صفحه 60 از 556 نخستنخست ... 1050585960616270110160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 591 به 600 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

yashar_saheb آواتار ها
    11,001 بار در 787 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

تغییر زندگی

اگر به تغییرات پایان دهید به زندگی خودتان پایان داده اید.
    "بنجامین فرانکلین"
    سر فصل:
    1-مقدمه
    2-چیستی و چرایی تغییر
    3-در چه زمینه هایی میتوانیم تغییر کنیم؟
    3- چه عواملی را میتوانیم تغییر بدیم؟
    4-ماتریکس تغییرات پایدار
    5-نکته پایانی
    --------------------------------------------------------
    article_change_management3.png
    1- مقدمه:
    در تمام کتاب ها و سخنرانی ها نوشته ها مصاحبه های افراد موفق یک جمله بسیار پرتکرار وجود دارد "برای موفق شدن باید تغییر کرد"
    جمله بسیار جالبی است که سوالات جالب تری هم برای ما بوجود میاورد که تغییر چیست ؟ چرا اصلا باید تغییر کنیم؟ چطور تغییر کنیم؟ اصلا راز تغییر چیست؟
    در این نوشته قصد پرداختن به همین سوالات رو داریم
    ------------------
    everything-needs-to-change.png
    2-چیستی و چرایی تغییر:
    تعریف تغییر بسیار ساده است: "حرکت از یک وضعیت به وضعیت دیگر"
    تغییر یک جزء جدا نشدنی از زندگی ماست. تقریبا همه چیز در جهان هستی در حال تغییر است
    هیچ چیز در زندگی مثل قبل نخواهد ماند اگر به دهه گذشته نگاه کنیم قشنگ تغییرات رو از تمام جوانب حس میکنیم از تغییر تکنولوژی گوشی های معروف گرفته تا سبک زندگی افراد مختلف جهان
    اما اینکه همه چیز در حال تغییر است جواب چرا باید تغییر کنیم است؟ شاید اما این سوال مبهم است چون یک مسئله روشن نشده چه چیزی رو به چه چیزی میخواهیم تغییر بدیم؟
    وقتی مشخصی بشه میتونیم دوباره این سوال رو از خودمون بپرسیم.
    ----------------------------------
    3-در چه زمینه هایی میتوانیم تغییر کنیم؟
    بطور خیلی خلاصه ما چهار بعد برای زندگی مون داریم:
    1- زندگی شخصی
    2- ارتباطاط(همه نوع)
    3-کسب و کار و اوضاع مالی
    4-سلامت جسم و روانی
    که این زمینه ها شبیه یک سیستم کار میکنند و همدیگه رو تنظیم میکنند هر تغییری چه بد چه خوب در یکی از این زمینه ها باعث میشه بقیه هم خودشون رو باهاش تنظیم کنند چطور؟ مثال عرض میکنم: درامد شما کم میشه تمایل به ارتباطاط کمتر میشه پرخاشگر میشید از طرف دیگه ه خودتون فشار میارید سلامتی جسمی روانی تون دچار مشکل میشه و بعد فکرتون مشغول میشه به زندگی شخصیتون نمیرسید یا وقتی رابطه عاطفی بهم میخوره دیگه حال کار کردن ندارید و.... و برعکسش هم صادق هست اگر رشدی درامدی داشته باشید ارتباطاط بهتری میتونید بگیری وقت ازاد بیشتری دارید میتونید به زندگی شخصی برسید استرس کمتری دارید و سلامت جسم و روان بهتری دارید و.....
    پس اینجا مشخص شد ما کارمون تغییر در این چهار بعد است اما چه چیزی هایی در این چهار بعد رو میتونیم تغییر بدیم؟
    ---------------------------------------------
    3- چه عواملی را میتوانیم تغییر بدیم؟
    در این لیست تمام سرشاخه های تغییر در یک حوضه نوشته شده است یعنی تمام تغییرات کوچک هم زیرشاخه این لیست حساب میشه . البته لیست در حال کامل شدن هست. البته دلیل نوشتن این لیست برای الگو گیری که چه چیزی رو باید تغییر بدید هست
    لیست :
    1- عادات: تمام این عوامل که خودکار شدند رو شامل میشه 2-طرز فکر 3- احساسات 4- اهداف و خواسته ها 5- ارزش ها و انگیزه ها 6- اعمال(کنش)7- رفتار ها(واکنش) 8- روش انجام 9-برنامه ریزی 10-باور ها 11-تصمیمات 12- توجه و تمرکز 13- نوع دیدگاه و برداشت 14-شخصیت 15-محیط 16- دوستان 17- خاطرات 18- زمان بندی 19- الگوهای فکری و ذهنی 20- فیزیک بدنی
    مثال استفاده از این لیست : مثلا شما در زمینه کاری که فارکس باشه بیاید طرز فکرتون رو عوض کنید حالا چجور عوض کنید باید خودتون برید دنبال روشش من فقط اصولش رو میتونم بگم
    ------------------------------------
    Change-e1360817035602.jpg
    4-ماتریکس تغییرات پایدار:
    این ماتریکس بطور ساده جمع بندی تقریبا کل مدل های تغییر است. هر کدام از مراحل لازمه انجام تمرینات و اعمال خاصی هست اما اصول همه انها یک چیز است که در این ماتریکس میتوانید مشاهده کنید. روش های زیادی و کارهایی زیادی هم برای اینکه این مراحل طی بشه وجود دارد که شخص باید خودش انهارا به هرروشی هست پیدا کند وانجام بدهد
    1- شناسایی چه چیزی رو میخواهیم به چه چیزی تغییر بدیم
    2- باید باور کنیم که ایجاد تغییر ضروری است (نقطه عطف)
    3- باید تغییر رو به زندگی بهتر و خوشحالی بیشتر پیوند بدیم
    4- باید تغیر عملی و البته شرطی سازی کنیم: باید یکسری اعمال غیر تکرار شونده و تکرار شونده(عامل شرطی سازی) انجام بدهیم.
    5-باید اون تغییر رو حفظ کنم
    البته این لوپ باید چندین چند بار تکرار بشه
    مثال: 1- تغییر دارمد از آ به ب 2- تنفر از از درامد قبلی 3- فهمیدن خوشحالی در درامد جدید 4- انجام اعمال و تمارین که این تغییر رو سبب میشه مثل سرمایه گذاری چک کردن و شرکت در دوره و... 5- انجام کارهایی تغییر و حفظ درامد که پایین تر از ب نیاد
    ------------------
    5-نکته پایانی:
    یک اصل کلی وجود داره در زندگی هیچ چیزی مثل قبل باقی نمیمونه یا یک چیز به بهتر تغییر میکنه یا به بدتر تغییر میکنه. درواقع اگر به نسخه بهتر تغییر نکنید درواقع به نسخه بدتر تغییر خواهید کرد. شما اگر رژیم غذایی بدتو رو عوض نکنی به رژیم غذایی خوب وضعیت سلامتیت روز به روز بدتر میشه. برعکسش هم صادق هست .
    در پایان بابت خواندن این نوشته از شما تشکر میکنم
    yashar-saheb
    ویرایش توسط yashar_saheb : 09-23-2021 در ساعت 12:16
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

2. 37 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

mahdiniz آواتار ها
    5,062 بار در 451 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط JaVa:D نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر
    من تونستم با موفقیت دوتا عادت رو تو زندگیم بسازم و دارم انجام میدم
    برای پیشنهاد میتونید بفرمایید چه عادت هایی در زمینه زندگی روزمره و مخصوص زندگی تریدری بهتره بسازم؟
    سپاس
    سلام.
    ورزش صبحگاهی!
    خیلی باعث نشاط و سرزندگی میشه و من هم دو ماهه به صورت مرتب هر روز صبح ورزش میکنم و تاثیره مستقیم روی زندگیم، سلامتیم، و حتی ترید هام داشته.

4. 29 کاربر برای این پست سودمند از mahdiniz عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,459 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و عرض ادب دارم خدمت تک تک دوستان گل آکادمی
    دوستان خسته نباشید
    این پیامی که اینجا میگذارم شاید مربوط به این تاپیک نباشه اما چون بیشتر مربوط به روانشناسی و نظم میشد اینجا میگذارم اگر استاد و ادمین محترم صلاح ندونستن حذفش کنن ممنون میشم
    این فایل اکسل مربوط به پلنر و کارهای روزانه خودم هست و چون فایل اکسل و قابل تغییر هست دوستان میتونن برنامه و کارهای روزانه خودشون رو روش اعمال کنند و نظم بیشتری در کارهای روزانه اعمال کنند که در مرور زمان خیلی تاثیر خوبی داره حیفم اومد برا استفاده دوستان نگذارمش
    اگر به کار یک نفر هم بیاد بازم تونستم کمکی به یک نفر کرده باشم و مفید واقع شده باشه

https://s18.picofile.com/file/844117...9%85.xlsx.html

آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم براتون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

6. 31 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Javadi1 آواتار ها
    6,783 بار در 763 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام وقت بخیر
    هدف: اموزش صبر
    ابزار ها:نگران یا انتظار و مشاهده کردن یا مشاهده کردن بدون قضاوت<دلیل دوست داشتن بچه ها>
    در اخر نتیاج تست میگم
    داستان:همیشه اخر جسله های پرایس اکشن فرکتالی استاد امین دهقان دوستان سواالات روانشناسی میپرسن و استاد در اکثر مواقع تاکید بسیار بالایی روی صبر دارن و اهمیت زیادی برای کلمه صبر قائل هستن و جمله تکراری و شنیدنی نزد تمامی دانشجویان اکادمی ویو این است که استاد میگوید: بالاترین توانایی یک انسان صبر است.
    سوال طرح میشه صبر یعنی چی؟
    توی کامنت ها در 5 ماه گذشته جوادی از استاد پرسید:استاد صبر یعنی چی جوابی گرفتم این بود صبر یعنی لحظه حال و یک توضجح کوتاه اما بسیار کاربردی از ایشان دریافت کردم و در ادامه توضیح داد عدم نگرانی و عدم انتظار است چون وقتی در اینده سفر میکنی نگران میشی و وقتی در گذشته سفر میکنی انتظار میکشی<کامنتم حذف شده از تو کانت های سایت>
    بخاطر بیارین برای شناخت صبر از ابزار هامون استفاده میکنیم یک طرف انتظار یا نگرانی و طرف دیگر مشاهده کردن است.
    در مرحله اول گفتم من نمیدونم مشاهده کردن یعنی چی<شبیه پسر کاراته باز شدم وقتی میگفتم مشاهده کنم>
    انتظار ی داستان جالب از جوادی بشنوید
    به مادر بزرگم میفگتم من دارم میرم شهرستان و بعد از این جمله میگفت رسیدی تو خونه زنگی بزن بگو من رسیدم همیشه هم مادر بزرگم زنگم میزد میگفت رسیدی جواد؟ البته چاشنی اعصابنیتم داخلش بود.
    خب این داستان به این معنی مادر بزرگم انتظار میکشید بهش زنگ بزنم و هر لحظه میگذشت مادر بزرگم نگران تر میشد که نکنه براش اتفاقی افتاده و داستان همیشه به همین قرار بود تا چند روز پیش من متوجه شدم انتظاار یعنی امید و ارزو داشتن و نگرانی به معنی اشفتگی
    خب به شخصه از انتظار کشیدن و نگران بودن بدم شایدم خوشم میاد هنوز نمیدونم اما دلیلی داره بدم میاد اینه که انرژِی تورو میگیره و جای موثر صرف نمیشه و خوشم میاد چون بهت قدرت میده که خودت تصمیم بگیری انتظارشو بکشی یا نه شاید چیز ارزشمندی باشه به هر حال
    اینجا بود فهمیدم مادر بزرگم مجبوره صبر کنه اینجا متوجه شدم مجبوره رفتار جوادی مشاهده کنه.

نتیجه گیری:
    این کامنتم هست در ته ساختار این حرف مفهوم صبر از دید امینو میتونیم متوجه بشیم.

123%.png

جوادی

8. 28 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    با سلام و وقت بخیر به همه دوستان آکادمی ویو
    جناب امیری در مورد صبر گفتید
    منم میخام یه چند سطری در رابطه با صبر بگم که چکیده سخنرانی جناب آقای مهندس حمید انتظام هست در رابطه با صبر
    در این سخنرانی ایشون در رابطه با فضیلت صبر میگن که نه تنها در سلوک معنوی، بلکه در زندگی روزمره نیز کاربرد فراوان دارد. سرفصل های صحبت هاشون : 1- صبر یعنی چه ؟ 2- قران کریم در رابطه با صبر چه آموزه هایی دارد؟ 3- ماهیت و حقیقت صبر. 4- سالک معنوی در چه مواضعی نیاز به صبر دارد؟ 5- صبر در چه صورت ها و جامه هایی خود را آشکار میکند؟

معنای لغوی: یک واژه عربی است و معنای فارسی اون بردباری و شکیبایی است. درلغت به معنای حبس کردن، ضبط کردن
    مثلا به مصیبت زده میگیم صبر داشته باش.
    واژه متضادش جزع هست یعنی بی تابی ، شتاب ؛ عجله
    کسی که شتابزده هست معمولا سنجیده عمل نمیکنه و میوه رو کال میچینه و زیان میکنه
    واژه صبر در قران بیش از یکصد بار مورد استفاده قرار گرفته و به انسانهای صبور درجات بالایی عطا شده به عنوان مثال گفته شده بر صابران هست سلام و رحمت خاصه خداوند
    صبر تنها یک فضیلت اخلاقی نیست؛ یکی از ارکان رستگاری است. همونطور ک در سوره عصر میخونیم که ان الانسان لفی خسر.انسان همواره در خسران هست تا کی؟ تا زمانیکه وتواصعو بالحق و تواصعو بالصبر (یعنی کسانیکه صبر میکنید و دیگران را به صبر و حق دعوت میکنند.)
    4 ستون رستگاری : ایمان - عمل صالح - حق و صبر
    که هر کدوم نسبت متقابل با سه تای دیگر دارد (رابطه لازم و ملزومی دارن)
    مولانا نیز به خوبی این رابطه تنگاتنگ را دریافته که در مثنوی شریف میفرمایند : صبر را با حق قرین کرد ای فلان/ آخر والعصر را آگه بخوان
    حق و صبر مقارن همند و در کنارهم اومدن؛ این برای این نیست که برای زیبایی قافیه کنار هم اومده باشن.نه ،این دو باهم قرین هستن. نمیتوان در مسیر حق جویی قدم برداشت مگر اینکه از صبر حظ وافری برده باشیم.
    ایمان هم به همین شکل رابطه تنگاتنگ با صبر دارد. صبر از ایمان ببیابد سر کله/ حیث لا صبره لا ایمانه له/گفت پیغمبر خداش ایمان نداد/ هرکه را صبری ندارد در نهاد
    امام محمد غزالی در کتاب احیا علوم دین میگوید: ایمان دونمیه است یک نیمه صبر و یک نیمه شکر. و این دو دو صفت و دو اسم از اسما حسنی خداوند است. شکور یک اسم است و صبور یک صفت و یک نام
    یکی از نام های دیگر خداوند نام حلیم است. ولله غفور الحلیم (حلیم یعنی بردبار همان معنای صبر)

این سخنرانی حدود یک ساعت هست و اگه بخام همه رو بگم از حوصله همه خارجه؛ اما بسیار بسیار نکات مفید و آموزنده داره. در مورد زندگی روزمره و همینطور بحث ترید کردنمون و مسلما به هدف آفرینش هم اشاره داره.
    اما در یک کلام بخام همه این سخنرانی رو بگم ؛ جناب حافط میفرمایند : که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها
    صبر نیاز به تمرین داره، تمرین عملی بسیار زیاد

لینک فایل
    ویرایش توسط sara.sat : 07-17-2022 در ساعت 01:06
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

10. 30 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

مهدی موذن آواتار ها
    3,347 بار در 262 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    با سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیز و همه رفقای آکادمی ویو

تمام مقالات روانشناسی آکادمی ویو تا به امروز که توسط استاد محترم تهیه شدند و فوق العاده ارزشمند هستند در قالب یک فایل PDF جمع آوری شده و تقدیم شما دوستان میگردد

اول یک تشکر میکنم از استاد محترم بابت این همه مطالب ارزشمندی که با وسواس و حساسیت فوق العاده بالا در اختیار ما میگزارند و یک عذرخواهی بابت اینکه اگر در فایل pdf بعضا ناهماهنگی هایی بین صفحات دیده میشود به بزرگواری خودتان بببخشید

لینک دانلود فایل :

لینک جدید جایگزین شد

https://uupload.ir/view/روانشناسی_مق...یو_0mgs.pdf/
    نهج البلاغه نامه 69 : واعْتَبِرْبِما مَضى مِنَ الدُّنْيا ما بَقِىَ مِنْها، فَاِنَّ بَعْضَها يُشْبِهُ بَعْضاً، وَ آخِرَها لاحِقٌ بِاَوَّلِها،
    از گذشته جهان برای باقیمانده آن پند گیر، زیرا بعضی از آن شبیه بعض دیگر است، و انجامش به آغازش می پیوندد.

12. 35 کاربر برای این پست سودمند از مهدی موذن عزیز تشکر کرده اند:

4,915 بار در 555 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 25 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام ودرود
    هر وقت دنبال نتیجه هستیم امتحان را خراب میکنیم .این ناسازئه نهایی است:دنبال نتیجه باش وبه ان نمیرسی
    تمرکز خود را از نتیجه بردار ان وقت به دستش میاوری وتمام...
    زمانی به خواسته ای میرسم که سزاواری ان را داشته باشم.واین سزاواری با عبور از چالشها بدست میاد.پس چالشهارا با اغوش باز میپزیرم

14. 28 کاربر برای این پست سودمند از ali&sohaile9.10 عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,597 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط bakhtiyarkh نمایش پست ها
    سلام ودرود
    هر وقت دنبال نتیجه هستیم امتحان را خراب میکنیم .این ناسازئه نهایی است:دنبال نتیجه باش وبه ان نمیرسی
    تمرکز خود را از نتیجه بردار ان وقت به دستش میاوری وتمام...

سلام

ممنون از شما که به این نکته بسیار مهم اشاره کردین

وقتی گفته میشه ذهن یک کامپیوتر هدف جوست همه فکر میکنن باید به شکل خوآگاه به اهدافشون بچسبن و روزی هزار بار جملات تاکیدی را تکرار کنن و کلی تصویر سازی آگاهانه بکنن.در صورتی که طبق قانون تلاش معکوس وقتی ذهن ناخودآگاه باورها و تصاویر و احساساتی خلاف هدف ناخودآگاه داره با قدرتی چندین برابر بیشتر تلاش خودآگاه را خنثی و در جهت مخالفش حرکت میکنه. امیل کوئه میگه :وقتی قوه اراده و تخیلات ما در تضاد و در حال رقابت هستند همیشه قوه تخیل ماست که پیروز میدان است بدون هیچ استثنایی

این دقیقا مثل تلاش برای خوابیدن میمونه و کاملا بی نتیجه خواهد بود.
    در واقع اهداف و خواسته ها باید به ذهن ناخودآگاه از راه درست تلقین بشن و ذهن خودآگاه اون اهداف را کاملا بدیهی فرض کنه (دلیل روانشناسی شکرگذاری قبل از دریافت همینه)و تلاش خودآگاه فقط برای انجام کارهای لازم و اهداف بالاتر انجام بشه(چون که صد آید نود هم پیش ماست)

اینجوری استرس کار به شدت کاهش پیدا میکنه و سرعت پیشرف چندین برابر میشه.

16. 32 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

mehdi_hasanzade آواتار ها
    3,840 بار در 306 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام بسیار ممنونم از توضیحات کاملتون
    الان که دانشجویان دوره پرایس در مرحله ترید هستند فکر می کنم این نکات گفته شده خیلی به دردشون بخوره
    خود استاد هم که می گفت پترن 123 و چک لیست اون یعنی صبر
    من دنبال علت منفی خوردن ترید هام بودم دیدم که دلیل عمده شون بد وارد شدن و عجله داشتن هست در واقع اصلا صبر نمی کردم الان یکی از مواردی که جواب می ده اینه که حتما یه کتاب میزارم کنار دستم و تو مرحله صبر و تا رسیدن به منطقه 3 اونو می خونم خیلی کمک کرده راحتتر صبر می کنم و ساعات مطالعه هم رفته بالا و نوشتن ژورنال و تعهد به چک لیست خیلی مهم هست و استاد هم تاکید فراوان داشتن

نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    با سلام و وقت بخیر به همه دوستان آکادمی ویو
    جناب امیری در مورد صبر گفتید
    منم میخام یه چند سطری در رابطه با صبر بگم که چکیده سخنرانی جناب آقای مهندس حمید انتظام هست در رابطه با صبر
    در این سخنرانی ایشون در رابطه با فضیلت صبر میگن که نه تنها در سلوک معنوی، بلکه در زندگی روزمره نیز کاربرد فراوان دارد. سرفصل های صحبت هاشون : 1- صبر یعنی چه ؟ 2- قران کریم در رابطه با صبر چه آموزه هایی دارد؟ 3- ماهیت و حقیقت صبر. 4- سالک معنوی در چه مواضعی نیاز به صبر دارد؟ 5- صبر در چه صورت ها و جامه هایی خود را آشکار میکند؟

معنای لغوی: یک واژه عربی است و معنای فارسی اون بردباری و شکیبایی است. درلغت به معنای حبس کردن، ضبط کردن
    مثلا به مصیبت زده میگیم صبر داشته باش.
    واژه متضادش جزع هست یعنی بی تابی ، شتاب ؛ عجله
    کسی که شتابزده هست معمولا سنجیده عمل نمیکنه و میوه رو کال میچینه و زیان میکنه
    واژه صبر در قران بیش از یکصد بار مورد استفاده قرار گرفته و به انسانهای صبور درجات بالایی عطا شده به عنوان مثال گفته شده بر صابران هست سلام و رحمت خاصه خداوند
    صبر تنها یک فضیلت اخلاقی نیست؛ یکی از ارکان رستگاری است. همونطور ک در سوره عصر میخونیم که ان الانسان لفی خسر.انسان همواره در خسران هست تا کی؟ تا زمانیکه وتواصعو بالحق و تواصعو بالصبر (یعنی کسانیکه صبر میکنید و دیگران را به صبر و حق دعوت میکنند.)
    4 ستون رستگاری : ایمان - عمل صالح - حق و صبر
    که هر کدوم نسبت متقابل با سه تای دیگر دارد (رابطه لازم و ملزومی دارن)
    مولانا نیز به خوبی این رابطه تنگاتنگ را دریافته که در مثنوی شریف میفرمایند : صبر را با حق قرین کرد ای فلان/ آخر والعصر را آگه بخوان
    حق و صبر مقارن همند و در کنارهم اومدن؛ این برای این نیست که برای زیبایی قافیه کنار هم اومده باشن.نه ،این دو باهم قرین هستن. نمیتوان در مسیر حق جویی قدم برداشت مگر اینکه از صبر حظ وافری برده باشیم.
    ایمان هم به همین شکل رابطه تنگاتنگ با صبر دارد. صبر از ایمان ببیابد سر کله/ حیث لا صبره لا ایمانه له/گفت پیغمبر خداش ایمان نداد/ هرکه را صبری ندارد در نهاد
    امام محمد غزالی در کتاب احیا علوم دین میگوید: ایمان دونمیه است یک نیمه صبر و یک نیمه شکر. و این دو دو صفت و دو اسم از اسما حسنی خداوند است. شکور یک اسم است و صبور یک صفت و یک نام
    یکی از نام های دیگر خداوند نام حلیم است. ولله غفور الحلیم (حلیم یعنی بردبار همان معنای صبر)

این سخنرانی حدود یک ساعت هست و اگه بخام همه رو بگم از حوصله همه خارجه؛ اما بسیار بسیار نکات مفید و آموزنده داره. در مورد زندگی روزمره و همینطور بحث ترید کردنمون و مسلما به هدف آفرینش هم اشاره داره.
    اما در یک کلام بخام همه این سخنرانی رو بگم ؛ جناب حافط میفرمایند : که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها
    صبر نیاز به تمرین داره، تمرین عملی بسیار زیاد

پ.ن: دوستان خاسته باشند میتونم این فایل رو در اختیارشون بزام
    ویرایش توسط mehdi_hasanzade : 09-24-2021 در ساعت 15:35

مسیر سخت است و دشوار ولی راهی جز رفتن نیست

" من بر فراز قله میگویم موفقیت نتیجه گام های کوچک و مستمر است "
    و این نه یک شعار بلکه دقیقا واقعیتی کشف شده است.
    امینو

18. 26 کاربر برای این پست سودمند از mehdi_hasanzade عزیز تشکر کرده اند:

Javadi1 آواتار ها
    6,783 بار در 763 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    با سلام وقت بخیر
    هدف:ذهن متوجه افعال نمیشه
    ابزار:به فیل قرمز فکر نکن
    تست های جذاب جوادی
    اکثر دوستان کتاب اسکاویل شیل خوندین و بخاطر دارین روی جلد نوشته معجزه کلمات تا حال از خودتون پرسیدین مگه کلمه هم معجزه میکنه مسخرس واقعا البته در ظاهر قضیه اگه ابزاری بندازی بتونی تفاوت های پنهانشو ببینی متوجه میشیم بی ربطم نمیگه اقای اسکاویل شیل
    به این نتیجه رسیدم که بیام ی مسله مطرح کنم که تو دعوا ها و بحث ها بتونیم درون بعضی از حرف های دوستان یا خانواده در بیاریم ایا از ته دل میگن یا منظور خاصی یامعنی<مادر شوهر یا خواهر شوهر یا بردار شوهر> دارن که بهترین است جواب بدی یا سکوت کنی؟
    بریم سروقت مثال معروف و ابزارمون به فیل قرمز فکر نکن تا چند سال پیش جوادی کاربردش نمیدوسنتم که کجا باید ازش اسفتاده کنم
    یکی از بهترین جا های میشه ازش استفاده کرد اونجی که دوست میگه تو اصلا خوشگل نیستی میگه تو این کار نیستی میگه دوست ندارم میگه باورت ندارم
    میگه بهت اعتماد ندارم.
    ی چیزی بگم من پای اینا قبلا ی نفر اینجوری میگفت گریم میگرفت اما الان با این ابزار متوجه میشم درونش ی چیز پنهان هست.
    خب همیجوری گفتم ذهن متوجه کلمات نمیشه چون اصلا ذهن با فعل کار نمیکنه با عکس کار میکنه
    وقتی میگیم بهت اعتماد ندارم یعنی اینکه من تصویر اعتماد تو ذهنمه میاد و به فعل یا شناسه کاری نداره.
    تست
    داتشم طبق معمول برنامه هدف روی میز کاریم مینوشتم توی اون موقعیت تمام تمرکزم روی نوشتن بود یهو دوستم امد کنارم گفت جواد تو اینکاره نیستی منم عین کبریت<مقاله فردا> جرقه زدم و بهش توهین کردم.
    نذاشتم به دوساعت بکشه سریع گوشیم برداشتم و بهش زنگ زدم و عذر خواهی کردم چون دوستم از محدود ادم های هست که بهم ایمان داره اما توی اون موقعیت این ابزاری که در اختیار شما گذاشتم نداشتم.
    نتیجه گیری و خلاصه
    ذهن متوجه افعال نمیشه حالا خودتم بکشی ذهنه دیگه چکارش کنیم اینجوری کار میکنه.
    بد.png
    جوادی
    ویرایش توسط Javadi1 : 09-24-2021 در ساعت 20:15

20. 25 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 72 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 72 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع