صفحه 55 از 543 نخستنخست ... 545535455565765105155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 541 به 550 از 5430

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Peyman.Earring آواتار ها
    2,982 بار در 174 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت همگی بخیر

اگر جلسه آخر دوره ای که معرفی کردم را دیده باشیید متوجه ماهیت فراکتالی تکامل هوشمند شدید و حالا درک خواهید کرد که چرا بنی آدم اعضای یک پیکرند.در این پیکر بافتها و اندامها و سلولهای مختلفی وجود داره که هرکدوم عملکرد و احساسات خودشون را دارن که نهایتا ماهیت کلی که اونهم دارای عملکرد و احساساتی مشابه در بعد بالاتره را ایجاد میکنن و به سمت رشد حرکت حرکت میدن .
    اینجاست که علومی تحت عنوان روانشناسی اجتماعی و جامعه شناسی ایجاد میشن.و همین طور روانشناسی بازار.
    در بازار هم در واقع ما همون سی مرغ داستان عطاریم که به دنبال کشف قوانین بازار و هماهنگی با اون هستیم در حالی که بازار خود ماییم.
    فایل پیوست 161335

کاری که هورمونها و پیامهای عصبی برای همنوایی و هماهنگی بین اجزای بدن انجام میدن را رسانه ها در بدنه جامعه انجام میده.و به شکل خاص درمورد بازار؛ این احساسات جمعی به وسیله اخبار سیاسی ،اقتصادی،طبیعی و ... کنترل میشه.حالا از اونجایی که عواملی مثل سیاست و اقتصاد از خصوصیات جوامعه و جامعه به عنوان بعد بالاتر در هندسه فراکتالی انسانی مفهوم پیدا میکنه(یک ابر انسان)میشه انتظار داشت در رفتارهای سیکلیک خودش رفتاری مشابه سیکل های روانی،احساسی و فیزیولوژیک انسان بروز بده(هرچیز در بالا هست در پایین هم هست و هر چیز در پایین هست در بالا هم هست) و این عوامل در کنار هم در بعد بالاتر نوسانات بازار را میسازن.
    فایل پیوست 161336فایل پیوست 161338فایل پیوست 161340فایل پیوست 161341فایل پیوست 161342

و به همین ترتیب انسان در ابعاد بسیار پایینتر از اتمها و ذرات زیر اتمی ساخته شده پس شاید با مطالعه الگوهای رفتاری اتمها و هر چیزی که در ابعاد بالاتر این جهان از اتم ساخته شده بشه ما به خود شناسی و نهایتا بازارشناسی برسیم و کمک کنه نتنها با ماهیت ساختاری خودمون هماهنگ بشیم بلکه به جزئی هماهنگ از ماهیت بعد بالاتر یعنی بازار نهایتا کل جهان تبدیل بشیم.
    البته از اون جایی که در نمودار بازار حرکات به دو جهت پایین و بالا و زمان به یک حرکت یک جهته به سمت راست محدود شده شاید این انطباق با پدیده های طبیعی کمی مشکل باشه.
    مثلا اگر به رفتار رشد این آمونیت از کنار نگاه کنیم(یک بعد را حذف کنیم) و زمان را به بسط در یک حرکت خطی به سمت راست محدود کنیم چنین شکلی به وجود میاد که یکی از رفتارهای قابل مشاهده در بازاره.

فایل پیوست 161343فایل پیوست 161344

و یا در یک مدل پیچیده تر اگر همین کار را با رفتار حرکتیه یکسال ماه به دور خورشید انجام بدیم (تقریبا)این الگو را میبینیم

فایل پیوست 161347فایل پیوست 161348

البته بازار ما تحت تاثیر احساسات چند میلیارد انسان و چند میلیون تریدر و سیستمهای طبیعی و غیر طبیعی با خصوصیت آشوبناکیه که در کنار هم و در ابعاد مختلف در حال زیستن پس اگر به تنهایی به این الگوها نگاه کنیم و جزء را در کل و کل را با جزئیات نبینیم در تحلیل بازار به مشکل اساسی میخوریم.
    کاری که تحلیل تکنیکال انجام میده شناخت الگوها و قوانین ثابت رفتاری بازار و پیشبینی احساسات بازار در آیندس.در این صورت تحلیل تکنیکال علم روانشناسی از روی نموداره.این دقیقا همون خودشناسی در بعد فردیه و حالا میدونیم بازار خوده ماست واین نقطه تبدیل علم خودشناسی به علم تحلیل تکنیکال خواهد بود.
    درود

جناب ALiamiri عزیز جا داره ازتون یه تشکـــر ویژه کنم از برای به اشتراک گذاری چنین مطالب مفیدی

پاینده باشید
    TemetNosce

2. 17 کاربر برای این پست سودمند از Peyman.Earring عزیز تشکر کرده اند:

Silas آواتار ها
    102 بار در 17 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط arashirani نمایش پست ها
    درود
    معاملاتتون رو طبق چک لیست از پیش تعیین شده و با رعایت مدیریت سرمایه منظم طبق درصد وارد شید.و البته با رعایت حد ضرر(فعلا یا شاید هم برای همیشه)
    وقتی پوزیشن رو قبل از حد سود دستی میبندین 2 حالت داره ، یا حجم پوزیشن بیشتر از توان بالانس و ذهنی شماست و میترسین که وارد منفی بشین ؛ یا به تارگتتون شک دارین ، مورد اول رو با رعایت درصد ریسک ثابت و معقول حل کنید ، مورد دوم رو 100 تا 200 تا 300 تا ..... بزنید تا وین ریت سیستم دستتون بیاد و دیگه ایمان داشته باشین بهش.
    موفق باشید

مچکرم سعی میکنم برطرفش کنم با راهنمایی که کردین

4. 20 کاربر برای این پست سودمند از Silas عزیز تشکر کرده اند:

seyedmohammadtaheri آواتار ها
    5,640 بار در 1,048 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 31 پست
    برچسب زده شده
    در 9 تاپیک
    درود به همه
    دوستان فیلمی که در مورد (مارکت.فارکس) باشه اگه دیدین و اوکی بوده لطفا معرفی کنید ممنون

6. 12 کاربر برای این پست سودمند از seyedmohammadtaheri عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,601 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman.Earring نمایش پست ها
    درود

جناب ALiamiri عزیز جا داره ازتون یه تشکـــر ویژه کنم از برای به اشتراک گذاری چنین مطالب مفیدی

پاینده باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_20 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر ممنون بابت این پست متفاوت
    سلام استاد @amino گرامی امیدوارم حالتون عالی باشه
    در مورد این پست دو سوال برای من پیش اومد
    اول اینکه ایا این توضیحات درسته و اگر بله و احساسات بازار احساسات خود ماست ایا میشه به شکل احساسی ترید کرد و سود کرد ؟
    و بعد اینکه ایا بازار به این شکل که دوستمون میگن محدود شده است ؟ و اگر از کنار به بازار نگاه کنیم چیزی شبیه حرکت ماه به دور خورشید می بینیم ؟
    سلام دوستان سپاسگذارم

8. 20 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

morteza451n آواتار ها
    2,799 بار در 276 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام بر استاد و دوستان عزیز

یه سوال داشتم از خدمتتون

با توجه به بررسی های که کردم (از لحاظ روانی و توانایی مالی و . . . . ) به این نتیجه رسیدم که می تونم با 2000 دلار حساب ریل رو باز کنم

هدف از این بررسی این بود که با چه حسابی تمرین در دمو رو انجام بدم

چون بحث روانشناسی از بحث های بسیار مهم برای موفقیت در این بازار است ، این موضوع رو بررسی کردم

حالا سوالم

آیا ما باید با پول های کم شروع کنیم و پله پله رشد کنیم ، مثلا حساب 100 دلاری ؟؟؟

آیا برای من که هدفم اینه که با 2000 دلار شروع کنم، بهتر نیست تمام تمارینم رو براساس این عدد انجام بدم؟؟؟(تمرین هدف ، مدیریت سرمایه و حجم معاملات و . . . . )

آیا بدلیل اینکه سیستم و قوانین و دید فراکتالی همه جا و همه جوره کارا هستند، اصلا فکر کردن به میزان بالانس اهمیتی ندارد و اصلا این مسئله تاثیری در بحث روانشناسی ندارد؟؟؟

ممنون میشم دوستانی که در این خصوص تجربه ای دارند من رو راهنمائی کنند.

(جهت اطلاع من دوره فراکتال رو عید نوروز تهیه کردم و تا اول مین چارت بطور کامل نگاه کردم و تمرین کردم و دیدم اصل پرایس اکشن است و الان درگیر دوره پرایس اکشن هستم و دور دوم تا فایل 48 تمرین کردم) @amino

@ghoolack
    @fxramin

10. 25 کاربر برای این پست سودمند از morteza451n عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    11,010 بار در 787 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

بی حسی مغز در مشکلات

تا حالا در چرخه های تکراری مشکلات گیر افتادید؟
    قبل از توضیح اینکه چرا در این چرخه ها گیر افتادید میخوام اولین کار مغز رو به شما بگم
    اولین کار مغز زنده نگه داشتن ماست در واقع هرچیزی که باعث ازار ما میشه رو از ما دور میکنه براساس همین اصل چند ده مکانیزم دفاعی داره که تو این مبحث یکیش رو میخوام توضیح بدم
    یکی از این مکانیزم ها قابلیت بی حسی هست
    خوب این جطور کار میکنه؟
    زمانیکه ما با یک عامل که باعث تحریک گیرنده های عصبی میشه به مدت چندبار تکرار میشه کم کم از اون عامل حساسیت زدایی میکنه در واقع یکجورایی مارو اداپته میکنه
    مثال های که میتونیم بزنیم
    1- عطر و ادکلن: دقت کردید بعد چند دقیقه دیگه بوی عطری که زدید رو حس نمیکنید اما اطرافیانتون اون رو حس میکنند عاملش دقیقا همین هست
    2- بینی: وقتی اطراف رو نگاه میکنیم درواقع بینی ما در تصویری که ما از طریق چشم میبینم هست اما مغز اون رو بعنوان محرک تکراری میبینه اون رو حذف میکنه.
    3- درد بدنی: در ورزش های رزمی علت اینکه بعد یک مدت دیگه درد انچنانی هم احساس نمیکنیم همین هست
    4- لباس: تا حالا توجه کردید بعد تعویض لباس حدودا چند ثانیه فقط اون رو حس میکنیم
    اما این اصل بی حسی دو طرف داره
    بعضی وقت ها برای ما عالی کار میکنه
    مثلا زمانیکه شما مشکلاتتون غیر واقعی هستند مثل ترس از صحبت کردن در جمع ها اگر شما چندین بار در جمع ها صحبت کردید این ترس کاملا از بین میره یا اگر استرس پای چارت داشته باشید بعد از چند مدت پای چارت نشستن از بین میره(البته بستگی به عوامل دیگه این داره)
    اما کجا بد است؟ زمانیکه یک مشکل اساسی همراه ما باشه و ما نسبت بهش بی تفاوت بشیم مثلا مشکلات مالی
    یک سیکل تکراری میخوام بگم همه ما انجامش میدیم
    ما با یک مشکل رو به رو میشیم مثلا مالی یک دفعه تصمیم قوی میگیریم و برنامه میریزیم که این رو حل کنیم حالا بعد یک مدت میریم جلو به هر علتی نتیجه نگرفتن و شکست (حتی در ذهن هم باشه) و اهمال حس بد.... سرد میشیم کنار میذاریم
    بعد گذر مدت زمانی دوباره اون حس درد مشکلات مالی رو دوشمون حس میشه دوباره یک تصمیم قوی دیگه و میریم جلو دوباره ول میکنیم
    دوباره دوباره دوباره این تکرار میشه هر بار واکنش ما ضعیف تر میشه ضعیف تر ضعیف تر تا جایی که دیگه کاری براش انجام نمیدن
    واسه همینه یک عده اصلا تکونی نمیخورند بخاطر همین در اوج ورشکستگی مشکلات تلنبار شده میشینیم وقت تلف کردن
    محصول این میشه ادم های که فقیرند و فقیرند و فقیرند و افرادی که سالهاست دچار روزمردگی شدند افرادی که سالهاست یک عادت همراهشون هست
    اگر فکرمون مشغوله اگر دائما تحت استرس هستیم اگر دائما یک مشکل واسمون تکرار میشه تقصیر فلان کس فلان چیز نیست خودمون هستیم مغزمون داره مارو بی حس میکنه
    اونهایی که تقصیر گردن سرنوشت میندازن دچار همین عامل شدند انقدری بی حس شدند که دیگه شرایط رو پذیرفتند
    اینجاست دچار افول میشیم
    بعدا راهکار های مقابله با این رو درموردش مینویسم اما همینکه به این اصل اگاه باشید و به تلاش کردن ادامه بدید کافیه اون راهکار ها صرفا کمک کننده هستند که به تلاش کردند ادامه بدید
    باید به ذهنتون نهیب بزنید که واقعا این تغییر باید صورت بگیره این مشکلات باید از سر راه برداشته بشن باید استاندارد جدید براش تعریف کیند
    ویرایش توسط yashar_saheb : 09-08-2021 در ساعت 10:49
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

12. 34 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    21,404 بار در 1,611 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

14. 40 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

alitavassoli آواتار ها
    1,543 بار در 251 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    دوستان تکنیک eft دکتر کالاهان رو از کجا آموزش ببینم.
    لطفا تجربتون هم بفرمایید.
    ممنون
    هر انسان محصول افکار خویش است

16. 16 کاربر برای این پست سودمند از alitavassoli عزیز تشکر کرده اند:

ALiamiri آواتار ها
    4,601 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط alitavassoli نمایش پست ها
    سلام
    دوستان تکنیک eft دکتر کالاهان رو از کجا آموزش ببینم.
    لطفا تجربتون هم بفرمایید.
    ممنون
    سلام وقت شما بخیر

تکنیک tft دکتر کالاهان به وسیله گری کریک بهبود پیدا کرده و به eft تبدیل شده.آقای فرهاد فروغمند نماینده ایشون در ایرانه و از سایتش میتونید خریداری کنید.بعد از اون اپتیمال ای اف تی را هم آموزش میده که خیلی قدرتمندتر از روش اوله،من 12 درس از 30 درس این روش را دیدم و بعدش از سایتشون حذف شد ولی همین 12 درس فوق العاده جواب داده.در کنار اون یه سری فایل عالیه دیگه مثل ایمونشن کد،بادی کد،کوانتوم تاچ،درمان سه بعدی،bsff،تتا هیلینگ،هواوپونوپونو و چند مورد دیگه به عنوان هدیه هم میدن (البته الان حذف کردن و میگن به مرور دوباره اضافه میشه).

درمورد تجربم بگم که در حال حاضر به لطف خدا هیچ احساس و خاطره مشخص آزاردهنده ای ندارم .خیلی از باورهام را با این روش تغییر دادم.حدود یکسالی هس که دارو مصرف نکردم (حتی یکبار شدیدا به کرونا مشکوک بودم ولی با سه روز اپتیمال ای اف تی حالم خوب شد).نگاهم به اتفاقات عوض شده و خیلی کمتر از قبل احساسات منفی مثل ناراحتی و عصبانیت پیدا میکنم و هروقت پیداشون میشه به سرعت خنثاش میکنم.روی 5 نفر به شکل موردی برای احساسات منفی یا دردای فیزیکی انجامش دادم و فقط یه مورد سینوزیت بود که تاثیر خاصی نگرفتم. در کل برای من عالی بوده امیدوارم برای شما هم همینطور باشه

18. 28 کاربر برای این پست سودمند از ALiamiri عزیز تشکر کرده اند:

919 بار در 192 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان وقت بخیر
    من میخوام مدیتیشن رو شروع کنم با هدف ارامش ذهنم و تمرکز روی یادگیری اموزش های پرایس اکشن فرکتالی چه نوع مدیتیشنی انجام بدم؟هیچی از مدیتیشنم نمیدونم فقط میدونم باهاش میشه اروم شد.
    اگر کسی از دوستان دوره اسرار مراقبه از سایت رویال مایند رو داره ممنون میشم به اشتراک بزاره اگه مایل هست
    سپاس
    Jacob Riis:وقتی فکر میکنم هیچ چیز به من کمک نمیکند،میروم و به سنگ تراشی نگاه میکنم که پتک را روی سنگ فرود می آورد،شاید صدبار ضربه بزند بدون این که ترکی روی آن ظاهر شود. با این حال با ضربه صدویکم سنگ دونیم میشود و من میدانم که صرفا آخرین ضربه کارساز نبوده است -بلکه تمام ضربات پیشین هم تاثیر خود را گذاشته اند.

20. 20 کاربر برای این پست سودمند از JaVa:D عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 43 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 43 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع