صفحه 64 از 556 نخستنخست ... 1454626364656674114164 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 631 به 640 از 5551

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

mojtaba.k94 آواتار ها
    8,680 بار در 792 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز

من یه سالی هست که روی خودم کار میکنم (صبح زود بیدار میشم ،ورزش میکنم،کتاب میخونم،اتاقمو تمیز نگه میدارم،گل پرورش میدم،...) ولی هرزگاهی مثل این میمونه که ریست فکتوری میشم و برمیگردم به تنضیمات قبلی کسی این مشکل داره ؟ چجوری از این مرحله رد بشم واقعا خیلی آزاردهندس
    و یه سوال اینکه اکثرا میگن افرادی که فاز منفی دارن رو از لیست دوستاتون حذف کنین، سوالم اینه که راه کار بعدیش چیه ؟ بعد اینکه ایزوله شدیم چجوری دوستای هم فاز پیدا کنیم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    سپاس
    ویرایش توسط mojtaba.k94 : 10-04-2021 در ساعت 21:27

2. 24 کاربر برای این پست سودمند از mojtaba.k94 عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba.k94 نمایش پست ها

من یه سالی هست که روی خودم کار میکنم (صبح زود بیدار میشم ،ورزش میکنم،کتاب میخونم،اتاقمو تمیز نگه میدارم،گل پرورش میدم،...) ولی هرزگاهی مثل این میمونه که ریست فکتوری میشم و برمیگردم به تنضیمات قبلی کسی این مشکل داره ؟ چجوری از این مرحله رد بشم واقعا خیلی آزاردهندس
    و یه سوال اینکه اکثرا میگن افرادی که فاز منفی دارن رو از لیست دوستاتون حذف کنین، سوالم اینه که راه کار بعدیش چیه ؟ بعد اینکه ایزوله شدیم چجوری دوستای هم فاز پیدا کنیم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    سپاس

سلام
    وقت بخیر
    این اتفاق که به قول خودتون ریست فکتوری میشید برای همه اتفاق میفته؛ من اسمشو گذاشتم ناحیه حمایت/مقاومتی. یعنی وقتی به این ناحیه میرسم یا باید بشکنم و تثبیت بشم برم بالاتر یا اینکه درجا میزنم و میام میخورم به این ناحیه و دوباره افول. میخام بگم باید براتون تجربه بشه. درس بشه و توی ذهنتون و همه وجودتون جا بیفته که این اتفاق که افتاد من ریست فکتوری شدم. یا این حالت که برام پیش میاد یا این دوره زمانی خاص یا هرچی که خودتون باید پیداش کنید. پس یا براتون درس عبرت میشه و ازش رد میشید و از اون به بعد هر بار به اون حالت برسید دقیقا میدونید باید چه کار کنید یا اینکه درس نشده و مجبورید تا هر چندبار تکرارش کنید.

فرکانس روحی و روانیتون که بالاتر بره دوستان هم فاز در مسیر راهتون قرار میگیرن، بدون داشتن برنامه یا هر زمینه سازی. یه جورایی هم فازها همو پیدا میکنن یا شاید بهتره بگم کائنات اونا رو سر راه هم قرار میده.

امیدوارم راهنمایی درستی کرده باشم
    شاد وموفق باشید
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

4. 29 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

mojtaba.k94 آواتار ها
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    این اتفاق که به قول خودتون ریست فکتوری میشید برای همه اتفاق میفته؛ من اسمشو گذاشتم ناحیه حمایت/مقاومتی. یعنی وقتی به این ناحیه میرسم یا باید بشکنم و تثبیت بشم برم بالاتر یا اینکه درجا میزنم و میام میخورم به این ناحیه و دوباره افول. میخام بگم باید براتون تجربه بشه. درس بشه و توی ذهنتون و همه وجودتون جا بیفته که این اتفاق که افتاد من ریست فکتوری شدم. یا این حالت که برام پیش میاد یا این دوره زمانی خاص یا هرچی که خودتون باید پیداش کنید. پس یا براتون درس عبرت میشه و ازش رد میشید و از اون به بعد هر بار به اون حالت برسید دقیقا میدونید باید چه کار کنید یا اینکه درس نشده و مجبورید تا هر چندبار تکرارش کنید.

فرکانس روحی و روانیتون که بالاتر بره دوستان هم فاز در مسیر راهتون قرار میگیرن، بدون داشتن برنامه یا هر زمینه سازی. یه جورایی هم فازها همو پیدا میکنن یا شاید بهتره بگم کائنات اونا رو سر راه هم قرار میده.

امیدوارم راهنمایی درستی کرده باشم
    شاد وموفق باشید
    سلام و وقت بخیر
    خیلی ممنون از راهنماییتون

6. 18 کاربر برای این پست سودمند از mojtaba.k94 عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    21,254 بار در 1,599 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    انسان هم میتواند دایره باشد هم خط راست
    انتخـاب با خود توست.
    تا ابد دور خود بچرخی...
    یا تا بی نهایت ادامه دهی...
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

8. 31 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    11,001 بار در 787 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba.k94 نمایش پست ها

ممنون میشم راهنمایی کنید
    سپاس
    درود
    اگر درجا زدن منظور اینه که به عادات قبلی برمیگردید یک حالت رفتاری هست تو زبون عامیانه بهش میگن rut تو یوتیوب سرچ بزنین مطلب زیاد درموردش هست. بعد دوسه روز کار مفید یروز انگار اصلا حال هیچکاری رو ندارید بر میگردید به عادات بد قبلی
    اما اگه خیلی در شکست یک عادت با وجود عملی کردن تکنیک های گوناگون ناموفق موندید هی به مرحله اول برگردید شما دچار اعتیاد رفتاری هستید چیز عجیبی نیست هر نفر حداقل یک الی دوتا اعتیاد رفتاری داره تقریبا همون نسخه شدید تر شده عادت هست با تفاوت هایی عمده ای
    در مورد اعتیاد های رفتاری باید دو چیز رو بدونید 1- یک دلیل بیرونی عاملش هست که خیلی باید در ذهن عمیق شد پیداش کرد بدون درمان این دلیل نمیشه از عادت خلاص شد 2- اجبار احساسی خاصی در این عادات هست که کار شمارو سخت تر میکنه
    سه نکته هم در رها شدن از این عادت مهم هست 1- شما باید جایگزین درست داشته باشید که باید نسبت بهش هیجان داشته باشید 2- هرروز باید خودتون رو شرطی سازی کنید تا ذهنتون یادش بمونه که چرا باید فلان کار انجام بده فلان کار رو انجام نده 3-شما باید یک اصول حرفه ای برای ساخت این عادات داشته باشید و اون رو عملی کنید
    در نهایت باید روی فعالیت ها پیوستگی داشته باشید بدون پیوستگی ثمره ای حاصل نمیشه
    ویرایش توسط yashar_saheb : 10-06-2021 در ساعت 22:47
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

10. 26 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

mojtaba.k94 آواتار ها
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_saheb نمایش پست ها
    درود
    اگر درجا زدن منظور اینه که به عادات قبلی برمیگردید یک حالت رفتاری هست تو زبون عامیانه بهش میگن rut تو یوتیوب سرچ بزنین مطلب زیاد درموردش هست. بعد دوسه روز کار مفید یروز انگار اصلا حال هیچکاری رو ندارید بر میگردید به عادات بد قبلی
    اما اگه خیلی در شکست یک عادت با وجود عملی کردن تکنیک های گوناگون ناموفق موندید هی به مرحله اول برگردید شما دچار اعتیاد رفتاری هستید چیز عجیبی نیست هر نفر حداقل یک الی دوتا اعتیاد رفتاری داره تقریبا همون نسخه شدید تر شده عادت هست با تفاوت هایی عمده ای
    در مورد اعتیاد های رفتاری باید دو چیز رو بدونید 1- یک دلیل بیرونی عاملش هست که خیلی باید در ذهن عمیق شد پیداش کرد بدون درمان این دلیل نمیشه از عادت خلاص شد 2- اجبار احساسی خاصی در این عادات هست که کار شمارو سخت تر میکنه
    سه نکته هم در رها شدن از این عادت مهم هست 1- شما باید جایگزین درست داشته باشید که باید نسبت بهش هیجان داشته باشید 2- هرروز باید خودتون رو شرطی سازی کنید تا ذهنتون یادش بمونه که چرا باید فلان کار انجام بده فلان کار رو انجام نده 3-شما باید یک اصول حرفه ای برای ساخت این عادات داشته باشید و اون رو عملی کنید
    در نهایت باید روی فعالیت ها پیوستگی داشته باشید بدون پیوستگی ثمره ای حاصل نمیشه
    ممنون از توجهتون حتما این نکات عملی میکنم

12. 19 کاربر برای این پست سودمند از mojtaba.k94 عزیز تشکر کرده اند:

2,399 بار در 351 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان امیدوارم حالتون عالی باشه
    من یک مشکل عجیبی برخوردم
    داشتم یک مقاله از سایت و میخوندم و رسیدم به این جمله که نوشته بود سود تو فارکس از ضرر بقیه تامین میشه
    و من خیلی روی بحث حلال و حرام اینا حساسم از کودکی برای همین یک حس ناخوشایند برام ایجاد شد که نکنه این کار درست و خوب نیست (شاید مثل قماره که یکی باید نابود بشه تا آدم بتونه سود کنه )
    یک سرچی زدم و دیدم حرفای علما رو که زیادم بهشون اعتقادی ندارم (البته به جز آیت الله بهجت ) ولی در کل آروم نگرفتم با اینکه خیلی قبلش از اینکار لذت میبردم ولی الان همش یک حس بدی تو وجودم هستش
    کسی میتونه کمکی کنه دراین باره ؟

14. 15 کاربر برای این پست سودمند از alims57 عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,597 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط alims57 نمایش پست ها

من یک مشکل عجیبی برخوردم
    داشتم یک مقاله از سایت و میخوندم و رسیدم به این جمله که نوشته بود سود تو فارکس از ضرر بقیه تامین میشه
    و من خیلی روی بحث حلال و حرام اینا حساسم از کودکی برای همین یک حس ناخوشایند برام ایجاد شد که نکنه این کار درست و خوب نیست (شاید مثل قماره که یکی باید نابود بشه تا آدم بتونه سود کنه )
    یک سرچی زدم و دیدم حرفای علما رو که زیادم بهشون اعتقادی ندارم (البته به جز آیت الله بهجت ) ولی در کل آروم نگرفتم با اینکه خیلی قبلش از اینکار لذت میبردم ولی الان همش یک حس بدی تو وجودم هستش

سلام دوست عزیز وقت بخیر

در این که اکثر افرادی که وارد این بازار میشن ضرر میکنن هیچ شکی نیست ولی اولا همه افراد با اختیار وارد میشن و دوما همه افراد توانایی یاد گرفتن معامله گری و سود کردن را دارن پس همه میتونن سود بکنن.البته باید بدونین سرمایه افرادی که به این شکل وارد مشین و ضرر میکنن و خارج میشن بخش بسیار ناچیزی از سرمایه در گردش فارکسه که اصلا به حساب نمیاد.پس طرف حساب شما به عنوان یک معامله گر حرفه ای بقیه معامله گران حرفه ای هستند نه این افراد.

اما درمورد حرفه ای ها
    به طور کلی دو دسته تریدر حرفه ای در بازار هستند.

اکثریت به بازار مثل کازینو نگاه میکنن و با تنظیم لبه احتمالات(ریسک به ریوارد) با یک سیستمی که میدونن چند درصد موفقه وارد بازار میشن و ضرر سیستمیک خودشون را کاملا میپذیرن و هیچ مشکلی با ضرر کردن ندارن و بهش آگاهن.

دسته دوم که تعداد کمی هستند؛ افرادین که قوانین بازار را میدونن و همه معاملاتشون به سود تبدیل میشه.مثل جناب گن و جناب امینو و خیلیای دیگه که من و شما میشناسیم یا نمیشناسیمشون.

نکته جالب توجهی که وجود داره قابلیت بازار برای سوددهی صددرصدی به همه افراده .در این بازار قانون فراوانی حاکمه و بینهایت موقعیت داخلش موجوده.یادمه کریس داخل یکی از ویدئوهاش میگفت من توی صد پیپ حرکت بازار پونصد پیپ سود میکنم.این خیلی برای من جذاب بود و این بخاطر ماهیت آشوبناک فراکتالی بازاره.به این مثال نگاه کنید.

Screen Shot 10-7-2021 at 8.16 AM.png
    Screen Shot 10-7-2021 at 8.16 AM - 2.png

این قانون عینا در بازار هم حاکمه و در واقع در 100 پیپ نه تنها 500 پیپ بلکه بینهایت پیپ حرکت وجود داره و این یعنی فراوانی.
    حرکات چرخه ای بازار در بینهایت بعد در حال اتفاق افتادنه و این ماهیت چرخه ای فراکتالی به ما کمک میکنه که تمام معاملاتی که باز میکنیم نهایتا روزی با سود بسته بشه(در صورتی که لوریج و متعاقبا کال مارجین جود نداشته باشه).تنها عاملی که باعث محدودیت ما در ابعاد بالا میشه عمرمونه و عامل محدود کننده در ابعاد پایین اسپرده.یعنی بازار ذاتا این توانایی را داره به شرطی که اسپرد و لوریج وجود نداشته باشه و ما عمر خضر داشته باشیم.

حتما تا الان شده در یک روند نزولی بای بزنید(یا برعکس) و سود کنید .قطعا افرادی زیادی در همون منطقه خلاف جهت شما سل زدن و سود کردن و این بخاطر همین قانونه.
    برای اینکه این موضوع را به یکی از دوستانم که مشکل شما را داشت ثابت کنم معاملات زیر را انجام دادم.توی این دوتا معامله هم زمان با جحم مساوی یک پوزیشن سل و یک بای زدم و در واقع پوند کد را به خودم فروختم و هم در معامله خرید سود کردم و هم در معامله فروش.(به هیستوری توجه کنید)

Screen Shot 10-7-2021 at 9.13 AM.png

روی دیگه باور فعلی شما اینه که وقتی من ضرر کنم بقیه سود میکنن و وقتی بقیه سود کنن من ضرر میکنم.این باور باعث ورود شما به فاز رقابت میشه که دقیقا نقطه مقابل قانون فراوانی بازاره.اگر این جوری بود هیچ کس به هیچ کس آموزش نمیداد و هیچ وقت چنین انجمنها و تاپیکهایی شکل نمیگرفت و هیچ وقت شما جرات پرسیدن سوال نداشتید و هیچ وقت کسی جوابتون را نمیداد.

اگر در قوانین بازار عمیق بشید متوجه میشید که هر چقدر تعداد تریدرهای موفق و حرفه ای بازار بیشتر میشه تحلیل کردن و سود کردن برای همه راحتتر میشه.به همین دلیله که اکثر تریدرها یورو دلار را دوست دارن و این چرخه ادامه داره و به همین دلیله که برای راحتتر شدن کار خودتون باید به حرفه ای شدن بقیه کمک کنید.

این فیلم را هم حتما ببینید.در یک نقطه که بازار باز شد در شش تایم فریم متوالی(تقریبا) به شکل یکی درمیون سیگنال مخالف میداد یعنی با 6 تا تحلیل متفاوت در هر دو جهت در یک زمان و یک نقطه میشده از بازار سود گرفت.این معجزه بازار فارکسه
    https://s20.picofile.com/file/844191...D8%B1.mp4.html

پس نهایتا میبینیم که به شکل معمول شما نه تنها از ضررهای بقیه سود نمیکنید بلکه به عنوان بخشی از سیستم با معاملات سودده خودتون به بقیه کمک هم میکنید.
    برای همینه که امیدوارم موفق و پرسود باشید.

حکم شرعی دقیقش هم به این شکله که اولا معاملات باید واقعی و در یک بستر واقعی باشه و به شکل سوری و بازی نباشه(یعنی بروکرتون مارکت میکر نباشه و ecn باشه.) ثانیا باید بدون سوآپ باشه(اگر تریدر بلند مدت هستید و معاملاتتون بیش از یک روز طول میکشه) و ثالثا در بسترهایی مثل باینری آپشن معامله نکنید چون اونجا رسما قمار اتفاق میوفته نه سرمایه گذاری یا معامله.به طور خلاصه با یک حساب ecn اسلامی در فارکس میتونید بدون هیچ مشکل شرعی درآمد عالی داشته باشید.

امیدوارم شاد و ثروتمند باشید
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    ویرایش توسط ALiamiri : 10-07-2021 در ساعت 19:51

16. 27 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    من یک مشکل عجیبی برخوردم

سلام
    وقت بخیر
    من هم مثل شما روی این مورد یکم حساس بودم
    و توی یه دوره ای دلزدگی از فارکس برام ایجاد شد
    توضیحات جناب آقای امیری بسیار کامل و جامع بود
    و اینکه به مسئله درگیر کردن بالانس به اندازه 1 تا 3 درصد هم توجه کنید در مقابل سودی که بانک های اسلامی پرداخت میکنند یا سودی که از طریق دادن وام بازپس میگیرن (نمیدونم تا حالا حساب سپرده مدت دار داشتید یا وام گرفتید یا خیر)
    این سوال رو خاطرم نیست توی کدوم وبینار اما استاد هم به وضوح توضیح دادن
    همواره شاد و موفق باشید
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

18. 24 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

A.Naji آواتار ها
    7,618 بار در 768 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 91 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    من یک مشکل عجیبی برخوردم
    دوست عزیز مشکلی که خیلی از علما با فارکس دارن مربوط به بحث لوریج و بهره پولی میشه که دراختیارت میذارن.
    به عنوان مثال آقای خامنه ای به صورت کلی فارکس رو مجاز دونستن به دو شرط:
    اول اینکه مخالف قوانین کشور نباشه، دوم همین بحث بهره پول هست
    من نظر یک وکیل رو درباره خلاف قوانین کشور بودن میخوندم، میگفت چیزی که مشکل داره، بحث پول گرفتن از بقیه و کار کردن باهاش و همینطور راه اندازی بروکر، شبکه های هرمی و واسطه شدن در معاملاته. اما خود شخص بخواد پولش رو ببره تو این بازار مشکل خاصی نیست
    در مورد دوم هم استاد در وبینار #18 دوره فراکتالی توضیح میدن که بروکر این پول رو در اختیار تریدر قرار میده بدون اینکه ازش بهره ای بخواد و این درسته. موضوع دیگه بحث سواپ هست که درواقع میشه همون بهره پولی که در اختیار شما قرار میدن. برای این قضیه هم میتونید از حساب های Free-Swap استفاده کنین. به علاوه که احکامی درباره گرفتن وام برای مسلمان های مقیم کشورهای خارجی هست که طی شروطی که رعایت کردنش هم خیلی ساده س، به شما اجازه میدن از این وام ها استفاده کنی، با اینکه قهرا این وام ها بهش بهره ربوی تعلق میگیره ...
    consistency and patience is the trading "secret" you're looking for

20. 21 کاربر برای این پست سودمند از A.Naji عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 55 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 54 مهمان ها)

1. arsalan.b

کلمات کلیدی این موضوع