صفحه 70 از 556 نخستنخست ... 2060686970717280120170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 691 به 700 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

mehdi_hasanzade آواتار ها
    3,840 بار در 306 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به همه دوستان عزیز امیدوارم حال دلتون خوب باشه و پر ازانرژی باشین
    چهارمین حساب دمو من باز کال شد، اما این کال شدن خیلی فرق با سومین کال شدنم داشت شاید بپرسید چرا؟ حساب های قبلی یه حالت سینوسی مطلق داشتن.
    تو سومین کال شدن به خودم گفتم دیگه باید منظم باشم ترید کردن رو قطع کردم و برای شاید 50 امین بار شروع به دیدن کل فایلهای آموزشی دوره کردم چک لیست ناقصی داشتم که بعدا دیدم حتی تو ترید کردن به اونم پایبند نبودم. همه مطالب ریز و جزئی رو از مطالب آموزشی و حتی وبینارها درآوردم و پنج شش بار چک لیست مو آپدیت کردم. برای هر معامله ژورنالی رو آماده کردم و شروع کردم به ترید کردن و هدف اصلی خودمو تعهد به چک لیست قرار دادم. هر معامله رو با کوچک ترین جزئیات می نوشتم.
    باور کردنی نبود در عرض 6 روز (دو هفته) حسابم 70 درصد رشد کرد و 20 ترید پشت سرهم سود ده داشتم باور نمی کردم فقط تعهد به چک لیست به راحتی منو از استرس دور می کرد، و نتیجه کاملا سود ده بود اما امان از ترید 21 ام و غرور. با وجود اینکه می دونستم روند عوض شده و حد ضرر منو می زنه فقط به خاطر یه هدف بیهوده و پوچ که نمی دونم از کجا به ذهنم اومد ((و اون این بود که همه ترید هات باید با سود بسته شه )) حد ضرر مو برداشتم و بعد از 3 روز صبر کردن همون حسابمو کال کرد در حالی که می دونستم روند عوض شده و باید خارج شد اما صرف به این دلیل که گراف خوشگلی بعد یه ماه تحویل بدم از چک لیست خودم تخطی کردم.
    جالبه بعضی از روزها شاید 10 ساعت پای چارت بودم ولی چیزی پیدا نمی کردم و ترید نمی کردم.
    شاید اینم یکی از آفت های موفقیت باشه که باید در خود آدم اصلاح شه امیدوارم براتون مفید باشه.
    و نتیجه حساب چهارم تعهد به چک لیست.
    ویرایش توسط mehdi_hasanzade : 10-20-2021 در ساعت 08:53

مسیر سخت است و دشوار ولی راهی جز رفتن نیست

" من بر فراز قله میگویم موفقیت نتیجه گام های کوچک و مستمر است "
    و این نه یک شعار بلکه دقیقا واقعیتی کشف شده است.
    امینو

2. 30 کاربر برای این پست سودمند از mehdi_hasanzade عزیز تشکر کرده اند:

2,399 بار در 351 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط khoshroomahdi نمایش پست ها
    برای رسیدن به نظم نیاز به زمان دارید.
    برای اینکه به گامهاتون و قوانین جدیدتون عادت کنید نیاز به زمان دارید. طبیعی هست که در اوایل کار به جای روند مثبت روند منفی رو طی کنید.
    ممنونم از شما

4. 14 کاربر برای این پست سودمند از alims57 عزیز تشکر کرده اند:

Alireza Rahimi آواتار ها
    1,979 بار در 275 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان عزیز " من الان بالای 6 ماه است که در دوره پرایس اکشن شرکت کردم و چند تا سوال درباره دوره فرکتالی داشتم:
    سوال1: میزان موقعیت های ترید دوره فرکتالی نسبت به دوره پرایس اکشن آیا بیشتر است؟ چند درصد بیشتر است؟( روزانه به طور میانگین در تایم 5 دقیقه چند تا موقعیت ترید پیدا میشه؟).
    سوال2: آیا من الان می تونم در دوره فرکتالی شرکت کنم؟( همین الانشم دارم پرایس اکشن را تمرین می کنم و فکر می کنم که مسلط شدم).
    سوال3: دوستانی که در دوره فرکتالی شرکت کردن"" آیا دوره باعث سوددهی شما شده؟ حالا بماند که رادیوتیوب هم هست. آیا پیشنهاد می کنین شرکت کنم؟ ( کلا تجربتون رو بگین).
    سوال4: میشه تفاوت دوره فرکتالی را با دوره های دیگه مانند RTM ' Trex " و... بگین؟
    سوال5: آیا تفاوتی بین ریسک به ریوارد و وین ریت دوره پرایس اکشن با دوره فرکتالی وجود دارد؟ چند درصد تفاوت وجود دارد؟

6. 16 کاربر برای این پست سودمند از Alireza Rahimi عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,459 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیز و تمام دوستان گل آکادمی
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    دوستان امروز براتون یک فیلم آوردم از سری فیلمهای راز به نام جرات رویا پردازی داشته باش
    یک تجربه هم باهاتون به اشتراک میگذارم که نقشه راه رسیدن من به این فیلم بود تا انرژی تداوم داشته باشه
    من توسط دوستم نوید با آکادمی آشنا شدم ، بعد توسط استاد امینو و شما دوستان کتاب خوندم و فیلم نگاه کردم (قبلا اصلا فیلم تماشا نمیکردم و کتاب هم خیلی کم ) ، بعد به ترتیب که کتابهارو میخوندم رسیدم به کتاب شکرگزاری خانم راندابرن ، بعد در انجام تمرینات این کتاب رسیدم به تمرین روز 17 که نوشتن چک جادویی بود در توضیحات همین روز نویسنده من رو برای دیدن نمونه چک راهنمایی کرد به سایت راز ، بعد در سایت راز برام جالب بود کل سایت رو مطالعه میکردم که رسیدم به این فیلم ، و بعد دوبله فارسی این فیلم رو سرچ کردم و پیدا کردم ، و بعد در مرحله نهایی با شما دوستان به اشتراک گذاشتم تا من هم در مسیر تداوم این انرژی و تکامل نقشی داشته باشم
    از دوستان دعوت میکنم برای تماشای این فیلم بسیار عالی از طریق لینک زیر :
    https://www.aparat.com/v/FqPn3/
    ما همه باهم و در کنار هم موفق و پیروز هستیم و امیدوارم این فیلم براتون مفید باشه @amino
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم براتون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

8. 34 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

122 بار در 8 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام امیدوارم روز خوبی داشته باشین
    من میخواستم ببینم روتین روزانه تریدرهای فارکس که داخل ایران کار میکنن چجوری هست؟
    یعنی از زمانیکه بیدار میشن تا وقتیکه میخوابن در روزهای کاری چیکار میکنن و در رزوهای تعطیل بازار چیکار میکنن.
    بنظرم لایف استایل و اینکه چه کارهایی انجام داد که در حین ترید دچار عوامل احساسی نشیم خیلی مهمتر از سیستم ها باشه.
    از همه نظرات استقبال میکنم.

10. 18 کاربر برای این پست سودمند از Trigger عزیز تشکر کرده اند:

مهدی موذن آواتار ها
    3,347 بار در 262 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    با سلام و عرض ادب خدمت رفقای عزیز و استاد محترم جناب امین دهقان اسعدالله ایامکم

اینجانب فرا رسیدن ولادت خجسته ختم المرسلین، رحمه للعالمین، فخر عالم و آدم، پیام*آور عزت، رحمت و سعادت کلّ بشر حضرت محمد مصطفی(ص) و نیز ولادت فرخنده امام جعفر صادق(ع) را به تمام اعضای آکادمی ویو و استاد محترم تبریک و تهنیت عرض می کنم @amino

به همین مناسبت یک هدیه و سورپرایز ویژه برای دوستان دارم

لینک دانلود موسیقی پس زمینه فایل های آموزشی رو در اختیار شما عزیزان قرار میدهم با کیفیت عالی و اورجینال با عنوان :
    In the Sky (Clouds)

https://uupload.ir/view/in_the_sky_(clouds)_mp3_song_download_-_in_the_sky_(clouds)_song_by_dylan_de_la_roche_-_inner_calmness_songs_(2020)_–_hungama_mh20.mp3/

photo_۲۰۲۱-۱۰-۲۳_۱۴-۴۱-۵۸.jpg

شرابِ فقهِ ششم را به میل می*نوشم!
    برای بوسه زِ لب*هایِ قندِ پیغمبر...

ویرایش توسط مهدی موذن : 10-23-2021 در ساعت 18:42
    نهج البلاغه نامه 69 : واعْتَبِرْبِما مَضى مِنَ الدُّنْيا ما بَقِىَ مِنْها، فَاِنَّ بَعْضَها يُشْبِهُ بَعْضاً، وَ آخِرَها لاحِقٌ بِاَوَّلِها،
    از گذشته جهان برای باقیمانده آن پند گیر، زیرا بعضی از آن شبیه بعض دیگر است، و انجامش به آغازش می پیوندد.

12. 21 کاربر برای این پست سودمند از مهدی موذن عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Trigger نمایش پست ها
    من میخواستم ببینم روتین روزانه تریدرهای فارکس که داخل ایران کار میکنن چجوری هست؟
    یعنی از زمانیکه بیدار میشن تا وقتیکه میخوابن در روزهای کاری چیکار میکنن و در رزوهای تعطیل بازار چیکار میکنن.
    بنظرم لایف استایل و اینکه چه کارهایی انجام داد که در حین ترید دچار عوامل احساسی نشیم خیلی مهمتر از سیستم ها باشه.

سلام
    وقت بخیر
    پیشنهاد من بهتون اینه که روتین روزانه یا همون لایف استایل کسانی رو دنبال کنید که به موقفیتی که مدنظر شماست رسیدن
    و خوب مسلما هر کدوم از ماها شرایط زندگی خودمون رو داریم که شاید یه جاهایی به هم شبیه باشه ولی مسلما عین هم نیست
    علاوه بر اون یکی از دوستان چند صفحه قبل تر یک فایل اکسل از لایف استایل خودشون توی روزهای کاری فارکس قرار داده بودند که بسیار عالی بود ، میتونید از روی ایشون هم الگوبرداری کنید
    همواره شاد باشید
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

14. 22 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

sina.hp آواتار ها
    2,075 بار در 357 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 55 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک

سلام امیدوارم حال شما هم خوب باشه
    من ویدئو های زیادی درباره لایف استایل تریدر ها توی یوتیوب دیدم. به طور کلی برداشتی که کردم اینه که اکثرا با دوش، حرکات کششی، قهوه، کتاب از حس و حال خواب خارج میشند بعد بازار رو بررسی میکنند و معامله... بعدش هم دیگ تایم آزاد هست و هرکسی یجوری پر میکنه یکی با تفریح یکی باشگاه یکی تمرین و...
    این میشه کل برنامه روزانه یه تریدر (البته به نظرمن)

16. 25 کاربر برای این پست سودمند از sina.hp عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,687 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    سلام دوست عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    موفقیت تو هر زمینه ای یکسری اصول ثابت داره. وقتی روی این اصول کار کنین عملکرد مشخصی و میطلبه. لازم میشه فعالیت استمرار تکرار تجربه انگیزه مثبت صبر و اشتیاق سوزان داشته باشید و اهمیت خودتون درک میکنین. یعنی شروع میکنین به خودشناسی. اونوقت در همین جهت برای حفظ سلامتیتون(جسمی و روحی) قدمهایی برمیدارین تا کارآمد تر باشید و بتونید نتایج بهتر بگیرین. اینجا علایقتون و نوع دیدتون به مسایل باعث شکل گرفتن لایف استایلتون میشه.
    پس باید شروع کنید براساس علایق خودتون و همونجوری که سرکار خانم سارا هم گفتن از افراد موفق تو زمینه ای که میخواید توش موفق بشید ایده بگیرید و ازش استفاده کنین و برای خودتون بهینه کنید.
    یک مثال میگم که اهمیت شخصی بودن این لایف استایل و بدونید. من چون زمان بیشتری توی روزم نیاز دارم براساس برنامه ای که دارم ۴ونیم پا میشم و میرم میدوم ولی یک نفر تایم آزاد داره و ورزش صبح و دویدن اصلا دوست نداره انجام بده و ۷ پا میشه و عصر میره سالن فوتبال. ولی هردومون ۳ چیز مشترک داریم : برنامه ورزش مدیریت زمان. این ۳تا و میشه ازش ایده گرفت و شخصی سازیش کرد.
    امیدوارم براتون مفید باشه.
    شاد و پر از انرژی های مثبت باشید.
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

18. 30 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,597 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان عیدتون مبارک امیدوارم حالتون عالی باشه

در چند سال اخیر با ناکامی ها و موفقیت های بسیار یه الگوی ساده از نقطه نزول از موفقیت به سمت شکست یا افت شتاب موفقیت و زمینه سازی برای ورود به فاز شکست در چرخه موفقیت و ناکامی پیدا کردم.این موضوع شاید برای دوستانی که سن و تجربه بیشتری دارن خیلی ملموس باشه و بهش مسلط شده باشن ولی برای کسانی که مثل من اول راهن میتونه مسیر صعود را با بلند کردن دوره موفقیت هموار و کوتاه کنه.
    قبلا درمورد یکی بودن روانشناسی بازار و روانشناسی فردی صحبت کردم.اینجا هم میشه این رفتار موجی(چرخه ای)را برای ملموس تر شدن از روی بازار مدل سازی کرد.
    همه میدونیم در بازارها(خصوصا بازارهای سهام یک طرفه)زمانی که رضایت ایجاد میشه ریورس شروع میشه(نقطه رضایت)در این زمان خریدار ها فوق العاده شادن و دست از ادامه سهام داری برمیدارن و شروع نزول را رقم میزنند.
    Market_Cycle-bourseiness-1024x858.jpg
    نقطه رضایت در چرخه روانشناسی فردی جاییه که ظرف ذهن شخص پر میشه و بعد از پر شدن ظرف ذهن و احساس ؛هیجاناتی مثل شعف و غرور از ظرف وجود انسان سرریز میکنه.
    این دو احساس که از رضایت نشات میگیرن در کنار هم نیروی محرکه موفقیت که تلاش و پشتکار و دقت به قوانینه را متوقف میکنن و رشد متوقف میشه.در چرخه بعد از دوره رشد و موفقیت دوره توقف و ناکامی(چه زمانی و چه حرکتی)شروع میشه.

جف اولسون در کتاب فوق العاده برتری خفیفش میگه تفاوت افراد موفق و متوسط در اینه که افراد متوسط بعد از بالا اومدن از سطح پایین و رسیدن حد متوسط کارهای قبلی را متوقف کردن ولی افراد موفق همون کارها را ادامه دادن و به سطوح نسبیه بالاتری رسیدن.این جمله خلاصه کتاب برتری خفیفه و خلاصه این جمله اینه که پرشدن ظرف ذهن باعث توقف در برتری خفیف میشه.
    زمانی که بخاطر موفقیتهای گذشته دچار غرور میشیم قوانینی که باعث موفقیت ما شدن را جدی نمیگیریم و نتیجه مشخصه.

b511400c7826cab9cc14f9921af3756f.jpg
    و از سمت دیگه تحقیقات نشون میده شادی و شعف بیش از حد باعث عدم توجه به جزئیات ،افت خلاقیت و بالا رفتن ریسک پذیری میشه که نیازی نیس بگم این موارد چه بلایی سر تریدر میاره و قطعا همگی تجربشو داریم.میتونید این مقاله را در این مورد مطالعه کنید.

همچنین در قرآن درمورد قارون اومده: (به خاطر آورید) هنگامی را که قومش به او گفتند: «این همه از سر غرور شادی مکن، که خداوند شادی کنندگان مغرور را دوست نمی دارد. این آیه همه این قوانین طبیعی را به شکل کلی و سر بسته ارائه میکنه.

با این توضیحات ممکنه این تصور ایجاد بشه که نارضایتی باعث رشد میشه.البته در تله کامل طلبی همین نارضایتی و رشد باعث گیر افتادن افراد در تله میشه ولی توجه کنید که ما موفقیت را برای لذت و رضایت میخوایم و موفقیت با ناراحتی و نارضایتی ارزشی نداره.
    به هر حال باید بین این دو موضوع یک بالانس ایجاد کنیم به شکلی که در سطح احساس شاد و راضی باشیم ولی این احساسات با سرریز شدن ظرفمون به هیجانات شعف و غرور تبدیل نشه.
    روش من اینه که زمانی که میبینم بخاطر موفقیتهام هیجان زده هستم اول خداراشکر میکنم و بعدش دعای تحویل سال را میخونم.اینجوری هم سرور و رضایتم را حفظ میکنم و هم تلقین میکنم که ظرف موفقیتهای بزرگتر و حال بهتری هم هست که بتونم داشته باشم.

امیدوارم همیشه موفق باشید

20. 35 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 43 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 42 مهمان ها)

1. MEMO

کلمات کلیدی این موضوع