صفحه 68 از 555 نخستنخست ... 1858666768697078118168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 671 به 680 از 5546

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

ALiamiri آواتار ها
    4,597 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_russ نمایش پست ها
    سلام و درود خدمت دوستان و استاد عزیز
    یه موردی که خیلی باهاش برخورد دارم عدم وفاداری من به چک لیست هست
    روی چک لیستم 400 مورد گذشته بازار رو بررسی کردم و دو ماه هم ترید دمو زدم و نتیجه عالی بوده هر روز 3 درصدم رو گرفتم (بعضی روزها بیشتر)
    اما بعضی وقتا ناخواسته دچار هیجان میشم و بجای اینکه مثلا توی تایم پایین با هیدن وارد شم بعد از دیدن RD وارد میشم و دچار ضرر میشم و هی حجم اضافه میکنم و بعد از اینکه بخشی از حسابم خراب شد دوبار میام با چک لیست همه چی رو درست میگیرم و جبران میکنم و سود روزانه رو هم میگیرم
    این مورد بیشتر وقتی پیش میاد که بعد از تعطیلت مثلا شنبه و یکشنبه تعطیله اول هفته ی جدید میاد و میخوام بعد از چند روز ترید کنم
    با اینکه شب قبلش چک لیستم رو دوباره مینویسم روی کاغذ هرشب و شب قبل ترید تصور سود انجام میدم و روز گذشته ی بازار رو بررسی میکنم که ایمان خودم رو نسبت به چک لیستم بیشتر کنم اما این هیجان و کور شدن نسبت به چک لیست در لایو بازار رو نمیتونم جلوش رو بگیرم
    مقاله ی فومو رو مطالعه کردم و کم کردن حجم ورود رو هم تست کردم اما بازم نتیجه ای نداشت
    شخصیتم هم طوری نیست که بلافاصله بعد از باز کردن چارت وارد معامله شم
    اکثر روز ها حداقل یک ساعت طول میکشه تا موقعیت برای ورود طبق چک لیستم بتونم پیدا کنم
    دوستان و استاد عزیز اگر در این مورد بیشتر راهنمایی کنید یا مقاله و یا کتابی معرفی کنید ممنون میشم @amino

سلام وقت شما بخیر

امرسون میگه:خواندن سوگند قهرمانانه ی تغییر چه سودی دارد زمانی که قانون شکن درون به آن وفادار نیست؟

در واقع امرسون داره درمورد تضاد اراده خودآگاه و برنامه های ذهن ناخوداگاه صحبت میکنه.
    شما در سطح خوداگاه به تمام قوانینی که باید رعایت کنید تسلط کامل دارید و در سطح خودآگاه اراده میکنید که همه قوانین را در زمان کار رعایت کنید.همه اینها در کورتکس پیشانی اتفاق میوفته.زمانی که پلتفرم معالاتیتون را باز میکنید مغز تحت تنش دکمه خاموش کورتکس را میزنه و سوییچ میکنه روی قسمتهای پایینتر که مربوط به عادتها و ذهن ناخودآگاه هستن و شما شروع به معامله کردن با همون برنامه های قبلی (برنامه های قبل از تولد تا الان)میکنه و وقتی کار از کار میگذره مجددا ذهن خودآگاه بیدار میشه و میپرسه چرا بازم همون اشتباهات گذشته را تکرار کردم و ممکنه خودتون را سرزنش هم بکنید(کاملا بیهوده و مضر).
    حالا چرا این اتفاق میوفته؟این اتفاق یه مکانیسم دفاعیه که در برابر تنشها مارا محافظت میکنه.پس مشکل سر تنشه.این تنش بخاطر هیجاناتی مثل ترس،طمع ،کلافگی،سر رفتن حوصله و... به وجود میاد که تریدر باید روی تک تک اینها کار بکنه.

البته بعد از یه مدت تمرین آگاهانه برنامه های جدید وارد ذهن ناخوداگاه میشه و نیاز به تحلیل آگاهانه از بین میره ولی مسئله اینه که آیا میتونیم در این مدت قوانینی که میخوایم به ذهن ناخواگاه بسپاریم را به شکل آگاهانه اجرا کنیم یا دوباره مثل همیشه موقع تمرین یا کار سوییچ میکنیم روی ناخوداگاه؟

در ان ال پی یه بحثی هس به اسم جایگاه های ادراکی.در سومین جایگاه ادراکی از خودمون یک دوم شخص ناظر میسازیم که عملکرد ما را تحلیل و ارزیابی کنه. با این کار دقت و قدرت تحلیل شدیدا بالا میره و هیجانات و احساسات تقریبا خاموش میشه.البته انجام این کار و موندن در این سطح بالای آگاهی برای خود من کار سختی بود و نهایتا 5 دیقه تو این وضعیت میموندم و دوباره روز از نو.

بعد یه راهکار خیلی ساده تر از روی همین الگو ایجاد کردم. این کار برای من معجزه کرده و ماه هاست انجامش میدم و اکثر وقتایی که ضرر کردم بخاطر انجام ندادن اینکار بوده.شروع کردم به فیلم گرفتن از معاملاتم و آموزش دادن ترید به چند هزار شاگرد خیالیم.اینجوری هم از مزایای آموزش دادن بهره میبرم(عمیق شدن درک و تثبیت اطلاعات) و هم بخاطر اینکه چند هزار نفر ناظر بر کارم هستن بی قانونی نمیکنم و حواسم جمعه و برای ایجاد بهترین موقعیتها منتظر میمونم و به طور کلی به جای اینکه تمرکزم روی نتیجه(پول)باشه ،روی درست انجام دادم کاره(تحلیل،معامله،مدیریت).� �لاوه بر قوانین سیستمیک در مورد طمع نکردن و صبر کردن و آرامش داشتن و بقیه مسائل روانشناسی با شاگردام صحبت میکنم و خودم مجبورم چیزایی که آموزش میدم را رعایت کنم.
    این کار مزایای دیگه ای هم داره مثلا الگوهای فکری و احساسیتون را ذخیره میکنه و بعدا با دیدن فیلمای خودتون نقاط ضعفتون را خیلی راحتتر پیدا میکنید یا میتونید زمانهایی که خیلی عالی ترید زدید و بعدا در چرخه شکست قرار گرفتید برگردید و روزهای اوجتون را مرور کنید و از خودتون آموزش ببینید.
    ممکنه اوایل کار بعد از یه مدت فراموش کنید در حال آموزش دادن هستنید ولی اگر جدیش بگیرید تضمین میکنم معجزه کنه چون بعد از اینکه مدتی ادای اساتید را دربیارین به طور ناخوداگاه استاد میشید.
    حتی میتونید فیلم ها را به شکل روزانه برای دوستی که باهاش رودربایستی یا کری خونی دارید بفرستید تا تعهدتون محکمتر بشه
    این کار کمک میکنه دوران گذار اطلاعات از ذهن خوداگاه به ناخوآگاه به بهترین شکل طی بشه و حتی در این مدت درآمد هم داشته باشید.

شاد و موفق باشد
    ویرایش توسط ALiamiri : 10-13-2021 در ساعت 11:19

2. 38 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

amir_russ آواتار ها
    1,087 بار در 114 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    سلام وقت شما بخیر

امرسون میگه:خواندن سوگند قهرمانانه ی تغییر چه سودی دارد زمانی که قانون شکن درون به آن وفادار نیست؟

در واقع امرسون داره درمورد تضاد اراده خودآگاه و برنامه های ذهن ناخوداگاه صحبت میکنه.
    شما در سطح خوداگاه به تمام قوانینی که باید رعایت کنید تسلط کامل دارید و در سطح خودآگاه اراده میکنید که همه قوانین را در زمان کار رعایت کنید.همه اینها در کورتکس پیشانی اتفاق میوفته.زمانی که پلتفرم معالاتیتون را باز میکنید مغز تحت تنش دکمه خاموش کورتکس را میزنه و سوییچ میکنه روی قسمتهای پایینتر که مربوط به عادتها و ذهن ناخودآگاه هستن و شما شروع به معامله کردن با همون برنامه های قبلی (برنامه های قبل از تولد تا الان)میکنه و وقتی کار از کار میگذره مجددا ذهن خودآگاه بیدار میشه و میپرسه چرا بازم همون اشتباهات گذشته را تکرار کردم و ممکنه خودتون را سرزنش هم بکنید(کاملا بیهوده و مضر).
    حالا چرا این اتفاق میوفته؟این اتفاق یه مکانیسم دفاعیه که در برابر تنشها مارا محافظت میکنه.پس مشکل سر تنشه.این تنش بخاطر هیجاناتی مثل ترس،طمع ،کلافگی،سر رفتن حوصله و... به وجود میاد که تریدر باید روی تک تک اینها کار بکنه.

البته بعد از یه مدت تمرین آگاهانه برنامه های جدید وارد ذهن ناخوداگاه میشه و نیاز به تحلیل آگاهانه از بین میره ولی مسئله اینه که آیا میتونیم در این مدت قوانینی که میخوایم به ذهن ناخواگاه بسپاریم را به شکل آگاهانه اجرا کنیم یا دوباره مثل همیشه موقع تمرین یا کار سوییچ میکنیم روی ناخوداگاه؟

در ان ال پی یه بحثی هس به اسم جایگاه های ادراکی.در سومین جایگاه ادراکی از خودمون یک دوم شخص ناظر میسازیم که عملکرد ما را تحلیل و ارزیابی کنه. با این کار دقت و قدرت تحلیل شدیدا بالا میره و هیجانات و احساسات تقریبا خاموش میشه.البته انجام این کار و موندن در این سطح بالای آگاهی برای خود من کار سختی بود و نهایتا 5 دیقه تو این وضعیت میموندم و دوباره روز از نو.

بعد یه راهکار خیلی ساده تر از روی همین الگو ایجاد کردم. این کار برای من معجزه کرده و ماه هاست انجامش میدم و اکثر وقتایی که ضرر کردم بخاطر انجام ندادن اینکار بوده.شروع کردم به فیلم گرفتن از معاملاتم و آموزش دادن ترید به چند هزار شاگرد خیالیم.اینجوری هم از مزایای آموزش دادن بهره میبرم(عمیق شدن درک و تثبیت اطلاعات) و هم بخاطر اینکه چند هزار نفر ناظر بر کارم هستن بی قانونی نمیکنم و حواسم جمعه و برای ایجاد بهترین موقعیتها منتظر میمونم و به طور کلی به جای اینکه تمرکزم روی نتیجه(پول)باشه ،روی درست انجام دادم کاره(تحلیل،معامله،مدیریت).� �لاوه بر قوانین سیستمیک در مورد طمع نکردن و صبر کردن و آرامش داشتن و بقیه مسائل روانشناسی با شاگردام صحبت میکنم و خودم مجبورم چیزایی که آموزش میدم را رعایت کنم.
    این کار مزایای دیگه ای هم داره مثلا الگوهای فکری و احساسیتون را ذخیره میکنه و بعدا با دیدن فیلمای خودتون نقاط ضعفتون را خیلی راحتتر پیدا میکنید یا میتونید زمانهایی که خیلی عالی ترید زدید و بعدا در چرخه شکست قرار گرفتید برگردید و روزهای اوجتون را مرور کنید و از خودتون آموزش ببینید.
    ممکنه اوایل کار بعد از یه مدت فراموش کنید در حال آموزش دادن هستنید ولی اگر جدیش بگیرید تضمین میکنم معجزه کنه چون بعد از اینکه مدتی ادای اساتید را دربیارین به طور ناخوداگاه استاد میشید.
    حتی میتونید فیلم ها را به شکل روزانه برای دوستی که باهاش رودربایستی یا کری خونی دارید بفرستید تا تعهدتون محکمتر بشه
    این کار کمک میکنه دوران گذار اطلاعات از ذهن خوداگاه به ناخوآگاه به بهترین شکل طی بشه و حتی در این مدت درآمد هم داشته باشید.

شاد و موفق باشد

درود بر شما

فوق العاده بود ممنونم حتما بخش nlp رو مطالعه میکنم
    برنده
    بازنده ای
    است
    که یکبار
    بیشتر
    تلاش کرده

4. 16 کاربر برای این پست سودمند از amir_russ عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    11,000 بار در 787 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mayabadi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من یه مشکل پیدا کردم می خواستم ببینم از دوستان با تجربه کسی نظری ندار
    من تعداد خیلی زیادی تمرین می کنم ولی نمی تونم ترید کنم اول که از ترید فرار می کردم الانم که میام ترید می زنم همش sl می خوره همیشه موقع ترید انگار همچی تو ذهنم داره قاطی می شه همه نکات درهم میشه استرس می گیرم و اخرش هم یه چیزی رو فراموش می کننم
    من نزدیک چهار سال که تو این بازار بودم ولی هیچوقت نتونستم خوب عمل کنم نمی دونم چرا اینجوری میشم
    مثلا موقع ترید میام های لو های مینور تر در نظر میگیرم که سریعتر شکسته بشه ولی بعدش که sl می خورم می فهمم که این مینور بود و تو حالت عادی هم همچی رو درست در نظر می گیرم ولی تو لایو همیشه هم فکر می کنم اگر اروم باشم و مل کنم درست میشه نمی دونم چیکار کنم
    درود
    شما باید موقع ترید زدن یک دفتر جلو دستتون باشه که بفهمید چه چیزی باعث بهم خوردن ذهن شما میشه احساسات رو یادداشت کنید نشخوار های فکری که تو ذهنتون هست رو یادداشت کنید
    اکثر دلایل اظطراب در مارکت از زندگی شخصی نشات میگیره
    ژورنال داشته باشید دلایل ضرر هارو بفهمید دیگه تکرارشون نکنید
    هرچقدر تمرین کنید به همون اندازه پیشرفت میکنید بجای اسم زیاد از عدد استفاده کنید تا بدونید کجای قضیه هستید
    اصلا هم نترسید همه این حالات رو تجربه کردیم(اظطراب شدید و تپش قلب و ناآرامی..) . تمام این حالات ساخته ذهن هستند وقتی بتونید اینارو در همه جنبه های زندگیتون حل کنید زندگی تون به بهشت تبدیل میشه
    ویرایش توسط yashar_saheb : 10-13-2021 در ساعت 14:19
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

6. 30 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

mayabadi آواتار ها
    1,401 بار در 157 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ممنون از جوابتون
    حتما راه کارتون انجام میدم تا نتیجه بده انشالله جواب بده
    بازم ممنون

8. 20 کاربر برای این پست سودمند از mayabadi عزیز تشکر کرده اند:

mayabadi آواتار ها
    1,401 بار در 157 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خسته نباشید
    برای اموزش ان ال پی از کجا باید شروع کنم ؟کتاب یا هر چیزی هست معرفی کنین ممنون می شم؟

10. 15 کاربر برای این پست سودمند از mayabadi عزیز تشکر کرده اند:

Behzad Golnargesi آواتار ها
    5,191 بار در 494 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام و احترام

مدلسازی قانون جذب با رفتار مارکت

احتمالا بسیاری از شما با قانون جذب آشنا هستید. شاید در برداشت اول تعریف عموم از این قانون آن است که شما اگر هدفی را می خواهید محقق کنید و آن را بدست بیاورید کافی است که به صورت کامل بر روی آن هدف تمرکز کنید. بسیاری از پکیج ها، پیج ها، منتورها و ... دوره ها و تمرین هایی در رابطه با تمرکز زایی بر روی هدف ارایه می دهند ولی سوال مهم این است که آیا تمرکز بر روی هدف منجر به وقوع هدف می شود؟ پاسخ قطعا خیر است. در ادامه متممی به قانون جذب اضافه می شود که آن متمم به صورت زیر است.
    متمم قانون جذب : علاوه بر خواستن یک هدف باید در راستای آن هدف تلاش حداکثری کرد.

حال مجدد سوال را مطرح می کنیم. آیا با تلاش حداکثری و ایمان به هدف آیا آن هدف محقق می شود یا خیر؟
    برای پاسخ به سوال فوق از دنیای زیبای مارکت کمک می گیریم. فرض کنید شما تریدری هستید که دوره آموزشی را با جزئیات فرا گرفته اید و سال ها بر روی آموزه های فرا گرفته شده تمرین دارید. حال با رعایت کلیه اصول آموزشی و روانشناسی و مدیتیشن قبل از معامله قصد ورود به یک معامله را دارید. با فرضیات یاد شده مثلا معامله خرید را قصد دارید باز نمایید. حال دو رویکرد برای شما می تواند به وقوع بپیوندد :
    رویکرد اول : با توجه به اینکه من چک لیست دارم، سال ها تمرین کرده ام، روانشناسی بازار را می دانم، قبل از ورود به معامله مدیتیشن کرده ام و بر روانشناسی خود مسلط ام لذا این معامله باید به تارگت بخورد و بازار باید تارگت من را بزند.

رویکرد دوم : با توجه به اینکه من چک لیست دارم، سال ها تمرین کرده ام، روانشناسی بازار را می دانم، قبل از ورود به معامله مدیتیشن کرده ام و بر روانشناسی خود مسلط ام لذا امیدوارم این معامله به تارگت بخورد و من برای بازار تعیین و تکلیف نمی کنم. منتهی مدیریت سرمایه می دانم و برای معامله ام حد ضرر می گذارم.

در پاسخ به سوال بالا و با توجه به دو رویکرد فوق تعریف دقیق تری از قانون جذب ارایه می دهیم
    قانون جذب : به هدف ات ایمان داشته باش و برای رسیدن به آن تلاش حداکثری کن و لی بجای دنیا تعیین و تکلیف نکن
    همانطور که استاد عزیز در موارد بسیار اشاره نموده اند که شما نمی توانید به مارکت دستور بدهید که برو و هدف من را تاچ کن، در قانون جذب هم شرایط به همین صورت است. در این قانون دنیا یا همان کائنات معادل با مارکت است. لذا شما نمی توانید برای دنیا تعیین و تکلیف کنید. شما در برخورد با قانون جذب باید رویکرد دوم را اختیار کنید. اینجاست که نسبت به قانون جذب سرخورده نمی شوید. همانطور که مارکت به شما پول می دهد، دنیا هم اهداف و خواسته های شما را محقق می کند ولی به شرط آنکه برای آن زمان تعیین نکنید و به جای آن تعیین و تکلیف نکنید. اگر می خواهیید به اهداف تان برسید فقط و فقط به آن اهداف باور و ایمان داشته باشید و عاشقانه در مسیر آن ها گام بردارید. از بعد زمان خارج شوید و زمان تحقق آن را به دنیا بسپارید آنجاست که برای شما آن را در زمان و مکان و شیوه ایی که شاید حتی فکرش را هم نمی کردید آن را برای شما محقق می کند.
    JUST DO

12. 33 کاربر برای این پست سودمند از Behzad Golnargesi عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    11,000 بار در 787 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    اقای تونی رابینز یک تمرین روزانه جالب رو در سمینار هاش اجرا میکنه که واقعا فوق العاده است
    خودم استفاده کردم نتیجه اش عالی بود بعد تمرین حس خیلی خوبی میگیرید
    گفتم با شما هم به اشتراک بذارم
    لینک دانلود
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

14. 26 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

192 بار در 11 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام.
    دوستان وقتتون بخیر.
    عزیزان من یه مشکل اساسی دارم که خودم تا حالا نتونستم حل شون کنم. هر کسی راه حل، پیشنهادی داره ممنون میشم وقت بذاره راهنمایی کنه.
    این قضیه باعث شده علی رغم همه زحمت ها و تلاش های زیادم دیگه از نظر روانی گاهی کم بیارم و نخوام که ادامه بدم.
    هر بار با خودم عهد میکنم دیگه حجم زیاد وارد نمیشم. ولی باز تکرار و تکرار میکنم.
    همین کارم باعث میشه به استراتژیم پایبند نباشم. یا احساسات بهم غلبه کنه و در سودها سریع ببندمش و در هنگام ضررها پایبند به حد ضرر نباشم و هی جابجاش کنم و ضرر رو نپذیرم.
    وقتایی که حجم کم میزنم خوب کار میکنم.

16. 23 کاربر برای این پست سودمند از sajad89m عزیز تشکر کرده اند:

Mm_Shams آواتار ها
    24,214 بار در 1,728 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 44 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajad89m نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان وقتتون بخیر.
    عزیزان من یه مشکل اساسی دارم که خودم تا حالا نتونستم حل شون کنم. هر کسی راه حل، پیشنهادی داره ممنون میشم وقت بذاره راهنمایی کنه.
    این قضیه باعث شده علی رغم همه زحمت ها و تلاش های زیادم دیگه از نظر روانی گاهی کم بیارم و نخوام که ادامه بدم.
    هر بار با خودم عهد میکنم دیگه حجم زیاد وارد نمیشم. ولی باز تکرار و تکرار میکنم.
    همین کارم باعث میشه به استراتژیم پایبند نباشم. یا احساسات بهم غلبه کنه و در سودها سریع ببندمش و در هنگام ضررها پایبند به حد ضرر نباشم و هی جابجاش کنم و ضرر رو نپذیرم.
    وقتایی که حجم کم میزنم خوب کار میکنم.
    لوریجتو در حدی بزار که اجازه نده بیش از یک حدی باز بکنی

18. 26 کاربر برای این پست سودمند از Mm_Shams عزیز تشکر کرده اند:

13,108 بار در 1,110 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 28 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    خوب بود

20. 16 کاربر برای این پست سودمند از samin109109 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 43 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 42 مهمان ها)

1. Mr. & Mrs. hatami

کلمات کلیدی این موضوع