صفحه 61 از 556 نخستنخست ... 1151596061626371111161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 601 به 610 از 5556

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Javadi1 آواتار ها
    6,784 بار در 763 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام وقت بخیر
    هدف:کبریت
    ابزار:چوب کبریت
    تست: قهر کردن با خانواده و رفتن از خونه بیرون
    توضیحات
    .چوب کبریت <برای کاری مثل روشن کردن اجاق گاز و یا دوستان که علاقه بسیار شدید به دخانیات دارن>
    .تستم مشکل خانوادگیه که توی ذهن من بود حس بیخانمان بودن
    .ازاینکه اداما دسته بندی کنیم بسیار برام جالب نیست.
    گول خوردی اگه مطلب قبلی خوندی باشی متوجه میشی جوادی داره با پنبه سر میبره
    هرکی فهمید بیاد پی وی بگه جایزه داره.
    شروع تست
    تو خونه بودم طبق عادت های روزانه<مقاله فردا> داشتم کارای روز مره خودم انجام میدم تو خونمونم مهمون بود یه خانم از اقوامون داشت با مادر بزرگم حرف میزد ما تو دنیا خومون بودیم یهو دیدم دایی با تیپ قشنگ و جذاب و ماشین شای بلند خارجی امد تو خونه و ماشینشو پارک کرد با اون ژستی من همیشه دوست دارم از ماشین خارجی پیاده بشم دایم پیاد شد و امد شروع کرد به حرف زدن داییم گفت جوادی از بیرون میای تو خونه ماسک بزن کنار مادر بزرگم نشینی بخاطر این ویروس و به مهمونم گفت خانم شما هم اینجای تو خونه ای ماسکتو بزن و اینجاش رفت رو مخ جواد کبریتی که گف اگه فکر میکنی نمیتونی رعایت کنی تو خونه نیا برو جای دیگه.
    تا این گفت جرقه زدم شالو کلاه کردم گفتم <من من من به جوادی اینجوری گفتی فکر کردی کی دایی البته اینارو تو دلم گفتم :d>

خلاصه جمع کردیم رفتیم از تو خونه مادر بزرگ حالا من زدم رفتم اون خانوم محترم همونجا نشت و حرفاشو گوش داد البته اینم بگم اون خانوم پخته تر بود من جووون جوایی نام و خام بسیار نسنجیده رفتار کردم و نونستم حرف داییم بررسی کنم که داییم دلیل این حرفش بخاطر نگرانی مادرش بود و اینم بگم بعداز 3 ماه ازش عذر خواهی کردم چون حق با داییم بود.
    خلاصه و نتیجه گیری
    ی نفر میگه بالا چشمت ابرو
    مثل کبریت جرقه نزن بخوای حتما کاری<جوادی> انجام بدی بعضی مواقع مشاهده کن<خانوم محترم>
    152%.png
    جوادی
    ویرایش توسط Javadi1 : 09-26-2021 در ساعت 19:06

2. 23 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,597 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiri0072 نمایش پست ها
    با سلام وقت بخیر
    هدف:ذهن متوجه افعال نمیشه
    ابزار:به فیل قرمز فکر نکن
    تست های جذاب جوادی
    اکثر دوستان کتاب اسکاویل شیل خوندین و بخاطر دارین روی جلد نوشته معجزه کلمات تا حال از خودتون پرسیدین مگه کلمه هم معجزه میکنه مسخرس واقعا البته در ظاهر قضیه اگه ابزاری بندازی بتونی تفاوت های پنهانشو ببینی متوجه میشیم بی ربطم نمیگه اقای اسکاویل شیل
    به این نتیجه رسیدم که بیام ی مسله مطرح کنم که تو دعوا ها و بحث ها بتونیم درون بعضی از حرف های دوستان یا خانواده در بیاریم ایا از ته دل میگن یا منظور خاصی یامعنی<مادر شوهر یا خواهر شوهر یا بردار شوهر> دارن که بهترین است جواب بدی یا سکوت کنی؟
    بریم سروقت مثال معروف و ابزارمون به فیل قرمز فکر نکن تا چند سال پیش جوادی کاربردش نمیدوسنتم که کجا باید ازش اسفتاده کنم
    یکی از بهترین جا های میشه ازش استفاده کرد اونجی که دوست میگه تو اصلا خوشگل نیستی میگه تو این کار نیستی میگه دوست ندارم میگه باورت ندارم
    میگه بهت اعتماد ندارم.
    ی چیزی بگم من پای اینا قبلا ی نفر اینجوری میگفت گریم میگرفت اما الان با این ابزار متوجه میشم درونش ی چیز پنهان هست.
    خب همیجوری گفتم ذهن متوجه کلمات نمیشه چون اصلا ذهن با فعل کار نمیکنه با عکس کار میکنه
    وقتی میگیم بهت اعتماد ندارم یعنی اینکه من تصویر اعتماد تو ذهنمه میاد و به فعل یا شناسه کاری نداره.
    تست
    داتشم طبق معمول برنامه هدف روی میز کاریم مینوشتم توی اون موقعیت تمام تمرکزم روی نوشتن بود یهو دوستم امد کنارم گفت جواد تو اینکاره نیستی منم عین کبریت<مقاله فردا> جرقه زدم و بهش توهین کردم.
    نذاشتم به دوساعت بکشه سریع گوشیم برداشتم و بهش زنگ زدم و عذر خواهی کردم چون دوستم از محدود ادم های هست که بهم ایمان داره اما توی اون موقعیت این ابزاری که در اختیار شما گذاشتم نداشتم.
    نتیجه گیری و خلاصه
    ذهن متوجه افعال نمیشه حالا خودتم بکشی ذهنه دیگه چکارش کنیم اینجوری کار میکنه.
    فایل پیوست 173193
    جوادی
    سلام جواد جان.

آدمها معمولا سعی میکنند احساسات منفی حل نشده خودشون را به دیگران فرافکنی کنن.مثلا اون دوستی که گفته تو اون کاره نیستی در واقع داره احساس ناتوانی خودش را به شما فرافکنی میکنه تا پشت ناتوانی شما پنهان بشه و کمتر احساس ضعف کنه.تقریبا ریشه همه تعارضات ما همینه و البته ممکنه خیلی پنهان و غیر قابل باور باشه.واعظی که سعی میکنه جلوی گناه کردن مردم را بگیره بیشتر از همه احساس گناه داره و رئیسی که زیر دستاش را تحقیر میکنه پر از احساس حقارته.(کتاب نیمه تاریک وجود در این زمینه توضیح مفصلی داره)

حالا رویکرد ما وقتی به چنین افرادی برخورد میکنیم چندتا رویکرد میتونیم داشته باشیم.

رویکرد اول: اینکه با احساس ناتوانی و قربانی بودن حرف اونها را بپذیریم و متوقف بشیم.

رویکرد دوم :مقاومت کنیم و مثل مورد شما به طرف مقابل حمله کنیم در این صورت ناخودآگاه حرف طرف مقابل را پذیرفته و آگاهی ما داره مقاومت میکنه و ما دچار تعارض درونی شدیم که این تعارض خودش را به شکل پرخاشگری و مجددا فرافکنی نشون میده.

رویکرد سوم : دلسوزیه به این شکل که احساس نیاز و بار منفی که طرف مقابل داره تحمل میکنه را ببینیم و درک کنیم که این رفتار از روی کمبود عشقه و بدون این که مشکلش را به چشمش بیاریم بهش عشق بدیم.

رویکرد آخر که بهترینه و در عین حال واقعا مشکله اینه که بدون هیچ قضاوتی درمورد خودمون و طرف مقابل به طی طریق ادامه بدیم و نسبت به خودمون و شخص مقابل عشق بی قید و شرط داشته باشیم.این خصوصیت اساتید و مرشدان بزرگ و واقعیه.

توجه کنید که هر مقاومت و ناراحتی که در ما ایجاد میشه نشون دهنده تعارض و یکپارچه نبودن درون خودمونه و نشون میده حسی که طرف مقابل به ما فرافکنی میکنه در درون ذهن ناخودآگاهمون لونه کرده و خودآگاه ما قصد تکذیب و پنهان کردن این مسئله را داره.اگر اینجوری بهش نگاه کنید باید از دوستتون (فرد مقابل) برای آشکار کردن این احساس و تصویر منفی عمیق( در اینجا ناتوانی) بسیار ممنون باشید چون یک مانع ذهنی را از عمق به سطح کشونده و شما میتونید برطرفش کنید و خیلی راحتتر و قویتر پیشرفت کنید.

امیدوارم در ایجاد آرامش و سرور عمیق موفق باشید

4. 27 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

Javadi1 آواتار ها
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    سلام جواد جان.

آدمها معمولا سعی میکنند احساسات منفی حل نشده خودشون را به دیگران فرافکنی کنن.مثلا اون دوستی که گفته تو اون کاره نیستی در واقع داره احساس ناتوانی خودش را به شما فرافکنی میکنه تا پشت ناتوانی شما پنهان بشه و کمتر احساس ضعف کنه.تقریبا ریشه همه تعارضات ما همینه و البته ممکنه خیلی پنهان و غیر قابل باور باشه.واعظی که سعی میکنه جلوی گناه کردن مردم را بگیره بیشتر از همه احساس گناه داره و رئیسی که زیر دستاش را تحقیر میکنه پر از احساس حقارته.(کتاب نیمه تاریک وجود در این زمینه توضیح مفصلی داره)

حالا رویکرد ما وقتی به چنین افرادی برخورد میکنیم چندتا رویکرد میتونیم داشته باشیم.

رویکرد اول: اینکه با احساس ناتوانی و قربانی بودن حرف اونها را بپذیریم و متوقف بشیم.

رویکرد دوم :مقاومت کنیم و مثل مورد شما به طرف مقابل حمله کنیم در این صورت ناخودآگاه حرف طرف مقابل را پذیرفته و آگاهی ما داره مقاومت میکنه و ما دچار تعارض درونی شدیم که این تعارض خودش را به شکل پرخاشگری و مجددا فرافکنی نشون میده.

رویکرد سوم : دلسوزیه به این شکل که احساس نیاز و بار منفی که طرف مقابل داره تحمل میکنه را ببینیم و درک کنیم که این رفتار از روی کمبود عشقه و بدون این که مشکلش را به چشمش بیاریم بهش عشق بدیم.

رویکرد آخر که بهترینه و در عین حال واقعا مشکله اینه که بدون هیچ قضاوتی درمورد خودمون و طرف مقابل به طی طریق ادامه بدیم و نسبت به خودمون و شخص مقابل عشق بی قید و شرط داشته باشیم.این خصوصیت اساتید و مرشدان بزرگ و واقعیه.

توجه کنید که هر مقاومت و ناراحتی که در ما ایجاد میشه نشون دهنده تعارض و یکپارچه نبودن درون خودمونه و نشون میده حسی که طرف مقابل به ما فرافکنی میکنه در درون ذهن ناخودآگاهمون لونه کرده و خودآگاه ما قصد تکذیب و پنهان کردن این مسئله را داره.اگر اینجوری بهش نگاه کنید باید از دوستتون (فرد مقابل) برای آشکار کردن این احساس و تصویر منفی عمیق( در اینجا ناتوانی) بسیار ممنون باشید چون یک مانع ذهنی را از عمق به سطح کشونده و شما میتونید برطرفش کنید و خیلی راحتتر و قویتر پیشرفت کنید.

امیدوارم در ایجاد آرامش و سرور عمیق موفق باشید
    سلام وقت بخیر ممونم خیلی عالی شد.
    چقد رفتار قشنگی دارین بعداز برخورد مسله واقعا لذت بردم خیلی عالی بود که گفتین از دوستم ممنون باشم.
    و این بسیار عالی بود خوشحالم کردی
    فوقالعاده بود خیلی پستتون جذاب بود. پراز نکته و چیزای جدید بود.
    خلاصه نکات شما
    احساسات حل نشده خودشون منتقل کنن.
    یکپارچه نبودن
    از عمق به سطح
    فرافکنی
    ناتوانی و قربانی
    مشاهده کردن و گام بعدی عشق بی قید و شرط
    کمبود
    هرکی بیشتر تحقیر میکنه حس حقارت درونشه. تحقر مثاله صرفا
    کاش همین الان این دانش کسب کردم به سطح اگاهی میرسیدم.
    پستتون بسیار ساده اما در عین حال کاربردی به شخصه اینو تو دفتر مینویسم.
    خلاصه خلاصه ها
    همچیو ریختی بهم مرسی
    ویرایش توسط Javadi1 : 09-25-2021 در ساعت 20:19

6. 22 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,597 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiri0072 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر ممونم خیلی عالی شد.
    چقد رفتار قشنگی دارین بعداز برخورد مسله واقعا لذت بردم خیلی عالی بود که گفتین از دوستم ممنون باشم.
    و این بسیار عالی بود خوشحالم کردی
    فوقالعاده بود خیلی پستتون جذاب بود. پراز نکته و چیزای جدید بود.
    خلاصه نکات شما
    احساسات حل نشده خودشون منتقل کنن.
    یکپارچه نبودن
    از عمق به سطح
    فرافکنی
    ناتوانی و قربانی
    مشاهده کردن و گام بعدی عشق بی قید و شرط
    کمبود
    هرکی بیشتر تحقیر میکنه حس حقارت درونشه. تحقر مثاله صرفا
    کاش همین الان این دانش کسب کردم به سطح اگاهی میرسیدم.
    پستتون بسیار ساده اما در عین حال کاربردی به شخصه اینو تو دفتر مینویسم.
    خلاصه خلاصه ها
    همچیو ریختی بهم مرسی
    خواهش میکنم حوشحالم بتونه مفید باشه

8. 20 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

Javadi1 آواتار ها
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام وقت بخیر
    هدف : اموزش عادت
    ابزار: کارهای روزمره
    تست: انتخاب مسیر پسر
    مشکل:عدم تغییر زندگی

توضیحات:
    عادت یعنی رفتاری که بدون اینکه فکر کنی انجام میدی مثل غدا خوردن و نگا کردن<کسی بینا هست>
    در طول روز ما برای خومون عادت درست میکنیم و با انها زندگی
    یک جمله بسیار جذاب
    98% از رفتارهای ادم از روی عادت <امینو>
    با عادت های خوب میتونیم زندگی شایسته مثل علم استفاده از چاقو برای جراحی مغز انسان<ولی سخت شکل میاد>
    با عادت بد زندگی کردن بسیار دشوار مثل جاقو زدن به فرد دیگه در اثر دعوا <اما راحت شکل میاد>
    راه حل:
    اول مجبوری درک کنی که باید تغییر
    دوم: تنظیم برنامه ریزی جدید
    سوم: اینقد تکرار کنی که خودت متوجه نشی
    چهارم: توانایی کاشت یک عادت<اینو ندارم کسی میتونه کمکم کنه>
    تست اول: از مسواک زدن جوادی شروع شده اوایل کار مسواک نمیزدم و دندون درد میشدم و نمیتونستم تمرکز <قاله فردا> کنم تا اینکه الان بدون فکر کردن بعد از هر وعده میرم مسواک میزنم.
    تست دوم:پسر جوانی در مسیر دو راهی بود که پیر مرد با موهای سفید و سال خورده در کنار درختی نشسته بود دید پسرک نمیدونه کدوم سمت بره
    پیرمرد با صدای دلنشین خودش برخواست و گفت پسرک مراقب باش کدوم مسیر و انتخاب میکنی چون تا 90 کیلو متر اجازه برگشت نداری.

خلاصه
    عادت یعنی هر رفتاری که بدون فکر انجام میدی
    فایل پیوست 173994
    جوادی
    ویرایش توسط Javadi1 : 10-02-2021 در ساعت 09:55

10. 21 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    11,001 بار در 787 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    بین محرک و پاسخ یک فضای خالی وجود دارد. دراون این فضای خالی است که ما قدرت انتخاب پاسخمان را داریم . و در پاسخ ماست : که رشد و آزادی مان نهفته است
    "انسان در جستجوی معنا"
    Between-stimulus-and-response-there-is-a-54915.jpg
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

12. 26 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام
    وقت همه دوستان بخیر باشه
    یکسری تصاویر به همراه متن های کوتاه تک جمله ای
    امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره

photo_2021-09-26_22-49-14.jpg

photo_2021-09-26_22-49-19.jpg

photo_2021-09-26_22-49-22.jpg

photo_2021-09-26_22-49-24.jpg

photo_2021-09-26_22-49-26.jpg

photo_2021-09-26_22-49-29.jpg

photo_2021-09-26_22-49-31.jpg
    ویرایش توسط sara.sat : 09-26-2021 در ساعت 22:58
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

14. 31 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

Javadi1 آواتار ها
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام وقت بخیر
    هدف:اموزش تمرکز
    ابزار:حواس پرتی امینو
    تست:برداشت حساب وقتی 100 درصد حساب رشد کرد
    مشکل اول: حواستو جمع کن ....
    مشکل دوم: زرنگ بودن افرادی که میگن ما خیلی باهوشیم میتونیم چند کاروو همزمان انجام بدیم
    توضیحات
    .تمرکز یعنی ساعت شنی که شن هارو دونه دونه میریزه پایین
    داستان اول
    استاد کهن سالی بود که دوتا تیر انداز توی مزرعه میبینه
    استاد از اولی میپرسه چی میبینی میگه من اسمون میبینم درخت میبینم خورشید میبنیم سبیل هم میبینم استاد میگه کمانتو بزار زمین
    از دومی میپرسه میگه چی میبینی میگه من فقط سیبل میبینم اینجا استاد میگه از امروز اموزشت شروع میشه.

...نقطه مقبال تمرکز حواس پرتی است.
    خب ما توی روز مره به جای اینکه بگیم تمرکزت روی کارت باشه میگیم حواستو جمع کن به خاطر میارین گفتم ذهن فعل مل متوجه نمیشه ذهن روی حواس تصویر میسازه و طبق اون عمل میکنه<کاری نداره میگی جمع کن>
    کاری که امین دهقان توی اموزش هاش انجام میده اینکه میگه حواستو جمع کن که حساب 100 درصد رشد کرد پولتو برداری نتیجه نداده همینجوری که توی بچها و حرف های خودش متوجه میشیم.
    خب به قول انیشتین احماقه است کار تکراری انجام بدیم و نتیجه متفاوت بخوایم.
    کاری که بهتره انجام بشه بگیم تمرکز کن دانشجوی عزیز که وقتی حساب 100 درصد افزایش یافت پولتو برداشت کنی.
    داستان جوادی:دیروز تو کافی نت بودم داشتم فنر میزدم نزدیک مهر هست دوستم بهم گفت حواست باشه این کتاب که انگلیسی برعکس فنر بزنی خب نیتجه حاصل شد این بود که من توی کتاب اشتباه <مقاله فردا>کردم بعداز بررسی متوجه شدم گفتم بهتره میگفت جوادی جان تمرکز کن که کتاب کامل و تمیز تحویل مشتری بدیم قطعا نتیجه متفاوتی گیرمون می امد.
    خلاصه
    ساعت شنی دیدی یاد تمرکز بیفت
    1251%.png
    اگه همه سبیل دیدن تو وسط سیبل ببین
    2538%.png
    جوادی

16. 20 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

ahmadh2 آواتار ها
    192 بار در 38 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و خدا قوت
    ی سوال داشتم درباره روانشناسی (عادت ها)
    استاد عزیز در اکثر صحبت هاشون پیرامون عادت ها می فرمایند شما باید عادت های بد تریدری رو کم کم از بین ببرید .حالا سوال من این است که منی که اولین بار است با ترید اشنا شدم و این کار را در کنار شما در حال یادگیری هستم اصلا عادت تریدری ندارم پس چه چیزی را باید ترک کنم.
    یا بطور واضح تر من چه عادت هایی را درون خودم برای تریدر موفق شدن ایجاد کنم ؟
    amino@
    ویرایش توسط ahmadh2 : 09-30-2021 در ساعت 18:03
    برای رسیدن به خواسته هایت تلاش نکن، بجنگ

18. 20 کاربر برای این پست سودمند از ahmadh2 عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadh2 نمایش پست ها
    سلام و خدا قوت
    ی سوال داشتم درباره روانشناسی (عادت ها)
    استاد عزیز در اکثر صحبت هاشون پیرامون عادت ها می فرمایند شما باید عادت های بد تریدری رو کم کم از بین ببرید .حالا سوال من این است که منی که اولین بار است با ترید اشنا شدم و این کار را در کنار شما در حال یادگیری هستم اصلا عادت تریدری ندارم پس چه چیزی را باید ترک کنم.
    یا بطور واضح تر من چه عادت هایی را درون خودم برای تریدر موفق شدن ایجاد کنم ؟
    amino#
    سلام
    استاد درست منشن نشدن ظاهرا .باید بزنید @ اسم کاربری ایشون
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

20. 14 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 22 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 22 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع