صفحه 67 از 556 نخستنخست ... 1757656667686977117167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 661 به 670 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Javadi1 آواتار ها
    6,783 بار در 763 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام وقت بخیر
    هدف: اموزش دو دید
    ابزار 1: ریحون مهربان عزت نفس خویشتن دار
    ابزار 2: انتقام عصبانی خسیس مغرور تنبل حسود
    داستان
    اسکیمو پیر به نوه اش میگوید: نوی عزیزم دورن هر کس دو خرس وجود دارد یکی از این خرس ها حسود عصبانی و مغرو و تنبل است و خرس دیگری مهربان و خویشتن دار و اعتماد بنفس است و این دو خرس پیوسته در حال جنگ هستن.
    نوه کوچک میگه : پدر بزرگ کدومشون در این جنگ برنده میشن؟!
    پدر بزرگ میگه:هرکدام تو با ان غذا بدی
    خلاصه
    13%.png
    جوادی

2. 25 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

4,915 بار در 555 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 25 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان
    یه موردی هست راهنمایی کنید
    من از اول امسال وارد انجمن شدم و طبق برنامه وهدفم و تایمی که برای اموزشها گزاشتم برنامم این بود که از اول مهر اجازه ورود به ترید ریل از استاد بگیرم
    لازم به ذکر که من قبلا با اموزشهای غیر اصولی ترید میکردم وحتی یه اکانت داشتم پولاشا برداشتم وفقط 1000 دلار باقی موند وبا وسوسه های زیادی که میشدم حتی یه ترید روش نزدم
    تا دو هفته پیش استیتمنت برای استاد فرستادم وتا فایل مکدی جلوتر نرفتم ولی بعد از اینکه استاد جواب ندادند ادامه فایلها را دیدم و به فایل ترید رسیدم وانشالاه از فردا میخوام گام اول با 1% شروع کنم
    ولی یه ذهنیتی داره منا ازار میده که نتونستم طیق برنامه هدف برم جلو علی رغم اینکه با بررسی روحیات خودم حس میکنم بعد از برداشتن 20 گام تایم مناسب تری هست برای رفتن به ریل
    اما این هدف ترید ریل اول مهر چون جندین ماه بصورت مکتوب جلو چشمام بوده یه احساساتی تو من درست میکنه که ازارم میده
    اساس ناتوانی احساس عدم پایبندی به تعهد احساس (محتی یک بار تصمیم گرفتم بدون اجازه استاد برم سراغ حساب ریل ولی چون من تو این بازار خیلی ضرر کردهام قول دادم بدون اجازه ترید ریل نزنم )
    همه این عوامل باعث یه سر در گمی ویه ترس مخفی تو ته افکارم شده که حتی روی تحلیل کرنم به شدت اثر گزاشته که طی این دو هفته دوتا اکانتا کال کردم (شاید یه حس انتقام جویی پیدا کردم)
    دوستان با تجربیات و پیشنهادات کمک کنند
    ممنون
    زمانی به خواسته ای میرسم که سزاواری ان را داشته باشم.واین سزاواری با عبور از چالشها بدست میاد.پس چالشهارا با اغوش باز میپزیرم

4. 20 کاربر برای این پست سودمند از ali&sohaile9.10 عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,687 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط bakhtiyarkh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از اول امسال وارد انجمن شدم و طبق برنامه وهدفم و تایمی که برای اموزشها گزاشتم برنامم این بود که از اول مهر اجازه ورود به ترید ریل از استاد بگیرم
    لازم به ذکر که من قبلا با اموزشهای غیر اصولی ترید میکردم وحتی یه اکانت داشتم پولاشا برداشتم وفقط 1000 دلار باقی موند وبا وسوسه های زیادی که میشدم حتی یه ترید روش نزدم
    تا دو هفته پیش استیتمنت برای استاد فرستادم وتا فایل مکدی جلوتر نرفتم ولی بعد از اینکه استاد جواب ندادند ادامه فایلها را دیدم و به فایل ترید رسیدم وانشالاه از فردا میخوام گام اول با 1% شروع کنم
    ولی یه ذهنیتی داره منا ازار میده که نتونستم طیق برنامه هدف برم جلو علی رغم اینکه با بررسی روحیات خودم حس میکنم بعد از برداشتن 20 گام تایم مناسب تری هست برای رفتن به ریل
    اما این هدف ترید ریل اول مهر چون جندین ماه بصورت مکتوب جلو چشمام بوده یه احساساتی تو من درست میکنه که ازارم میده
    اساس ناتوانی احساس عدم پایبندی به تعهد احساس (محتی یک بار تصمیم گرفتم بدون اجازه استاد برم سراغ حساب ریل ولی چون من تو این بازار خیلی ضرر کردهام قول دادم بدون اجازه ترید ریل نزنم )
    همه این عوامل باعث یه سر در گمی ویه ترس مخفی تو ته افکارم شده که حتی روی تحلیل کرنم به شدت اثر گزاشته که طی این دو هفته دوتا اکانتا کال کردم (شاید یه حس انتقام جویی پیدا کردم)
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    تو همین صفحه یک فایل درباره هدف گزاشتم. اون و بخونید و ببینید حتما.
    هرکسی هدفش و مسیرش با بقیه فرق داره. ولی یک سری ویژگی های یکسانی بین هممون هست. همون ویژگی ها تو چارتها هم نمود میکنن و ما براساسش ترید میزنیم.
    پس توی هرکاری یکسری احساسات یکسان نسبت به یک چیز خاص میتونه مشترک باشه.
    تو اینجا شما حستون نسبت به پول درآوردن هست و تمرکزتون کلا از بین رفته. یعنی تسلطتون روی مطالب و از دست میدین و فقط میخواید پول در بیارین.
    کاملا هم قابل درک هست. همه مایی ک اینجا دور هم جمع شدیم برای کسب پول هست. ولی پول درآوردن غیر اصولی خیلی خطرناک هست.
    شما ناخودآگاهتون کاملا داره باهاتون حرف میزنه و از طریق احساسات خودش و به شما داره نشون میده و اون احساسات تو تریدتون تاثیر منفی میزاره. تو بلند مدت باعث دلزدگیتون ازین کار هم میشه. چون داریم خلاف میل خود برترتون عمل میکنین. اونم نمیخواد کودک درونتون اذیت بشه و شکل مقاومت ایجاد میکنه..
    به نظر من مهم ترین ویژگی یک تریدر صبر و استمرار و انگیزه مثبتش هست.
    من تو دوره آموزشم از اول تا الان بالای ۱۰بار برنامم و عوض کردم.از صفرتاصدش! خودتون آماده پذیرش تغییر بکنین. خیلی بهتون کمک میکنه.
    مطلب بالا هم بخونین امیدوارم بهتون کمک کنه. بعدش هم مجدد طبق اصول عمل کنین.

شاد و پر از انرژی های مثبت باشید
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

6. 25 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

2,399 بار در 351 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiri0072 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    روزی 3 درصد درموردش بنویس و از نگران شدنت و انتظار کشیدنت درمورد هدف بنویس
    خیلی ممنونم از شما آقای امیری

8. 20 کاربر برای این پست سودمند از alims57 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک ویدیو جالب درباره مشخص کردن اهداف یک تریدر دیدم که برام جالب بود گفتم باهاتون به اشتراک بزارم و ازش ایده بگیرین برای استفاده تو کارتون.
    وقتی این ویدیو و میدیدم یاد این جمله افتادم که میگن برای پول درآوردن کار نکنید.
    به نظرتون یعنی چی؟ مگه قرار نیست ما تو این حرفه متخصص بشیم و ازش پول در بیاریم؟ مگه این یک نوع تناقض نیست؟
    وقتی بیشتر روش زوم شدم فهمیدم یعنی صرفا وقتی تمرکزت میشه پول از توجه روی مطالب آموزشی یا استمرار و تکرارت کم میشه و ناخودآگاه مقداری از انرژیت صرف این نوع فکری میشه(ساتاد هم بارها در طول آموزش بهش اشاره کردن) و نمیتونی بهترین تلاش و عمل ممکن و بزاری. در کنارش از لحاظ روانی هم درگیر میشی و عجله میکنی و احتمال ۹۹درصد با یک تجربه آشنا میشی که باید برگردی از اول شروع کنی.
    پس این از نوع طرز فکر. حالا چه ارتباطی با سوال اولم داشت؟
    شما وقتی میخوای از منزل تا سر کوچه بری باید یک مسیر و بگذرونی تا به نقطه هدفت که سر کوچست برسی. از جای خودت بلند بشی، لباس بپوشی، حاضر بشی،از اتاق بیای بیرون، کفش پات کنی، از خونه بری بیرون، قدم بزاری تو خیابون و اگر چیز دیگه ای سر راهتون نباشه(سنگ، افتادن درخت یا غیره ) میتونین به هدفتون برسین که رسید ن به سر کوچه بود!
    یعنی مسیری و طی میکنی تا به هدفت برسی. پس لازم هست برای درآمدزایی تو هرکاری هم به همین شکل عمل کنیم. تارگتمون و مشخص کنیم و کارهای لازم (آموزش،تمرین،استمرار،صبر، انگیزه مثبت) برای رسیدن به هدف و انجام بدیم و به اون سمت قدم برداریم. و وقتی ما درجهت اون هدف قدم برمیداریم داریم همزمان پول هم بدست میاریم. یعنی همون تفاوت طرز فکری ، خطی و فراکتالی.

حالا که ما قرار هست به صرف فقط پول درآوردن به یک کاری نگاه نکنیم باید چیکار بکنیم؟ باید اهدافی برای رسیدن به هدفمون مشخص بکنیم. یعنی پله های رسیدن به اون مقصد و بچینیم و یکی یکی بریم جلو.
    این اهداف چی میتونن باشن؟ داخل این ویدیو میتونین ایده های عالی توش پیدا کنین. برای خود من اولین هدفم تسلط روی پرایس اکشن فراکتالی امینو بود. الان هدفم تسلط و پیروی کامل از چک لیست و پلن معاملاتیم هست. قدم های بعدیم هم مشخص میکنم و در مسیر هدف اصلیم درآمدزایی قدم برمیدارم.

کلیک کنید- لینک یوتیوب

شاد و پر از انرژی های مثبت باشید.

پینوشت:اگر زبان انگلیسی تون هم خوب نیست از روی اسلایدها، صرفا نوشته هاش هم ترجمه کنین میتونه خیلی بهتون کمک کنه.
    سلام خیلی ممنونم از شما بابت این مطلب عالی

فقط خاستم بگم یوتیوب خودش فیلم رو زیر نویس ترجمه میکنه برای این کار گزینه cc ( زیر فیلم) رو باید فعال کنید و زبان رو روی persian بزارید

10. 23 کاربر برای این پست سودمند از alims57 عزیز تشکر کرده اند:

amir_russ آواتار ها
    1,087 بار در 114 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و درود خدمت دوستان و استاد عزیز
    یه موردی که خیلی باهاش برخورد دارم عدم وفاداری من به چک لیست هست
    روی چک لیستم 400 مورد گذشته بازار رو بررسی کردم و دو ماه هم ترید دمو زدم و نتیجه عالی بوده هر روز 3 درصدم رو گرفتم (بعضی روزها بیشتر)
    اما بعضی وقتا ناخواسته دچار هیجان میشم و بجای اینکه مثلا توی تایم پایین با هیدن وارد شم بعد از دیدن RD وارد میشم و دچار ضرر میشم و هی حجم اضافه میکنم و بعد از اینکه بخشی از حسابم خراب شد دوبار میام با چک لیست همه چی رو درست میگیرم و جبران میکنم و سود روزانه رو هم میگیرم
    این مورد بیشتر وقتی پیش میاد که بعد از تعطیلت مثلا شنبه و یکشنبه تعطیله اول هفته ی جدید میاد و میخوام بعد از چند روز ترید کنم
    با اینکه شب قبلش چک لیستم رو دوباره مینویسم روی کاغذ هرشب و شب قبل ترید تصور سود انجام میدم و روز گذشته ی بازار رو بررسی میکنم که ایمان خودم رو نسبت به چک لیستم بیشتر کنم اما این هیجان و کور شدن نسبت به چک لیست در لایو بازار رو نمیتونم جلوش رو بگیرم
    مقاله ی فومو رو مطالعه کردم و کم کردن حجم ورود رو هم تست کردم اما بازم نتیجه ای نداشت
    شخصیتم هم طوری نیست که بلافاصله بعد از باز کردن چارت وارد معامله شم
    اکثر روز ها حداقل یک ساعت طول میکشه تا موقعیت برای ورود طبق چک لیستم بتونم پیدا کنم
    دوستان و استاد عزیز اگر در این مورد بیشتر راهنمایی کنید یا مقاله و یا کتابی معرفی کنید ممنون میشم @amino
    برنده
    بازنده ای
    است
    که یکبار
    بیشتر
    تلاش کرده

12. 19 کاربر برای این پست سودمند از amir_russ عزیز تشکر کرده اند:

4,915 بار در 555 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 25 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    تو همین صفحه یک فایل درباره هدف گزاشتم. اون و بخونید و ببینید حتما.
    هرکسی هدفش و مسیرش با بقیه فرق داره. ولی یک سری ویژگی های یکسانی بین هممون هست. همون ویژگی ها تو چارتها هم نمود میکنن و ما براساسش ترید میزنیم.
    پس توی هرکاری یکسری احساسات یکسان نسبت به یک چیز خاص میتونه مشترک باشه.
    تو اینجا شما حستون نسبت به پول درآوردن هست و تمرکزتون کلا از بین رفته. یعنی تسلطتون روی مطالب و از دست میدین و فقط میخواید پول در بیارین.
    کاملا هم قابل درک هست. همه مایی ک اینجا دور هم جمع شدیم برای کسب پول هست. ولی پول درآوردن غیر اصولی خیلی خطرناک هست.
    شما ناخودآگاهتون کاملا داره باهاتون حرف میزنه و از طریق احساسات خودش و به شما داره نشون میده و اون احساسات تو تریدتون تاثیر منفی میزاره. تو بلند مدت باعث دلزدگیتون ازین کار هم میشه. چون داریم خلاف میل خود برترتون عمل میکنین. اونم نمیخواد کودک درونتون اذیت بشه و شکل مقاومت ایجاد میکنه..
    به نظر من مهم ترین ویژگی یک تریدر صبر و استمرار و انگیزه مثبتش هست.
    من تو دوره آموزشم از اول تا الان بالای ۱۰بار برنامم و عوض کردم.از صفرتاصدش! خودتون آماده پذیرش تغییر بکنین. خیلی بهتون کمک میکنه.
    مطلب بالا هم بخونین امیدوارم بهتون کمک کنه. بعدش هم مجدد طبق اصول عمل کنین.

شاد و پر از انرژی های مثبت باشید
    سلام وتشکر سروش جان
    خیلی موارد که گوشزد کردید کمکم کرد از اول هفته 1% دارم کار میمکنم
    وواقعا خیلی خوبه که دوستان پر انرزی وبا حوصله هستند وکمک میکنند
    الان که دقت میکنم من فقط داشتم رو پول در اوردن تمرکز میکردم که این موضوع تمام رفتار وحرکات من را تحت الشعاع گرفته بود.
    بازم تشکر میکنم
    زمانی به خواسته ای میرسم که سزاواری ان را داشته باشم.واین سزاواری با عبور از چالشها بدست میاد.پس چالشهارا با اغوش باز میپزیرم

14. 18 کاربر برای این پست سودمند از ali&sohaile9.10 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط bakhtiyarkh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون
    سلام وقتتون بخیر ، به قول استاد زندگی رو با دید منطقه ای ببینید نه نقطه ای

پس زیاد سخت نگیرید به خودتون مهم اینه که به چیزی که مدنظرتون هست رسیدید و از این لذت ببرید

16. 15 کاربر برای این پست سودمند از alims57 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_russ نمایش پست ها
    سلام و درود خدمت دوستان و استاد عزیز
    یه موردی که خیلی باهاش برخورد دارم عدم وفاداری من به چک لیست هست
    روی چک لیستم 400 مورد گذشته بازار رو بررسی کردم و دو ماه هم ترید دمو زدم و نتیجه عالی بوده هر روز 3 درصدم رو گرفتم (بعضی روزها بیشتر)
    اما بعضی وقتا ناخواسته دچار هیجان میشم و بجای اینکه مثلا توی تایم پایین با هیدن وارد شم بعد از دیدن RD وارد میشم و دچار ضرر میشم و هی حجم اضافه میکنم و بعد از اینکه بخشی از حسابم خراب شد دوبار میام با چک لیست همه چی رو درست میگیرم و جبران میکنم و سود روزانه رو هم میگیرم
    این مورد بیشتر وقتی پیش میاد که بعد از تعطیلت مثلا شنبه و یکشنبه تعطیله اول هفته ی جدید میاد و میخوام بعد از چند روز ترید کنم
    با اینکه شب قبلش چک لیستم رو دوباره مینویسم روی کاغذ هرشب و شب قبل ترید تصور سود انجام میدم و روز گذشته ی بازار رو بررسی میکنم که ایمان خودم رو نسبت به چک لیستم بیشتر کنم اما این هیجان و کور شدن نسبت به چک لیست در لایو بازار رو نمیتونم جلوش رو بگیرم
    مقاله ی فومو رو مطالعه کردم و کم کردن حجم ورود رو هم تست کردم اما بازم نتیجه ای نداشت
    شخصیتم هم طوری نیست که بلافاصله بعد از باز کردن چارت وارد معامله شم
    اکثر روز ها حداقل یک ساعت طول میکشه تا موقعیت برای ورود طبق چک لیستم بتونم پیدا کنم
    دوستان و استاد عزیز اگر در این مورد بیشتر راهنمایی کنید یا مقاله و یا کتابی معرفی کنید ممنون میشم @amino
    سلام وقتتون بخیر ، منم اوایل خیلی اینطوری بودم همش سریع و هیجان زده وارد پوزیشن میشدم مثلا از 5 مورد چک لیست 2 تاشو میدیدم وارد میشدم و با خودم میگفتم این مثلا از اینجا میره بالا پس بزار سود بیشتر بگیرم

و این کاملا بحث روانشناسی فردیه خودتونه به نظر من

من فهمیدم که صبر ندارم برای همین تمام تمرکزم رو گذاشتم روی افزایش صبر و حوصله و کار کردن روی خودم و روزهایی که 8 ساعت پای چارت فقط نگاه میکنم

هنوزم دارم روی خودم کار میکنم

تمرین ذن هم برای کنترل ذهن خیلی خوبه

18. 27 کاربر برای این پست سودمند از alims57 عزیز تشکر کرده اند:

mayabadi آواتار ها
    1,401 بار در 157 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به همه دوستان
    من یه مشکل پیدا کردم می خواستم ببینم از دوستان با تجربه کسی نظری ندار
    من تعداد خیلی زیادی تمرین می کنم ولی نمی تونم ترید کنم اول که از ترید فرار می کردم الانم که میام ترید می زنم همش sl می خوره همیشه موقع ترید انگار همچی تو ذهنم داره قاطی می شه همه نکات درهم میشه استرس می گیرم و اخرش هم یه چیزی رو فراموش می کننم
    من نزدیک چهار سال که تو این بازار بودم ولی هیچوقت نتونستم خوب عمل کنم نمی دونم چرا اینجوری میشم
    مثلا موقع ترید میام های لو های مینور تر در نظر میگیرم که سریعتر شکسته بشه ولی بعدش که sl می خورم می فهمم که این مینور بود و تو حالت عادی هم همچی رو درست در نظر می گیرم ولی تو لایو همیشه هم فکر می کنم اگر اروم باشم و مل کنم درست میشه نمی دونم چیکار کنم

20. 19 کاربر برای این پست سودمند از mayabadi عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 26 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 26 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع