صفحه 366 از 555 نخستنخست ... 266316356364365366367368376416466 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,651 به 3,660 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Snow_Trader آواتار ها
    8,080 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 309 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز خیلی جمله ی باحالی بود(هیچ کتابی از صفحه ۲۶۷ آغاز نمی*شود!)
    فقظ یک سوال:
    چرا 267؟؟
    ذهنمو درگیر کرد این عدد

سلام
    وقتتون بخیر
    هیچ چیز خاصی پشتش نیس همینجوری یه عدد سه رقمی نوشتم ..
    مهم مفهوم کلی جمله اس
    Hard takes time, impossible a little more time

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,080 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 309 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام مجید اقا
    امروز با گوشت .پوست و خونم این مورد رو حس کردم ..وقتی که بعد از چندسال بالاخره از نقطه امنی که خیلی وقت بود میخواستم ازش خارج شم و خارج شدم متوجه موضوعی شدم
    که چقدر ذهن انسان براش سخته و خب قبلا این مورد رو خونده بودم اما اکنون دارم تجربه اش میکنم... ما کارکرد مغزمون رو میدونیم اما با این حال عمل یک چیز و دانستن یک چیز

امیدوارم که همیشه موفق باشید

سلام اقا محمد عزیز
    وقتت بخیر
    خب خداروشکر
    ایشالله هر روز رو به پیشرفت وموفقیت باشی
    Hard takes time, impossible a little more time

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    5,970 بار در 707 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان
    وقت همگی به خیر
    امیدوارم که حالتون خوب باشه احساس خوبی داشته باشید و در کنار عزیزانتون سلامت و شاد باشید
    یک پستی مرتبط با روانشناسی در تاپیک تمرین سیستم فراکتالی بود که مربوط به روانشناسی بود و شاید برخی از دوستان که در دروه پرایس اکشن هستند به این پست دسترسی نداشته باشند اما برای همه ما مفید بود
    برای همین با ذکر لینک این پیام و نام اکانت نویسند اینجا هم کپیش میکنم
    لینک پست:https://forum.academywave.com/showth...ull=1#post2305
    از اکانت @Davood36

امیدوارم که مفید فایده باشید

سلام به همه دوستان

برای مطلب زیر نمیشد یک تاپیک باز کنم , ضمن اینکه مطلبی بود که نیاز همه ی ماهاست برای ترید . گفتم در اینجا قرار بدم.
    مطلب طولانی هست ولی مطمئن باشید از وقتی که میذارید پشیمون نخواهید شد و مطالب براتون مفید خواهد بود.

تا به حال از خودتون پرسیدین چرا موقع ترید بعضی نکات رو نمیبینید حتی اگر بارها از قبل بررسی و تکرار کرده باشید. ولی وقتی ترید رو در ضرر میبندید بعدا که بررسی میکنید تعجب میکنید که چرا فلان سیگنال رو ندیدم یا چرا اصلا متوجه نشدم اینجا همچنین نکته ای بوده , نکته ای بوده که میدونستید ولی ندیدین , یعنی نگاهش کردین ولی مغزتون کمکی نکرده بهتون تا متوجه بشین و عمل کنید ؟!
    چطور میشه که یک دفعه همه چیز از جلوی چشمهای ما میره کنار و ما فقط یک سمت حرکت رو میبنیم و فقط بر اساس انتظارمون عمل میکنیم که مثلا قرار حرکت صعودی بشه یا نزولی. از قبل کلی چک لیست و برنامه ریزی ولی در زمان ترید همگی فراموش میشه یا اگر هم فراموش نشه بهش عمل نمیکنیم.

قبل از جواب دادن به سوال بالا خدمتتون عرض کنم , چند سالی هست پیگیر مسئله ذهن و فکر هستم و اساتیدی دارم در این زمینه ( استادم رو معرفی نمیکنم چون هنوز به سطح مورد نظرم نرسیدم که بتونم باعث افتخار استادم بشم. هرچند ایشون چندباری فرمودن که به خاطر پیشرفتی که در طول چند سال گذشته نسبت به خودم داشتم بهم افتخار میکنن ولی هنوز با حالت عالی و ایده آل مد نظرم کمی فاصله هست که به زودی با تلاش این فاصله هم بر طرف میشه). چند سالی هست در مورد ساختار مغز و ذهن بررسی میکنم و چند سالی هست مدیتیشن میکنم و تمرینات ذهنی رو پشت سر گذاشتم و در حال تمرین هستم چون این مسیر انتها نداره ....

بگذریم , در جواب سوال بالا میتونم خدمتتون عرض کنم که وقتی ما دچار استرس میشیم یا در شرایطی قرار میگیریم که تحت خطر هستیم . مغز به طور خودکار دسترسی به قسمت منطق مغز رو قطع میکنه تا انرژی بیشتری صرف حل شرایط کنه , حل شرایط بر اساس داشته های قبلی که داره . یعنی قسمت منطق و ریاضیات مغز دیگه کار نمیکنه .... برای همین فردی که روی خودش کار نکرده, در دعوا و بحث حرفی رو میزنه که نباید یا بحث های بیجا میکنه ولی چند ساعت یا چند روز یا چند هفته که میگذره , به خودش میاد و میبینه چرا من فلان حرف رو زدم چرا فلان رفتار رو کردم .... در صورتی که الان که بررسی میکنه میبینه کاملا اشتباه بوده و حتی مورد تایید خودش هم نیست ولی در اون شرایط متوجه نشده و اگر صد بار هم پیش بیاد بازم متوجه نمیشه !!! ( مگر کسی که دنبال کار کردن روی خودش باشه).

ما به عنوان تریدر , داریم با یک ابزار اصلی به نام مغز کار میکنیم پس وقتی طریقه ی کارکرد مغزمون رو نمیدونیم , وقتی روی ذهنمون کار نمیکنیم ... حتی ایچیموکو هم نمیتونه کارایی لازم رو داشته بشه ! نه تنها ایچیموکو بلکه هر سیستمی .... چرا ؟
    چون اگر ما مدیتیشن نکنیم یا تمرینات ذهنی رو انجام ندیم و روی خودمون کار نکنیم , در مبالغ بالا ( بالا برای هرفردی متفاوت هست) دچار استرس میشیم در زمان ترید یا هنگامیکه حجم بالا زدیم و پوزیشن وارد ضرر میشه دچار استرس میشیم , وقتی دچار استرس میشیم , مغزمون دسترسی ما رو به قسمت منطق و ریاضیات میبنده
    بعد ما شروع میکنیم بر اساس احساسات تصمیم گرفتن . دیگه نکات چک لیست رو نمیبینیم , نکات سیستم رو یادمون میره , برای همین میگم هر سیستمی فرقی نمیکنه ... نه اینکه نخوایم ببینیم , نمیتونیم ببینیم, دست ما نیست.
    ساختار مغز این هست , یعنی اگر اینطوری نبود تا به الان نسل بشر منقرض شده بود....

راه حل چیست ؟
    دو راه حل رو فعلا میتونیم در نظر بگیریم.

راه حل اول : شروع کنیم به شناخت و مطالعه ساختار مغز و ذهن و همچنین شروع کنیم به انجام مدیتیشن و تمرینات ذهنی

تا بتونیم شرایطی برای ذهنمون بوجود بیاریم که در زمان ترید کمتر دچار استرس بشیم یا اگر دچار استرس میشیم با انجام تمرینات ذهنی بتونیم مدت زمانی که مغز ما دسترسی ما رو به قسمت منطق و ریاضیات رو میبنده کمتر کنیم , در نتیجه زودتر متوجه اشتباه خودمون میشیم . یاد صحبت امین جان که میگه اگر اشتباه وارد پوزیشن بشید بازار به شما چند بار فرصت خروج میده. در نتیجه میتونیم در اون چند فرصت با سود کم یا ضرر کم خارج بشیم و در پوزیشن های بعدی سود بیشتری بگیریم ولی این کار رو فقط با انجام تمرینات ذهنی میشه انجام داد تا ذهن در مدت زمان کم دسترسی رو به قسمت منطق باز کنه و متوجه اشتباهمون بشیم و در فرصت هایی که بازار میده از پوزیشن ضرر ده خارج بشیم.

راه حل دوم: انجام ترید و تمرین روی یک موضوع مشخص بالای سیصد مورد.... مثلا سیصد تا ترید روی یک سیگنال مشخص با اطلاعات مشخص به عنوان مثال : در هر سیصد مورد , با سه مک دی مشخص باشه , شما خط روند و مناطق حمایت مقاومت و نکات مک دی رو بررسی میکنید , تایم فریم بررسی مشخص باشه , نوع مدیریت سرمایه شما مشخص و ثابت باشه, کلا چک لیست خودتون رو در این سیصد مورد ثابت نگه میدارید و تکرار میکنید... تکرار همراه با تمرکز ...
    میتونید قسمت بندی کنید به سه تا 100 مورد. در 100 مورد اول ذهن شما به شرایط خوبی میرسه و بالای 100 مورد بهتر و بهتر میشه... این کار دو تا منفعت داره : یکی اینکه اعتماد شما رو به اون موضوع بالا میبره در نتیجه خود این اعتماد باعث کاهش استرس در زمان ترید میشه... دومین و مهمترین اثرش این هست که بعد از این تعداد تکرار و تمرین , این اطلاعات وارد قسمت ضمیر ناخودآگاه شما میشه و تبدیل به مهارت میشه .... تبدیل به مهارت شدن باعث میشه حتی در شرایط نه چندان ایده آل ذهنی هم , مغز شما اجازه دسترسی به این اطلاعات رو بده بهتون , در نتیجه شما میتونید درست ترید کنید و کمتر تحت تاثیر استرس یا سایر شرایط قرار بگیرید.

یک موضوع اضافی هم عرض کنم اینکه, هوش زیاد هم نمیتونه کمک کننده باشه. من هر از چند گاهی مسابقه برنده باش رو نگاه میکنم نه صرفا برای اطلاعات عمومی , بلکه چیزی که برای من جالب هست عکس العمل ذهنی افراد در شرایطی هست که مراحل سخت تر میشه و نیاز به تمرکز بیشتر بوجود میاد . به عنوان مثال ویدئو زیر که یک شرکت کننده نابغه هست که 16 سال داره و سال دوم رشته ی پزشکی هست ... تا قسمتی از مسابقه رو خوب پیش میره ولی وقتی در سوالی دچار استرس میشه , دسترسیش به قسمت منطق و ریاضیات بسته میشه و حتی متوجه ساده ترین چیز هم نمیشه و چند بار گلزار بهش کمک میکنه ولی گزینه ی اشتباه رو انتخاب میکنه , چون دیگه کنترلی روی قسمت منطق و ریاضیات ذهنش نداره... خیلی مثال خوبی هست... حتی اگر از این مسابقه بدتون میاد بازهم 26 دقیقه اول ویدئو زیر رو حتما نگاه کنید. این ویدئو با یک ویدئو ی مربوط به ذهن و فکر از لحاظ اهمیت برابری میکنه .... نشون میده حتی اگر نابغه هم باشید تا استرس رو کنترل نکنید , در ترید به مراحل بالا نمیرسید .... نه ترید در هر امری که نیاز به استفاده از قسمت منطق و ریاضیات مغزمون داریم...

لینک یوتیوب این قسمت :
    https://www.youtube.com/watch?v=-Knq4WMLmFo

برای خود من پیش اومده در اولین باری که رفتم غواصی در قسمت پر عمق , مشکلی پیش اومد و داشتم خفه میشدم ( البته استرس این رو بهم میگفت که دارم خفه میشم) , بعد از حدود ده ثانیه پر از استرس و کلی افکار , در ذهنم به خودم گفتم لعنتی چند سال هست داری روی ذهنت کار میکنی , تمرکزت رو بیار روی نفست و آروم باش .... چشمام رو بستم و چند ثانیه فقط روی نفسم تمرکز کردم و آروم شدم و فهمیدم مشکل کجاست و برطرفش کردم... عکس العمل درست در شرایط بحرانی فقط در صورتی امکان پذیر هست که از قبل روی ذهنمون تمرین کرده باشیم...

یا خاطرم هست اینجا بودم که زنگ زدن و خبر فوت پدرم رو بهم دادن ( خداوند روحشون رو قرین رحمت کنه) , حجم احساساتی که اومد سراغم بسیار بالا بود , شاید چند دقیقه گیج بودم ولی چون میدونستم باید عکس العمل سریع و درست نشون بدم و باید تصمیم بگیرم برای رفتن ایران ضمن اینکه اینجا کلی کار داشتم ... باز به خودم یاداوری کردم و از خودم پرسیدم آموزشهای استادم چی میگی در این مواقع, چه تکنیک هایی رو باید استفاده کنم... زدم از خونه بیرون و بیست دقیقه مدیتیشن همراه با راه رفتن انجام دادم و همچنین یک تکنیک دیگه رو انجام دادم ... خیلی خیلی سخت بود تمرکز کنم و تکنیک ها رو درست انجام بدم ولی در هر صورت انجام دادم تا ذهنم دوباره دسترسی به قسمت منطق رو برای من باز کنه و بعد برگشتم خونه چون باید تصمیم میگرفتم و بلیط میگرفتم و کارهای اومدن به ایران رو سریع انجام میدادم....

در ترید , در زندگی , در روابط ..... همگی مثل هم هستند....

ممنون از امین جان که اول هر جلسه در مورد ذهن و ساختار مغز صحبت میکنه چون باید بدونیم , چون باید طریقه ی کارکردش رو بشناسیم.. ابزاری که باهاش کار میکنیم مک دی و ایچیموکو یا خط روند نیست, این ها یک سری اطلاعات هست که داده میشه به مغز ... ابزار اصلی مغز هست و ذهن...

موفق باشید

6. 11 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad heydari نمایش پست ها
    در کشور ژاپن مرد ميليونري زندگي ميکرد که از درد چشم خواب بچشم نداشت و براي مداواي چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخود تزريق
    کرده بود اما نتيجه چنداني نگرفته بود.
    وي پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زياد درمان درد خود را مراجعه به يک راهب مقدس و شناخته شده مي بيند.
    وي به راهب مراجعه ميکند و راهب نيز پس از معاينه وي به او پيشنهاد کرد که مدتي به هيچ رنگي بجز رنگ سبز نگاه نکند. پس از بازگشت از نزد راهب، او به تمام مستخدمين خود دستور ميدهد با خريد بشکه هاي رنگ سبز تمام خانه را با سبز رنگ آميزي کند.همينطور تمام اسباب و اثاثيه خانه را با همين رنگ عوض ميکند.
    پس از مدتي رنگ ماشين، ست لباس اعضاي خانواده و مستخدمين و هر آنچه به چشم مي آيد را به رنگ سبز و ترکيبات آن تغيير ميدهد و البته چشم دردش هم تسکين مي يابد.
    .
    مدتي بعد مرد ميليونر براي تشکر از راهب وي را به منزلش دعوت مي نمايد.
    راهب نيز که با لباس نارنجي رنگ به منزل او وارد ميشود متوجه ميشود که بايد لباسش را عوض کرده و خرقه اي به رنگ سبز به تن کند. او نيز چنين کرده و وقتي به محضر
    بيمارش ميرسد از او ميپرسد آيا چشم دردش تسکين يافته؟
    مرد ثروتمند نيز تشکر کرده و ميگويد :" بله . اما اين گرانترين مداوايي بود که تاکنون داشته".
    مرد
    راهب با تعجب به بيمارش ميگويد بالعکس اين ارزانترين نسخه اي بوده که تاکنون تجويز کرده ام.
    .
    براي مداواي چشم دردتان، تنها کافي بود عينکي با شيشه سبز خريداري کنيد و هيچ نيازي به اين همه مخارج نبود.
    براي اين کار نميتواني تمام دنيا را تغيير دهي، بلکه با تغيير ديدگاه و يا نگرشت ميتواني دنيا را به کام خود درآوري.
    .
    *نکته:*
    تغيير دنيا کار احمقانه اي است اما تغيير ديدگاه و يا نگرش ما ارزانترين و موثرترين روش ميباشد.

فوق العاده بود
    سپاس

8. 8 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,961 بار در 1,269 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 747 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    مرد جواني از سقراط رمز موفقيت را پرسيد که چيست.
    سقراط به مرد جوان گفت که صبح روز بعد به نزديکي رودخانه بيايد.
    هر دو حاضر شدند. سقراط از مرد جوان خواست که همراه او وارد رودخانه شود.
    وقتي وارد رودخانه شدند و آب به زير گردنشان رسيد
    سقراط با زير آب بردن سر مرد جوان، او را شگفت زده کرد.
    مرد تلاش مي کرد تا خود را رها کند اما سقراط قوي تر بود
    و او را تا زماني که رنگ صورتش کبود شد محکم نگاه داشت.
    سقراط سر مرد جوان را از آب خارج کرد و اولين کاري که مرد
    جوان انجام داد کشيدن يک نفس عميق بود.
    سقراط از او پرسيد، " در آن وضعيت تنها چيزي که مي خواستي چه بود؟"

پسر جواب داد: "هوا"
    سقراط گفت:" اين راز موفقيت است! اگر همانطور که هوا را مي خواستي

در جستجوي موفقيت هم باشي بدستش خواهي آورد" رمز ديگري وجود ندارد.
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

10. 14 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,037 بار در 716 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid394 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقت همگی به خیر
    امیدوارم که حالتون خوب باشه احساس خوبی داشته باشید و در کنار عزیزانتون سلامت و شاد باشید
    یک پستی مرتبط با روانشناسی در تاپیک تمرین سیستم فراکتالی بود که مربوط به روانشناسی بود و شاید برخی از دوستان که در دروه پرایس اکشن هستند به این پست دسترسی نداشته باشند اما برای همه ما مفید بود
    برای همین با ذکر لینک این پیام و نام اکانت نویسند اینجا هم کپیش میکنم
    لینک پست:https://forum.academywave.com/showth...ull=1#post2305
    از اکانت @Davood36

امیدوارم که مفید فایده باشید

سلام به همه دوستان

برای مطلب زیر نمیشد یک تاپیک باز کنم , ضمن اینکه مطلبی بود که نیاز همه ی ماهاست برای ترید . گفتم در اینجا قرار بدم.
    مطلب طولانی هست ولی مطمئن باشید از وقتی که میذارید پشیمون نخواهید شد و مطالب براتون مفید خواهد بود.

تا به حال از خودتون پرسیدین چرا موقع ترید بعضی نکات رو نمیبینید حتی اگر بارها از قبل بررسی و تکرار کرده باشید. ولی وقتی ترید رو در ضرر میبندید بعدا که بررسی میکنید تعجب میکنید که چرا فلان سیگنال رو ندیدم یا چرا اصلا متوجه نشدم اینجا همچنین نکته ای بوده , نکته ای بوده که میدونستید ولی ندیدین , یعنی نگاهش کردین ولی مغزتون کمکی نکرده بهتون تا متوجه بشین و عمل کنید ؟!
    چطور میشه که یک دفعه همه چیز از جلوی چشمهای ما میره کنار و ما فقط یک سمت حرکت رو میبنیم و فقط بر اساس انتظارمون عمل میکنیم که مثلا قرار حرکت صعودی بشه یا نزولی. از قبل کلی چک لیست و برنامه ریزی ولی در زمان ترید همگی فراموش میشه یا اگر هم فراموش نشه بهش عمل نمیکنیم.

قبل از جواب دادن به سوال بالا خدمتتون عرض کنم , چند سالی هست پیگیر مسئله ذهن و فکر هستم و اساتیدی دارم در این زمینه ( استادم رو معرفی نمیکنم چون هنوز به سطح مورد نظرم نرسیدم که بتونم باعث افتخار استادم بشم. هرچند ایشون چندباری فرمودن که به خاطر پیشرفتی که در طول چند سال گذشته نسبت به خودم داشتم بهم افتخار میکنن ولی هنوز با حالت عالی و ایده آل مد نظرم کمی فاصله هست که به زودی با تلاش این فاصله هم بر طرف میشه). چند سالی هست در مورد ساختار مغز و ذهن بررسی میکنم و چند سالی هست مدیتیشن میکنم و تمرینات ذهنی رو پشت سر گذاشتم و در حال تمرین هستم چون این مسیر انتها نداره ....

بگذریم , در جواب سوال بالا میتونم خدمتتون عرض کنم که وقتی ما دچار استرس میشیم یا در شرایطی قرار میگیریم که تحت خطر هستیم . مغز به طور خودکار دسترسی به قسمت منطق مغز رو قطع میکنه تا انرژی بیشتری صرف حل شرایط کنه , حل شرایط بر اساس داشته های قبلی که داره . یعنی قسمت منطق و ریاضیات مغز دیگه کار نمیکنه .... برای همین فردی که روی خودش کار نکرده, در دعوا و بحث حرفی رو میزنه که نباید یا بحث های بیجا میکنه ولی چند ساعت یا چند روز یا چند هفته که میگذره , به خودش میاد و میبینه چرا من فلان حرف رو زدم چرا فلان رفتار رو کردم .... در صورتی که الان که بررسی میکنه میبینه کاملا اشتباه بوده و حتی مورد تایید خودش هم نیست ولی در اون شرایط متوجه نشده و اگر صد بار هم پیش بیاد بازم متوجه نمیشه !!! ( مگر کسی که دنبال کار کردن روی خودش باشه).

ما به عنوان تریدر , داریم با یک ابزار اصلی به نام مغز کار میکنیم پس وقتی طریقه ی کارکرد مغزمون رو نمیدونیم , وقتی روی ذهنمون کار نمیکنیم ... حتی ایچیموکو هم نمیتونه کارایی لازم رو داشته بشه ! نه تنها ایچیموکو بلکه هر سیستمی .... چرا ؟
    چون اگر ما مدیتیشن نکنیم یا تمرینات ذهنی رو انجام ندیم و روی خودمون کار نکنیم , در مبالغ بالا ( بالا برای هرفردی متفاوت هست) دچار استرس میشیم در زمان ترید یا هنگامیکه حجم بالا زدیم و پوزیشن وارد ضرر میشه دچار استرس میشیم , وقتی دچار استرس میشیم , مغزمون دسترسی ما رو به قسمت منطق و ریاضیات میبنده
    بعد ما شروع میکنیم بر اساس احساسات تصمیم گرفتن . دیگه نکات چک لیست رو نمیبینیم , نکات سیستم رو یادمون میره , برای همین میگم هر سیستمی فرقی نمیکنه ... نه اینکه نخوایم ببینیم , نمیتونیم ببینیم, دست ما نیست.
    ساختار مغز این هست , یعنی اگر اینطوری نبود تا به الان نسل بشر منقرض شده بود....

راه حل چیست ؟
    دو راه حل رو فعلا میتونیم در نظر بگیریم.

راه حل اول : شروع کنیم به شناخت و مطالعه ساختار مغز و ذهن و همچنین شروع کنیم به انجام مدیتیشن و تمرینات ذهنی

تا بتونیم شرایطی برای ذهنمون بوجود بیاریم که در زمان ترید کمتر دچار استرس بشیم یا اگر دچار استرس میشیم با انجام تمرینات ذهنی بتونیم مدت زمانی که مغز ما دسترسی ما رو به قسمت منطق و ریاضیات رو میبنده کمتر کنیم , در نتیجه زودتر متوجه اشتباه خودمون میشیم . یاد صحبت امین جان که میگه اگر اشتباه وارد پوزیشن بشید بازار به شما چند بار فرصت خروج میده. در نتیجه میتونیم در اون چند فرصت با سود کم یا ضرر کم خارج بشیم و در پوزیشن های بعدی سود بیشتری بگیریم ولی این کار رو فقط با انجام تمرینات ذهنی میشه انجام داد تا ذهن در مدت زمان کم دسترسی رو به قسمت منطق باز کنه و متوجه اشتباهمون بشیم و در فرصت هایی که بازار میده از پوزیشن ضرر ده خارج بشیم.

راه حل دوم: انجام ترید و تمرین روی یک موضوع مشخص بالای سیصد مورد.... مثلا سیصد تا ترید روی یک سیگنال مشخص با اطلاعات مشخص به عنوان مثال : در هر سیصد مورد , با سه مک دی مشخص باشه , شما خط روند و مناطق حمایت مقاومت و نکات مک دی رو بررسی میکنید , تایم فریم بررسی مشخص باشه , نوع مدیریت سرمایه شما مشخص و ثابت باشه, کلا چک لیست خودتون رو در این سیصد مورد ثابت نگه میدارید و تکرار میکنید... تکرار همراه با تمرکز ...
    میتونید قسمت بندی کنید به سه تا 100 مورد. در 100 مورد اول ذهن شما به شرایط خوبی میرسه و بالای 100 مورد بهتر و بهتر میشه... این کار دو تا منفعت داره : یکی اینکه اعتماد شما رو به اون موضوع بالا میبره در نتیجه خود این اعتماد باعث کاهش استرس در زمان ترید میشه... دومین و مهمترین اثرش این هست که بعد از این تعداد تکرار و تمرین , این اطلاعات وارد قسمت ضمیر ناخودآگاه شما میشه و تبدیل به مهارت میشه .... تبدیل به مهارت شدن باعث میشه حتی در شرایط نه چندان ایده آل ذهنی هم , مغز شما اجازه دسترسی به این اطلاعات رو بده بهتون , در نتیجه شما میتونید درست ترید کنید و کمتر تحت تاثیر استرس یا سایر شرایط قرار بگیرید.

یک موضوع اضافی هم عرض کنم اینکه, هوش زیاد هم نمیتونه کمک کننده باشه. من هر از چند گاهی مسابقه برنده باش رو نگاه میکنم نه صرفا برای اطلاعات عمومی , بلکه چیزی که برای من جالب هست عکس العمل ذهنی افراد در شرایطی هست که مراحل سخت تر میشه و نیاز به تمرکز بیشتر بوجود میاد . به عنوان مثال ویدئو زیر که یک شرکت کننده نابغه هست که 16 سال داره و سال دوم رشته ی پزشکی هست ... تا قسمتی از مسابقه رو خوب پیش میره ولی وقتی در سوالی دچار استرس میشه , دسترسیش به قسمت منطق و ریاضیات بسته میشه و حتی متوجه ساده ترین چیز هم نمیشه و چند بار گلزار بهش کمک میکنه ولی گزینه ی اشتباه رو انتخاب میکنه , چون دیگه کنترلی روی قسمت منطق و ریاضیات ذهنش نداره... خیلی مثال خوبی هست... حتی اگر از این مسابقه بدتون میاد بازهم 26 دقیقه اول ویدئو زیر رو حتما نگاه کنید. این ویدئو با یک ویدئو ی مربوط به ذهن و فکر از لحاظ اهمیت برابری میکنه .... نشون میده حتی اگر نابغه هم باشید تا استرس رو کنترل نکنید , در ترید به مراحل بالا نمیرسید .... نه ترید در هر امری که نیاز به استفاده از قسمت منطق و ریاضیات مغزمون داریم...

لینک یوتیوب این قسمت :
    https://www.youtube.com/watch?v=-Knq4WMLmFo

برای خود من پیش اومده در اولین باری که رفتم غواصی در قسمت پر عمق , مشکلی پیش اومد و داشتم خفه میشدم ( البته استرس این رو بهم میگفت که دارم خفه میشم) , بعد از حدود ده ثانیه پر از استرس و کلی افکار , در ذهنم به خودم گفتم لعنتی چند سال هست داری روی ذهنت کار میکنی , تمرکزت رو بیار روی نفست و آروم باش .... چشمام رو بستم و چند ثانیه فقط روی نفسم تمرکز کردم و آروم شدم و فهمیدم مشکل کجاست و برطرفش کردم... عکس العمل درست در شرایط بحرانی فقط در صورتی امکان پذیر هست که از قبل روی ذهنمون تمرین کرده باشیم...

یا خاطرم هست اینجا بودم که زنگ زدن و خبر فوت پدرم رو بهم دادن ( خداوند روحشون رو قرین رحمت کنه) , حجم احساساتی که اومد سراغم بسیار بالا بود , شاید چند دقیقه گیج بودم ولی چون میدونستم باید عکس العمل سریع و درست نشون بدم و باید تصمیم بگیرم برای رفتن ایران ضمن اینکه اینجا کلی کار داشتم ... باز به خودم یاداوری کردم و از خودم پرسیدم آموزشهای استادم چی میگی در این مواقع, چه تکنیک هایی رو باید استفاده کنم... زدم از خونه بیرون و بیست دقیقه مدیتیشن همراه با راه رفتن انجام دادم و همچنین یک تکنیک دیگه رو انجام دادم ... خیلی خیلی سخت بود تمرکز کنم و تکنیک ها رو درست انجام بدم ولی در هر صورت انجام دادم تا ذهنم دوباره دسترسی به قسمت منطق رو برای من باز کنه و بعد برگشتم خونه چون باید تصمیم میگرفتم و بلیط میگرفتم و کارهای اومدن به ایران رو سریع انجام میدادم....

در ترید , در زندگی , در روابط ..... همگی مثل هم هستند....

ممنون از امین جان که اول هر جلسه در مورد ذهن و ساختار مغز صحبت میکنه چون باید بدونیم , چون باید طریقه ی کارکردش رو بشناسیم.. ابزاری که باهاش کار میکنیم مک دی و ایچیموکو یا خط روند نیست, این ها یک سری اطلاعات هست که داده میشه به مغز ... ابزار اصلی مغز هست و ذهن...

موفق باشید

سلام روز وشب تان عالی

هیجان شامل اظطراب و شادی هست .حتی شادی و سرخوشی بیش از حد هم مثل اظطراب عمل میکنه
    اندازه نگه دار که اندازه نکوست هم لایق لانگ است و هم لایق شرت
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

12. 8 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad heydari نمایش پست ها
    مرد جواني از سقراط رمز موفقيت را پرسيد که چيست.
    سقراط به مرد جوان گفت که صبح روز بعد به نزديکي رودخانه بيايد.
    هر دو حاضر شدند. سقراط از مرد جوان خواست که همراه او وارد رودخانه شود.
    وقتي وارد رودخانه شدند و آب به زير گردنشان رسيد
    سقراط با زير آب بردن سر مرد جوان، او را شگفت زده کرد.
    مرد تلاش مي کرد تا خود را رها کند اما سقراط قوي تر بود
    و او را تا زماني که رنگ صورتش کبود شد محکم نگاه داشت.
    سقراط سر مرد جوان را از آب خارج کرد و اولين کاري که مرد
    جوان انجام داد کشيدن يک نفس عميق بود.
    سقراط از او پرسيد، " در آن وضعيت تنها چيزي که مي خواستي چه بود؟"

پسر جواب داد: "هوا"
    سقراط گفت:" اين راز موفقيت است! اگر همانطور که هوا را مي خواستي

در جستجوي موفقيت هم باشي بدستش خواهي آورد" رمز ديگري وجود ندارد.
    این یکی خیلی فوق العاده بود
    سپاس

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 747 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام وحید عزیزم امیدوارم خوب باشی دوست گلم .♥️
    ممنونم از لطف و محبت شما آقا وحید عزیز
    این هایی که میذارم شاید در نگاه اول به ظاهر بچگانه و خیلی ساده باشن اما کمی که روشون فوکوس کنیم متوجه عمیق بودنشون میشیم
    من هر روز به خودم و شما عزیزان جان تلنگر میزنم که باید موفق بشیم پلن B وجود نداره و هرجوری که هست به جایگاهی که خدا برامون مقرر کرده میرسیم

موفق باشید❤️

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid394 نمایش پست ها
    این یکی خیلی فوق العاده بود
    سپاس

16. 9 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 747 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام و وقت بخیر خدمت دوستان گلم در تاپیک روانشناسی امیدوارم حال دلتون مثل چهره ی قشنگتون که الانم کمی لبخند زده عاالی باشه

یه فیلم فوق العاده ی آموزشی به اسم جنگجوی درون رو میخوام معرفی کنم ببینید
    این فیلم پر از نکات روانشناسی و آموزشی فردی داره که پیشنهاد میکنم با کاغذ و قلم بشینید پای فیلم و
    نکات سازنده رو یادداشت کنید و با یکبار دیدن فیلم ازش نگذرید ..

ژانر فیلم :درام ,عاشقانه ,ورزشی
    Peaceful_warrior.jpg

لینک دانلود مستقیم با کیفیت720
    https://dl1.freeserver.top/m3/film/1...res=1682142879

لینک سایت در صورت تماشا با کیفیت های دیگه
    https://digimovie.vip/peaceful-warrior-2006/

موفق باشید

18. 13 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 747 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام مجدد خدمت روی گلتون بچه ها جان
    یه فیلم دیگه هم هست که چند روز پیش دیدم اونم خیلی عالی و آموزنده بود به اسم بند باز !
    این فیلم بر اساس واقیعت ساخته شده و دیدن این فیلم هیجان انگیز و انگیزشی باعث میشه رویایی که دارید رو به هر طریقی که هست عملی کنید

philippe_petit_992.jpg licensed-image.jpg

the walk 2015
    ژانر:اکشن,درام,ماجراجویی
    The-Walk-2015.jpg

لینک دانلود مستقیم با کیفیت720
    https://dl7.freeserver.top/www2/film...res=1682143974

لینک سایت در صورت تماشا با کیفیت های دیگه
    https:/digimovie.vip/the-walk-2015

سپاس

20. 13 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 50 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 50 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع