشید
    سلام و وقتتون بخیر محمد جان
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    خیلی هم عالی
    من قبلا در تاپیک بازی فراوانی یک بخش کوچکی رو توضیح دادم در مورد خودم و اینجام قرار میدم
    من مهندس عمران هستم و تا سال 97 در شرکتهای پیمانکاری کار میکردم و کارمندشون بودم اصلا آدم کتابخونی نبودم و فقط به فایلهای انگیزشی در تلگرام گوش میدادم که یک روز لابه لاشون یک کتاب بنام چه کسی پنیر مرا دزدید رو معرفی کردند و ناخواسته من هم یک روز در کتاب فروشی بودم و دیدمش و چون کم حجم بود خریدم و خوندمش و تحول و تغییر زندگیم از اون لحظه شروع شد و تمام برا خودم برنامه و هدف نوشتم و زندگی کارمندی و کار برای شرکتهای دیگه رو ول کردم با وجود نیاز مالی و مستاجر بودن و کار و پشتوانه نداشتن و خودم شرکت زدم و شروع کردم به کار که البته ناگفته نماند با توجه به وضعیتهای پیش آمده نتونستم ادارش کنم و ادامه بدم و الان کلان 2 سال هست رو فارکسم و به اینجا رسیدنم هم مطمینا باتوجه به برنامه و هدفی که نوشته بودم بود چون شغل پیمانکاری هم نمیتونست پاسخگوی آرزوها و رویاهای من باشه
    برا همین هم کاربری Ali97 هست سال شروع تغییراتم و کنار گذاشتن همه چیز و تلاش برای زندگی بر اساس اهداف و آرزوهای خودم نه ساختن آرزوهای دیگران
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

20. 19 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 28 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 28 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع