صفحه 83 از 555 نخستنخست ... 3373818283848593133183 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 821 به 830 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Javadi1 آواتار ها
    6,782 بار در 763 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام وقت بخیر
    پیشنهاد شخصی
    تجربه بعداز 60 بار خوندن کتابم
    بعداز 200 بار یک فایل صوتی گوش دادن به این نتیجه رسیدم.< هر گام 3 بار >

عنوان:جمله بندی کتاب های ترجمه شده

دام" <پیشنهاد شخصی:مراقب این دام باشید در زمان صرفه جویی کنید>
    الف:تصمیم یعنی قطع نتایج منفی.
    ب: نخواهید در جایگاهی باشید که مرتبش پایینن تراز انی است که شما لایقتش دارید.
    ج:از شکست نترسیم.

جمله درست"
    الف:تصمیم یعنی بررسی تمام نقاط مثبت <این دید به تنهای کافی نیست اما لازم است.>
    ب: بخواهید در جایگاه باشید که بالاتر از اون چیزی هست و لایقتش را دارید.
    ج: چطوری میتونم ازاین ترس شکست اموزش ببینم تا بتونم در مسیرم از این اموزشی که بهاشو دادم واموختم به خوبی در مسیر زندگیم به بهترین نحوه ممکن در زمان و مکان خودش استفاده کنم.
    Javadi
    ویرایش توسط Javadi1 : 12-03-2021 در ساعت 12:46 دلیل: املا جمله بندی درست

2. 10 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

Hamidr761 آواتار ها
    2,632 بار در 436 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان من یه مشکلی پیدا کردم
    تمام مراحل نقشه راه رو رفتم
    ولی هر چی ترید میزنم استاپ میخورم ( توی دمو )
    ژورنال هم دارم نمیدونم باید چیکار کنم نمیدونم مشکلم عدم صبره یا طمع تمام مقالات وبلاگ هم خوندم ولی بازم نمیتونم سود ده باشم
    به چشم های زندگی نگاه میکنم

او مصمم، و من هم مصمم تر میگویم:

(هزار بار زمین خوردم برای هزاران بار دیگر هم آماده ام)

4. 13 کاربر برای این پست سودمند از Hamidr761 عزیز تشکر کرده اند:

Javadi1 آواتار ها
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام وقت بخیر
    هدف: اموزش افزایش تمرکز
    ویرایش چهارم
    ابزار ها:
    11.حواس پرتی داءمی <کلی>: یا نگرانی یا منتظری <ارجاح به مقاله اموزش صبر>
    پسماند:حواس پرتی موقتی
    22.حواس پرتی موقتی <جزءِی>: تکنیک افزایش تمرکز
    داستان:هدفت را ببین
    توضیحات الف:
    به طور مستقیم یا غیر مستقیم میرسیم به حواس پرتی موقتی

راه حل: مشورت با کسی قبولش داریم
    a.
    افزایش قدرت تمرکز:
    11.یادداشت
    22.انحراف کانون توجه
    33.برنامه
    44.مواجه منطقی
    55.شرطی شدن مکان مطالعه
    66.ثبات مکان مطالعه
    77 . افزایش سرعت و عمق
    88..اشتیاق
    99.. درست بشین
    1010..دغدغه

توضیحات b:
    11..ترجیحا روی تیکه کاغذ
    22..بستنی دادن به بچه وقتی زمین میخوره
    33..برنامه کنارت باشه و بگی اینقد کار دارم وقت برای فکر کردن به چیزای مزخرف ندارم.
    از ده چیزی فکر میکنیم 9 تا چیز مزخرفن
    44..کاری به جز کاری که توی برنامم هست ندارم فقط اینو برای امروز انجام بدم.
    هرچیزی سر جاش<ارجاع به مقاله نظم>
    55..عشایری کار نکنی
    6677..دقت و بررسی در کمیت و کیفیتت و زمان < مقاله فردا>
    88..لذت ببری <میتونه از روی اجبار باشه>
    99..
    طوری بشینم مثل فیلم نگاه کردن که به دیافراگم فشار نیاد چون دنده ها زیر قفسه سینه فشار به دیافراگم میارن و به این معنی که دیافراگم تحت فشار هست و نمیتونه اکسیژن کافی به ذهن برسه و نتیجه میده افزایش مواد زاءد دور مغز افزایش می اید.
    1010.. ارزش برابر با 9 تا قبل داره.
    مثل غذا خوردن دغدغه اینو داری کی غذا اماده میشه< نگران .انتظار>
    خلاصه

افراد حواس پرت نه قابل اعتماد نه قابل اتکا
    افراد تمرکز بالای یکی از رکن های افراد قابل اعتماد و قابل تیکه دادن<قابل توجه زوجین>
    داستان:هدفت ببین هدفت بببین
    کمانگیر پیر و عاقلی در مراغزاری در حال اموزش تیر اندازی به دو جنگجوی جوان بود.در ان سوی مراغزار نشانه ی کوچکی که از درختی اویزان شده بود و به چشم میخورد. جنگجوی اولی تیری را از ترکش بیرون می کشید. ان رادر کمانش میگذارد و نشانه میرود. کماندار پیراز او میخواد انچه را میبیند شرح دهد.
    میگوید:اسمان را میبینم ابر ها رو میبینم درختان را میبینم شاخه درختان میبینم و هدف را. کماندار پیر میگوید:کمانت را بگذار زمین تو اماده نیستی.جنگویی دوم پا پیش میگذارد.. کامندار پیر میگوید انچه را میبنی شرح بده.
    جنگجو میگوید:فقط هدفم را میبینم.
    پیرمرد فرمان داد:پس تیرت را بنداز تیر بر نشان مینشیند.
    پیرمرد میگوید:عالی بود.موقعی که تنها هدفت را میبینید نشانه گیریتان درست خواهد بود و تیرتان بر طبق میلتان به پرواز خواهد امد.بر اهداف خود متمرکز شوید.
    تمرکز بر روی افکار به سادگی حاصل نمیشود.اما مهارتی که کسب ان با تمرین ممکن میشود و ارزش ان در زندگی همچون تیر اندازی بسیار مهم است.
    تمرین
    1.هر شب قبل از خواب شمع روشن کنید تا به اتمام برسد.<نگران ابتدا و انتهای شمع نباشید>
    2.در اینه تمرکز خودتون بین دو ابرو در نظر بگیرید.<9 دقیقه >
    3.تمرین دستی و کشیدن سیستم معاملاتی خودتون رو پینت یا کشیدن سیستم معاملاتی خودتون روی کاغذ با مداد رنگی یا مداد مشکی<
    هوسودا بیچاره نیست>
    4.تمرین ده دقیقه کشیدن همزمان دایره و لوزی هر روز
    5.تمرین
    روز اول هفته: 60 دقیقه بین 1000 تا 2000 تا وسایل قرمز رنگ
    روز دوم هفته :60 دقیقه بین 1000 تا 2000 تا وسایل ابی رنگ
    روز سوم هفته:60 دقیقه بین 1000 تا 2000 تا وسایل زرد با نارنجی
    روز چهارم هفته:استراحت
    روز پنجم هفته:60 دقیقه بین 1000 تا 2000 وسایل
    بنفش رنگ
    روز شیشم هفته:60 دقیقه بین 1000 تا 2000 وسایل سبز و صورتی
    روز هفتم هفته:استراحت
    3%.png
    فایل پیوست 204271
    جوادی

6. 12 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,597 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidr761 نمایش پست ها
    ژورنال هم دارم نمیدونم باید چیکار کنم نمیدونم مشکلم عدم صبره یا طمع تمام مقالات وبلاگ هم خوندم ولی بازم نمیتونم سود ده باشم
    سلام وقت بخیر
    چک لیست دارین یا تحلیلی ترید میزنید؟
    از چک لیستتون در گذشته بازار صد مورد برسی را انجام دادین؟
    قبلا سودده بوده الان اینجوری شده یا تازه شروع کردین؟
    در ژورنال که برسی میکنید معاملات طبق چک لیست هستن یا از قوانینتون تخطی میکنید؟
    ویرایش توسط ALiamiri : 12-05-2021 در ساعت 12:51

8. 14 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

516 بار در 47 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت همه ی عزیزان
    من یه مسئله ای که دارم اینکه با تمام دقت چک لیست مینویسم و تو گذشته ی بازار هم چک لیستمو بررسی میکنم ولی تو لایو بازار معمولا نمیتونم بهش پایبند باشم و یا زود وارد میشم یا حجم زیاد وارد میشم یا به استاپ پایبند نیستم و....
    ممنون میشم اگه راهکاری دارین ارایه بدین خودم به ذهنم رسید که برای خودم تنبیه قرار بدم اینجور مواقع اما نمیدونم میتونه مفید باشه یا خیر؟؟
    در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم/سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور

10. 14 کاربر برای این پست سودمند از Siamak farahbakhsh عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Siamak farahbakhsh نمایش پست ها
    سلام خدمت همه ی عزیزان
    من یه مسئله ای که دارم اینکه با تمام دقت چک لیست مینویسم و تو گذشته ی بازار هم چک لیستمو بررسی میکنم ولی تو لایو بازار معمولا نمیتونم بهش پایبند باشم و یا زود وارد میشم یا حجم زیاد وارد میشم یا به استاپ پایبند نیستم و....
    ممنون میشم اگه راهکاری دارین ارایه بدین خودم به ذهنم رسید که برای خودم تنبیه قرار بدم اینجور مواقع اما نمیدونم میتونه مفید باشه یا خیر؟؟
    سلام وقت شما بخیر
    تنبیه میتونه به عنوان یک اهرم رنج برای شما عمل کنه و جلوی اون مشکلات را بگیره ولی تاثیر نهاییش دل زدگی از ترید خواهد بود و میتونه باعث تعارضات درونی دیگه هم بشه

بهتره مسئله را ریشه یابی کنید.

به این شکل که بپرسید سریع وارد شدن و حجم بالا زدن چه خوبیی برای من داره؟صبر کردن و حجم پایین وارد کردن چه بدی هایی داره؟
    جواب ها احتمالا شبیه به اینها خواهد بود:
    سریع وارد شدن باعث میشه موقعیتها را از دست ندم===>بگردید دنبال خاطراتی که موقعیتها(چه در ترید و چه در ابعاد دیگه زندگی) را از دست دادید و احساس های منفی مثل جاموندن ،ضرر کردن،احساس حماقت ،سرزنش و ... داشتید
    سریع وارد شدن باعث میشه سود کنم===>بگردید دنبال خاطراتی که با عجله یه کاری کردید یا تریدی زدید و سود کردید و احساس زرنگی و باهوشی و قدرت و لذت بردن از سود راحت و ... داشتید
    و به همین ترتیب برای حجم و حد ضرر عمل کنید تا ریشه های احساسی و تصویری را پیدا کنید.همشون را بنویسید.
    بعد بایدهای خودتون را پیدا کنید و بنویسید.مثلا من باید تا فلان موقع فلان کار را انجام داده باشم.این موارد میتونه باعث فشار در نتیجه استرس و در نتیجه عجله کردن بشه.اگر چراییه بایدها را پیدا کنید و طبق توضیحات در بخش بعدی به چالش بکشید عالیه
    ممکنه مسئله ریشه های دیگه ایم داشته باشه که به خاطرات شما مربوط نشه و از دیگران گرفته شده باشه،مثلا پدر من میگه آدم باید همیشه تو زندگی در سریعترین زمان از موقعیتها استفاده کنه و تعلل کردن باعث از دست رفتن فرصتها میشه.ریشه های این چنینی را هم پیدا میکنید و مینویسید
    بعد تک تک فایل های ریشه های مشکل در مغزتون را باز میکنید و فیلم را پخش میکنید.اگر حالت آرام و ریلکس باشید و از ضربات eft هم استفاده کنید عالیه.چند بار اون خاطره را مرور میکنید و کم کم احساسات و منطقتون در خاطره را به چالش میکشید و نتایج منفیی را با خاطرات مثبت جایگزین میکنید(یعنی رنج ضرر ناشی از عجله را با سودهای لذت بخش عجولانه جایگزین میکنید یا حداقل به هم متصل میکنید) و برای خاطرات منفی(مثلا از دست دادن موقعیتها)برعکس این کار را انجام میدید.
    با این کار الگوهای منطقی و احساسی ناخودآگاه(رنج و لذت) شما تغییر میکنه . ممکنه ریشه ها جنبه مختلف داشته باشن و زمان بر باشه.پیشنهاد میکنم یکی از روشهای روانشناسی انرژی مثل eft را یاد بگیرید.

زمان هایی که با عجله و کامل نشدن چک لیست یا با حجم بالا وارد معامله شدید بلافاصله معامله را ببنید. این به شکسته شدن الگوهای فکری و احساسی کمک میکنه.(حتما مقاله اشتباهات معامله گران در زمان ورود به معامله در بخش وبلاگ را چند بار مطالعه کنید)
    من یه مدت یه کاغذ یاداشت چسبونده بودم گوشه مانیتور روی بخش سل و بای و روش نوشته بودم آروم باش و چک لیستت را چک کن.این کار هم میتونه به ایجاد الگوی تعهد کمک کنه

باید با تمام وجود باور کنیم اگر برای تکمیل موقعیت ،با آرامش و لذت صبر نکنیم همون مقدار زمان و بیشترش را باید در رنج استرس ضرر شدن معامله عجولانه به سر ببریم

این را هم بگم که هفته گذشته این مشکل برای خود من مجددا به وجود اومد اما با ریشه های متفاوت پس سعی کنید بپذیرید که کامل نیستید و خودتون را سرزنش و تنبیه نکنید تا راحتتر در مسیر رشد و تکامل حرکت کنید

موفق و سلامت باشید
    ویرایش توسط ALiamiri : 12-05-2021 در ساعت 18:23

12. 25 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

516 بار در 47 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    بسیار بسیار سپاسگزارم بابت حوصله ای که به خرج دادین و پاسخ کاملتون حتما میتونه برای من راهگشا و مفید باشه راهکارتون. امیدوارم شما هم همیشه سالم و تندرست باشید علی اقای نازنین
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    سلام وقت شما بخیر
    تنبیه میتونه به عنوان یک اهرم رنج برای شما عمل کنه و جلوی اون مشکلات را بگیره ولی تاثیر نهاییش دل زدگی از ترید خواهد بود و میتونه باعث تعارضات درونی دیگه هم بشه

بهتره مسئله را ریشه یابی کنید.

به این شکل که بپرسید سریع وارد شدن و حجم بالا زدن چه خوبیی برای من داره؟صبر کردن و حجم پایین وارد کردن چه بدی هایی داره؟
    جواب ها احتمالا شبیه به اینها خواهد بود:
    سریع وارد شدن باعث میشه موقعیتها را از دست ندم===>بگردید دنبال خاطراتی که موقعیتها(چه در ترید و چه در ابعاد دیگه زندگی) را از دست دادید و احساس های منفی مثل جاموندن ،ضرر کردن،احساس حماقت ،سرزنش و ... داشتید
    سریع وارد شدن باعث میشه سود کنم===>بگردید دنبال خاطراتی که با عجله یه کاری کردید یا تریدی زدید و سود کردید و احساس زرنگی و باهوشی و قدرت و لذت بردن از سود راحت و ... داشتید
    و به همین ترتیب برای حجم و حد ضرر عمل کنید تا ریشه های احساسی و تصویری را پیدا کنید.همشون را بنویسید.
    بعد بایدهای خودتون را پیدا کنید و بنویسید.مثلا من باید تا فلان موقع فلان کار را انجام داده باشم.این موارد میتونه باعث فشار در نتیجه استرس و در نتیجه عجله کردن بشه.اگر چراییه بایدها را پیدا کنید و طبق توضیحات در بخش بعدی به چالش بکشید عالیه
    ممکنه مسئله ریشه های دیگه ایم داشته باشه که به خاطرات شما مربوط نشه و از دیگران گرفته شده باشه،مثلا پدر من میگه آدم باید همیشه تو زندگی در سریعترین زمان از موقعیتها استفاده کنه و تعلل کردن باعث از دست رفتن فرصتها میشه.ریشه های این چنینی را هم پیدا میکنید و مینویسید
    بعد تک تک فایل های ریشه های مشکل در مغزتون را باز میکنید و فیلم را پخش میکنید.اگر حالت آرام و ریلکس باشید و از ضربات eft هم استفاده کنید عالیه.چند بار اون خاطره را مرور میکنید و کم کم احساسات و منطقتون در خاطره را به چالش میکشید و نتایج منفیی را با خاطرات مثبت جایگزین میکنید(یعنی رنج ضرر ناشی از عجله را با سودهای لذت بخش عجولانه جایگزین میکنید یا حداقل به هم متصل میکنید) و برای خاطرات منفی(مثلا از دست دادن موقعیتها)برعکس این کار را انجام میدید.
    با این کار الگوهای منطقی و احساسی ناخودآگاه(رنج و لذت) شما تغییر میکنه . ممکنه ریشه ها جنبه مختلف داشته باشن و زمان بر باشه.پیشنهاد میکنم یکی از روشهای روانشناسی انرژی مثل eft را یاد بگیرید.

زمان هایی که با عجله و کامل نشدن چک لیست یا با حجم بالا وارد معامله شدید بلافاصله معامله را ببنید. این به شکسته شدن الگوهای فکری و احساسی کمک میکنه.(حتما مقاله اشتباهات معامله گران در زمان ورود به معامله در بخش وبلاگ را چند بار مطالعه کنید)
    من یه مدت یه کاغذ یاداشت چسبونده بودم گوشه مانیتور روی بخش سل و بای و روش نوشته بودم آروم باش و چک لیستت را چک کن.این کار هم میتونه به ایجاد الگوی تعهد کمک کنه

باید با تمام وجود باور کنیم اگر برای تکمیل موقعیت ،با آرامش و لذت صبر نکنیم همون مقدار زمان و بیشترش را باید در رنج استرس ضرر شدن معامله عجولانه به سر ببریم

این را هم بگم که هفته گذشته این مشکل برای خود من مجددا به وجود اومد اما با ریشه های متفاوت پس سعی کنید بپذیرید که کامل نیستید و خودتون را سرزنش و تنبیه نکنید تا راحتتر در مسیر رشد و تکامل حرکت کنید

موفق و سلامت باشید
    در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم/سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور

14. 15 کاربر برای این پست سودمند از Siamak farahbakhsh عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    بسیار بسیار سپاسگزارم بابت حوصله ای که به خرج دادین و پاسخ کاملتون حتما میتونه برای من راهگشا و مفید باشه راهکارتون. امیدوارم شما هم همیشه سالم و تندرست باشید علی اقای نازنین
    سلامت باشید .امیدوارم مفید باشه براتون

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,456 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidr761 نمایش پست ها
    سلام و درود خدمت شما دوست عزیزآقا حمید گل
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    دوست خوب من همونطور که در جملاتتون در پست خودتون زحمت کشیدین و نوشتین اکثرا از کلمه نمیدونم استفاده کردین و گفتین تمام مراحل نقشه راه رو رفتم این سوال رو از خودتون بپرسی آیا تنها تمام مراحل نقشه راه رو رفتن من رو موفق میکنه یا نیاز به تسلط کامل روی تمام جوانب و مطالب دارم ؟ و دقت کنید که مطالب رو میدونید یا میتونید خیلی تفاوت هست در این دو کلمه جون ما خیلی چیزهارو میدونیم اما آیا میتونیم عمل کنیم ؟ ، ما همگی تریدر هستیم و اکثریتمون هم با این مشکلات مواجه هستیم برای حل این مشکل از چک لیست و ژورنال برای معاملات استفاده میکنیم تا بعدا با بررسی شرایط و چک لیست و ژورنال علت دقیق رفتارهامون و سود و زیان معاملاتمون مشخص باشه اگر طبق گفته های خودتون نمیدونید چیکار کنید احتمالا روی چک لیست و ژورنالتون و تریدهاتون تسلط ندارید ، بهترین کاری که یک تریدر میتونه انجام بده همین بررسی اکانت هیستوری و کشیدن معاملات ضررده روی چارت و اول بررسی چک لیست و نقاط ورود و خروج و ... هست بعد بررسی شرایط روحی و روانشناسی فردی از ژورنال معامله ، اگر با بررسی معاملاتتون متوجه شدین در عمل و تعهد به چک لیست مشکل ندارین پس در بحث روانشناسی خودتون دنبال چرا های معروف استاد امینو بگردید و از خودتون سوال کنید تا به ریشه و علت معامله های ناموفقتون برسید .
    امیدوارم براتون مفید و کارساز واقع بشه
    شما قطعا و 100*100 آدم موفقی هستید
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم براتون
    ویرایش توسط Ali97 : 12-07-2021 در ساعت 11:25
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

18. 20 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Javadi1 آواتار ها
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام خدمت همه ی عزیزان
    سلام وقت بخیر
    بعد از بررسی پست هاتون متوجه این کلمه شدم.
    2%.png
    Javadi

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 47 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 47 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع