صفحه 369 از 543 نخستنخست ... 269319359367368369370371379419469 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,681 به 3,690 از 5427

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

914 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz.s نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    عزیزان من یک سوالی دارم که ممنون میشم هرکسی که این پیام من رو میخونه پاسخ بده. چون تعدد پاسخ ها برای این سوال قطعا میتونه کمک کننده باشه.
    با توجه به اینکه ما ممکنه هر روز بین هفت تا ده ساعت پشت سیستم باشیم . مشغول تمرین برای ترید یا مبحث آموزش و ... ، چطور میتونیم تایمی رو هم برای مطالعه کتاب کنار بگذاریم؟
    به شخصه تا سال قبل که هنوز وارد این مسیر نشده بودم و کارمند تمام وقت بودم خیلی راحت بین 1 تا 2 ساعت در روز فرصت کتاب خوندن داشتم. اما الان که تمام تایم دارم کار فکری میکنم ، در زمان استراحتم اصلا توان و تمرکز مطالعه کتاب جانبی ندارم. در طول روز که بیشترین زمان استراحتم معمولا برای غذا خوردن هست و مابقی استراحت ها در حد خوردن قهوه یا میوه ،چک کردن گوشی و یا بستن چشم ها هست( حدود نیم ساعت ما بین زمان های تمرینم ).
    اخر شب ها هم به قدری ذهنم خسته است که حتی توان معاشرت زیاد با خانواده هم برام نمیمونه چه برسه به مطالعه.
    ممنون میشم تجربیاتتون رو به اشتراک بگذارید.
    سلام وقت بخیر،سرکار خانم الناز، من به شخصه مطالعه رو در همون بین 7 تا 10 ساعت گنجوندم، شما اگر روزی 10 ساعت تمرین می کنید بکنیدش 8 ساعت ، در کنارش یک ساعت مطالعه کنید ، یک ساعت فایل روانشناسی گوش بدید. موفق باشید.
    ما در حال تجمیع عادتهای کارامد برای حرکتی بزرگ(درک زمان "تغییر زندگی)و توزیع این عادتها در آکادمی بین یکدیگر هستیم.

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از مجتبی رضایی عزیز تشکر کرده اند:

914 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    قاعده نهم موفقیت: کار مورد علاقه

وقتی کاری را انجام بدهید که واقعاً دوست دارید،آن گاه هرگز حتی یک روز هم کار نخواهید کرد.

معجزه عشق :
    استاد دانشگاهی از دانشجویان رشته ی جامعه شناسی خواست تا به کوچه پس کوچه های کثیف و پرجمعیت بالتیمور بروند و سوابق 200 پسر نوجوان را جمع آوری کنند و پس از آن،ارزیابی خود را از آینده ی آن نوجوانان گزارش کنند. دانشجویان در مورد هریک از این نوجوانان نوشته بودند:«هیچ شانسی ندارد.» بیست و پنج سال پس از این واقعه ، استادی دیگر ضمن برخورد با مدارک و بررسی های این تحقیق ، از دانشجویان خود می خواهد تا مسئله را پیگیری کنند و ببینند چه بر سر آن 200 نوجوان آمده است. دانشجویان دریافتند که به استثنای 20 پسری که مرده و یا به محل های دیگر کوچ کرده بودند،176 نفر از 180 نفر باقیمانده ، در شغل های خوبی چون وکالت،طبابت،تجارت مشغول به کار هستند.
    استاد متعجب می شود و تصمیم می گیرد موضوع را تا به دست آوردن نتیجه ی نهایی پیگیری کند. همه ی این مردان در منطقه ی مورد تحقیق زندگی می کردند، از این رو، برای استاد این امکان وجود داشت تا تک تک آنان را ملاقات کرده و بپرسد:«علت موفقیت شما چه بوده است؟» در هر مورد، این پاسخ
    پراحساس را شنید که :« معلمی داشتیم که...»
    معلم هنوز در قید حیات بود. به همین خاطراستاد توانست او را پیدا کند. او پیر شده بود، اما هنوز هوشیاری و ذکاوت در رفتارش آشکار بود. استاد درباره ی فرمولی که معلم توانسته بود با آن بچه های کوچه پس کوچه های کثیف پایین شهر را به موفقیت برساند سوال کرد.
    چشمان معلم از شنیدن این سوال برق زد و لبانش با لبخندی ملایم به حرکت درآمد و گفت:
    «خیلی ساده است ، من ازصمیم قلب به یکایک آن بچه ها عشق می ورزیدم.»

جا داره تشکر کنیم از استاد که صادقانه و عاشقانه به ما آموزش میدن و تجربیات چندین سالشون رو از همه لحاظ در اختیار ما قرار میدن .
    ما در حال تجمیع عادتهای کارامد برای حرکتی بزرگ(درک زمان "تغییر زندگی)و توزیع این عادتها در آکادمی بین یکدیگر هستیم.

4. 15 کاربر برای این پست سودمند از مجتبی رضایی عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,995 بار در 1,276 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 748 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام به دوستان عزیزم امیدوارم که حال دلتون فوق العاده باشه و پر از احساس خوب و ناب باشین
    میخوام یک داستانی در مورد خودم و یکی از دوستان دوران مدرسه ام رو باهاتون به اشتراک بذارم
    .
    دیشب من در یک کافه ای درحال گوش دادن به فایل صوتی برتری خفیف بودم و داشتم تو نت بوک گوشی نکات مهم رو یادداشت میکردم که از در کافه یکی از هم مدرسه ای های زمان قدیمم رو که کلی تغییرات کرده بود از لحاظ استایل و چهره و ...با یک خانمی دیدم که وارد شدند و یک جایی رو انتخاب کردن و نشستن ..
    حدودا نیم ساعت گذشت و در یک آن ما باهمدیگه به صورت چشمی برخورد کردیم ولی چون خیلی سال بود همدیگه رو ندیده بودیم من متوجه شدم که ایشون بنده رو بجا نیاوردن ... من دیگه میخواستم برم به سمت خونه قبلش رفتم برای حساب کردن سفارشام ایشون هم بلند شدن و به سمت سرویس رفتن اونجا یکم مکث کرد وبا تعجب گفت شما محمد حیدری هستی ؟؟
    خلاصه بعد از یک صحبت کوتاه برای دیدار مجدد ایشون پیشنهاد دادن که چند دقیقه ای باهم یه گپ بزنیم من قبول کردم و سر میزی که خودم بودم نشستیم ...خلاصه میکنم صحبت هارو
    در حین صحبت ایشون مدام سرشون تو گوشی بود و همش تو واتس اپ,آی مسیج و تلگرام مشغول پیام دادن و در حال چت با خانم های دیگه ای بودن در حالی که من فکر میکردم با خانمی که اومدن همسرشون هستن ولی دوستشون بود..
    از کار گفتیم از زمینه فعالیت حال حاضر گفتیم و صحبت هایی از این قبیل ...اما من در حین مکالمات متوجه این شدم که چقدر ذهن این آدم خراب و دنبال مسیر بیهوده ای هستش چون همش در مورد اشخاص (خانم های دیگه)و اینو اون صحبت میکرد و تمام فکرش پر بود از فلان دختر فلان جا رفتن با فلانی و توی صحبت هاش همش اشاره میکرد اینو...
    چون ذهنیتی که الان داشت رو کاملا قبلا در اشخاص دیگه ای دیده بودم و میدونستم اینم چه سمی هستش ,سریع خواستم صحبتمون تموم بشه ومن فرار کنم از مخمصه و همینکار هم کردم و رفتم
    همه ی اینهارو گفتم که به اینجا برسم ...
    وقتی داخل ماشین نشستم کلللی افکار به ذهنم اومد اولیش این بود که چون من اون آدم رو قبلا دیده بودم و باهم زمانی دوست بودیم و بهم میگفت آرزو ها و رویاهاشو میدونستم که این شخص سال ها قبل رویای این شرایط حال رو داشت و همش در موردش میگفت و الان هم بهش رسیده
    دوم اینکه تفاوت ذهنیت ها و باور های خودم رو ایشون رو مقایسه کردم (بقولی من چیا توی سرمه و اون چی )
    بعدش سریع یاد تیکه کلام دوست عزیزم علی آقا افتادم که میگه باور دارم که عالی هستید یا امینویی بزرگ میگه موفق باشید که میدونم موفق هستید...
    من به دو نتیجه رسیدم: اولیش به این نتیجه رسیدم که رویا ها هرچیزی که باشن دست یافتنی هستن بچه ها حتی اگر به ضرر شما باشه و حتی اگر تهش کاملا بی راهه باشه رویای شماست و قطعا بهش میرسید اگر مثل این شخص از ته دلتون خواستارش باشید
    .
    نتیجه دوم اینکه افراد دور خودتون رو همیشه از افراد هم فکر و هم مسیر خودتون انتخاب کنید هر شخصی رو با هر ذهنیت و افکاری به حریم زندگیتون راه ندید که اون بیشتر رو شما تاثیر میتونه بذاره تا شما(من از دیشب همش فکرم درگیره کلی افکار منفی و مخرب به فکرم میاد که همش بار منفی صحبت های اون آدم بود)
    پس در کل قدر وجود خودتونو که در این لحظه اینجا اونم در جمعی تشکیل شده از افراد موفق و هدفمند هستید رو بدونید رفقا, شما همین الانش موفق هستید چراکه خواستید که اینجا باشید و الان هم هستید و دارید با هرسختی که هست روی خودتون کار میکنید آموزش میبینید اهداف مشخص دارید برنامه روزانه دارید و هر روز روی ذهن و باور هاتون کار میکنید فقط کافیه صبور باشید و همین اصول ساده رو هر روز تکرار کنید چند سال بعد میبینید عه دارم ترید میکنم به راحتی و به راحتی توان خرید هر خواسته ای رو دارم و ...
    رشد انسان مثل رشد نوزادی که هر روز از بدو تولدش داره رشد میکنه هستش شما هم دارید رشد میکنید باور کنید این رو شاید به چشم نیاد ولی هر روز دارید یک درصد پیشرفت میکنید .وقتی با شخصی که من رو به رو شدم رو به رو بشید متوجه میشید که چقدر در جایگاه خوبی قرار دارید و به خودتون افتخار میکنید
    (امیدوارم این داستان براتون مفید بوده باشه دوستون دارم)(محمد حیدری)

شما بهترینید
    ویرایش توسط mohamad heydari : 04-30-2023 در ساعت 23:20
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

6. 21 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,083 بار در 730 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 19 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad heydari نمایش پست ها
    میدونین ملکه ی زنبورها چجوری ازدواج می کنه ؟
    زنبور ماده میاد بیرن و شروع می کنه به پرواز به صورت عمودی ، همینجوری مثه هلیکوپتر میاد بالا میگه هر کی زن میخواد بیاد دنبالم
    دسته ی زنبورهای نر راه میفتن ، یه عده شون ۲۰-۳۰ تا بال می زنن بی خیال میشن.
    یه عده ۵۰-۶۰ تایی بال میزنن ، میگن بابا سرکاریه ، میرن کنار...
    یه عده ۲۰۰ – ۳۰۰ تایی بال میزنن میگن نه بابا این شوهر بکن نیست ، اونا هم میرن کنار.
    بین این زنبورها یه زنبور هست میگه : ببین ! هر جا میخوای بری برو ، منم باهات میام ! و تا آخر میمونه ، این زنبور با ملکه میرن کجا ؟ محضر !
    زنبور ماده با زنبوری ازدواج می کنه که بیشترین (پشتکار) رو داره...!!
    .
    پ.ن (این داستان چون هم واقعیه و هم کمی فان بود گفتم پستش کنم یکم انگیزتون بره بالا و چهره ی زیباتون با یک لبخند زیباتر وجذابتر تر بشه)

بسیاری از آدمهایی که ضریب هوشی متوسطی داشتن ، اینها راههای تقویت اراده است با پشتکار عالی به درجات بسیار بالایی از موفقیت رسیدن .
    یکی از زمینه هایی که تحقیق شده در مورد انسان های موفق ، روی ضریب هوشی اونها بوده ، به این نتیجه رسیدن که بسیاری از افرادی که به جایی رسیدن نه به خاطر هوششون بلکه به خاطر( پشتکار و مداومت شون در کار بوده) که موفق شدند
    اگر میخوای به جایی برسی (عمل کن ، تلاش کن ، بدو ، کم نیار.)پشتکار تا کی ؟ تا کجا ؟ تا جایی که به هدفت برسی ..
    مدام به خودت روحیه بده ، بگو برو یه کم دیگه مونده ، چیزی به رسیدن نداریم دیگه ، ولی این جمله رو همیشه به خودت بگو...
    همش بگو برو ها ! داری میرسی ها داری نزدیک میشی …

سلام
    بقیه داستان
    البنه زنبور نر همون بالا میمیره چون همه هستیش رو فدا کرده
    و از جونش برای بقای بهترین نسل خودش مایه میزاره

شما بعضی کلمات رو شطرنجی نکردی ما تو دوره نوجوان داریم. رعایت کن
    ویرایش توسط hassan47 : 05-01-2023 در ساعت 00:39
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

8. 6 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    یاد شده
    در 19 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

Smile هر روز شاید خوب نباشد،ولی یک چیز خوب در هر روز وجود دارد.

سلام عالی و موفق باشید میدونم هستید
    هر روز شاید خوب نباشد،ولی یک چیز خوب در هر روز وجود دارد.(بانوی ایرانی برنده جایزه ملی تاج معلمی آمریکا.ربنکا پترسون)
    یک اتفاق جالب امروز دارم هنوزم ادامه داره
    سقف آشپز خونه بعلت خطای تعمیر کار لوله فاضلاب طیقه بالایی از ده جا سوراخ شده منم چند تا سوراخ با پیچگوشی زدم به سقف گچی تا تخلیه گند آب بریزه پایین .همسایه رو آوردم گفتم این دوش فاظلاب از سقف ما ست لطفا تا بنا نیاوردید آب نریرید تازه الان از جای سیم لامپ هم داره گند آب میریزه. بعد یخچال میسوزه و .....لطفا ...
    تا حالا 3 بار آوردم دیدن تازه 2 تا عود هم بهشون دادم تا بوی خونشون بهتر بشه.
    نکته جالب
    هنوز دارن میشورن میریزن تا حالا شده 3 تا سطل
    اگه برق اتصالی نکنه شانس آوردم

داشتم به این نکته فکر می کردم ما بعضی وقتها خودمون رو میشوریم میریزیم روی طبیعت
    این مادر طبیعت چقدر مهربانه که با این کارای ما بازم کثافت کاری ما رو جمع میکنه به رومون نماریه.
    بوی گند هم گاهی به ما درس میده
    خودمونیم عجب موجودی هستیم ما آدما
    تا اشرف شدن کار زیاده.
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

10. 9 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,995 بار در 1,276 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 748 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام به دوستان عزیز و موفق آکادمی ویو الهی حال دلتون عااالی ,لبتون خندون و زندگی سرشار از احساس خوب و امیدواری داشته باشید رفقا

یه فیلم قدیمی اما بسیار آموزشی و سازنده میخوام معرفی کنم که تماشا کنید
    ما همیشه از باور ها صحبت میکنیم ولی شاید نتونیم دقیقا متوجه باشیم که یک باور چیکار میتونه بکنه دقیقا !
    شما وقتی یک موضوعی رو در گذشته اصولی یاد گرفته باشید به این باور رسیدید که در اون زمینه حرفی برای گفتن دارید و به خودتون و آموزش هاتون ایمان و باور دارید ,توی این فیلم هم میتونید قدرت باور هارو ببینید در حالی که همه نا امید و مایوس هستند اما شما ...

اعمال محتوای پر اهمییت این فیلم در مسیر زندگی میتواند عاقبت مارا مانند اندی دوفرین معجزه گر زیبا,روشن و دلپذیر کند و مارا به رستگاری در هر زندانی که در آن هستیم راهنمایی کند ...!

فیلم رستگاری در شاوشنک
    ژانر :درام
    Shawshank.Redemption_Poster-min-200x300.png

لینک مستقیم دوبله فارسی
    https://dl8.freeserver.top/www/film/...res=1683265550

لینک سایت فیلم برای مشاهده ی با کیفیت های دیگه
    https://digimovie.vip/the-shawshank-redemption-1994/

موفق باشید
    ویرایش توسط mohamad heydari : 05-01-2023 در ساعت 10:41
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

12. 15 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

643 بار در 106 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

وضعیت های مختلف برای ثبات تمرکز و کارایی

سلام بر دوستان عزیزم در این تاپیک گران بها

قطعا عالی هستید.

مشکلی برای بنده در هنگام معامله کردن بوجود آمده بود که مدت*های زیادی ذهنم را درگیر کرده بود و همیشه فکر می کردم که چگونه می توانم این مشکل را حل کنم. به تازگی توانستم راه حلی برای آن پیدا کنم گرچه که همچنان از پیشنهادات شما عزیزان نیز در این رابطه استقبال می کنم.

برای کسانی که در ایران زندگی می کنند حدود ساعت 10 صبح تا حدود 10 شب در تایم زوم های لندن و نیویورک، زمان مناسبی برای معامله کردن است. احتمالا معامله گران حرفه ای از ساعات زودتر صبح از خواب برمی خیزند و قبل از نشستن پای چارت خود را برای روز معامله گری آماده می کنند. احتمالا حدود ساعت 9-10 صبح پای چارت می نشینند که چارت و اخبار را قبل از باز شدن بازار لندن بررسی کنند. ممکن است در بسیاری از روزها ما خود را برای معامله آماده کنیم و چارت را بررسی کنیم اما چارت موقعیتی برای معامله به ما ندهد و موقعیتی طبق چک لیست ما در چارت تشکیل نشود. در اینجا ما ناگزیر به صبر کردن هستیم تا موقعیتی تشکیل شود. البته این موضوع را درحالتی در نظر می گیرم که معامله گرِ فرضیِ ما صرفا یک چارت یا چارت های محدودی را برای معامله کردن انتخاب می کند و معامله گر تمام وقت است. در بازار این احتمال وجود دارد که مثلا این موقعیتِ طبق چک لیست حتی تا عصر و یا شب نیز تشکیل نشود و معامله گر همچنان می بایست منتظر بماند و صبر کند و وارد بازار نشود.

مشکلی که برای بنده بوجود آمده بود این بود که بعد از گذشت سه یا چهار ساعت منتظر ماندن از ساعات صبح کم کم گرسنه ام می شد و نگاه کردن زیاد به چارت باعث کاهش آمادگی روانی ام برای معامله می شد زیرا گرسنگی، خستگی ناشی از زیاد نگاه کردن به چارت و همچنین کمی سررفتن حوصله پشت چارت به شدت بر کاهش تمرکز و آمادگی روانی فرد معامله گر موثر اند.

برای حل این مشکل، چهار وضعیتِ تعریف شده هنگام نشستن پشت چارت برای خودم در نظر گرفتم که در هر حالتی تکلیف خودم را در زمانِ پشت چارت نشستن بدانم و این کار عوارض زیاد پشت چارت نشستن برای پیدا کردن موقعیت معامله را کم می کند.

وضعیت سفید: این وضعیت حالتی است که بازار حتی نزدیکِ تشکیل فرم چک لیست ما نیز نیست و میتوانیم بصورت حدودی تعداد کندل هایی را که لازم است بازار حرکت کند تا به فرم چک لیست ما نزدیک شود را اندازه بگیریم و چارت را ببندیم و از پای چارت بلند شویم و حداقل چند ساعت دیگر (همان مقدار زمانی که اندازه گرفته ایم) برای چک کردن وضعیت چارت برگردیم.

نکته: شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چگونه تعداد کندل های که برای نزدیک شدن به فرم چک لیست ما هنوز تشکیل نشده اند را اندازه بگیریم؟ در واقع وقتی روی یک سیستم تعداد زیادی بک تست بگیرید (مثلا 1000تا) و مدت زمان زیادی روی یک چارت خاص معامله کنید این توانایی را بصورت شهودی پیدا خواهید کرد که متوجه شوید حدودا چند کندلِ دیگر لازم است تا بازار مثلا x پیپ حرکت کند و به فلان منطقه برسد.

وضعیت سبز: در این وضعیت بازار در تایم بالا نزدیک چک لیست ما شده است و منتظریم که تمام تاییدیه های تایم بالا را بدهد تا آن موقعیت را به تایم پایین ببریم. در این حالت می توانیم از پای چارت بلند شویم اما چارت باید باز باشد و هر از گاهی به آن نیم نگاهی داشته باشیم.

وضعیت نارنجی: در این حالت چارت در تایم بالا تمام تاییدیه ها را داده و ما به تایم پایین رفته ایم اما هنوز چند تاییدیه دیگر در تایم پایین مانده تا ما وارد معامله شویم. (البته این موضوع بستگی به نوع سیستم دارد که چند تاییدیه در تایم پایین برای خود لحاظ کرده باشید.) در این حالت نباید از پای چارت بلند شویم اما می توانیم در همان حالتِ نشسته به کار دیگری بپردازیم. مثلا اخبار اقتصادی را بخوانیم یا کتابی را مطالعه کنیم.

وضعیت قرمز: اینجا حالتی است که در تایم پایین فقط "یک" تاییدیه برای ورود به معامله مانده است و بازار همه ی تاییدیه های دیگر را به ما داده است. در این حالت باید کاملا پای چارت باشیم و با تمرکز حداکثری به چارت نگاه کنیم و مطلقا هیچ کار دیگری نکنیم و به هیچ چیز دیگری فکر نکنیم. تمام حواسمان به چارت و سیگنال ورود باشد و بقول معروف برای شلیک "دست به ماشه" باشیم. این حالت را بعد از ورود به معامله نیز می بایست حفظ کنیم البته اگر معامله گر روزانه هستید.

مشخص و تفکیک کردن این وضعیت ها از هم و روشن کردن کاری به در آن حالت میتوانیم بکنیم کمک زیادی به صرفه جویی انرژی بالا بردن بازدهی معامله گر می کند. از شما می خواهم که مفهوم و کلیت این مقاله را برای خودتان و سیستم خود شخصی سازی کنید زیرا هر شخص و سیستمی مقتضیات و شرایط خاص خودش را دارد.

موفق هستید.

14. 12 کاربر برای این پست سودمند از Farhan عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amiigo نمایش پست ها
    درود به همگی وقتتون بخیر من چند وقت پیش یه سری صحبت های استاد عزیزرو شندیم که راجب فزونی صحبت میکردن من سوالی برام پیش اومده و اگه کسی در موردش اطلاعات داره ممنون میشم بگه این که مکانیزمش چجوریه مثلا ۱۰%از پولی که درمیاری رو کمک بکنی این پولی که کمک میکنی برمیگرده توی زندگیت یا این که حس مثبتی که از کمک کردن به دیگران دریافت میکنیم یا غیر... باعث فزونی تو زندگی میشه مثلا من و شما آدمایی رو میشناسیم که پول دار بودن و هستن ولی با عمل هایی که انجام دادن نشون دادن که انسان هایی هستند که در جهت فزونی عمل نکردند وتا آخر عمر پول ثروت زیادی داشتند
    سلام دوست عزیز ثروتمند بودن بل توجه به تمام صحبت ها و راهنمایی هایی که تا الان شنیدیم فقط یک باور هست
    این که گفته میشه پس انداز کنید ببخشید یا مواردی مثل این ها باوری برای شما میسازه و به ناخودآگاه پیامی میفرسته به صورت غیر مستقیم
    یعنی من پول دارم که میبخشم من پول دارم که پس انداز میکنم
    در نهایت وقتی این باور تثبیت بشه نتایج فیزیکی هم حاصل میشه
    در مورد دیگران قطعا ما از باور هاشون مطلع نیستیم و شاید از درون باور دارند که ثروتمند هستند

16. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    یاد شده
    در 19 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad heydari نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز و موفق آکادمی ویو الهی حال دلتون عااالی ,لبتون خندون و زندگی سرشار از احساس خوب و امیدواری داشته باشید رفقا

یه فیلم قدیمی اما بسیار آموزشی و سازنده میخوام معرفی کنم که تماشا کنید
    ما همیشه از باور ها صحبت میکنیم ولی شاید نتونیم دقیقا متوجه باشیم که یک باور چیکار میتونه بکنه دقیقا !
    شما وقتی یک موضوعی رو در گذشته اصولی یاد گرفته باشید به این باور رسیدید که در اون زمینه حرفی برای گفتن دارید و به خودتون و آموزش هاتون ایمان و باور دارید ,توی این فیلم هم میتونید قدرت باور هارو ببینید در حالی که همه نا امید و مایوس هستند اما شما ...

اعمال محتوای پر اهمییت این فیلم در مسیر زندگی میتواند عاقبت مارا مانند اندی دوفرین معجزه گر زیبا,روشن و دلپذیر کند و مارا به رستگاری در هر زندانی که در آن هستیم راهنمایی کند ...!

فیلم رستگاری در شاوشنک
    ژانر :درام
    Shawshank.Redemption_Poster-min-200x300.png

لینک مستقیم دوبله فارسی
    https://dl8.freeserver.top/www/film/...res=1683265550

لینک سایت فیلم برای مشاهده ی با کیفیت های دیگه
    https://digimovie.vip/the-shawshank-redemption-1994/

موفق باشید
    سلام منم دیدم خیلی خوبه
    من تا اطمینان پیدا نکنم که فیلم خوبه نگاش نمیکنم.

(پیتر دراکر)

18. 2 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

ALI-KT آواتار ها
    4,055 بار در 770 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 148 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام و وقت بخیر
    تمرین تعهد
    یک اتفاقی برام افتاد که خواستم تعریف کنم ،*تو یک وبیناری بود که استاد امینو عرض کردند ما ایرانی ها وقتی چیزی که حقمون نیست رو بزور میخوایم بدست بیاریم یا همه چیو دور بزنیم وو متعهد به اصول اخلاقی نباشیم ،حس زرنگی و باهوشی بهمون دست میده و فکر میکنیم برنده ایم در صورتی که تو بازار باعث شکست ما میشه این بی تعهدی مثلا بی تعهدی به چک لیست.
    دیروز توی سلف دانشگاه بودم ،*سلف اینجوریه که دوتا غذا داره ،*بعد من غذای نوع ۱ که گرفته بودم سیب زمینی نداشت ، غذای نوع ۲ داشت ،*شاید اگه قبلا بود از متصدیش درخواستمیکردم که برام بریزه و اگه نمیریخت یجوری مخشو بزنم که بریزه اما ایندفعه تا تو فکرم اومد گفتم اون برای اونسمته نه تو و چیزی نگفتمو رفتم ، باخودم در لحظه حس باختن کردم که عه تو میتونستی سیب زمینی هم داشته باشی ولی فقط همون یک لحظه بودو بعدش داشتم به خودم افتخار میکردم که متعهد به مسیری که ریخته شده بود موندم . بجز این خیلی جدیدا سعی میکنم ورود ممنوعا و چیزای غیرقانونی که تو رانندگی هست هم رعایت کنم چون ایمان دارم این تمریناس که درنهایت به چک لیستم هم خیانت نمیکنم . شاید داستان ساده وو پیش پا افتاده ای بود ولی بنظرم اهمیت بالایی داره همین چیزای کوچیک . سپااااس

20. 14 کاربر برای این پست سودمند از ALI-KT عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 34 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 34 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع