صفحه 545 از 545 نخستنخست ... 45445495535543544545
نمایش نتایج: از 5,441 به 5,443 از 5443

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

1,665 بار در 248 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط om!d نمایش پست ها
    حقیقتا من هنوز منابع جناب مارک داگلاس رو مطالعه نکردم
    و اول خواستم ببینم دوستان که استفاده کردن واقعا توی ترید کمک شون کرده یا نه؟
    حالا برخی از دوستان خودم مطالعه کردن و میگن عالیه بعد میپرسم ازشون خب چه تاثییری داشت توی معاملات شما و جواب هاشون طوریه که مشخصه اصلا استفاده نکردن و متاسفانه فقط نظر میدن ...
    من حالا اون داستان پورشه رو ندیدم توی این چند سایت...

ولی در کل من برام مهم بوده همیشه که این کتابی که مخوام شروع کنم خود نویسندش چه دستاورد هایی داشته ...یعنی واضح تر بخوام بگم دنبال فرضیات نیستم بلکه دنبال تجارب اثبات شده هستم و همیشه قبلش در مورد نویسنده میخونم و بعد استارت کتاب یا منبع میخوره...

به قول استاد یک دور با فنجان خالی بخونید دو تا کتاب رو بعد ببینید که مواردی که مطرح میکنه به دردتون میخوره یا نه.
    شخصا از آموزه های مارک داگلاس استفاده کردم و برای من تغییر تفکر از "یک ترید موفق" به "یک سری ترید موفق" توسط آموزه های مارک داگلاس اتفاق افتاد و حتی همین الان هم در حال مطالعه کتاب The Disciplined Trader ایشون هستم.

2. یک کاربر برای این پست سودمند از Mohammad_Hosein عزیز تشکر کرده اند:

om!d آواتار ها
    2,024 بار در 643 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 32 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad_Hosein نمایش پست ها
    به قول استاد یک دور با فنجان خالی بخونید دو تا کتاب رو بعد ببینید که مواردی که مطرح میکنه به دردتون میخوره یا نه.
    شخصا از آموزه های مارک داگلاس استفاده کردم و برای من تغییر تفکر از "یک ترید موفق" به "یک سری ترید موفق" توسط آموزه های مارک داگلاس اتفاق افتاد و حتی همین الان هم در حال مطالعه کتاب The Disciplined Trader ایشون هستم.
    خیلی ممنونم از راهنماییت محمد حسین جان پیشنهادت کدوم منبع مارک داگلاس هست؟ منبعی که بتونه منو قانع کنه که بقیه منابع این نویسنده رو مطالعه کنم؟
    حالا با این صحبت ها یک سوال جدید هم برای من مطرح شد
    که ایا اعتقادات من درسته که نویسنده خیلی مهمه چه شخصی بوده یا نه حرف های اون شخص مهمه؟
    شخصا فکر میکنم چون زمان برای ما مهمه بهتره بدونیم چه شخصی پشت این مقالس
    اگر زمان بینهایت داشتیم میشد همه چیز رو مطالعه کرد...
    بدون پیش داوری و با فنجان خالی پذیرای نظرات همه عزیزان درباره این سوالم هم هستم
    نویسنده مهمه یا حرفاش ؟ @amino
    ویرایش توسط om!d : امروز در ساعت 17:38
    "بسیاری از مشکلات بشر از نوع سوال پرسیدن او شروع میشود"
    (Edmund Husserl)

1,665 بار در 248 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط om!d نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از راهنماییت محمد حسین جان پیشنهادت کدوم منبع مارک داگلاس هست؟ منبعی که بتونه منو قانع کنه که بقیه منابع این نویسنده رو مطالعه کنم؟
    حالا با این صحبت ها یک سوال جدید هم برای من مطرح شد
    که ایا اعتقادات من درسته که نویسنده خیلی مهمه چه شخصی بوده یا نه حرف های اون شخص مهمه؟
    شخصا فکر میکنم چون زمان برای ما مهمه بهتره بدونیم چه شخصی پشت این مقالس
    اگر زمان بینهایت داشتیم میشد همه چیز رو مطالعه کرد...
    بدون پیش داوری و با فنجان خالی پذیرای نظرات همه عزیزان درباره این سوالم هم هستم
    نویسنده مهمه یا حرفاش ؟ @amino
    خواهش میکنم.
    به نظرم با کتاب Trading in the Zone شروع کنید که ترجمه شده به "تحلیل بنیادی، تکنیکال یا ذهنی؟" برای شروع اولیه هم خلاصه دوستان توی این تاپیک رو بخونید: https://forum.academywave.com/showthread.php?t=113
    بعد کتاب The disciplined trader که ترجمه شده به عنوان "معامله گر منضبط" رو بخونید.
    یه کتاب هم سال 2020 با یه نویسنده دیگه معرفی کردند با این عنوان The complete trader: the definitive guide to mastering the psychology of market behavior این کتاب رو هنوز خودم نخوندم لذا نظری نمیتونم بدم.
    اینم یادم اومد، یه دوره ویدئویی هم داره آقای داگلاس که توی فراچارت دیدم رایگان گذاشته اش، اگر کیفیت ترجمه اش خوب باشه ارزش دیدن داره، این رو چون من زبان اصلی رو دیدم در خصوص ترجمه ی موجود نمیتونم نظر بده ولی این سری ویدئویی هم خیلی مفید هستند و یه نمایی کلی از دو کتاب هم قبل از مطالعه میتونه بهتون بده. https://farachart.com/5346

در خصوص سوال بعدی هم نظر شخصی ام رو میگم، به نظرم حرف مهم تره تا کسی که حرف رو میزنه چون خیلی اوقات حکمت هایی از دهان افراد خارج میشه که حتی خودشون هم متوجه اش نمیشن ولی کسی که اون حرف رو درک بکنه میتونه ازش بهره خیلی بیشتری حتی از خود اون فردی که داره این حرف رو میزنه خواهد برد.
    ویرایش توسط Mohammad_Hosein : امروز در ساعت 18:30

5. یک کاربر برای این پست سودمند از Mohammad_Hosein عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 545 از 545 نخستنخست ... 45445495535543544545

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 54 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 54 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع