صفحه 475 از 555 نخستنخست ... 375425465473474475476477485525 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,741 به 4,750 از 5546

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Miad آواتار ها
    1,271 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    https://forum.academywave.com/showth...ull=1#post4866

از پست های بسیار سودمند کاربر ارزشمند @Davood36
    PAIN is the best teacher
    But nobody wants to be a student

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از Miad عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,590 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط wolflord نمایش پست ها
    دورد دوست عزیز
    خواستم ازت تشکر کنم ازت که اینقدر حواست هست کمک کنی به رشد شخصی هممون
    سلام دوست عزیز من کاری نکردم انجام وظیفه هست همیشه یک سوال در ذهنم بود خوب آخرش چی فرض کن به همه چی رسیدی اخرش چی ؟!
    از استاد یاد گرفتم در جهت فزونی حرکت کنم شاید علمی که دارم بدرد بقیه بخوره
    من گفتم چجور یک تریدر حرفه ای می تونه اینقدر با جامعه تریدری ایران کمک کنه مگه استاد همه چی نداره دلیلیش چیه؟!؟ من دلیل استاد نمی دونم فقط خودم به این نتیجه رسیدم در جهت خیر بقیه و خودم حرکت کنم و این منو خوشحال میکنه
    وقتی میبینم یه نفر چقدر فعالیت میکنه و ۶ ستارس میگم چقدر عالی وقتی میبینم چندتا پیام گذاشته و رفته کمی ناراحت میشم میگم کدومش میخوای باشی جوری فعالیت کن که یروزی بگن چه ادم خفنی من دوست دارم بهتر از اون باشم
    که می تونم هم الگو باشم و هم خیر برسونم و هم با دیدن بچه ها الگو بگیرم
    ممنون شما خیلی لطف دارید
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

4. 11 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

22 بار در 5 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به دوستان میشه یک وی پی ان خوب برای ویندوز معرفی کنید ممنون میشم؟

6. 2 کاربر برای این پست سودمند از seyedali30 عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    باتلاق ذهنی
    آیا تا حالا شده در ضرر مکرر گیر کنید و بیشتر تمایل به معامله دارید ؟؟
    وقتی در باتلاق ذهنی گیر میکنیم با تکرار آن رفتار ذهن از ما تغذیه میکند و هرچه بیشتر بهش فکر کنیم و رفتار تکراری کنیم بیشتر در آن باتلاق ذهنی فرو می رویم
    خیلی جالب است این نوع واکنش فقط در بازار نیست و ریشه در رفتارهای روزانه ما دارد که در بازار به راحتی قابل مشاهده است
    وقتی شما دوست دارید صبح زود بیدار شوید اما نمی توانید و ساعت را هر بار روی 15دقیقه دیگر تنظیم می کنید تا کمی بیشتر بخوابید به شما قول می دهم این رفتار را تا ظهر می توانید انجام دهید و بعد از ناهار هم هنوز نیاز به خواب دارید یعنی هرچه بیشتر بها دهید و فکر کنید و تکرار کنید آن رفتار از شما تغذیه میکند و در باتلاق خواب گیر میکند

وقتی شما حوصله کاری ندارید خودتان را به هر کاری مشغول میکنید و باز میبینید هنوز حوصله ندارید در فضای مجازی می چرخید و فیلم می بینید و یک گشت بیرون می زنید و این رفتار تا آخر شب تکرار می شود همچنان قدرت بی حوصلگی زیاد و زیادتر میشود ،دراین حالت ممکن است حس ناامیدی و بی فعالیتی در شما ایجاد شود و چرخه تفکرات منفی هم شروع می شود

وقتی قسمت جلویی مغز سمت پیشانی با چنین احساساتی درگیر می شود متراکم می شود به عبارتی حس میکنید توانایی تصمیم گیری و بررسی ندارید و تصمیمات بدون فکر می گیرید و ممکن است حس شما به سمت منفی نگری و شکست ها حرکت کند و شما نمی توانید مثبت باشید و موفقیت های خود را ببینید و فقط شرایط الان را موفقیت می دانید در صورتی که با دست کشیدن و خارج شدن از این رفتار متوجه خواهید شد همیشه فرصت ادامه دادن وجود خواهد داشت (شما نباید موفقیت خودتان را با شرایط الانتان یعنی باتلاق خواب یا باتلاق بی حوصلگی یا باتلاق ضرر مکرر بسنجید به هیچ وجه لازم نیست به خودتان ثابت کنید در چنین شرایطی می توانید عالی عمل کنید و سود کنید)

راهکار :
    طبیعی است در چنین شرایطی دو ساعت به خودتان استراحت دهید و ذهنتان درگیر چیزی نشود ولی اینکه کل روزتان را فدای بی حوصلگی یا خواب یا ضرر مکرر کنید شما از روال و روتین عادات خود خارج می شوید و محکوم به شکست خواهید بود
    1-دفتر ی داشته باشید و درچنین شرایطی عملکرد و موفقیتتان را مرور کنید و اینجاست متوجه می شوید شما عالی هستید و دست از این رفتار بردارید و روال زندگی خودتان را ادامه دهید
    2-حمام رفتن در چنین شرایطی عالی است و مغر از حالت تراکم خارج می شود
    3-مدیتیشن هم عالی عمل میکند به خصوص مدیتیشنی که در مقاله تکنیک رها سازی انرژی در سایت وجود دارد
    پس الان متوجه شدید وقتی در باتلاق ضرر های مکرر در بازار گیر میکنیم ما در زندگی روزمزه این عادات را داشته ایم عادات بیرونی خودتان را درست کنید مطمئن باشید در بازار هم بهترین عملکرد را خواهید داشت.
    ویرایش توسط hamidrezaa : 10-14-2023 در ساعت 13:22
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

8. 18 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

Reza_Ryzer آواتار ها
    9,743 بار در 1,045 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    https://youtu.be/3OFj6l2tQ9s?si=baX03VraJXXXhh5Iاین ویدیو رو ببینید بعد توضیحات رو بخونید
    این کلیپ خیلی جالبه فک کنم اکثرا کسایی که یوتیوب دارن مستربیست رو بشناسن، خفن ترین یوتیوبر جهان
    توی این ویدیو یه مسابقه طراحی کرده که هر مرحله جایزش ۱۰۰ هزار دلاره ، درس های زیادی میشه گرفت ، توی ترید هم اگر طمع کنی و حد نهایی برای خودت نزاری مارکت هر آنچه بدست آوردی ازت میگیره
    مثل یک جنگجو تمرین کن ، نینجا شو
    هنر نینجا در تعادل ذهن و بدن است

10. 12 کاربر برای این پست سودمند از Reza_Ryzer عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,824 بار در 1,160 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب و احترام
    اشتیاق یک تکانه ای فکری است،تکانه های فکری شکل های از انرژی هستند.هنگامی که شما با تکانه ای فکری اشتیاق شروع به انباشتن ثروت میکنید،همان ماده ای را به خدمت گرفته ای که طبیعت برای خلق این زمین و هر شکل مادی در کائنات از آن استفاده کرده است.علم ثابت کرده است که کل کائنات از دو عنصر تشکیل شده است،ماده و انرژی.
    در اثر ترکیب ماده و انرژی,همه چیز محسوس خلق شده است.اینکه وظیفه ای شما این است که تلاش کنید از شیوه طبیعت درس بگیرید.
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

12. 8 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    قدرت انضباط شخصی اثر دنیل والتر
    فصل 4 :بررسی واقعیت :اثردانینگ-کروگر

دریک کلام در توهم هستید یا واقعیت به عبارتی مهارت هایی که داریم نسبت به واقعیتی داریم در تضاد نیستند
    این اثر میگوید یک فرد نه تنها در یک حیطه خاص مهارات ندارد بلکه قادر به میزان بد بودنش در آن مهارت نیست و از عیب های خود نا آگاه هستند و مرتبا دچار اشتباه می شوند
    یعنی بجای بهبود مهارت در همان مسیر قبلی حرکت میکنند و استدلالشان این است شکستشان به دلیل بد شانسی است
    آیا برایتان آشنا نیست که افرادی که با ذهن پر دوره می بیند و تغییر نمیکنند و طبق متود خودشان می بینند و پس از مدتی هیچ فعالیتی نمی کنند
    آیا واقعا فکر میکنید شخصی هستید که انضباط فردی دارید یا در توهم هستید .اعداد و ارقام هیچوقت به شمادروغ نمی گویند ثبت عادات و برنامه ها شما را به واقعیت نزدیک میکند
    وقتی فکر می کنیم عالی عمل کرده ایم اما واقعیت چیز دیگری است واقعا دردناک است اما خبر خوب این است که از مهارت هایی که نیاز به تقویت دارند آگاه می شویم
    برای اینکه در توهم نباشید و با این اثر برخود نکنید بهتر است همیشه تلاش کنید تا رشد کنید و هیچوقت تصور نکنید رشد شخصی شما کامل شده است و سعی کنید هر روز بهتر از دیروزتان باشید
    پس شما بهتر است برنامه داشته باشید و رشدتان را ثبت کنید و هم چنین با بهترین و متخصص ترین افراد در حوزه مد نظرتان طرح دوستی بریزید که با واقعیت خودتان بیشتر روبه رو می شوید
    چیزی بنام کمال وجود ندارد وهمه انسان ها نقص دارند و این موضوع یک حسن است چرا که این معنی را میدهد که همیشه جای رشد وجود دارد.
    شما در توهم زندگی میکنید یا واقعیت

14. 9 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

2,405 بار در 631 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
    امیدوارم روز خوبی رو سپری کرده باشید.
    عزیزان من حدود 6 ماه هست که وارد دمو شدم و تقریبا یک چک لیست نسبتا خوب تا الان تونستم داشته باشم. توی این 6 ماه روند پیشرفتم تا حدودی نوسانی بود که خب البتته طبیعیه به نظرم.مخصوصا برای کسی که از صفر شروع کرده باشه.بار ها شده اکانت 100 دلاریم رو با حجم های خیلی کمی که وارد پوزیشن شدم به 210 ، 220 . آخرین بار به 260 رسوندم و بعد بازار بخش زیادی از سودم رو گرفت و برای مثال دوباره برگشتم در محدوده 130 - 140
    بار ها این رفت و آمد هارو تجربه کردم و سعی کردم میزان خطاهام رو رفته رفته کمتر کنم. منتها موضوعی که هست اینه که کیفیت ترید هایی که من برای مثال در ماه دوم و سوم و چهارم زدم به مراتب بالاتر و قوی تر از ترید های الانم هست!
    برای مثال امروز رفتم یه سر به ترید های گذشته ام بزنم و باورم نمیشد که این ترید های خیلی تمیز و دقیق رو من زده باشم!حتی دونه به دونه خطوط چارت رو به تمیزی و درستی برای خوئم تحلیل کرده بودم و روی چارت نشون داده بودم.
    سوالم اینه که چه اتفاقی می افته که با پیش روی در تمرینات و بیشتر شدن تجربه ترید، کیفیت ترید های من داره نزولی میشه به جای اینکه صعودی بشه!
    یکی از دلایلش میتونه این باشه که به اندازه قبل به چک لیستم ممکنه پایبند نبوده باشم.
    اما به جز این، موارد دیگه چی میتونه باشه؟

16. 5 کاربر برای این پست سودمند از elnaz.s عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    احساسات شما مثل کبریت در انبار باروت هست
    آیا تا حالا شده دو هفته سخت تلاش کنید و بعد به راحتی کارتان را رها کنید؟
    آیا تا حالا شده ادمی منضبط و دقیق ببینید که به راحتی کل زندگی خودش را می بازد؟
    آیا شده به راحتی روتین های خودتان را زیر سوال ببرید؟

مهم نیست که چقدر مطالعه کرده اید یا چقدر عادات خود را تغییر داده اید و اصلا اهمیتی ندارد که چقدر باورهایتان تغییر کرده هست
    حس شما می تواند کل تلاشتان را از بین ببرد
    چند مثال در زندگی روزمره
    1-شخصی موفق را تصور کنید که اینقدر خوب تلاش کرده که بهترین تحصیل و ازدواج به موقع و...خلاصه همه چی مثل پازل چیده شده اما همین شخص می تواند سر عاشقی یا طلاق یا....،حسی درون آن ایجاد شود که کل زندگی خود را می بازد
    2-چند نفر از دوستانتان را می شناسید که عادات خوبی داشتند و خیلی باهوش بودند اما سر یک موضوع درس خودشان را رها کرده اند و به اعتیاد روی آورده اند
    دو تا مثال بالا را زیاد هم دیدیم و هم شنیدیم
    احساسات می تواند باعث شود کل روتین خودتان را زیر سوال ببرید
    من تلاش زیادی کردم و کتاب های زیادی خواندم و دوره های آموزشی زیادی رفتم اما همیشه احساسات کل تلاش من را زیر سوال می برد
    وقتی با مدیتیشن آشنا شدم کل وجودم با مدیتیشن به لرزش می افتاد ،در مدیتیشن این مراحل را طی کردم
    1-مشاهده 2-پذیرش 3-رها کردن
    اینقدر احساسات عجیبی بود که از مرحله مشاهده عبور نمیکرد اصلا دوست نداشتم ببینم و خودم سرگرم چیزی میکردم تا رنج نکشم
    شما وقتی یاد بگیرید حستان را مدیریت کنید در ترید حس ترس و حس طمع و...را به راحتی می توانید مدیریت کنید
    دقت کنید خیلی حس ها ریشه قدیمی دارند که می توانند در بلند مدت باعث بشود مسیرتان را تغییر دهید بهتر است اول را از طریق سه مرحله مدیتیشن یا هر راهکار موثر دیگری اقدام کنید
    شما ممکن است از هر لحاظ آماده باشید اما حستان مانع شما شود
    جمله استاد :حس شما موقع شکست تعیین کننده مدت زمان موفقیت شماست
    فرض کنید در دو مثال بالا هر دو شخص توانایی مدیریت احساسات خود را داشتند قطعا نتیاج متفاوت خواهد بود و همینطور ادم هایی هستند که در چنین شرایطی موفق عمل میکنند چون آنها می دانند چجور احساسات خود را مدریت کنند

18. 16 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,439 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 914 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezaa نمایش پست ها
    احساسات شما مثل کبریت در انبار باروت هست
    آیا تا حالا شده دو هفته سخت تلاش کنید و بعد به راحتی کارتان را رها کنید؟
    آیا تا حالا شده ادمی منضبط و دقیق ببینید که به راحتی کل زندگی خودش را می بازد؟
    آیا شده به راحتی روتین های خودتان را زیر سوال ببرید؟

مهم نیست که چقدر مطالعه کرده اید یا چقدر عادات خود را تغییر داده اید و اصلا اهمیتی ندارد که چقدر باورهایتان تغییر کرده هست
    حس شما می تواند کل تلاشتان را از بین ببرد
    چند مثال در زندگی روزمره
    1-شخصی موفق را تصور کنید که اینقدر خوب تلاش کرده که بهترین تحصیل و ازدواج به موقع و...خلاصه همه چی مثل پازل چیده شده اما همین شخص می تواند سر عاشقی یا طلاق یا....،حسی درون آن ایجاد شود که کل زندگی خود را می بازد
    2-چند نفر از دوستانتان را می شناسید که عادات خوبی داشتند و خیلی باهوش بودند اما سر یک موضوع درس خودشان را رها کرده اند و به اعتیاد روی آورده اند
    دو تا مثال بالا را زیاد هم دیدیم و هم شنیدیم
    احساسات می تواند باعث شود کل روتین خودتان را زیر سوال ببرید
    من تلاش زیادی کردم و کتاب های زیادی خواندم و دوره های آموزشی زیادی رفتم اما همیشه احساسات کل تلاش من را زیر سوال می برد
    وقتی با مدیتیشن آشنا شدم کل وجودم با مدیتیشن به لرزش می افتاد ،در مدیتیشن این مراحل را طی کردم
    1-مشاهده 2-پذیرش 3-رها کردن
    اینقدر احساسات عجیبی بود که از مرحله مشاهده عبور نمیکرد اصلا دوست نداشتم ببینم و خودم سرگرم چیزی میکردم تا رنج نکشم
    شما وقتی یاد بگیرید حستان را مدیریت کنید در ترید حس ترس و حس طمع و...را به راحتی می توانید مدیریت کنید
    دقت کنید خیلی حس ها ریشه قدیمی دارند که می توانند در بلند مدت باعث بشود مسیرتان را تغییر دهید بهتر است اول را از طریق سه مرحله مدیتیشن یا هر راهکار موثر دیگری اقدام کنید
    شما ممکن است از هر لحاظ آماده باشید اما حستان مانع شما شود
    جمله استاد :حس شما موقع شکست تعیین کننده مدت زمان موفقیت شماست
    فرض کنید در دو مثال بالا هر دو شخص توانایی مدیریت احساسات خود را داشتند قطعا نتیاج متفاوت خواهد بود و همینطور ادم هایی هستند که در چنین شرایطی موفق عمل میکنند چون آنها می دانند چجور احساسات خود را مدریت کنند
    چقدر عالی بود دوست من.
    لذت بردم.
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

20. 8 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 62 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 62 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع