صفحه 470 از 555 نخستنخست ... 370420460468469470471472480520 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,691 به 4,700 از 5545

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

hassan47 آواتار ها
    3,035 بار در 715 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

Lightbulb آی کیو را فراموش کنید؛ موفقیت فقط به ویژگی های شخصیتی شما بستگی دارد

آی کیو را فراموش کنید؛ موفقیت فقط به ویژگی های شخصیتی شما بستگی دارد

• بسیاری از ما هوش انیشتن یا اعتماد به نفس موفق ترین مردان دنیا را نداریم و گاهی این سوال را از خودمان می پرسیم که آیا واقعا این قدر باهوش هستیم که به آرزوهایمان برسیم؟

• حتی برخی از ما به خاطر ترس از کم هوشی، پیشنهادهای کاری بسیار خوبی را رد کردیم یا فرصت های شغلی و تحصیلی ناب زندگی را دنبال نکردیم.

• جیمز هکمن، برنده جایزه نوبل و همکارانش در تحقیقات جدیدی به صورت علمی نشان دادند این طرز تفکر کاملا اشتباه و شرم آور است. چون تقریبا ضریب هوشی یا IQ هیچ ارتباطی با موفقیت ندارد!

• این محققان برای دستیابی به نتیجه ای درست، ابتدا ضریب هوشی هزاران نفر در انگلیس، هلند و آمریکا را براساس داده هایی مربوط به نمرات و آزمون های IQ، نتیجه تست های استاندارد و ارزیابی شخصیت جمع آوری کردند. بعد، محاسبه کردند هر یک از این عوامل چقدر در پیش بینی آینده ای نزدیک موثر هستند.

• به نظر شما چند درصد موفقیت به آی کیو بستگی دارد؟

مطالعه جدید جیمز هکمن و همکارانش نشان می دهد فقط ۱ یا ۲ درصد! به عبارت دیگر، اینکه شما چقدر باهوش هستید اصلا در موفقیت شما دخالتی ندارد و مهم نیست. پس چه ویژگی اهمیت بیشتری دارد؟

• ویژگی های شخصیتی مانند وظیفه شناسی، مسئولیت پذیری، سازگاری، باز بودن یا پذیرای تجربه های جدید بودن (Openness) خصوصیت هایی هستند که بیشتر از آی کیو شما را به موفقیت می رسانند.

• شما می توانید شخصیت خود را تغییر دهید؟!

اینکه موفقیت بیشتر حاصل شخصیت است تا ضریب هوشی، یک خبر خوش برای افرادی است که به خودسازی و پرورش شخصیت و ذهن علاقه دارند. ضریب هوشی تا حد زیادی ثابت است ولی شخصیت کاملا انعطاف پذیر است.

• تحقیقات هاکمن نشان می دهد از کودکی می توان شخصیت افراد را برای موفقیت پرورش داد. والدین باید به کودکان کمک کنند تا شخصیتی درستی پیدا کنند و ویژگی های شخصیتی مناسبی برای موفقیت به دست بیاورند. حتی در بزرگ سالی هم شخصیت افراد قابل تغییر و انعطاف پذیر است.

• خلاصه این نتایج و مطالعات این است که دیگر نباید از خودمان بپرسیم «آیا به اندازه کافی باهوش هستیم که موفق شویم؟» بهتر است از خودمان بپرسیم «آیا شخصیت مناسبی برای موفقیت دارم؟» اگر فکر میکنید شخصیت موفقی ندارید، وقت ناامیدی نیست و بهتر است شروع به تغییر آن کنید.

از: آموزه های سازمانی
    ویرایش توسط hassan47 : 09-29-2023 در ساعت 00:22
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

2. 14 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

Mahdi_Javan آواتار ها
    2,203 بار در 492 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Javan نمایش پست ها
    سلام به تمامی دوستان عزیز

ادامه مباحث در یک ویویدی جدید

ویدیوی چهارم:
    اولین مرحله از روش تدریجی
    https://t.me/mypersonalpsychposts/2

سلام و عرض ادب و احترام خدمت تمامی دوستان:
    ویدیوی پایانی در مورد تغییر، حذف و ایجاد عادت
    خب دوستان.
    به پایان آمد این دفتر
    به شخصه هیچ وقت دوست نداشتم چیزی رو که خودم تست نکردم و نتیجه نگرفتم به یکی دیگه پیشنهاد بدم. و دلیل ضبط این ویدیوها این بود که خودم از این روش شدیدا نتیجه گرفتم و تونستم به دوستانی هم با همین روش کمک کنم. اگه روزی خواستید عادتی رو در خودتون خلق کنید، از بین ببرید، یا تغییر بدید، اگه دلتون خواست میتونید استفاده کنید ♥️
    https://t.me/mypersonalpsychposts/3
    مشتاقِ گل از سرزنشِ خار نترسد...!

4. 10 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

kingtrader آواتار ها
    625 بار در 166 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 12 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    تصور کنید یک تکه یخ روی میز جلوی شما قرار دارد. اتاق سرد است و می*توانید نفس کشیدن خودتان را ببینید. در حال حاضر دمای اتاق منفی ۵ درجه است. دمای اتاق به شکل بسیار آرامی بیشتر می شود: منفی ۵ درجه، منفی ۴ درجه، منفی ۳ درجه...
    تکه یخ همچنان روی میز جلوی شماست: منفی ۲ درجه، منفی ۱ درجه، صفر درجه...

هنوز هیچ اتفاقی نمی افتد. سپس در دمای ۱ درجه، یخ شروع به ذوب شدن می*کند. یک تغییر یک درجه ای که به نظر هیچ تفاوتی با درجه حرارت قبل از آن ندارد، باعث تغییر بزرگی شده است.

لحظات با شکوه، اغلب در نتیجه*ی بسیاری از اقدامات قبلی هستند
    در مراحل اولیه و میانه ای هر تلاشی، اغلب یک دره ناامیدی وجود دارد.

شما انتظار دارید که به صورت خطی پیشرفت داشته باشید و ناامید**کننده است که تغییرات در روزها، هفته*ها، و حتی ماه*های اول چقدر بی*اثر به نظر می*رسند. احساس می*کنید به جایی نمی*رسید
    اما این اصل را به یاد داشته باشید: قدرتمندترین و ماندگارترین نتایج زود به دست نمی آیند.

خرده عادت*ها _جیمز کلییر
    _علم بهتر است یا ثروت؟
    +علمی که به ثروت ختم نشه اشتباهه و ثروتی که به علم ختم نشه اشتباهه(آگاهی)

6. 22 کاربر برای این پست سودمند از kingtrader عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,439 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 914 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saman01 نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر دوستان

افزونه گوگل کروم برای سشن های بازار فارکس
    https://chrome.google.com/webstore/d...cdpffg/related
    فایل پیوست 549000
    در قسمت تنظیمات هم میتونین طبق جایی که زندگی میکنین تایم رو تغییر بدید و مثلا سشن فرانکفورت هم تیکشو بزنین
    در این تاپیک گذاشتم که دیده بشه
    موفق تر باشید...
    سلام سامان جان.
    بسیار بسیار عالی بود برادر.
    صمیمانه تشکر میکنم.
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

3,813 بار در 411 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط arsalan.b نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان عزیز یک سوال داشتم اینکه در اتاق یا محیطی که داریم ترید میکنیم نور اون به چه صورت باید باشد؟ رنگ لامپ ها مهتابی یا آفتابی یا ترکیب ازین دو باید باشد؟ جد ااز بحث سلیقه بهترین حالت چی میتونه باشه؟ چون استاد هم مطرح کردند که این مقوله خیلی مهم میباشد و یک تریدر رنگ لامپ محیط کارشو بهم بگه میتونم بهش بگم تریدر موفقی هست یا نه. پیشاپیش ممنون از نظرات شما
    سلام دوست عزیز
    تجربه ای که من از محیط کارم و (نه اتاق تریدم) دارم و ۱۲ ساعت در روز با کامپیوتر کار میکنم این بوده که نور سفید بتنهایی سر درد میاره و زمانی که از نور زرد بهمراش استفاده کردیم خیلی بهتر شد بنظرم ۵۰ ۵۰ نور زرد و سفید رو داشته باشین مناسب باشه.

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از KazM عزیز تشکر کرده اند:

arsalan.b آواتار ها
    9,971 بار در 1,561 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 465 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط kaziTDR نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    تجربه ای که من از محیط کارم و (نه اتاق تریدم) دارم و ۱۲ ساعت در روز با کامپیوتر کار میکنم این بوده که نور سفید بتنهایی سر درد میاره و زمانی که از نور زرد بهمراش استفاده کردیم خیلی بهتر شد بنظرم ۵۰ ۵۰ نور زرد و سفید رو داشته باشین مناسب باشه.
    سلام دوست عزیز ممنون از نظرت

12. 5 کاربر برای این پست سودمند از arsalan.b عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,823 بار در 1,159 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب و احترام
    کتاب شفای زندگی
    فصل نهم:کار روزانه.
    کار روزانه لوئیز ال هی: اولین فکری که قبل از باز کردن چشمانم به ذهنم می*آید ،شکرگزار بودن برای همه چیز است. بعد از اینکه دوش می*گیرم یکی دو ساعت از وقتم را صرف مراقبه و تکرار جملات تاکیدی می*کنم سپس پس از ۱۵ دقیقه ورزش که معمولاً هنگام پخش برنامه تلویزیونی که ساعت ۶ صبح است ورزش می*کنم سپس صبحانه می*خورم که شامل میوه آب میوه و چای گیاهی است از زمین تشکر می*کنم که این غذا را برایم فراهم کرد و از غذا تشکر می*کنم که مرا تغذیه می*کند قبل از ناهار به آینه نگاه می*کنم و جملات تاکیدی*ام را با صدای بلند تکرار می*کنم گاهی اوقات نیز آنها را با آواز می*خوانم .این یکی از بهترین روزهای زندگیت است همه چیز به خیر و صلاح تو پیش می*رود، هرچه که باید انجام دهی برایت آشکار شده است ،هرچه می*خواهی به سمتت می*آید، همه چیز بر وفق مراد است. برای ناهار معمولاً سالاد بزرگی صرف می*کنم بار دیگر به خاطر این غذا سپاسگزاری می*کنم ،در اواخر بعد از ظهر روی تخته شیب*دار استراحت می*کنم تا بدنم عمیقاً آرام شود گاهی اوقات همراه با این کار به نوار بی*کلام هم گوش می*دهم برای شام سبزیجات بخارپز و حبوبات و گاهی اوقات نیز ماهی یا مرغ می*خورم بدن من با خوردن غذاهای ساده بهتر عمل می*کند. دوست دارم با دیگران شام بخورم تا علاوه بر غذا از یکدیگر تشکر کنیم. پس از شام چند دقیقه*ای برای مطالعه و خواندن کتاب وقت می*گذارم همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد .ممکن است در این لحظه جمله تاکیدی اخیرم را ۱۰ یا ۲۰ بار بنویسم. وقتی به تخت خواب می*روم افکارم را جمع و جور می*کنم وقایع روز را در ذهنم مرور می*کنم و برای هر یک برکت می*طلبم .تاکید می*کنم که خواب عمیقی خواهم داشت فردا صبح سرحال از خواب بیدار خواهم شد و مشتاق روزی جدید خواهم بود.
    ویرایش توسط Mr. & Mrs. hatami : 10-01-2023 در ساعت 12:11
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

14. 19 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

wolflord آواتار ها
    4,969 بار در 1,127 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 442 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr. & Mrs. hatami نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام
    کتاب شفای زندگی
    فصل نهم:کار روزانه.
    کار روزانه لوئیز ال هی: اولین فکری که قبل از باز کردن چشمانم به ذهنم می*آید ،شکرگزار بودن برای همه چیز است. بعد از اینکه دوش می*گیرم یکی دو ساعت از وقتم را صرف مراقبه و تکرار جملات تاکیدی می*کنم سپس پس از ۱۵ دقیقه ورزش که معمولاً هنگام پخش برنامه تلویزیونی که ساعت ۶ صبح است ورزش می*کنم سپس صبحانه می*خورم که شامل میوه آب میوه و چای گیاهی است از زمین تشکر می*کنم که این غذا را برایم فراهم کرد و از غذا تشکر می*کنم که مرا تغذیه می*کند قبل از ناهار به آینه نگاه می*کنم و جملات تاکیدی*ام را با صدای بلند تکرار می*کنم گاهی اوقات نیز آنها را با آواز می*خوانم .این یکی از بهترین روزهای زندگیت است همه چیز به خیر و صلاح تو پیش می*رود، هرچه که باید انجام دهی برایت آشکار شده است ،هرچه می*خواهی به سمتت می*آید، همه چیز بر وفق مراد است. برای ناهار معمولاً سالاد بزرگی صرف می*کنم بار دیگر به خاطر این غذا سپاسگزاری می*کنم ،در اواخر بعد از ظهر روی تخته شیب*دار استراحت می*کنم تا بدنم عمیقاً آرام شود گاهی اوقات همراه با این کار به نوار بی*کلام هم گوش می*دهم برای شام سبزیجات بخارپز و حبوبات و گاهی اوقات نیز ماهی یا مرغ می*خورم بدن من با خوردن غذاهای ساده بهتر عمل می*کند. دوست دارم با دیگران شام بخورم تا علاوه بر غذا از یکدیگر تشکر کنیم. پس از شام چند دقیقه*ای برای مطالعه و خواندن کتاب وقت می*گذارم همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد .ممکن است در این لحظه جمله تاکیدی اخیرم را ۱۰ یا ۲۰ بار بنویسم. وقتی به تخت خواب می*روم افکارم را جمع و جور می*کنم وقایع روز را در ذهنم مرور می*کنم و برای هر یک برکت می*طلبم .تاکید می*کنم که خواب عمیقی خواهم داشت فردا صبح سرحال از خواب بیدار خواهم شد و مشتاق روزی جدید خواهم بود.
    درود دوست عزیز
    چقدر قشنگ چقدر حس خوب
    خدایا شکرررر ت

16. 12 کاربر برای این پست سودمند از wolflord عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,590 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    مثبت اندیشی یا منفی نگری کدام برتری دارد؟
    هر کلمه ای پشت مفهوم آن تصویر یا حس وجود دارد که به آن کلمه روح و معنا می دهد و خود کلمه ترس اگر معنا ی تصویری شجاعت و حس شجاعت داشت معنای آن شجاعت می شد
    کلا تفاوت ها میان خوب و بد یا شکست و موفقیت فقط حس و تصویر آن موقع اتفاق هست که چقدر به کلمه اعتبار دهیم
    الان یاد جمله استاد افتادام که فرمودند : اتفاقات نه خوب هستند نه بد برداشت ما از اتفاق باعث می شود باوری ایجاد کند که یا درجهت رشد هست یا ما را منزوی میکند.
    با یک جمله شروع میکنم حس ها و برداشت ما از حس ها میتواند باعث حرکت و انگیزه ی ما شوند یا ناخودآگاه به خاطر بقا اجازه نمی دهد و باعث رهایی و حس بی خیالی و سرگرم کردن خودمان برای غافل شدن و فرار از شرایط موجود می شود و اصلا مهم نیست حستان برچسب خوب یا بد داشته باشد.
    تنها تفاوت افراد منفی نگر نسبت به فرد مثبت اندیش ، بدبینی و حس نگرانی و اضطراب در مورد مسائل حال و آینده هست که ممکن است منجر به استرس و فرار از شرایط موجود و عقب انداختن کارها شود.
    شاید دیده باشید افراد وقتی به هیچ میرسن یعنی وقتی چیزی برای از دست دادن ندارند موقع تغییر و رسیدن به همه چیز فراهم می شود من اسمشو گذاشتم از هیچ به همه چیز رسیدن
    چرا هیچ ؟؟ چون با خودمان صادق هستیم و می پذیریم و تغییر میکنیم
    شاید مرحله هیچ اوج ناامیدی و منفی نگری باشد و همان باعث حرکت می شود و در آن مرحله حس و رنج ناخودآگاه برای بقا اصلا اهمیت ندارد و به چشم نمی آید و قدرت مرحله هیچ اینقدر زیاد هست که باعث عملگرایی می شود
    یا شاید دیده باشید شب امتحان حس نگرانی و قبول نشدن و استرس اینقدر زیاد هست که منجر به تلاش تا صبح می شود و یا در بعضی اشخاص منجر به حذف درس و فرار از شرایط موجود می شود
    حستان می تواند باعث حرکت و انگیزه یا باعث فرار و بیخیالی شود
    اصلا مهم نیست حستان برچسب خوب یا بد داشته باشد به عنوان مثال :
    تا حالا شده ضرر بزرگی کنید و حس بدی ایجاد شود و باعث بیخیالی و فرار از شرایط شود و خودتان را سرگرم کنید و حوصله هیچ کاری را ندارید؟؟
    تا حالا شده سود بزرگی کنید حس عالی ای ایجاد می شود و باعث بیخیالی و فرار از شرایط موجود شود و دوست دارید پرواز کنید و تفریح کنید و برقصید و خودتان را سرگرم لذت و تفریح کنید ؟؟؟؟
    اوج هیجانات حس ها اصلا مهم نیست، برچسب خوب یا بد داشته باشند می توانند باعث شوند خودتان را سرگرم کار دیگه ای کنید تا انرژی آن حس تخلیه شود
    پس سعی کنید در این شرایط انرژی خودتان را در بازار تخلیه نکنید که جوری تخلیه می شوید و ضرر می کنید و باورتان نمی شود بهترین کار ذهن آگاهی و توجه کردن به حس و طبق مقاله استاد : فلان حس من تو را می بینم و......
    یک جمله کلیدی که همیشه در کتاب ها میخواندم و الان معنی آن را متوجه می شوم:
    در موقع سود کردن خیلی خوش حال نشوید و موقع ضرر ها هم خیلی ناراحت نشوید
    فقط یادمان باشد توجه کردن به حس می تواند انرژی آن را تخلیه کند و همیشه در اوج هیجانات مواظب حستان باشید
    و یک داستان ذن در این مورد :
    6.jpg
    ویرایش توسط hamidrezaa : 10-02-2023 در ساعت 10:57
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

18. 12 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

JavadZamanlou آواتار ها
    357 بار در 39 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت بخیر خدمت همه عزیزان

بنده یک راهنمایی میخواستم از کسایی که در یک جمع تریدری قرار گرفتن و تجربش رو داشتن

به طور کلی مزایا و معایب یه جمع تریدر ( دفتر ترید ) چی میتونه باشه نسبت به تنهایی و توی خونه ؟

تجربه شما در این مورد پیشرفت بوده یا پسرفت؟

البته که منظور من از این سوال جنبه روانشناسی فردی هست

ممنون از همه عزیزان
    ویرایش توسط JavadZamanlou : 10-02-2023 در ساعت 17:30

20. 6 کاربر برای این پست سودمند از JavadZamanlou عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 51 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 51 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع