صفحه 149 از 555 نخستنخست ... 4999139147148149150151159199249 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,481 به 1,490 از 5543

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    میخواستم در یک سری از پست های هم اندیشی که تازه تو اکادمی راه افتاده رو این بارواسه 3 مورد مهم بیان کنم
    1)با چه هدف و چه انگیزه تونستین و میتونین روزانه ورزش های صبحگاهی شامل دو سرعت و پیاده روی و .... انجام بدین _ و اویل کار که سخت بود با چه روش هایی موفق به ایجاد این عادت شدین؟!
    2) کتابخوانی : با چه روشی تونستین روزانه به صورت مکرر عادت کتابخوانی رو در خودتون ایجاد کنین؟!
    3) این رو بنده از طرف 10 ها نفر از دوستان بیان میکنم که طبق نظرسنجی باهاشون قرارشد در این پست قرار بدم _ امیدوارم که هیچ برداشت بدی صورت نگیرد و مطمینم که صورت نمیگیرد چون همه ی ما جمع شده ایم اینجا واسه موفقیت و هر چیز و هر عادت مخرب باید شناسایی بشه و حذف بشه : با کمال احترام دوستانی که درگیر خودارضایی بودن و الان نیستند با چه روش هایی کنار گذاشته اند ؟! (برای هاید بودن نظر شخص داوطلب که به هردلیلی نمیخواد نظرش در دید عموم قرار بگیرد این راه وجود داره که تو شخصی روش هاشو برام بیان کنه و بنده به عنوان سرجمع در پاسخ به این پست قرار بدم) _ اما فکر نمیکنم یک دانشجوی اکادمی ویو جز موفقیت چیزی ببینه و تنها بر اساس باور ها و دیدگاه های بقیه افراد عادات مخرب خود را پنهان کند
    بنده یکبار اینموضوع رو به صورت نیمه پنهان در این تاپیک باز کردم و از اون موقع دوستان بسیار در رابطه با این موضوع تو شخصی برام پیام فرستادن و که خجالت میکشیم و .... و نمیتونیم شرکت کنیم و قایل تامل بود که دلیل ترس یا خجالت همه ی ایشان چی بود که در نوع خودش برام عجیب بود
    و این که اگر دوستان مطالب علمی برای ترک و یا هر تجربه ای برای ترک ان دارن و در رابطه با مفید یا غیر مفید بودن ان برای سلامت جسم که تاثیر زیادی برای ترید دارد رو دارن ممنون میشیم به اشتراک بزارن
    چندین نفر از دوستان رو منشن میکنم تا بحث به خوبی جا بیفته چون برای اولین بار هست این موضوع باز میشه @Ali97 @KingMilad @Saman01 @Ariyan @Brian @tarokh @Mohammadnejadi @Snow_Trader @ariya @miRHesam @aminkoohjani @mohammad-zrm @@Amir2020 @ali.nou @mehdisalimi @Ahmad_Ameri @Armina1a
    و بقیه دوستانی که فراموش شدن ....
    امیدوارم مطالب مفیدی ارایه بشه
    شادباشید و پیروز

سلام
    وقت بخیر
    پست های این تاپیک رو که میخوندم خاستم تجربه خودمو در مورد خریدهای بازی فراوانی از طریق تلگرام بهتون بگم. من هم مثل خیلی از دوستان (شاید) زمانی که شروع کردم به بازی فراوانی یک کانال توی تلگرام زدم و خریدهام رو اونجا با عکسشون و قیمتهاشون پست میکردم. این روش رو دوست داشتم ولی مدتی که گذشت (حدود روز 120 ) یه حس بدی پیداکردم نسبت به تلگرام. پست هام با اینکه کانال خصوصی بود و عضوی نداشت چندین تا ویو میخوردن و نمیفهمیدم چرا. بنابراین دیگه توی کانال خریدهام رو ننوشتم و فقط توی دفتر فراوانی ام نوشتم و الان خیلی خیلی از این موضوع راضی هستم.
    میدونید که استاد تاکید به نوشتن دارن و میگن تاثیر بسیار بیشتری داره

اما در مورد ایجاد عادت کتابخوانی یا ورزش (مورد سوم شما رو واقعا نمیتونم کمکی کنم اما شاید خیلی هم بی شباهت به عادتهای دیگه نباشه) تجربه من این بود که شروعش اتفاقا بسیار راحت هست و خیلی هم اشتیاق به انجامش داری، اینکه در طول زمان بتونی اون رو حفظ کنی خیلی خیلی سخت هست. چون به مرحله شکست عادات قدیم میرسیم. حالا این عادت قدیمی شاید همون شبکه های مجازی باشن یا اینکه کتاب رو که دست میگیرین خابتون بگیره یا حوصله سر بر باشه.
    برای ایجاد و حفظ عادتی که میخاهید باید اون عادت رو برای خودتون جذاب و شاد کنید. مثلا برای ورزش از موزیک های انرژی بخش یا باشگاه ورزشی استفاده کنید. شاید هزینه باشگاه که در ابتدای هر ماه پرداخت میکنید اجباری ایجاد کنه که ادامه بدید. یا زمان پیاده روی از کتابهای صوتی استفاده کنید
    در مورد کتاب هم از کتابهایی شروع کنید که براتون جذاب هستن. ببینید به کدوم حوزه علاقه زیادی دارید. به خودتون خیلی سخت نگیرید که حتما باید کتابهای حوزه موفقیت باشن. علاقه و عادت به خواندن کتاب که ایجاد بشه دیگه نمیتونید روزی رو سپری کنید که چندین صفحه از کتاب رو نخونده باشید.
    مورد دیگه ای که هست اینکه سعی کنید برای خودتون تعهد ایجاد کنید؛ توی کتاب عادتهای یک مغز شاد گفته میشه که شما چنانچه بتونید یه کاری که میدونید به صلاحتون هست را به مدت 45 روز (حتی اگه روزهایی براتون حوصله سر بر باشه یا اعصاب خرد کن)انجام بدید توی مغزتون یه شاهراهی برای اون کار ایجاد میشه و از اون به بعد از انجامش لذت خاهید برد (یعنی با هر بار انجامش مغز هورمون های شادی ترشح خاهد کرد)
    و یکی از روشهایی که توی کتاب اثر مرکب برای اینکه عادت بدی رو از سرتون بندازید گفته اینه که تخلیه اطرافتون از کلیه مواردی هست که باعث میشه شما سمت اون عادت قدیمی کشیده بشید و همینطور باید برای این جای خالی که ایجاد میکنید یک عادت سالم جایگزین کنید.

پ.ن: اگر همچنان قصد به ادامه فعالیت در تلگرام دارید میتونید کانال اشخاصی که انگیزشی کار میکنن رو دنبال کنید مثل استاد عباسمنش ، امیر شریفی ؛ سپهر خدابنده ؛ سهیل سنگرزاده و .... (البته بیشتر فایلهاشون صوتی هست)
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

2. 17 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,088 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    میخواستم در یک سری از پست های هم اندیشی که تازه تو اکادمی راه افتاده رو این بارواسه 3 مورد مهم بیان کنم
    1)با چه هدف و چه انگیزه تونستین و میتونین روزانه ورزش های صبحگاهی شامل دو سرعت و پیاده روی و .... انجام بدین _ و اویل کار که سخت بود با چه روش هایی موفق به ایجاد این عادت شدین؟!
    2) کتابخوانی : با چه روشی تونستین روزانه به صورت مکرر عادت کتابخوانی رو در خودتون ایجاد کنین؟!
    3) این رو بنده از طرف 10 ها نفر از دوستان بیان میکنم که طبق نظرسنجی باهاشون قرارشد در این پست قرار بدم _ امیدوارم که هیچ برداشت بدی صورت نگیرد و مطمینم که صورت نمیگیرد چون همه ی ما جمع شده ایم اینجا واسه موفقیت و هر چیز و هر عادت مخرب باید شناسایی بشه و حذف بشه : با کمال احترام دوستانی که درگیر خودارضایی بودن و الان نیستند با چه روش هایی کنار گذاشته اند ؟! (برای هاید بودن نظر شخص داوطلب که به هردلیلی نمیخواد نظرش در دید عموم قرار بگیرد این راه وجود داره که تو شخصی روش هاشو برام بیان کنه و بنده به عنوان سرجمع در پاسخ به این پست قرار بدم) _ اما فکر نمیکنم یک دانشجوی اکادمی ویو جز موفقیت چیزی ببینه و تنها بر اساس باور ها و دیدگاه های بقیه افراد عادات مخرب خود را پنهان کند
    بنده یکبار اینموضوع رو به صورت نیمه پنهان در این تاپیک باز کردم و از اون موقع دوستان بسیار در رابطه با این موضوع تو شخصی برام پیام فرستادن و که خجالت میکشیم و .... و نمیتونیم شرکت کنیم و قایل تامل بود که دلیل ترس یا خجالت همه ی ایشان چی بود که در نوع خودش برام عجیب بود
    و این که اگر دوستان مطالب علمی برای ترک و یا هر تجربه ای برای ترک ان دارن و در رابطه با مفید یا غیر مفید بودن ان برای سلامت جسم که تاثیر زیادی برای ترید دارد رو دارن ممنون میشیم به اشتراک بزارن
    چندین نفر از دوستان رو منشن میکنم تا بحث به خوبی جا بیفته چون برای اولین بار هست این موضوع باز میشه @Ali97 @KingMilad @Saman01 @Ariyan @Brian @tarokh @Mohammadnejadi @Snow_Trader @ariya @miRHesam @aminkoohjani @mohammad-zrm @@Amir2020 @ali.nou @mehdisalimi @Ahmad_Ameri @Armina1a
    شادباشید و پیروز
    سلام اقا عرفان عزیز
    من نظر و تجربه خودمو در مورد سوالات میگم:
    1.با این هدف و انگیزه که میخوام یک تریدر موفق بشم.همونطور که باید مغز خودمو سرحال و به روز و حرفه ای نگه دارم بدن خودمو هم باید سالم نگه دارم.همونطور که یه ورزشکار به سلامت خودش اهمیت میده من هم باید به سلامت خودم اهمیت بدم.(با همین حرف ها سیگار و ... رو هم ترک کردم)
    2.با شروع کتاب های ساده.مثل شازده کوچولو.و خوندن کتاب در تایم های استراحت.از کتاب های ساده شروع کن تا مهارت کتاب خوندن در تو به وجود بیاد.بعد برنامه ریزی برای خوندن ماهی یک کتاب.بعد ماهی 2تا.بعد ماهی 3 تا و بعد ماهی 4تا.
    3.در مورد این سوال بنده کمکی نمیتونم بکنم.فقط به نظرم کم کردنش میتونه مفید باشه.(حالا اینکه چطور عادتی رو حذف کنیم و عادت خوبی رو در خودمون به وجود بیاریم رو استاد در فایل ها توضیح دادن)چون در هر صورت ما حیواناتی ناطق هستیم(البته به کسی بر نخوره)و درگیر جسم خودمون هستیم.همونطور که به غذا و اب و محبت و سرپناه و خیلی چیزهای دیگه نیاز داریم این گزینه هم جزو نیازهای بشر هست.حالا هر نیازی باید کنترل شده باشه ولی هیچ نیازی نمیتونه حذف بشه.کسی که زیاد نیاز خوردن رو رفع کنه درگیر چاقی میشه.کسی که زیاد نیاز خواب رو رفع کنه درگیر تنبلی و بیماری میشه.این نیاز هم در حد نیاز اگر رفع بشه خوبه ولی بیش از حد اسیب های زیادی هم از نظر جسمی و هم روحی به فرد میزنه.

امیدوارم که مفید باشه و بهترین هارو برات ارزومندم عرفان جان

راستی همین الان اینستاگرام رو دیلیت اکانت کردم.(بعد از 7 سال فعالیت)تا یک قدم به تریدر موفق شدن نزدیک شده باشم.خیلی ذوق داشتم گفتم اینجا هم بگم.
    in all chaos there is calculation

4. 23 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

miRHesam آواتار ها
    3,539 بار در 857 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 229 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    شادباشید و پیروز
    درود بر عرفان عزیز
    مطمعن هستم که سرشار از انرژی خداوندی هستی
    بحث بسیار خوبی مطرح کردی دوست من
    مواردی که به ذهنم رسیده رو مطرح میکنم
    اول از همه فایلای اشتیاق سوزان استاد امینو فراموش نشه
    راهی که من رفتم ابتداعن فوکوس روی روانشناسی فردی که جناب امینوبهش اشاره کرده بودن بود(مسواک با دست مخالف پوشیدن شلوار و کفش ) سپس باین موارد نکاتی رو اضافه کردم مثل اضافه کردن روزی 5صفحه کتاب خوانی یا مثلن پاک کردن اینستاگرام از گوشی و ارودنش روی لب تاب(مخرب ترین اپلیکیشنی که تابحال به عمرم دیدم)
    درمورد مواردی که اشاره فرمودی من درطول روز ورزش نمیکنم !! نمیدونم چطورباید این عادت رو اضافه کنم به روتین زندگیم .تیپ شخصیتیم این هست که انگاری باید شخصی پایه فعالبتی درکنار من قراربگیره تا بتونم استارت کاری رو بزنم(مثل همین دوره که با دوستم شروع کردیم ولی چندماهی هست که به تنهایی ادامه میدم)
    درمورد خودارضایی باید بگم که چون نیاز اولیه هر انسانی هست بهتره اگر رابطه مطمعنی نداریم انجام بشه ولی کنترل شده و در قالب یک برنامه مشخص.(مثلن بگم من گرسنه هستم ولی نمیخوام غذابخورم مگه میشه؟!! انقدر این غریضه قدرت داره که جزو ناخوداگاه هر شخصی هست)
    نتیجه گیری :
    برخی از رفتارها مثل کتابخوانی ورزش ووو جزو اموری هستند که شما پیش ازون ها باید موارد ساده تری رو از عاداتت تغییر بدی بعد بری سراغشون
    میرحسام
    ویرایش توسط miRHesam : 06-12-2022 در ساعت 01:49
    نگران فردایت نباش

خدای دیروز و امروز، خدای فردا هم هست

6. 15 کاربر برای این پست سودمند از miRHesam عزیز تشکر کرده اند:

31,817 بار در 9,935 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 8494 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    شادباشید و پیروز
    سلام و عرض ادب خدمت اقا عرفان گل
    چه خوب که اینقدر سوالات خوب رو مطرح میکنید
    خیلی عالیه
    1=واقعیت الان بنده خودم به شخصه ورزش نمیکنم به دلیل استفاده از داروهای هورمونی و استرویید که در بدن سازی که گذشته میرفتم دیگه به طور کلی ورزش رو گذاشتم کنار
    ولی من پیاده روی رو دارم اون هم به این وسیله عادت پیاده روی در خودم ایجاد کردم که من هفته ای 3 روز به باشگاه بیلیارد میرم برای تمرین فعلا این 3 روز هفته رو تا باشگاه پیاده میرم و برمیگردم ولی هنوز روزانه نیست که باید در خودم ایجاد کنم
    2=یک روش اسون و میان بر بهت بگم برادر؟2-3 تا کتاب اولت رو اون کتاب هایی که دوست داری بخون حتی شده کتاب داستان باشه مثل هری پارتر یا ویچر یا اصلا کتاب جامعه شناسی و من زلاتان ایبراهیمویچ هستم!هرچی که دوست داری برادر(این روش جادو میکنه)
    3=چند روش
    1=هیچ جا تنها نباشید
    2=در جاهایی که تنها هستید موزیک بزارید برای خودتون(مثل حمام)
    3=با ورزش و فعالیت خودتون رو خسته کنید
    4=خودتون رو تنبیه کنید(مثلا اگر من این کار رو انجام بدم امروز 1 ساعت باید دیرتر چارت رو باز کنم)
    5=تمرکز و ذهنوتون رو بزارید روی کار و چیزی که میخواید اینده بشید
    پ.ن=اگر از فعل های دوم شخص مفرد استفاده کردم منظورم شما نبودید برادر و به طور کلی منظورم مخاطب بود
    امیدوارم تونسته باشم کمک کوچکی کرده باشم
    معامله گری فرایندی برای کشف خود است

8. 16 کاربر برای این پست سودمند از ariya عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,075 بار در 851 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 307 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    شادباشید و پیروز

سلام عرفان عزیز
    وقتت بخیر وشادی باش

من حدودا صب 5.30 الی 6 بیدار میشم و اولین کار تو همون اتاقم نرمش هایی انجام میدم حرکات کششی و همینطور به تعداد مشخصی دراز نشست و شنو وشکم ..فک کنم یسالی هست این عادتم رو دارم ...بعد از این کارمم همیشه رخت و خوابم خودم جمع میکنم و بعدش بازی فراوانی و تمرینات شکرگزاری که در کتاب معجزه شکرگزاری یاد گرفتم انجام میدم وکلی انرژی و حس خوب میگیرم صبا با این کارا ...همه ی این کارای صبم دست به دست هم میدن تا انجامشون بدم و انگیزه میگیرم که انجام بدم ولی برای اینکه تازه شروع کنی به ورزش کردن اینکه خودتو ده روز الی بیس روز مجبور کن اون رو انجام بدی حتی با حس بد و تنبلی که سراغت میاد انجامش بد فقط ...و یه جایزه ای تعیین کن اگه مثلا بیس روز انجامش بدم برا خودم یه پیرهن یچیزی که دوس داری رو هدیه بده و با تعداد کم وچیزی که برات مقدور انجام بده مثلا من با روزی ده تا شنو شکم شروع کردم الان رسوندم روزی 25 تا...خیلی اولش با چیزی شروع نکن که سخت باش برات ..استاد امینو حتی میگف اگر هیچ کاریم نکنین حداقل ده تا بشین پاشو برین
    و یچیزیم که هس من سر کار با دوچرخه میرم و حدودا یک کیلومتر تو راه رفت و یک کیلومتر تو راه برگشت روزانه دوچرخه سواری میکنم
    یچیزیم که هس من تو دل فست فود و نوشابه غلط میزنم چون تو فست فودی کار میکنم سه چار سالی میشه و یسال و نیم هست کلا نوشابه نمیخورم و حذف کردم و پیتزا هم کلا خودم دوست ندارم شاید ماهی یا دوماه یبار مجبور باشم و ناهار از خونه نبرده باشم یدونه میخورم و این خیلی جالبه خودم آشپزم ولی لب به پیتزا نمیزنم خخخ
    رو تغذیه هم عادات خوب بسازین اینم خیلی کمک کنندس

کتاب خوندن من هنوزم به عادات پیوسته و هررزو نتونستم عادت بدم از وقتی تواکادمی عضو شدم یسالی هس کتاب میخونم ولی هر روز نیس مثلا ده روز خوب پشت سرهم هدف 20 صفحه هر روزکتاب خوندن رو انجام میدم و یه کتاب تموم که میکنم بخام از اول دوباره بخونمش یا یه کتاب دیگ شروع کنم این وسط وقفه میوفته یه یکی دو روز، بعد باز شروع میکنم انگاری عادت کردم یمدتی خیلی خوب هر روز 20 صفحه بخونم دو روز استراحت باز شروع ...و برا اینکه برا خودم نقشه راه تعیین کنم پشت همه کتابام اولش یه جدول میکشم که 20 صفحه 20 صفحه تعداد صفحات رو جدول میکشم یجوری کوچیک کوچیک میکنم کتاب تا ذهنم نگه توام حال داریا بلکه بگه نگا فقط بیس صفحه بخونی تو یه هفته ده روز یه کتاب تموم میکنی ...
    photo_2022-06-12_07-00-55.jpg
    اين عكس پشت كتاب غورباقه ات را قورت بده هس كه تا الان شيش بار خوندمش با روزی 20 صفحه

واس شماره 3 هم بگم کم کردنش منطقی میاد نه حذف کردنش ...حد معمولتو بشناس که نه زیاده روی بشه و نه کمبود باید تعادل خودتو تو هر چیزی حفظ کنی ..مث قند و سیگار نیس که بگیم کلا مخرب ..این یه نیاز عین غذا خوردن باید به اندازه استفاده کرد

خاستم تو اخر این پست هم تبریک بگم به تارخ که تونسته اینیستا رو پاک کنه کار خیلی خوبی کردی من خودمم از اول هیج راغب نبودم بهش و دوسه سالی هس کلا ندارمش و موقع زمستون که هوا سرد میشد و نمیشد با دوچرخه برم سر کار با اتوبوس که میرفتم همه گوشی بدست اینیستا چک میکردن من کتاب میگرفتم دستم و تا خونه برسم یه 20 صفحه هم تو اتوبوس میخوندم خیلیم حس خوبی میده که عین اکثریت مردم مشغول عادات بد نیستیم و داریم برای هدفمون تلاش میکنیم اینکه اینارو تو جامعه حس میکنی که تو داری با اکثریت قشر مردم فاصله میگیری و کارایی میکنی که بقیه انجام نمیدن واقعا اعتماد بنفس میده ...بهت تبریک میگم و به همه دوستانی که دارن برای بهتر شدن عادات مخربی که طی سال ها برامون ایجاد شده رو میشکنن و عادات خوب جایگزین میکنن دم همتون گرم
    @tarokh

ویرایش توسط Snow_Trader : 06-12-2022 در ساعت 11:01
    Hard takes time, impossible a little more time

10. 23 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

Ariyan آواتار ها
    11,727 بار در 1,553 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 848 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    شادباشید و پیروز
    درود عرفان جان امیدوارم عالی باشی
    در ارتباط با عادت ورزش کردن برای بنده زمانی این امر مهم و حیاتی شد که از نشستن زیاد پای کامپیوتر و تمرین و چارت ها وزنم بالا رفت و حال جسمیم بد شد ، از لحاظ علمی خیلی پیشرفت داشتم اما آزمایش که دادم متوجه شدم از لحاظ جسمی شدیدا در حق خودم جفا کردم ، چون هم کبدم چرب شد و هم چربی های بدنم خیلی بالا بود طوریکه هرروز دیگه هم قلب درد داشتم هم سرگیجه ( اینها رو میگم که شما و همه دوستانی که میخونن بدونن که فقط پای چارت نشستن موجب مشکلاتی میشه که رفعش زمان بر و دچارش شدن بهش ، عادت های خوبی که از لحاظ حرفه ای برای خودتون ایجاد کردید رو از بین میبره ) به قول دارن هاردی باید همه اهداف رو در همه زمینه ها با هم جلو ببریم و فقط به یک مورد توجه نکنیم .
    در نتیجه ورزش و پیاده روی و غذای سالم از سر اجبار شروع شد و دیگه الان برای پیاده روی که میرم هر روز برام تفریح شده و جملات انگیزشی برای خودم میگم و به اهداف و آرزوهام فکر میکنم و اگه در تریدهام دچار چالش شده باشم اونروز بهش فکر میکنم و مجموعا بسیار لذت بخش شده این مورد برام ( و خدارو شکر تمام آیتمهای سلامتیم مجدد به نرمال برگشته )
    من توی پیاده روی و ورزش های دیگه سعی میکنم ازخودش لذت ببرم و به ذهنم یکم استراحت بدم و در این زمان بنده فایلهای صوتی گوش نمیدم صرفا سعی میکنم ازش لذت ببرم و کارهایی انجام بدم که لذت ورزش کردن رو برام دو چندان کنه .

در مورد کتاب خوندن هم بنده ۲ سال پیش یادم نمیاد در چه کتابی بود خونده بودم تکنیکی بنام (عادت پاره نکردن زنجیر)
    شما یک تقویم رو میگیرید حالا دیواری باشه یا رومیزی ( باید این تقویم مختص استفاده خودتون باشه )
    برای ایجاد یک عادت خوب مثل کتاب خوندن فرض کنید امروز ۲۲ خرداد برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه کتاب میخونید روی این تقویم و روی این روز ۲۲ یک خط میکشید از ابتدای روز ۲۲ تا انتهای روز ۲۲ بصورت افقی و روز ۲۳ این مورد رو تکرار میکنید مجدد کتاب میخونید و هدف اولیتون رو میزان زمانی در نظر بگیرید که ذهنی شما رو بهم نریزه یا عصبی نکنه و بعد انجامش مجدد خط افقی بکشید واز انتهای خط روز ۲۲ بکشید تا انتهای روز ۲۳ و اینکار رو چند روز که انجام بدید یک خط ممتد تشکیل میشه به اصطلاح زنجیر ، از اینجا به بعد شما وظیفه دارید این زنجیر رو ادامه بدید و نذارید این زنجیر پاره بشه و این کار هم برای ذهنتون تفریح میشه و هم یک هدف مثل گیم که هر روز این خط رو ادامه بدید و کم کم احساس کردید میتونید زمان کتاب خوندن رو افزایش بدید و هر روز این زنجیر رو رسم کنید تا روز بعد . همیشه حواستون به زنجیرتون باشه و مراقبش باشید که پاره نشه .( با این روش من خیلی عادت های خوبی به زندگیم اضافه کردم )

مورد سوم
    مثل زمان احساس تشنگی که آب میخوریم و این کمبود رو برای بدنمون جبران میکنیم و یا گرسنگی و غذا میخوریم و این حس رو برطرف میکنیم ، این مورد سومی هم که فرمودید از یک حس نیاز میاد که هم ذهنی هست و هم جسمی که باید برطرفش کرد .
    فقط برای انجام همه کارها و عادت ها باید دیسیپلین داشته باشیم و انجام هر کاری اگه نفع داشته باشه ، زیاده روی در انجامش موجب مرضه و مسلما کم انجام دادن و توجه نکردن بهش هم ضعف به بار میاره چه جسمی چه روانی .
    در خصوص این مورد داشتن این حس موجب میشه که تمرکز در زمان انجام کاری مثل ترید نداشته باشید و ذهن کامل روی کار فوکوس نکنه در نتیجه نیازه که این حس برطرف بشه .
    اما اگر این حس بصورت اعتیاد در بیاد یکی از مواردی که موجبش میشه ، استرس هست و تا حد زیادی مدیتیشن و ورزش چون استرس رو کاهش میدن در نتیجه این حس در انسان بصورت نرمال باقی میمونه و اگه با انجام این مسایل باز هم اعتیاد وجود داشته باشه نیاز به بررسی تخصصی استفاده از مقالات و مشاوره با روانشناس هست ( در صورت اعتیاد )
    یک تحقیق در این زمینه در اینترنت دیدم که قرار میدم امیدوارم مفید باشه . این مقاله به زبان انگلیسی هست درصورت عدم تسلط به زبان انگلیسی گوگل ترنسلیت استفاده کنید .
    http://stoneslidecorrective.com/2012...l-performance/

موفق باشید .
    ویرایش توسط Ariyan : 06-12-2022 در ساعت 09:27
    . SUCCESS IS NOT FINAL . FAILURE IS NOT FATAL
    . IT IS THE COURAGE TO CONTINUE THAT COUNTS

12. 15 کاربر برای این پست سودمند از Ariyan عزیز تشکر کرده اند:

miRHesam آواتار ها
    یاد شده
    در 229 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    درود بر همگی امیدارم عالی باشید
    در لابلای پاسخ دهی دوستان به هم اندیشی جناب عرفان
    این پادکست کوتاه تقدیم به دوستان ارزشمندم
    خوانش :عضوی از خانواده اکادمی ویو

https://uupload.ir/view/رها_باش_umij.m4a/
    نگران فردایت نباش

14. 19 کاربر برای این پست سودمند از miRHesam عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    سلام عرفان عزیز
    وقتت بخیر وشادی باش

من حدودا صب 5.30 الی 6 بیدار میشم و اولین کار تو همون اتاقم نرمش هایی انجام میدم حرکات کششی و همینطور به تعداد مشخصی دراز نشست و شنو وشکم ..فک کنم یسالی هست این عادتم رو دارم ...بعد از این کارمم همیشه رخت و خوابم خودم جمع میکنم و بعدش بازی فراوانی و تمرینات شکرگزاری که در کتاب معجزه شکرگزاری یاد گرفتم انجام میدم وکلی انرژی و حس خوب میگیرم صبا با این کارا ...همه ی این کارای صبم دست به دست هم میدن تا انجامشون بدم و انگیزه میگیرم که انجام بدم ولی برای اینکه تازه شروع کنی به ورزش کردن اینکه خودتو ده روز الی بیس روز مجبور کن اون رو انجام بدی حتی با حس بد و تنبلی که سراغت میاد انجامش بد فقط ...و یه جایزه ای تعیین کن اگه مثلا بیس روز انجامش بدم برا خودم یه پیرهن یچیزی که دوس داری رو هدیه بده و با تعداد کم وچیزی که برات مقدور انجام بده مثلا من با روزی ده تا شنو شکم شروع کردم الان رسوندم روزی 25 تا...خیلی اولش با چیزی شروع نکن که سخت باش برات ..استاد امینو حتی میگف اگر هیچ کاریم نکنین حداقل ده تا بشین پاشو برین
    و یچیزیم که هس من سر کار با دوچرخه میرم و حدودا یک کیلومتر تو راه رفت و یک کیلومتر تو راه برگشت روزانه دوچرخه سواری میکنم
    یچیزیم که هس من تو دل فست فود و نوشابه غلط میزنم چون تو فست فودی کار میکنم سه چار سالی میشه و یسال و نیم هست کلا نوشابه نمیخورم و حذف کردم و پیتزا هم کلا خودم دوست ندارم شاید ماهی یا دوماه یبار مجبور باشم و ناهار از خونه نبرده باشم یدونه میخورم و این خیلی جالبه خودم آشپزم ولی لب به پیتزا نمیزنم خخخ
    رو تغذیه هم عادات خوب بسازین اینم خیلی کمک کنندس

کتاب خوندن من هنوزم به عادات پیوسته و هررزو نتونستم عادت بدم از وقتی تواکادمی عضو شدم یسالی هس کتاب میخونم ولی هر روز نیس مثلا ده روز خوب پشت سرهم هدف 20 صفحه هر روزکتاب خوندن رو انجام میدم و یه کتاب تموم که میکنم بخام از اول دوباره بخونمش یا یه کتاب دیگ شروع کنم این وسط وقفه میوفته یه یکی دو روز، بعد باز شروع میکنم انگاری عادت کردم یمدتی خیلی خوب هر روز 20 صفحه بخونم دو روز استراحت باز شروع ...و برا اینکه برا خودم نقشه راه تعیین کنم پشت همه کتابام اولش یه جدول میکشم که 20 صفحه 20 صفحه تعداد صفحات رو جدول میکشم یجوری کوچیک کوچیک میکنم کتاب تا ذهنم نگه توام حال داریا بلکه بگه نگا فقط بیس صفحه بخونی تو یه هفته ده روز یه کتاب تموم میکنی ...
    photo_2022-06-12_07-00-55.jpg

واس شماره 3 هم بگم کم کردنش منطقی میاد نه حذف کردنش ...حد معمولتو بشناس که نه زیاده روی بشه نه نه کمبود باید تعادل خودتو تو هر چیزی حفظ کنی ..مث قند و سیگار نیس که بگیم کلا مخرب ..این یه نیاز عین غذا خوردن باید به اندازه استفاده کرد

خاستم تو اخر این پست هم تبریک بگم به تارخ که تونسته اینیستا رو پاک کنه کار خیلی خوبی کردی من خودمم از اول هیج راغب نبودم بهش و دوسه سالی هس کلا ندارمش و موقع زمستون که هوا سرد میشد و نمیشد با دوچرخه برم سر کار با اتوبوس که میرفتم همه گوشی بدست اینیستا چک میکردن من کتاب میگرفتم دستم و تا خونه برسم یه 20 صفحه هم تو اتوبوس میخوندم خیلیم حس خوبی میده که عین اکثریت مردم مشغول عادات بد نیستیم و داریم برای هدفمون تلاش میکنیم اینکه اینارو تو جامعه حس میکنی که تو داری با اکثریت قشر مردم فاصله میگیری و کارایی میکنی که بقیه انجام نمیدن واقعا اعتماد بنفس میده ...بهت تبریک میگم و به همه دوستانی که دارن برای بهتر شدن عادات مخربی که طی سال ها برامون ایجاد شده رو میشکنن و عادات خوب جایگزین میکنن دم همتون گرم
    @tarokh

سلام صبح بخیر
    متنت رو خوندم خیلی عالی بود.نمیدونستم شغل غیر از تریدت رو.حتما باید ادرس بگیرم بیام یه سر پیشت پس
    راجع به اینستاگرام هم اره واقعا یه حس خوبی به ادم دست میده وقتی کاری رو میکنه که برخلاف جریان رودخونه شنا میکنه.
    قدیما میگفتن خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو یه دیدگاه دیگه هست که میگه:
    خواهی نشوی همرنگ رسوای جماعت شو.

در کل بگم که ما تریدرها ادم های عجیبی هستیم(اگه بشه الان اسم خودمون رو بزاریم تریدر)

روز خوبی داشته باشید و ممنونم ازتون

16. 16 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط miRHesam نمایش پست ها
    درود بر همگی امیدارم عالی باشید
    در لابلای پاسخ دهی دوستان به هم اندیشی جناب عرفان
    این پادکست کوتاه تقدیم به دوستان ارزشمندم
    خوانش :عضوی از خانواده اکادمی ویو

https://uupload.ir/view/رها_باش_umij.m4a/
    سلام میرحسام عزیز
    دمت گرم.من نمیدونم صدای کی بود ولی خیلی عالی بود و هم صدا و هم صدای پس زمینه و من متنش رو هم خیلی دوست داشتم.
    دمش گرم و دم تو هم گرم که اینجا گذاشتی

18. 12 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

miRHesam آواتار ها
    یاد شده
    در 229 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    سلام میرحسام عزیز
    دمت گرم.من نمیدونم صدای کی بود ولی خیلی عالی بود و هم صدا و هم صدای پس زمینه و من متنش رو هم خیلی دوست داشتم.
    دمش گرم و دم تو هم گرم که اینجا گذاشتی
    درود بر تارخ عزیز
    ارزومندم مثل همیشه بدرخشی پسر
    حمل بر خودستایی نباشه صدای خودم هست دوست خوبم
    نگران فردایت نباش

20. 17 کاربر برای این پست سودمند از miRHesam عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 53 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 53 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع