نقل قول نوشته اصلی توسط shahin5233 نمایش پست ها
سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیز و سایر دوستان

لطفا در حد تجربه و معلوماتی که نسبت به این زمینه دارید بهم کمک کنید که مشکلم برطرف بشه.

مشکل1 : دوستان وقتی دارم مارکت رو بررسی می کنم که وارد ترید بشم خیلی با عجله و سریع بررسی و تیک های چک لیست رو میزنم ؛ انگار اگه الان ورود نکنم دیگه موقعیت رو از دست میدم و این اخرین موقعیت من در مارکت است

مشکل2: وقتی وارد ترید شدم حدسود وضرر تعیین کردم ، استرس و دلشوره سراغم میاد ، در حدی که دستام خیس عرق میشن و موقعیت خروج و مدیریت پوزیشین برام ممکن نیست.

مشکل3: بعد نتیجه ترید خیلی روی من اثر داره ؛ اگر حدسود بخوره من هیجان زده میشم ، بشکن میزنم و خوشحالم . اما وقتی حدضرر میخورم به حدی ناراحت و اعصبانی میشم که سردرد میگیرم ، فکر مشغولی سراغم میاد ، و زمین و زمان رو مقصر میدونم.

مشکل 4 : به حدسود خیلی پای بندم به حدی که چند بار قیمت با حدسودم برخورد میکند اما بخاطر اسپرد بسته نمیشه و خودمم دلم نمیاد که پوزیشین رو دستی ببندم . برای حدضرر برعکس کاملا حاضرم معامله تا نزدیکی کال مارجین شدن بره توی ضرر ولی اون موقعیت و ترید با ضرر بسته نشه

این رو هم در نظر بگیرید : تمام این مشکلات در حساب دمو دارم

دوستان این مشکلات اصلی من هستن که به نظر خودم از چک لیست و تحلیل تکنیکال مهم تر هستند ، نباید نتیجه ترید هام رو من اثر بگذاره.

لطفا در این زمینه تجریه ای دارید در اختیارم قرار بدید

با تشکر
سلام شاهین عزیز
برای مورد 1 مقاله فومو رو بخون
https://academywave.com/%d9%85%d9%86...3%d8%aa%d8%9f/

برای مورد 2 استاپ رو براساس نهایتا 3 درصد بالانس لحاظ کن و از پای سیستم بلند شو

برای مورد 3 باید در طول روز و زمان ترید مشاهده گر افکار و احساساتت باشی و تمرین کنی که اونهارو کنترل کنی . مدیتیشن انجام بده

برای مورد 4 فقط میتونم بهت بگم تمرین کن تا بتونی ضرر رو قبول کنی و به این درک برسی که با خوردن حدضرر هم میشه بالانس رو افزایش داد. این کارو حتما انجام بده