صفحه 368 از 556 نخستنخست ... 268318358366367368369370378418468 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,671 به 3,680 از 5557

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

mohamad heydari آواتار ها
    5,976 بار در 1,272 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 748 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    اگه به سخت کار کردن بود الاغ ثروتمند ترین موجود روی زمین بود (البته با عرض معذرت این گفته ی یک سایت بود نه خود بنده)
    time-to-give-up-the-ass-too-palvnsh.jpg

تفاوت سخت تلاش کردن با هوشمندانه تلاش کردن رو توی این ویدیو پایین میتونید ببینید
    گاهی اوقات راه های ساده میتونه بهترین کار و سریعترین باشه
    ویدیو پایین رو ببینید ,سخت ولی هوشمندانه تلاش کنید

https://www.aparat.com/v/5J3d7

موفق باشید
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

2. 14 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

1,896 بار در 363 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    خیلی با نمک بود ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad heydari نمایش پست ها
    میدونین ملکه ی زنبورها چجوری ازدواج می کنه ؟
    زنبور ماده میاد بیرن و شروع می کنه به پرواز به صورت عمودی ، همینجوری مثه هلیکوپتر میاد بالا میگه هر کی زن میخواد بیاد دنبالم :d
    دسته ی زنبورهای نر راه میفتن ، یه عده شون ۲۰-۳۰ تا بال می زنن بی خیال میشن.
    یه عده ۵۰-۶۰ تایی بال میزنن ، میگن بابا سرکاریه ، میرن کنار...
    یه عده ۲۰۰ – ۳۰۰ تایی بال میزنن میگن نه بابا این شوهر بکن نیست ، اونا هم میرن کنار.
    بین این زنبورها یه زنبور هست میگه : ببین ! هر جا میخوای بری برو ، منم باهات میام ! و تا آخر میمونه ، این زنبور با ملکه میرن کجا ؟ محضر !:d
    زنبور ماده با زنبوری ازدواج می کنه که بیشترین (پشتکار) رو داره...!!
    .
    پ.ن (این داستان چون هم واقعیه و هم کمی فان بود گفتم پستش کنم یکم انگیزتون بره بالا و چهره ی زیباتون با یک لبخند زیباتر وجذابتر تر بشه)

بسیاری از آدمهایی که ضریب هوشی متوسطی داشتن ، اینها راههای تقویت اراده است با پشتکار عالی به درجات بسیار بالایی از موفقیت رسیدن .
    یکی از زمینه هایی که تحقیق شده در مورد انسان های موفق ، روی ضریب هوشی اونها بوده ، به این نتیجه رسیدن که بسیاری از افرادی که به جایی رسیدن نه به خاطر هوششون بلکه به خاطر( پشتکار و مداومت شون در کار بوده) که موفق شدند
    اگر میخوای به جایی برسی (عمل کن ، تلاش کن ، بدو ، کم نیار.)پشتکار تا کی ؟ تا کجا ؟ تا جایی که به هدفت برسی ..
    مدام به خودت روحیه بده ، بگو برو یه کم دیگه مونده ، چیزی به رسیدن نداریم دیگه ، ولی این جمله رو همیشه به خودت بگو...
    همش بگو برو ها ! داری میرسی ها داری نزدیک میشی …

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از !!!AT عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    5,970 بار در 707 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    اگه به سخت کار کردن بود الاغ ثروتمند ترین موجود روی زمین بود (البته با عرض معذرت این گفته ی یک سایت بود نه خود بنده)
    time-to-give-up-the-ass-too-palvnsh.jpg

تفاوت سخت تلاش کردن با هوشمندانه تلاش کردن رو توی این ویدیو پایین میتونید ببینید
    گاهی اوقات راه های ساده میتونه بهترین کار و سریعترین باشه
    ویدیو پایین رو ببینید ,سخت ولی هوشمندانه تلاش کنید

https://www.aparat.com/v/5J3d7

موفق باشید
    سلام
    خیلی سپاس جناب اقای محمد حیدری عزیز

خیلی مفید بود سپاس
    فقط دوستان موتور سوار این حرکتو نزنید خطرناکه خخخخخخ

6. 6 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    در رابطه با پست قبلی
    مغز، ۲.۵ میلیون گیگ حافظه،
    چشم، ۳۲۴ میلیون پیکسل کیفیت،
    قلب، ۳۸ میلیون تپش در سال،
    کلیه، ۱.۲ میلیون واحد تصفیه،
    بدن، ۴۰ هزار کیلومتر رشته عصبی

ذهن : حجم نا محدود در ثبت و ضبط اتفاقات و ..... به نوعی x ترابایت حافظه (بقیه عملکرد هاش بماند) ...

پس رو خودتون کار کنید و هروقت دیدین خسته شدین ؛ مطمئن شوید به بازی ذهنتون اومدین ....
    موفق باشید که میدونم همتون هستید
    من یه چیز دیگه هم اضافه کنم که خیلی خوبه که وجود داره
    اونم بک تست هست خخخخ
    شاید خنده دار باشه ولی اگه بک تست نبود واقعا بنظرم نمیشد ادم ترید کنه چون بک تست خیلی خوبه

به جای عوض کردن سیستم بک تستتو عوض کن
    سپاس

8. 6 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام جناب میثم عزیز @MEISAM.TNT
    در پاسخ این پست شما که در تاپیک فراکتال قرار دادید به ادرس (لینک) زیر:
    https://forum.academywave.com/showth...l=1#post413200
    چون امینوی عزیز بیان کردند که در تاپیک ها قوانین رو رعایت کنیم منم دیدم این موضوع روانشناسی هست و در این تایپک خواستم پاسخی داده باشم:
    شاید دوستانی باشند که در فراکتال نباشند به همین علت من پیام شما رو هم الان قرار میدهم :
    سلام فکر خوبیه
    من نخواستم دوستانم رو حذف کنم
    ولی خود به خود این اتفاق برام افتاد
    و الان هیچ دوستی که باهاش صمیمی باشم ندارم

میثم عزیز در یکی از فایل ها امینو عزیز بیان مکینند زمانی که شما تنها میشوید یعنی دارید یک تغییر لول در ارتباطات خودتون میدید
    یعنی قبل از اینکه ما در ارتباطات خودمون لولی یا سطحی جابه جا بشیم یک مرحله تنها هستیم
    و این در صورتی که ما به لول بالاتری بریم خبر خوبیه

سپاس

10. 8 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

mamad7575 آواتار ها
    2,650 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام مجدد محمد جان
    جمله خودتون : بعد حساب دیگه رو با روش هایی دیگه که شروع کردم به رشد دادن کال شد
    روش و سیستم و چک لیستتون رو عوض نکنید و روی یک مورد کار کنید و روز به روز بهینه تر بکنیدش ، علت رو خودتون نوشتید با روشهای دیگه ترید زدید ، آیا در گذشته مارکت برسی کردید این روش رو ؟آیا در دمو 100 تا پوزیشن زدید باهاش تا بدونید با این روش چند درصد سوده هستید ؟ آیا برا این روشتون چک لیست مجزا دارید ؟
    در کل برگردید رو اون روش و سیستم موفق قبلیتون
    جمله خودتون : وقتی مارکت در جهت پوزیشن من میرفت میبستم که این نشونه ترس از ضرر کردن رو میده که باید علتش رو پیدا کنم
    این موردی رو که گفتید من در کتاب معامله گری با ذهن آگاهی خوندم و کامل شرح داده باهاتون به اشتراک میگذارم و انشالله که براتون مفید واقع میشه
    همونطور که گفتید علت اصلیش ترس از ضرر کردن هست و مورد بعدیش هم ترس از دست دادن سود هست
    1- در هردوتای این موارد شما تمرکزتون روی سود کردن هست ، تمرکزتون رو از روی سود کردن بردارید و بیارید روی پیاده کردن اصولی چک لیست ، شما با تمرکز کردن روی نتیجه نمیتونید تاثیری در نتیجه داشته باشید ، شما یبا تمرکز کردن روی پیداسازی اصولی چک لیست هست که میتونید در نتیجه ای که به بار میاد تاثیر گذار باشید
    2- هر دوی این موارد جزئ از وجود انسان هست و در تمام انسانها وجود داره و فقط شدتشون فرق میکنه ، اگر دقت کرده باشین هر دوی این کارها فقط یک فکر هستند که در ذهنتون بالا میاد و اصلا وجود خارجی ندارند و هنوز اتفاق نیفتاند که باعث ترستون شدند ، تنها با آگاهی از این مورد که اینها افکاراتی بیش نیستند که در ذهنتون میچرخند ، خیلی راحت میتونید قبولشون کنید و اجازه ندید رو تصمیم گیریتون و ایجاد واکنش تاثیری داشته باشند ، چون الان دیگه میدونید اینها فقط یک فکر هستن و وجود خارجی ندارند
    در بخشی از این کتاب به این کارهایی که یک ترید انجام میده مثلا : زود بستن معامله ، جابه جا کردن تیپی یا استاپ و .... اینهارو تشبیه میکنه به اینکه یک کودک چطور با گریه کردن چیزی رو که میخواد بدست میاره ، اگر به کودکی که برای بدست آوردن یک چیز گریه میکنه اون رو بدید و خواستش رو بآورده کنید از دفعه بعد همین کار رو تکرار میکنه و با مرور زمان و با بزرگتر شدنش کار سخت تر میشه ، و بعد عمین موضوع رو تشبیه میکنه به غذا دادن به بچه ببر و اینطور میگه که هر دفعه که شما یکی از این کارهارو انجام میدید انگار به اون بچه ببر غذا میدید در ابتدا کوچیک و ناز هست و هیچ ترسی نداره اما اون روز به روز رشد میکنه و بزرگ میشه و به جایی میرسه که شما با هر بار غرشش مجبور میشید از شدت ترس اون کار رو انجام بدید ، این دقیقا همون کاری هست که کودک انجام میداد و گریه میکرد و ما خواستش رو برآورده میکردیم ، و ما هم در مارکت داریم همون کار رو میکنیم
    پس اینبار که در معامله هستید و این فکر به ذهنتون خطور کرد به جای اینکه سریع واکنش نشون بدید به عنوان یک فکر بپذیریدش و از کنارش رد بشید و خواستش رو عملی نکنید بعد از چند بار انجام این کار همه چیز درست میشه
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها
    سلام و خسته نباشید

تشکر از توصیع هاا و نظرات شما علی جان چندین بار خوندم پست پر مهتوایی شما رو حتمی برسی هایی لازم رو انجام میدم تا به جواب سوالاتم در هیستوری اکانت خودم برسم
    موفق باشید وشاد

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

2,612 بار در 794 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 117 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام و درود به شما بهنام عزیز و بچه های گل تاپیک روانشناسی امیدوارم حال دلتون عالی باشه
    نکات خیلی عالی و کاربردی فرمودین قطعا در آینده مجدد به پست شما سر میزنم برای یادآوری اماا...
    میخوام یک حقیقتی رو در مورد قوم یهود بگم که خیلی عالیه و تو زندگیمون کارآمده
    .
    یک اسکناس دلاری پیدا کنید پشت اسکناس رو اگر نگاه بیندازید قسمت بالا وسط نوشته شده in god we trust (این مهم ترین اصل پولسازی دین یهوده) معنی جمله لاتین یعنی توکل .
    فایل پیوست 490580
    یعنی من بهترین کاری که از دستم برمیاد رو تو بیزینسم انجام میدم و نتیجه به من ربطی نداره !! و نگران نتیجه نیستم !
    یعنی یک نیروی برتر که خیرخواه منه حواسش به من هست !و حتی اگر قرار باشه اینکاری که انجام میدم شکست بخوره قطعا در بلند مدت به نفع من بوده..
    یهودیان عمیقا به این اصل باور دارند و به همین خاطر توی کسب و کار آدم های شجای اند و هیچ ترسی ندارند و هراندازه که لازم باشه ریسک میکنند.
    و در نتیجه نتایج بزرگتری هم میگیرن..
    و میدونید که بیشتر سرمایه داران دنیا از قوم یهود هستن ..راکفلر ها ,روتشیلد ها و افرادی مثل بلومبرگ و لیری پیج ...
    پس خداوند قطعااا وجود داره فقط کافیه که ما انسان ها دست از نگاه به نتیجه ی هر کاری که انجام میدیم برداریم و فقط طبق اصول مسیر تعریف شده رو حرکت کنیم ...

موفق باشید
    ناپلئون هیل توی کتابش جمله ی جالبی رو میگه : به خود ایمان داشته باشید ، به خداوند ایمان داشته باشید (خوب بهش دقت کن)
    جناب @Behnambaziar دقیق دقیق دقیق درست گفتند من دقیقا همین شرایطی رو که ایشون گفتند داشتم وقتی خیلی ضرر میکردم و خسته میشدم مشکل روانشناسی میدیدم (به مدت 2 سال) و خیلی از دوستان توی تاپیک روان شناسی می گفتن رویه خودت کار کن ولی این یه بخش کوچیکی بود بخش بزرگش این بود که من اصلا اشتباهاتمو قبول نمی کردم - زیاد رویه این موضوع نیازی نیست وقت بذارید نکته ی اصلی درست و اصولی کار کردن هست همراه با مداومت و داشتن هدف
    ویرایش توسط farshadhlm : 04-29-2023 در ساعت 20:54

14. 8 کاربر برای این پست سودمند از farshadhlm عزیز تشکر کرده اند:

911 بار در 182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    قاعده هشتم موفقیت : مسئولیت
    مسئولیت کامل آن چه که هستید، آن چه که خواهید شد و آن چه که در آینده به دست خواهید آورد به عهده ی خود شماست.

مانع پیشرفت:

یک روز وقتی کارمندان به اداره رسیدند، اطلاعیه ی بزرگی را در تابلوی اعلانات دیدند که روی آن نوشته شده بود :« دیروز فردی که مانع پیشرفت شما در این اداره بود، درگذشت. شما را به شرکت در مراسم یادبود که ساعت ده در سالن اجتماعات برگزار می شود، دعوت می کنیم.»ابتدا، همه از دریافت خبر مرگ یکی از همکارانشان ناراحت شدند، اما پس از مدتی کنجکاو شدند بدانند که کسی که مانع پیشرفت آن ها در اداره می شد، چه کسی بوده است. این کنجکاوی تقریباً تمام کارمندان را راس ساعت ده به سالن اجتماعات کشاند.رفته رفته که جمعیت زیاد شد، هیجان هم بالا رفت . همه پیش خود فکر می کردند،«این فرد چه کسی بوده که مانع پیشرفت ما در اداره می شد؟ اگر واقعاً اینطور بوده ،خوب شد که مرد!» کارمندان در صفی قرار گرفتند و یکی یکی نزدیک تابوت می رفتند و وقتی به درون تابوت نگاه می کردند،ناگهان خشکشان می زد و زبانشان بند می آمد.
    درون تابوت آینه ای قرار داده شده بود و هرکس به درون تابوت نگاه می کرد،تصویر خود را می دید. نوشته ای نیز با این مضمون در کنار آینه بود:«تنها یک نفر وجود دارد که می تواند مانع رشد شما شود و او هم کسی نیست جز خود شما. شما تنها کسی هستید که می توانید زندگی تان را متحول کنید. شما تنها کسی هستید که می توانید بر روی شادی ها ، تصورات و موفقیت هایتان اثرگذار باشید. شما تنها کسی هستید که می توانید به خود کمک کنید. زندگی شما وقتی که والدینتان، دوستانتان ،شریک زندگی تان یا محل کارتان تغییر می کند، دستخوش تغییر نمی شود. زندگی شما فقط وقتی تغییر می کند که شما تغییر کنید،باورهای محدود کننده خودرا کنار بگذارید و باور کنید که شما تنها کسی هستید که مسئولیت زندگی تان را به عهده دارید. مهم ترین رابطه ای که در زندگی می توانید داشته باشید، رابطه با خودتان است. خودتان را امتحان کنید. مواظب خودتان باشید. از مشکلات ، غیر ممکن ها و چیزهای از دست داده نهراسید.خودتان و واقعیت های زندگی خودتان را بسازید، دنیا مثل آینه است، بازتاب افکاری که فرد خیلی به آن ها اعتقاد دارد ، به او بر می گردد، تفاوت ها در روش نگاه کردن به زندگی است.»

سخن بزرگان:

جان اولیور هابز:«مردم اشتباهات زندگی خود را روی هم می ریزند و از آن ها غولی به وجود می آورند که نامش تقدیر است.»

ناپلئون بناپارت:« من در زندگی ام یک دوست و یک دشمن بیشتر نداشته ام و آن هم خودم بوده ام .»

موفق و شاد باشید.
    ما در حال تجمیع عادتهای کارامد برای حرکتی بزرگ(درک زمان "تغییر زندگی)و توزیع این عادتها در آکادمی بین یکدیگر هستیم.

16. 10 کاربر برای این پست سودمند از مجتبی رضایی عزیز تشکر کرده اند:

2,412 بار در 632 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام خدمت همه دوستان
    عزیزان من یک سوالی دارم که ممنون میشم هرکسی که این پیام من رو میخونه پاسخ بده. چون تعدد پاسخ ها برای این سوال قطعا میتونه کمک کننده باشه.
    با توجه به اینکه ما ممکنه هر روز بین هفت تا ده ساعت پشت سیستم باشیم . مشغول تمرین برای ترید یا مبحث آموزش و ... ، چطور میتونیم تایمی رو هم برای مطالعه کتاب کنار بگذاریم؟
    به شخصه تا سال قبل که هنوز وارد این مسیر نشده بودم و کارمند تمام وقت بودم خیلی راحت بین 1 تا 2 ساعت در روز فرصت کتاب خوندن داشتم. اما الان که تمام تایم دارم کار فکری میکنم ، در زمان استراحتم اصلا توان و تمرکز مطالعه کتاب جانبی ندارم. در طول روز که بیشترین زمان استراحتم معمولا برای غذا خوردن هست و مابقی استراحت ها در حد خوردن قهوه یا میوه ،چک کردن گوشی و یا بستن چشم ها هست( حدود نیم ساعت ما بین زمان های تمرینم ).
    اخر شب ها هم به قدری ذهنم خسته است که حتی توان معاشرت زیاد با خانواده هم برام نمیمونه چه برسه به مطالعه.
    ممنون میشم تجربیاتتون رو به اشتراک بگذارید.

18. 8 کاربر برای این پست سودمند از elnaz.s عزیز تشکر کرده اند:

amirahmdyi آواتار ها
    495 بار در 48 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz.s نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    عزیزان من یک سوالی دارم که ممنون میشم هرکسی که این پیام من رو میخونه پاسخ بده. چون تعدد پاسخ ها برای این سوال قطعا میتونه کمک کننده باشه.
    با توجه به اینکه ما ممکنه هر روز بین هفت تا ده ساعت پشت سیستم باشیم . مشغول تمرین برای ترید یا مبحث آموزش و ... ، چطور میتونیم تایمی رو هم برای مطالعه کتاب کنار بگذاریم؟
    به شخصه تا سال قبل که هنوز وارد این مسیر نشده بودم و کارمند تمام وقت بودم خیلی راحت بین 1 تا 2 ساعت در روز فرصت کتاب خوندن داشتم. اما الان که تمام تایم دارم کار فکری میکنم ، در زمان استراحتم اصلا توان و تمرکز مطالعه کتاب جانبی ندارم. در طول روز که بیشترین زمان استراحتم معمولا برای غذا خوردن هست و مابقی استراحت ها در حد خوردن قهوه یا میوه ،چک کردن گوشی و یا بستن چشم ها هست( حدود نیم ساعت ما بین زمان های تمرینم ).
    اخر شب ها هم به قدری ذهنم خسته است که حتی توان معاشرت زیاد با خانواده هم برام نمیمونه چه برسه به مطالعه.
    ممنون میشم تجربیاتتون رو به اشتراک بگذارید.
    درود
    من هم این سوال رو چند وقت پیش داشتم و نمیدونستم کی مطالعه داشته باشم، (ضمن اینکه مطالعه کتاب به هیچ عنوان نباید در تایم استراحت انجام بشه ، چون این مطالعه هم به اندازه کارهای روزمره در زندگی و سطح دانش موثره و باید زمان اختصاصی داشته باشه) ، تا این که یه دوست عزیزی در همین تاپیک اشاره کردن که سعی کنید قبل و بعد از خواب از گوشی استفاده نکنید ، من هم به توصیه ایشون عمل کردم و قبل از خواب به جای گوشی ، مطالعه ی تعداد صفحه مورد نظرم رو انجام میدم و اگه دچار خستگی ذهنی میشید ، پیشنهاد میکنم مقاله «تکنیک رهاسازی انرژی» رو مطالعه کنید و تمرینش رو قبل از مطالعه انجام بدید؛ اوقات به کام
    عظمت باید در نگاه تو باشد ، نه در چیزی که به آن مینگری

20. 3 کاربر برای این پست سودمند از amirahmdyi عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 32 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 32 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع