صفحه 38 از 556 نخستنخست ... 2836373839404888138538 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 371 به 380 از 5556

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

122 بار در 8 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و عرض ادب
    من تمام اجزای سیستم معاملاتیم رو چیدم و حد سود روزانه رو گذاشتم 20 درصد بالانس سود کنم.
    الان در اجرا با اینکه سیستمم این مقدار سود رو راحت میده من بیشتر از 15 درصد نتونستم بگیرم ازش و به راحتی تا روزی 100 درصد هم با مدریریت سرمایه گین میده
    ولی من در اجراش موندم و هم در حین ترید اذیت میشم هم وقتیکه ترید نمیکنم چون با اینکه سیستم سیگنال رو میده بهم و میشه انقدر سود کنم ولی در عمل هم حین ترید هم بعدش آرامش ندارم.
    ممنون میشم نقطه نظر یا پیشنهادی دارین.

2. 20 کاربر برای این پست سودمند از Trigger عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,688 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Trigger نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    من تمام اجزای سیستم معاملاتیم رو چیدم و حد سود روزانه رو گذاشتم 20 درصد بالانس سود کنم.
    الان در اجرا با اینکه سیستمم این مقدار سود رو راحت میده من بیشتر از 15 درصد نتونستم بگیرم ازش و به راحتی تا روزی 100 درصد هم با مدریریت سرمایه گین میده
    ولی من در اجراش موندم و هم در حین ترید اذیت میشم هم وقتیکه ترید نمیکنم چون با اینکه سیستم سیگنال رو میده بهم و میشه انقدر سود کنم ولی در عمل هم حین ترید هم بعدش آرامش ندارم.
    ممنون میشم نقطه نظر یا پیشنهادی دارین.
    سلام دوست عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه

به نظر من، چندتا نکته داره این صحبتتون:
    ۱. عدد ذهنی دارین و اون سخت میرسین و برای شکستنش باید روی باورهای مالیتون کار کنین
    ۲. لازم نیست همه سیگنال های سیستم و بگیرین
    ۳. برای رسیدن به روزی ۲۰ درصد اگر از درصدهای پایین شروع کنین و کم کم افزایشش بدین میتونه کمکتون کنه
    ۴. بازی فراوانی تو تاپیک بازی فراوانی و انجام بدین خیل بهتون کمک میکنه.( بعد از روز ۹۰ ام هم تجربتون و تو تاپیک بزارین و به استاد پیام بدین و آدرس پستتون و براشون بفرستین تا بهتون یک وبینار از خودشون در این باره بدن)
    ۵. روی موضوع طمع بررسی کنین و ببینین چجوری تو زندگیتون تاثیر گذاشته
    ۶. برای افزایش اعتماد به نفستون موقع ترید هم روی استراتژی حداقل ۱ سال تمرین کنین، بعد ۱سال بک تست بگیرین، مدیریت سرمایه و ریسکش و بچینین و تو دمو تمرین کنین
    ۷. روی روانشناسی فردیتون وقت بزارین و مدیتیشن کنین و کتاب نیروی لحظه حال هم دوست داشتین بخونین

امیدوارم براتون مفید باشه
    شاد و پر از انرژی های مثبت باشین
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

4. 31 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

-Abol- آواتار ها
    1,542 بار در 126 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان یه پست متفاوت میخوان بزنم از یه فیلمی که احتمالن خیلیاتون دیدیدش
    The wolf of wall street
    فیلمی که خودم چندین سال پیش دیده بودمش ولی خوب اونموقع چیزه زیادی ازش نفهمیدم ولی امروز دوباره نگاش کردم و چند تا دیالوگ اینجا مینویسم که هم بمونه واسه خودم که بتونم همیشه ببینمش هم برای شما
    متیو مک کانهی در نقش (مارک هنا ) :
    اسم بازی انتقال پول از جیب مشتری به جیب خودت ،
    لئوناردو دیکاپریو در نقش (جوردن بلفورت ):
    درسته ، اما اگر همزمان مشتری رو هم به پول برسونی این به نفع همه نیستش ؟
    مارک هنا :
    نه ، قانون اول وال استریت :هیچکس ، حالا به غیر از وارن بافت و جیمی بافت هیچکس نمیدونه یه سهم میخواد بره بالا بره پایین اونطرف یا دور خودش بچرخه حداقل بین ما کارگزارای بورسی، خوب ؟ مثل پری توی قصه هاست وجود خارجی نداره ، نمیتونی براش مثالی پیدا کنی اصلا واقعی نیست ،حواست به من باشه ،ما چیزی رو خلق نمیکنیم ما چیزی رو نمیسازیم
    ،پس اگه تو یه مشتری داشتی (تریدر )که تو ۸ دلار سهامش رو خریده و حالا به ۱۶ تا رسیده ، خیلی خوشحاله و میخواد پولاشو نقد کنه و بشینه پولاشو بشماره بعدشم پولاشو برداره و فرار کنه خونش تو (کارگزار یا بروکر یا کلا بازار )
    اجازه نمیدی این کارو کنه، چون این باعث میشه اون موجود خیالی واقعی بشه درسته ؟ ،حالا چیکار میکنی ؟تو یه ایده ی عالی داری یه فکر بکر یه موقعیت دیگه یه سهم دیگه که درامدش رو دوباره سرمایه گزاری کنی تو یه سهم جدید و اون هم این کارو میکنه هر دفعه چون اون به این کار معتاد شده و تو فقط به این کار ادامه میدی دوباره و دوباره و دوباره... در همیک حین اون فکر میکنه که داره خیلی پول دار میشه که درست هم هست ،روی کاغذ .
    اما تو و من کارگزار ها (بروکر ها )ماییم که داریم تمام اون پول رو به جیب میزنیم ،به اسم کمیسیون

فکر میکنم بهترین درسی که میشه ازش گرفت این باشه که الان بهتر میتونیم درک کنیم که چرا استاد همیشه میگن که پولی که در میارید رو نقدش کنید برازید چشتون ببینتش چون اینجوری اون خیال تبدیل به واقعیت میشه و بروکر و بازار عاشق اینه که پولتون هموجا بمونه و شما هی ترید بزنید و هی ترید بزنید و پولتونو افزایش بدین ولی برش ندارین . حالا همین دیالوگ هایی که نوشتم متیو خیلی بهتر تو فیلم میگه و خیلی بیشتر تاثیر گزاره
    امیدوارم همگی در کنار هم خیلی خیلی پیشرفت کنیم و از همدیگه یاد بگیریم خیلی چیزارو .
    ویرایش توسط -Abol- : 06-30-2021 در ساعت 22:33
    جهان خیلی بزرگ تر از این حرفاست

6. 34 کاربر برای این پست سودمند از -Abol- عزیز تشکر کرده اند:

4,915 بار در 555 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 25 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به استاد امینوعزیز ودوستان گرامی
    مفهوم زمان :
    -زمان فاصله بین علت ومعلول است
    -زمان جدایی میان عمل وعکس العمل است ونهایتا تعریف زمان به اینگونه عبارات ختم میشود
    موضوعی که میخوام بگم در مورد تفاوت تعریف زمان در بازار وترید کردنه با زندگی روز مره
    -دانش اموزی قراره از امروز ریاضی بخونه چون اخر سال امتحان داره امروز که زوده شروع کنه،این هفته قراره بره مهمونی،ماه اینده که قراره برند مسافرت وهمینطور اینگونه کارها وبهونه ها می مونه یه هفته دیگه امتحان قرار شروع بشه ونهایتا شب امتحان
    -ورزشکاری که دوست داره تو المپیک باشد یک سال وقت داره وباید سخت تمرین کنه ولی این هفته باید با دوستاش بره بیرون ،اگه اوضاع خوب پیش برد برنامه دارد با دوستش اول ماه تو یکی از بهترین باشگاههای شهر تمرینشا شروع کنه ،برنامه این باشگاه که اوکی نشد ولی یکی قول داده از اول فصل برند تو یه باشگاه بهتر زیر نظر یه استاد خیلی خوب ودوباره تمرینا شروع کنند وهمینطور اوضاع ادامه داره تا انتخابی تیم ملی برا اعزام
    -کشاورزی که قراره امسال بهترین محصول از زمیناش برداشت کنه ولی موقع کشت دیر شده ولی تصمیم میگیره یه محصول دیگه که وقت داره بکاره ولی امسال زمستون سردیه کسی نمیتونه از خونه بیاد بیرون ولی میخواد اول بهار یه کشت بهاره بکنه
    وهمینطور این داستانها ادامه داره وما تو زندگی با توهم زمان وفاصله افتادن بین عمل وعکس العمل عادت کردهایم واینگونه اموزش دیده وتربیت شدهایم.
    وزمان فاصله بین ارتکاب به عمل ونتیجه حاصله را از یکدیگر جدا میکنه
    -کلاس چهارم ابتدایی بودم روز28 اسفند معلم بایه لیست از تکلیفای شب عید اومد یه لیست بالا بلند بود که تقریبا از همون روز28 که شروع میکردی به نوشتن تا خود روز سیزده بدر طول میکشید ،ولی من حساب کردم کلی وقت دارم 15 روز میشد ونهایتا هر روزی که میرفت من به خودم میگفتم از فردا شروع میکنم،یه روز صبح که از خواب بلند شدم دیدم همه خواهر برادرام دارند اماده میشند برند مدرسه ولی من تکلیفای عیدا انجام نداده بودم نهایتا منم رفتم مدرسه ومعلم اومد، همه بچه ها طبق معمول دفتر تکلیفا را گزاشتند رو میز ولی من دفترما فراموش کردهام و قرار شد برم بیارم .
    فاصله خونه ما تا مدرسه 2 ونهایتا 3 دقیقه پیاده رویه تو این چند دقیقه چه اتفاقی ممکنه بیفته
    نهایتا فردا ساعت حدود 9 رفتم مدرسه بدون هیچ دفتری .مراسم تنبیه من ودوتا دانش اموز دیگه(جرم اونا فرق میکرد) تقریبا از ساعت 10 شروع وتا12 ادامه داشت وکلی موجب سرگرمی ولذت بچه های مدرسه شدیم.
    -اتفاقی که تو فکر من یا اون ورزشکار یا اون کشاورز ویا هرکسی که یه عملی را انجام میدد وفریب زمانا میخوره به این دلیل که نتیجه عمل مدتی طول میکشه تا مشخص بشد چی میتونه باشد...
    وهمه ما موارد اینطوری داریم (بذرهایی که کاشته ایم وزمانی که میبره از خاک بزنه بیرون)
    - امروز دوشنبه و بارار بازه ومن یا یکی از افراد بالا یه پوزیشن رو یه جفت ارز میگیریم به دو دقیقه نمیرسه پوزیشن ما رفته تو منفی وضرر میکنیم نهایتا یه نفر دیگه نتیجه تریدش پس از 1 ساعت ویکی پس از 5 دقیقه مشخص میشه
    من که بعد از 15 روز یا ورزشکار و کشاورزی که بعد از 1 سال نتیجه کار(تصمیم وانتخاب ها) را میبینیم ولی تو بازار پس از چند دقیقه
    چطور میتونیم با این موضوع کنار بیایم ما عادت کردهایم نتیجه انتخاب وتصمیمات خودمونا با یه جدایی بین عمل وعکس العمل ببینیم -و تو این فاصله هزاران توجیه ودلیل واستدلال های عمیق وجا افتاده پیدا میکنیم تا انتخاب خودمونا حتی اگر برای مردم نه ،ولی برای خودمان قابل قبول کنیم
    ولی بازار این فرصت را به ما نمیده وپس از مدتی کم چند دقبقه گاهی چند ثانیه نتیجه را میبینیم -ونتیجه ای با نمایش اعداد وغیر قابل اجتناب
    چه اتفاقی برای این تریدر با این گونه عادات پیش میاد -ترس ،عصبانیت وخشم،ناامیدی و....
    و تریدر چطور میتونه با این احساسات کنار بیاد...ادامه دارد.
    زمانی به خواسته ای میرسم که سزاواری ان را داشته باشم.واین سزاواری با عبور از چالشها بدست میاد.پس چالشهارا با اغوش باز میپزیرم

8. 31 کاربر برای این پست سودمند از ali&sohaile9.10 عزیز تشکر کرده اند:

122 بار در 8 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ممنون از توضیحات شما
    1.بله عدد ذهنی درصد سود روزانم تا 5 درصد خیلی راحت بدستش میارم تا ده درصد یکم اذیت میشم از ده درصد به بالا کابوسه و انگار دارن جونمو میگیرن استرس میگیرتم و دست و پاهام میلرزه با اینکه حتی ترید هم نزدم و معمولا ترید میزنم بعدش و کال میشم.
    2.تا رسیدن به درصد روزانه که دیگه باید گرفت
    3.بله اینو انجام دادم از نیم درصد شروع کردم تا به این مرحله رسیدم ولی الان بین 5-10 درصد موندم و بیشتر میخوام بکنم کال میشم
    4.اون رو به مدت دو هفته انجام دادم دیگه چیزی نبود که بخوام شایدم هنوز نیازهای خودمو خوب نمیدونم
    5.اینو ممنون میشم بیشتر بازش کنین متوجه نشدم
    6.روی استراتژی دو ساله وقت گذاشتم و ازین بابت و اجزا یک سیستم معاملاتی مشکلی ندارم بیشتر توی جنبه های روانیش موندم
    7.کتاب رو حتما میخونمش
    درصد سود روزانه رو چطور میشه به نا خودآگاه واردش کنم چون بصورت مرکب هرماه 55 برابر میشه حساب و هضمش سخته و من دنبال اینم بتونم هضمش کنم و راهکار داشته باشم براش.
    و یه موضوع دیگه من هر روز که میخوام ترید کنم انقدر شکستهای زیادی خوردم دیگه انگار دارن میبرنم بردگی بعد که 5 درصدو میگیرم یکم خوب میشم 10 درصدو میگیرم عالی میشم بعدش میخوام برم به هدف 20 درصدم کال میشم

10. 28 کاربر برای این پست سودمند از Trigger عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,688 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1280 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط trigger نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات شما
    1.بله عدد ذهنی درصد سود روزانم تا 5 درصد خیلی راحت بدستش میارم تا ده درصد یکم اذیت میشم از ده درصد به بالا کابوسه و انگار دارن جونمو میگیرن استرس میگیرتم و دست و پاهام میلرزه با اینکه حتی ترید هم نزدم و معمولا ترید میزنم بعدش و کال میشم.
    3.بله اینو انجام دادم از نیم درصد شروع کردم تا به این مرحله رسیدم ولی الان بین 5-10 درصد موندم و بیشتر میخوام بکنم کال میشم
    4.اون رو به مدت دو هفته انجام دادم دیگه چیزی نبود که بخوام شایدم هنوز نیازهای خودمو خوب نمیدونم
    6.روی استراتژی دو ساله وقت گذاشتم و ازین بابت و اجزا یک سیستم معاملاتی مشکلی ندارم بیشتر توی جنبه های روانیش موندم
    7.کتاب رو حتما میخونمش
    درصد سود روزانه رو چطور میشه به نا خودآگاه واردش کنم چون بصورت مرکب هرماه 55 برابر میشه حساب و هضمش سخته و من دنبال اینم بتونم هضمش کنم و راهکار داشته باشم براش.
    و یه موضوع دیگه من هر روز که میخوام ترید کنم انقدر شکستهای زیادی خوردم دیگه انگار دارن میبرنم بردگی بعد که 5 درصدو میگیرم یکم خوب میشم 10 درصدو میگیرم عالی میشم بعدش میخوام برم به هدف 20 درصدم کال میشم
    سلام امیدوارم حالتون عالی باشه
    یک منطقه مقاومتی قوی دارین باید شرایط شکستش و بوجود بیارین راه دیگه اینکه به چارت نگاه کنین نه به اعداد حسابتون.
    نیازهاتون و خوب نمیشناسین. من خودم دوباره شروع کردم و با روزی ۱۰۰ دلار.
    کلا ببینین چی باعث میشه طمع کنین. چه کارهایی تو زندگیتون هست که بوی طمع میده و خودتون با یک موضوع دیگه ای توجیهش کردین. کاملا چیز شخصیه. بعد اینکه پیداش کردین قبولش کنین و راه جایگزین بزارین. مثلا غذا خوردن خوبه و لذت بخش. از یجایی به بعد دیگه رفع حس گشنگی نیست و طمع هست. اینو پیدا کردم و قبولش میکنم و سرزنش نمیکنم خودمو(که چاق شدم، من شکمو ام و...:d ) یک راه براش پیدا میکنم. مثلا ژاپنی ها میگن وقتی فهمیدین معدتون هنوز جا داره ولی تقریبا سیر شدین دیگه غذا نخورین. ازش استفاده میکنم. مثل این مثال شاید خیلی پیدا کنین.

از پولتون خرج کنین. فقط نگهش ندارین. فایلهای رادیوتیوب استاد تو یوتیوب و ببینین خیییییلی بهتون کمک میکنه.
    دارین برای خودتون اجبار بوجود میارین و این اجبار باعث میشه زده بشین. تو مبحث کودک درون این موضوع خیلی جالب تصویر کشیده شده به عنوان والد حمایتگر. شما حس خوبی به انجام دادن کارها ندارین و بدنتون و ذهنتون هم نمیزارن که برین جلوتر. برای این هم تاپیک کتابها و سری فایلهای اشتیاق سوزان استاد و داخل یوتیوب ببینین.
    فقط بدونین کنترل همه چی دست خودتونه.

شاد و پر از انرژی های مثبت باشین

پینوشت: از دکمه پاسخ با نقل قول استفاده کنین تا فرد موردنظرتون مطلع بشه از پیامتون.
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

12. 30 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Ariyan آواتار ها
    11,727 بار در 1,553 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 848 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Trigger نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات شما
    7.کتاب رو حتما میخونمش
    سلام دوست عزیز
    روزتون بخیر باشه
    این موضوعی که مطرح کردید نظرم رو جلب کرد
    آقای @Soroosham بسیار عالی راهنماییتون کردن من هم یک نکته رو بولد میکنم برای شما
    بنظرم مشکل شما قانون جذب هست و عدم درک کامل قوانین اون . شما هنوز با 10 درصد راحت نشدید . هنوز ذهن شما با بدست آوردن 10% اوکی نشده و خودش رو لایقش نمیدونه . شما ابتدا باید این باور ثرونتمندی رو برای ذهنتون روشن کنید . بنظرم جای 10 % که خیلی اذیت میشید، ببینید بعد 5% با چند درصد بالاتر راحت هستید ؟ ممکنه نیاز باشه بمدت چند هفته روی بدست آوردن تا 7% بطور مثال کار کنید تا با این میزان درصد راحت بشید و خودتون رو لایق این میزان درآمد و پیشرفت ببینید و بعد مجدد مقداری این درصد رو افزایش بدید به همین ترتیب به بالا .
    بعد این میزان برای خودتون جایزه تعیین کنید که اگه با %7 راحت شدم خودم رو شام مهمون میکنم ، یا فلان چیز رو که خیلی دوست دارم میگیرم و ... . همینطور کم کم برای درصدهای بالاتر از این .
    ذهن شما کم کم ثروت رو درک میکنه و خودش رو لایقش میبینه .
    روی این مسائل بیشتر کار کنید حتما جواب میگرید در مسیر پیشرفت عجله نکنید و آروم و پیوسته به جلو برید بدون برگشت به این شکل ، به عقب .
    موفق باشید دوست عزیز امیدوارم بعد رد کردن این سد ذهنی تجربتون رو با ما در این تاپیک به اشتراک بذارید .
    ویرایش توسط Ariyan : 07-02-2021 در ساعت 19:25
    . SUCCESS IS NOT FINAL . FAILURE IS NOT FATAL
    . IT IS THE COURAGE TO CONTINUE THAT COUNTS

14. 25 کاربر برای این پست سودمند از Ariyan عزیز تشکر کرده اند:

Ariyan آواتار ها
    11,727 بار در 1,553 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 848 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط arashfar نمایش پست ها
    درود به همه عزیزان
    من مشکلی دارم که گفتم اینجا مطرح کنم شاید دوستان راهنمایی داشته باشن

مشکل اصلی من عدم صبر هست.من وقتی پای چارت میشینم تا یه نیمچه موقعیت میبینم از ترس از دست دادن موقعیت سریع وارد پوزیشن میشم و خوب قطعا ضرر میکنم.حتی چک لیست هم دارم ولی عجله ام باعث میشه بهش پایبند نباشم. البته وقتی پوزیشن میره تو ضرر تا دلت بخواد صبر میکنم و امیدوارم که بالاخره برگرده ولی زهی خیال باطل. میدونم که باید پایبند به چک لیست باشم. نسبت به تحلیلم اطمینان داشته باشم و با یکی دو سیگنال وارد نشم و ... . ولی یک راهکار عملیاتی تر میخوام که صبر رو تمرین کنم مثل بازی فراوانی که کم کم داره تاثیرشو میذاره

دوستان اگر تجربه ای دارید ممنون میشم درمیون بذارید
    درود آقا آرش عزیز
    امیدوارم عالی باشید
    برای این منظور بنظرم اگه ترید انجام میدید یه مدت دست بکشید و چند روز بمدت چندین ساعت تنها چارت خالی و حرکت کندل ها رو مشاهده کنید . مطمئنا بسیار پیشرفت خواهید داشت و بسیار به آرامشتون کمک خواهد کرد . این تمرینی که بهتون گفتم کنار تمارینی که دوست عزیزمون آقای سروش گفتن بسیار کمکتون خواهد کرد .
    موفق باشید دوست عزیز
    . SUCCESS IS NOT FINAL . FAILURE IS NOT FATAL
    . IT IS THE COURAGE TO CONTINUE THAT COUNTS

16. 23 کاربر برای این پست سودمند از Ariyan عزیز تشکر کرده اند:

arashfar آواتار ها
    1,385 بار در 126 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ariyan نمایش پست ها
    درود آقا آرش عزیز
    امیدوارم عالی باشید
    برای این منظور بنظرم اگه ترید انجام میدید یه مدت دست بکشید و چند روز بمدت چندین ساعت تنها چارت خالی و حرکت کندل ها رو مشاهده کنید . مطمئنا بسیار پیشرفت خواهید داشت و بسیار به آرامشتون کمک خواهد کرد . این تمرینی که بهتون گفتم کنار تمارینی که دوست عزیزمون آقای سروش گفتن بسیار کمکتون خواهد کرد .
    موفق باشید دوست عزیز
    ممنون از راهنماییتون
    چشم حتما امتحان میکنم

18. 20 کاربر برای این پست سودمند از arashfar عزیز تشکر کرده اند:

34 بار در 2 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام .روز بخیر.
    اون موزیکی که جناب دهقان در پس زمینه فرمایشاتشون تو یوتیوب و ترید استفاده میکنن رو از کجا میتونم تهیه کنم

20. 17 کاربر برای این پست سودمند از Erfan1354 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 23 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 23 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع