صفحه 460 از 556 نخستنخست ... 360410450458459460461462470510 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,591 به 4,600 از 5557

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

haj ahmad آواتار ها
    1,204 بار در 229 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD.WOW نمایش پست ها
    سلام و درود دوست عزیز
    این چیزا همیشه هست فکرت را درگیرش نکن
    فقط اگه میخوای همیشه در بازار باشی مدیریت سرمایه را رعایت کن
    شاد و موفق باشید
    خب نظر من این چیزا همیشگی نیست
    من به عنوان کسی که ترید میکنم و سرمایه گذاری میکنم باید این چنین مسایل رو تحلیل کنم چون چارت چند خط نیست که به هم وصل شده همین طور بالا و پایین بره ، اگر اینطور بود اصلا نیازی به تحلیل اخبار هم نبود
    شما نباید اسراییل رو با اوکرایین یکی بگیرین
    و سوال اصلی من اینجاست اگر یکی از قدرت ها وارد جنگ بشن شما بدون هیچ توجهی مدیریت سرماتونو رعایت میکنینو وارد بازار میشین؟؟
    FORTIS FORTUNA ADIUVAT

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از haj ahmad عزیز تشکر کرده اند:

Dash aref آواتار ها
    996 بار در 286 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 153 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط haj ahmad نمایش پست ها
    من به عنوان کسی که ترید میکنم و سرمایه گذاری میکنم باید این چنین مسایل رو تحلیل کنم چون چارت چند خط نیست که به هم وصل شده همین طور بالا و پایین بره ، اگر اینطور بود اصلا نیازی به تحلیل اخبار هم نبود
    و سوال اصلی من اینجاست اگر یکی از قدرت ها وارد جنگ بشن شما بدون هیچ توجهی مدیریت سرماتونو رعایت میکنینو وارد بازار میشین؟؟
    سلام احمد عزیز . حرف شما کاملا درست اما حتی اخبار هم از پرایس اکشن پیروی میکنن یه ایده هس یه دوستی میگفت پرایس اکشن باعث حرکت بازار میشه یا اخبار حرکت بازارو خلق میکنه بنظر من تمامی حرکتای بازار هر چیزی زیر مجموعه پرایس اکشن حتی اخبار . با تسلط روی پرایس اکشن حتی این شرایط میشه مدیریت کرد . مدیریت سرمایه و پرایس اکشن کنار هم هر چیزیو جبران میکنه . .تمام حرکتای بازار تواین چند روز نگاه کنی حتی nfp و این جریان جنگ اینا طبق پرایس حرکت کرد .و از این به بعدش هم همینه

4. 10 کاربر برای این پست سودمند از Dash aref عزیز تشکر کرده اند:

MOHAMMAD.WOW آواتار ها
    2,669 بار در 833 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 244 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

سلام دوباره
    منظور اینه که اگه مدیریت سرمایه داشته باشی .
    مهمترین و بدترین خبر هم که بیاد شما سرمایت از بین نمیره و فقط درصدی که قبول کردی را ضرر میکنی
    موفق باشید
    دنیای بیرون علت و موجب نیست بلکه یک نتیجه است . فقط قانون سازنده درونتان را الگوی زندگی خود قرار دهید . فکر یک علت است و فکر جدید نتیجه ای جدید در بر خواهد داشت . آیا میدانید بیشتر اوقات به صورت ناخودآگاه به چی فکر میکنید؟

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از MOHAMMAD.WOW عزیز تشکر کرده اند:

haj ahmad آواتار ها
    1,204 بار در 229 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dash aref نمایش پست ها
    سلام احمد عزیز . حرف شما کاملا درست اما حتی اخبار هم از پرایس اکشن پیروی میکنن یه ایده هس یه دوستی میگفت پرایس اکشن باعث حرکت بازار میشه یا اخبار حرکت بازارو خلق میکنه بنظر من تمامی حرکتای بازار هر چیزی زیر مجموعه پرایس اکشن حتی اخبار . با تسلط روی پرایس اکشن حتی این شرایط میشه مدیریت کرد . مدیریت سرمایه و پرایس اکشن کنار هم هر چیزیو جبران میکنه . .تمام حرکتای بازار تواین چند روز نگاه کنی حتی nfp و این جریان جنگ اینا طبق پرایس حرکت کرد .و از این به بعدش هم همینه
    بله حرف شما صحیحه اما چرا پرایس اکشن اینقدر وزن سنگینی رو به خودش میگیره ؟ چون برسی احساسات تریدر هاست و تمام حرکات توی بازار بر اساس احساس معامله گران نسبت به پوله(اینم که حرف خودم نیست)
    مثال میزنم بازار کریپتو ایلان ماسک بیاد توییت بزنه بریم بترکونیم عکس یه بیتکوینم بزنه تقریبا همه خطوط اندیکاتور ها برای چند روز بی معنی میشن انگار الکین تا وقتی که اون هیجان به گونه ای تخلیه بشه و زمانم میبره تا دوباره معامله گرا حالت عادی بگیرن(بازار حالت عادی بگیره)
    منم میگه آقا امریکا یا یه ابر قدرتی اگر بره توی جنگ احتمال زیاد همچین حالتیه چون روان تریدر هارو تحت تاثیر قرار میده
    ویرایش توسط haj ahmad : 10-10-2023 در ساعت 16:27
    FORTIS FORTUNA ADIUVAT

8. 3 کاربر برای این پست سودمند از haj ahmad عزیز تشکر کرده اند:

Dash aref آواتار ها
    یاد شده
    در 153 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    بله حرف شما صحیحه اما چرا پرایس اکشن اینقدر وزن سنگینی رو به خودش میگیره ؟ چون برسی احساسات تریدر هاست و تمام حرکات توی بازار بر اساس احساس معامله گران نسبت به پوله(اینم که حرف خودم نیست)
    مثال میزنم بازار کریپتو ایلان ماسک بیاد توییت بزنه بریم بترکونیم عکس یه بیتکوینم بزنه تقریبا همه خطوط اندیکاتور ها برای چند روز بی معنی میشن انگار الکین تا وقتی که اون هیجان به گونه ای تخلیه بشه و زمانم میبره تا دوباره معامله گرا حالت عادی بگیرن(بازار حالت عادی بگیره)
    منم میگه آقا امریکا یا یه ابر قدرتی اگر بره توی جنگ احتمال زیاد همچین حالتیه چون روان تریدر هارو تحت تاثیر قرار میده
    چون پرایس اکشن ذات بازار اصل بازار مثل این میمونه بگیم چرا خونه را روی ستوناش میسازیم . احساسات معامله گران ترجمه اش میشه پرایس اکشن بازار .دارین میگین همه اندیکاتورا و بقول استاد بازار کریپتو فعلا زیاد عمیق نیس و برا همین اینجوری میشه پس قیاس مع الفارق . حرف شمام کاملا درسته امریکا ابر قدرت و هر چیزی اونجا
    اتفاق بیفته باعث یه سری حرکتا شاید بشه ولی بازاربه مسیراصلی خودش برمیگرده . بنظر من نباید بین احساسات تریدرا و پرایس اکشن جدایی قایل شد همون چیزی ک استاد از دقیقه 19 تا 24 فایل سوم پرایس اکشن میگن فک کنم کامل کننده و همه چیزو روشن کنه .

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از Dash aref عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,591 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    استراحت قبل خستگی یا استراحت بعد از خستگی
    تا حالا شده بخواهید کاری را انجام دهید و احساس خستگی کنید و کار را رها کنید و استراحت کنید
    دقت کردید وقتی موقع انجام کار میرسه به خودمان می گوییم یه شب اشکال نداره حالا من به خودم اینبار استراحت بدم چی میشه همین استراحت بعد از خستگی باعث می شود استراحت خودتان را به یک خستگی گره بزنید حالا چه اتفاقی می افتد ؟؟
    شما به خاطر استراحت به خودتان کارتان را انجام نمی دهید و ممکن است رها شود و شما خودتان را شرطی کرده اید فقط زمانی استراحت و تفریح میکنید که احساس خستگی کنید درست است که استراحت می تواند پاداش باشد اما به شما می گویم که استراحت قبل از خستگی بازدهیتان را بالا می برد(دقت کنید منظورم استراحت 5 الی 15 دقیقه بین کارها نیست چون بعد از این استراحت به سمت ادامه کار میرویم)
    این جمله را همه شنیدید که پیشگیری بهتر از درمان است یعنی شما یاد میگیرید از قبل استراحت کنید و انرژی زیادی برای انجام کارتان داشته باشید
    در مطالب گذشته در مورد روال ها و عادت ها صحبت کردم که وقتی یک سیستم عالی تشکیل شود خودش برای شما کار میکند
    بجای اینکه استراحت را بعد از خستگی قرار دهید ،استراحت و تفریح و لذت را جزئی از روال زندگی خود کنید حالا هر روز یا هفته ای سه بار یا....
    یعنی برای لذت و تفریح خودتان را به خستگی و حس بیحالی گره نزنید شما برای تفریح و لذت خودت هیچ دلیلی نمی خواهید سعی کنید تفریح و سرگرمی در برنامه عادات قرار بگیرد که هم روی روحیه ی شما و پتانسیل شما اثر می گذارد
    شما وقتی با ذهنیت استراحت بعد از خستگی پیش بروید ممکن است اینقدر سخت بگیرید که مدت زیادی تفریح نکنید و به شدت روی روحیه ی شما اثر میگذارد و ممکن است همین تفکر باعث شود کل عادات و روالی که مدت زمان زیادی زحمت کشیدید و ایجاد کردید به علت خستگی زیاد چند روز انجام نشود و به خودتان می گویید همین یبار اشکال ندارد در صورتی که روال ها در هر شرایطی بهتر است حتی 5 دقیقه انجام شود و این خودش یعنی موفقیت قطعی
    شما دوست دارید استراحت قبل از خستگی را تجربه کنید با استراحت بعد از خستگی یا هر دو
    ویرایش توسط hamidrezaa : 10-11-2023 در ساعت 11:01
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

12. 9 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,688 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    دوستان راجب روان شناسی مارکت درحال حاضر کسی توضیحی داره ؟ شرایط جنگه و ممکنه عمیق تر هم بشه اما خب هنوز امریکا واردش نشده و نمیدونم در آنیده خواهد شد یا نه.
    تجربه بازار ایرانو دارم که چی میشه و خب اگرم اثبات بشه یا ایران وارد جنگ بشه بورس انقدر میریزه که زمینو سوراخ کنه
    اما در بازار فارکس تجربه ای ندارم در شرایط خاصش
    آیا بازار خیلی ناپایدار میشه مثل زمان خبر ؟
    یا چون پولها خارج میشن خیلی بی جون حرکت میکنه در فرمت ساید
    اصلا شرایطش رو مناسب معامله میشه دونست یا نه؟
    سلام دوست عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    به نظر اول از همه خیلی بهش تو دهنتون وزن ندید چون ناخودآگاه براتون سوگیری خواهد آورد و بهترین خودتون نمیتونید بزارید.
    از طرف دیگه اگر نمیتونید بهش فکر نکنید، درصد ریسکتون بیارید پایین تا به آرامش برسید.
    گذشته مارکت و تا جایی که میتونید بررسی کنید. چارتهای سقوط ۲۰۰۸،جنگها، فرانک سوییس ۲۰۱۵، رکودها، جنگ ایران و عراق و نفت و... همه باز هم دارن طبق اصول ثابت پرایسی حرکت میکنن و اگر به اصول پایبند باشید ورود و خروج و حتی سود هم داره.

شاد و پر از انرژی های مثبت باشید.
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Dash aref آواتار ها
    یاد شده
    در 153 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    به نام پروردگار مهربان

قسمت اول از کتاب ( علم ثروتمند شدن)

این کتاب 114 سال پیش توسط اقای والاس واتلز نوشته شده دقت کنید دوستان 114 سال پیش.
    از عنوان کتاب شروع کنم علم ثروتمند شدن یعنی چی اولا میگه علم یعنی مثل سایر علوم برای کسب ثروت هم باید علمشو داشته باشیم یعنی همونجوری ک 2+2=4 ثروتمند شدن هم یه سری قوانین داره ک باید اجرا بشه تا به نتیجه برسه و در ابتدا ممکن مباحث کتاب با ذهنیت اکثریت ما سازگار نباشه پس اگ دیدید با ذهنیتتون جور در نمیاد
    باید ذهنیتتونو عوض کنید چون قوانین ثروتمند شدن ثابت ما باید خودمونو با این قوانین سازگار کنیم و نکته دیگه ای هم که هس اوابل کتاب دنبال جذاب بودن کتاب نباشید باید نتیجه ای ک بدست میارین جذاب باشه .

chapter 1

بزار هر چی میخان در مدح وستایش فقر ونداری بگن ولی قانون اصلی اینه ک شما باید پولدار باشید تا یه زندگی کامل و موفق داشته باشین و هیچ انسانی نمی تونه به بالاترین حد و درجه ممکن در پرورش استعداد ها و پرورش روحش برسه مگر اینکه پول خیلی خیلی زیادی داشته باشه و این پرورش و رشد مستلزم
    یه سری امکانات ک باید از اونها بر خوردار باشیم و اونها فقط با پول قابل خریدن انسان باید پول داشته باشه تا بتونه به بالاترین ووالاترین حد خودش برسه و بدون پول نمی تونید در ذهن و روح و جسم پیشرفت کنید وبه بالاترین حد از درجه رشد برسید .
    هدف زندگی هر چیز زنده ای و کلا تمام هستی پیشرفت و رشد پس ما هم بخشی از این هستی هستیم ک نباید درجا بزنیم ( داخل بازار هم همین اینه هر روز باید خودتو اپدیت کنی و دید جدید داشته باشی و خودتو با تمرین زیاد ارتقا بدی و ذره ذره بهتربشی )
    حق مسلم هر چیزی ک دارای زندگی رشد ورسیدن به بالاترین حد از پیشرفت خودش تا اونجایی ک میتونه باید پیشرفت کنه ( پس این حرف ک من قانع هستم و به همین اب باریکه راضی ام کاملا اشتباه )
    حق انسان برای زندگی اینه ک بصورت آزادانه و بدون محدودیت برای رشد و پرورش روح . جسم و ذهنش تلاش کنه و برای اونا گشایش ایجاد کنه ک مستلزمش ثروتمند شدن و نباید نسبت به وضعیتی ک داره راضی باشه اگ میتونه بیشتر تلاش کنه و پول در بیاره و اینم مهم ک بدونید قناعت به کم گناه و باید زیاد بخایین
    چون برای پیشرفت و رشد در زندگی در همه زمینه ها پول لازم دارین و انسانی ثروتمند محسوب میسشه ک هر ان چیزی را ک برای زندگی عالی بخاد بتونه تجربه کنه و داشته باشه و انجام بده
    میل اساسی و ذاتی ک در همه وجود داره اینه ک ذاتا همه ما میخاییم به حد کمال و پول زیاد برسیم اما احساس ما در مورد این میل ذاتی و اساسی چی؟؟؟؟

دوستان اگ کمی و کاستی بود به بزرگواری خودتون ببخشید
    ویرایش توسط Dash aref : 10-11-2023 در ساعت 17:38

16. 11 کاربر برای این پست سودمند از Dash aref عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,844 بار در 1,160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب و احترام
    کتاب شفای زندگی
    فصل دهم:روابط(تمام روابط من متعادل هستند.)
    بنظر میرسد که روابط همه ای زندگی انسان ها را تشکیل می*دهد.ما با همه چیز در ارتباط هستیم.روابطی که با اشیا،غذاها،آب وهوا و مردم داریم.همگی رابطه ای را منعکس می*کنند که با خودتان دارید.رابطه ای که با خودتان دارید به شدت تحت تاثیر روابطی است که در کودکی با بزرگسالان اطرافتان داشته اید.
    یک لحظه به کلماتی که موقع سرزنش کردن خود به کار می*برید فکر کنید.ایا آنها همان کلماتی نیستند که والدینتان برای سرزنش کردن شما به زبان می اوردند؟من آنها را مقصر نمی*دانم،چون همه ای ما قربانی های قربانیان دیگر هستیم.انها نمی*توانستند چیزی را که خود بلد نبودند را به شما یاد دهند.تا آن رابطه ای اولیه با والدینمان را پاک نکنیم،نمی توانیم به نحوی که دوست داریم رابطه برقرار کنیم.روابط اینه خودمان هستند.روابطی را که به سمت خود جذب میکنیم معمولا دارای ویژگی های خود ما یا دربردارنده عقایدی هستند که درباره روابط داریم.اگر همکارتان با شما همکاری نکرده و در کارهای گروهی شرکت نمیکند،ببینید چگونه آن را به سمت خود جذب کرده اید.شما در کجا از همکاری کردن سر باز زده اید.اگر همسرتان دائم غر می*زند و حامی شما نیست،دوباره به باورهای کودکیتان نگاه کنید.اگر کودکتان عادت های دارد که آزارتان میدهد،مطمئنم که شما نیز همان عادت ها را دارید.تنها راهی که می*توان با استفاده از آن دیگران را تغییر داد،تغییر خود است.الگوهای خود را تغییر دهید تا ببینید(انها)نیز تغییر می*کنند.
    سرزنش فایده ای ندارد.با سرزنش تنها قدرتتان را از دست می*دهید.بدون قدرت نمی*توان تغییر کرد.برای قربانی درمانده ای که قدرت ندارد.هیچ راه گریزی نیست.
    عشق هرگز خارج از خود ما نیست،بلکه درون ماست.
    ویرایش توسط Mr. & Mrs. hatami : 10-12-2023 در ساعت 13:20
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

18. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

100jad آواتار ها
    203 بار در 40 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام* به همه دوستان عزیز
    من ۵ ماه دمو کار کردم ۱۰۰۰ دلار کردم ۳۰۰۰۰ هزار تا بعد اون الان نزدیک به ۷ ماه ریل کار میکنم مشگل تکنیکال ندارم حتی هیدن اخر رو چارت خالی میتونم تشخیص بدم بدون مویینگ و اندیکاتور ولی واقعا مشگل روانشناسی دارم بعد چند ترید موفق متأسفانه ضرر میکنم و همه چی میریزه بهم مثلا انتقام از بازار و جبران ضرر چند وقته همش دارم درجا میزنم یا یکجا تی پی میزارم ۵۰ درضد ۴ _ ۵ پیپ فاصله داره نمیرسه وبعد روند برمیگرده ی جا تی پی میزارم قبل اینکه برسه میبندم ولی بعدش ۱۰ پیپ هم از ردش میشه یعنی همش برام برعکس اتفاق میوفته استاد یکجا گفتن اینا تصویر ذهنی که دارین خواهش میکنم کمکم کنید مقاله سایتم هم خوندم واقعا چقدر باید بگذره که احساسات یا روانشناسی تریدر درست بشه یا اگه راه حلی دارین بگید خیلی احساس بدی پیدا کردم نسبت به ترید استرس ترس صبر زیاد یا مثلا بازار ی روز به هم ریخته است مثل دیروز تغییر روند های یدفعه دیگه موندم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید
    ویرایش توسط 100jad : 10-12-2023 در ساعت 14:58

20. 6 کاربر برای این پست سودمند از 100jad عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 27 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 27 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع