صفحه 424 از 554 نخستنخست ... 324374414422423424425426434474524 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,231 به 4,240 از 5535

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

elahe heidari آواتار ها
    541 بار در 113 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr. & Mrs. hatami نمایش پست ها
    عرض ادب مجدد
    خیلی ممنون سرکار خانم حیدری.
    بله،شما درست میفرمایید.ی مشکلی که من این وسط دارم،کتاب*هایی رو ک استاد معرفی کردن،بسیار کتاب های خوب و غنی هستند،فقط در بعضی موارد دوگانگی وجود داره،که واقعا منو بین دو راهی میزاره.
    مثال: همین احساس خوب داشتن.در کتاب شفای زندگی،کاملا توضیح داد.و استاد هم اشاره کردن،در فایل بازی فراوانی.حالا در کتاب هنر خوب زندگی کردن،میگه احساس رو کنار بزارید و با عقل و منطق پیش برید.حالا درکتاب دعوت ب تمرین ذن،میگه شما نباید ب حرف ذهن خودتون عمل کنید،شما فقط مشاهده کنید،تا به ارامش برسید.چون شما فقط مشاهده گر هستید؟؟؟؟
    ببنید هر روز ذهن دو نوع تفکر مثبت و منفی رو تولید میکنه که شخص بخواد هر کدوم رو بکار بگیره حس و حالش هم به همون سمت و سو کشیده میشه ...حالا هرکدوم از اینها که شما گفتید از کتاب*های مختلف، برمیگرده به میزان اگاهی شخص ...زمانی که فکر منفی میاد شخص آگاه، منطقی برا خودش تحلیل میکنه که اینها افکار من هست و لزوما هم درست نیس و...
    و یا اینکه فقط مشاهده میکنه و هیچ عکس العملی نشون نمیده و میدونه،* آگاهه دیگه که اینا ساخته ذهن منفی بافشه و کاملا از درون آرومه و حس خوبی داره .. برا رسیدن باین مرحله تمرین نیاز داره و مطالعه .... من براساس درکی که تا باینجا خودم از مطالعاتم بهش رسیدم توضیح دادم
    فکر و ذهنیات مثبت مساویست با حس و حال خوب و اتفاقات خوب و بالعکس...اینجا دیگه شخص باید اونقدر آگاهانه در شرایط مختلف روی خودش کار کنه* و حس مثبت داشته باشه تا دیگه به جایی برسه که ناخواگاه در هر شرایطی حتی بد هم فکر مثبت و حال خوب داشته باشه
    در واقع رسیدن به این جمله بسیار زیبا از آقای نیچه دقیقا همون مشاهده گریه

دستور من برای نیل به عظمت، عشق به سرنوشت است. اینکه هیچ چیز را طور دیگر نخواهی، نه در گذشته نه در آینده نه در ابدیت، نه تسلیم در پیش ضرورت، نه پنهان داشتن ان، بلکه عشق به آن..(نیچه)
    ویرایش توسط elahe heidari : 06-21-2023 در ساعت 22:04
    هر روز سعی کن فاصله بین خود واقعی و خود آرمانیتو کم کنی

2. 9 کاربر برای این پست سودمند از elahe heidari عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,812 بار در 1,158 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط elahe heidari نمایش پست ها
    ببنید هر روز ذهن دو نوع تفکر مثبت و منفی رو تولید میکنه که شخص بخواد هر کدوم رو بکار بگیره حس و حالش هم به همون سمت و سو کشیده میشه ...حالا هرکدوم از اینها که شما گفتید از کتاب*های مختلف، برمیگرده به میزان اگاهی شخص ...زمانی که فکر منفی میاد شخص آگاه، منطقی برا خودش تحلیل میکنه که اینها افکار من هست و لزوما هم درست نیس و...
    و یا اینکه فقط مشاهده میکنه و هیچ عکس العملی نشون نمیده و میدونه،* آگاهه دیگه که اینا ساخته ذهن منفی بافشه و کاملا از درون آرومه و حس خوبی داره .. برا رسیدن باین مرحله تمرین نیاز داره و مطالعه .... من براساس درکی که تا باینجا خودم از مطالعاتم بهش رسیدم توضیح دادم
    فکر و ذهنیات مثبت مساویست با حس و حال خوب و اتفاقات خوب و بالعکس...اینجا دیگه شخص باید اونقدر آگاهانه در شرایط مختلف روی خودش کار کنه* و حس مثبت داشته باشه تا دیگه به جایی برسه که ناخواگاه در هر شرایطی حتی بد هم فکر مثبت و حال خوب داشته باشه
    در واقع رسیدن به این جمله بسیار زیبا از آقای نیچه دقیقا همون مشاهده گریه

دستور من برای نیل به عظمت، عشق به سرنوشت است. اینکه هیچ چیز را طور دیگر نخواهی، نه در گذشته نه در آینده نه در ابدیت، نه تسلیم در پیش ضرورت، نه پنهان داشتن ان، بلکه عشق به آن..(نیچه)
    عرض ادب مجدد
    سرکار خانم،این متن شما برای من خیلی با ارزش هست.و ازتون ممنونم.
    میدونید مشکل دقیقا اینکه ما کی و چجوری باید بفهمیم،که اگاه هستیم،یا داریم اشتباه میکنیم؟؟؟
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام
    چرا میخواید با احساسات مثبت این کاررو بکنید؟
    عرض ادب و احترام
    وقتی سرکوب میشن،قوی تر میشن.همین مورد رو روی افکار مثبت انجام بدیم،قوی تر بشن.

6. 2 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    یعنی میخواین به کلی افکار مثبت قوی باشن و افکار منفی خنثی و از بین برن ؟
    عرض ادب
    بله

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    خب میتونم بگم تقریبا نمیتونید اینکاررو کنید چون هرچیزی توی این دنیا جفتش وجود داره و نمیشه اون یکی بعدشو نادیده گرفت و حذف کرد (حتی تظاهر هم نمیشه کرد که بگیم به طور مثال فلان چیز وجود نداره ، اینجوری میشه کلاه گذاشتن سر خودمون)

به طور مثال بگیم فقر وجود نداره .... گرسنگی وجود نداره .... بدی وجودنداره .... مظلوم وجود نداره و .... درحالی که از زمان خلقت ادما اینا وجود داشته و تا زمانی هم که هستیم وجود داره چون اگر وجود نداشته باشه اون یکی بعد اصلا به چشم نمیاد

احساسات ناخوشایند همیشه وجود دارند چون اگر وجود نداشته باشند هرگز احساسات خوب به چشم نمیان .... تا زمانی که یک شخص بی پولی(فقر) ...گرسنگی... بدی و ... نبینه و نکشه هرگز نمیتونه معنای ثروت..سیری و خوبی رو درک کنه

متاسفانه این مورد جدیدا باب شده و میشه گفت در دسته روانشناسی زرد قرار میگیره و میخوان یک بعد رو کامل حذف کنند و فقط به یک بعد بپردازند (بعدی که از دیدگاه خودشون خوبه ولی به طور کلی این ۲ تا خنثی اند بستگی به اون لحظه داره که احساس شخص چطوری باشه که خوب جلوه اش کنه یا بد)

مجددا میپرسم : میخواین به کلی افکار مثبت قوی باشن و افکار منفی از بین برن(حذف بشن)؟
    عرض ادب مجدد
    شما به نکته ای خوبی اشاره کردید،قطب مثبت و منفی در همه چیز وجود داره و نمیشه به کل یک قطب رو حذف کرد.من فقط میخوام جنبه ای مثبت کار بسیار قوی تر باش و مستمر باش.نه اینکه یک روز خوب یک روز بد.

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

elahe heidari آواتار ها
    541 بار در 113 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr. & Mrs. hatami نمایش پست ها
    عرض ادب مجدد
    سرکار خانم،این متن شما برای من خیلی با ارزش هست.و ازتون ممنونم.
    میدونید مشکل دقیقا اینکه ما کی و چجوری باید بفهمیم،که اگاه هستیم،یا داریم اشتباه میکنیم؟؟؟
    سلام وقتتون بخیر زمانی که تو زندگی شرایط بد و ناراحت کننده ای که حستون رو بد میکنه پیش میاد شما بتونید آرامش خودتون رو حفظ کنید و واکنش نشون ندید بلکه عملکرد درستی رو انجام بدید اونوقت سطح اگاهیتون بالا میره وقتی همینجور ادامه بدین کم کم قدرت رو در درونتون حس میکنید و عادت میکنید اینجور مواقع دنبال یه راهکار درست برا حل اون مشکل باشید و قطعا وقتی اروم باشید از درون راه حل بهتون گفته میشه
    جناب حاتمی من خودم تو این زمینه دارم مطالعه میکنم در حد دانش کم و درکی که خودم از این مقوله داشتم براتون توضیحاتی دادم قطعا کسانی هستن که بتونن شما رو بهتر راهنمایی کنند شما فقط به مطالعات و تحقیقاتون تو این زمینه ادامه بدید راه بهتون نشون داده میشه شک نکنید حتما فایل آگاهی استاد امینو که یوتیوب هست چندین بار گوش بدید تا درک کنید خیلی میتونه کمکتون کنه
    موفق باشید
    هر روز سعی کن فاصله بین خود واقعی و خود آرمانیتو کم کنی

12. 10 کاربر برای این پست سودمند از elahe heidari عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط elahe heidari نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر زمانی که تو زندگی شرایط بد و ناراحت کننده ای که حستون رو بد میکنه پیش میاد شما بتونید آرامش خودتون رو حفظ کنید و واکنش نشون ندید بلکه عملکرد درستی رو انجام بدید اونوقت سطح اگاهیتون بالا میره وقتی همینجور ادامه بدین کم کم قدرت رو در درونتون حس میکنید و عادت میکنید اینجور مواقع دنبال یه راهکار درست برا حل اون مشکل باشید و قطعا وقتی اروم باشید از درون راه حل بهتون گفته میشه
    جناب حاتمی من خودم تو این زمینه دارم مطالعه میکنم در حد دانش کم و درکی که خودم از این مقوله داشتم براتون توضیحاتی دادم قطعا کسانی هستن که بتونن شما رو بهتر راهنمایی کنند شما فقط به مطالعات و تحقیقاتون تو این زمینه ادامه بدید راه بهتون نشون داده میشه شک نکنید حتما فایل آگاهی استاد امینو که یوتیوب هست چندین بار گوش بدید تا درک کنید خیلی میتونه کمکتون کنه
    موفق باشید
    نه هر قسمت که پیش آید نشاطست، نه هر پایه که زیر افتاد بساطست

چو روزی بخش ما روزی چنین کرد، گهی روزی دوا باشد گهی درد

هنرمند آن بود که در همه کار، بسازد گاه با گل گاه با خار
    ( نظامی)

خیلی ممنون از شما و @memo عزیز.

14. 13 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,029 بار در 713 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr. & mrs. Hatami نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام
    دوستان عزیزم،پیشاپیش ممنونم که تجربه ای خودتون روبه اشتراک میزارید.
    یک موضوعی ذهنم رو مشغول کرده.
    کتاب:هنر خوب زندگی کردن.
    اگر سعی کنید احساسات منفی رو سرکوب کنید،انها قوی تر می شوند.باید یک راه ملایم و بی تنش پیدا کنید،تا به اندازه ای به ارامش برسید.به نظر شما میشه با احساسات مثبت هم همین کار کرد.و اگر جواب،بله هست.چگونه؟؟؟
    سلام بر دوستان عزیز
    مگر احساس مثبت را تا حالا سرکوب می کردید که حالا می خواهید سرکوب نکنید:d
    همینکه در مسیر درست حرکت کنیم بهش میرسیم. جدول زمانبدی نداره
    جایی نرسد کس به توانایی خویش
    الا تو چراغ رحمتش داری پیش
    (سعدی)
    آرامش را برای چی لازم داریم؟ چون بعدش می خواهیم کاری انجام بدیم که در آشوب نمیشه
    از کل موجودات هستی فقط انسان است که احساس داره
    یاد می گیریم ما سوار احساس مان باشیم، نه اونا .

احساس مثبت را براش تعریفی دارم با خوشبینی فرق داره:در صلح بودن با خدا با هستی با خودم با دیگران .با این فاز میشه از موانع رد شد.حتی میشه جنگید.(در وحدت بودن)مثل :عدالت،عشق....
    احساس منفی :یقه خدا، هستی، خودم، دیگران را گرفتن تا من به هدفم برسم حتی با زور گویی به خودم و....(در کثرت بودن)مثل:ظلم،وابستگی...
    یقه رو ول کنیم، بعد برای رسیدن بهش آگاهی کسب و براساس آن تلاش کنیم به لطف خدا میشه
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

16. 7 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,958 بار در 1,268 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 747 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    تا حالا به این فکر کردید که چرا وقتی برای انجام کاری یک ساعته,سه ساعت وقت داریم ,انجام آن سه ساعت طول میکشد ؟؟
    یا چرا وقتی مدت زمان لازم برای انجام کاری را یک سال تعیین میکنیم ,در یک سال انجام میشود و اگر همان کار را هشت ماه تعیین کنیم درهشت ماه انجام میشود؟!
    پاسخ این سوالات در قانون پارکینسون,نهفته است ...
    ذهن انجام هر کاری را به اندازه ی مدت زمانی که به آن اختصاص داده شده است کِش میدهد.
    در واقع میتوان اینگونه بیان کرد ,براساس قانون پارکینسون :وقت بیشتر=اتلاف وقت بیشتر ... تعداد نفرات بیشتر=بیکاری بیشتر ... دخل بیشتر =خرج بیشتر
    مهمترین تکنیک برای غلبه بر این مشکل وعادت مخرب ذهن :تعیین مهلت زمانی و ضرب الاجل معقول و پایبندی به انجام کارها در زمان تعیین شده است ..
    اگرکاری به ما سپرده میشود حتما باید مهلت معقول انجام آن را کاملا مشخص نماییم و بطور شفاف برنامه ریزی کنیم تا از اتلاف زمان ,انرژی و هزینه جلوگیری گردد..

شما بهترینید
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

18. 15 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,452 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک

آنچه عقل سلیم خوانده میشود میتواند مانند یک نفرین ، سقفی باشد ، بر هر انچه میتوانید با پر کشیدن به آن برسید
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

20. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 24 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 24 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع