صفحه 441 از 543 نخستنخست ... 341391431439440441442443451491541 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,401 به 4,410 از 5429

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

shahab0905 آواتار ها
    6,461 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 917 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    عرض ادب و احترام خدمت دوستان عزیزم.امروز در تاپیک چالش در پاسخ پستی که گذاشتم از رفیق عزیزم @mohammad-zrm پاسخی دریافت کردم که بسیار متفاوت و دید جالبی داشت، و واقعا به فکر فرو رفتم،دوست داشتم با شما عزیزان هم به اشتراک بزارم.ممنون از محمد عزیزم که این دیدگاه متفاوت رو بیان کردند.♥
    https://forum.academywave.com/showth...268#post453268

باور به این که حتما باید سختی کشید در طول مسیر، باعث میشه مسیر حتی اگر هم راحت باشه سختش کنیم، یا اگر با این باور، هدف (به نظر ما) راحت به دست بیاد خیلی راحت هم از دست میره. (اندرو کارنگی تنها در 5 سال و با 5 ساعت کار در طول روز به یکی از ثروتمندان زمان خودش تبدیل شد، آیا سختی کشید؟ آیا زجری کشید؟ باورهای عمومی رو واسه خودش تغییر داد و روی اصول استاد شد)
    موسس شرکت ویرجین امریکا، روی اصول سوار شد و در مصاحبه هاش هم میشه دید که میگه شکستی نداشته.
    این یک باوره و اطلاعاتی مبنی بر درست بودن یا غلط بودنش وجود داره که همه ی آنها منطقی هستن و کار میکنن.
    هزاران هزار سند وجود داره که حتما شکست خوردن و بعد پیروز شدن
    هزاران هزار سند هم بر خلاف این وجود داره
    هر کدام از این این باورها، برای افرادی که بهشون توجه میکنن، کار میکنه. (همه جا پر شده از این که سختی و زجر کشیده تا یه نفر یه موفقیت به دست آورده، آیا این غیر عمد بوده؟)
    این یک باوره، و ما با توجه به آموزه های استاد یاد گرفتیم که میشه باورهامون رو تغییر بدیم، پس این رو هم میشه تغییر داد.
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

2. 15 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

vitality آواتار ها
    1,952 بار در 716 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 329 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab0905 نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام خدمت دوستان عزیزم.امروز در تاپیک چالش در پاسخ پستی که گذاشتم از رفیق عزیزم @mohammad-zrm پاسخی دریافت کردم که بسیار متفاوت و دید جالبی داشت، و واقعا به فکر فرو رفتم،دوست داشتم با شما عزیزان هم به اشتراک بزارم.ممنون از محمد عزیزم که این دیدگاه متفاوت رو بیان کردند.♥

باور به این که حتما باید سختی کشید در طول مسیر، باعث میشه مسیر حتی اگر هم راحت باشه سختش کنیم، یا اگر با این باور، هدف (به نظر ما) راحت به دست بیاد خیلی راحت هم از دست میره. (اندرو کارنگی تنها در 5 سال و با 5 ساعت کار در طول روز به یکی از ثروتمندان زمان خودش تبدیل شد، آیا سختی کشید؟ آیا زجری کشید؟ باورهای عمومی رو واسه خودش تغییر داد و روی اصول استاد شد)
    موسس شرکت ویرجین امریکا، روی اصول سوار شد و در مصاحبه هاش هم میشه دید که میگه شکستی نداشته.
    این یک باوره و اطلاعاتی مبنی بر درست بودن یا غلط بودنش وجود داره که همه ی آنها منطقی هستن و کار میکنن.
    هر کدام از این این باورها، برای افرادی که بهشون توجه میکنن، کار میکنه. (همه جا پر شده از این که سختی و زجر کشیده تا یه نفر یه موفقیت به دست آورده، آیا این غیر عمد بوده؟)
    این یک باوره، و ما با توجه به آموزه های استاد یاد گرفتیم که میشه باورهامون رو تغییر بدیم، پس این رو هم میشه تغییر داد.
    سلام آقا شهاب مرسی که این دید رو به اشتراک گذاشتین
    در مبحث روانشناسی دو نوع پاداش کوتاه مدت و بلند مدت داریم
    ذهن انسان برای بقا و رسیدن به پاداش های کوتاه مدت برنامه ریزی شده در حالیکه پاداش های بلند مدت لذت بخش تر و بهترند
    برای رسیدن به پاداش بلند مدت نیاز به تحمل سختی و رنج هست و ذهن انسان که اون پاداش کوتاه مدت رو میخواد خودش رو ملزم به تحمل این رنج نمی کنه
    همه چیز و همه چیز با رنج بدست میاد و تو قرآن هم گفته شده ((ما انسان را در رنج آفریدیم))
    این موضوع تو انواع ادیان هم هست تو دین بودا که اولین آموزه بودا بوده که همه چیز رنج است
    ولی در مقابل این رنج چیکار میتونیم بکنیم ؟
    من وقتی به باشگاه میرم رنج هرروز شستن لباس و اماده کردن تغذیه و ... رو به جون میخرم برای اندامی بهتر
    ولی به طور مثال اماده کردن تغذیه که همه معمولا ازش غر میزنن رو من به دید آشپزی می بینم که یک مهارتم هم رشد میکنه
    آیا ذات و نفس اون رنج تغییر کرد؟ خیر
    دید من نسبت به اون متفاوت شد و الان به جای اینکه حس بد به من بده حس خوب میده
    تو دین مسیح هم اومده که ما باید چگونه رنج کشیدن رو یاد بگیریم
    خلاصه منظورم اینه که این رنج و سختی باعث پیشرفت و زندگی بهتر میشه من باید هدفمو بشناسم و بدونم که برای این هدف باید این همه زحمت و رنج بکشم نه کمتر و نه بیشتر
    چند جا هم زدم جاده خاکی ولی امیدوارم منظورمو رسونده باشم:d
    ویرایش توسط vitality : 08-22-2023 در ساعت 17:17

4. 18 کاربر برای این پست سودمند از vitality عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    یاد شده
    در 917 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط vitality نمایش پست ها
    سلام آقا شهاب مرسی که این دید رو به اشتراک گذاشتین
    در مبحث روانشناسی دو نوع پاداش کوتاه مدت و بلند مدت داریم
    ذهن انسان برای بقا و رسیدن به پاداش های کوتاه مدت برنامه ریزی شده در حالیکه پاداش های بلند مدت لذت بخش تر و بهترند
    برای رسیدن به پاداش بلند مدت نیاز به تحمل سختی و رنج هست و ذهن انسان که اون پاداش کوتاه مدت رو میخواد خودش رو ملزم به تحمل این رنج نمی کنه
    همه چیز و همه چیز با رنج بدست میاد و تو قرآن هم گفته شده ((ما انسان را در رنج آفریدیم))
    این موضوع تو انواع ادیان هم هست تو دین بودا که اولین آموزه بودا بوده که همه چیز رنج است
    ولی در مقابل این رنج چیکار میتونیم بکنیم ؟
    من وقتی به باشگاه میرم رنج هرروز شستن لباس و اماده کردن تغذیه و ... رو به جون میخرم برای اندامی بهتر
    ولی به طور مثال اماده کردن تغذیه که همه معمولا ازش غر میزنن رو من به دید آشپزی می بینم که یک مهارتم هم رشد میکنه
    آیا ذات و نفس اون رنج تغییر کرد؟ خیر
    دید من نسبت به اون متفاوت شد و الان به جای اینکه حس بد به من بده حس خوب میده
    تو دین مسیح هم اومده که ما باید چگونه رنج کشیدن رو یاد بگیریم
    خلاصه منظورم اینه که این رنج و سختی باعث پیشرفت و زندگی بهتر میشه من باید هدفمو بشناسم و بدونم که برای این هدف باید این همه زحمت و رنج بکشم نه کمتر و نه بیشتر
    چند جا هم زدم جاده خاکی ولی امیدوارم منظورمو رسونده باشم:d
    سلام دوست عزیزم
    بسیار بسیار کامل بود توضیحتون. نظرم در مورد پست محمد از این جهت جلب شد که عظمت باید در دیدگاه شما باشد و نه در چیزی که به آن مینگرید.
    نمیدونم کتاب جز از کل رو خوندین یا نه من یه قسمتیش رو خوندم یه متن خیلی جالب توش بود.میگفت:
    من و برادرم هر دو داشتیم به بالای کوه و ملاقات بزرگترین خلاف کار تاریخ استرالیا میرفتیم، من میدیدم که برادرم چه ذوق و شوقی داره برای رفتن،من میدیدم که چشم های برادرم برق میزد، اما در مقابل من،ترسیده و رنجور ، سرشار از استرس و پریشانی.چطور میشود که هر دو در یک موقعیت قرار داریم و برای یک کار ب آنجا میرویم،اما احساس من کجا و برادرم کجا.(متن رو از خودم نوشتم و نه عین کتاب، حقیقت مطلب رو بیان کردم فقط)
    در تکمیل حرف های شما فکر کنم کاربرد داشته باشه این داستان.
    حرفاتون عالی بود و به دلم نشست،ممنون که وقت گذاشتی ویتالیتی عزیزم♥

6. 12 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

394 بار در 134 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 6 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab0905 نمایش پست ها

بسیار عالی بود اقا شهاب فقط یک اینکه من پست اقای محمد رو که لینکش و گذاشتید نتونستم تو تاپیک پیدا کنم و دوم اینکه ایا همه میتونن تو چالش ها شرکت کنن یا شرایط خاصی داره ؟

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از niloofarasiyaee عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    یاد شده
    در 917 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط نیلوفر آسیائی نمایش پست ها
    بسیار عالی بود اقا شهاب فقط یک اینکه من پست اقای محمد رو که لینکش و گذاشتید نتونستم تو تاپیک پیدا کنم و دوم اینکه ایا همه میتونن تو چالش ها شرکت کنن یا شرایط خاصی داره ؟
    درود و احترام سرکار خانم آسیائی
    چرا که ، بله حتما میتونید در تاپیک چالش شرکت کنید،که اتفاقا توصیه میشه به همه دوستان،بسیار برای دید و تمرین های و لو میتونه مفید باشه.
    https://forum.academywave.com/showth...=207&page=2670

پست شماره 26698 در لینکی که فرستادم ، (تاپیک چالش ها)رو ببینید مربوط به پست بالا میشه.

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    یاد شده
    در 917 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سوال؟
    آیا واقعا شایستگی رسیدن به موفقیت در زمینه معامله*گری، کسب*وکار یا زندگی شخصی خود را دارید؟ برای رسیدن به این موفقیت چه کارهایی انجام می*دهید؟

اکثر افرادی که به یک زندگی خوب دست پیدا می*کنند، شایستگی آن زندگی خوب را دارند. نه به این دلیل که آن زندگی را به ارث برده*اند، بلکه به این خاطر که با کار و تلاش خود از دیگران پیشی گرفتند.

همیشه وقتی درباره دیسیپلین و نظم می*نویسم، یاد بروس* لی می*افتم. موفقیت چیزی نیست که «یک دفعه برای شما اتفاق بیفتد» صرفا چون شما نسبت به دیگران بیشتر خواهان آن هستید. بگذارید واقعیتی را به شما بگویم: هیچ*کس روی این کره زمین نیست که نخواهد از طریق معامله*گری در بازار بطور مستمر سودآور باشد و کسب درآمد کند. بنابراین اینکه می*گویید «من واقعا خیلی دلم می*خواهد به سود مستمر برسم» یعنی هیچ.

شاید الان فکر کنید که واقعا لازم است کارهای بیشتری انجام دهید و این هیچ ایرادی ندارد. فقط به یاد داشته باشید که این «شما» هستید که باید سخت کار کنید. من می*توانم از طریق دوره*های آموزشی به شما آموزش دهم، اما نمی*توانم شما را مجبور به انجام کارهای لازم برای رسیدن به موفقیت در زمینه معامله*گری کنم. شاید فکر کنید که شایستگی رسیدن به موفقیت در زمینه معامله*گری را دارید، اما اگر هنوز انعکاس آن را در حساب معاملاتی خود نمی*بینید، به شما قول می*دهم که هنوز از تمام توان خود استفاده نکرده اید. بنابراین باید دوباره از نو شروع کنید و کارهای خود را برنامه*ریزی کنید تا شایستگی موفقیتی که بسیار خواهان آن هستید را پیدا کنید.
    شما رو دعوت به خواندن این مقاله بسیار مهم میکنم:

آیا واقعا لیاقت موفق شدن در حرفه معامله*گری را دارید؟

12. 13 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

Miad آواتار ها
    1,275 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    یک سری از جملات کوتاه و اموزنده استاد که از تمامی ویدیوهای اموزشی اکادمی .یوتیوب .وبینارها و.... استخراج شده رو جهت مرور و استفاده دوستان قرار میدم

__ذهن شما یک سیستم ذخیره انرژی هست که خیلی از کارها رو بهش فکر نمبکنه برای انجام دادن مثل رانندگی .نفس کشیدن و...این قضیه در ترید نیز هست که ما بعد از انجام یک سری تریدهای موفقیت امیز دیگه فکر نمیکند اصولی باشد
    مگر جوری ترید انجام بشود که انگار اولین و اخرین ترید عمرتون باشه (برای همین چک لیست بسیار مهم است)

__صبر کردن پای چارت خیلی بهتر از این هست که برویم در یک شغل دیگه و اونجا بخوایهم صبر کنیم تا مشتری بیاد و...

__شما هدفتون پول در اوردن هست یا پیپ و درادان صفر؟

__یک جمله ای بود که میگفت اگر هر کاری که شخص انجام میدهدصحیح و اصولی انجام بدهد ثروتمند میشود شاید نهایتا ده سال طول بکشد حتی واکس زدن ...

__کلمه شکست را تغییر دهید و بزارید اصلاح مسیر

__چرا میگیم تریدی که فرقی نکنه براش توی دمو ترید بزنه یا ریل رسیده به پختگی؟
    چون هیجانش از بین رفته و همه چیز شده اصولی کار کردن

__چه چیزی میتواند به شما در داشتن این پختگی کمک کند؟((داشتن چشم انداز))

چشم انداز دیگه هیجان نداره و به شما (امید)میده نه هیجان

__اکانت رو رشد دادن فقط مهم نیست ما میخواهیم با گرفتن درصد روزانه خودمون و ذهنمون رو تربیت کنیم

__یک روز اکانتتون رو باز کنید و خودتون رو امتحان کنید که ایا من میتوانم یک پوزیشنی که اولین و اخرین ترید در طول عمرم هست بزنم و 3 درصد رو بگیرم و بیام بیرون از مارکت؟

__اشتباهی که اکثر افراد میکنند این هست که به خاطر علاقه ی زیاد میروند سراغ پیچیدگی ها .در صورتی که مارکت خیلی ساده هستش
    در ایچیموکو نیز این سادگی را میتوانید ببنید
    موفقیت در مارکت در سادگی هستش
    مارکت رو بخواهید پیچیده کنید چنان ضربه ای به شما میزنه که نفهمید از کجا خوردید

__باید به ابعاد دیگه زندگیتون هم توجه کنید چون من از این قضیه ضربه خوردم

__شما باید براساس دانش و تمرین و تسلط خودتون ترید بزنید نه برای اثبات خودتون

__مارکت مثل پدر و مادر نیست که دلش برامون بسوزه
    به هیچ عنوان دلسوزی نداره و کاملا بر اساس قانون داره عمل میکنه

__باید پله پله حرکت کنید نمیشه یکدفه بروید پله 30
    یک بچه 9 ساله نمیتواند بگوید الان بروم مطب بزنم

__جان دار کردن چیزهای بی جان با درد همراه هست
    اگر دارید درد میکشید دارید رشد میکنید ولی درد رو اصولی بکشید

__هر چقدر اطلاعات بیشتر سقوط بیشتر
    چون تسلطی به اون اطلاعات وجود نداره

(پایان قسمت اول)
    @amino

با رعایت حق کپی رایت
    PAIN is the best teacher
    But nobody wants to be a student

14. 32 کاربر برای این پست سودمند از Miad عزیز تشکر کرده اند:

98 بار در 11 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و عرض ادب ایا دسرسی برای همه وجود دارد امکان دسرسی برای بنده ممکن نبئد

16. 4 کاربر برای این پست سودمند از mohamadaraz عزیز تشکر کرده اند:

hamidrezaa آواتار ها
    1,603 بار در 167 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    چگونه سختی ها تبدیل به لذت می شوند
    با یک مثال شروع میکنم . موقعی که بچه بودم به اجبار و اصرار خانواده نماز میخواندم و من هم انجام میدادم و بعد از گذشت مدتی دیگر نماز نمیخواندم اما همیشه حس میکردم چیزی درون من کم هست باید میخواندم تا به آرامش و لذت برسم و این اجبار وقتی انجام میشد به من لذت میداد این صرفا یک مثال بود در تمام کار ها همین است مثلا کسی که هر شب به خاطر اجبار والدین مسواک میزده و خیلی سخت میگرفته الان در سنی هست که اگر یک شب مسواک نزند حس میکنه یک کاری باید میکرده که نکرده و بعد از انجام به آرامش و لذت میرسد
    این فرآیند در خیلی از کارها هست مثلا کسی که صبح زود بیدار میشده اگر یکروز دیر بیدار شود رنج میکشد ولی کسی که تا ظهر میخوابیده هر چی بخوابه کم است و در کارهای بسیاری : مطالعه ،ورزش ، تغذیه ، کارهای معنوی ، فعالیت کاری و.....
    یک سوال : آیا تصور اینکه اگر تریدر شوم و به درآمد عالی برسم باید سبک زندگی و عادات تریدری را رها کنم چون من پول دارم ؟؟
    جواب خیر هست. کسی که عادات های جدیدی را درون خودش ایجاد کرد و مدت ها برای آن زندگی کرد از یک جا به بعد تمام عادت هایی را که روزی شروع کرده به ایجاد آن درون خودش و خودش میگفته سخت هست الان تبدیل به لذت شده و اگر انجام ندهد حس خوبی ندارد
    پس ما خیلی در ایجاد عادات سخت میگیریم وقتی به این فکر کنیم روزی تبدیل به لذت می شوند دیگر سخت نمیگیریم
    یک تصور نادرست از بچگی در ذهن ما بوده که فلان شخص چقدر پول دار هست چرا خودش بازنشست نمی کند ،قضاوت ما شروع می شود
    اگر من جای آن شخص بودم مسافرت می رفتم چقدر این شخص طمع دارد ،همه ی این ها را باید روزی بزارد و برود و.....الان باید متوجه شده باشید آدم های موفق عادت های آن هاست که برای آن ها پول می سازد نه پولشان و اگر روزی کاری نکنند و بخواهد بی تحرک باشند به هیچی و افسردگی و حس نامطلوبی می رسند چون خلاف عادات هایی که 30 سال انجام میدادند عمل میکنند

برای خود من هم روز اول نشستن پای چارت خیلی سخت بود اما الان اگر یک روز یک ساعت تمرین نکنم حس کمبود و نارضایتی دارم و با چارت خوشحال هستم.
    تمرین و ممارست به کمال رهنمون میکند اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد

18. 18 کاربر برای این پست سودمند از hamidrezaa عزیز تشکر کرده اند:

richman آواتار ها
    696 بار در 157 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    به نام خدا
    (
    لطفا، اگر سن زیر 18 سال داری این پیام رو نخون، شاید روت اثر بزاره. )
    سلام به همه دوستان گل و دوست داشتنی.
    یه سوال روانشناسی دارم روی کل زندگیم اثر گذاشته ممنون میشم اگر میتونید راهنماییم کنید.
    فارغ التحصیل شدم و 8 ماهی خونه بودم و ترید میکردم ( بازی فراوانی و کتاب های روانشناسی و مقالات آمینو میخوندم) .
    بعدش ذهنم به این نتیجه رسید که دنیا پوچ هست. و در ادامه اش رفتم سربازی و الان سرباز هستم.
    تا وقتی که سرم شلوغ هست یا خودم رو مشغول نگه میدارم و خسته میشم اصلا تو فکر پوچی دنیا نمیرم. ولی یک دفعه اتفاق میوفته و به فکر مرگ و این چیز ها میرسم. یا مثلا به پدر و مادرم فکر میکنم که یک زمانی میرسه که اون ها دیگه نیستن ، بعد حالم بد میشه.
    از نظر مالی و شرایط زندگی متوسط و روبه رشد هستم و خداروشکر دغدغه کار ندارم. خواسته هام چیز های دست یافتنی هستن که فقط باید به تلاش و برنامه ام پایبند باشم.
    فقط حس اینکه چرا تایم بیشتری با افرادی که دوستشون دارم نمیگزرونم یکم بهم میریزتم.
    یکی از تایم هاش همین الان هست که دارم برای شما انسان های فرهیخته و دارای آگاهی و اندیشه نیک پیام میزارم.
    موفق و شاد باشید.
    Perceive the time , Change the life :
    آینده خوب از گذشته خوب میاد ،چطور؟ برای ساختن گذشته باید زمان حال را ساخت .
    آینده به حال پيوست خورده و حال به گذشته میپیوندد .
    گذشته ، آینده را میسازد .
    RICHMAN

20. 12 کاربر برای این پست سودمند از richman عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 32 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 32 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع