صفحه 90 از 543 نخستنخست ... 40808889909192100140190 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 891 به 900 از 5427

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Behnambaziar آواتار ها
    3,911 بار در 640 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 49 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    چرا سخنرانان انگیزشی نمیتونن در رسیدن به هدف هامون به ما کمک کنن؟(در متن به این تحقیق اشاره شده است)
    سخنرانان انگیزشی سعی میکنن با جملات و حرف های انگیزشی شور و اشتیاق ما برای حرکت به سمت اهدافمون رو برانگیزن و به ما در رسیدنمون به هدفمون کمک کنند.تو این پست میخوایم ببینیم که آیا انگیزه واقعا کلیدی ترین عامل در موفقیته یا نه؟
    البته قبلش لازمه که بگم این تحقیق تحلیلیه از 138 پژوهش و 19951 نفر رو در بر میگیره.این تحقیق در مجله psychological bulletin که یکی از غول های مجلات روانشناسیه منتشر شده.
    در این تحقیق و پس از بررسی های زیاد پژوهشگران به این نتیجه رسیدن که اونچه که در رسیدن ما به هدفمون تاثیر گذاره انگیزه نیست بلکه ثبت گزارش بصورت منظم از پروسه حرکتمون به سمت هدفه.اما چرا مانتیور کردن اون پروسه کار مهم و کمک کننده ایه؟محققین یک میلی در ما به نام Ostrich problem رو معرفی میکنن و میگن که ما از اونجایی که میترسیم به اندازه کافی به هدف هامون نزدیک نشده باشیم و از ترس ناامید شدن دوست نداریم که جزییات مسیر حرکتمون به سمت هدف رو آنالیز کنیم.در واقع اونا به ما پیشنهاد میدن که از سد این میل بگذریم و پروسه حرکتون رو مانیتور کنیم.
    در واق ایرادی که از این نظریه های مبتنی بر انگیزه گرفته میشه اینه که دقیقا پروسه بین تعیین و رسیدن به هدف رو مشخص نمیکنن.یک تحلیل از 47 مقاله مختلف نشون داده که با مقدار زیادی تغییر در میزان انگیزه ما مقدار خیلی خیلی کم و ناچیزی بر عملگرایی و تلاش ما به سمت هدفمون افزوده میشه.تحقیقات زیادی نشون میدن که ما کلی آدم داریم که انگیزه و دلیل رو برای ورزش کردن دارن اما ورزش نمیکنن.یا کلی آدم داریم که کلی انگیزه برای یک زندگی بهتر و شادتر دارن اما اصلا خوب زندگی نمیکنن.مشکل در اینجا چیه؟اگر وجود انگیزه برای ما کافیه پس چرا وقتی کلی انگیزه برای انجام کار داریم وارد عمل نمیشیم؟!
    اینجا دقیقا همون جاییه که ما با جملات انگیزشی به مشکل برمیخوریم.حتی اگر فرض رو بر این بگیریم که این افراد و جملاتشون بتونن در ما انگیزه و اونم از نوع پایدارش ایجاد کنن (طبق مطالعات انگیزه های ادمی شدیدا ناپایدارن) باز هم میبینیم که اونها نمیتونن به ما کمکی کنن.در واقع من اگر هدفم اینه که وزن کم کنم جای این که هرروزه بیام به خودم انگیزه بدم وبگم <تو باید بتونی،تو باید روی همه ی اونا که میگفتن نمیتونی رو زمین برنی> بهتره که بطور منظم از خودم بپرسم که <با میزان ورزش و غذا خوردن الانت تو این چندروز جقدر تونستی وزن کم کنی و برای اینکه یک ماه دیگه اینقدر وزن کم کرده باشی لازمه که در ادامه مسیر رژیم تمرینی و غذاییت چطوری باشه>
    برای اینکه اهمیت مانیتور کردن پروسه حرکت به سمت هدف رو بهتر متوجه شیم یک پژوهش رو مثال میزنم.در پژوهشی اومده بودن عده ای از خانم ها که غذای رژیمی میخورن و توی رژیمن رو جمع کرده بودن و به اونا گفتن که میخوان به کمک اونا کیفیت یک سری شکلات رو بسنجن.به اونا گفته شد که برای چک کردن کیفیت شکلات ها میتونن هر تعداد شکلاتی که میخوان رو بخورن.دقت کنید که خانما توی رژیم بودن و باید به تعداد شکلاتی که میخوردن توجه میکردن.خانما به دو دسته تقسیم شدن و به یک دسته گفتن که پوست شکلاتاشون رو بریزن توی سطل آشغالی که از قبل با پوست شکلات نیمه پر شده بود و به دسته دوم گفتن که پوست شکلاتاشون رو بزارن روی میز.بنظرتون کدوم گروه برای بررسی کیفیت شکلات ها بیشتر رژیمشون رو شکونده بودن و بیشتر شکلات خورده بودن؟اون گروهی که پوست شکلات هاشون رو میریختن توی سطل آشغال نیمه پر،به طرز جالبی تعداد بیشتری شکلات خورده بودن.دلیلش هم این بود که اونا نمیتونستن تعداد شکلات هایی که میخورن رو بشمارن چون پوستش رو میریختن توی سطل آشغالی که از قبل نیمه پر بود.گروه دوم اما پوست شکلات هاشون رو میزاشتن روی میز جلوشون و میتونستن ببینن که چندتا شکلات خوردن.همین باعث شده بود که اونا کمتر شکلات بخورن.
    اتفاقی که در این آزمایش برای گروه دوم افتاده بود این بود که اونا میتونستن رفتار خودشون رو در جهت هدفشون مانتیور کنن و متوجهش باشن.در واقع زمانی که ما از مسیر حرکتمون بصورت منظم گزارش ثبت کنیم میتونیم بفهمیم که دقیقا در کجای مسیریم و چه تغییراتی رو لازمه ایجاد کنیم تا به هدفمون برسیم.اما زمانی که صرفا دلمون به انگیزه و دلیلمون خوش باشه از عملگرایی ما کم میشه.به این خاطره که میگیم جملات انگیزشی نمیتونن به ما کمکی کنن.

متن بالا رو امروز در پیچ اینستاگرام daseiiiin خوندم و به نظرم خیلی مفید بود و گفتم اینجا برای شما بنویسم.اما نکته جالبی که تو ذهنم اومد حرف های استاد بود و اینکه گفته بودن 21 روز کار های روزانمون رو ثبت کنیم یا اینکه آخر هفته گزارش ترید هفتگیمون رو بنویسیم.مثلا ما اگر ندونیم روزانه چند ساعت وقتمون رو توی فضای مجازی هدر میدیم هیچ وقت نمیتونیم استفاده ی بهینه از زمانمون در طول روز داشته باشیم.مثل همون پوست شکلات هایی که آمارش از دستمون در میره.امیدوارم مفید باشه براتون.
    ویرایش توسط Behnambaziar : 12-30-2021 در ساعت 14:32
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست،،،در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

2. 34 کاربر برای این پست سودمند از Behnambaziar عزیز تشکر کرده اند:

9,866 بار در 1,583 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام

یک کلیپ فرکتالی

https://uupload.ir/view/4_5919192449808335504_wsxt.mp4/
    ویرایش توسط ARMIN-FX : 12-31-2021 در ساعت 10:16

4. 23 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,478 بار در 2,526 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3611 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoori نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    من از 28 تیرماه 1400 وارد این اکادمی شدم و دوره پرایس اکشن رو گذروندم و الان یک ماهه فراکتالی رو خریدم و تا یه بخشی رو دیدم و الان نمیدونم چرا اینقدر از لحاظ ذهنی و روانی خسته شدم کلا ناامیدی بهم هجوم اورده و نمیدونم چجوری باید رفعش کنم تا چارت رو میبینم حوصلم نمیشه میبندمش
    یه خستگی ذهنی عجیب دارم که حتی توی خوابم هم اختلال ایجاد کرده ممنون میشم کمکم کنید.
    ممنونم
    سلام و عرض ادب خدمت شما کاربر عزیز
    امیدوارم حالتون خوب باشه (که قطعا هست )
    تبریک میگم بهتون بابت اتمام دوره پرایس اکشن ، همونطور که میدونید ما تمام انسانها دچار برخی نواقص روانشناسی و روحی هستیم که تو این بازار کانلا خودش رو نشون میده و همانند آیینه برامون آشکار میشن ، ما علاوه بر آموزشها و یادگیری های تحلیلی باید روی بخش روانشناسی خودمون و اهداف و آیندمون و خودمون رو در مسیر موفقیت نگهداشتن رو یاد بگیریم ، شما الان طبق چارت بازار در موج اصلاحی هستید و بهترین کاری که میتونید انجام بدید این هست که به مدت یک هفته کلا چارت و تحلیل و بازار و آکادمی رو کنار بگذارید و کلا از اینترنت و سایتها بدور باشد و کلا این یک هفته رو بگردید و دلخوشی داشته باشید به دوستان و اقوام سر بزنید و مدیتیشن کنید و فیلم تماشا کنید و اصلا در مورد بازار فکر نکنید و به استراحت بپردازید .
    یک کاری که خیلی روتون تاثیر میگذاره و میتونید متوجه پیشرفت بیش از اندازتون بشید و با خوندن و دیدنش لبخند روی لباتون داشته باشید خوندن اولین پستهای ارسالیتون در آکادمی هست که مطمئنا تاثیرگذار خواهد بود
    این مسیر بازار فارکس بسیار سخت و زمانبر هست برای همین اصلا عجله نکنید حتی میتونید با اتمام دوره پرایس اکشن شروع به ترید در دمو بعد در حساب ریل کنید و با کسب درآمد انرژی تون رو افزایش بدید ، در کل برنامه و هدف ماهانه و سالانتون رو مکتوب بنویسید تا هربار که تو موج اصلاحی هستین با خوندن این برنامه و هدف و تصویر سازی آینده کمک حالتون باشه برای شروع یک موج پر قدرت اصلی حرکتی
    پیشنهاد میکنم تو این شرایط حتما از فایلهای اشتیاق سوزان دیدن کنید و اشتیاق سوزان درونتون رو پیدا کنید در زیر لینکش رو قرار میدم براتون
    لینک : https://www.youtube.com/playlist?lis...lnY4izuUdcjC9D
    قطعا و 100*100 شما آدم موفقی هتید
    تبریک میگم بهتون
    امیدوارم تجربیات شخصیم بتونه کمکتون بکنه
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم براتون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

6. 23 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

904 بار در 106 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت شما کاربر عزیز
    امیدوارم حالتون خوب باشه (که قطعا هست )
    تبریک میگم بهتون بابت اتمام دوره پرایس اکشن ، همونطور که میدونید ما تمام انسانها دچار برخی نواقص روانشناسی و روحی هستیم که تو این بازار کانلا خودش رو نشون میده و همانند آیینه برامون آشکار میشن ، ما علاوه بر آموزشها و یادگیری های تحلیلی باید روی بخش روانشناسی خودمون و اهداف و آیندمون و خودمون رو در مسیر موفقیت نگهداشتن رو یاد بگیریم ، شما الان طبق چارت بازار در موج اصلاحی هستید و بهترین کاری که میتونید انجام بدید این هست که به مدت یک هفته کلا چارت و تحلیل و بازار و آکادمی رو کنار بگذارید و کلا از اینترنت و سایتها بدور باشد و کلا این یک هفته رو بگردید و دلخوشی داشته باشید به دوستان و اقوام سر بزنید و مدیتیشن کنید و فیلم تماشا کنید و اصلا در مورد بازار فکر نکنید و به استراحت بپردازید .
    یک کاری که خیلی روتون تاثیر میگذاره و میتونید متوجه پیشرفت بیش از اندازتون بشید و با خوندن و دیدنش لبخند روی لباتون داشته باشید خوندن اولین پستهای ارسالیتون در آکادمی هست که مطمئنا تاثیرگذار خواهد بود
    این مسیر بازار فارکس بسیار سخت و زمانبر هست برای همین اصلا عجله نکنید حتی میتونید با اتمام دوره پرایس اکشن شروع به ترید در دمو بعد در حساب ریل کنید و با کسب درآمد انرژی تون رو افزایش بدید ، در کل برنامه و هدف ماهانه و سالانتون رو مکتوب بنویسید تا هربار که تو موج اصلاحی هستین با خوندن این برنامه و هدف و تصویر سازی آینده کمک حالتون باشه برای شروع یک موج پر قدرت اصلی حرکتی
    پیشنهاد میکنم تو این شرایط حتما از فایلهای اشتیاق سوزان دیدن کنید و اشتیاق سوزان درونتون رو پیدا کنید در زیر لینکش رو قرار میدم براتون
    لینک : https://www.youtube.com/playlist?lis...lnY4izuUdcjC9D
    قطعا و 100*100 شما آدم موفقی هتید
    تبریک میگم بهتون
    امیدوارم تجربیات شخصیم بتونه کمکتون بکنه
    سلام چقدر حس خوبی گرفتم از پیامتون واقعا ازتون ممنونم
    این هفته سعی کردم اصلا توی چارت نباشم
    ممنونم از انرژی خوبی که بهم دادید

8. 17 کاربر برای این پست سودمند از hoori عزیز تشکر کرده اند:

mrbaxshi آواتار ها
    7,631 بار در 610 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    آرتور اشنابل پیانیست مشهور جهان تنها مدت هفت سال را به تمرین نواختن پیانو گذراند.
    از تمرین متنفر بود و به ندرت پشت پیانو تمرین می کرد. وقتی از اول سوال کردند که چرا در مقایسه با سایر نوازندگان پیانو تمرین کمتری می کند جواب می داد ؛من در ذهنم تمرین می کنم؛
    سی جی کوپ هلندی یکی از معلمین بزرگ پیانو به نوازندگان پیانو توصیه می کرد که : در ذهن خود تمرین کنید.
    او می گفت قبل ازآ«که انگشتان دست ردیف مضراب پیانو را لمس کند باید ابتدا تصنیف در ذهن انسان مرور شود باید آن را به خاطر بسپارید و در ذهن بنوازید.

یاد مطلبی از استاد افتادم که شب قبل از خواب در ذهن ترید کنید فارغ از خرید یا فروش سود روزانه خودتون رو بگیرید.

10. 25 کاربر برای این پست سودمند از mrbaxshi عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ma.norouzifar نمایش پست ها
    سلام

دوستان صبح ها دیر از خواب بیدار میشم 7.30 صبح بیدار میشم و ظهرها هم وقتی ساعت 3 از سر کار میام نهار میخورم تا 5.5 الی 6 بعضی مواقع تا 7 بعد از ظهر خوابم به نظر تون باید اصلاح کنم مخصوصا خواب بعدازظهر راه حل شما چیست برای اصلاح زود بیدار شدن و ظهرها حداقل کم خوابیدن ؟؟

سلام
    وقت بخیر
    چنانچه میخاهید صبح زودتر بیدار بشید ؛ شب زودتر بخابید. بدن انسان نیاز به 7 تا 8 ساعت خاب خوب داره توی 24 ساعت شبانه روز
    برای خاب بعدازظهر هم اگر میخاهید عادت کنید به نخابیدن ، سعی کنید سبک تر غذا بخورید. وعده نهار رو به دو قسمت تقسیم کنید و 2 بار با فاصله زمانی دو ساعته میل کنید
    وقتی خابتون میگیره یکم هوای تازه خنک تنفس کنید یا چند حرکت اصلاحی سبک ورزشی انجام بدید یا آب خنک به صورتتون بزنید
    در کل به خودتون سخت نگیرید. ولی خودتون رو مقید کنید که مثلا حتما بعدازظهر ها نمیخابم
    بعد از چند روز متوالی که انجام بدید ساعت بیولوژیک بدنتون به حالت جدید عادت میکنه
    شاد باشید
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

12. 20 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,695 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1281 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

گپ و گفت : انگیزه اشتیاق حال خوب (قسمت اول)

سلام دوستان
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    با یکی از دوستان چند وقت پیش داشتیم صحبت میکردیم ازشون اجازه گرفتم چون صحبت تقریبا کاملی بود، گفتم با شما هم به اشتراک بزاریم.

۱.
    شما چطور حال خوبتون رو به عمل انتقال میدید؟؟ یا انگیزه و اشتیاق از دست رفتتون رو برمیگردونید؟؟

من خودم اوایل دوره که تازه با این بازار و استاد و انجمن و... آشنا شدم، شور و شوقم خیلی بالا بود و دقیقا مثل افرادی رفتار میکردم که واقعا دنبال ثروتمندی و موفقیتن
    اما چند ماهی میشه که دوباره شدم همون فرد قبلی و تلاش کردن برای تغییر و ثرتمند شدن یکمی سخت شده برام. هنوز هم تمرین میکنم و تمام تلاشم رو میکنم، اما دیگه اون شوق و زوق اوایل رو ندارم.
    خیلی از دوستان رو داخل اکادمی میبینم که با اینکه سنشون از بقیه کمتره، ولی خیلی خوب در این مسیر تلاش میکنن و واقعا تغییر کردن و نسبت به سنشون خیلی بیشتر در مورد ثروت و موفقیت اطلاعات دارن
    چیزی که خودم فهمیدم و در وبینار هم از استاد پرسیدم اینه که اون عملکردی رو که باید در این زمان داشته باشم برای پیشرفت رو ندارم. انگیزه بالا، تغییر عادت ها و...
    بعضی رفتارها یا کارها یا افکارم هنوز مثل قبله واین اذیتم میکنه چون هدفم دیگه اون هدف قبلی نیست که کارهام هم همون قبلیا باشه.

خیلی ممنون میشم با این علم و اطلاعاتی که تا الان دارید من رو راهنمایی کنید.

۱.
    همه این حالت و پیدا میکنیم ولی اینکه چجوری حلش بکنیم مهمه.
    اول از همه باید این حق و به خودتون بدین که افت میکنین. به قول استاد همیشه آفتاب خیلی خوشگل از پشت ابر نمیاد بیرون. باید ارزش این حالتتون و درک کنین. ما آدما اکثر اوقات به جا اینکه چند دقیقه یا چند روز افتمون و بپذیریم میخوایم یکاری بکنیم که اینجوری نشیم که بعد باعث میشه مدت این حالمون بیشتر بشه. پس میشه داشتن پذیرش همه حالاتمون.
    قسمت بعدیش هم اینکه نیازی نیست خودتون مقایسه بکنین. من خودم هم خیلی وقتها اینکارو میکردم و نا امید میشدم. ولی مسیر هممون باهم فرق داره. شاید تغییراتی که من نیاز دارم با شما فرق بکنه که طبیعی هم هست چون تو محیطهای متفاوت رشد کردیم. مثلا دوتا برادر تو یک خونه تجسم کنین. جفتشون از خیلی لحاظ باهم فرق دارن با اینکه تو یک محیط رشد کردن. یا همون دو نفر برن باشگاه شاید یکی بدنش سریع عضله سازی بکنه یکی حجم بگیره. اینم میشه تفاوتهامون. هیچ مسیری بهتر و زودتر نیست. مهم استمرار ماست و دیدی که به آینده داریم تا اینکه این لحظه حال و باب میلمون کنیم.
    برای افت من خودم خیلی خوب حرکت میکردم و یک دیسیپلین قوی داشتم. بیمار شدم یک ماه نتونستم کارامو درست بکنم و عاداتم تغییر کردن هنوز کامل برنگشتن ولی هرروز یک کار مثبت میکنم. یک قدم بیشتر برمیدارم. وقتی میخوای بری ماراتون قبلش ۱ کبلومتر میدویی و آروم آروم مسافتتو بیشتر میکنی تا برسی به کیلومترهای بالا. همون روز اول یک ماراتون کامل بدویی یا نمیتونی یا اگرم تونستی بعدش حتما میوفتی باز به صفر میرسی!
    پس قدم به قدم بیاین جلو. حس های مثبت با انجام کارهایی که بهمون حس خوب میدن بیشتر میشن. ولی ایجاد حس کاملا دست خودتونه. باید به حس های خوب فکر کنین و تو بدنتون حسش کنین مطمعن باشین که به چیزهایی که میخواین میرسین. در کنارش هم برای خودتون اهدافتون بنویسین و سعی کنین چندتا هدف کوچیک در هر ماه داشته باشین تا اون حس خوب رسیدن به یک چیز و حس کنین.
    مطمعنم که میتونین و نتیجه میگیرین

ادامه پست بعد
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

14. 28 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    یاد شده
    در 1281 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

گپ و گفت : شکل دادن حال خوب هدف(قسمت دوم)

ادامه پست قبل:
    ۲.
    دقیقا همین افتی رو که گفتید من تجربه کردم
    خیلی به خودم سخت میگرفتم و دایما خودم رو زیر ذره بین گذاشته بودم . (همونطور که در سایکوسایبرنتیک با عنوان مکانیزم بازداری شرح داده میشه) در کتاب مثال موشک رو اورد که اگه خیلی اصلاح کنه کلا از مسیر و هدف دور میشه. برای من هم همونطور شده بود . برای هر کارم باید خیلی ریز میشدم و حرکت کردن برام سخت شده بود و داشتم بدو بدو عقبی میرفتم چون این فکر بوجود اومده بود که شروع نکن وگرنه اشتباه میکنی . خداروشکر دارم تغییر میدم و به این دیدگاه میرسم که اول باید شروع کنم و، اشتباه کنم تا درست رو یاد بگیرم . هر انسانی جایز الخطاس .
    خیلی عالیییی بود
    در مورد نکاتی هم که گفتید، من بیشتر احساسات خوبم رو با موزیک دارم . آیا این میتونه مضر هم باشه و باعث بشه که من تو حالت عادی نتونم حس خوبی بگیرم؟؟؟
    نحوه درست تعیین اهداف رو هم یک توضیحی بدین

اتفاقا خیلی هم خوبه . این جور صحبت هاست که اثر بخشه .

۲.
    آره همین که میبینیدش عالیه.
    احساس خوب خوبه. هرجوری میخواد شکل بگیره که به آدم ضرر نرسونه و ذاتش خوب باشه میشه انجام داد. ولی یک راه ساده هست تو طبیعت حیواناتم انجام میدن. مثلا وقتی یک سگ از چیزی کلافه میشه بعدش خودشو میتکونه یا مرغابی ها بعد دعوا باهم باز خودشون و میتکونن و خودشون تخلیه میکنن! ماها هم میتونیم ازش استفاده کنیم. وقتی حستون داشت بد میشد پاشین یک کاری که همیشه میکنین و برعکسش انجام بدین اینجوری آگاهیتون میاد تو سطح بالاتر و از موضوع میتونین جدا بشین. مثلا با دست چپ مسواک میزنین با دست راست بزنین. عقب عقب تو اتاقتون راه برین یا اینجور کارها
    شنیدین که میگن برو حال کن. حال و کجا میکنن؟! تو لحظه حال انرژی های مثبت سالم ذات لحظه حال و دارن و براتون این بودن در این لحظه و پر رنگ میکنن. پس ببینید چی براتون بهتره.
    حس خوب با همین فکر که من الان حس خوب دارم (تلقین) میتونه شکل بگیره. هیچ کاری تو همون لحظه اول خیلی قدرت نداره. باید ذره ذره اضافه بشه تا قدرت بگیره. یک میلیون دلار با یک دلار شروع شده. این ایجاد حس مثبت هم به همین شکله. هرچقدر بیشتر به خودتون بگین بیشتر اثر بخش میشه و حسش میکنین. احساسات کلید درک بودن ماست. یک سوال میتونه کمک بکنه بهمون که هم تو لحظه حال باشیم هم حسمون و بهتر بفهیمم:
    در این لحظه در درون من چه میگذرد؟
    جواب سوال بالا خیلی بهتون تو شناخت خودتون کمک میکنه.

برای هدف هم یک ویدیو تو تاپیک روانشناسی گزاشتم و مطلبی دربارش نوشتم اونو ببینید اگر دوست داشتین. ولی کلیتش اینه که هدف بلند مدت میان مدت و کوتاه مدت برای خودتون تعیین کنین و از آخر بیاین به اول. (راههای برنامه ریزی خیلی زیادن من این مدلیش و خودم انجام میدم)
    وقتی اینکار و کردین برای خودتون میتونین لیست کارهایی که باید انجام بدید هم درست بکنید و در برنامه هفته و ماهتون بنویسید برای رسید به هدف اصلیتون. مثلا تارگت کوتاه مدت من رفتن تو حساب ریل هست، تارگت کوچیک دارم که هر ماه چه کارهایی بکنم که تو بازه زمانی مشخصی(که تقریبی هست و میتونه عوض بشه) تا به این تارگت کوتاه مدتم برسم.
    کوتاه مدت: تا ۱سال
    میان مدت: ۱تا ۵سال
    بلندمدت: ۵تا ۱۰ سال
    ولی بازم دربارش تحقیق کنین شاید شخصیت شما با نوع دیگه ای از برنامه ریزی بیشتر مچ بود و در کنارش اینم بدونین که همه برنامه و اهداف میتونن تغییر کنن و جوری باشن برنامه هاتون که انعطاف پذیر باشن.

ادامه پست بعد

16. 25 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    یاد شده
    در 1281 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک

گپ و گفت: لحظه حال (قسمت آخر)

ادامه پست قبل

۳.
    حتما این روشی رو که گفتید برای طبیعت استفاده میکنم تا ببینم چطوره
    دقیقا . خلاصه ی برو تو حال زندگی کن میشه برو حال کن
    یعنی در لحظه ی حال بودن اینقدر سخته؟ پس ما داریم کجا زندگی میکنیم؟ اگه فکری به گذشته و آینده نکنیم، در حال هستیم؟
    اون موقع چطور از اشتباهاتمون درس بگیریم و به اهدافمون فکر کنیم؟
    همین تعیین هدف درستش همه این مسایل رو حل میکنه . فقط مشکل تعیین اهدافه . بعضی مواقع تاثیر داره بعضی مواقع نه . نمیدونم هم از کجا و از چه کسی اطلاعات کسب کنم .

۳.
    سخت نیست تمرین میخواد. کتاب لحظه حال و بخونید خیلی کمک میکنه. ما ناخودآگاهمون تا الان بردمون جلو. از اینجا به بعد باید بیایم تو خودآگاه. فکر نکردن به گذشته و آینده برای گرفتن درس و دیدن جلو پامون مهمه ولی توشون نباید غرق بشیم. یک نگاه کافیه. بقیش اینجاست. همین لحظست (رها کردن زمان روانی)
    هدف درستم برای کارمون که مشخصه و استاد دادن و گفتن همیشه چیکار کنیم.
    برای زندگی و بقیه چیزها هم میتونین استاد پیدا بکنین و براساس خواسته هاتون براش هدف بریزین. فایل ها وبینار در اینباره استاد خیلی کامل صحبت کردن.

امیدوارم دوستان براتون مفید باشه و بهتون کمک بکنه.
    شاد و پر از انرژی های مثبت باشید

18. 24 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,478 بار در 2,526 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3611 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها
    ادامه پست قبل

۳.
    حتما این روشی رو که گفتید برای طبیعت استفاده میکنم تا ببینم چطوره
    دقیقا . خلاصه ی برو تو حال زندگی کن میشه برو حال کن
    یعنی در لحظه ی حال بودن اینقدر سخته؟ پس ما داریم کجا زندگی میکنیم؟ اگه فکری به گذشته و آینده نکنیم، در حال هستیم؟
    اون موقع چطور از اشتباهاتمون درس بگیریم و به اهدافمون فکر کنیم؟
    همین تعیین هدف درستش همه این مسایل رو حل میکنه . فقط مشکل تعیین اهدافه . بعضی مواقع تاثیر داره بعضی مواقع نه . نمیدونم هم از کجا و از چه کسی اطلاعات کسب کنم .

۳.
    سخت نیست تمرین میخواد. کتاب لحظه حال و بخونید خیلی کمک میکنه. ما ناخودآگاهمون تا الان بردمون جلو. از اینجا به بعد باید بیایم تو خودآگاه. فکر نکردن به گذشته و آینده برای گرفتن درس و دیدن جلو پامون مهمه ولی توشون نباید غرق بشیم. یک نگاه کافیه. بقیش اینجاست. همین لحظست (رها کردن زمان روانی)
    هدف درستم برای کارمون که مشخصه و استاد دادن و گفتن همیشه چیکار کنیم.
    برای زندگی و بقیه چیزها هم میتونین استاد پیدا بکنین و براساس خواسته هاتون براش هدف بریزین. فایل ها وبینار در اینباره استاد خیلی کامل صحبت کردن.

امیدوارم دوستان براتون مفید باشه و بهتون کمک بکنه.
    شاد و پر از انرژی های مثبت باشید
    سلام و درود سروش جان
    امیدوارم حال دلت خوب باشه
    دستت درد نکنه بابت این پستهای فوق العاده ای که با ما به اشتراک گذاشتی
    به شخصه همیشه از هر پیامت چیزهای عالی برداشت کردم
    چندوقت پیش همین حالتهایی که در پست گپ و گفت اول نوشتی برا من پیش اومده بود ک در همون لحظه شما یک فایل ارسال کردید که با دیدن اون دوباره تونستم خودم رو بکشم بالا، متشکرم ازت
    در کل من هم این شرایط رو تجربه کردم و نوشتن هدف مکتوب و مرورشون و استراحت دور بودن از چارت و مدتیشن کردن خیلی کمک حالم بوده و سعی میکنم در اینجور مواقع فایلهای انگیزشی ببینم و تمام حرفها و توصیه های روانشناسی استاد رو گوش بدم تا حالم دوباره عالی بشه ،
    در مورد تعیین هدف خیلی عالی بود پستتون به قول استاد وقتی ما ندونیم کی و کجا میخواییم بریم پس قطعا سردرگم خواهیم بود ،
    در کتاب حکایت دولت و فرزانگی در یک فصلش جمله ای گفته که واقعا تاثیرگذار هست :
    چکی که به جای مبلغ نوشته شده هرچقدر بیشتر بهتر و در جای تاریخ نوشته شده هرچقدر زودتر بهتر قطعا محکوم به برگشت خوردن است و پاس نمیشه
    برای همین داشتن برنامه و هدف و دیدن مسیر پیش رو بسیار کمک کننده هست تا وقتی سرمون میندازیم پایین و تلاش میکنیم یک نیم نگاهی به مسیر پیشرومون بکنیم و در صورت انحراف همانند موشک هدفجو خودمونو بکشونیم تو مسیر اصلی .
    بازم تشکر میکنم ازتون این پستهای عالی که با ما به اشترا گذاشتید .
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

20. 23 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 53 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 53 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع