صفحه 390 از 543 نخستنخست ... 290340380388389390391392400440490 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,891 به 3,900 از 5427

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Snow_Trader آواتار ها
    8,127 بار در 856 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 318 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    در اینکه مسیر تریدر شدن سخت و طولانیه شکی نیست اما برای خودتون باور محدود کننده ایجاد نکنید
    منظورم 5تا7 سالیه که نوشتین
    درسته برای استاد این زمان طول کشیده اما این زمان میتونه برای شما خیلی کوتاه تر یا شاید حتی طولانی تر باشد اما با این باور قطعا کوتاه تر نمیشه

سلام
    ممنون بابت نظرتون
    اول پست گفتم با اگاهی کامل ویس گوش بدین!
    تو ویس امینو نمیگه من این مدت کشید تا تریدر موفقی بشم بلکه میگه برای هر تریدر که میخاد بیاد شرو کنه این زمان طول میکشه و من این مدت زمان بهش میگم
    قورمه سبزی باید زمان داشته باش تا جا بیوفته حالا هی با خودت بگو و باور اینو درست کن که خب تو یه ربع جا میوفته ..ولی تو واقعیت آیا امکان پذیره؟ نه هیچ وقت قورمه سبزی تو یه ربع جا نمیوفته
    شاید تلرانس 10 دقیقه ای داشته باش تو مدت زمان ..تریدر شدن هم همین تلرانس داره مثلا یکی تو 4 سال یکی 5 یکی 8 سال به هدفش برسه ...
    امینو یچیزی میدونه که این زمان رو میگه به دانشجو و منی که هنوز اول راهم و هیچ خبری از مسیری که جلوم ندارم چجوری بخودم باور اینو بدم که میشه راه در زمان کمتری طی کنم؟از کجا خبر دارم که میتونم زودتر به هدفم برسم؟ نظر شخصی من اینه واقعیت هارو ببینم نه اون چیزی که دوست دارم چون چیزی که دوست دارم میتونه یه توهم باش و خودمو فریب دارم میدم
    Hard takes time, impossible a little more time

2. 15 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,194 بار در 1,624 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    سلام
    ممنون بابت نظرتون
    اول پست گفتم با اگاهی کامل ویس گوش بدین!
    تو ویس امینو نمیگه من این مدت کشید تا تریدر موفقی بشم بلکه میگه برای هر تریدر که میخاد بیاد شرو کنه این زمان طول میکشه و من این مدت زمان بهش میگم
    قورمه سبزی باید زمان داشته باش تا جا بیوفته حالا هی با خودت بگو و باور اینو درست کن که خب تو یه ربع جا میوفته ..ولی تو واقعیت آیا امکان پذیره؟ نه هیچ وقت قورمه سبزی تو یه ربع جا نمیوفته
    شاید تلرانس 10 دقیقه ای داشته باش تو مدت زمان ..تریدر شدن هم همین تلرانس داره مثلا یکی تو 4 سال یکی 5 یکی 8 سال به هدفش برسه ...
    امینو یچیزی میدونه که این زمان رو میگه به دانشجو و منی که هنوز اول راهم و هیچ خبری از مسیری که جلوم ندارم چجوری بخودم باور اینو بدم که میشه راه در زمان کمتری طی کنم؟از کجا خبر دارم که میتونم زودتر به هدفم برسم؟ نظر شخصی من اینه واقعیت هارو ببینم نه اون چیزی که دوست دارم چون چیزی که دوست دارم میتونه یه توهم باش و خودمو فریب دارم میدم
    سلام مجدد
    در ابتدا نوشتم که مسیر تریدر شدن سخت و طولانیه
    من بشخصه الان سه ساله دارم کار میکنم و دوسال هست عضو اکادمیم اما به موفقیتی که مد نظرم هست نرسیدم چون فک میکردم مثل استاد باید 10_12سال بگذره تا بتونم از این بازار پول در بیارم اما افراد و دوستانی رو میشناسم که خودم اکادمی رو بهشون معرفی کردن اما الان دارن پول در میارن
    (البته بنظر من پول در اوردن با تریدر حرفه ای شدن فرق دارن)

در جمله اخرتون میگید واقعیت
    میشه بگین واقعیت ینی چی؟؟من این برداشت رو میکنم از صجبتاتون که ینی واقعیت اینه هیچ کس نمیتونه زیر5 سال در این مارکت موفق بشه.ایا توی همین اکادمی چندین و چنتا مثال نقض از دوستان نداریم؟؟اگه فایل های رادیوتیوپ رو نگاه کنید میبنید که اکثر افراد حتما و قطعا 5 سال مثلا کار نکردن
    پس بنظر من واقعیت صد در صدی وجود نداره و هرکس براساس باور های خودش واقعیت رو تعریف میکنه

این تجربه ی منه از 2 سال منظم و اصولی کار کردن در این بازار اگه باور نادرست در ناخوداگاه و ذهنمون باشه هرچقدر هم تلاش کنیم نمیشه
    همونی که امینو میگه ناخوداگاه شما قدرت این رو داره اینترنتتون رو قطع کنه که ترید نزنید
    ویرایش توسط abolfazljafari11 : 05-22-2023 در ساعت 17:02
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

4. 11 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,127 بار در 856 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 318 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام مجدد
    در ابتدا نوشتم که مسیر تریدر شدن سخت و طولانیه
    من بشخصه الان سه ساله دارم کار میکنم و دوسال هست عضو اکادمیم اما به موفقیتی که مد نظرم هست نرسیدم چون فک میکردم مثل استاد باید 10_12سال بگذره تا بتونم از این بازار پول در بیارم اما افراد و دوستانی رو میشناسم که خودم اکادمی رو بهشون معرفی کردن اما الان دارن پول در میارن
    (البته بنظر من پول در اوردن با تریدر حرفه ای شدن فرق دارن)

در جمله اخرتون میگید واقعیت
    میشه بگین واقعیت ینی چی؟؟من این برداشت رو میکنم از صجبتاتون که ینی واقعیت اینه هیچ کس نمیتونه زیر5 سال در این مارکت موفق بشه.ایا توی همین اکادمی چندین و چنتا مثال نقض از دوستان نداریم؟؟اگه فایل های رادیوتیوپ رو نگاه کنید میبنید که اکثر افراد حتما و قطعا 5 سال مثلا کار نکردن
    پس بنظر من واقعیت صد در صدی وجود نداره و هرکس براساس باور های خودش واقعیت رو تعریف میکنه

این تجربه ی منه از 2 سال منظم و اصولی کار کردن در این بازار اگه باور نادرست در ناخوداگاه و ذهنمون باشه هرچقدر هم تلاش کنیم نمیشه
    همونی که امینو میگه ناخوداگاه شما قدرت این رو داره اینترنتتون رو قطع کنه که ترید نزنید

درباره واقعیت اینو بگم ...شما به یه نهال کوچیک چجوری نگاه میکنین؟
    ایا از میوه های ریز و یکی دوتاش توقعتون بالا میره و بهش بعنوان درخت نگاه میکنین؟!! یا اینکه وقتی نگاش میکنین میگین این هنو نهال و باید ازش مراقبت بیشتری کنم تا اسیب نبینه و بتونه رشد کنه و تنومند بشه ....
    کدوم دیدگاه واقعیت داره درباره اون نهال؟ ایا درخت شمردن اون نهال واقعیت یا توهم؟!!

تا نهال بشه یه درخت جوان حداقل 10 سال طول میکشه و اون محصول اندکی که بعضی نهال ها در طی این 10 سال میدن نشونه درخت شدنشون نیست بلکه داره نشون میده داره رشد خوبی میکنه ...
    Hard takes time, impossible a little more time

6. 12 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

914 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    قاعده هفده ام موفقیت:تصمیم گیری (بسیار مهم)
    تصمیم قاطع و تعهد به انجام آن برای جهش های بزرگ در زندگی لازم و ضروری است.

بلدرچین و جوجه ها:
    بلدرچینی در مرزعه ی گندم لانه ساخته بود و همیشه نگران این بود که مبادا صاحب مزرعه روزی بخواهد محصولاتش را درو کند. هر روز که برای پیدا کردن غذا از لانه اش دور می شد، از بچه هایش می خواست که خوب به صحبت آدم هایی که از آن جا عبور می کنند گوش دهند و شب به او بگویند که چه شنیده اند.یک روز که بلدرچین به لانه برگشت،جوجه ها به او گفتند:مادرجان ،اتفاق خیلی بدی افتاده. امروز صاحب مرزعه و پسرش به اینجا آمدند و گفتند:«گندم های مزرعه همه رسیده اند. دیگر وقت درو کردن است. برویم پیش همسایه ها و دوستان و از آن ها بخواهیم که بیایند و در درو کردن محصول به ما کمک کنند.» و ادامه دادند:«مادر جان، ما را از این جا ببر، چون آنها می خواهند فردا مزرعه را درو کنند.»
    بلدرچین گفت:«نترسید بچه ها، فردا کسی این مزرعه را درو نخواهد کرد.»
    روز بعد باز بلدرچین از خانه بیرون رفت و شب که شد،جوجه ها به مادرشان گفتند:صاحب مزرعه باز هم به اینجا آمده بود. او مدت زیادی منتظر دوست ها و همسایه هایش ماند، ولی هیچکس نیامد.بعد به پسرش گفت «برو به عموها و دایی ها و پسرخاله هایت بگو که پدرت گفته فردا حتماً به اینجا بیایید تا در درو کردن مزرعه به ما کمک کنید.» بلدرچین گفت:«نترسید بچه ها.فردا هم کسی این مزرعه را درو نخواهد کرد.»
    روز سوم وقتی بلدرچین به لانه برگشت، دوباره بچه ها گفتند:«صاحب مزرعه امروز هم به این جا آمد، اما هر چه منتظر شد هیچ کس نیامد. بعد به پسرش گفت:«انگار کسی در درو کردن مزرعه به ما کمک نمی کند. پسرم ، گندم ها رسیده اند. نمی توان پیش از این منتظر ماند. برو داس هایمان را بیاور تا برای فردا آماده کنیم. فردا خودمان می آییم و گندم ها را درو می کنیم.»
    بلدرچین گفت:«آه بچه ها، دیگر باید از این جا برویم. چون وقتی یک آدم تصمیم بگیرد بدون این که منتظر کسی شود، کاری را انجام دهد، حتماً آن کار را خواهد کرد.»

قاطع عمل کنید یا قلاب را بکشید یا طعمه را رها کنید. فراموش نکنید که هر تصمیمی از بلا تکلیفی بهتر است. به قول ویلیام شکسپیر:«در برابر دریای مشکلات مسلح شوید، بجنگید و به آن ها خاتمه دهید.»
    هنگامی که تصمیم خود را گرفتید قاطع باشید. دست به کار شوید و شانس خود را امتحان کنید. با شهامت عمل کنید. با دست به کار شدن دریچه هایی به روی شما باز می شود که پیش از آن از وجود آن ها هیچ اطلاعی نداشتید.

راز موفقیت:
    از مدیر موفقی پرسیدند:«راز موفقیت شما چیست؟»
    گفت:«دو کلمه است.»
    پرسیدند:«چیست؟»
    گفت:«تصمیم های درست»
    پرسیدند:«شما چگونه تصمیم های درست گرفتید؟»
    گفت:«پاسخ یک کلمه است!»
    گفت:«تجربه»
    پرسیدند:«شما چگونه تجربه اندوختید؟»
    گفت:« پاسخ دو کلمه است!»
    گفت:«تصمیم های غلط»

شاد و موفق باشید و همیشه تصمیم های درست و قاطع بگیرید.
    ما در حال تجمیع عادتهای کارامد برای حرکتی بزرگ(درک زمان "تغییر زندگی)و توزیع این عادتها در آکادمی بین یکدیگر هستیم.

8. 15 کاربر برای این پست سودمند از مجتبی رضایی عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,194 بار در 1,624 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    درباره واقعیت اینو بگم ...شما به یه نهال کوچیک چجوری نگاه میکنین؟
    ایا از میوه های ریز و یکی دوتاش توقعتون بالا میره و بهش بعنوان درخت نگاه میکنین؟!! یا اینکه وقتی نگاش میکنین میگین این هنو نهال و باید ازش مراقبت بیشتری کنم تا اسیب نبینه و بتونه رشد کنه و تنومند بشه ....
    کدوم دیدگاه واقعیت داره درباره اون نهال؟ ایا درخت شمردن اون نهال واقعیت یا توهم؟!!

تا نهال بشه یه درخت جوان حداقل 10 سال طول میکشه و اون محصول اندکی که بعضی نهال ها در طی این 10 سال میدن نشونه درخت شدنشون نیست بلکه داره نشون میده داره رشد خوبی میکنه ...
    سلام مثال خوبی زدید ولی آیا رشد تمام درختان به یک شکله؟؟نه فرق دارن همونطور که ما انسان ها فرق داریم

راجب واقعیتی که گفتید نهال رو نمیشه درخت حساب کرد منم موافقم و به همین دلیل گفتم مسیر تریدر شدن سخت و طولانیه

اما این واقعیتی که گفتید برای تریدر شدن باید 5تا7 سال زمان بگذره رو نمیتونم قبول کنم و بنظر من این یک باور محدود کنندس که خودم ضربش رو خوردم
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

10. 11 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,493 بار در 2,536 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3611 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    وقت بخبر مهران جان
    مطمئنم حالتون عالی هست و موفق هستید
    علی جلن خیلی در بحر این مطمئنم هستم موفقید یا عالی هستید های شما فرو رفتم و امروز میخوام بگم اثرشون رو من گذاشتن ؛ مرسی که هستی پسر @Ali97
    خیلی ممنونم از شما مهران جان
    سیو کردم پستتان را تا چندین بار بخوانم و شروع به تغییرات کنم
    قدرت کلمات و احساسات پشت اونها و انرژی که انتقال میدن
    تکرار و تمرین اونها
    ساخته شدن باور
    نتیجه : برنامه ریزی مجدد ناخودآگاه تا بتونه قبول کنه هر چیزی رو
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

12. 14 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

elahe heidari آواتار ها
    561 بار در 114 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    مهدی جان عالی بود این واقعا
    این رو استاد هم بارها گفته هست و اگر درک بشه خیلی چیزا تغییر پیدا میکنه

در ادامه این متن منم میخوام یه جمله ای بنویسم
    اکثر افکار ؛ عقاید ؛ باور ها ؛ عملکرد ؛ اندیشه های ما ؛ به دلیل ترس از در قضاوت قرار نگرفتن دیگران نشعت میگیرند ؛ حتی به قدری توجه به قضاوت دیگران در مورد شخص خود سم هست که میتواند توانایی و استعداد های شمارو هم متاثر از خودش کند
    چون ما دائم در حال قضاوت کردن دیگران هستیم ؛ شخصی دارد راه میرود و تو افکارخودش غرق شده ؛ دد جا قضاوت میکنیم که ممکنه مشکلی داشته باشه ها یا با خانواده درگیر بوده ووووو....* _ یکی یه حرفی میزند درجا قضاوتش میکنیم

دوستان بزارید کنار قضاوت کردن دیگران رو و ترس از در قضاوت قرار گرفتن ؛
    من اینکارو بکنم چی میگه مردم ؛ این حرف رو بزنم مردم چی میگه ووو ....
    میدونین این باعث چی میشه دوستان؟
    باعث میشه انرژی های شما در چاکرای دوم گیر بیفتن ؛ نتونن به مراحل بالا صعود کنن
    ما خیلی چیزا نمیفهمیم و تا الان داشتیم در سیاهی و تاریکی ای که دولت ها برامون ساختن زندگی میکردیم
    انشالله بعد تحقیقاتم در مورد چاکراها چیزای خیلی خوبی میام ازش میگم
    فقط خواستم بگم که چیزایی که از شرق میان میگیم ول کن بابا خرافاته ؛ همینا تو غرب با علم ثابت میشن ( دقیقا همان مواردی که تو شرق ۵۰۰۰ سال پیش وجود داشتن ) میگیم ساینسه و علمه اینا
    انرژی هایی که ۵۰۰۰ سال پیس در شرق کشف شده ؛ الان داره تو غرب تازه تازه با دستگاه هایی به ثبت میرسن که(البته بعضی دستگاه های انرژی سنج انسان چند دهه قبل ساخته شدن و ما ایرانی های بیچاره ۹۹.۹۹ درصد افراد جامعه هیچی ازشون نمیدانیم ؛ نزارین شماهم جزئی از نسل های سوخته باشین ) انرژی های بدن انسان رو نمایان میکنن و ثبت میکنن و حتی وارد حوضه پزشکی داره میشه کم کم
    پس نگیم خرافاته ؛ بیاین از تنگا و حصار دولت ها خارج شین عزیزانم
    با عشق

برای تغییر ابتدا در لحظه ذهن آگاه بشین و ببینید چقدرررر دارین صبح تا شب قضاوت میکنید و در ترس قصاوت دیگران هستین
    بالای دفتر بنویسید قضاوت کردن و ترس از مورد قضاوت قرار گرفتن ؛ تمام موارد روزمره و افکار و احساسات و عملکردتون که از این دو مورد نشعت میگیره رو بنویسید تو این دفتر ؛ بعد جمعه ها بیاین بررسی کنید
    دوستان تغییر سخته ها ؛ الان ممکنه ذهنتون قشنگ قولتون بزنه که ول کن بابا چه کاریه آخه و....
    شروع کنین بیاین سمت نور ؛ تفکراتتون رو از اینکه این دختر چه زیباست یا ابن پسر چه جذابه ؛ کاش با این سکس میکردم ؛ خود ارضایی و درگیر شدن و ماندن تو چاکرای اول که پایین ترین سطح انرژی رو داره بکشین بیرون ؛ باشد که همتون نورانی شوید (شرمنده دارم اینقدر رک صحبت میکنم ؛ فرهنگ ما باعث شده به زبون آوردن این چیزا ؛ بی حرمتی به دیگران و انسان بد بودن باشه ؛ درگیری با ابن هاهم باعث ماندن در توربین های نور یا چاکراهای اول و دوم میشه که پایین ترین سطح انرژی رو دارن ؛ و بعد افراد میگن چرا آخه انرژی ندارم ؛ چرا افسردگی دارم ؛ چرا زندگی نمیچسبه ؛ آماری در آوردن از مردم ایران در این موارد که نمیزارن عمومی بشه ؛ ایران در رتبه اول پایین ترین سطح انرژی و افسردگی بین کشور های جهان قرار داره ؛ نه به خاطر اقتصاد ؛ بلکه به خاطر فرهنگ اشتباه و خانه نشینی و پهن کردن سفره در این چاکراها)

زیاد دنبال این موسیقی بودم ؛ گوش بدین و به اعماق وجودتان برید
    فایل پیوست 500860
    با عشق
    آهنگ عالی بود ممنونم
    هر روز سعی کن فاصله بین خود واقعی و خود آرمانیتو کم کنی

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از elahe heidari عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    6,005 بار در 1,278 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 748 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    آیا تا به حال به اجبار به دستشویی عمومی سر راهی رفته اید که بوی بد بدهد طوری که حالت خفه شدن به شما دست بدهد ؟؟
    دقت کرده اید که بعد از 5دقیقه دیگر به آن شدت بوی بد را احساس نمیکنید ؟؟ و اگر تصادفا یک ساعت آنجا گیر بیفتید ممکن است بگویید :انگار اصلا بوی بدی نمی آید !!!
    قانونی در روانشناسی داریم که ثابت است ,ما به محیطمان عادت میکنیم .
    مثلا اگر با آدم های بدبخت نشست و برخواست کنیم ,کم کم به بدبختی عادت میکنید و فکر میکنید که خب طبیعی است !
    اگر با آدم های غرغرو همنشین باشید عیب جو و غرغرو میشوید و بعد از مدتی آن را کاملا طبیعی میدانید ..
    اگر دوست شما دروغ بگوید در ابتدا از دستش ناراحت میشوید ولی در نهایت شما هم عادت میکنید به دیگران دروغ بگویید;و اگر مدت طولانی با چنین دوستانی باشید به خودتان هم دروغ خواهید گفت..
    اگر با آدم های خوشحال و پر انگیزه دمخور شوید شماهم خوشحال و پر انگیزه میشوید و بعد از مدتی این امر برایتان کاملا طبیعی است.
    ** پس همین حالا تصمیم بگیرید به مجموعه افراد مثبت ملحق شوید وگرنه افراد منفی شمارا به شدت پایین میکشند و اصلا هم متوجه چنین اتفاقی نمیشوید برگرفته از کتاب یک روز را 365 بار تکرار نکنیم .

شما بهترینید

نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

16. 22 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,461 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 916 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام بر دوستان عزیزم
    من روزانه یک مقاله رو مطالعه میکنم.
    قصد دارم جهت یاداوری یا مطالعه ، قسمتی از مقاله رو با شما به اشتراک بزارم.
    تبدیل شدن به یک تریدر سرسخت و مقاوم

هر داستان موفقیتی در حرفه معامله*گری، قطعا از استقامت و مقاومت در برابر مشکلات و شکست*ها می*گوید. در این مقاله می*خواهم خیلی کوتاه و مختصر توضیح بدهم که چگونه به یک معامله*گر سرسخت تبدیل شوید.

یکی از عوامل مهمی که تریدرهای سودآور را از تریدرهای شکست*خورده مجزا می*کند، همان چیزی است که مارک داگلاس در کتاب*های خود از آن تحت عنوان «نگرش بَرَنده» یاد می*کند.

شخصا دوست دارم اسم این حالت را «سرسختی» بگذارم. در واقع این یعنی توانایی گذر از موانع و شکست*ها با یک ذهن باثبات و پایدار (و اینکه در برابر آن موانع و مشکلات به زانو در نیایید).

در مسیر تریدری خودم و در عبور از مشکلات مالی و بعضی مسائل شخصی تا دست و پا زدن در آب*های ترسناک، پرتلاطم و نامطمئن بازار، متوجه شدم که سرسختی و پایداری عامل بسیار مهمی برای من بوده است.

سرسختی یک نیروی بسیار قدرتمند است.
    اما چطور می*توانید این نیرو را در خودتان تقویت کنید؟
    1) به اطرافت نگاه کن

با تغییر زاویه دید از ضررها به زیبایی های اطرافمان میتوان از سنگینی بار این ضررها،کم کنیم.
    ۲) دلسوز خودتان باشید

هر وقت درد یا مشکلی داشتید، برای خودتان آرامش و شجاعتی بخواهید که بتوانید از آن موانعی که پیش روی شماست، به سلامت عبور کنید. هر چالشی در زندگی فرصتی است برای تمرین این مهارت.

3) شادی بی قید و شرط
    4) خلاص کن

بعضی وقت*ها که ادامه مسیر خیلی سخت و طاقت*فرسا می*شود، کمی گاز دادن و زور زدن را کنار بگذارید و قدری به خودتان زمان بدهید.

نمی*دانم … مثلا یک سفر بروید. کتاب بخوانید، ورزش کنید و …

این اصلا یکی از مزایای حرفه معامله*گری محسوب می*شود. چون قرار نیست تمام بازار را ترید کنید، و این چیز خوبی است!

تصور کنید همین یک مزیت چقدر زمان آزاد برای شما فراهم می*کند!

اما خیلی از تریدرها اینطور به این موضوع فکر نمی*کنند. آن*ها تصور می*کنند که همیشه باید در حال ترید کردن باشند. این یک اشتباه بزرگ است.

هدف شما به*عنوان یک تریدر این است که تا حد ممکن درآمدسازی کنید، اما در صورتی که پول درآوردن آسان باشد. پس مواقعی که شرایط مناسب نیست و پول درآوردن سخت است، هیچ کاری نکنید.

۵) پول را فراموش کنید

وقتی این نیاز شدید و مبرم برای پول درآوردن را رها کنید، به تدریج ضرر و زیان*ها دیگر شما را ناراحت و عصبی نمی*کنند. بعلاوه، اگر با یک سیستم معاملاتی بررسی شده و اثبات*شده کار کنید و دیگر اصرار نداشته باشید که در تمام معاملات هر طور که شده سود کنید، خودتان از اینکه چقدر زود به سودآوری مستمر می*رسید، شگفت*زده خواهید شد.

۶) یکبار دیگر تمرکز کنید

فرض کنید از یک نفر بخواهید که از روی خطوط زرد یا سفیدی که روی سطح خیابان می*کشند راه برود، بدون اینکه از لبه آن خطوط خارج شود.
    خیلی راحته؟

حالا همان خطوط زرد یا سفید را روی لبه یک پرتگاه قرار دهید.
    هنوز هم راحته؟

اما دقیقا همان خطوط هستند …

می*بینید، ترید کردن سخت است چون ما آن را سخت می*کنیم. مدام به دسته*های اسکناس و ثروت*های کلانی که از این شغل می*توان بدست آورد فکر می*کنیم و در نتیجه، از ضررهای ویرانگر آن هم وحشت می*کنیم.

اما این اصلا استراتژی خوبی نیست، چون باعث می*شود حرفه معامله*گری یک کار سخت و دشوار شود، در صورتیکه نباید اینطور باشد.
    بنابراین باید تمرین کنید که خودتان را از پول، معاملات و نتیجه آن*ها جدا کنید، سپس رها می*شوید و می*توانید در هر لحظه، بدون زیادی فکر کردن، فقط روی آن چیزهایی که باید تمرکز کنید، تمرکز کنید.

۷) به «فرایند» فکر کنید

در عوض اینکه به ضررهایی که تجربه می*کنید نگاه منفی داشته باشید، می*توانید اینطور ببینید که همه آن*ها به زیبایی فقط نقاطی از منحنی رشد و پیشرفت شخصی شما هستند.
    تنها واکنش هوشمندانه در برابر معاملات منفی این است که با کنجکاوی، صبر و عطش یادگیری آن*ها را دنبال کنید. بدون درماندگی. بدون استیصال. بدون ناامیدی. بدون خودخوری و زیادی فکر کردن.
    ۸) منعطف فکر کنید

۹) هرگز یادگیری را متوقف نکنید

۱۰) مدیتیشن کنید

همانطور که در گذشته هم گفته*ام، خواندن کافی نیست، باید عمل کنید.

یک مقاله بسیار بسیار فوق*العاده دیگه پیشکش دوستان عزیزم♥
    پیشنهاد میکنم حتما اصل مقاله رو هم مطالعه بفرمایید.
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

18. 11 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

shahab0905 آواتار ها
    6,461 بار در 1,725 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 916 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام محمدجان

اصلا این بازار واسه همین ساخته شده و کلا بر اساس نوع روانشناسی طمع کارانه انسان هست و به چند دلیل این بازار فوق العاده موفق داره عمل میکنه توی این زمینه و جمعیت کثیری از تریدرها علت ضرر خودشون رو در تکنیکال میبینند اما اینطور نیست
    ۱: بازار ۲۴ ساعته اس
    ۲: به راحتی در دسترس همه افراد هست (با یک کلیک روی آیکون برنامه باز میشه و متصل میشید)
    ۳: دارای اهرم هست (وام)
    ۴: ارزش رو خریداری میکنیم ..اگر به صورت یک کالای فیزیکی بود مینداختیش یه گوشه بالاخره سود میداد ولی اینجا ضرر کنی دیگه پولت صفره واسه همین خیلی حواس جمع باید باشه تریدر

مهمتر از همه این بازار کاملا بر اساس اصل کازینو طراحی شده...به قول امینو شما ۳٪ رو که بگیرید اگر بعد از اون توی بازار بمونید ۸۰تا۹۰ درصد من تعهد میدم که سود و اصل پولتون مال مارکته
    و یک مورد دیگه : نداشتن پشتوانه مالی برای مدیریت سرمایه ...مثل بالانس اولیه و همچنین پشتوانه برای بعد از اون بالانس (احتماله دیگه ...باید بالاخره یک سرمایه اولیه ای باشه ...حالا من با حساب پراپ و ... کار نکردم ولی در کل معامله گری شخصی رو مد نظرم هست و سرمایه ی خود معامله گر )
    حال بازاری ها(من خودم بازاری ام) : تنها کاری که باید انجام بدیم هیچکاری نکردن هست ...مثل ماهیگیر میشینی اگر ماهی ای رد شد شکار میکنی نشد فردا خدا بزرگه ...فردا نشد هفته بعد چون اصل اولیه ی معامله گری بقا هست
    معامله گر بدون بالانس مثل تفنگ بدون فشنگ هست خیلی راحت میشینی شکار رد شد میزنی استفاده میبری ولی اگر فشنگ تموم کنی باید با قنداق تفنگ اینقدر بزنی تو سر شکار تا بمیره (تازه اگر دویدنت خوب باشه)

این صحبت هارو کردم چون دقیقا صحبت های امینو رو من توی بازار از افراد با تجربه و قدیمی بازاری متوجه میشم

معامله گری سخت نیست ...معامله گری خیلی آسونه حتی آسون تر از اون چیزی که شما فکر میکنید فقط چون معنای کلمه صبر رو درک نمیکنیم ممکنا یک مقدار سخت شه وگرنه کل چک لیست من که همون هیدن اول امینو هست شاید در روز بالای ۱۰ مورد هم اتفاق بیوفته و بالای ۹۵٪ هم وین ریت داشته باشه کلا ۳ تا بند داره ...خیلی ساده

ولی مجددا میگم متاسفانه این بازار چون ۲۴ ساعته اس ممکنه اکثر معامله گران ضررده باشند و همچنین یک مورد مهم : معتاد چارت بینی بودن
    حرف اخر
    شکارچی باشید نه شکار
    موفق باشید و ممنون بابت این پست خوبتون
    ممنون محمد جان
    عالی بود
    دقیقا گفته شما رو امروز خوندم. حالا که فهمیدم باید عمل کنم ((امینو))
    باران باش ببار!نپرس پیاله های خالی از آن کیست...

20. 7 کاربر برای این پست سودمند از shahab0905 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 26 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 26 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع